Terug van weg leg Groene Zoom start gegaan geweest: zo maar enkele notities Uit het Parool van zaterdag 20/7 Blijhof gaat weekend fietsen met de kinderen Leusdense welvaart als landelijk voorbeeld Iriënteringsweekend lasteel Stoutenburg foveren kunnen we niet COMMENTAREN EN MENINGEN Leusder Krant Bloemen nodig voor het Parochie- feest: Wie helpt geboortekaartjes trouwkaarten verlovingskaartjes en wat al niet meer..... LEUSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM - In het weekend van 10 en 11 augustus a s. is er door „Blijhof" een fietstocht uitgezet naar Voort- huizen. Deze tocht gaat door de prachtige landelijke omgeving. Te Voorthuizen zal de nacht wor den doorgebracht in een kam peerboerderij de „Nusohoeve" aan de Zeumerseweg. Het is de bedoeling om veel te rusten onderweg, zodat de jeugd niet vermoeid aankomt te Voort- huizen. Tijdens één van de rustpauze's kan men dan gemeten van de prachtige natuur en van de lunch. Men zal vertrekken op 10 au gustus om 9.30 uur vanuit de Ansfriduslaan 49 en terugkomen op 11 augustus om 17 00 uur Er kunnen 55 kinderen mee vanaf 8 jaar, voor deskundige leiding is gezorgd. De kaarten per deelnemer zijn af te halen op 5 en 6 augustus tussen 4 en 5 uur bij: Ilona v. d. Burg, Krakhorst 19 en bij Gerard Boogmans, Mei doornhof 25. Hoe eerder de kaar ten zijn afgehaald, des te meer zekerheid hebben de kinderen die mee willen In en om de kampeerboerderij zullen de kinderen bezig gehouden worden met sport en spel Deze tocht is bedoeld om de kin deren te laten genieten van de na tuur en van een sportieve fiets tocht VERLOREN EN GEVONDEN VERLOREN Fiets, zeiljack. wit gouden ring met diamant, gouden schakel-armband, re genjas, bruine herenportemonnee, bruine autohandschoen, fiets GEVONDEN Paraplu, luchtbed, 3 sleutels aan ring WEGGELOPEN Zwarte hond, bastaardhond. (vrouw tje). AAN KOMEN LOPEN Schildpad. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de politie te Leusden-zuid. OJ ilUUl 1311 LEUSDER KRANT CML Overigens is het een duidelijke zaak, dat het CML op deze wijze haar doel wat voorbijschiet. Je kunt natuurlijk ook twijfels hebben aan bepaalde inlichtingen en plannen van een gemeentebestuur, je kunt je er kritisch over buigen en proberen de ander te overtuigen. Maar als je botweg stelt, dat je een bepaalde zaak gewoon niet nodig acht zonder duidelijke en overtuigende motivering, dan begint het verdacht veel op pressie te lijken. En daar moet beslist voor gewaakt worden! Verder vragen wij ons af, wat er met de stafgroep van het CML is gebeurd, of althans met de mensen, die er voor moeten zorgen, dat de nieuwe struktuur van het CML werkelijkheid wordt. Tot dusver is alles in een onheilspellend zwijgen gehuld Hetis intussen vakantie- tijd geworden en het zal wellicht nog wel een paar maanden duren, voordat we iets zullen horen, maar we moeten toch aandringen op wat spoed. Het is de zaak dat er zo spoedig mogelijk spijkers met koppen geslagen worden om het CML. zo enthousiast in het leven geroepen, voor een voortijdige dood te behoeden En laten we dan in vredesnaam wel duidelijk de taken en doelstelling van het vernieuwde CML, vast stellen, want tot nu toe is gebleken, dat juist op die punten het comité en haar werkgroepen het eerst vastlopen. RAAD De geloofsbrieven van de raadsleden zijn onderozcht en in orde bevonden, lees ik in mijn krant en dat doet mij deugd. Het is erg aar dig, dat pastoor Ritselaar ook zijn benoeming zal aanvaarden, zodat we straks, in september verzekerd kunnen zijn van een boeiende raads-samenstelling Overigens - wij houden van een gok - hebben wij wel drie namen van wethouders voor u de heer Wagenaar (VVD), Van Zandbrink (KVP) en Kuijpers (eigen lijst). Het hoe en waarom hoort u na de eerste dinsdag in september, als de wethoudersverkiezingen zullen worden gehouden. GROENE ZOOM Verder is er weinig schokkends in Leusden gebeurd, lees ik. Men is begonnen met de aanleg van de Groene Zoom en dat heeft een enorme aardverschuiving ter plaatse tot gevolg gehad en de meeste dagen zijn tijdens mijn afwezigheid in een nogal sombere, regenachtige sfeer doorgebracht. Ik had u allemaal dezelfde zonnige warmte ge gund als mij in Frankrijk werd toebedeeld, maar het is gebleken, dat het niet overal tegelijk zonnig kan zijn Ook al zal voor velen van u de vakantie nog beginnen, voor mij zit het er voorlopig weer op en gaan we fris van start om u in het komende jaar weer volop van het Leusdense nieuws te voorzien. Nieuws uit Leusden, dat groeit en bloeit en altijd weer boeit Bert Vos. P.S. De wielrennertjes in de Tour de Junior wensen we uiteraard veel succes toe! Na vier weken totale afwezigheid heb je onwillekeurig wat moeite om je opnieuw te oriënteren en de draad weer op te nemen. Tijdens zo'n vier weken durende vakantie in het toen gelukkig erg zonnige en warme Frankrijk, waren mijn herinneringen aan Leusden, zijn aktie- groepen, bezwaarschriften, zijn winkels en al zijn andere complexen van moeilijke en minder moeilijke problemen langzaam maar zeker vervaagd tot verre, wazige beelden. Schimmige vlagen, die mij (ge lukkig) steeds minder beroerden en tenslotte geheel verdwenen in de zalige vergetelheid van wat sommigen een „vakantieroes" noemen. Op zo'n manier worden alle problemen eigenlijk vanzelf opgelost. Ik kan het alle Leusdenaren, die het moeilijk hebben met het ge meentebeleid of met allerlei andere zaken in de gemeente, van harte aanbevelen. Alle bezwaren vallen dan als vanzelf weg. BIEZENKAMP Dat dit nog niet helemaal het geval is met de Biezenkamp-bezwaar- den, betreur ik dan ook ten zeerste. Wellicht, dat zij de vakantie nog voor de boeg hebben en dat geeft hoop voor de toekomst. De beslissing van Gedeputeerde Staten acht ik overigens een juist beslissing Iedere belanghebbende partij heeft een veer (of veertje) moeten laten zonder er erg kaal van te wordenJammer, dat het zo lang heeft moeten duren voordat het zover was en dan nog is het de vraag of de gemeente kan beginnen met de bouw van de Biezenkamp-uitbreiding of niet. Het herziene, door GS goedgekeurde plan, ligt nu sinds 8 juli gedurende een maand ter inzage en het is gelukkig met uitgesloten dat één of meerdere „dwarsliggers" in beroep gaan bij de kroon, waar door er nog geen eind zal komen aan deze affaire en de bewoners van Leusden/Centrum nog langer op de broodnodige voorzieningen zullen moeten wachten. Wij kunnen ons echter niet indenken, dat er - met goed overleg tussen omwonenden en gemeentebestuur - niet op snelle wijze tot resultaten is te komen KNALGROEN Tja. en dan hebben we ook nog zoiets als het CML. De meest aktieve werkgroep van dit Comité Milieuzorg Leusden, de werkgroep Bestemmingsplannen, is momenteel bezig met de tweede faseplannen, zoals iedereen bekend zal zijn, en dat gaat niet zo erg rimpelloos Uit publikaties is ons gebleken, dat enkele leden van deze werkgroep het niet zo erg eens zijn met het inwonertal, van 28.500 voor 1985 voor de gehele gemeente Leusden Ook vinden zijdat Leusden niet zo nodig een groeigemeente hoeft te zijn. Meningen verschillen wel eens en in de werkgroep botsten zij dan ook. De Knalgroen-leden van de werkgroep Bestemmingsplannen willen geen snelle groei meer van Leusden/Centrum. Zij zeggen, dat 24.000 inwoners tot maximaal 26 .000 inwoners in 1985 méér dan voldoende is. Er moet gebouwd wor den naar behoefte. Nu is een dergelijke opvatting verschillend te interpreteren. Het iigt er maar aan van welke behoefte men uitgaat. Voorlopig is het gewoon een feit. dat de rijks- en provinciale overheid Leusden zien als een groei-gemeente en ook de gedachten van het provinciale bestuur gaan uit naar een groei van 28.500 inwoners in 1985 voor de gemeente Leusden Allemaal aangepaste cijfers, want aanvankelijk lagen die veel hoger Nu is Knalgroen een aktiegroep, die veel zaken in Leusden steeds kritisch heeft begeleid en veel heeft bereikt. De bevolking is bewuster geworden, milieubewuster als u wilt. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen, dat datzelfde Knalgroen nu maar in alle opzicht gelijk moet krijgen. En dat is, waar sommige leden van de werkgroep op aan sturen. Ze redeneren waarschijnlijk als volgt: „Jullie hebben in tal van opzichten de konklusies van Knal groen overgenomen, dus deze zullen daar ook bij moeten horen." Ge lukkig hebben de Knalgroen-leden niet alle wijsheid in pacht, ook al wordt dat wel eens (ten onrechte) gedacht. Wij zijn het in ieder geval niet met hen eens. Je kunt ook het onderste uit de kan willen en het deksel op je neus krijgen Dat de werkgroep tenslotte na langdurig vergaderen twee konklusies naar b en w stuurde, is ons insziens niet juist. Het is tenslotte de meerderheid die beslist Bovendien vragen wij ons een beetje verbaasd af, wat deze leden bedoelen met de zinsnede ..met aanpassing aan de aktuele, steeds geldende, demokratische cijfers' Cijfers kunnen statistisch zijn, veelzeggend, opvallend, maardemo- kratisch? Ik heb er het afgelopen weekend over lopen filosoferen, maar ben er niet uitgekomen. Ik neem dan aan, dat cijfers ook dic tatoriaal kunnen zijnTenzij de Knalgroen-vertegenwoordigers bedoelen, dat alleen de cijfers van Knalgroen gebruikt mogen worden omdat die door, voor en uit het volk zijn voortgekomen. Dat zou echter een bijzonder staaltje van zelfoverschatting zijn en daar achten wij Knalgroen iets te verstandig voor (Van de redaktie) LEUSDEN - Welvaart. Dat de wel vaart zeer zeker ook in Leusden tot een onvervreemdbaar goed behoort, is in ieder geval wel de mening van de Parool-redaktie, die een vergelij king maakt in haar editie van zater dag j.l. (PS-bijlage) met het wonen toen en het wonen nu Leusden (plan Rozendaal met zwembad) wordt als voorbeeld genomen voor het wonen nu. Een welvarend beeld, dat wel. WONEN. TOEN EN NU De Groene Zoom in aanleg. Voorlopig is het zand uit het wegprofiel opgeslagen tussen de weg en de woonwijken. I (Van de redaktie) I LEUSDEN/CENTRUM - Langs de plannen Groenhouten en Rossenberg een begin gemaakt met de aanleg fiD de (twee-baans) Groene Zoom. is daarvoor nogal heel wat zand ^rzet, zoals ook op de foto's is te De Groene Zoom wordt straks een belangrijke verbindingsweg en zal joral voor doorgaand verkeer enver- r naar het werkgelegenheidsterrein belang zijn. De weg zal worden 'kruist door de Noorderinslag en de irgemeester de Beaufortweg. In een stadium, als de Groene Zoom Leusden/Zuid gerealiseerd zal zijn, de verbindingsweg Bavoortseweg (esloten kunnen worden voor het jrkeer, zodat deze weg om en nabij sport- en zwembadcomplex kan Irden gebruikt voor parkeerterrein, [ngs de Groene Zoom is al een tspad aangelegd. Deze weg dient [oriopig voor het bouwverkeer naar I dienstencentrum van de Gerefor- •erde Kerken, waarmee men eind feustus gaat beginnen te bouwen. Volang de Groene Zoom nog niet feed is, is het trapveldje voor de Igd van o.m. de Rossenberg tijde- K verplaatst naar de andere kant van in aanleg zijnde weg (zie foto). 1 ligt -zoals bekend - in de bedoe- om tussen de Groene Zoom en de bebouwde wijken een verhoging aan te brengen om voor de omwonenden de geluidshinder van het verkeer zoveel mogelijk te beperken Deze ophogingen zullen worden beplant met dicht groen. Tussen de Rossenberg en de Groene Zoom zal niet alleen een trapveldje 'OUTENBURG - De direkteur Pater Heitbrink o.f.m. van het Gespreks- Bezinningscentrum „Stoutenburg" ikt bekend, dat er een oriëntatie- tkend zal worden gehouden op zater- en zondag 10 en 11 augustus 1974. Ie inleiding zal worden gehouden door ACHTERVELD - In verband net de viering van het 300-jarig lestaan van de parochie Achter veld bestaan er plannen voor het oprichten van ere-bogen. Hier voor zijn echter veel bloemen odig, vandaar dat de organisa- )ren oproepen tot het sparen an bloemen. Wanneer men denkt jind augustus bloemen te hebben, lie gebruikt kunnen worden voor Se ere-bogen, dan kan men zich Opgeven bij Boekhandel Vos ('t Joekje- Gijs Voskuilen) en bij enk Ossendrijver (Hessenweg). bloemen worden opgehaald 24 augustus bij hen, die zich »r die tijd hebben opgegeven, li) voorbaat hartelijk dank na- Hens de organisatoren! Pater Auspicius van Corstanje o f.m uit Den Haag. Over het thema schrijft Pater Auspi cius „Wij beweren niet, dat de tijd van het „tastend" en „zoekend" geloven voor bij is, en het worstelen om de afwe zige God nu plaats moet maken voor het juichend danken en loven van de aan wezige Heer Het worstelen met de engel in nach ten van dorheid en duisternis blijft eeuwig aktueel Toch menen wij, dat het spontane kinderlijke groepsgebed van dank en lof voor ontelbaren die steeds maar moeten luisteren naar „tastend" en „zoekend" bidden een bevrijding is Het is zelfs onze voornaamste plicht De Vader gaf ons Zijn eigen Zoon. Hij gaf ons de HeiligeGeest Hij gaf ons geloofszekerheden om te leven Wij mogen elkaar in de Heilige Geest dank baar bevestigen, tot opbouw van de Gemeenschap, de Kerk. Dit gaan we op het komende week einde weer doen: bidden, gelovig de Schrift lezen, zingen en zwijgen in Gods tegenwoordigheid en tenslotte Eucharistie vieren, dat is: dank zeg gen!" Aankomst: zaterdag 10 augustus na 15 uur, waarna om 17 uur opening van het weekend Toiletbenodigdhe den dienen door de deelnemers te wor den meegebracht Vertrek: zondagmid dag tussen 16 en 16 30 uur. Deelname inklusief volledig pension: f25,-. Opgaven gaarne bij Pater Kuit- brink, Stoutenburgerlaan 5, Leusden, tel 03490-20948. Tenslotte nog enkele gegevens: Voor de vakantieweken voor mensen op meer gevorderde leeftijd zijn nog en kele kamers beschikbaar in de week van maandag 2 tot maandag 9 september. par snel afleveren, daar zijn we voor komen, maar verder een soort rekrea- tief parkje, kompleet met vijverpar- tijen De Burgemeester de Beaufortweg, die al aardig op weg is naar een volledig gereedkomen, zal vanaf de Hamersveldseweg tot aan de Groene Zoom geasfalteerd worden (de eerste laag ligt er al). De rest (tot aan de Heiligenbergerweg) zal klinkerbestra- ting krijgen. Dit gedeelte zal - als alle plannen doorgang vinden - voor gemo toriseerd verkeer worden afgesloten en tot fietsroute naar Amersfoort worden gepromoveerd. Of de Groene Zoom in de toekomst enkelbaans blijft of door een dan even- Het trapveldje is tijdelijk aan de andere kant van de Groene Zoom gesitueerd. tueel gestegen verkeersaanbod vier rijstroken zal krijgen, is voorlopig nog de vraag. Er zal grond voor gereser veerd worden, maar die strook zal voorlopig beplant worden met groen. De Groene Zoom zal aansluiting krijgen, via de Lanxlaan, op de Hor- sterweg (Zwartewegj en in het zuiden op de Maanweg. Zodra de mogelijk heid bestaat (en het geld er voor is) zal de Groene Zoom in het noorden worden doorgetrokken op een nog aan te leggen parallelweg, die verbinding zal geven op de Rijksweg 28 In het zui den zal mettertijd ook een dergelijke aansluiting moeten plaatsvinden, maar daar is de wegenproblematiek nog groot (o.a. S 10 en Arnhemseweg metdeHer- tekopj zodat dit nog wel eventjes zal duren.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3