De Til vraagt leesmateriaal Leusder Krant wielerploeg MEDEDELING Patiënt uit „Zon en Schild" nog steeds onvindbaar Bromfietsets zwaar gewond Werkmappen 300 jaar parochie School kan uitbreiden Onderwijzer gaat naar Australië Commissie voor kametzoekenden LEUSDER KRANT ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN LEUSDEN/CENTRUM - De weken 13 tot en met 2o en 20 tot en met 27 juli gaan een aantal jongens van de hobbyclub op vakantie. üe leiding vraagt of u wellicht voor deze weken wat leesmateriaal heeft voor deze leeftijdsgroep Leesboekjes, verhalen enz.; alles is welkom Men zal erg blij zijn, als ze gehouden mogen worden, want ze kunnen later goed gebruikt worden in de leeskast van ,,de Til". Als u iets heeft, dan graag even vrijdag of eerder een berichtje U kunt ze natuurlijk ook brengen bij ,,deTil". ACHTERVELD - Zojuist is versche nen de .WERKMAP 300 JAAR PA ROCHIE" Hierin is o.m. aangegeven het volledige programma. Voorts de voorwaarden bij de verschillende wed strijden alsmede de aanmeldingsfor mulieren voor deelname aan wedstrij den. Opgave voor de historische op tocht, meerkamp en zeskampwedstrij den voor de jeugd, ringsteken, schut- en klaverjassen en touwtrekken door de vijver dient te geschieden voor 15 augustus 1974. Zij die de inschrijf formulieren na 15 augustus a s. in leveren betalen extra in(eggeld. De meeste wedstrijden zijn gratis. De goed verzorgde werkmap kost slechts één gulden en kan vanaf heden worden afgehaald bij het secretariaat Hes senweg 317a, Achterveld. LEUSDEN/ZUID - Dinsdag 2 juli vond op de Arnhemseweg een zéér ernstige aanrijding plaats tussen twee bromfietsers Op het rijwielpad van de Arnhemseweg reden de bromfietsers J. W B. uit Leusden en J B uit Amersfoort frontaal tegen elkaar aan. De gevolgen van deze botsing waren bizonder ernstig. Beide bromfietsers moesten zwaar gewond worden ver voerd naar het Sint Elizabeth Zieken huis te Amersfoort Beiden hadden een schedelbasisfractuur. De bromfietsen werden totaal vernield LEUSDEN - In de nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 juli vond een in braak plaats bij het benzinestation Chevron aan de Doornseweg. Er werd den zakjes drop, pakjes shag en siga retten ontvreemd. ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN OST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. In verband met de zomeropruiming verschijnt de Leusder Krant niet op donderdag 18 juli, maar op woensdag 17 juli a.s. In verband hiermee is ons kan toor volgende week niet op dinsdag 16 juli, maar op maandag 15 juli van 9 tot 13 uur geopend! Advertenties voor deze uitgave dienen zo vroeg mogelijk, uiterlijk maandag 15 juli om 13.00 uur, in ons bezit te zijn. Wij vragen beleefd uw medewerking hiervoor, dit mede door de vakanties van vele onzer medewerkers. Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. - DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. REBEL Grootscheepse zoekaktie in Den Treek Redaktie: BERT VOS eusder Krant donderdag 11 juli 1974 - 6e jaargang no. 11 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum. Telefoon 03496-1495 Kantooruren: van 10-12 uur en van 2-4 uur Inleveren advertenties en kopte: tot dinsdagmiddag 12 u. brigade. René Is een vrolijke jongenen kan misschien wel als clown bij de twaalfjarige Toursterren worden aan gezien. De Leusder Krant-ploeg is wel de meest amateuristische ploeg in de Tour 1974 Maar u zult stellig wel meer lezen over de grote mannen die de Leusder Krant-eer zeker hoog zul len houden. ACHTERVELD - De Sint Joseph- school te Achterveld zal binnen af zienbare tijd kunnen beschikken over een ruim lokaal voor handenarbeid ten een lokaal voor film- en documen tatiemateriaal Deze lokalen zijn vrij gekomen omdat binnenkort de nieuwe school ,,Onze Wereld" in gebruik zal worden genomen. ACHTERVELD - De heer G. C. Berkhout, die als onderwijzer enkele jaren verbonden is geweest aan de Sint Josephschool te Achterveld, zal zijn taak op 1 augustus a.s. beëindigen Hij gaat emigreren naar Australië LEUSDEN - Op donderdag 4 juli werd bij de Rijkspolitie aangifte gedaan van de diefstal van een cirkelzaag van de firma Heilijgers op een bouwwerk aan de Asschatterweg bij de Middenweg. LEUSDEN - Pastoor H. A. Rit selaar heeft meegedeeld, dat de commissie voor kamerzoekendeD te Leusden is gevormd. Kamer- zoekenden kunneD op het gemeen tehuis te Leusden-centrum een formulier afhalen. Voorts doet de pastoor een beroep op de inwoners van Leus den om nog meer kamers ter beschikking te stellen, want het aantal zoekenden overtreft het aantal aangeboden kamers in gro te mate. 's Middags om half twee was het verzamelen op de vijfsprong van de Buurtweg en werd het zoeken voort gezet in de percelen aldaar. Hier was het bos minder dicht, en kwam men sneller vooruit De regen bleef met stromen uit de hemel neervallen Om 16.15 uur was men terug op de start plaats Ir Kranz werd niet gevonden Vanavond gaan we de ervaringen stellen 03490-12141 De heer Kranz heeft donkerblond haar, een kale kruin, bruine ogen en vriendelijke gelaatstrekken Hij is 1.95 meter lang. Hij is gekleed in een lichte regenjas, een blauw overhemd en draagt hoge zwarte schoenen. Hij loopt enigs zins voorovergebogen, en maakt een intelligente en beleefde indruk. Voor een ongeluk wordt gevreesd. TOURDORP ACHTERVELD - Aan de zeventiende internationale Tour de Ju nior Achterveld zal ook deelnemen een jeugdwielerploeg die gesponsord wordt door de Leusder Krant In deze Leus- derkrant-ploeg rijden: Arnhold Soester uit Venlo, Gary Clayton uit Engeland, En de drie Achtervelders Jos (van Hermanus) Vos, Maarten Hazelaar, René (van Rijer) van de Burgwal. De 15-jarige Engelsman komt uit Norfolk en zal per boot, net voor de aanvang van de Tour de Junior, naar Nederland komen Kopman Arnhold Soester is lid van de wielerclub De Snelle Sprong, die aan gesloten is bij de Nederlandse Wieier Bond. Dat Jos van Hermanus Vos aan de Tour de Junior zou meedoen, stond bij voorbaat haast al vast. De familie Vos is altijd bijzonder gastvrij om Tour- renners een week op te nemen. Het is wel eens voorgekomen, dat drie jongens er in de Tourweek toefden! Toen mevrouw Vos in de krant las, dat Achterveldse jongens werden ge vraagd voor de Tour de Junior was zij direct enthousiast, haar zoon Jos ook en zodoende gaf hij zich op. Jos heeft enkele jaren college gelopen op de Sint Michaelschool in Amersfoort. Eén van zijn hobby's is tuinieren en in dat vak wil hij dan ook verder gaan. Maarten Hazelaar leert voor timmer man op de technische school Don Bosco. Zijn vader is een goede amateur kap per want de haardos van Maarten mag gezien worden, die is echt goed ver zorgd! Hij is, evenals Jos zijn vriend, een vrolijke knaap, hij is correct in zijn optreden, maar ja, dat mag je ver wachten van een Acoliet en als je in wielrendienst bent van de keurige Leus der Krant Op de vraag, wat of de wielrenners in het dorp het liefst hebben of vijf gul den of een kusje van een Tourmissje, wisten ze nog geen keus te bepalen Ze weten wel wie ze graag als Tour- missjes willen hebben, dat zijn Ansje Kooloos (dan glundert Maarten extra) en Marijke van de Berg. En een hip mini-jurkje vinden ze vlotter dan een overaal' Maar dat onderdeel is mis schien al geregeld door de Tourorgani satie De jongste Leusder Krant wielrenner is de nog maar twaalfjarige René van den Burgwal Zijn broer Dick was, in .vroegere tijden" een vermaard Tour de Juniorrenner en de vader van René is al vele jaren een zeer gewaardeer de medewerker in de terreincoinmis- sie van de Tour de Junior. En bij me vrouw Van den Burgwal is altijd wel een Tourrennertje gastvrij welkom in de Tourweek. René loopt college aan de Sint Jozef „Universiteit" in het Tourdorpje. Zijn grootste liefhebberij is voetballen bij deoranje-witte ballen- LEUSDEN/ZUID - Zondag 30 juni ird bij de Rijkspolitie te Leusden- id gemeld, dat een patient, die reeds jaar in de psychiatrische inrich- ig „Zon en Schild" werd verpleegd, el was teruggekeerd van zijn avond- odeling op zaterdag 29 juni. Het betrof de 52-jarige ir B. F. aoz Hij werd geboren op 2 juli 22, was ongehuwd, en had vrijwel eo kontakt meer met zijn familie, ■let was een zeer rustige en aange- me man, die nimmer moeilijkheden d opgeleverd, en die op ,,Zon en uld "over vrijwel volledige vrij - d" beschikte. Vrijdagavond 28 juni 1 hij tegen enkele broeders gezegd, bij ,,het niet meer zag zitten", in trachtte met hem te praten, maar bleek niet mogelijk, omdat hij niet r zijn moeilijkheden wilde spreken, erdag 29 juni volbracht hij de gehele zijn normale levenspatroon, ruimde e de tafel af, en ging zijn avond- ideling in Den Treek maken. Niets is erop, dat hij met deze avond- deling iets anders op het oog had normaal het geval was. ij de politie kwamen verschillende binnen, maar geen der tips leverde op. onderdag 4 juli besloot de Rijks- tie te Leusden over te gaan tot een itscheepse zoekaktie. 's Morgens 8 uur werd verzameld op het ter- n van de Politieschool ,,De Bos- p" De politie had de medewerking egen van het Nederlandse leger, aderschool van de Prins Bernhard- rne te Amersfoort zette een hon- tal rekruten, die juist op dinsdag ill onder dienst waren gekomen, e zoekaktie in. stematisch werden onder leiding adjudant Hartman van de Rijks- ie te Leusden en opperwachtmees ter Chomijszijn en Beekman van de Cavalerie, gesteund door de boskennis van beide jachtopzieners Jansen en De Kruyf, de percelen van het landgoed Den Treek-Henschoten „uitgekamd' En dit „uitkammen" geschiedde op de volgende wijze. De mannen stelden zich in een ru van honderd of twee honderd meter op, twee meter uit el kaar Aan de uiterste flanken liepen de mensen met de grootste walkie-talkies Middenin de rijen bevonden zich een vijftal mannen met kleinere walkie- talkies Er waren ook militairen met radio-verbinding. Wachtmeester P de Visser van de kaderopleiding dienstplichtige onder officiers van de Cavalerie, die verge zeld was van een radioman, vertelde ons, dat de betreffende rekruten zelf de avond tevoren hadden besloten om mee te doen aan de zoekaktie. „Op het ogenblik is het zo, dat de nieuwe lich tingen dienstplichtigen bij ons de eer ste veertien dagen worden onderge bracht in een tentenkamp, afgezonderd van de andere militairen. In groepjes van twaalf spreken we met hen. en vragen we hun mening over diverse dienstzaken. Wij hechten grote waarde aan hun eigen motivatie. Wij laten henzelf verschillende dingen „uitzoe ken". Ik zal u een voorbeeld noemen. Er wordt een grote gamel eten aange bracht, en we zeggen „Gaan jullie je gang maar, en schep jezelf maar eten op". Op een bepaald moment blij ken de eerste dan zo veel op hun bord geladen te hebben, dat er voor de laat ste geen eten meer is. Toen we ze gisteren over de zoek aktie vertelden, waren ze zéér enthou siast, en ze besloten unaniem, dat we er aan deel zouden nemen' Het regende donderdag pijpestelen, en iedereen, die aan de zoekaktiedeel- van deze dag met de rekruten bespre ken", aldus wachtmeester De Visser, „en ik ben benieuwd of ze dan nog even enthousiast zullen beoordelen als gisteravond'" Vrijdagochtend 5 juli besloot adjudant Hartman in overleg met de leiding van „Zon en Schild om geen verdere zoek- akties meer te organiseren, omdat er x mogelijkheden waren, die de heer Kranz ver van „Zon en Schildhadden kunnen brengen. Het werd algemeen betreurd, dat het intense zoeken in Den Treek geen sukses had opgeleverd. Hieronder volgt het signalement van de heer Kranz. De politie verzoekt iedereen, die de man mogelijkerwijs gezien kan hebben, zich met haar in verbinding te dicht, dat de militairen zich er met grote moeite doorheen konden „wor stelen". Telkens werd halt gehouden, en werd per radio en walkie-talkie het gehele peleton weer op één lijn gebracht „Na 100 meter voorwaarts naar links alzwenken, mannen", klonk het dan in cavalerietermen. ,,U ziet het", zei wachtmeester De Visser, wiens codenaam „Victor India" was, „deze jongens weten nog vrijwel niets van commando's en discipline af, en ze gaan eigener beweging onder onze leiding dit boswerk doen. Ikzelf ben erg blij met deze nieuwe aanpak van de rekruten, en ik werk er dan ook graag mee" krant is op inderstaande adressen s verkrijgbaar. SsienC. rW.J. Schut, hersveldseweg 26. |embad Leusden, 1 Buiningpark. Jj^ege en Taveerne FKIaveet". Postweg 1 |terveld. Ikhandel Vos, isenweg 323 |«len-Z_ s Supermarkt, ffenelaan 9 nam. werd dóór- en dóór nat Tegen 12 uur was het bosgebied ten zuiden van de Appelweg tot aan de Kolonel van Royen- weg en de Doornseweg geheel dóór- zocht. Sommige bosgedeelten waren zo

Leusder Krant | 1974 | | pagina 1