TOUR DE JUNIOR Roda'46 (zaterdag) organiseert groot voetbal-toernooi Auto contra bromfietsen Non-stop, fascinerend verhaal Auto langs de weg Auto niet gezien Geen voorrang verleend Bromfietser kreeg geen voorrang De dreigende zon Duivelswereld „SF-verhalen De man zonder hoofd" Vervolg van pagina 13 Wielrennen Muziekkrant OOR Leusder Krant Lektuur-Service L/UniyLiiunu ido ijubi i j li De beide Tourmissen, Ansje Kooloos (links) en Marijke van de Berg, belonen de snelste ren ners na iedere etappe met een bos bloemen en de welverdiende kusjes. Foto Janus Visser. LEUSDER KRANT Groene trui. Thomas Diehl (32), Duits land, 14 jr. Gele trui 14 jaar: Russel Oliver (27), Engeland. 15 jaar- Heinz Peter Jager, (19), Duitsland. ALGEMEEN KLASSEMENT 12-13-jarigen: Peter Meerburg (10) Leon de Bruin (4) Antonie Stevens (34) Uwe Wiegel (11) Roger Vrolix (46) 14-15-jarigen: 1. Heinz Peter Jager (19) 1 14.24 2. Russel Oliver (27) 1.14.27 3. Thomas Diehl (32) 1.14.29 4. Theo Peters (52) 1.14 29 5. Ludger v. Drunen (8) 1 14.32 ALGEMEEN PLOEGEN- KLASSEMENT 53.38 53.53 1. T B S. 2 15.11 54.27 2. BATAVUS 2.15.25 54 32 3. OSSENDRIJVER 2.15.58 54.43 4 REMIA 2.16.06 5. KELA 2.17.34 het Achterveldse publiek Dat wrkt er natuurlijk aan mee dat ze niet ach teraan blijven Zeker Maarten Hazelaar, nummer 64, stelt beslist niet teleur in de tour Met zijn simpele zwarte tourkarretje sloot hij dinsdag direkt aan bij het peloton race-fietsers. Een niet geringe prestatie. De enthousiaste Achterveld- se Maarten-en-Jos fans konden te vreden hun spandoekje inhalen, toen de renners methunsportfietsennatwee ronden mochten afhaken. Maarten be haalde dinsdag de vierde plaats in het sportfietsenklassement. UITSLAGEN TOUR DE JUNIOR 23 JULI 1974 (ETAPPE WEDSTRIJD) Etappe 12-13-jarigen: 1. Peter Meerburg (10), Stein, 13 jr 25.47 2. Leon de Bruin (4), Halsteren, 13 jr. 25 48 3. Antonie Stevens (34), Dussen, 13 jr 25.49 4. Peloton 25 50 Groene trui: Peter Meerburg (10), Stein, 13 jr Gele trui: 12 jaar Uwe Wiegel (11), Duitsland. 12 jaar Peter Meerburg (10), Stein Etappe 14-15-jarigen: 1. Heinz Peter Jager (19), Duitsland. 15 ir. 35 08 2. Ludger 14 jr. 3. John v. 4 Peloton v Drunen (8), Lee (55), Baarlo, Duitsland, 35 09 15 jr. 35.10 35.11 Iedere avond gaan leden van de organisatie met de pet rond om de Tour de Junior financieel mogelijk te maken. Foto Janus Visser. Na afloop van de wedstrijd is het even de dorst lessen. Foto Janus Visser. Heinz Peter Jager toonde zich in de eindsprint de sterkste van het voltallige peloton. Foto Janus Visser. LEUSDEN - Zaterdag 10 augustus zal er op het Roda-veld weer drif tig tegen het .bruine?" monster wor den geschopt Die dag organiseert de zaterdag afdeling van Roda een groots voetbaltoernooi. Het lijkt ons een sterk bezet toernooi Er wordt gestreden in 2 poule's en we kregen de vol gende indeling door Poule - A. Zwart-Wit (Harderwijk), Advendo (Ederveen), Aurora Boys (Werkhoven), J.S.V (Jutphaas), Soesterberg (Soes terberg). Poule - B. Sportlust(Vroomshoop), F.Z.O. (Zeist), V.V.A. (Achterberg), F.C. Horst (Er- melo), Roda '46 (Leusden). De wedstrijden beginnen om 12 uur en het programma is als volgt: Poule A. 12 00 u. veld 2: 12.35 u. veld 1: 12.35 u veld 3 13.10 u. veld 2- 13.10 u veld 3: 14.20 u. veld 1 14.20 u. veld 2. 14.55 u veld 1- 14.55 u. veld 2 15 30 u. veld 3. Poule B. 12.00 u. veld 1 12.00 u. veld 3: 12.35 u. veld 2: 13.10 u veld 1 13.45 u veld 1. 13 45 u veld 2 Aurora-J.S.V. Zwart-Wit-Advendo. J.S.V.-Soesterberg. Aurora-Advendo. Soesterberg-Zwart- Wit. Aurora-Soesterberg. J.S.V.-Advendo. Zwart-Wit-J.S.V Advendo- Soesterberg. Zwart-Wit-Aurora. F.Z.O.-V.V.A Sportlust- Roda'46. F.C. Horst-Sport- lust. Roda'46-F Z.O. V.V.A -F C. Horst Sportlust-F.Z.O. 14.20 u veld 3: Roda'46-V.V.A. 14 55 u. veld 3 F.Z.O.-F.C. Horst. 15.30 u. veld 2: V V.A,-Sportlust. 15.30 u. veld 1: Roda'46-F.C Horst. Halve Pinales. 16 05 u. veld 1 Winnaar A-No. 2 B. 16 05 u veld 2: Winnaar B-No. 2 A. 16.45 u veld 2: om de 3e en 4eplaats 16.45 u. veld 1: Finale. (2 x 20 minuten, met 10 minuten rust) RODA PUPILLEN ATTENTIE LEUSDEN - De pupillen van Roda worden a s. dinsdag 30 juli om 18 30 uur in het kluphuis verwacht. Daar kun je de indeling voor het nieuwe seizoen komen bekijken en krijg je de nodige informatie Ook hoopt de leiding enkele ouders te verwelkomen, die in de gelegenheid zijn om op zaterdagochtend (bij toer beurt) het jeugdwerk in goede banen te leiden. Het trainingsschema voor de pupillen is als volgt samengesteld. Pupillen 1 en 3: Maandag van 18 30-19.30 uur. AMERSFOORT - Met slechts 10 ren ners voor de avondrit toch een aantrek kelijke strijd, want vooral militair Geerdink (Enschede), winnaar van de amateurrit Rond de Vijver te Hengelo, was erg strijdlustig, hetgeen hij al snel via een vluchtpoging tot uiting bracht. Toen hij was teruggehaald door de compacte groep ging hij er weer al leen van door, maar nu losten Jan Vlas- tuin en Dick Vervloet hem af. Geerdink verdween door 2 lekke banden van het toneel, maar Jan Vlastuin ging alleen door, nadat Vervloet was teruggeval len. Vanuit de liefhebbersgroep ging ook Jan van de Beek aan de haal, terwijl john van Barneveld dat deed ten op zichte van zijn veteranen-tegen- standers. Jan Vlastuin voerde echter in zijn eentje het geheel aan en hij zou niet meer worden achterhaald. Bij de amateurs, waar Vlastuin een behoorlijke voorsprong had, werd Dick Vervloet makkelijk 2e enRené van Bra- kei 3e. Bij de liefhebbers bleef Jan van de Beek vooruit en achter hem kwa men Jan Zwaagman-Wout van Eede en Kees Boogaard binnen. John van Bar neveld bleef bij de veteranen in het be zit van zijn verworven voorsprong en hij werd gevolgd door Wim Dekker Sr en Isi van Wijk. Wim Pater werd 3e te Hengelo - Joop van Beek hier 18e; Jan Sandbrink 9e te Slagharen; Adrie Spelt 14e te Made en 18e te Lunteren. Twintig renners kwamen naar de middagrit op Moorst, waar enkele schichtige paarden het rennersveld zouden teisteren Net op het moment, dat de in de berm staande paarden (met veel moeite door de berijdsters in bedwang gehouden) door de groep zou worden gepasseerd, kwam een der paarden plotseling de weg op. met als gevolg een valpartij, waarvan Johan Ossendr.jver het ergste slachtoffer werd. Met veel schaafwonden en ont vellingen, alsmede een gehavend achterwiel, moest Johan de strijd sta ken, maar meer renners gingen mis moedig ..aar de verzamelplaats Het veld was in een keer verbrokkeld en de gelukkigsten bleven vooraan Een actieve Kees Boogaard, die eerst sa men met Cees Berkhof en later nog alleen een mooie voorsprong had opge bouwd, moest toch weer toestaan, dat anderen bij hem kwamen Ook René van Brakel, die al van de start direct in de aanval was gegaan, moest zich weer laten terugpakken Bij de amateurs bleef René wel al leen over, want Joop van Beek en Ton Brons waren dusdanig bij de valpartij betrokken, dat ze de strijd staakten Bij de liefhebbers waren dat Johan Ossendrijver - Gerard van 't Kloos ter en de door een lekke band getrof fen Leo Roeloffs Een van de 2 aanwe zige gastrenners gaf ook op, waarna zich een strijd ontwikkelde tussen Gijs Brouwer en Kees Boogaard. De eind spurt was voor de iets snellere Gijs. Een gastrenner werd netjes 3e, ge volgd door Nol Wildeman - Wout van Eede en Thijs de Jongh Bij de juni oren wipte Dick Willigenburg in de laat ste ronde bij Wim van Empelen van daan om te winnen. Gert van de Beek was de enige nieuweling en goed voor de punten. John van Barneveld nam ook nu weer afstand bij de veteranen, won overtuigend en zag toe hoe Wim Dekker Sr de spurt voor de 2e plaats won van Isi van Wijk Dick Willigen burg werd 11e junior te Olland. De gezamenlijke rit aan de Havenweg gaf een aardige strijd te zien, toen al vrij vroeg na de start een kopgroep van 3 amateurs en 3 liefhebbers werd gevormd. Ook in deze kopgroep waren de krachten nogal verdeeld, toen Otto 't Lam alleen wegsprong en de rest zich eerst bepaalde tot een afwachtende houding. Toen echter Kees 't Lam zich naar zijn broer spoedde begon ook Gijs Brouwer zich te roeren. Hij kwam mede aan de kop, waardoor 3 man vooraan reden en door het wegvallen van Ge rard van 't Klooster bleven Dick Ver vloet en Thijs de Jongh in de achter volging Kees klopte voor de amateurzege broer Otto in de spurt en Gijs Brou wer won de liefhebbersnt Dick Ver vloet werd 3e amateur en Thijs de Jongh 2e liefhebber. Nico de Vries-Jan Lijns- velt en Wim Hommes werden 3e, 4e en 5e liefhebber Harry Stouten versloeg veteranentegenstander Paul Alme- kinders en Jan van Ekeren had het juniorenrijk alleen. Matthijs de Ko ning werd in de Ronde van Ochten (een zeer sterk bezet rennersveld) 17e en Hans Marcus net nog 20e. Dinsdag voortzetting avondcompetitie op Moorst, aanvang 7 uur, zaterdag voortzetting middagcompetitie met een tijdklim/rit bij Aart Jansen, aanvang half 3; zondag gezamenlijke ochtendrit Industriekwartier Amersfoort, aanvang 10 uur. Het nieuwe nummer van Nederlands grootste muziekkrant Barstensvol boeiende pop, rock, blues, folk en country nieuws. Met het allerlaatste op het gebied van de jazz en voor de geïnteresseerden, voorlichting over geluidsapparatuur OOR - Verkrijgbaar op ons kantoor. Kantoor. Finnmark 3, Leusden/C. Geopend op werkdagen van. 10-12 en van 14-16 uur Ook voor het opgeven van abonnementen. Pupillen 3b eo 4b: Dinsdag van 17 30-18.30 uur. Pupillen lb-2b-5-6: Donderdag van 17.00-18.00 uur. Pupillen 2 en 4: Vrijdag van 16.15-17.15 uur. En verder nog op maandag van 16.30- 17.30 uur voor nog niet ingedeelde en nieuwe pupillen. TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG Brian Aldiss: Non-stop. 1958. Oorspronkelijke titel: Starship. Vertaling JanKoe- sen. Uitgave: Luitingh te La ren (NH) in haar speciale SF-reeks. nr. 25. Nog niet lang geleden las ik nog eens een herdruk van Robert Heinlein's verhaal „Verdwaald tussen de sterren" (opgenomen in de gloednieuwe omnibus van Meulenhoff: Supernova!, Meulen- hoff-sf nr 68). In dit verhaal schetst Heinlein de gevolgen van een langdurige reis, verdeeld over generaties, van een sterre- schip. Het verhaal heeft mij altijd gei'mponeerd, vooral door het feit, dat zoiets nu eigenlijk al reali seerbaar kan worden op korte termijn. De Britse schrijver Brian Aldiss heeft dit onderwerp ook als uitgangspunt genomen, met als enig verschil dat het een terugreis van een kolonistenschip betreft, die bovendien een ern stige vertraging krijgt. Non-stop" is een verhaal, dat je lang bij blijft, imponerend, uitermate spannend zonder dat er ook maar één enkel volstrekt ongeloofwaardig aspekt in het to tale verhaal is verwerkt. Aldiss heeft met Non-stop" een wer kelijk schitterend verhaal afgele verd over een complete wereld aan boord van een gigantisch sterreschip. Een wereld, die door allerlei onverwachte oorzaken is verwilderd. De planten van de scheepstuinen hebben grote delen van de scheepsdekken overwoe kerd en er een compleet oerwoud van gemaakt, vol met gevaren die niet onderdoen voor die van de Afrikaanse rimboe. Er zijn mutanten, ratten, buitenstaan ders .reuzen. In feite is het een afgrijselijk verhaal, deze totale degeneratie van de mens tot het barbaren dom temidden van de modernste technische middelen, die ont grepen als religieuze relikwie*..» tot heiligdommen worden ver heven De geschiedenis en de godsdienst is verbasterd tot een mengsel van leugen en waarheid. LEUSDEN/CENTRUM - Een bewo ner van de Vogelwikke te Leusden- Centrum deed op maandag 15 juli aangifte bij de politie, dat er reeds sinds half februari een auto gepar keerd stond, die niet meer voor- of achteruit te bewegen was. De eigenaar is inmiddels opgespoord, maar blijkt momenteel niet thuis te zijn. LEUSDEN/ZUID - Dinsdag 16 juli vond om 21.00 uur een aanrijding plaats op de Koningin Julianalaan te Leusden-zuid. De bromfietster, mej G. v d B uit Leusden-centrum reed niet voldoende rechts, en werd aange reden door een auto, bestuurd door de heer E J. W. uit Amersfoort Mej. G v d. B. moest met flinke beenwon den naar het Sint Elisabethziekenhuis worden vervoerd De bromfiets en de auto werden beschadigd. Door de politie werd verbaal opge maakt voor de aanrijding, tevens om dat de auto niet was verzekerd, èn omdat de auto in zeer slechte technische staat verkeerde. De remmen werkten bijna niet meer. LEUSDEN/ZUID - Op de parallelweg van de Doornseweg vond vrijdagmiddag 19 juli te 12.20 uur een aanrijding tussen twee auto's plaats De auto, bestuurd door de heer C. v. W. uit Emmeloord, reed vanaf de Doornseweg linksaf de parallelweg op en zag de auto niet, die werd bestuurd door de heer F. S. W. uit Soest, die in de richting Maarn reed Er vond alleen materiele schade plaats. ACHTERVELD - Op de Hessenweg hoek Stoutenburgerlaan vond opdonder- dag 18 juli een aanrijding plaats tussen twee auto's. De bestuurder van de auto, de heer W.C.D uit Ede, reed, zonder uit te kijken vanaf de Stoutenburgerlaan de Hessenweg op en verleende geen voorrang aan de auto, bestuurd door de heer J. W. R. uit Achterveld Een botsing was onvermijdelijk. Beide auto's werden beschadigd. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. ACHTERVELD - Om 9 uur 's och tends op 18 juli vond op de Hessenweg hoek Stoutenburgerlaan een botsing plaats tussen een auto en een brom fiets. Een Volkswagen bestuurd door de heer C. C. M S. uit Nijkerk reed vanaf de Stoutenburgerlaan de Hessen weg op en verleende geen voorrang aan de bromfietser E. v L uit Amers foort, die op de Hessenweg reed. De bromfietser brak een onderbeen, en moest naar het ziekenhuis worden gebracht De materiele schade was nihil. SLUITINGSTERMIJN VAN ONZE KRANT IS. DINSDAGMIDDAG 12 UUR. INLEVEREN KOPY BIJ MEDEWERKERS: TOT MAANDAGAVOND 18 UUR. gebruikt naar goeddunken. Toch is niet iedereen terug vallen tot het „stenen" tijdperk Er zijn gedeelten van het schip, waar mensen wonen, die wat meer weten van hun afkomst en nog steeds op zoek zijn. Enkele leden van een „stam" uit de wildernis van de lagere dekken proberen zich een weg te banen naar de waarheid en komen telkens voor nieuwe verrassingen en ver schrikkingen te staan. Brian Aldiss heeft met „Non stop" een verbijsterend verhaal geschreven, dat diep in je geest doordringt als een soort waarheid van de mens. De goedgelovigheid, de angsten, het bijgeloof, de he gemonie van de sterkste, al de aspekten van het vroegere en he dendaagse mensdom worden haarfijn uitgetekend, cynisch soms, maar ook tevens weer met een soort mildheid, die schrij nend is. „Non-stop", een adembene mend boek van allure. Felix Thijssen: De dreigen de zon, Nummer 1 uit de Fontein-SF-serie, uitgege ven door de Uitgeverij De Fontein te De Bilt. Enige tijd geleden startte ook de uitgeversmaatschappij De Fontein te De Bilt met de uit gave van SF. Het werd het SF- debuut voor de Nederlandse schrijver Felix Thijssen (de man die ook het scenarioschreef voor de film: Help, de dokter ver zuipt). Dit boek, „De dreigende zon", deel 1 van de Mark Ste vens-verkennerserie, was blijk baar succesvol genoeg om de Fontein te doen besluiten de se rie uit te breiden. De Mark Stevens-serie van Felix Thijs sen werd snel aangevuld en omvat tot nu toe zes delen, waarvan „De dreigende zon" de eerste is. In de loop van de komende maanden zullen wij regelmatig boeken uit de SF-reeks van De Fontein bespreken om u op de hoogte te houden. Vooral voor de echte SF-liefhebbers is de uit gave van deze nieuwe reeks be langrijk. Het bleef namelijk niet bij Felix Thijssen. Het nieuwste deel is Arthur C. Clarke's ro man „Aardlicht". (waarover la ter in deze rubriek meer). Eerst aandacht voor de,,Drei gende Zon". Mark Stevens leeft in een kunstmatig op peil gehou- den wereld. Een wereld, die hem helemaal niet zo bevalt en waar in hij telkens weer voor nieuwe vragen komt te staan. Vragen, die op een antwoord wachten. Als Stevens op zoek gaat naar de waarheid achter het kunstmatige gezicht van de wereld, ontdekt hij, dat de aarde ernstig wordt be dreigd door de zon. Via allerlei avonturen komt hij terecht in het RORP-laboratorium, waar men voorbereidingen treft voor een nieuwe lancering van een ruimteschip. Mark Stevens wordt gewogen en zwaar genoeg gevon den om als ruimteverkenner de aarde te verlaten op zoek naar nieuwe werelden, waar de mens heid een nieuwe mogelijkheid zal kunnen krijgen een bestaan op te bouwen, of te zoeken naar iets, wat de oplossing van de pro blemen zou kunnen betekenen. Want de mensheid zelf heeft met haar miljarden auto's, onver woestbare afvalstoffen, machines en fabrieken water, bodem en lucht verpest. De dampkring wordt langzamerhand maar zeker aan flarden gescheurd door een roe keloos systeem. De zon vindt een onbeschermde planeet, brengt hem langzaam tot koken, trekt en plukt met dodelijke he- liumkracht. Dit is het uitgangspunt van de Mark Stevens-serie. Met zijn ruimteschip de Zwerver begint hij een speurtocht door het on bekende heelal en hij komt dan voor allerlei kosmische verras singen te staan. Poul Anderson: Duivelswe reld (Satanswereld). Oor spronkelijke titel: Satan's world, vertaald door H. J. Oolbekkink. Uitgegeven door Born's uitgeversmaat schappij te Amsterdam in haar SF-reeks nr. 51. Oor spronkelijke uitgave: 1969. f3,95. Er is waarschijnlijk een klein misverstand geweest tussen de ontwerper van de kleurenomslag en de vertaler van het boek „Satan's world" van Poul An derson, want het omslag vermeldt als titel: „Duivelswereld" en de titelpagina spreekt van Satans we reld. Veel verschil maakt het niet, maar ik vond bet wel aardig om te vermelden. Het kan ook een bepaald kompromis zijn. Misschien vond men „Satanswe reld" net zo'n goede vertaling als „Duivelswereld" en een keus te moeilijk Overigens is de titel enigs zins misleidend, want hoewel de inzet van dit verhaal van Poul Anderson in feite wel een dui velse planeet is, ligt daar het accent niet in de eerste plaats op. Het is eerder een geschetste konfrontatie van twee geheel aparte werelden: de wereld en het ruimterijk van de aarde en die van de Shenna. Deze plotselinge konfrontatie dreigt uit te monden in een ware ruimte-oorlog, te meer omdat de Shenna bloed dorstig en oorlogszuchtig zijn. Aha, denkt u, een oorlogsver haal met de geijkte goede en slechte mensen. Dat is slechts ten dele waar. Toegegeven, het lijkt enigszins op de huidige toe stand in de wereld met een drei gende konfrontatie tussen oog en west zo nu en dan, maar ij feite is de opzet van Anderson's verhaal niet zo rechtlijnig men in eerste instantie zou ver- moeden. In de eerste plaats isersprjkf van drie partijen: de regering de aardse federatie, de Poleso- technische Liga (vergelijkbar met wat men nu de multi-Qatio. nals zou noemen) en de Shewn Poul Anderson trekt duidelijk de lijn van het heden door tot ij zijn gefantaseerde toekomst, want in de hegemonie van zij5 toekomst bezet de Polesotech- nische Liga, het grootkapitaal zonder meer de belangrijkst» plaats. De hele economie drijft op deze multi-nationals van de toekomst. Het zijn ook ledea van deze commerciële wereld die de dreigende aanval van de Shenna ontdekken. De Sbewa moordzuchtige herbivores,' voortgekomen uit een vredelit. vend, maar ten ondergang ge doemd ras. De aanval van dj Minotaurus op bet federation ruimterijk van de aarde, me! haar toch ook weer verschillende rassen, wordt afgeslagen. „Sj. tanswereld" of „Duivelswereld1 (invullen naar keuze) is een spin. nend geschreven toekomstver haal, zoals we van Poul Ander- son wel gewend zijn. SF-verhalen, nummer 5, „De man zonder hoofd" halenbundel. Uitgegeves door Luitingh te Laren (NH) in haar speciale paperback- reeks, onder redaktie vai Jan Koesen, die ook voordt vertaling zorgde van de door Terry Carr bijeengebrachte selektie. In SF-verhalen nummer 5 bracht Terry Carr dertien bizar re SF-verhalen bijeen. Verhalen, die stuk voor stuk voorbij d; grenzen van het onmogelijke zijo gesitueerd. Het is een uitstekend initiatief van Luitingh geweest we schreven dit reeds - om eei speciale reeks met verhalenbun dels uit te gaan geven. Ook dit vijfde deel is weer een uitsteken de bundel geworden, met ditmaal ietwat extreme verhalen. Bob Shaw ontvoert van eei vreemde planeet een vrouw, die door de tijd kan reizen, behalve als ze in verwachting is, terwijl Robert Silverberg van het van de wereld een toeristisch; attractie maakt. En waarom ooi niet? Gerard F. Conway - een voor mij overigens tot nu toe onbe kende schrijver op het gebied van de SF - verschaft voor elke dierbare overledene een me chanische Lazarus Soms zit er echter een transistor los en dan rammelt het in de familie R. A Lafferty vernietigt eeo stadje om een te tonen dat ie dereen telepatisch is, terwijl William Rotsier ook op zip manier bijdraagt aan deze bizar re reeks. Johanna Russ schreef een ko misch woordenboek speciaal voor toeristen Grappig en bizar Pamela Sargent beschrijft eei even vreedzame als onsmakelijk! invasie van buitenaardse wezen», waarbij het einde van alle voed sel het begin van een nieuw wereld wordt. Je moet er mair opkomen Een psychedelische trip is bei einde, zeggen dropouts en zij kun nen het weten. Grama Dans schrijft met een zekere bitterheii over twee dropouts, die DE tri) van hun leven maken. Ze blijven er letterlijk en figuurlijk hele maal in. Het beste verhaal is wat mi; Detreft van Gordon Eklund, dié een decadente cultuur jacht lui maken op de vreemdste pr>» aller tijden: de gedegenereerde mens van het einde der dagea Een even bizar onderwerp als* andere verbalen, maar het geel tevens een onbarmhartige kijkc? de hooghartigheid waarmee mens denkt de zaak onder cos- trole te hebben. Verder het titelverhaal, „D* Man zonder hoofd", wel grappjf en afwijkend van het normtli SF-genre, maar toch nietdebes- te van de dertien. Maar eofii iedereen heeft een eigen smul Feit is, dat ook deze bundel u mij betreft een geslaagde colUf' is van de bizarre Essef. EEN ADVERTENTIE IN ONfl KRANT BEREIKT EEN GROT» LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! „U moet deze hoed kopen, ik w hem niet meer af." tuwetpR STAPT

Leusder Krant | 1974 | | pagina 12