Sfeervol „afscheid" zesde klassers Paletschool 2t Üvert Smit, Jan v. d. Beek en im Dekker spurtwinnaars I Altis succesvol op 15 km De Leusder Krant Vrouw bedreigd Bromfietser gegrepen De beste Bestseller Adverteer in in uw omgeving. IELERSPORT Weer ereplaatsen voor Van Zee IDERDAG 27 JUNI 1974 leusder krant 5 Veteranen: Wim Dekker Sr (A'foort)-Isi van Wijk (A'foort)- Jon v Barneveld (A'foort) Zondagmorgen werd in het nieuwe Industriekwartier het Clubkampioen schap Lange Afstand verreden. Onder zomerse omstandigheden moesten de amateurs 100 km.; de junioren 75 km.; liefhebbers en veteranen au Km. en de nieuwelingen 30 km. Om kwart over 9 gingen 25 renners van start en de eerste ronden was het natuurlijk ter rein verkennen, met het aftasten van el- kaars krachten door demarrages van o.a. Jan Sandbrink- René van Brakel en het duo Gerard van 't Klooster/Gijs Brouwer. De laatste poging leek een meer serieuze aanpak te gaan krijgen, want het 2-tal nam een voorsprong van ongeveer 400 m., toen een onvoorzich tig overstekende bromfietser (nota bene gewaarschuwd door de man met de rode vlag) Gerard v. 't Klooster torpedeerde (de schade viel gelukkig erg mee). Gijs Brouwer liet zich toen weer afzakken. Wim van Empelen waagde een poging maar ook bij moest terug en toen begon de opmars van Jan Sandbrink. Te lang bleef men in de groep naar elkaar kij ken en het gat was geslagen. Door dit alles vielen er gaten in het veld en kwam achter Jan Sandbrink een jacht- groep met Matthijs de Koning - Jan Vlastuin- Ton Brons - Dick Vervloet- Max de Vries- René van Brakel-Rinus Sneevliet en Evert Smit. Sneevliet ging op avontuur uit achter Sandbrink aan, maar hoewel hij voor de groep uit bleef, werd hij toch weer achtergehaald door de Koning, terwijl intussen Jan Vlastuin-Evert Smit-Max de Vries en van Brakel hadden opgegeven, van Bra kel door een val. Sandbrink bleef in een constant tempo doorgaan en toen ook Sneevliet opgaf en Vervloet een ander voorwiel stak, zat Sandbrink op rozen. Matthijs de Koning werd onbedreigd 2e en Ton Brons spurtte vervolgens Dick Vervloet naar de 4e plaats. Jan Sand brink dus Titelhouder 1974. De ju nioren Wim van Empelen en Dick Wil- ligenburg leken het samen uit te moeten gaan vechten, maar een stug volhou dende Jeroen Groenestein kwam toch weer bij, zodat het een eindspurt moest worden. Tegen de toch wel straffe wind in nam van Empelen het initiatief en hoewel Groenestein nog sterk terug kwam was van Empelen op de streep winnaar Willigenburg, die aan het wiel van v. Empelen meeging, werd 3e. Miel Govaert werd 4e De nieuwelingen Hans Kaats en Wout Lansing maakten er ook een spannend geval van, want op de streep was Lan sing maar een banddikte sneller, dank zij een laatste, beslissende, sprong. Van de groep van 10 liefhebbers/vete ranen bleven Jan van de Beek en Johan Ossendrijver het langste in de beschut ting van de groep, waardoor een eind spurt moest volgen. Johan kwam wel duidelijk als le de laatste bocht door, maar Jan van de Beek klopte hem toch vrij makkelijk. Wout van Eede, dieniet op achterstand werd gereden, werd netjes 3e en Gijs Brouwer 4e. De 5e en volgende plaatsen waren voor Har ry Brouwer-Henk van Herwaarden- Gerard van 't Klooster-Wim Dekker Sr en Paul Almekinders. Al met al een mooie strijd met toch wel verdiende winnaars. Dinsdag avondrit op Moorst, aanvang 7 uur. Donderdag, kwart voor 7, clubont moeting te Austerlitz. verloren gevonden VERLOREN: Bruine damesportemonnee inhoudende f5,-, nr. 54642; etui met rij- en ken tekenbewijs, A.N W.B - en verzeke ringspapieren; plastic tas met witte sokken, zwarte broek en basketball schoenen; rode hondenriem met gele band, blauw jasje; zwemabonnement. GEVONDEN: Kristalachtige halsketting met dubbele snoerennjzwarte damesportemonnee. WEGGELOPEN: Shetland pony, hengst, roodbruin met witte bles, 10 jaar oud, zwart-witte poes met lange witte sokken. AANKOMEN LOPEN: Donkergrijs konijn met witte neus. iven trapveldjes aanwezig zijn, ge iten waar de kleintjes rustig kun- nm Spelen. De mensen moeten de auto ■t verder van hun woning laten staan. kinderen worden anders veel te veel ■emd om vrij te kunnen spelen. K;en van de positieve dingen van de ■rowomngen is bijvoorbeeld, dat men verschillende pleintjes in staat is •eest om herkenningselementen aan irengen: dat is het plein met de wig - n, dat ken en herken ik, als ik er n keertje ben geweest. ■n dat hele bouwen zit overigens voor ■j n0g een heel andere taak: ik zit in Vwerkgroep voor de budgetbewaking de planning van de Vereniging Sa- ■nwerkende Architekten, Stedebouw- I tóndigt- en bouwtechnische adviseurs ■Amersfoort. Net als de planning is ■ns ook de tekenkamersystematiek ■I stiefkind. *Dat zit in de vrijheid van de archi ll mgebakken. Als de man architekt is bij in de meeste gevallen met ■direkteur van een bedrijf. Zijn bureau ,1ti de problematiek groeit, endaar ik me naast de bouwwerkzaamhe- mee bezig. Ook de informatie- trekking van leveranciers brengt •lemen met zich mee. Ze komen lerlei formaten binnen, en je moet ;aan opbergen en rubriceren, zodat r mee kunt werken". (u zei me, toen ik u belde om een •raak te maken, dat u naast de nog een geheel ander interessen- had". Naast en na mijn dage- werk ben ik met heel andere en bezig. Er zijn mensen, die een jy beoefenen, er zijn mensen, die •vonds geld bijverdienen. Mijn vrouw Hik zijn nieuw-apostolisch, en aan H apostolische werk besteden wij al ooze vrije tijd. Daar hebben we ech te laken in. Ik ben jeugdleider, ik beo dirigent van een gemengd koor fef van een kinderkoor. Dat is mijn i: grootste liefhebberij. De nieuw-apos- tobsche gemeente is geen grote ge- liKeenschap: het zit 'm niet in de fWntiteit. maar in de kwaliteit van II ins geloof. We zijn als mensen spil- nek 'hoeveel verdwijnt er niet op de i; tuilnishoop. In het geestelijk leven moet je Gods brood niet naast het altaar aten vallen. Je moet er niet te weinig ffi voor over hebben. Je tijd op aarde is zo kort, dat je je'.op deze aarde nuttig moet maken. H sociale woningbouw zie ik in het Snottige vlak E: Io hoeverre is de mens bereid om dji andere Boodschap over te bren gen en een Geestelijk Huis te bouwen. J| beleef dat heel sterk in ons gezin. Het is iets waardoor je binnen in het at jeiin bepaalde dingen samen gaat doen gaat beleven, 's Maandags- ids ga ik om vijf uur met de kin- to in Amersfoort zingen, lar komt een blijheid uit naar voren, leen blijvende waarde aanreikt. ,r ontstaat een liefdeband. Het geloof •en we nodig nu de komst van Je- spoedig zal zijn. Geloof, hoop en le. Op dat moment is het geloof lene, wat je er toe gebracht heeft, irtoe die hoop in vervulling kon gaan. Beliefde gaat mee. Wij spreken ook kinderlijk geloof: dat past niet in maatschappij". ANCO MALI Enkele woningen aan de Burg. Beau- fortweg te Leusden-Centrum. Het kantoorgebouw van Ons Belang aan de Utrechtseweg te Amersfoort. LEUSDEN-ZUID - Dinsdag 18 juni kwam er bij de politie een bericht binnen, dat in Den Treek een vrouw was bedreigd door een jongeman. Mevrouw Van R. had boodschappen ge daan en reed op haar fiets op het rijwielpad van het onverharde ver lengde gedeelte van de Ooievaarshor- sterweg, op weg naar haar boerderij. Een jongen van 15 jaar stofi<3 met een fiets langs het pad opgesteld. Mevrouw Van R. reed hem voorbij Hij reed haar achterna en reed haar op een gegeven ogenblik klem. Hij zei daarbij dat hij een mes bij zich had, dat hij eventueel kon gebruiken, als zij zich zou verzetten. Een politie bus, die net twee Leusdense politie mannen. die in Utrecht een dienst- oefening hadden meegemaakt, had op gehaald, werd er op afgestuurd. De beide politiemannen zaten met hun racefietsen in de politiebus. Inmid dels was de jongen er uiteraard van doorgegaan, fietsend in de richting van de begraafplaats. De weg was daar niet met de auto te berijden en de beide Leusdense politiemannen haalden hun racefietsen uit de bus en gingen op hun rijwiel de achtervolging inzet ten. Achter de begraafplaats kreeg één der hermandads de jongen te pakken. Zowel de jongen als de poli tieman reden daarbij tegen een boom, zodat beide fietsen totaal werden ver nield De jongen bleek geen mes bij zich te hebben Hij kwam uit Amersfoort en kon, na verhoord te zijn, worden teruggebracht naar de instelling, die hem onder haar hoede had LEUSDEN-CENTRUM - Woensdag 19 juni om ongeveer 11.30 werd de 77 jarige heer J. H. B., wonende te Amersfoort, gegrepen op de Noorder inslag door een auto, rijdende in de richting Leusden-Centrum. De be stuurster van de auto, J. M. S. uit Hoogland, kon de man, die met zijn bromfiets aan de hand liep en plotse ling overstak, niet meer ontwijken. De oude heer J H. B. moest met twee gebroken bebeb naar het Sint Elizabethziekenhuis te Amersfoort worden vervoerd. De boerderij als rekreatiemiddel derij". Weldra meldden zich gegadig den en zij genoten van de rustin Meer kerks dreven Dat ging natuurlijk niet lang goed. De boer die de rekreatie- strijdbijl opgenomen had, kreeg een aangetekende brief van de gemeente. Van den Berg, zo heette ons slacht offer, weigerde hem te ontvangen. De inhoud van de brief kon hij trouwens wel raden Er volgde een komplete overval op zijn hoeve door de burgemeester en zeven agenten van de rijkspolitie, 's morgens om half zes, toen Van den Berg net zat te melken Alles werd ge fotografeerd en alle namen werden op geschreven Men dreigde alles te zul len wegslepen en het ging hard tegen hard 's Nachts werden borden met ha telijke opschriften gezet in 's burger vaders tuin en af en toe stonden kam peerders en politie gewapend tegen over elkaar. Van den Berg kreeg volgelingen. Ook bij hen sleepte de politie vaak caravans weg en soms kwam het tot wilde tonelen. De gedupeerden ver enigden zich in de S.V.R., de Stich ting Vrije Rekreatie. Radio, t v. en pers schonken er ruime aandacht aan Tegenwoordig is die S.V.R. een or ganisatie van honderden agrariërs, al thans eigenaren van boerderijen, boom gaarden, bossen, enz die rekreanten met toercaravans en tenten toelaten. De stichting heeft bijna 6000 dona teurs en dat zijn hoofdzakelijk rekrean ten. Het kan niet ontkend worden dat deze organisatie een betere regeling van het kamperen bij de boer afge dwongen heeft. Ondanks velp WAT ZEGT DE WET? In heel Europa mag men vrij kam peren, mits men schriftelijke toestem ming heeft van de eigenaar van de grond Niet aldus in Nederland. Er is een nieuwe Kampeerwet in voorberei ding, maar zolang die er niet is, kan men niet spreken van een landelijke regeling Ordnung muss sein en bij gevolg zijn er regels per provincie en per gemeente Zo mag men in Zuid-Holland één caravan per boer derij plaatsen en voor méér is een vergunning nodig (die vrij soepel ge geven wordt). In Noord-Brabant mag u drie caravans plaatsen, maar dat moet dan per se op een -hoeve en niet in bos of boomgaard, het mag alleen in be paalde maanden en in één caravan mo gen slechts vier personen gehuisvest zijn. Zo gaat dat door, want de ge meenten maken vaak aanvullende be palingen. Maar de kampings raken overvol en er zijn veel mensen die niet van deze antropoteken (mensenbewaar plaatsen) houden Zij zoeken alter natieve kampeergelegenheid. Nu was het wel te voorzien, dat de bezitters van echte kampeerplaatsen uit angst klanten te verliezen, letterlijk alles zouden doen om de vrije rekreatie zo zwart mogelijk te maken. Dat is ten volle gelukt. Algemeen is de mening er ingeheid, dat de S.V.R. totale kam- peervrijheid voorstaat en derhalve chaos en een volslagen janboel na streeft, de natuur verpest en uit sluitend in dienst staat van inhalige boeren die de naar rekreatie snakkende stedelingen uitplunderen. LEUSDEN-ZUID - Vrijdagavond 21 juni 1974 waren, traditie getrouw, een groot aantal ouders, genodigden en leer lingen aanwezig in de Paletschool om afscheid te nemen van de zesde klas sers. De kinderen zaten in het mid den van de hal aan lange tafels. De genodigden en de leerkrachten „pre sideerden" aan de Autoriteitentafel" de maaltijd. En de ouders zaten aan lange tafels aan de zijkanten opge steld. De tafels waren gezellig versierd met kleurige papieren bloemen, er werd veel gelachen en gepraat, en er werden lekkere broodjes gegeten. De heer A. J. G Rond, vicevoor- zitter van de Ouderkommissie sprak de aanwezigen toe, en heette in het bijzonder hartelijk welkom wethouder en mevrouw W. A. van Zandbrink, pater G. N. Asma en ds. Th. Loran, de heer Rond prees de school, prees de leerkrachten en wenste de leerlin gen een goede toekomst met de aan hen op de Paletschool gegeven basis. Wethouder Van Zandbrink wenste de afzwaaiende zesde klassers namens het gemeentebestuur en de afdeling Onderwijs een goede voortzetting bij de nieuwe studie, die zij na de vakantie zullen gaan aanvatten. Hij was ervan overtuigd, dat de kinderen met veel plezier aan hun schooltijd op ,,'t Palet" zouden terugdenken. Het schoolhoofd, de heer A M. van Aken, nam afscheid van de kinderen, die overigens nog enige dagen op school zullen moeten komen, en overhandig de elke leerling een getuigschrift en een klasse-foto. Zélf kregen hij en zijn vrouw diverse kado's aangebo den. In ,,De Mof" werd de feestelijke afscheidsavond voortgezet. De 5de klassers voerden daar het toneelstuk op „Terlik Ebu Kazin", oftewel in bekendere taal: ,,De pantoffels van Aboe Kassim." AboeKassim, die niets- anders dan last heeft van zijn oude, versleten pantoffels, en die te gierig is om een nieuw paar aan te schaf fen. In het badhuis worden zijn pan toffels per ongeluk door de wasvrouw verwisseld met de fraaie muilen van de sheik, en Aboe moet daarvoor, veroordeeld door de kalief, een be drag aan goudstukken betalen. Aboe smijt woedend zijn oude pantoffels in de rivier. Twee vissers slepen hun net over de bodem van de rivier, en halen het net op. De pantoffels var. Aboe Kassim hebben het net dus danig beschadigd, dat Aboe Kassim, wederom voor de kalief wordt gesleept en andermaal tot een boete aan goud stukken wordt veroordeeld. In zijn woede smijt hij de pantoffels uit het raam, en bezorgt daardoor twee ge sluierde haremdames van de sjeik een blauw oog en wonden aan het ge laat. De kalief veroordeelt hem bp- nieuw, en Aboe Kassim vraagt in ziin wanhoop om zakken, waarin hij de pan toffels kan opbergen, en vanuit de zaal worden hem tenslotte enkele Gozou vuilniszakken ter hand gesteld. Het spel van de kinderen was héél fijn. De kostuums waren allemaal even fraai en artistiek in hun eenvoud, en met een aardig aangegeven midden- oostelijk cachet. De mooie oosterse dekors waren vervaardigd door on derwijzer J. H. van Wijngaarden en zijn leerlingen. De kostuums werden ontworpen door mevrouw De Ruyter en gemaakt in samenwerking met een aantal moeders. Het stuk werd op voortreffelijke wijze ingestudeerd door de dames De Gooyer, Wisse en Woudstra. Alle mede werkers en medewerksters kregen dan ook terecht fraaie ruikers aangeboden. Enkele attributen, die de Oosterse sfeer kompleet maakten, werden be langeloos ter beschikking gesteld Boor het Turkse Restaurant ,,De Bosporus" in de Krommestraat te Amersfoort. De Yuccaplant werd in bruikleen ge geven door Tuintoko Van Drie. Het was een heel fijne toneel- en afscheidsavond LEUSDEN - Hierbij een ar tikel over de „Boerderij als re kreatiemiddel". Ook in Leusden speelt deze problematiek een rol. Een voorbeeld van rekreatie bij de boer is bijvoorbeeld de „cam ping" van Peel v. d. Hengel aan Asschatterweg in Achterveld, wiens terrein vooral tijdens de Tour de Junior erg in trek is. STEEDS MEER STADSBEWONERS WILLEN DE BOER OP In 1971 hield de ANWB een steek proef, die aantoonde dat in ons land ruim 110.000 gezinnen hun hoofdva kantie graag op een boerderij in Ne derland zouden willen doorbrengen. Dat aantal is intussen gestegen tot 150.000 en stijgt nóg, ondanks het feit dat wie in 1973 met plezier de boer op ging, in 1974 soms iets heel anders kiest en in 1975 ook. Men kan zijn intrek ne men bij een boer(in) die kamers ver huurt of caravans. Men kan ook zijn eigen caravan plaatsen op een boer derij. En dan zijn er uiteraard boer derijen die komplete kampings zijn geworden, maar dit laatste laten wij graag buiten beschouwing, omdat in dat geval de boerderij nauwelijks nog een rol speelt. KIJKJE BIJ DE S.V.R. Een boer in Meerkerk plaatste in 1970 een advertentie in een aantal bla den- „Kosteloze gelegenheid tot het plaatsen van toercaravans opeenboer- [AMERSFOORT - Het kan zijn, dat Hinige renners zich met het oog op (Lange Afstandskampioenschappen niet naar de zaterdagse rit van en en T C. Amersfoort begaven, teit is het, dat er nogal wat wegblij- waren Met slechts 17 renners jng de rit op Moorst onder de wielen oor Er werd een straf tempo gereden 3l*HEet gebruikelijke openingsbeeld (een [gerekte sliert) was te zien. Toen de roep in 2 delen uiteenviel, kwam een daarvan toch weer vooraan mede onder de bezielende lei- van Matthijs de Koning. Een kop- van 9 man, met alle amateurs, 3 en 1 nieuweling, bleef uit de Ie achtervolgers. Paultje Os- had als B-jeugdrenner het zijn parcours afgelegd en daar- de 3 veteranen, die in een plaatsen verdeelden, won net voor Isi van en Jon van Barneveld. Wout Lan- b als enige junior de junioren- Len Gerl van de «Beek (ondanks een f 3x toe aflopende ketting) de nieuwe- In van de Beek klopte tegenstanders n Ossendrijver en Nol Wildeman, JÉT in het achtervolgende groepje een ISÖ| IB spurtende Leo Roeloffs, die Harry brouwer en Henk van Herwaarden ach- Rzich hield. Evert Smit won de spurt npe 5 amateurs, van wie Jan Sand- m achter Matthijs de Koning 3e pti en Adrie Spelt en Joop van Beek ^en 5e werden. Tjagen: Amateurs: |rt Smit (A'foort) tys de Koning (Woudenberg) andbrink (A'foort) e Spelt (Lunteren) van Beek (Putten) hebbers: d Beek (Barneveld) Ossendrijver (Achterveld) ^ddeman (A'foort) ■|Roeloffs (A'foort) v/ Brouwer (A'foort) Herwaarden (Leusden) r—c J; lul Lansing (Sch'zeel) »*elingen: k) E.V d Beek (Barneveld) T8d; oS 9 Ossendrijver (Achterveld) In werkelijkheid wil de overgrote meerderheid van de agrariërs beslist geen mini-kamping bij huis. Met veel moeite heeft de S V H. een dikke 500 boeren kunnen vinden die caravans toe wilden laten. Bovendien heeft deS.V.R duidelijke richtlijnen opgesteld waar aan de aangeslotenen zich dienen te houden REGELEN IN VRIJHEID Per caravan dient minimaal 200 m2 ruimte beschikbaar te zijn zodat tenten en caravans niet te dicht op elkaar staan. Men moet zorgen dat vanaf de openbare weg zo weinig mo gelijk te zien is en dat daartoe zo nodig beplanting wordt aangebracht. Laat men rekreatie toe in een boom gaard, dan moeten de bomen blijven staan (een bepaling die al verscheide ne boomgaarden van de bijl heeft ge red). Men moet zorgen voor water, toiletten, afvoer van vuil, etc. De S.V.R. raadt aan, per vierkante meter één gulden huur per seizoen te vragen, wat een redelijk tarief is. Trekkers die één nacht blijven betalen slechts een gulden per persoon per nacht, kinderen half geld. De mini-kamping wordt gewoonlijk ontruimd zodra het blad van de boom gaat en de zichtbaarheid weer toe neemt Omdat de wet slechts toercara vans toelaat en voor sta-wagens een bijzondere vergunning nodig is, houdt men zich aan de eerste Men streeft ernaar, dat de autoriteiten ï.h.a. vijf caravans per boerderij zullen gaan toestaan en dat een soepele onthef fingsregeling komt voor 10 tot 15 caravans of tenten per boerderij. Ofschoon de tent duidelijk terrein verliest aan caravan en huisje zou een regeling als de S.V.R. voorstaat het gezonde trekken van de jeugd sterk kunnen bevorderen Bovenal ontstaat er echter een goed kontakt tussen boer en rekreant. Kamperen op een boerderij wil zeg gen dat men vrijwel alles ziet wat er te doen is. de oogst van hooi, kuil- gras of granen, het melken, het kalven van een koe, de wijze waarop de an dere landbouwhuisdieren gehuisvest en verzorgd worden, enz. De boer werkt niet meer dag en nacht en er komen gesprekken tot stand over het natuur behoud, het gebruik van kunstmest en bestrijdingsmiddelen, de prijsvorming, de dierlijke verdeling, kortom over alles wat land- en tuinbouw in het mid delpunt van de belangstelling brengt. Een ander groot voordeel is, dat nu ook rekreatie ontstaat in gebieden die anders als witte plekken op de vakan- tiekaart zouden blijven. Zuivere weide gebieden blijken b.v. net zo goed aan trekkelijk te zijn als de zandgebie den met hun gemengde bedrijven. Slechts het zuivere akkerbouwbedrijf heeft een wat beperkte rekreatiewaar- de. Als het kamperen bij de boer toe neemt, ligt er een grote taak voor de landbouworganisaties, al was het maar alleen om de boer terdege voor te be reiden op het omgaan en praten met niet-agrariërs. Ofschoon er agrarische natuurtalenten zijn die dat op eigen houtje al voortreffelijk doen. (Nadruk verboden). W. Boshuis. LEUSDEN - Vorige week donderdag waren Renee vanZee en zijn vrouw Ineke beide uit Zeeland afkomstig, de enige Altis vertegenwoordigers in het verre Goes voor de open Zeeuwse kam pioenschappen. Renee van Zee kwam bijzonder goed voor de dag. Hij had in geschreven voor de 1500 meter en de 5000 meter. Op de 1500 meter finish te hij als tweede in 4.07.9 min., ter wijl hij derde werd op de 5000 meter in 15.51.7 min. Zijn vrouw Ineke boekte resultaten die op wat lager niveau stonden. Bij de Dames-D sprong zij 1.30 meter hoog en 3.90 ver. Ook vorige week donderdag waren er twee jeugdige Altis atleten op het Utrechtse Maarschalkerweerd, voor Junioren en senioren wedstrijden. Mar griet Pel en Frits Meilink waren de twee junioren-A die beiden voor de 400 meter hadden ingeschreven. Mar griet Pel zegevierde op die afstand bij de meisjes-A in 62.8 sec. Frits Meilink moest genoegen nemen met een vierde plaats in 58.5 min. LEUSDEN - Donderdagavond was er een flinke groep atleten aanwezig bij de derde 15 km. zomeravond-competitie te Huizen. Een derde avond die zich kenmerkte door een enorm aantal at leten. 340 atleten en atletes uit Neder land en uit Duitsland, hadden ingeschre ven voor deze lange en uitputtende vermoeidheidsslag. Van de A.V. Altis waren het negen lopers die ondanks de warmte van start zouden gaan. De meest opvallende van hen was on getwijfeld „Klompenloper'' Henk Door nekamp die ingeschreven had voor de 5 km. snelwandelen, natuurlijk op zijn. klompen. Doornekamp kwam tot een tijd van 33.20 min Op de 15 km. was het Jan v d. Waerdt die de achtste plaats bij de Heren voor zich opeiste. In 53.33 min. Als 28ste en 39ste fi nishten resp. Niels van Mechelen in 57.00 min en Richard van Egdom in 58.44 min. Ton Duits kwam als 68ste over de streep in 61.11 min terwijl Gerard Elsinghorst goed voor de dag kwam met zijn 95ste plaats in 63.20 min. Wim van Kessel werd 106de met zijn tijd van 64.25 min. Wim van Hoo- gendorp en Loo de Rijks finishten ten slotte snel achter elkaar. Wim haalde een tijd van 67.51 min. en Loo de Rijks 68.05 min.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5