Open snelschaaktoemooi" ,v. Leusden formidabel oogtepunt van 't seizoen letbalvereniging V.O.P. il van start gaan met ugd-elftallen Succesvolle Leusden Pinkstercross in Haaien verslinden limieten en clubrecords in eigen huis Uitstekend seizoen voor de Impala-handballers DAAN SPEKSNIJDER BESTE LEUSDENAAR iekkrant oor f.1.40 SOER KRANT, i 3 Leusden-c nfietsen uit het eer genomen i rood licht den Leusdense ijsbaan komt aan Bavoortseweg 00K AAN INVALIDE WAGENS DENKEN Stadskwekerij Amersfoort ,0 J JUNI 19™ LEUSDER KRANT LEUSDEN - Vrijdagavond 31 mei 1974. De avond voor het pinkster weekend. Ruim honderd schakers uit het land vonden ondanks de verkeers drukte, het feestverlichte Burgemees ter Buiningpark om aldaar de begin- sfeer te proeven van wat een grandioos schaakfestijn zou worden. Een sterk nationaal gezelschap, gecompleteerd door schakers uit Leusden en de regio. In het kort de revue passerend zagen we daar Coen Zuidema fint. Meestert. F. Born (kampioen van Noord-Brabant 1974), een vijftiental spelers uit de hoofdklasse (Moerwijk en Watergraafs meer) o.a. v. d. Vliet, Vogel, Van Dop, van de Weide, Etmans etc. Een elite- ploeg die borg stond voor vuurwerk op de 64 velden. Geheel volgens zijn eigen aristo cratische stijl werd dit toernooi ge opend door de voorzitter van de S.V. Leusden de heer H. J Boschman, die niet alleen de eliteploeg maar ook de meer recreatieve schakers van harte welkom heette In het bijzonder ook mr A. H. van der post, burgemeester van Leusden, die bereid was gevonden de kritieke eerste zet te doen tegen Coen Zuidema, waarmee het tweede ,,Open snelschaakkampioenschap" officieel een feit was. Spreker was verheugd dat onze eerste burger, die op het gebied van schaken zoals hij later in zijn korte speech zei, een leek is, voor de tweede keer acte de presence gaf. Voorts bedankte hij de commissie snelschaaktoemooi, de heren Van Santen, Harlaar en Kuijper, die de voorbereidingen tot in de détails uitmuntend hadden verzorgd. En dan de wedstrijden zelf De hon derd schakers plaatsten zich na de vriendelijke openingswoorden achter de borden en begonnen aan de afmat tende vijftien partijen Iedere partij duurt maximaal tien minuten aange zien elke speler vijf minuten bedenktijd heeft. Totaal dus 150 minuten schaken in een enorm tempo. Het is wel be grijpelijk dat men uit het goede scha kershout gesneden moet zijn om een dergelijke inspanning te kunnen op brengen, laat staan tot een goed einde' te brengen Een diepe concentratie is een eerste vereiste. Is men even afgeleid, dan is het wel gebeurd. Alleen al het getik van de vijftig klokken en het verplaatsen van de stukken is als het geluid van enkele schietende repeteergeweren in de nevelige verten, waar menig minder goed schaker op een gegeven moment van van slag kan raken. Maar de juiste sfeer was er wel. En na de eerste negen partijen begon men al te wikken en te wegen. De herindeling vond toen plaats. Er kwamen drie groe pen uit de bus. De sterke groep die 5-8 punten had gescoord. De midden groep van 2-4'/2 punt. De derde groep die minder dan twee punten hadden In iedere groep waren zes vorste lijke geldprijzen te verdienen. De laatste partijen begonnen dan ook onder doodse stilte. De spanning was inder daad te snijden. Het was dan ook geen wonden dat aan tafel 1 en 2, waar de sterkste spelers zaten, een legertje nieuwsgierigen stonden om de grote kanonnen in actie te zien. Het was een verbluffend gezicht. De zetten achtervolgden elkaar in hoog tempo. In twee seconden werden 6 zetten verricht en zes keer de klok ingedrukt. Een tafereel dat door het blote oog nauwelijks te volgen was, maar dat speltechnisch op hoog niveau stond. In deze fase moest dan ook een Coen Zuidema erkennen dat er op deze avond sterkeren waren dan hij. U begrijpt dat deze spanningsvolle avond, die teleurstelling en vreugde teweeg bracht, een ongekend hoogtepunt was voor de schaakvereniging Leusden. Onderstaand volgen de winnaars Groep 1 V. d. Vliet 13 pnt Van Dop 12'^pnt. Etmans 12 pnt Duchattel 11 pnt. Piket 11 pnt P.-v. d. Weide 11 pnt. Groep 2 Van de Linden Van der Tuuk Loman Grootenhuis J. v. d. Weijden P. van de Haasterd Enkele manches vertoonden een levendige strijd tussen de coureurs onderling. Foto Janus Visser. DAAN SPEKSNIJDER BESTE LEUSDENAAR Nog niet was alles verloren. Er moesten drie manches worden gereden De twee beste tijden waren beslis send voor het eindklassement Venrooy meende zijn kans te zien in het mon teren van kleinere wielen, maar re kende niet op de medewerking" van zijn zoontje Junior had intussen kans gezien, al spelende met vaders dure spullen, het ventiel van een der hoop gevende banden grondig in de vernie ling te brengen. Ja, het siste zo leuk Pa moest het intussen maar doen met zijn oorspronkelijke wielen. Minderdan 3 min. 6 sec, kon hij niet voor zich laten afdrukken Groeneveld deed in 3 min. 2 sec. zijn plicht, maar de nog steeds verrassende Daan Speksnij der was wederom de beste Leusdenaar en wel met 3 min. 1 sec. Speksnijder had intussen al zijn drie ritten ge wonnen' Dat is wel eens anders ge weest. E. van Schie uit Schiedam won de manche (2 min 51 sec.) vóór P Reijn- ders uit Bladel (2 min. 53 sec.) Ter wijl het publiek werd beziggehouden lO'/jpnt 10 pnt 9%pnt. 9/£pnt. 9'^pnt. 9'/ïPnt. )EN - De voetbalvereniging „Voor ons plezier") wendt tóe Leusdense jeugd, die graag maar nog niet bij een vereni- ugesloten. ,,Voor ons plezier" oetbalclub, die op 1 mei 1970 icht, en die is ontstaan uit ijfsvoetbalelftal, bij welk elftal K<iig vele buurtgenoten voeg- kel tweede jaar, dat ze speel- ze gepromoveerd naar de ïasse der zaterdagspelers. Het seizoen hebben ze met veel kampen gehad, en zijn ze l geëindigd. aldus voorzitter J. K. pt Leusden-centrum, willen starten met jeugdelftallen. ffidan pupillen-, aspiranten- en nelltallen De kontributie voor lieden bedraagt 2 kwartjes per in shirt wordt door onze vere her beschikking gesteld, 's Za- nzal er ook door de jeugd gevoetbald De training zal Özakelijk op zaterdag plaats L hoeverre de jeugd ook nog ek zal kunnen trainen, moet nog nader worden bekeken, na de oprichting van onze kregen wijkontaktmetDon Bosco''die zijn velden beschikbaar stelde Wij hebben een heel erg pret tige samenwerking met ,,Don Bosco", en in het bijzonder met de heer Cloos- terman. Wij hebben echte fijne verenigings mensen. De jongens hebben met eigen krachten een kantine gemaakt in de kelder van ,,Don Bosco" Menig be drijf, dat gevestigd is in Amersfoort, zou over zo'n fijne kantine willen beschikken!" ,,Don Bosco" gaat dit jaar nog een nieuw kleedlokaal met douches bouwen. Er is nu ook al wel een accommodatie, maar die is eigenlijk te ver van de velden weg. De heer G. Cloosterman, die hele maal in het jeugdwerk is gedoken, is ook bij het jeugdwerk van V.O.P. be trokken. Hij kent de problemen rond de opvoeding van de jeugd, en hij is duidelijk blij met deze nieuwe moge- lijkjeid. Hij weet, dat er jongens in Leusden en uit de aangrenzende Amers- foortse gebieden zijn, die graag lid zouden worden van een nieuwe vereni ging, die nog alle mogelijkheden heeft. Sommige" voetbalclubs hier zijn al over vol, sommige clubs spelen op terrei nen, die te ver uit de buurt liggen. Het ligt overigens in de bedoeling van V.O.P. om uit te zien naar een mogelijkheid voor verder weg wonende leden om deze op te halen met een busje vanaf een centraal punt. Alles is afhankelijk van de plaatsen, waar de nieuwe jeugdleden vandaan zullen komen De jongste jongens mogen waar schijnlijk van hun ouders niet op de fiets naar ,,Don Bosco" komen, omdat de snelwegen te veel gevaar opleveren. „Als jeugdleider", zegt de heer Krom, „hebben wij de heer Jan Lo- huis mogen aantrekken, de hoofd groepsleider van de jeugdelftallen van „Don Bosco" zelf Aanmeldingen voor de jeugdklubs van V.O.P. kunnen worden gedaan bij: de heer J K. Kroon, Rossenberg- laan 7, Leusden-centrum, tel. 03496- 1317 en de heer A Buys, Konijnpad 4, te Amersfoort, tel. 03490-31333, die sekretaris is. Wacht niet te lang met de aanmel dingen, want het nieuwe voetbalseizoen staat zo weer voor de deur! LEUSDEN/CENTRUM - Op de 2e Pinksterdag organiseerde de Cross Vereniging Leusden voor de derde maal een - door de KNAC en de NRV er kende - autocross. Het werd een on verwacht groot succes. De uiteindelijke oorzaak daarvan hebben wij niet kun nen achterhalen. Het zag er, speciaal wat het weer betreft, niet direkt naar uit, want eerst kort voor het begin van de eigenlijke wedstrijden kwam de zon achter de dreigende wolken vandaan. Van rennerszijde was de belangstel ling begrijpelijk groot De Leusdense cross telt namelijk mee voor het Ne derlandse Rallycross-kampioenschap Onder de 41 deelnemers bevonden zich vrijwel alle grootheden uit de auto cross-wereld Het bestuur van de or ganiserende CVL had de zaken ditmaal ook wat professioneler aangepakt Men had zich verzekerd van de me dewerking van een aantal sponsors, zoals BP, Holleman, Engel, enz. Zon der deze hulp is het organiseren van autosport-manifestaties in deze soort bijna niet meer mogelijk De Nederlandse Rallycross Vereni ging was aanwezig in de persoon van haar bestuurslid, de Heer Boelaerts, die verklaarde er geen spijt van te heb- Pech onder weg, voor deze coureur eeD teleurstelling in het realiseren van een snelle tijd. Foto Janus Visser. iwste nummer ibaar op ons kantoor: ■N - Tijdens de surveillance itie op zaterdag 1 juni moes- romfietsen, die waren opge- bet verkeer worden genomen. tijdens deze surveillance 4 personen worden bekeurd, "bet de fiets op het voetpad, reed zelfs met een brorn- tt voetpad h Bekeuringen voor rijden Jhcht, wat tegenwoordig véél beurd dan vroeger, werden I door de politie op vrijdag Twee automobilisten werden de Noorderinslag, 3 auto- n °P de Doornseweg. Tevens ,°P de Doornseweg 6 auto- worden bekeurd wegens het 'n van het inhaalverbod LEUSDEN - Onder ideale weers- omstandighden vonden zaterdagavond 1 juni j.l. limietwedstrijden plaats ln het schitterend gelegen buitenbad te Leusden. De zon straalde op volle kracht, terwijl de wind ademloos toe keek. De wedstrijd was het toekijken dan ook ten volle waard. De Haaien schoten met felle slagen door het water tot grote Pinkstervreugde van trainer Cor van Oosten, die de wed strijdzwemmers elke ochtend voor het eerste „hanengekraai" in het buiten bad traint. Topsterren waren Frank van den Hurk en Frank Leusink, die beiden de limieten haalden De eerste Frank op de 200 m schoolslag in 2 59 4, de tweede Frank op de 100 m vlinderslag in 1 24.1, waarmede beide Franken ook nieuwe clubrecords op hun naam brachten Bij de aanval op de limiet van de 100 m vrije slag kwam Frank van den Hurk nog slechts 0.5 seconde tekort. De volgende keer zal het be slist wel lukken. Jan Wanrooy bleef in de 100 m vlinderslagrace nog maar 1.6 seconde van de limiet verwijderd, waarmede hij een nieuw clubrecord vestigde Marriette Leusink bracht het clubrecord op de 100 m vrije slag meisjes o/lO jaar van 1.26 1 op 1.25.8, een voortreffelijke prestatie voor een meisje van 9 jaar oud. De resultaten van de andere Haaien waren aldus: 100 m vrije slag meisjes o/lO Jr.: Maaike Snijder 2.01.6 Karina van Holst Pellekaan 1.54.- Hetty Venema 1.56.- Marina Pastoor 1.53.5 Rina Herder 1.57.7 Caroline Enthoven 1.36.2 De heer Van Oosten, trainer van de Haaien, bespreekt de re sultaten met enkele van zijn pu pillen. Foto Janus Visser. I Maaike Snijder 1.53.1 1 Marriette Leusink "2.01.1 I Rina Herder 1.55.8 100 m schoolslag jongens o/lO jr.: Frank Gedhart 2.10 5 Rolf Bolk 2.09.5 Marcel van Daatselaar 1.56 5 100 m schoolslag meisjes o/14 Jr.: Marjan Grootendorst 1.58.4 Astrid van Ginkel 2.11.9 Geja Jetten 149 6 Wilma Kreikamp 148.4 100 m schoolslag jongens o/14 jr.: Matthijs ten Seldam 1.54.9 Bertus Stegeman 1.47 5 'Erik Japenga 1.43.- Jan Wanrooy zwom een nieuw clubrecord. Foto Janus Visser. Rolf Bolk 1.44.2 Marcel van Daatselaar 1 35.1 Frank Goedhart 1.33.5 100 m vlinderslag jongens o/14 jr.: Thijs Noordewier 1.20 5 Hpnk v. d. Heuvel 1 28 - 100 m vrije slag dames: Kifty Linse 1 20.7 Astrid ten Seldam 1.21 9 Mirjam Goedhart 1 16.4 Hanneke den Herder 1 12 - 100 m vrije slag heren: Hans van Gils 1.10.3 Mark ten Seldam 1.05 5 Jack van Broekhoven 1.10.9 Frank v. d Hurk 1 05.5 100 m vlinderslag heren: Jan Wanrooy 1.08.6 100 m schoolslag meisjes o/lO Jr.: Marina Pastoor 1 56 - Hetty Venema 2 00.2 Frank v. d. Hurk. Foto Janus Visser. SLUITINGSTERMIJN VAN ONZE KRANT IS. DINSDAGMIDDAG 12 UUR INLEVEREN KOPY BIJ MEDEWERKERS: TOT MAANDAGAVOND 18 UUR Slechts vier auto's starten in een manche, waarbij bet gaat om de snelste tijd op de stop watches te drukken. Dit gaat echter bijzonder hard maar min der spectaculair als bij een ge wone auto-cross. Foto Janus Visser. ben gehad, dat hij niet zoals gewoon lijk, naar de Pinksterraces in Zand- voort was gegaan, maar naar Leus den. Hij uitte lovende woorden aan het adres van het CVL-bestuur over het uitstekend beveiligde en overzichte lijke circuit in Leusden De heer S. Polak, hoofd van de afdeling Kabinet en Voorlichting, vertegenwoordigde het Leusdense Gemeente-bestuur. Zo te zien - de Heer Polak volgde met veel belangstelling het spektakel op het circuit - zit het met de volgende CVL- cross op 15 september a s wel goed! SEP VENROOY BEGON ZEER HOOPVOL Inmiddels hadden zich zo'n 2500 tot 3000 bezoekers rond het strijd perk aan de Bavoortseweg geschaard. Sep Venrooy begon verrassend goed. Ondanks de door de regen zeer zware en bepaald niet slipvrije baan won de man uit Leusden-Zuid de eerste man che. Hij legde zijn vijf verplichte rondjes af in 3 min. 4 sec. De enor me spanning bleek wel uit het geringe verschil in de gemaakte tijden P. Dam (Maasdam) had slechts één sec. meer nodig en P. Hitzert uit Strijen noteer de 3 min. 8 sec De CVL-coureurs Daan Speksnijder en René Groeneveld finishten resp. in 3 min 16 en 3 min 18 sec. OPENINGSUREN ADMINISTRATIE LEUSDER KRANT Dagelijks van: 10-12 uur en van 14-16 Zaterdag's en zondags gesloten uur. v oten. Naarmate het gras op de baan ver dween werden de tijden beter. De 2e manche werd met vlag en wimpel gewonnen door W. Couwenberg in 2 min. 49 sec. Dit zou later ook de snelste tijd van de dag blijken te zijn. A. Mulder uit Strijen werd 2e (2 min. 59 sec Daan Speksnijder liet 3 min. 5 sec voor zich afdrukken en René Groeneveld 3 min 11 sec. In de laatste rit van deze manche moest Sep Venrooy zijn goede vorm bevestigen. De pechduivel besliste evenwel anders. De afsleep-tractor moest de onwillige Mini terugbren gen naar het rennerskwartier met het altijd imponerende laten opstij gen van een tweetal grote luchtballonnen, resp. „bestuurd" door de Engelse bal- lonvaarders Mr Adams en Mr. Fait- fool, ging de rekenkamer aan het werk Winnaar van de cross werd W Cou wenberg (VW) met totaal 5 min.49 sec De Ford-rijaer P. Dam werd 2e in 6 min. 1 sec. en A. Mulder (Renault) 3e in 6 min. 2 sec. Daan Speksnijder (VW) was de eerste Leusdenaar. Hij werd 7e in 6 min. 6 sec. Sep Venrooy (Mini) eindigde in 6 min. 10 sec toch nog als elfde en René Groeneveld, die vandaag beslist zijn dag niet had, moest genoegen nemen met de 16e plaats (6 min 13 sec.) PC LEUSDEN - Met de deelname aan 'n zeer groot tournool werd door de Handbal afscheid genomen van het lo pende seizoen, 'n Seizoen waarin Im pala bewees er weer behoorlijk bij te boren. Alle vier teams werden kam pioen. De dames en heren in de veldcom - petitie, de dames junioren en meisjes adspiranten in de zaal, terwijl de laat ste ook nog in de veldcompetitieboven aan eindigde, 'n dubbel kampioenschap dus. De heren starten dit Jaar weer voor het eerst en deden dat op hun eigen manier, snel enthousiast en met 'n zeer grote inzet. De eerste helft van de veldcompetitie werd afgesloten met slechts één verliespartij n.l. tegen Fidelitas 2 uit Amersfoort, ongetwij feld de sterkste tegenstander. De zaal competitie verliep ook uitstekend, en samen met A.A.V. 4 voerden ze de lijst aan, zij het dat de eerste wedstrijd tegen A.A.V. werd verloren. Doch in dien de return gewonnen werd, was het kampioenschap praktisch binnen. Door 'n administratieve vergissing, overigens volkomen ter goeder trouw, kreeg Impala echter 6 verliespunten te incasseren, waardoor de aspiraties volKomen naar de maan waren. In de 2e helft van de veldcompetitie werd het beslissende duel tegen Fidelitas in 'n enerverende strijd ten gunste van Impala beslecht en daar er verder geen misstap meer begaan werd, kon men toch gaan feestvieren. De dames senioren, ook na 'n jaar afwezigheid weer van de partij, deden het uitstekend. In de veldcompetitie moest de wedstrijd tegen Laren 3, de doorslag geven. Werd in Laren ver loren, thuis zegevierde men royaal, zodat hier de Impala de sterkste van de afdeling was, met als resultaat het verdiende kampioenschap. In de zaal, die veel sterkere tegenstanders in het geweer bracht, werd 'n zeer behoorlijk figuur geslagen en eindigde men bij de bovenste helft. Bij de dames junioren ging het net andersom In de eerste helft der veld competitie werd aardig meegedraaid, doch de tweede bleek te zwaar. In de zaal echter werd de strijd met aloude tegenstander B.D.C, in het voordeel van Impala beslecht Bij Nijenrodes in Breukelen werden de Junioren in 'n zeer goede wedstrijd kampioen. Tenslotte de meisjes adspiranten. Deze draaide in beide competities zo goed dat ze twee keer kampioen wer den. Ook al speelde ze voor het eerst als adspirant. 'n Prestatie die er zijn mag. En blijft dit team bij elkaar dan kunnen ze het in de toekomst op hand- balgebied 'n heel eind schoppen Alles bij elkaar 'n goed seizoen, waar met tevredenheid en trots op terug gezien kan worden, en hopelijk 'n sti mulans om het volgend seizoen met goede moed te beginnen. (Van de redaktie) LEUSDEN - Nu er op de plaats van de ijsbaan noodwinkelvoorzieningen zullen verrijzen, maakte de heer Van Maanen (AR) zich mede namens de schaatsvereniging Zwanenburg zorgen over de voorzieningen voor het schaats- minnend deel van Leusden. „De ijs baan wordt als het ware zo maar van de tafel geveegd, zei hij tijdens de rondvraag, is er een alternatief aanwezig?" Ook wilde hij weten wat nou wordt bedoeld als men praat over een „lekke" ijsbaan. Burgemeester Van de Post „De definitieve ijsbaan zal vóór het komende winterseizoen een plaats krijgen aan de Bavoortseweg. We streven er naar dit tijdig te realiseren". Ten aanzien van de „lekke" ijsbaan aan de Noorderinslag merkte de heer Van der Post op, dat het water in een sloot in de ijsbaan wegzakte en moeras gas omhoogborrelde. Hierdoor ontstond bomijs. Zoals bekend, zal de nieuwe ijs baan - als alles volgens plannen gaat - door de projektontwikkelaar(financier) van de noodvoorzieningen aan de Noor derinslag worden betaald Dit werd door wethouder Wagenaar tijdens een hoor zitting met Rozendaal-bewoners mee gedeeld. (Van de redaktie) LEUSDEN - VVD-raadslid VanThiel hield vorige week tijdens de rondvraag een korte pleidooi voor faciliteiten voor invalide-wagens. Het was hem namelijk opgevallen, dat afbakeningen en palen aan het begin en het einde van de Leusdense voetpaden (ter we ring van fietsers en bromfietsers) dus danig waren geplaatst, dat invalide wagens er niet door konden. Hij wees het college er op, dat het belangrijk is, dat er wèl rekening mee wordt gehouden. Het antwoord van b. en w. was een antwoord, dat maar al te vaak in Nederland in dit soort zaken wordt gegeven: „Eerlijk gezegd hebben we er niet bij stilgestaan.Voorzit ter Van der Post zei opdracht te zullen geven dit zo spoedig mogelijk te laten veranderen. Hij was blij met de opmerking van de heer Van Thiel. afdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken ruim 2200bezoekers, zelfs van over de landsgrenzen Deze toenemende interesse is reden vol doende om de kwekerij ook dit jaar weer voor het publiek open te stellen. De stadskwekerij zal dit jaar vrij toegankelijk zijn op alle woensdagmid dagen in de periode van 5 juni 1974 tot en met 14 augustus 1974 van 14 00- 16.00 uur; en op alle donderdagavon den in de periode 20 juni 1974 tot en met 25 juli van 19.00-21 00 uur Tijdens de openstelling zal er des kundige voorlichting worden gegeven over de boomkwekerij, sierheester- teelt en de tropische kas. AMERSFOORT - Uit het bezoekers aantal van het afgelopen jaar blijkt dat de interesse voor de Stadskwekerij „Groot Randijk" aan de Heiligenber- gerweg opnieuw is toegenomen, ln het afgelopen seizoen telde de Ze Stampten af talen met, l ontdekten "zené. Hebt u iets te verkopen9 Plaats een LEUSDERHEITJE!

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11