„Geen sprake van zware ingreep in een jonge wijk" Bevolkingsgroei provincie zal nog geruime tijd aanhouden De (winkel-) oogst is bijna binnen.... ].S. OVER BESTEMMINGSPLAN DE BIEZENKAMP: Losse verkoop Leusder Krant ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Onze krant is od onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet". Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr Irenelaan 9 eusder Krant Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. - DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. REBEL Redaktie: BERT VOS (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige maand werd de beslissing van Gedeputeerde Staten in Utrecht bekend inzake de kwestie Biezenkamp. GS keurden het plan goed met slechts enkele wijzigingen. Het geplande gedeelte tussen winkelcentrum n Asschatterweg (naast café Nieuw Leusden) zal komen te vervallen. Het ben- mestation langs de Asschatterweg blijft echter wel op de plankaart staan, tan de supermarkt zal een kleine strook af gaan (zie kaart). Het is wellicht nteressant om te zien, waarom GS zo hebben beslist Daarom publiceren ril hierbij een uittreksel van het besluit van GS. Omdat dit besluit maar liefst 15 pagina's telt, willen we het één en ander beperken tot de meest belangwek- ;ende uitspraken. woord De vrees voor gevaarlijke ver keerssituaties acht het college van GS niet aanwezig. Een instellen van een verkeersvrij gebied voor Hamersveld seweg en Zwarteweg vinden GS ook niet zo'n goed idee. temeer omdat hier spra ke is van een vrij beperkt winkelge bied ten opzichte van het nog te bou wen hoofdcentrum van het stedelijke Leusden. Overmatig veel parkeerplaatsen - waardoor het autoverkeer wordt aange moedigd - achten GS niet juist Een oversteekplaats over de Asschatterweg achten GS geen bezwaar. De bocht ter plaatse is uitermate flauw, zodat de situatie niet onoverzichtelijk genoemd kan worden Bovendien ver liest de heer Grool uit het oog. aldus GS. dat men altijd de grootst mogelijke voorzichtigheid moet betrachten als men van een parkeerplaats de weg op wil rijden. Over de aktiviteiten. welke nodig zijn om de supermarkt te kunnen bevoor raden. heeft de heer Grool zich volgene g.s geen juist beeld gevormd. G s. is het eens met het gemeentebestuur ten aanzien van het parkeer-beleid in en nabij de Biezenkamp. Dat de parkeer terreinen verspreid in het plan zijn op genomen, achten g.s juist een voor deel inplaats van een nadeel Alleen al uit een oogpunt van overzichtelijkheid verdient de aanleg van meer parkeer terreinen verre de voorkeur boven één grote parkeerplaats. Het treffen van bijzonder geluidwe- rende maatregelen achten g s. niet noodzakelijk. Ook andere, dan de in het plan verwerkte verkeersmaatrege len. vinden g.s niet nodig Ook tegen het benzinestation en de bushalte aan de Asschatterweg zijn volgens g.s. geen steekhoudende bezwaren te vinden. G.s verklaren tenslotte alle bezwa ren van de heer Grool ongegrond, met uitzondering van het gedeelte, dat door het college van g.s niet werd goedge keurd Ook de bezwaren van het raadslid, de heer J. J Mandemaker (PvdA) werden ongegrond verklaard De gevolgde pro cedure is volgens g.s juist, het plan is niet in strijd met het structuurplan Leusden-Hamersveld. Overeenkomstig het struktuurplan wordt de Biezenkamp uitgebreid tot het winkelcentrum voor het noordwestelijke deel van de nieuwe stad, dat als een afgerond geheel tot stand kan worden gebracht, zo schrijven g s Wat de toekomstige groei van Leus- (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het ziet er □iet naar uit, dat oa de bouwvakvakan tie al spoedig begonnen kan worden met de bouw van de noodwinkelvoorzieningen op de voormalige ijsbaan aan de Noor derinslag. Momenteel ligt het plan veertien dagen (opnieuw) ter inzage, na dat was gebleken dat de vorige ter- visie-legging niet helemaal volgens de voorschriften had plaatsgevonden. Zoals bekend worden eventuele be zwaarschriften tegen het plan door b. en w afgehandeld. Er zal onge veer 2500 m2 worden gebouwd op een opppervlakte van ongeveer 1 hectare. Hier een typerend beeld van de ijs baan er wordt driftig gehooid om de oogst tijdig binnen te halen. Ietwat symbolisch misschien: voor het ge meentebestuur is de (winkel-)oogstook bijna binnen (Foto Leusder Krant) dinsdag jl zal pas na 1987 sprake zijn van een afname van de bevolkingsgroei). Er is volgens g.s. nauwelijks meer sprake van een .zware ingreep" in een jonge wijk, omdat tussen het win kelcentrum en met name de Lijster- beslaan passende maatregelen zijn ge troffen. In het algemeen is de beantwoording aan de tientallen Biezenkamp-omwo- nenden van gelijke strekking, temeer omdat de bezwaren in het algemeen ook gelijk van inhoud waren De bezwaren worden dan ook in z'n geheel ongegrond verklaard. Ook individuele bezwaren zijn door g.s. ongegrond verklaard. Alle bezwaarden hebben een afschrift gekregen van het besluit van g.s Het goedgekeurde bestemmingsplan ligt tot 8 augustus ter inzage op het ge meentehuis. stemmingsplannen en - eenmaal door de raad aanvaard - behoudens latere wijziging of intrekking, het richtsnoer blijft vormen voor het gemeentelijk planologisch beleid. Het bestemmingsplan De Biezenkamp voldoet aan de gestelde eisen, zo zeggen GS, en het ontgaat hen in welk opzicht het gemeentebestuur tekort geschoten zou zijn, zoals de heer Grool stelt. Over de norm bruto-bedrijfsvloer- oppervlakte per inwoner wordt even eens het nodige door GS gezegd, met als resultaat, dat het gemeentebestuur in het gelijk wordt gesteld. Het blijkt, dat de reclamant onjuiste cijfers heeft gehanteerd. De Biezenkamp, zo stel len GS, is te beschouwen als een ver sterkt buurtcentrum, waarvoor een richtcijfer van 0,4 m2 bruto-bedrijfs- vloeroppervlakte per inwoner dient te worden aangehouden. 1500 m2 bruto-bedrijfsvloeropper- vlakte-uitbreiding is volgens GS alles zins verantwoord. Er bestaat een we zenlijke behoefte aar. een niet al te grote supermarkt. Om .wildgroei" van het winkelapparaat langs de Ha mersveldseweg te voorkomen, achten GS bevriezing ervan volledig verant- GS beginnen hun nota met enkele iststellingen van feiten, zoals de ïn- ■ekking van de tweede fase. waardoor orlopig geen andere winkelcentra kunnen worden gebouwd: Op van de jongste gegevens achten winkeluitbreiding voor Leusden/ onvermijdelijk De Biezen- aldus GS, zal nog geruime tijd funktie moeten vervullen ten be- van een aanzienlijk groter ver- dan waarvan aanvan- was uitgegaan. wordt aan de gemeente overge- wat de bestemming zal worden de delen, die niet door GS zijn Het ligt in de lijn der zo vernemen wij van de van de gemeente, dat voor die een nieuw, apart, bestemmings- wordt gemaakt, de beantwoording van de be- blijken enkele belang- zaken. aanzien van het bezwaarschrift de heer K. Grool schrijven GS- een struktuurplan de burger niet kan binden, maar wel als kan dienen voor de vast- van de burger bindende be- Bij de tekening: het gearceerde ge deelte is door g.s. niet goedgekeurd. De supermarkt (naast de Bank) is iets kleiner gehouden, dan door de gemeen te is gepland, terwijl de sporthal naast café Nieuw Leusden komt te vervallen. ■Hier zal nog een passende bestemming voor de grond moeten worden gevonden. den betreft, zijn g.s. van mening, dat de jongste provinciale prognose-cij fers in de richting wijzen, dat de be volkingstoename nog geruime tijd zal aanhouden, zodat hierin geen grond kan zijn gelegen om door gehele of ge deeltelijke onthouding van goedkeuring een beleidsombuiging te bewerkstelli gen. (Volgens de jongste prognoses van de heer Verkade in de Volkskrant van donderdag 25 juli 1974 - 6e jaargang no. 13 "N Redactie cn administratie Finnmark 3 Leusden/Centrum. Telefoon 03496-1495 Kantooruren van 10-12 uur en van 2-4 uur Inleveren advertenties en kopie tot dinsdagmiddag 12 u.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 1