forceren Van Spaendonck (D'66/PvdA) wil gesprek rond winkelvoorzieningen Lockhorsterweg bijna gereed Pastoor Kitselaar benoemd toch 1 I Stichting Prot. Christelijke kleuterschool in Achterveld gaat voorlopig niet door „PROCEDURE IS STOPGEZET, PLAN ZAL OPNIEUW TER VISIE WORDEN GELEGD" DllegeWe willen best praten Ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal niet ingetrokken HEBT ELKANDER LIEF Bestemmingsplan Achterveld Raad Leusden GEEN OPENBARE WEG W.V.R VAN TOEPASSING W. F. H. van Spaendonck KRANT, 3 Leusdenc EUSDEN/CENTRUM - Als het aan wethouder Wagenaar ligt, zouden alle unghebbende partijen inzake de winkelvoorzieningen in Leusden/Centrum [ekt om de tafel kunnen gaan zitten. Het is alleen zo jammer, dat verschillende tijen de boot af hebben gehouden tot nu toe, zo verklaarde hij vorige week lerdag in de raad. Raadslid Van Spaendonck (PvdA/D'66) vond dat het de oste tijd werd, dat dit gaat gebeuren. .Samen praten is noodzakelijk, om Jf weer allerlei verwikkelingen te krijgen. Dat moeten we vermijden," zo 'stelde hij nadrukkelijk. „Volgens mijn indikatie moet een gesprek tussen 5 eQ w en de winkeliersvereniging en de Biezenkamp-omwonenden mogelijk lijn, temeer omdat er tussen beide laatste partijen geen verschil van mening Beer- bestaat." Hij stelde, dat er ook andere oplossingen mogelijk zijn inplaats ao het plan-Wagenaar. Zowel burgemeester van der Post als wethouder Mgenaar betreurden het, dat nu de gemeente noodvoorzieningen wil gaan [juwen, pas een gesprek mogelijk blijkt, zoals men uit de woorden van de heer lap Spaendonck had begrepen. Een gesprek is altijd mogelijk, zo stelden zij. iurgemeester Van der Post :,,Een krek met alle belangengroeperin- J is natuurlijk altijd mogelijk, maar [geeft desondanks geen enkele ze- meid dat er ook winkelvoorzienin- J op korte termijn van de grond zul- komen. We hebben als gemeente enkele garantie ten aanzien van uitspraak van Gedeputeerde Sta gna de hoorzitting van 10 juni a.s. s geen enkele zekerheid, dat er nie- 1 in beroep zal gaan bij de Kroon de beslissing van G.S. Op korte Sijn is verbetering noodzakelijk, ■wij wachten op de resultaten van |esprek tussen Biezenkamp-comité f.S. en het blijkt later, dat er geen »rd uit is gekomen, dan hebben log meer tijd verloren." De heer Van Spaendonck:,,De be- lïrden van de Biezenkamp zijn dui- Helijp georganiseerd. Bij een overeen- ming is de kans op beroep minder Sjthouder Wagenaar:,,Het is eigen- pmmer, dat, nu we noodgedwongen J bouwen, een gesprek ineens wel |lijk blijkt. In december van het jaar heb ik een interview in fcusder Krant plannen gelanceerd. I ben ik door de h^r Graansma het Biezenkamp-comité ge- j Hij zei letterlijk „Wat u ook |we gaan door tot aan de kroon!" ■i.ipag 7 juni 1971LEUSDER KRANT De „markt" aan de Noorder inslag/hoek Middenweg. Er wordt bijzonder druk gebruik van ge maakt en voorziet duidelijk in de behoeften. Soms moeten de klan ten in een lange rij staan om aan de beurt te komen. Verkeers borden (maximum-snelheid en spelende kinderen) alsmede an dere aanwijzingen, zijn geplaatst terwijl van gemeente zijde hard wordt gewerkt aan het verbete ren van het wegdek ter plaat se (wegens de waterplassen tij dens overvloedige regenbuien) en de beloofde verkeersdrempel. (Foto Leusder Krant). aan de Noorderinslag Stel dat de raad gelijk krijgt, dan volgt onherroepelijk een kroonprocedure, aangespannen door het Biezenkamp-comité en andere bezwaarden. Als dat niet het geval is - en de bejaarden krijgen gelijk - dan is wellicht een gesprek mogelijk om tot een afgerond nieuw plan te komen. Maar dan duurt het wel twee jaar voordat er ook maar iets van de grond komt. De 1200 m2 aan noodvoorzieningen, die we in eerste instantie willen gaan bouwen, zijn op dit moment reeds hard nodig Overigens heb ik helemaal geen bezwaar tegen een gesprek Een com promis wordt graag geaccepteerd als dat mogelijk blijkt Indien nodig gaan we nog vóór 10 juni praten." De heer Van Spaendonck:..Ik ben het in grote trekken met u eens. Als de tijd voor een gesprek rijp is, moeten we dat niet nalaten." Hij vond de aard van de eventuele noodvoorzieningen ook van groot belang. Wethouder Wagenaar:,,Ik had liever tot na 10 juni gewacht met de nood voorzieningen We zitten nu met een aantal onbekende factoren Daarom zijn we nu zonder meer uitgegaan van het definitief realiseren van noodwinkel- voorzieningen.' We zullen de zaak overi gens niet overhaast doen We zullen alles rustig moeten bekijken." Burgemeester Van der Post vond dat er spijkers met koppen geslagen dien den te worden en wenste de diskussie daarom als beëindigd te beschouwen. (Van de redaktie) LEUSDEN - Toch zijn Leus- dense politici blijkbaar erg ver draagzaam. Vorige week donder dag (een dag na de verkiezingen) werd dit nog eens gede monstreerd door het raadslid Van Spaendonck (D'66/PvdA), dat tijdens de rondvraag burgemees ter Van der Post vroeg om nieuw gekozen raadsleden reeds nu raadsstukken toe k zenden. Op merkelijk hierbij was, dat hij daar aan toevoegde; „Dat is on der meer van belang voor een fraktie als die van de heer Kuij- pers, die op dit moment geen zitting in de raad heeft. Had u verwacht, dat een progressief raadslid een pleidooi zou houden voor een raadslid, dat kort te voren uit de partijkombinatie is gestapt, bovendien minstens één zetel van de progressieven af pikte en verklaart heeft niet met een partij te zullen samenwerken maar onafhankelijk te willen blij ven? Dat is politiek, zult u zeg gen. Zou het? Kuijpers en de zijnen krijgen in ieder geval de stukken. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Na alle verschenen persberichten en vragen in de raad, bleken er toch nog misverstanden te heersen over het ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal. De heer J. J. Man denmaker (PvdA/D'66) wilde vorige week donderdag toch wel graag weten of het ontwerp-plan nu was ingetrokken of niet, want hij be greep van de beantwoording op de vragen door b. en w. nog niet veel. Burgemeester Van der Post vond dit vreemd, omdat het antwoord duidelijk genoeg was. Hij wees er op, dat een ontwerp-bestemmings plan niet ingetrokken kon worden. Na afloop van de raadsvergadering hadden we hierover een ge sprek met de heer G. Stein. Deze formuleerde de gang van zaken als volgt. „Normaal wordt een ontwerp-bestemmingsplan ter visie gelegd voor één maand en gaat dan met de eventuele bezwaarschriften en het advies van b. en w ter goedkeuring naar de raad. Keurt de raad het plan goed, al dan niet gewijzigd, dan komt het plan opnieuw ter visie te liggen als bestemmingsplan Dit is met het plan Rozendaal niet het geval. Hier kwam het gemeentebestuur niet verder dan het ter visie leggen van het ontwerp-bestemmingsplan. Volgens artikel 35 van de wet op de Ruimtelijke Ordening kan alleen een bestemmingsplan uorden ingetrokken. Aangezien hier sprake is van een ontwerp, kon het ge woonweg niet worden ingetrokken en hebben b en w. de procedure alleen stopgezet. Dat betekent, dat het plan op een later tijdstip opnieuw (al dan niet gewijzigd) als ontwerp-bestemmingsplan voor een maand ter visie wordt gelegd. Alle eerder ingediende bezwaarschriften komen te vervallen en gedurende de tweede periode van de ter visielegging dienen even tuele bezwaren opnieuw te worden ingediend, omdat als het ware helemaal opnieuw wordt begonnen met de procedure De mensen, die reeds bezwaren hebben ingediend zullen een schrijven van ons krijgen, waarin hen wordt meegedeeld, dat ze bij de nieuwe ter visie-legging van het ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal de even tueel bij hen levende bezwaren opnieuw moeten indienen binnen de termijn van één maand Hun eerder ingediende bezwaren zullen dan namelijk niet meer geldig zijn." (Van de redaktie) LEUSDEN - Tijdens de officiële zitting van het Centraal stembureau te Leusden vrijdagmorgen in de raads zaal, is gebleken, dat pastoor Ritse laar (KVP) toch met voorkeursstemmen tot raadslid is gekozen. Deze KVP- zetel gaat ten koste van het huidige raadslid en fraktie-voorzitter van de KVP, de heer Van Dijk. Het is op dit moment (woensdagmiddag) nog niet be kend, of de pastoor de benoeming aan vaardt. Vóór de Pinksteren vertelde hij ons, dat hij de benoeming nog in be raad nam. Het wel of niet aanvaarden van de benoeming hing volgens pastoor Kitselaar samen met de mening van an dere KVP-raadskandidaten. We zijn er helaas niet in geslaagd om nog vóór de afsluiting van deze krant kontakt te krijgen met Leusden's R.K.-herder. De automatische telefoonbeantwoorder van de pastoor vertelde ons vriendelijk, dat de pastoor niet thuis was Naar verluidt bestaat de mogelijkheid, dat de heer Kitselaar slechts voor een deel van de vier jaar durende zit tingsperiode zitting zal nemen in de Leusder gemeenteraad. Het centrale stembureau kwam op de volgende wijze tot de benoeming van pastoor Kitselaar: De KVP behaalde woensdag 29 mei in totaal 1489 stemmen. Dat betekende drie zetels De lijstkiesdeler (1489 gedeeld door 3) was derhalve 496 1/3. De heer Van Zandbrink (lijsttrekker) behaalde in totaal 918 stemmen. 421 2/3 stemmen teveel. Die werden opgeteld bij nummer 2 van de lijst, de heer v d. Berg, die zelf 67 stemmen kreeg Totaal: 488 2/3 stemmen. Dat is meer dan de helft van de lijstkiesdeler (no dig om een zetel te halen), dus ook de heer Van der Berg werd benoemd Bleef over pastoor Kitselaar, die met 266 voorkeursstemmen het eerst aai de beurt kwam voor een zetel, omdat hij méér dan de helft van de lijst kiesdeler behaalde De derde zetel ging dus naar hem toe. De heer Van Dijk behaalde 94 stemmen, de heer Bokkers 16 stemmen, de heer Os sendrijver 119 stemmen. De voorkeursaktie voor de heer Os sendrijver leverde voor hem helaas te weinig stemmen op om gekozen te worden. (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week donderdag stelde het raadslid Van Spaendonck (D'66/PvdA) een vraag over de Lockhorsterweg. Hij was van mening - en met hem ook de andere raadsleden - dat het de hoogste tijd werd dat deze weg weer voor het verkeer wordt opengesteld. Burgemeester Van der Post was het met hem eens. Volgens de laatste berichten, aldus de voorzitter, zal de weg volgende week (dat is deze week- red.) weer opengesteld worden. De oorzaak van deze langdurige reparatie werd als volgt verklaard normaal zou men, bij het leggen van een duiker prefab-materialen gebruiken, terwijl het water wordt tegengehouden door een dam. Door de tijd van het jaar vond men het risico te groot om een dam te leggen en daardoor het water op te laten stuwen Daarom is gebruik ge maakt van de konventionele methode door middel van betonstorten. Dat heeft de nodige tijd gekost, aldus de burgemeester. Overigens was de weg dinsdag nog niet voor autoverkeer berijdbaar. De duiker is inderdaad gereed, maar het wegdek over de duiker was op dat mo ment nog niet aangebracht. Op de foto: de toestand van de Lockhorsterweg zoals die dinsdagmiddag was. (foto Leusder Krant). (Van de redaktie) ACHTERVELD - Het feit, dat volgens wettelijke normen de stichting van een Protestants Christelijke Kleuterschool in Achterveld nog geen doorgang kan vinden, werd door de meeste raadsle den betreurd. Volgens de heer G. van Woudenberg (CHU) zal de Achterveldse gemeenschap niet voltooid zijn zonder (Van de redaktie) deze school. Hij drong er dan ook bij b. en w. op aan om alle mogelijke moeite te doen om met het bestuur tot een oplossing te komen. Ook de heer Van Maanen (AR) was die mening toegedaan „Achterveld moet zo spoe dig mogelijk een christelijke kleuter school krijgen," vond hij, „dat is een levenszaak voor de ouders". De heer Mandemaker (PvdA/D'66) voegde er aan toe. dat binnenkort de leeftijdsgrens voor kleuterscholen verlaagd zal worden, waardoor er meer mogelijkheden zullen komen om in Achterveld een school te stichten. De heer Van Tiel (VVD) opperde demoge lijkheid om in Achterveld tot een sa menwerkingsschool te komen, waar door er ook voor het chr. protes tants onderdeel op het gebied van het kleuteronderwijs kansen zouden ont staan. Hij wilde dit graag ter discus sie stellen. Burgemeester Van der Post vond dit blijkbaar iets te ver gezocht. Hij achtte een dergelijke vorm geen oplossing voor Achterveld. „Deouders daar hebben duidelijk gekozen vooretn protestants Christelijke school was zijn mening. Voorlopig zal er nog geen sprake kunnen zijn van een Achter veldse protestants-christelijke kleu terschool zolang er geen voldoende kleuters zijn, die deze school willen bezoeken, (in overeenstemming met de eisen, die in de kleuterwet worden ge steld) Daarna is er niet één keer meer ge beld en hebben we geen direkt kontakt meer gehad We hebben het wel ge probeerd via de winkeliersvereniging, die een brief naar het comité schreef met de uitnodiging voor hun gesprek. Het antwoord was pertinent afwijzend. Hoe moet je dan tot een gesprek ko men'' Nu het geforceerd tot daden gaat komen, nu wil men praten. Overigens heeft de hoorzitting op 10 juni niets te maken met wat wij nu gaan doen ACHTERVELD - Het raadslid Os sendrijver (KVP) stelde vorige week donderdag tijdens de rondvraag de vraag, hoever de gemeente is gevorderd met het ontwerp-bestemmingsplan Achterveld. „Er zijn veel mensen, die nu kunnen trouwen, maar nog geen woning hebben," voegde hij er onder enige hilariteit aan toe. Burgemeester Van der Post: „De voorbereidingen zijn in volle gang, maar zoals u weet, wordt een ontwerp- bestemmingsplan niet op één middag gemaakt We zijn er al enige tijd mee bezig, maar hebben de zaak nog niet afgerond Alle wensen en belangen van de Achtervelders zullen erin betrokken worden," aldus de voorzitter De heer Ossendrijver vroeg tevens wanneer nu eindelijk het voetpad van het dorp naar het sportveld wordt gerealiseerd Hij vond dat de hoogste tijd worden, mede in verband met de verkeersveiligheid. Burgemeester Van der Post was het wel met hem eens, maar ook dit vergde tijd en boven dien waren er zoveel andere zaken die de prioriteit hadden gekregen, dat men met het pad nog niet ver was gevor derd. Maar er wordt aan gewerkt. [Van de redaktie) LEUSDEN - Op de begroting ior 1973 (het afgelopen jaar) il een bedrag worden toege legd van f385.200,-. Oorspron- ïlljk was een bedrag geraamd tn f394.600,- dit bleek te laag [te zijn. De opbrengst lag aan merkelijk hoger. Voor de heer J. J. Mandemaker (PvdA/D'66) Ss dat een reden om er zijn Tbazing over uit te spreken. Ij vond het wel een prettige itwikkeling, die hogere op- engst, maar hij herinnerde het llege er aan, dat hij in de al- imene beschouwingen van zijn aktie in 1971 naar voren had ibracht, dat het toen vertoonde xotingstekort waarschijnlijk Jet bestond, omdat debouwleges Ite laag waren geschat. Dat werd toen door b. en w. ontkend, maar ou blijkt het toch een juiste op- Jatting te zijn geweest. Hij vond gt overigens niet juist, dat de raad er nu pas van op de hoogte jrordt gebracht. „Op die manier 'm het onmogelijk om een juist jpnancieel overzicht te kunnen jjbben De raad dient te weten er voor maatregelen, die extra leid kosten, geld aanwezig is of «et Door het achterhouden van ®*e gegevens, heeft de raad tot toe een verkeerd inzicht in cijfers gehad." De heer Man- ■jnaker betreurde dit. Wethou der Van ZandbriDk zei, dat niet Mn tevoren was te voorzien, ■t de opbrengst zoveel hoger zou liBr' terwïjl burgemeester Van Jy Post de heer Mandemaker op wees, dat de cijfers be- hebben op 1973 en dat nu moet worden met de van 1974, zodat er geen kan zijn van de door de Mandemaker verkondigde dat de raad geen goed op de financiën heeft. nummer op ons kantoon

Leusder Krant | 1974 | | pagina 7