■HBQ-flehteiveid oefende Provinciaal kampioensteam verleende voortreffelijke hulp ij in scene gezet ongeval Muziekschool Leusden demonstreerde duidelijke groei tijdens uitvoering r ngen 8 jaar) ftodelijk rongelukt iterdag a.s. lar de indelijke finale Botsing op Asschatterweg Bromfietser te laat gezien wder licht gereden Poging tot inbraak Bromfietsen gevonden Accent lag op plezierig muziek maken Burgerlijke Stand verloren gevonden WEGGEVLOGEN Tamme kraai luisterend naar de naam Alex. VERLOREN Donkerbruine tas, inhoudende flOO; herenpolshorloge; zonnebril met ge slepen glazen en bruin montuur, zil veren armband; een paar meisjes klompen; oranje schooltas, f45,-; ko- renblauw turnpakje merk ..Vendex", groene speelgoed kinderfiets in de vorm van een kikker; blauw kinder- stepje, zilveren vierkant horloge, sleu telbos in zwart leren étui; groen kin derjack met capuchon, gouden schakel armband; blauw spijkerstof jack zadel dek; rijbewijs met kentekenbewijs; loonzakje inhoudende f250,-; bruine herenportemonnee inhoudende f350,-; herenhorloge, goudkleurige helm met gele letters GEVONDEN Zwarte herenfiets; groen jack; lin ker blauwe kinderschoen, f25,-; gouden zegelring met zwarte steen; bromfiets- verzekeringsplaatje SVB 165; bruine herenportemonnee met foto's en f150,- Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de rijkspolitie te Leusden-Zuid. LEUSDEN - Op de Asschatterweg vond op donderdag 30 april om 7.45 uur een aanrijding plaats tussen twee auto's De auto, bestuurd door de heer V. uit Leusden wilde op de kruising vanaf Galicie de weg op gaan en kwam daarbij in botsing met de auto, be stuurd door de heer O. uit Leusden- centrum Er ontstond alleen materiele schade. LEUSDEN/'ZUID - Donderdag 30 april vond er om 16 10 uur een aanrijding plaats tussen een bromfiets, bestuurd door mevrouw T. uit Woudenberg en een auto, bestuurd door de heer Ch uit Leusden-centrum Op de Arnhem- seweg sloeg de auto af naar de Maan- weg, en zag bij deze manoeuvre de bromfietster te laat Er ontstond een botsing De bromfietster werd lichtge wond. De materiele schade was niet erg groot BIJDAG7JUN1 1974 LEUSDER KRANT HTERVELD - Voor degenen, die niét beter wisten, zag het er dinsdag- id jl. op de hoek Walter van Amers- •tstraat - Deliana van Weedestraat .chterveld niet zo best uit. Een ieersongeval waar 2 auto's en een iter bij betrokken waren, had hier jwoodeo tot gevolg. Maar het werd [nieuwsgierigen al snel duidelijk [bet hier een oefenine betrof. Dit ongeval was in scène gezet door [plaatselijke E.H.B.O.-afdeling als Silting van het cursusseizoen 1973- 1974. De E.H.B.O.-ers oefenden hier, het toeziende oog van dr. P. [nenburg. directeur van de GG en Amersfoort en van de beide do len, dr. J. H. A. Boersema en de [er H Windhouwer van de GG en GD mersfoort. De verwondingen waren iel mis, een beenfractuur, gebroken Ttelbeen, gebroken pols en nog en- iele kleinere verwondingen. Eén der jichtoffers" was bovendien bewuste- Onder leiding van de heer W. [erts werden de gewonden door de ÊlfiB O. ploeg behandeld en daarna Tvoerd naar ,,Ons Gebouw" waar nabeschouwing over het ongeval p gehouden. Ideze nabeschouwing prees dr. P lenburg de goede aanpak van het wal ,,Het is moeilijk hier kritiek pen. De slachtoffers" hebben het Jelpers beslist moeilijk gemaakt. Bdanks werd er voortreffelijk hulp Jend De opleiding van deze mensen bed geweest", aldus de heer Zwa- prg [or de cursisten van het afgelopen o diede E.H.B.O.-cursus gevolgd ben, was het ook een belangrijke id. Zij ontvingen uit handen van de 'meester mr. A. H. van der Post liploma. Alvorens tot de uitrei en deze diploma's over te gaan, I de burgemeester tot de aanwe- ,,Het is niet alleen om het na- rschooo dat Achterveld omringt, dat jraag naar hier kom," aldus de jemeester. „Steeds weer treft het Ldat de Achtervelders zich willen innen om hun gemeenschap een ide gemeenschap te laten zijn. Ook fcze avond zie ik er het bewijs maakte bestuur, docenten en le ien compliment dat ook dit jaar de landelijke finale is bereikt, getuigt van een grote inzet die (zonder waardeer", aldus de bur- ester. "volgens ging hij over tot de uit- ig van de diploma's. De Achter- se E.H.B.O is nu weer versterkt ien 30-tal gediplomeerde leden, ijn opgeleid door dr. J. H A. lema en de heer H. Windhouwer jedegen opleiding, want slechts i de ruim 30 kandidaten moesten en afgewezen. jSDEN - Een ongeluk met dode- llloop vond plaats op zondag 19 B de Asschatterweg. De 18-jarige I van B. reed met zijn motor- pontaal tegen eefi lantaarnpaal. s. in het bezit van een oefen- »ng- De jongeman uit de Wil- 1 te Leusden-centrum werd zo [aan zijn hoofd verwond, dat hij josdag 29 mei overleed. De I moet zo hevig zijn geweest £en &een ooggetuigen) dat zelfs r' le de jongen droeg was ge- >DEN - Op dinsdag 28 mei h twee bromfietsers worden be- |die zonder licht reden. De po- y} niet genoeg waarschuwen noe lijk het rijden met fiets of brom- Jnder deugdelijke verlichting is. Hilariteit onder de belangstel lenden bij het arriveren van de ambulance van de GG GD uit Amersfoort, die per vergissing gealarmeerd was. Foto Janus Visser Het E. H. B. O.- team Ach terveld dat zaterdag a.s. in de strijd gaat om het Nederlands kampioenschap. Commandant W. Hilverts geflan keerd door Mej. C. v. Dijk (links op de foto) en mevr. Teunissen- Kerkhof. Foto Janus Visser LEUSDEN/ZUID - Een poging tot inbraak werd gedaan op zondag 26 mei in de Prinses Christinalaan. Er wer den gaatjes geboord bij de hefboom van de raamsluiting, maar de inbre kers konden het raam niet open krij gen. Geen onbevoegden zijn er dan ook in de woning aanwezig geweest. LEUSDEN - Op donderdag 30 en vrij dag 31 mei werden in Den Treek drie bromfietsen gevonden, die vermoedelijk afkomstig zijn van diefstal E. H. B. O. -ers verlenen deskundige hulp bij een in scène gezet ongeval. Foto Janus Visser Burgemeester mr. A.H. van der Post reikte de diploma's uit. Foto Janus Visser LEUSDEN - Geboren: 27 mei 1974; Johannes Everardus, z v H. H Smal en H. M. van Daatselaar, Ansfridus- laan 54. 26 mei 1974: Adriana, d.v. A van den Brandhof en D. van Oos- terom, Zwarte Goorderweg 7; te Amersfoort 8 mei Johannes Ouds hoorn, Burg. de Beaufortweg 29; 10 mei; Serge Terpstra, Wederik 7, 10 mei; Stefanie Knipscheer, Elatine- weg 16; 15 mei Edwin Klave, Kor noelje 35, 15 mei: Sasa Lipjes, Giron- de 10. Gehuwd: 27 mei 1974 Hendrik Hols, wonende te Leusden en Bernardina Marie Louise Bolt, wonende te Amers foort, 27 mei 1974. Pieter Abraham de Schipper, wonende te Nijkerk en Christina Charissa Candida van den Hengel, wonende te Leusden. De ploeg die zo succesvol kampioen van het district Utrecht is geworden en daardoor deelneemt aan de landelij ke finale op zaterdag 8 juni a.s., be staat uit de heer W. Hilverts (leider), mevr. Teunissen-Kerkhof en mej. C. van Dijk. Deze wedstrijd wordt gehou den te Utrecht in „Tivoli". Mej. M. van Hamersveld zal reserve zijn voor deze wedstrijd. manier twee komposities van Henk van Lijnschoten. As sluitstuk van de avond trad een circa veertig leerlingen sterke gitaar- en mandolinegroep op, waarin zowel gevorderde als beginnende leer lingen op een enthousiaste manier hun spel speelden. Daarnaast waren er natuurlijk de solerende leerlingen en de duo's en trio's. Vaak met erg leuke uitvoeringen en soms met een knappe vertolking, zoals de gitaarleerling die twee werken van Bach speelde. Maar dat laatste geldt zeker ook voor de twee jongens die op een bijzonder sprankelende manier een scherzo van Badings speelden. Een stuk muziek, dat zich bovendien nog door zijn ge aardheid verrassend onderscheidde van de overige, meer geijkte stukken. En zo waren er meer uitvoeringen, die zeer de moeite waard waren. Maar zoals de heer D. van Dorp, de voor zitter van de Sichting Muziekschool Letisden, in zijn openingswoord zei, ,,wij willen hier niet zozeer het puikje van de zalm als wel de doorsnee van de muziekschool laten horen". Waarmee hij doelde op het feit, dat niet 2 muzikale prestatie op zich bij aeze gelegenheid centraal stond, maar het plezier in het muziek ma ken Dat is ook de reden, waarom wij het noemen van namen in dit verslagje niet juist zouden vinden, het ging om plezier en niet om de beste. Maar plezier was er, zowel bij de leerlingen op het podium als bijdevele familieleden en andere geïnteresseer den in de zaal Het enthousiasme van de mensen in de zaal ging wel eens zo ver, dat men ook applaudiseerde op momen ten dat het niet van hen verlangd werd, bijvoorbeeld wanneer iemand zijn blad muziek omsloeg Voor leer lingen op het podium was dat niet altijd even leuk, maar gelukkig liet niemand zich daardoor uit het veld De beide docenten ontvingen voor hun aandeel hierin een attentie. Dr. Boerse ma ontving een opblaasbare boot en de heer Windhouwer, in zijn vrije tijd een verwoed visser, een vis-parasol. Beide docenten toonden zich verheugd met deze attenties en benadrukten nog eens. dat het doceren voor de E.H.B.O van Achterveld, hen veel voldoening gaf. De cursisten zijn enthousiast en de sfeer erg prettig. Na het slotwoord van de heer W. W. van Dijk, voorzit ter van de plaatselijke E.H.B.O. afde ling bleven allen nog enige tijd gezel lig bijeen in „Ons Gebouw". slaan. Anderzijds was al dat geapplau- diseer natuurlijk wel een bewijs, dat de toehoordes het gebodene zeer waar deerden. Terecht kregen de uitvoerenden daar om het applaus na afloop en de docenten van de muziekschool een grote bos bloemen. Mevr. Speklé, een bijzonder aktief bestuurslid kreeg als waardering een boeket bloemen aangeboden van een van de leer lingen. Foto Janus Visser. De docenten van de muziek school Leusden werden door hun leerlingen in de bloemen gezet na afloop van een geslaagde uit voering. Foto Janus Visser. LEUSDEN - Dat de muziekschool Leusden in een behoefte voorziet, staat vast. Het leerlingenaantal stijgt jaar lijks met twintig tot dertig procent. Wat een aantal jaren geleden door een groepje doortastende ouders werd op gezet, is inmiddels uitgegroeid tot een heuse „muziekschool", met lesmoge- lijkheden op een groot aantal instru menten. Trouwéns, die groei werd ook duide lijk gedemonstreerd tijdens de leer- lingenavond van vrijdag 31 mei j.1. die werd gehouden in de Amersfoortse Brugkerk Niet alleen nam een groot aantal leerlingen van de Muziekschool Leusden aktif aan het programma deel, ook in de gemaakte muziek was een onmiskenbaar stijgende lijn te ontdekken in vergelijking met voor gaande keren. Het bleek nu mogelijk, een aardig gevarieerd programma sa men te stellen Een programma, waar in de blokfluit niet meer het alleen recht bezat, zoals vroeger wel eens noodgedwongen het geval was. Nu was het eerder de piano die de voornaam ste plaats innam. Gevolgd door dwars- en blokfluiten, klarinetten, violen, gi taren en mandolines Bovendien konden voor deze leerlingen avond een aantal ensembles gevormd worden, die het geheel zonder meer verlevendigden. Zo speelde een groep van zeven blokfluiters op een verras send vitale manier onder andere muziek van Handel Een klarinet-dwarsfluit ensemble deed niet voor de blokflui ters onder en speelde op een leuke Het mini-orkest van de muziek school Leusden bracht de slot klanken van een geslaagde uit voering. Foto Janus Visser. Een van de leerlingen van de muziekschool Leusden, die een solo ten gehore brachten. Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3