HET VERDWENEN GOUDLAND Speurtocht naar de „Vrijheid" Geslaagd KAPITEIN ROB: Welkom op aarde LEUSDER KRANT STRIP L£üSDER krant -STRIP: KAPPIE EN DE GEHEIME SCHATKIST U.V.V.-bejaardensoos sluit seizoen PREDIKBEURTEN medische diensten DONDERDAG 27 JUNI 1974 LEUSDER KRANT door H. W. van Brakel -35- In de radiohut van het stalen vaar tuig zat de marconist gespannen te luisteren. Zijn vingers omklemden een potlood, waarmede hij koortsachtig en kele regels noteerde op een stuk pa pier, dat voor hem lag. Naarmate hij opnam, groefden zich de rimpels tus sen zijn wenkbrauwen Eindelijk was hij klaar, zette vlug de koptelefoon af, greep het papier en holde de hut uit, naar het commandodek. Hier ver sperde Van Dijke hem de weg. ,,Wat moet dat! Zonder uniformpet naar bo ven stuiven? Je weet toch de regels aan boord, Delanoy! Of is er iets aan het handje'.'" ..Zojuist dit bericht opgevangen, stuurman .Geef.geef het direct aan de kapitein door," hijg de de marconist, half buiten adem van het hollen. Hij overhandigde het briefje aan de eerste" en begaf zich weer snel naar zijn domein. Van Dijke wierp een blik op het papier, dat hij daarna zo onopvallend mogelijk aan de gezag voerder ter hand stelde. Hij deed dit op het ogenblik, waarop Edouard zich met het gelaat naar de achtersteven wendde en met een zeekijker de ge zichtseinder afzocht De kapitein begreep onrniddelijk de situatie, nam het bericht met een kwasi-achteloos gebaar van de eerste stuurman over en las het, terwijl zijn ogen zich tot streepjes nemen Het bericht luidde als volgt. ..updracht van het Departement van Marine, Parijs - Aan alle Franse Marinestations. - Let op vreemd sta len vaartuig. - Campagne sterk ge lijkend op commandotoren van onder zeeboot. - Aan boord bevindt zich een ontvoerd frans onderdaan. - Naam, Edouard Vernier. - Leeftijd circa 24 jaar - Beroep, mijningenieur. - Koers van het schip onbekend. - Nationaliteit mogelijk Engels. - Hieromtrent bestaat echter geen zekerheid. - Zo mogelijk vaartuig praaien. - Indien binnen franse terrritoriale wateren aanhouden en op brengen. Ondertekening. Chef Marinestaf. Détrève, Vice-Adm." Een veelbetekenend kuchje klonk onder de stuurkap Van Dijke keek op en zag, hoe zijn chef hem wenkte naderbij te komen Kapitein!" - vragend keek de eerste" hem aan. Koers iets noordelijker! Zoveel mo gelijk langs de zuidpunt van Sardinië. Daarna ten noorden van Palermo Wij gaan dit keer door Straat Messina, in- plaats langs Kaap Bon.. Mocht frans marinevaartuig ons willen praaien, dan rookgordijn leggen en op volle kracht!" Begrepen, kapitein!" Kapitein Van der Decken draaide zich langzaam om en liep naar Edouard, die met zijn kijker had postgevat bij de reling achter op het commandodek. ..Vind je het niet mooi. dit uitzicht op de onmetelijke vrijheid van het wa- ter?"De jonge man, die geheel verdiept was in zijn observaties, nam de kij ker voor zijn ogen weg en wendde zich naar zijn gastheer. -36- ,,Het is prachtig, kapitein. Maar de werkelijke vrijheid vind ik toch nog mooier. U houdt mij ten goede, kapi tein Van der Decken, maar eh....ik heb nog steeds het gevoel een soort gevangene te zijn ,,Dat gaat wel over, wanneer je Op- hir maar eenmaal gezien hebt, Edouard. Je zult een ziens, hoe dat onbekende land ook jouw hart veroveren zal. En dan. wel mijn jonge vriend, dan ligt de wijde wereld voor je open. Dan mag je kiezen.. tussen Creu- montof mij." Al sprekende tuurde de gezagvoerder af en toe naar de verre Algerijnse kust, waar zijn geoefend oog een rook pluim ontdekt had, die, hoewel nauwe lijks zichtbaar voor een gewone land rot, in de richting van zijn vaartuig zich voortbewoog ,,lk zou over dat Ophir van U graag eens iets meer vernemen, kapitein Ik moet eerlijk bekennen, dat hetgeen U mij daarover zo met een enkel woord reeds mededeelde, interessant genoeg is om er diener op in te &udll. ,,Die gelegenheid zal ik je over enkele dagen bieden, wanneer wij een iets rustiger gedeelte van onze route be varen. -Maar zeg mij eens eerlijk! Hoe bevalt de .Ophir" je?" ,,Het is een merkwaardig schip, maar een technisch wonder," verklaarde de jonge man voorzichtig Bovendien vind ik de naam wel zéér toepasselijk." ,,Mooi zo Het doet mij genoegen, je zo te horen spreken." Al pratend waren ze bij de roerganger teruggekomen. De eerste stuurman stond naast hem en controleerde de koers ,,Van Dijke!" .Kapitein - De eerste officier draai de zich snel om. Ik ben van plan straks eens een snel heidsproef te houden. Ik denk over een twintig, minuten." Een knipoogje vergezelde deze woorden. Van Dijke, die aan een half woord reeds genoeg had en de reeds dikker wordende rookpluim eveneens had waargenomen, keek zijn commandant onbewogen aan .Ik zou daarom willen voorstellen, dat jij straks het roer beneden overneemt, zodra ik je het sein daartoe geef Ik blijf hier boven voor de algehele controle. Het lijkt mij beter, dat mijnheer Vernier mee gaat met jou. In.de eerste plaats is het leerzamer en in de tweede plaats vei liger, in verband met het hevige bui zen. Dat is hij nog niet gewend. A pro pos, is achter alles in orde?" .Ach ter is alles in orde, kapitein," her haalde de eerste" met nadruk. „Uitstekend. Nu ik zou zeggen, ga dan maar vast. Alle luiken zijn dicht, nietwaar?" ,,Nog niet geopend sinds gisteravond, kapitein.' „Goed Nog even dichthouden tot nader order." Nadat Van Dijke en Edouard, alsmedq de matroos-roerganger vertrokken wa ren, bleef kapitein Van der Decken de enige levende ziel aan dek van de Ophir, waarvan hij thans het roer zelf in handen had genomen. Rustig, bij kans waardig, stond hij daar, in sou- vereine zelfbewustheid. Slechts enkele maal wendde hij het hoofd even naar stuurboord en constateerde, dat de steeds dikker wordende rookpluim werd voortgebracht door een op volle snel heid naderend adviesjacht van de Franse marine. Onbewegelijk stond thans de gezag voerder van de Ophir achter de stuur kap, zijn schip met vaste hand op de eenmaal bepaalde koers houdend Aan boord van het marinevaartuig ging een vlaggesein omhoog: „Bijdraaien Op de brug van het aviso sloeg de bevelroerende officier, het stalen vaartuig scherp gade. „Hij schijnt ons niet in de gaten te hebben," nep hij uit, toen hij zag dat de Ophir de koers niet wijzigde „Hij is bijna buiten de territoriale wateren. We zullen proberen, hem nog te pakken te krijgen. Los een schot over zijn boeg!" Een ogenblik later bolderde een grijs witte rookwolk over bakboord, gevolgd door een daverende knal. Hoog spatte het zeewater od, honderd meter voor uit. De gestalte op het commandodek van de Ophir bewoog zich niet. Roerloos, als een granieten beeld, stond kapitein Van der Decken achter het roer. Er lag thans iets dreigends in zijn gehele wezen. „Deksels!" Hij reageert zelfs niet op een kanonschot," schreeuwde de commandant van de oorlogsbodem, half nijdig, half verbouwereerd. „Een raar sardineblikje, jonker," merkte een bootsman op, die naast een adelborst stond te kijken naar de wedloop tussen de beide schepen. „Wat zou het voor een landsman zijn? Hij voert alleen een purperen vlag meteen gouden lauwerkrans, waarin een zil veren afgewerkt anker Een verduiveld mooi ding, tussen twee haakjes." „Het is een vreemde vogel, inderdaad," merkte de adelborst op, zijn kijker richtend -37- „Wacht daar achterop zie ik een naam, „Ophir „Hij blijft doorvaren, gromde de gezagvoerder verstoord. „Welnu, we zullen eens naast hem gaan liggen." Met een snelle duw zette hij de ma- chinekamertelegraaf op „volle kracht vooruit." Op de brug van het kleine oorlogsschip steeg de spanning. Men was de Ophir thans tot op een vierde kabellengte genaderd. De commandant greep een scheeps roeper, wachtte tot de afstand nog nau welijks twintig meter bedroeg van boord tot boord en bracht het apparaat voor zijn mond. „Shipahoy!" riep hij. Zijn stem schalde boven het geraas van de woelige zee uit. „Ship ahoyü!" In de verstarde figuur van de man op het commandodek kwam beweging. Langzaam verliet hij het roer en na derde de stuurboordsverschansing, de kin op de borst. Met zijn rechterhand hield hij de zuidwester vast, waarvan hij de neergeslagen rand wat oprolde. Toen hief hij plotseling het hoofd op. Een kreet van afgrijzen steeg op aan boord van het marinevaartuig Het gelaat, dat hen aanstaarde, was verschrikkelijk om aan te zien De adelborst had zich vol walging af gewend, de bootsman smoorde een vloek in zijn vuist, de commandant beet zich de lippen. Het bloed was uit zijn gelaat geweken. Hij herstelde zich echter snel, schraapte even zijn keel en bracht de megaphoon op nieuw voor de mond. „Wilt u onrniddelijk bij draaien! Ik heb bevel Uw schip aan een nader onderzoek te onderwerpen!" „Uw verzoek is te vriendelijk, om er gehoor aan te geven," klonk het sar castische antwoord. „Aan uw wens zal ik direct voldoen. Maakt u alles maar gereed om een sloep te strijken." Met deze woorden liep kapitein Van der Decken terug naar zijn commandopost. Daar aangekomen drukte hij op een knop aan de binnenkant van de stuurkap. Op hetzelfde ogenblik klonk een scherp knetterend geluid, gevolgd door een hevig sissen. Dichte rookkolommen ontwikkelden zich op het achterschip van de Ophir en legden zich als een donzig dek over de oppervlakte der zee. Tegelijkertijd zetten de zware diesels een donderend roffel in. De boeg van de Ophir verhief zich al meer en meer uit het water, terwijl de snelheid zien derogen toenam. Nauwelijks een kabel lengte verder stoof het hermetisch ge sloten vaartuig met een vaart van 40 knopen over de schuimende koppen der Middellandse Zee, het aviso in een bij kans ondoordringbare nevel achterla tend. Met een minachtend schouderophalen wierp Albert Creumont het rapport waarin de bevindingen van de comman dant van het adviesjacht waren vervat, in een aflegmandje op zijn bureau. „De zaak wordt steeds gecompliceer der," mompelde hij en in zijn ogen kwam een boosaardige uitdrukking. „Ik ken die onbekende schipper niet, maar ik zou hem toch wel in overweging willen geven, om Albert Creumont niet te veel in de weg te leggen. Daar heeft niemand nog enig voordeel van onder vonden." Geïrriteerd trommelde hij met de vingers van zijn linkerhand op het glanzende blad van het prach tige, halfronde bureau - ministre Toen greep hij plotselijnde telefoon en draai de een nummer. „Met het secretariaat-directie,"klonk een scherpe stem. „Bergerat, kom direct even bij mij," kort en metaalhard kwamen de woorden over de smalle lippen van de wapen fabrikant. „Ik ben direct bij u, mijn heer Creumont." De stem aan de an dere zijde van de lijn verdween en de staalmagnaat legde de hoorn weer op het toestel. Stil bleef hij voor zich uit zitten staren, totdat een bescheiden tikken op de deur van zijn kantoor hem deed opkijken. „Binnen," Clement Ber gerat, eerste secretaris en vertrou wensman van Albert Creumont trad haastig nader. „Neemplaats, Bergerat. Wij moeten eens even praten. Lees eerst dit rapport Met de punt van 'n lange scherpe uriefopener tilde Creumont het papier uit het mandje op en beduidde zijn vertrouweling met een kort hoofdknik je, dat hij van de inhoud kennis mocht nemen Terwijl deze las, sloeg zijn chef hem aandachtig gade, de uitwer- LEUSDEN - Geboren: 16juni j*xe dochter van E W H Kommer^^1' H. M. Brons (Leusden, Ereprijs^] 3 juni: Jaap, zoon van W. Beektj J. I Cambier (Amersfoort, DoiSIk' 16); 5 juni: Thomas Johannes &el1 Henri, zoon van A. H. Kuip® J C. van de Wal (Amersfoort, hemseweg 105) op V( Gehuwd: A. Blom en J. C.i gewet H Hols en B. M. L. Bolt, B. Bpr' tink en A. A. M van Wieringen wam. Ondertrouwd: 17 juni: Robertfc stra (Den Helder, Schout en Sche^ straat 57) en Jolanda Belinda R Marianne Schoonderbeek (lJ Prunuslaan 23); 17 juni. Cornelitl rinus Maria Beerens (Breda, glein 10) en Annetje Hendrinavaófl lert (Leusden, A. van SaksenUj 18 juni. Johannes Elbertus Dee(A? foort, Gr. v Stellingwerfstraati Antonia Hazeleger (Leusden, Hoil weg 4); 18 juni: Hendrik Jacob J Veld (Leusden, Arnhemseweg i! Margaretha Gerarda vandeBeltfil den, Arnhemseweg 5). ooze te t; beo eo v Eric Frank Russel: „Wet- kom op aarde", uitgegeiu door de uitgeversmai! schappij Meulenhoff te Ae-P^I sterdam in haar special meef essef-reeks nr 72 (dubbel deel). Vertaling Warner Fli men, die ook de verhale voor deze bundel selekteer de. Prijs: f7,50. grooi ons ziek fUiln je G liter tijd i Je e o In -die I" ll «n en s Eric Frank Russel is één vaoé oudere Engelse essef-schrijver van dit moment. Hij werd geborg in 1905 en heeft veelgeschrevei Tot nu toe zijn in Nederlaa g vier romans en twee verhal«f bundels verschenen. In een rui driehonderd bladzijden telle&l bundel verzamelde MeulenhoG redakteur Warner Flamen twat! nog niet eerder in Nederlai uitgebrachte verhalen, die st voor stuk meesterwerkjes zijüMT In „Diabologica" vertelt Russs 4ere van een ruimteverkenner, dieea onbekend ras op een onbekend planeet overrompelt met nieuwe techniek van verovert: „diabologica". Met de grijns de flegmatieke houding van overwinnaar landt Wayne Hilldtj op de planeet. Hij laat alli over zich heen gaan, schijnbaA^ ongeinteresseerd, als een vo!taD wassene die vergevingsgezind meewarig neerkijkt naar het beholpen gedrag van een kitój Deze tactiek brengt de Van geheel van de kook en bet uit] eindelijke resultaat is er dao< naar In „Ankerlijn" laat Russtl knappe koppen tobben met tó| probleem van de kolonist, bo voorkom je, dat eenzame pionier;! in de ruimte heimwee krijgen] Vooral als de planeet, waar aardse wachter zijn taak ver richt, doodstil is wordt het ea moeilijke zaak. Toch wordt e wat op gevonden In het verhaal „De HobbyiS wordt de mens op voortreffelijk wijze uitgetekend als een mislufc experiment. Mensen, die een eind aan leven willen maken, zijn niet lil De maatschappij heeft zulke mes sen nodig, zo betoogt Russel i! het verhaal „U-bocht". In het verhaal „Finale" treflê buitenaardse veroveraars vredige aarde aan. Zo vredijl lat de soldaten deserteren, maai] ie generaal probeert stand houden Een fijn verhaal, soort utopie waar je met plezis] aan denkt In „Opnieuw proberen" koa fronteert Russel ons met nieuwe Adam en Eva op een ver-gg rassende manier. Een mens moet veel benenwei doen om iets te kunnen begrijp®) Dat ontdekte tot zijn schande verkenner van Andromeda, nonchalant op aarde landde stad en land in opschuddir" bracht. Koppige rechercheui doen enorm veel benenwerk tijij] brengen de man van Andromi ten val. Dat er niets nieuws onder óH zon is vertelt Russel in het ge-] lijknamige verhaal, waar ruimt* vaarders een bezoek brengen een planeet, waar de men: lijken op Taumoto, het Schitój padden-opperhoofd, dat langgf leden op de Tonga-eilande leefde. Het kan allemaal bei kloppen, suggereert Russe! voorzichtig. s^Ik ben niets" is een war verhaal, dat begint met een oor log en eindigt met een innerlijk overwinning van de generaal Russel steekt op gigantist wijze de draak in het laatsjj verhaal met de bureaukratie,J zich in de toekomst tot diep het heelal zal hebben uitgestrel Als er op een ruimteschip inspektie op komst is. w alles nageteld. Er blijkt offond te ontbreken. Alles raai) in paniek en men fabriceert ze- een offond. Totdat men eracbtfc' komt, wat wordt bedoeld I Een geweldig fijne bunde- „Welkom op aarde" behoort*) mij betreft tot één van de besUI verhalenbundels, die tot nu t# in Nederland zijn verschen® Het gebeurde tijdens de middagwacht toen plotseling met een dreunende slag een der ketels ontplofte. Het schip trilde in al zijn spanten en maakte direct veel water Beneden, in de ma chinekamer, waren elf man onrnidde lijk dood, maar de tweede machinist had de ramp overleefd en klauterde totaal overstuur, naar boven om rap port uit te brengen. „Ik begreep on middellijk, dat de situatie ernstig was, „vertelt de oude Wouter verder, „en gaf bevel alles klaar te maken om het schip te verlaten. Gelukkig was het weer goed en de zee was kalm. Maar iedereen was zo'n beetje zijn hoofd kwijt, en de eerste boot, die gestre- kend werd, viel uit de davits en ging verloren. Twee mannen, die in de boot zaten, stortten in zee en verdronken voor onze ogen, zonder dat wij er iets aan konden doen. Ondertussen zonk de „Eu ropa" snel en het was alleen aan de waterdichte schotten te danken, dat het schip niet rechtstreeks naar de kelder ging. Ik probeerde met alle middelen paniek te voorkomen, maar alles ging zo snel en iedereen liep elkaar zo in de weg, dat er gewoon van werken weinig terecht kwam". -4- De schrale heer kwam met een in nemende glimlach op Kappie toe. „Van Wijsdom", stelde hij zich een voudig voor, terwijl hij zijn bezoeker de hand reikte „En u is de heer Knels kapitein van de Kraak en meer al gemeen bekend als Kappie, nietwaar?" „Zo is het professor sprak Kappie. „Maar waarom... „Kalmpjes aan, wuifde professor Dinnemer van Wijsdom. „Neemt u rustig plaats. Ik kan me uw verbazing indenken, kapitein Maar ik hoop u de zaak spoedig duidelijk te kunnen ma ken." De geleerde bracht de vingöToppen bij een en keek Kappie onderzoekend aan „Allereerst een vraag: Komt het u op dit tijdstip gelegen, m?t uw schip een opdracht te aanvaardeif?" „Jawel," antwoordde lappie. „Ik ben drie dagen geleden binnengelopen van een reis naar Nieuwjtad. Op dit moment worden de machiies van mijn schip nagezien. Maar een nieuwe be stemming heb ik nog niet" „Goed," hernam de geleerde. „Het gaat hier om pen wetenjchappeliike expeditie waarbij wij eert schip als het uwe nodig hebben. Met het ver richten van deze taak zoudt u zowel de wetenschap als het Vaderland een grote dienst bewijzen. Is u daartoe in beginsel bereid0" „In beginsel zeker," was Kappie's repliek. „Maar toch zou ik er eerst wel iets meer van willen weten. Trou wens, waarom heeft u zich, als het om het Vaderland gaat, niet tot de mari ne gewend?" Professor van Wijsdom gilmlachte fijntjes. AMERSFOORT - Filmagenda voorde speelweek van donderdag 27 juni tot en met woensdag 3 juli 1974. GRAND THEATRE Donderdag tot en met woensdag, „Papillon", 14 jaar. CINEMA AMICIT1A Donderdag en vrijdag in de laatste Arthouse dagen van dit seizoen, „l'Heritier", 14 jaar. Vrijdagavond start van de grote El- vis Presley manifestatie. Aanvang 23.00 uur. 2 Films voor f7,50. „Jail House Rock" en „Stay away Joe". Gelegenheid tot dansen o.l.v. Drive- in Discotheek „Our Child". Zaterdag tot en met woensdag, „Spel letjes voor ontrouwe echtparen". 18 jaar. Zaterdagmiddag 2.00 uur, zondag middag 1.30 uur, woensdagmiddag 2.00 uur speciale kindervoorstel ling „Prins zonder vrees", a.l. CITY THEATRE Alleen donderdag, „de Duivel hale je", 14 jaar. Vrijdag tot en met woensdag, „Ka rate Tijger". Vrijdagavond in De Late Sex Show, „De Nichten", 18 jaar. Zaterdagavond in onze nachtvoor stelling, aanvang 23.45 uur, „Kara te Kolos Lee Keung", 18 jaar. AANVANGSTIJDEN GRAND THEATRE Dagelijks, ook zondag: 2.00 en 8.00 uur. CINEMA AMICITIA Zaterdag: 6.45 en 9.15 uur. Zondag: 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Overige da gen: 2.00 en 8.00 uur. CITY THEATRE Zaterdag: 2.00, 6.45 en 9.15 uur. Zondag: 2 00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Overige dagen: 2.00 en 8.00 uur. king bestuderende, die het epistel op hem maakte Na verloop van tijd leg de Bergerat het document weer terug. „Dit eerste contact heeft, niets opge leverd, zoals je ziet. Wij zullen dus iets anders moeten proberen Het vaartuig beschikt over een kracht bron, die het een buitengewone snel heid geeft. Op zichzelf al interessant genoeg.. Doch dat is punt twee. Allereerst dit Laat al onze agenten in de Middellandse Zee-havens waar schuwen, zowel die in Europa als die in Klein-Azie en Afrika. Dat schip moét toch ergens gesigna leerd worden. Dit wordt te gek." „Dat ben ik volmaakt met u eens, mijnheer Creumont. Het betreft hier een wel bijzonder vreemd geval - niets minder dan opzettelijke ontvoering. Ik ben van mening, dat wij deze kwes tie dan ook op een bijzondere manier dienen aan te pakken. Zou ik eens een plan mogen voorleggen0" „Indien het een goed en uitvoerbaar plan is, dan altijd.Over het aristocratische gezicht van Clément Bergerat vloog een raadselachtig lachje. Onrniddelijk daarop hadden zijn trekken weer de gebruikelijke ondoorgrondelijke strak heid. Hij sloeg zijn linkerbeen over de rechterknie, vouwde zijn beide handen er bedachtzaam omheen en zie: „Wij moeten onze toevlucht nemen tot een krijgslist OPPASCENTRALE Voor een oppas bellen naar me vrouw C. Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leusden-zuid, telefoon 03490 - 18134. TENTOONSTELLINGEN VANLEUS- DENAREN. Ries Kleijnen, Dalmatië 12 te Leus den-centrum, tel. 03496 -2321, expo seert kleuretsen in „Galerie Valk", Valkenstraat 31 te Amersfoort. Tot en met 10 juli. De Galerie is geopend: - dinsdag t/m vrijdag 13.30 - 17.00uur - zaterdag 11.00 t/m 18.00 uur. -4- Ja, „de Europa" was een heel oud schip, een tramp, waarmee de reders echter nog een behoorlijke cent ver dienden. Maar slechts met moeite had het schip de laatste keer een verkla ring van zeewaardigheid kunnen krij gen. Zo omstreeks 1930 ging het echter niet zo best meer in de grote vaart en zo erg nauwkeurig werd er soms niet op de bepalingen gelet.. Voor Wouter was het een mooie reis, LEUSDEN/CENTRUM Elke donderdag: 14.00 tot 16 30 uur: V V V. Senioren Sociëteit. Gezelli ge middag voor de oudere inwoners van Leusden-C. in de kantine van de sportzaal in plan Groenhouten. Vrijdag 28 juni: „de Til" open van 19.00 tot 23.00 uur Dinsdag 2 juli: „de Til" open van 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdag 29 juni: „de Til". 20.00 uur- Dansavond. LEUSDEN - Aan de Kath Rijksuni versiteit te Nijmegen slaagde A F. H Stalenhoef voor het artsexamen LEUSDEN/CENTRUM - De senio- rensoos van de U.V.V. afdeling Leus den-Centrum houdt op donderdag 27 juni (vanavond) haar laatste bijeen komst. De maanden juli en augustus is er wegens vakantie geen soos. De eerste bijeenkomst na de vakantie zal zijn op donderdag 5 september van 14.00 tot 16.30 uur werderom in de kantine van de sportzaal in plan Groen houten. want hij was op weg naar Boston met een lading zuivel en stukgoed en zijn zoon, diens vrouw en hun kindje. Het jonge echtpaar ging nl. emigre ren naar Amerika: „In Nederland had hij geen toekomst, vertelt Wouter, „en hij wilde zijn geluk nu eens aan de overkant van de oceaan beproe ven. Maar hij was nogal somber gestemd want ook in Amerika ging het in die jaren niet zo gemakkelijk meer. Ik Zondag 30 juni: „de Til" open van 10.00 - 13.00 uur. 's Middags dansmiddag 14.00 uur. LEUSDEN-ZUID. Donderdag 27 juni: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwassenen en kinde ren, Arnhemseweg 83 Vrijdag 28 juni: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur, uitsluitend voor volwasse nen, Arnhemseweg 83. Zaterdag 29 juni: P. J G. U. Dans avond in café-restaurant „De Mof". Aanvang 20.00 uur. AGENDA AMERSFOORT Donderdag 27 juni: 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 3 juli: 14.00 - 16.00 uur Donderdag 4 juli: 19.00 - 21.00 uur. Openstelling van de Stadskwekenj „Groot Randwijk" aan de Heiligen bergerweg te Amersfoort. DATUM: 30 juni 1974. LEUSDEN-CENTRUM N.H.K.: 9.15 u.- ds. J. J. Kooman; 10 45 u.: ds G. Hengeveld, Amers foort, Open-deurdienst; 19.00 u.: ds. J. J Tissink, Amersfoort, Herv. Geref. R.K. Kerk- 29-30 juni: Feest van Priesterschap en offer Zaterdag 29 juni 19.00 u Plechtige pries terwijding door Z. Eminentie Ber- nardus kard. Alfrink van frater J. v. Dijk Zang Dameskoor Zon dag: 7.45 u Gelezen H Mis; 9.00 u.: H. Mis met samenzang; 10.00 u.: Eerste plechtige H Mis opgedragen door de nieuw gewijde priester, gezongen wordt de H. Mis o.l v. de heer W. Nichting, 11.30 u.. Gelezen H. Mis; 18.30 u.: Gebedsdienst om God te vragen om meer priesters. LEUSDEN-ZUID N.H.K.: 10.00 u.. ds. J. Weernekers, praatte veel met hem en probeerde hem er van te overtuigen, dat hij een mooie toekomst tegemoet ging. Wij voeren West van de Azoren, toen het vreselijke ongeluk gebeurde... Ik denk er nog veel aan en vaak vraag ik mij af, of ik.. „De oude zwijgt. Rob schenkt nog een kop koffie in en wacht tot de oude zeeman zijn emotie heeft overwonnen en zijn verhaal vervolgt. Herv. Ger 18.30 u.- ds. J Weer nekers, Herv. Geref. R.K. Kerk, Huize Don Bosco. Za terdag 9.15 uur. Zondag 10.00 u.: Hoogmis; 11.30 uur. OPEN-DEURDIENST LEUSDEN/CENTRUM - „NIET BUI TEN SCHOT BLIJVEN". Met dit on derwerp van gesprek zal ds G Henge veld uit Amersfoort een Open- Deurdienst houden op 30 juni a.s. 10.45 uur. In het Hervormd Centrum is een kinderoppas aanwezig en ook litur gieën kunt u daar vinden. Iedereen is hartelijk welkom! AMERSFOORT Geref. Kerken (Vrijgemaakt): Martuskerk 19.00 u ds. Hendriks. Kandelaar. 10.00 u.: ds. Heij, 17.00 u ds. Van Gurp, Bunschoten. Schaapskooi: 10.00 u.: ds. Kok; 17.00 u.: ds. Heij. Westerkerk. 10.00 u.: ds. Hendriks; 17.00 u.: ds. Kok Artsen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink, zal het aanstaande weekend waarnemen: dr. Lantink, Burg. de Beaufortweg 6, Leusden-C., tel. 03496-1210. Spreekuren zaterdag- en zondag middag 14.00 uur. Aanvragen voor visites gaarne voor 10.00 uur's och tends. De dienst geldt van vrijdag 18 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Wijkverpleging: De wijkverpleging wordt waargeno men door. zr. Landy, Burg. de Beau fortweg 4, Leusden-C., tel. 03496- 2081. Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden: maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: zaterdag en zondag van 14.00 tot 14.30 weekenden waarin de artsen Bink horst en Lantink dienst hebben: za terdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek 's zaterdags en 's zondags gesloten. Dierenartsen: Dr. Tijmensen afwezig van 29 juni t/m 7 juli. Voor de dependance Henegouwen 11, Leusden-C. van de dierenartsenprak tijk Amersfoort is de dienstdoende dierenarts te bereiken onder tel. 03490-21827. Sociale dienstverlening: Prot. sociaal centrum te Amersfoort: tel. 03490-10441. Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en bejaar denhulp. Spreekuur: iedere woens dag in Leusden-Z. in 't Trefpunt, tel. 03490-13040. Afd. Gezinsverzor ging van 9.00 uur tot 9.30 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 9.30 uur tot 10.00 uur. Leusden-C. in het Hervormd Centrum, Asschatterweg: afd. gezinsverzorging en bejaarden hulp van 9 45 uur tot 10.15 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 10.30 uur tot 11.00 uur. Informatie-adres: mevr. J. M. Snijder-Huisman, Wil lem de Zwijgerlaan 4, te Leusden- Z tel. 03490-10294. Aktie moeders voor moeders: Voor Achterveld, Leusden-C. en Leusden-Z.: mevr. M. L. Roozen- daal-Doucet, D. van Weedestraat 4, Achterveld, tel. 03425-853.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 4