n Agterberg winnaar in de „Smokepot" ickhorst-jeugd lijzonder succesvol indstanden van de Dlleybalkompetitie 73/74 IET VERDWENEN G0UDLAN D Brons en V. d. Beek buitenlanders spurtwinnaars junior" Uitslagen „Ons Genoegen" Roda '46 Heren Impala volleybal op zoek naar nieuwe coach WIELERSPORT Twintig in „Tour de -prestatie bij ndvierdaagse satleten op dreef OUD PAPIER VERHOOGT HET ZWEM PLEZIER Leusdeiiaar kampioen kleiduif schieten wijl mej. Corrie Alrnekinders als eni ge dame de rit goed uitreed- Uitslagen amateurs 1 Jan Sand- brink - 2 Kees 't Lam - 3 Louis Schmitka - 4. Peter v d Kant - 5. Dick Vervloet - 6. Wim v. d. Kant. Junioren 1. Wim van Empelen - 2 Jeroen Groenestein. Nieuwelingen: 1. Hans Kaats - 2. Jos v Noor denburg. Dames 1. Corrie Alrnekin ders. Liefhebbers. 1 Johan Ossen drijver - 2 Thijs de Jongh - 3. Gerrit v d. Hoven - 4 Eric Prinsen. Veteranen 1 Harry Stouten. Jan Vlastuin heeft zijn 2e amateur- overwinning te pakken. Uit een kopgroep van zo n 10 a 11 renners won hij de eindspurt in de Ronde van Huizen. Jan Sandbrink werd 6e; Hans Mar- cus(winnaar leiderspnjs) 7e en Adrie Spelt 8e. Waarom Spelt door de jury -34- Edouard Vernier keek zijn ogen uit, In deze tamelijk beperkte ruimte van circa acht bij tien meter, was een maximum van technisch kennen en kun nen met schier volmaakt raffinement ondergebracht Er was één ding, dat hem echter bijzonder belangstelling in boezemde en dat was het feit, dat de Ophir vier schroeven had. .Vertelt u mij eens, Herr Friedlan- der, waarom dit schip zo een groot aantal PK's nodig heeft Het meet toch nauwelijks 1000 ton?" Friedlander begon te lachen. ..Aber Herr Ingenieur, de snelheid, n'est ce pas. Die Geschwiendigkeit, La vitesse. Neemt u nu bijvoorbeeld een torpedo jager. Dit soort oorlogsbodems heeft een aantal PK's, dat gelijk is aan dat van een grote mailboot en zelfs meer Hun topsnelheid ligt dan ook bijna eens zo hoog, gemiddeld 34 mijl ,,Maar uw schip is toch geen torpe- dobootjager!' ,,Neen. mijnheer Vernier, ons schip is geen torpedobootjager, maar toch wensen wij onder speciale omstandig heden en voor speciale doeleinden over een behoorlijke surplus aan vermogen te kunnen beschikken .Welke zijn die wilde Edouardweten .Indien wii een moeilijke redding heb ben te verrichten tijdens noodweer, kunnen wij met ongekende snelheid ma noeuvreren Indien wij soms erg veel haast hebben, ontwikkelen deze moto ren een snelheid van ruim 40 knopen ..Kolossaal. merkte Edouard ironisch op. ,,En eh heeft men hier aan boord nogal eens haast?" ,,In bepaalde Chinese wateren, waar men nog zeerovers aantreft, bijvoor beeld in de beruchte Baisbaai. is het ons meermalen te pas gekomen, bracht Van Dijke opeens in het midden Wij hebben ons meer dan eens aan onaangenaamheden kunnen onttrekken door er snel tussenuit te gaanen de piraten kort daarop een verrassing te bezorgen, door even snel en onver wacht te wenden en terug te varen, om ze met een welgemikt raketschot aan flenters te schieten Wij noemen die sport, de ..jacht op grof wild Het is erg leuk. vooral, als men daar op de beteuterde gezichten van die ..waterchinezen ziet. ,.Het is het maar. wat men sport noemt. meesmuilde Edouard ..Ieder zijn smaak.' vond Van Dijke ,Een ieder, die probeert ons een klap te geven, krijgt er een terug.' ..En een goede ook," beaamde Fried lander ..Maar wij hebben ook een vredelievender wapen. Kijkt u eens hier. mijnheer Vernier DiF is óns oliekanon! Bij deze woorden wees hij op een roodkoperen buis van tien cen timeter diameter, die aan een pompa- gregaat gekoppeld was en met de mon ding tegen de scheepswand was ge monteerd. „Indien het nodig is. kunnen wij door middel van deze installatie, die wij het oliekanon noemen, stormolie op de ACHTERVELD - Aan de 17e inter nationale Tour de Junior Achterveld, welke wordt gehouden van 22-27 juli 1974 zullen ook een twintigtal buiten lands jeugdwielrenners deelnemen. Aangezien er in Belgie geen jeugd- wieiiensport bestaat komt er slechts één Belg aan de meet, voorts zeven Duitsers en twaalf Engelsen. Jongens uit Achterveld en uit andere plaatsen uit de omgeving, die ook wil len deelnemen, kunnen zich hiervoor opgeven bij Tourleider W. Meinten, Hendrik van Viandenstraat 9 Achter veld, tel. 03425-983. Er wordt gere den op gewone eigen fietsen en in de leeftijdsgroepen van 12-13 en 14-15 jaar. Elke dag jeugdwielerwedstrijden in de Tourweek en voorts meerdere evenementen voor de deelnemers. golven spuiten." ..Duizend liter per minuut.' vulde Van Dijke aan. ,,Een behoorlijk portie." Edouard keek vol bewondering naar het ingenieus appa raat. Daarna blikte hij nog eens be langstellend door de ruime machineka mer. ..Waar zitten uw oliebunkers?" vroeg hij opeens. Tussen de dubbele bodem van het schip," antwoordde Friedlander. ,,Wij kunnen circa 160ton olie meenemen, waarvan 10 ton storm olie." Dant kunt u een aardige afstand afleggen, nietwaar? ,,Van Le Havre naar New York en terug," sprak Friedlander met een zekere trots. En dan houden we nóg over voor een uit stapje op een vrije zaterdagmiddag. voegde Van Dijke er lachend aan toe ,,Ja. mijnheer Vernier. wij houden hier niet van halve maatregelen. Tegen half acht des avonds, werd Gibraltar gepasseerd Het stalen vaar tuig bleef op 36 graden N B. een oos telijke koers varen Zoals kapitein Van der Decken reeds had voorzien, werden het weer en de zee met het uur on stuimiger. Halverwege Ceuta en het enanaje Alboran was nei reeds van dien aard, dat de luiken op het midden- en voorschip werden gesloten. Edouard. die tijdens het avondeten een onbeha gelijk gevoel van zeeziek voelde op komen. probeerde zich zo goed moge lijk te houden Niemand van de beman ning scheen zich van het slingeren en stampen ook maar iets aan te trekken ledereen zat rustig de voor treffelijke spijzen te savoureren, die door de kok Duprez met een ware moes- terhand waren bereid. Toen hij echter na de maaltijd een kopje koffie bij de gezagvoerder zou gaan gebruiken, werd het hem plotseling te machtig en besloot hij snel zijn hut op te zoeken Weldra lag hij zuchtend in zijn couchette en meende alles voor zijn ogen te zien draaien De volgende morgen, na het ontbijt, was Edouard een stuk opgeknapt. Blootshoofds stond hij op het comman- dodek en liet de frisse zeewind door zijn haren spelen. Men bevond zich op dat moment ter hoogte van Algiers. Hoewel de zee nog even onstuimig was, als de namiddag te voren, genoot de jonge man thans van het ruige spel van wind en golven. Zijn oliekleding droop van het zeewater, dat in schui mende slierten over de volle lengte van het schip vloog en met kletsende slagen tegen de stalen opbouw en over de stuurkap plensde, waarachter de stoere gestalte van kapitein Van der Decken onwrikbaar, bijna uitdagend rechtop stond Roda Pupillen opgelet. De indianendag in de Treek a s. za terdag gaat niet door in verband met het schoolzwemmen. door H. W. van Brakel LAG 20 JUNI 1974 LEUSDER KRANT - De onderlinge schiet- van de schietvereniging Omstreken" met z.g.Re- revolvers bleek een succes organisatoren. De eerste wed- februari werd ge- aoor J. de Vries met een rvan 93 punten. Er waren toen lemende schutters. Ëopen zaterdag waren 9 mers die na afloop met zwarte en een tevreden gevoel over de j wedstrijd hun wapen met alle foren inpakten en daarna t.b.v. igraaf weer tevoorschijn haal- wedstnjd met .Replica" re- Srs is elke keer weer een beleve nis voor de deelnemende schutters Om te kunnen schieten moet elke deel nemer vooraf zijn eigen loden kogels gieten en het losse kruit en slaghoedje kopen Op de schietbaan moet hij dan voor aanvang van de wedstrijd het wapen laden. Dit is een vrij omvangrijke han deling, allereerst kruit uit de kruit fles de kamer van de cylinder, dan een viltschijfje daarop, de losse kogel plaatsen en aandrukken waarna dit nog 5 maal wordt herhaald totdat alle zes kamers van de cylinder geladen zijn Dan een klodder verf bovenop elke kogel. Op bevel van de baancomman- dant mogen dan de slaghoedjes op de in de achterzijde van de cylinder aan wezige schoorsteentjes worden ge plaatst en is de revolver klaar voor gebruik. De wedstrijd zelf bestaat uit 3 series van 6 schoten waarbij het slechtste schot per serie niet wordt meegeteld voor de wedstrijd. Per serie krijgen de schutters 10 minuten de tijd om te vuren. De schijf staat op 25 m afstand voor de schutter en heeft een dia meter van 50 cm met een roos van 5 cm en een telling van 10 aflopende naar 1 Heeft de schutter zijn serie afge vuurd, dan moet hij de loop en cylin der schoonmaken en kan hij het wapen overnieuw gaan laden. Dit schoonmaken is de veroorzaker van de zwarte han den omdat als kruit alleen mag worden geschoten met ouderwetse stinkende zwarte buskruit goed op schot zodat hij met een score van 122 punten liefst 29 punten hoger eindigde dan de vorige verenigings kampioen J. de Vries. Ook de andere schutters kwamen goed uit de bus, zodat de totale uit slag het volgende resultaat te zien gaf: le prijs: Ben Agterberg 2e prijs: R v d. Linden 3e prijs. D. W. Zoetmulder 4e prijs- M. Rosier 5e prijs: R Dunk 6e plaats: F. Lindeman 7e plaats- R. Noom 8e plaats: J. de Vries 9e plaats- C Maring De winnaars, vlnr R Dunk; D W. Zoetmulder; B. Agterberg, R. v d Linden en M. Rosier LEUSDEN - Omdat per 1 juni j.l. trainer-coach Afko Schoonbeek zijn taak na een succesvol seizoen als zodanig heeft neergelegd, doemde er voor de herenafdeling van Impala het probleem van de vervanging van deze uitstekende trainer-coach op In de vervanging van een trainer is inmiddels voorzien, doordat Impala nu de beschikking heeft over de bekende, voormalig topspeler Ed Smits, die een grote rol speelde bij het behalen van de successen, enige jaren terug van het Amersfoortse Vios. Ed Smits heeft zich bereid verklaard om de herenselectie van Impala als speler-trainer onder zijn hoede te nemen, iets waar de Impala leiding hem zeer dankbaar voor is Het eerste herenteam zou nu ook gaarne willen beschikken over een des kundige coach, die samen met Ed Smits de technische leiding van dit team op zich wil nemen Een team, dat vorig jaar uitstekend gedraaid heeft, en waarvan de leden van plan zijn om het komend seizoen minstens even goed te doen. Langs deze weg probeert de Impala leiding dan ook in kontakt te komen met gegadigden voor de sportieve func tie Belangstellenden kunnen kontakt op nemen met Herman ter Schegget, Hene gouwen 25 of Kees Vis, Gagelhof 6 SDEN - Het Lockhorst B team, rdt gevormd door Manjse Roe ien, Margitte Bloemendal, Rijnder p en als captain Auke van Lin- eeft zaterdag in Abcoude met de kampioenswedstrijden gewon- larijse Roelofszen en Auke van en nonnen beiden hun single, mixed (Rijnder en Margitte en mesdubbel) Marijse Margitte werden verloren. Vooral de dames- dubbel werd pas na hard knokken verloren (5-7; 6-8) De heren- dubbel (Auke en Rijnder) leek eerst ook verloren te gaan. SUCCES VOOR LOCKHORST JEUGD. In het Iduma jeugdtoernooi te Ut recht heeft Marijse Roelofszen een le en Auke van Lingen een 2e prijs gehaald in de leeftijdsgroep t/m 14 jaar. Datzelfde week-end werd Dorien Schaap districts-kampioene in de groep meisjes t/m 12 jaar. Dank zij de voetbalwedstrijd Uru- guay-Nederland werd er stipt op tijd begonnen op Moorst, waar toch nog 18 renners kwamen opdagen voor hun middagse competitierit van de R. en TC Amersfoort Wel direct na afloop naar huis om vooral niets te missen. Mooi, warm, weer en een langgerek te sliert bij de le doorkomsten. Je roen Groenestein had er de meeste zin in, want hij nam resoluut een voorsprong, die rondenlang duurde. Gijs Brouwer probeerde ook op avon tuur uit te gaan, maar hij werd - even als Jeroen later - opgeslokt door de groep In de achterhoede was er toen ook al het een en ander gebeurd, waar door verschillende renners op achter stand kwamen te rijden. B-jeugdren- ner Paul Ossendrijver was het eerste klaar met zijn afstand en daarna be gonnen de veteranen Wim Dekker Sr en Jon Barneveld aan hun eindspurt, door Dekker net nog gewonnen. Gert van de Beek was als enige nieuwe ling ook al niet in moeilijkheden te brengen, waarna de jury van aankomst geen verschil zag tussen de beide junioren Jeroen Groenestein en Wout Lansing, die beiden 3 punten verdien den Bij de liefhebbers werd het een hele spurt, die op de streep duidelijk voor Jan van de Beek was. Jan Zwaagman volgde hem het dichtste op de hielen en verder kwamen Johan Ossendrijver- Gijs Brouwer en Nol Wildeman zich aandienen Wnn van Dompseler-Henk van Herwaarden en Harry Brouwer werden 6e-7e en 8e. De 3 koplopers bij de amateurs zagen tot hun verba zing René van Brakel, de doorzetter, hun gelederen komen versterken, waar na men aan de eindspurt toe was. Max de Vries kwam - net als dinsdag avond - met zijn bekende sprongetje net te laat om Ton Brons van de le plaats af te houden Matthijs de Ko ning 3e en René van Brakel 4e. Uitslagen amateurs: Ton Brons (Amersfoort); Max de Vries (Hoe velaken). Matthijs de Koning (Wouden berg) René van Brakel (Amersloort). Veteranen Wim Dekker Sr(Amers- foort); Jon. v. Barneveld (Amersfoort) Liefhebbers Jan van de Beek (Bar neveld); Jan Zwaagman( Barneveld), Jo han Ossendrijver(Achterveld); Gijs Brouwer (Hoogland), Nol Wildeman (Amersfoort); Wim v. Dompseler (Ermelo); Henk v. Herwaarden(Leus- den); Harry Brouwer(Amersfoort). Junioren Jeroen Groenestein(Leus- den) en Wout Lansing (Scherpen- zeel) beiden gelijk Nieuwelingen: Gert van de Beek (Bar neveld) B-Jeugd: Paul Ossendrijver(Achter- veld). Ook tijdens de zondagse rit was het echt zomers weer, maar de renners lie ten niet blijken, dat ze er veel last van hadden, want er werd lekker aan getrokken, hetgeen resulteerde in een 7-mans kopgroep, nadat weer Jeroen Groenestein het licht op rood had gezet en verschillende ronden met een geringe voorsprong voor de rest uit fietste Toen hij door Jan Sandbrink- Louis Schmitka-Kees 't Lam-Hans Kaats-Wim van Empelen en als laatst bijgekomene Johan Ossendrijver was ingehaald, ging men geruime tijd samen verder, wel steeds belaagd door de vol gers Dick Vervloet - Thijs de Jongh -. Peter en Wim v. d. Kant - Eric Prinsen en Gert v. d Hoven. Toen Wim v Empelen demarreerde en al leen Jan Sandbrink mee kon gaan, was het voor de rest definitief gebeurd. Wim van Empelen won dus van Je roen Groenestein bij de junioren, Jo han Ossendrijver versloeg alle overige liefhebbers; Hans Kaats werd beste nieuweling en Jan Sandbrink won d€ amateurrit Harry Stouten was de enige veteraan, die overbleef, ter- KflTERVELD - Maandag 10 juni, Kl T.O.P. (Tieners Op Pad) met eo en leidsters enthousiast de ierdaagse. Zij waren te herken- ui> de rode zakdoeken, die zij blonde of zwarte haren droe- lo het begin leek het erop dat er co uit zouden vallen, want de een juist weer op de been van een Icssure, of de ander kreeg dikke I en met te vergeten het aantal die bij sommigen werden ont- eos de tweede avond werd erge- „We zullen het nooit meer maar bij de intocht van de avond was deze mening bij :oot aantal meisjes veranderd. 127 meisjes bereikten de finish edaille groepsmedaille en dat leiding wel een traktatie waard, ivondvierdaagse was alvast een oelje op de kampweek, want ig 27 juli zal de T.O.P naar irg vertrekken omdaardeomge- verkennen. SDEN - Van de Nederlandse talbond, afdeling Eemland. Uit tindstanden blijkt dat de volley ing van Impala het dit seizoen ■iet gek gedaan heeft. Zoals be- tiste het damesteam op een haar Promotie naar de promotieklasse 11 de beslissingswedstrijd met verliezen. Toch een uitstekend at. hetgeen zonder meer ook ge in worden van het eerste en twee- «fenteam. Het eerste herenteam dtnet i «eede (I ruime voorsprong op nummer in zijn afdeling, terwijl !ede herenteam slechts kort voor DEN - Twee A.V Altis atleten de laatste dagen van de vorige deelgenomen aan goed bezette lijden in Amsterdam en Arnhem. gMsterdam was het Jan van de die een opmerkelijk resultaat met zijn overwinning op de feter bij heren B-C-D. Jan «aerdt zegevierde in de bij goede tijd van 9 01 2 sec. Deze bekende voor hem een beste prestatie. Op het Nationaal .entrum was het Nol Wessels prachtige baan op de 100 meter 1 tijd var li 5 sec. kwam. Deze e tijd betekende voor hem een P'aats in het sterke veld het eind van de kompetitie moest af haken in de race naar het kampioen schap, een gedeelde tweede plaats met slechts 4 verloren sets meer dan de kampioen was het eervolle resultaat. Ook het derde herenteam heeft uit stekend zijn best gedaan, dit team, dat voor het eerst in de kompetitie meedeed behaalde een derde plaats, hoewel op kampioen Avanti toch wel wat terrein prijsgegeven moest wor den De lagere damesteams behaalden over het algemeen wat minder goede klasseringen, hetgeen ten dele te wijten is aan vrij veel verschuivingen bij de dames afdeling, zodat weinig teams in een vaste opstelling speelden, terwijl een andere oorzaak gezocht moet wor den in het feit, dat zeer veel dames pas kort lid zijn van Impala en dus diverse teams voor het eerst aan de kompetitie deelnamen. Toch is er door alle dames enthousiast gespeeld en werd er keihard voor de punten ge knokt. zodat zowel het tweede als het derde damesteam beide met een vijfde plaats goede middenmoters werden en het vierde damesteam hier nauwelijks voor onderdeed door als zesde te eindigen. Het vijfde damesteam ten slotte behaalde een zevende plaats Al met al kunnen de volleybalsters en volleyballers van Impala terugzien op een geslaagd seizoen, waarin veel sportieve pret is beleefd Volgend sei zoen zal zeker een of meerdere kam pioensteams opleveren. Ook de mogelijkheden, dat de Leus- denaren de volleybalsport op eigen grondgebied kunnen gaan bekijken zijn groter geworden, omdat met ingang van het komende seizoen het eerste dames team haar thuiswedstrijden in de Sport hal aan de Meent in Groenhouten gaat spelen en niet in het voor velen wat te veraf gelegen Amersfoort. LEUSDEN - Van vrijdag 21 juni a s 12 00 uur t/m zaterdag 22 juni ca. 11 30 uur staat een grote con tainer aan de Centrumweg schuin tegen over het Burg Buiningpark geduldig te wachten op de hopelijk grote hoe veelheden oud papier, die de Leus- dense bevolking voor de L Z. P C. de Haaien heeft gespaard De opbrengst wordt gebruikt ter be strijding van alle kosten, welke niet uit de normale contributiegelden kun nen worden voldaan. Dus hoe meer oud papier hoe meer zwempleizier!!"!! ACHTERVELD - De resultaten van de schietoefening van de schutters van ,,Ons Genoegen" gehouden op de buiten banen te Scherpenzeel waren als volgt; 1 J van Nimwegen 94 pnt. 2. H van Ruitenbeek 92 pnt 3 H van Nimwegen 91 pnt. 4 J. E van Hamersveld 90 pnt. 5. G. Schimmel 89 pnt 6. W Voskuilen 88 pnt. 7. P van Nimwegen 88 pnt 8 J. Voorburg Gzn 87 pnt. 9 M Pothof 87 pnt. 10. B Voskuilen 86 pnt. 11. J. J. van Hamersveld 83 pnt. 12 W van de Kletersteeg 81 pnt. 13 G Tolboom 71 pnt. Algemeen klassement na 2 ronden: 1. H van Ruitenbeek 183 pnt. 2. P van Nimwegen 182 pnt 3 H. van Nimwegen 181 pnt. 4. J. van Nimwegen 180 pnt. 5. B Voskuilen 178 pnt. 6. G. Schimmel 178 pnt. 7. J Voorburg Gzn. 177 pnt. 8 M Pothof 174 pnt 9. J. E. van Hamersveld 170 pnt 10. W. Voskuilen 169 pnt. 11. J. J. van Hamersveld 166 pnt. 12 W. van de Kletersteeg 163 pnt. 13 G. Tolboom 128 pnt LEUSDEN/KOOTWIJK - DoordeKo ninklijke Nederlandse Jagersvereni ging werd te Kootwijk het nationaal kampioenschap kleiduiven-schieten ge houden Deze tak van sport houdt in dat er wordt geschoten op een ronde bakeliet schotel en een onderdeel daar van is dat de „kleiduif" in schuine richting omhoog gaat. Op dit onder deel, genoemd „enkel afgaande" was het de 27-jarige bloemenhandelaar L Oudshoorn uit Leusden die het natio naal kampioenschap wist te behalen Een prachtige prestatie voor de sym pathieke Leusdenaar Alle deelnemers met hun revolver in aanslag voor de schietpunten op de pistoolbaan Leusderheide In het midden mevr. Agterberg belast met het registreren en tellen van de gescho ten resultaten. De voorzitter van S.V. Leusden, J de Vries bezig met het laden van zijn revolver

Leusder Krant | 1974 | | pagina 15