CML-werkgroep twijfelt aan prognoses Pastoor Kitselaar doet andermaal beroep op |i Leusdense bevolking Priesterwijding in de parochiekerk „Sint Jozef" van frater Jan van Dijk Laatst zei een nette jongen: „Pastoor moeten we nu panden gaan kraken in Leusden?" Laten we handelen voor het te laat is. Ik hoop, dat ik te pessimistisch ben, maar ik geloof het niet" Geslaagden Houdt migratie naar Utrecht aan? Voor huisvesting studenten Viswedstrijd v nONDLRDAG 4 JULI 1974 LEUSDEN/CENTRUM - Pastoor H. A. M. Kitselaar - wij hoeven er echt niet bij te schrijven: van de Pa rochie Sint Jozef te Hamersveld - wil andermaal een beroep doen op de Leusdense bevolking om zich metter daad bezig te houden met de huisvesting van de studenten. Het betreft de huisvesting van de meisjes en jongens, die studeren aan het Seminarium voor Gezondheidszorg aan de Zwarteweg te Leusden-Centrum. Er zijn twee van deze specialis tische opleidingen in ons land. één in Nijmegen en één in Leusden Deze kursussen worden hoog aangeslagen in de verpleegkundige wereld In tegen stelling tot de verpleeg-opleiding in de ziekenhuizen krijgen de studenten aan de Seminaria voor Gezondheids zorg twee jaar continu les. Daarna lopen ze stage, en komen af en toe naar het Seminarium terug om lessen te krijgen, verslag van hun bevindingen uit te brengen enzovoorts. Waarmee Pastoor Kitselaar wil zeg gen, dat het om een categorie serieu ze jonge mensen gaat. die wij als ge meente gewoonweg niet in de steek moeten en kunnen laten. De woningnood onder deze studenten wordt elk jaar urgenter. Binnenkort komt er een nieuwe lichting van tach tig studenten aan en zal er óók nog een groep worden gevormd voor de opleiding van hoofdverpleegkundigen. Het Seminarium heeft momenteel een lange wachtlijst. Aan vele Universi teiten is een enorm aanbod van stu denten in de medicijnen en er bestaat een numerus clausus voor de me dische opleiding Verschillende meis jes en jongens, die aan de Universiteit niet geplaatst kunnen worden, stappen over naar de opleiding aan de Semi naria voor Gezondheidszorg Wist u, dat Leusden momenteel al 300 studenten binnen zijn gemeente grenzen heeft? En is er iemand in onze gemeente, die overlast heeft van deze studentikoze aanwezigheid? Nu gaat er aan het begin van de komende kursus wel een groep stu denten op stage, maar dat geeft aan de woning- en kamernóod weinig soelaas, want die studenten komen, zoals gezegd, regelmatig terug naar het Seminarium, en velen houden daarom hun kamers aan Burgemeester en wethouders Van Leusden,zegt Pastoor Kitselaar,.ge ven alle medewerking. Ik ben met bur gemeester en wethouders en een paar nistratie-, garantie- en onkosten. We moeten een goede administratie hebben, en zo'n part-time gesalarieerde kracht geeft wat vastigheid: daar kun je dan op bepaalde uren en tijden op rekenen." Maar, en dat is het grootste pro bleem, die huisvesting, die de ge meente Leusden eventueel wilgeven, is niet voldoende voor 300 studenten In die oude huizen zouden misschien 15 a 20 studenten een onderdak kunnen vinden. ,,Wij hebben echt kamers bij bur gers nodig," aldus Pastoor Kitselaar. ,,De burgerij als zodanig laat ons heel erg in de steek Het is toch een maat schappelijke en een christelijke plicht om die jongelui een onderdak te ver schaffen? Ik zie met angst en vrees de vakan tie tegemoet. De jongelui bellen op, schrijven me brieven, verontruste moe- Het typische van onze maats< is, dat deze weinig of geen noden als zodanig signaleert ofg vóórdat schrijnende toestandenj licht worden gebracht door wag daden. Als er ergens studentei stand komen, dan is er daar j struktuur iets mis. Pas achten men er dan iets aan doen. In ons rustige Leusden lijU op rolletjes te lopen. De burgerij de signalen nog niet eens opgen De burgerij heeft er nog niet ee stil gestaan dat er hier met ee hotel, een pension en zelfs nit| een jeugdherberg aanwezig is! Mevrouw De Kmjff, al praten* ik op dat idee van die jeugdhg Zou de Boerderijenkommissiü één van die boerderijen tot jeE| berg kunnen bestemmen9 Eet slaapzalen met stapelbedden, ders en vaders vragen me: ..Pastoor, wat moeten we er mee aan9" Een ander groot probleem is het gebruik aan verantwoordelijkheid, dat bestaat bij de instellingen in Leusden, die deze studenten aantrekken. Deze instellingen zijn niet eens bereid om een afgevaardigde in het Stichtingsbe stuur te zetten, noch om zich op eniger lei wijze met het zoeken van kamers voor hun studenten te bemoeien. Eigen lijk vind ik, dat het gemeentebestuur die instellingen er financieel over moest aanspreken, of ze verantwoor delijk moest stellen voor het onder brengen van hun eigen studenten. Als er een sociale nood zich op een der gelijke schaal als hier voordoet, dan zouden die instellingen toch in de eer ste plaats aan het huisvestingsprobleem moeten deelnemen. Dat vind ik óók een soort milieu- aktieve studenten bezig geweest aan het kamerprobleem Burgemeester en wethouders van leusden willen enige vrijkomende oude huizen, boerderijen en enkele woning wetwoningen ter beschikking stellen om deze te verhuren. Het college van bur gemeester en wethouders wil echter, dat er een stichting in het leven wordt geroepen om deze zaken te beheren. Via de sekretane is een beroep gedaan op verschillende kerkelijke en burger lijke autoriteiten Maar de burgerij van Leusden laat ons volkomen in de steek Het was alleen Pastoor Kitselaar, die zitting bleek te willen nemen in het Stichtingsbestuur! En dat Stichtings bestuur zal er toch zo snel mogelijk moeten komen. Pastoor Kitselaar denkt nu aan het vormen van een Stichtings bestuur met bijvoorbeeld enkele ge huwde dames, die in het sociale werk hebben gezeten. 65-plussers, die een administratieve funktie hebben ver vuld in de woningbouwsektor; gepen sioneerde onderwijskrachten In totaal zes tot tien personen voor het Stichtingsbestuur Misschien zou den ook leden van de Verenigingen van Plattelandsvrouwen deel willen nemen aan dit werk ,,Dat zijn huismoeders, die zelf ook kinderen hebben, en die begrip kunnen opbrengen voor dit soort situaties." zegt Pastoor Kitselaar. ,,We zouden dan een part-time gesala rieerde kracht kunnen aantrekken voor de administratie. Iemand, die, als we eenmaal over huizen beschikken, daar af en toe eens gaat kijken. Om bijvoorbeeld te zien of er geen acht studenten huizen in een apparte ment, dat voor vijf studenten is aan gewezen Zeker als de gemeente huizen geeft, dan wordt er van het Stichtings bestuur een bepaalde garantiesom ge vraagd. Stel, - ik noem maar iets - dat er een kamer wordt verhuurd voor f150.-, dan zou je daar bijvoorbeeld f25,- bij kunnen rekenen voor admi- verontreiniging. Zij trekken die stu denten aan. dus zouden ze er óók voor moeten betalen of althans er aan moeten bijdragen, dat er een oplos sing wordt gevonden. Schrijnend is óók dat de sociale af deling van onze gemeente zwak bemand is qua kwantiteit De sociale afdeling zou een aanmerkelijke uitbreiding moe ten ondergaan om het werk aan te kun nen' Ik ben bang. dat we vreselijke toestanden gaan krijgen. In Amers foort kunnen de jongens en meisjes wel terecht bij de beroepskamerverhuur ders. Die stoppen van allerlei slag mensen in die huizen. Verschillende studenten zijn daar weggevlucht, omdat ze vanwege het lawaai, dat anderen in zo'n huis maken, niet konden studeren! Er zijn twee jongens, die elke dag naar Amsterdam op en neer pendelen, en die drie a vier uur onderweg zijn' Die jongelui, die voor één, twee of drie dagen naar Leusden terug moeten komen, en die hun kamer hebben opge zegd- waar kunnen die 's nachts terecht9 Moreel kan dat allemaal wel heel moeilijk gaan worden. Ik vind dat wij als Leusdenaren, als christenen, daar allemaal medeverantwoordelijk voor zijn. Ik ben zo blij, dat het allemaal nog zo netjes blijft in Leusden. Maar laatst vroeg een heel nette jongen me. ..Pas toor. moeten we dan panden gaan kra ken?" Kijk. dat is nu een symptoom, dat de situatie geladen is in Leusden. Die meisjes en jongens zien geen uit weg meer, en dan zouden ze misschien op onverantwoorde wijze iets gaan doen Ze zijn teneinde raad Bepaalde so ciale en morele wantoestanden krijg je dan. Als het zo geladen gaat worden ben ik bang, dat er akelige dingen gaan gebeuren Wij moeten het met ons allen niet zo ver laten komen. Wij moe ten onze verantwoordelijkheid ook hier in voelen. kunt er al gauw 60 a 70 mensem brengen. Laten we toch handelen voor laat is. Ik hoop, dat ik te pes tisch ben, maar ik geloof het Inwoners van Leusden, wilt de emotionele oproep van Pastoa selaar gevolg geven en een i disponibel stellen? U kunt zich i pastoor in verbinding stellen, voor alle gezindten U kuntzichs telijk of telefonisch in verbind» len met Pastoor H. A. M. Kit Hamersveldseweg 53, teLeusdet trum, telefoon 03496-1261. Geslaagd voor het eindexamet het Eemlandcollege Amersfoort. Afdeling HAVO: Steef van de Berg, Leusden-C ke Brouwer, Leusden; Bea van steden, Achterveld; Jaak Droog, den-C.; Martien van Dijk, Acj veld; José Hassink, Leusden-C. Hassink, Leusden-t.; Marjosvat nen, Leusden-C Marleen van de de, Leusden Afdeling Atheneum A: Hennie Leeuwenkamp, Leusden-C Frank Sukel, Leusden-C. Afdeling Atheneum B: Hans Pasker, Leusden-C. Gymnasium A: Trudi Huiting, Leusden-C. Gymnasium-B: Marina van de Heiden, Leusden. Geslaagd voor het eindexarotf het Corderius college te Amers Afdeling V.W.O.. Rob Broeder, Leusden-zuid; van Hilligen, Leusden; AbRijper.l den-zuid; Paul Swank, Leusdea- Ab Torsius, Stoutenburg; Jaap winkel, Leusden. i Afdeling HAVO: Carolien Bakels, Leusden-zuil van Dalen, Leusden; AnneliesDri Leusden-zuid, Arjanne van der Leusden, Hilda Kippers, Leusdea trum; Annemarie Kruijk, Leusdei non Kuh, Leusden; Evert Jan f. Lagemaat, Leusden; Herman Mi Leusden; Jet de Roode, Leusdec- Rob Verkerke, Leusden; Wim Leusden. Geslaagd voor het eindexamen de Rijksscholengemeenschap te Ai foort: Afdeling Atheneum A: Marianne Bakker, Leusden-C Afdeling Atheneum B: Peter Boejinga. ACHTERVELD - Op zonda? gustus a.s. zal door de Jei? een viswedstrijd worden georgam voor de Achterveldse schooljei? vijver aan de Oldebarneveldstfi de plaats waar de wedstrijd wofl houden Met een korps van vr? ge medewerkers zal de Jeugdra^ trachten er een echt sportiel f ment van te maken. Wie de buit weet te verschalken prijs. Men kan zich voor dee laten inschrijven op de dag wedstrijd, des morgens vanal uur De wedstrijd begint om 11 De kosten bedragen 50 cent. gaderingen vooruit vast te stellen. Een volgende vergadering werd daarop vastgesteld op maandag 29 juli, terwijl men de mogelijkheid openliet om óók nog een keer tussen de 8ste en de 29e juli bijeen te komen. De heer Vos zei een middenstander te missen in de Werkgroep. De voor zitter antwoordde, dat er geen midden stander lijkt te vinden te zijn, die zit ting wil nemen in de Werkgroep. Hij zegde toe andermaal een poging te zullen ondernemen De heer Voskuilen was bevreesd.dat de Werkgroep in de knoop zal geraken met het tijdschema. Op 1 september moest men met alles gereed zijn ..Daar staan alleen de maanden juni, juli en augustus voor". De vertegenwoordiger van de ge meente zegde toe dat dedriedeelnota's ..Werken", ..Wonen" en .Verkeer" binnen 10 dagen gereed zouden kunnen zijn. Het moge voor een buitenstaander wellicht verwondering wekken, dat de verschillende groepen er nog steeds niet in geslaagd zijn van de juiste én van dezelfde prognosecijfers uit te kunnen gaan A. M. loop van de dienst de vraag. .Vriend, voordat je de priesterwijding ontvangt, verzoek ik je openlijk, in aanwezig heid van het volk, uit te spreken je besluit om dit ambt op je te nemen Ben je bereid als priester de bis schoppen altijd trouw terzijde te staan bij de herderlijke zorg voor het volk van God, onder de leiding van de Hei lige Geest?" De wijdeling antwoordde ,,Ja dat wil ik". Het dameskoor begeleidde de Mis met Nederlandse en Latijnse gezangen Veel indruk maakte het door het koor zingend gevraagde. Heilige Maria, Moeder van God", waarop de kerkgangers zongen: ..Wees onze voorspraak". Heilige Michael", ..Wees onze voorspraak", ..Alle Heilige engelen van God". ..Wees onze voorspraak". tot en met alle heiligen van God. Wanneer de handoplegging van de kardinaal zal plaats vinden nodigt deze andere priesters in de kerk uit zijn gebaar te volgen. Pater Herman Schim mel uit Zaire, de oude Pastoor van Wee en een missionaris, overgekomen uit dezelfde streek van de Massai in Kenya, waar Jan van Dijk heen gaat, leggen met de concelebranten en pas toor Kitselaar de wijdeling de handen op het hoofd. Aan het einde van de Mis klonk het ..Tochter Sion", van Handel (A Toi la gloire; schone feestdag, wees ge groet jubelend jloc>r*de kerk. Kardinaal Alfrink zat aan bij de kof fietafel, en Jan van Dijk was onder de indruk van zijn eenvoud en van zijn hartelijkheid als ouder mens, als va der. Tot zijn 24ste jaar werkte Jan van Dijk thuis op de boerderij van zijn vader, die op het ogenblik in Leusden- centrum woont Jans moeder over leed, toen hij nog zeer jong was. Na een opleiding in Nederland en Engeland vertrok hij op zijn 24ste jaar als le kenbroeder naar de Maori's van Nieuw- Zeeland Daar werkte hij zes jaar lang als een soort onbetaald ontwikkelings- en mis siehelper. Jan van Dijk is Father van Mill Hill. Het centrale huis van deze En gelse congregatie is gevestigd in Mill Hill, benoorden Londen 1886 kwam deze congregatie naar Nederland, en sloeg hier enorm aan. Er zijn vele Ne derlanders bij deze congregatie in getreden. Ze werken hoofdzakelijk in de missielanden. Het zijn niet zozeer paters: ze leiden geen kloosterleven. Het zijn meer wereldlijke geestelij ken, die ook eigen bezit mogen hebben. In Nieuw-Zeeland kwam Jan van Dijk met zijn overste tot het besluit om voor priester te gaan studeren. In 1969 ging hij drie jaar studeren aan het Groot Seminarium in Rozendaal, en daarna twee jaar in Engeland. Tot september blijft hij nog in Ne derland, en vertrekt daarna naar de missie in Kenya, waar ook Anton Vos kuilen werkt. ,,In onze congregatie", zegt Jan, krijg je de kans om zelfstandig te werken. Je hebt je overste, maar deze laat je een eigen vrijheid van handelen. Misschien is dat het, wat ons Neder landers zo in deze congregatie aan trekt Ik heb de congregatie nodig om de relatie, die ik met Christus heb aangegaan, te bestendigen". Lachend voegt hij er aan toe ,,lk zie onze groep altijd als een gezellige vrijge- zellenklub, die zijn idealen, ieder op eigen wijze, in praktijk tracht te bren gen. Mill Hill is een segulier cen trum Apostolisch zou je het kunnen noemen". Wij wensen Jan van Dijk geluk met zijn priesterwijding, en wensen hem een periode v$n goede arbeid in Kenya toe. ANCO MALI. LEUSDEN - Dinsdagavond 25 juni kwam de Werkgroep Bestemmingsplan nen van het Comité Milieuzorg Leusden bijeen in de Raadzaal van het Gemeen tehuis. En wel om zich te buigen over de ..Deelnota 1 Bevolking, behorend bij het programma van eisen voor de 2e fase", en over ,,De ontwikking van Leusden-centrum, een programma van eisen voor de 2e fase". Beide uitgaven van de gemeente Leusden in de maand juni 1974. De eerste nota werd voor het gemak door voorzitter J. Veldman aan geduid als ,,het groene boekje", de tweede nota als ,,het bruine boekje". De voorzitter zei de geringe opkomst van de leden en de geringe belangstel ling van de zijde van de Leusdense be volking te betreuren. Hij heette de heer J W van der Jagt, die voor het eerst achter de vergadertafel had kunnen plaats nemen, van harte welkom De voorzitter deelde mede, dat er markante verschillen waren tussen het eerste zogenaamde ,,rode boekwerk" dat door de gemeente was uitgegeven, en het ..bruine boekje", zoals dat nu ter tafel werd gebracht De voorzitter waardeerde, dat er in de pers grote aandacht was besteed aan de deelnota. Er waren twee hearings geweest over het bestemmingsplan, en er zouden nog twee hearings volgen. Een afspraak zou moeten worden gemaakt over de te volgen werkwijze betreffende het pro gramma van eisen en de deelnota Be volking. Vice-voorzitter R. Vos vroeg of er nog iets gebeurde met de aangeboden stukken. Gerard Voskuilen merkte op, dat Burgemeester en Wethouders of ficieel nog niets hadden aangeboden ge kregen, en vroeg zich af in hoeverre het terugkoppelen" naar de gemeente ambtenaren reeel kan worden genoemd. Voorzitter Veldman betoogde, dat nt. projekt pas was afgerond, als de totale lijst van wijzigingen gereed zou zijn ,,Ik zie er geen dubbele bodem in", was zijn commentaar. De heer Van der Jagt was van me ning, dat de Werkgroep zélf de terug- koppelingsmethode naar het zogenaam de ..rode boekwerk" moest behouden. De heer A E. van den Bremer vroeg zich af hoe het Comité Milieuzorg Leusden het zou vernemen, wanneer er door Burgemeester en Wethouders wijzigingen werden aangebracht. Vol gens zijn mening moesten deze wijzi gingen onverwijld ter kennis van de Werkgroep worden gebracht, omdat anders de wegen van B en W. en de Werkgroep steeds verder uit elkaar zouden gaan lopen. Na dit nogal vriendelijke begin van de zitting stelde de voorzitter voor om de inhoud van het „bruine boekje" te gaan doornemen: ,,Het globale plan zal worden afgestemd op het programma van eisen" Reeds de eerste zin van het „bruine boekje" gaf aanleiding tot onrust in de vergadering „Ten gevolge van de gun stige centrale ligging, met goede ver keersverbindingen naar alle delen van het land, heeft de provincie Utrecht altijd al een grote aantrekkingskracht op mensen en bedrijven gehad" Heer Van der Jagt „Is deze eerste definitie op historische gegevens ge baseerd of ontsproten uit het brein van een pienter man?" De tweede zin „Hierdoor zal de migrantenstroom ook in de toekomst aanhouden" werd direkt door verschei dene leden aangevochten. Heer A Boelhouwer. „Het hoogte punt van de migratie in de jaren 1965- 1969 is voorbij. De Gedeputeerde voor de Ruimtelijke Ordening Van der Sluis is van mening dat men in het jaar 2000 pas het aantal inwoners zal gaan berei ken, dat men oorspronkelijk voor het jaar 1985 had vastgesteld Misschien is het wel de wens van de gemeente, dat de migratie zal aanhouden. Is het zonder meer reeel om aan de eerste zin de tweede te koppelen? Door een vesti gingsbeleid kunnen deze cijfers boven dien doorkruist worden. De migrantenstroom heeft méége sproken bij het Streekplan. Er is echter een hernieuwde oriëntatie op de mi grantenstroom". Voorzitter Veldman vroeg zich in gemoede af: „Wordt die trend ver zwakt? Het ligt in de verwachting dat de migrantenstroom nog enige tijd zal aanhouden. De Minister kan op-een ge geven ogenblik altijd zeggen, dat Leus den moet gaan uitgroeien naar een x aantal mensen". Besloten werd de tweede zin te wij zigen in „Hierdoor kan de migranten stroom ook in de toekomst aanhouden" De derde zin van het „bruine boekje" werd van: „Het gemeentebestuur van Leusden acht het haar taak mee te wer ken aan het uitvoeren van de gebundelde deconcentratie waarbij Leusden is aan gewezen als groeikern' gewijzigd in „Het gemeentebestuur van Leusden acht het haar taak mee te werken aan het uitvoeren van de gebundelde decon centratie waarbij Leusden is vermeld als groeikern" Bij de vierde zin begon het al stevig uit de hand te lopen „De kwantitatieve omvang van deze taakstelling wordt ge vonden in het streekplan Utrechtse Vallei en Eemland", waarin wordt ge sproken over 28 500 inwoners in 1985 voor de gehele gemeente, waarvan 21.500 in Leusden-centrum". Heer Boelhouwer. Het streekplan is van februari 1971. in de Tweede Nota worden 20.000.000 inwoners voor het jaar 2000 verwacht: 1.260.000 inde pro vincie Utrecht De nieuwste prognose voor het jaar 2000 voor de provincie Utrecht is: 960.000 inwoners. Dat is een verschil van 300.000 inwoners. Voor 1985 en 2000 loopt alles be hoorlijk landelijk terug" Vice-voorzitter Vos riep uit: „We komen hier nooit uit. als ieder van verschillende cijfers uitgaat". Heer Van der Jagt: „We moeten meer kontrolemogelijkheden hebben We moeten kunnen teruggrijpen naar het Centraal Bureau voor de Statistiek" Voorzitter veiuman kou het er mee eens zijn: „Indien er een laatste prog nose wordt genoemd, moet er inder daad een jaartal worden genoemd. Kan de heer Boelhouwer cijfers uit wisselen met de gemeente? We moeten het eens zijn over de basis, waarvan iedereen uitgaat. De gegevens moeten harder worden gemaakt met gegevens van data en van bron De gehele blad zij 22 uit het „groene boekje" „Mo gelijke ontwikkelingen na 1985" komt hiermee te vervallen". De heer Boelhouwer en de vertegen woordiger van de gemeente zegden toe binnen een week nieuwe en juiste cij fers te zullen produceren, gelijklui dend. Voorzitter Veldman „We laten de kwantitatieve omvang derhalve liggen, tot de volgende vergadering". Toen de voorzitter was gekomen bij de laatste zin van het le hoofdstuk. Samenvatting deelnota 1 Bevolking „Daarom („er zijn te veel onduide lijke faktoren in het spel" - redaktie) stelt het College van Burgemeester en Wethouders zich op het standpunt voor alsnog de streekplancijfers aan te hou den" werd door verschillende werk groepleden gereageerd als volgt: „Die Streekplancijfers zijn niet meer punktueel. De Werkgroep stelt voor om met de nieuwe cijfers te gaan werken. Aan de doelstelling 8 11 uit de doelstellingennota op bladzijde 21 van het „groene boekje" is niet voldaan. De indirekte overloop naar de Heuvelrug kan uit het gehele land komen. De tabellen van de gemeente zijn moeilijk verteerbaar". Voorzitter Veldman. „Zolang men niet een rigoureus vestigingsbeleid vaststelt, mist men het instrumenta rium om deze categorieën in de hand te houden Het interne beraad heeft opgeleverd, dat de nieuwe gegevens binnen een week binnen kunnen zijn We stellen derhalve de volgende vergadering vast op maandag 8 juli om 20.00 uur" Tijdens de rondvraag stelde de heer yan der Jaet voor om_een reeks ver- De neomist hield zondagmiddag 30 juni receptie in ,,'t Ros Beyaart" te Hamersveld-Leusden/Centrum. Velen kwamen hem gelukwensen. LEUSDEN - Zaterdagavond 29 juni 1974: een hoogtepunt voor de parochie ,,Sint Jozef" in Hamersveld-Leusden- centrum. Een kerkelijk hoogtepunt voor Pastoor H. A. M. Kitselaar, die in zijn kerkdomein mocht ontvangen Zijne Eminentie Bernardus Kardinaal Al frink. Een gebeurtenis, uniek in de historie van Leusden. Kardinaal Alfrink leidde de Eucha ristieviering tijdens de priesterwijding van Jan van Dijk, geboren op 25 april 1930 te Achterveld De entree van de kerk was feestelijk getooid met een triomfboog, overdekt met bloemen De kerk straalde binnen van het kaarslicht, en overal getuigden de bloemstukken van het feestelijk en plechtig gebeuren. De kerk was tot de laatste plaats bezet. Voorafgegaan door kaarsdragende misdienaren schreed Kardinaal Alfrink met gouden mijter en bisschopsstaf de kerk binnen. In zijn gevolg bevonden zich Pastoor Kitselaar, de neomist Jan van Dijk Deze was in gezelschap van twee studiegenoten, die als con celebrant optraden Het waren Herman Pikkemat, die eveneens de priester studie volgt, en die zeven jaar als lekenpriester in Uganda werkte. En Eelke Piet Mous, die sinds 1 juni 1974 diaken is gewijd, en die bestemd is om als missionaris in Brazilië te gaan werken. Concelebrant op het altaar was ook Jan Burgsteden, een priester, neef van Jan van Dijk uit Achterveld. Ook Jans regionale overste Dirk van Lammeren concelebreerde. Hij was het die Jan naar voren riep waaropJan zei: „Hier ben ik" Hij was het die Jan kende, zijn leven begeleidde, en die hem geschikt achtte voor dit werk. Kardinaal Alfrink stelde in het ver-

Leusder Krant | 1974 | | pagina 8