Dolf de Reuver en Koos Scholtens vrijdag ter aarde Klaar om te beginnen besteld HET VERDWENEN GOUDLAND Artiestenpalet Oppascentrale tijdens vakantie KERKDIENSTEN DRAMA OP DE LENZSPITZE KOSTTE TWEE DODEN Leusden zet zich in voor Flores: 3159.54.030 RABO BANK LEUSDEN »WAGENPA IlëusdeÏÏ B. Binkhorst, huisarts. Afwezig medische diensten DONDERDAG 25 JULI 1914 LEUSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag 26 juli: ,,De Til" open vanaf 19.00 uur. Maandag 29 juli: Raadzaal, 20.00 uur. CML werkgr. Bestemmingsplan nen. Dinsdag 30 juli: „De Til" open vanaf 19 00 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 25 juli: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwassenen en kinde ren. Arnhemseweg 83. Vrijdag 26 juli: Bibliotheek „De Boe kenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor volwas senen. Arnhemseweg 83. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas tot 1 augustus bellen naar mevrouw C. Deenik, Koningin Ju-( 'lianalaan 35, Leusden-Zuid, tel. 03490- 18134. TENTOONSTELLINGEN In „Galerie Valk", Valkestraat 31 te Amersfoort, tentoonstelling van li tho's, tekeningen en schilderijen van Gustave Asselbergs. Gustave Assel- bergs in de op 28 jaar overleden echt genoot van Evelien Wolf-Verhoeven, Dordogne 19 te Leusden-Centrum, tel. 03496-2005. Tot en met 28 augustus. „Galerie Valk" is geopend: di. t/m vrij. van 13.30-17.00 uur. Zaterdag van 10.00-18.00 uur. AMERSFOORT Donderdag 25 juli: 19.00-21.00 uur. Woensdag 31 juli: 14.00-16.00 uur. Openstelling van de Stadskwekenj „Groot Randwijk" aan de Heiligenber- gerweg te Amersfoort. LEUSDEN Artsen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Bink horst en Lantink, zal het aanstand weekend waarnemen: dr. Lantink, Burg. de Beaufortweg 6, Leusden-c, tel. 03496-1210. Spreekuren: zaterdag en zondagmid dag 14.00 uur. Aanvragen voor visi tes gaarne voor 10 00 uur 's och tends. De dienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Wijkverpleging: De wijkverpleging wordt waargenomen door: zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, Leusden/ Centrum, tel 03496-208. Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden: ma. tot en met vrij. van 8.30-18.00 uur. In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lan tink dienst hebben, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 14.30 uur en 17.30 uur tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst heb ben, is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. Dierenartsen: Voor kleine huisdie ren: dr. Tijmensen, van Oosterhout- laan 40, Leusden/Zuid, tel. 03490- 10761 Voor de dependance Hene gouwen 11, Leusden/Centrum van de dierenartsenpraktijk Amersfoort is de dienstdoende dierenarts te berei ken onder telefoonnummer 03490- 21827 Sociale dienstverlening: Prot. soci aal centrum te Amersfoort: tel 03490-10441. Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuur, iedere woensdag in Leus den/Zuid in 't Trefpunt, tel. 03490- 13040. Afd. Gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.00 uur tot 9.30 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 9.30 uur tot 10.00 uur. Leusden/Centrum in het Hervormd Centrum, Asschat- terweg: afd. gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.45 uur tot 10.15 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 10.30 uur tot 11.00 uur. Informatie- adres mevr. J. M. Snijder-Huis man, Willem de Zwijgerlaan 4 te Leusden/Zuid, telefoon 03490-10294. Aktie moeders voor moeders: Voor Achterveld, Leusden/Centrum en Leusden/Zuid: mevr. M. L. Roozen- daal-Doucet, D. van Weedestraat 4, Achterveld, telefoon 03425-853. van vrijdag 26 juli t/m zondag 4 augustus. Waarneming dokter Lantink, Burg. de Beaufortweg 61, Leusden/Centrum. Telefoon 1210 LEUSDEN - Mevrouw C. Dee nik deelt mede, dat de Oppas centrale Leusden tijdens haar vakantie van 1 tot 15 augustus zal worden waargenomen door mevr. Huting, Wilhelmina van Pruisen- laan 3, Leusden-Zuid, tel 03490- 31228. stof op het gebied van de elektro techniek, uitgaand van het Ministerie, één van de hoofdfiguren. Hij wist af van de moeilijkste din gen op het gebied van de elektrotech niek, en hij wist dat zo duidelijk prak tisch toe te passen, dat de leerlingen er mee overweg konden. Hij deed baanbrekend werk. Philips ontwikkelde leerling-sets voor het on derwijs in de elektrotechniek. De men sen van Philips kwamen bij Koos te rade, en kwamen bij hem verschil lende dingen „uitproberen". En hij bracht die dingen zó, dat ze ook voor de eenvoudiger denkniveau's begrijpe lijk werden Voor Koos was het kind belangrij ker dan de stof. (Maar dat geldt uiter aard voor alle Salesianen). Natuurlijk moesten de jongens bepaalde dingen leren, maar hun vorming als mens ging hem bijzonder ter harte. Hij eis te veel van zijn leerlingen, en zij namen dat van hem. „Ze hadden dit leven gekozen", al dus Pater W. Bleeker, „en hun kracht bestond hieruit, dat ze in teamver band voor de jongens van onze school leefden." door H. W. van Brakel „Volkomen, mijn waarde,"antwooA Bergerat. „Bij goede zaken bel», ook een goede dronk." „Precies mijn standpunt," gromde» ander, zonder veel omhaal een ret uit de grote doos nemend, dje| gastheer op het tafeltje had „Indien de affaire even vlot verloj ais dit begin, dan zal ik met te t gen hebben. Tussen twee haakjes,t zijn beste „strootjes". Maspero' j heb ik sinds jaren niet meer geroot Bergerat had inmiddels zijn zetel - genomen, trok deze nog wat dicb bij die van zijn begeleider en b deze eens veelbetekenend aan. „Je weet, Maurice, dat wij ge^ zijn om goede diensten ook goeli honoreren, nietwaar?" „Dat weet ik. Jullie zijn geen firma". De centen zijn prima is volop, dus daar zal ik nooit lek a varen. Het zou al een raar kn moeten zijn, indien ik „neen" za „Accoord." Terwijl Creumonl'sj cretaris in enkele korte, rake trekf het plan glashelder ontvouwde, b; Jules Péroux met een grote yeri verde koeler aandragen, waarin* fles Irroy prijkte. Bergerat strekte zijn hand uitent* de fles half uit het ijs. „Hm! Cr d'Or. Brut 1920. Het kon slechte: zei hij goedkeurend. ,,U hebt uw so: gehouden, Jules Péroux!" „Voor monsieur Maurice reserveer altijd het beste, dat ik krijgen hi vleide de eigenaar van „La Cigai» Men moet zijn goede klanten st« in ere houden, seigneur." Bergerat vond dat ook en wierp: biljet van 1000 francs op de „Houdt u maar tien procent af n de bediening," zei hij. „Dan i$j zo precies gepast," klonk het ants* en met een weergaloos vlugge tei ging, zó vlug, dat Bergerat het 2 zijn ogen nauwelijks volgen kon, m de Péroux het bankbiljet weg enk vervolgens naar een tafeltje aai andere einde van de zaal, met deki si-uitroep: „Ja, ja, heren, ik k al. Een beetje geduld alsjeblieft kunnen niet overal tegelijk bediener Maurice lachte, toen hij het beteuter gezicht van de ander zag. „Is vroeger een bekend zakkennü geweest," lichtte hij Bergeratin,i een duimbeweging over zijn schoute de richting van Péroux wijzend „V: daar de bijnaam „Jules met de la jes." „Ik vind het best," glimb: Bergerat, „alleen zou ik wel eensi len weten', hoe hij zijn be rekt; maakt." „Eenvoudig genoeg," me? Maurice. „Vier plaatsen in deze „t tebak", dat is viermaal honderd, o1 wel vierhonderd francs. Verder vijfhonderd voor de fles bruissi en honderd voor de „service", wek mijn waarde heer dat is od del af duizend francs." „Ik zou best wat aandelen in 6 zaak willen hebben," grijnslachteC ment Bergerat, het geval van de lie tige kant opnemend „Enfin, mijntc is de beroerste niet, als het op zit reizen aankomt. Maar laat ik je eens inschenken." En de daad bij woord voegend, vulde hij de glas „A votre santé, moncher." Berge hief zijn glas, welk voorbeeld 4 Maurice prompt werd gevolgd. „A votre santé, monsieur Berger! „A votre santé, mon ami," klonk eens een welluidende vrouwenstema ter de rug van de avonturier. De beiden mannen keken tegelijl en staarden in het gezicht van opvallend mooie en jonge vrouw, half zittend, half staande, op de U strade had plaats genomen. „Nee maar! Lucienne! Wat brei# naar deze gelegenheid?" Maurice' opgesprongen en reikte haar holft de hand. „Moet je niet werken,» avond? Je werkt toch nog bij die tr van Tavignani, die momenteel u circus Medrano optreedt? Lucienne Delarne.degracieusecirc artiste, trok even een grappig PU lipje. Onmiddelijk daarop echter,» strakte haar gezicht en bijna toce! liet zij er op volgen: „Tavinam is gemeen bedrieger." „Laat ik je eerst eens voorste: alvorens je verder gaat," ondetf Maurice haar. „Deze heer is 1 vriend en zakenrelatie, Clément! gerat. En deze lieve verschijning.: ami, is mademoiselle Lucienne De ne, de bekende trapéze-werkster „Aangenaam u te ontmoeten, m moiselle." Bergerat was opgesUu kuste haar hand. „Ik herken uni affiches op de reclamezuilen m boulevards. Ik zou willen voorstó dat u bij ons komt zitten. Ned mijn stoel, dan zal ik er nog een'i aanrukken." Dit laatste was al meer nodig. Jules Péroux, die de kende verschijning van Lucienne kende verschijning van Lucx Delarne reeds had zien binnenk« kwam in allerijl met een derde' aandragen. De dikke gérant stiuB bijna over zijn eigen benen. Zijn de kop met het rode peenhaar bijkans blauw aan. Hij barstte f van opwinding en trots. Tjonge, tsj; wat een succes voor zijn zaak.' avond. Mademoiselle Delarne, 1 sieur Maurice en een onbekende 1 een werkelijke „heer", zondert* een belangrijk personage, want bij niet eens gescholden over de gerij" van zoeven, bezochten zij' blissement, zaten notabene charc? te drinken. En het liep juist vanavond. Deze reclame waste0 twee flessen Irroy waard. Péroux zette de stoel in de loge, wijl een ouvreuse, die tegelijk kellnerin fungeerde, met een chamDagneglas op een blad kwam aragen. „Kijk eens aan," knikte' gerat, goedkeurend. „Daar hadde* juist gebrek aan." „U ziet, monsieur, de „service' is in orde, nietwaar9" Péroux" zich voldaan de handen. „Dat heb ik gezien," merkte Ber? ironisch op. „En het is nog nie" duur ook." LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 9.15 u.: ds. Bouw, Ede, Herv. G.B. dienst. 10.45 u.: ds. Julius,. Zuid-Laren. 19 00 u ds. Waar- Singh, Amersfoort, Herv./Ger R.K.K: Tijdens de vakantieperiode: zaterdag 7.00 uur; zondag 7.45 uur; 9.30 uur en 11.00 uur. LEUSDEN/ZUID N.H.K.. 10.00 u ds Van de Linden, Open-Deurdienst, 18.30 u.: ds. Thomas, Amersfoort, Herv./Ger. R.K.K Huize Don Bosco Zaterdag 19.15 uur; zondag 10.00 uur; Hoog mis; 11.30 uur. GEREF. KERK TE AMERSFOORT (VRIJGEM.) Martuskerk. 19.00 u.: ds. Houwen. Kandelaar 10 00 u.: ds. Arnold. Schaapskooi. 10.00 u.: ds Heij; 17.00 u. ds. Arnold. Westerkerk. 10.00 u.: ds. Houwen; 17.00 u.: ds. Heij. ACHTERVELD - De inUtrechtge- vestigde organisatie ARTIESTENPA LET o.l.v. Victor Conselman (die sinds 1963 al meer dan 2200 programma's heeft gebracht voor zieken en bejaar den) verzorgt zaterdagavond 27 juli, aanvang 8 uur, voor het eerst een pro gramma in bejaardentehuis St. Joseph aan de Hessenweg. Medewerkenden- het regelmatig in de Gert Hermien Show optredende accordeonduo The Twinnies, zanger Eduard Hagenstein, Gervander Grijn met voordracht en de o.a. van het Knokke-songfestival bekende zangeres Lenada. Deze artiesten zijn ook voorde radio geweest. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het nieuwe scholencomplex in Alandsbeek West (hoek Asschatterweg/Middenweg) is gereed om voor het nieuwe school jaar de eerste leerlingen te ontvan gen. (Foto Leusder Krant) LEUSDEN - Dolf de Reuver en Koos Scholtens zijn de twee Salesianen van „Don Bosco" te Leusden, die zaterdag 13 juli zo tragisch om het leven kwa men op de Lenzspitze in Zwitserland. Vrijdag 19 juli werden zij begraven op het kerkhof der Salesianen te Leus den. Niemand kon vermoeden dat Dolf en Koos niet meer levend zouden terug keren naar Leusden, toen zij op 30 juni met drie andere Salesianen uit Leusden welgemoed met vakantie naar Zwitserland vertrokken. Zowel Dolf als Koos waren in hart en ziel alpi nist. Dolf beoefende deze sport ruim acht jaar. Ook Koos, en Anton Ruis, die momenteel - buiten levensgevaar - wordt verpleegd in het Saucta Maria- ziekenhuis te Visp, waren ervaren klimmers. ^Zij waren allen lid van de Nederlandse Alpenvereniging, wa ren goed geoutilleerd en geoefend, en hadden alle drie vele kruistochten ach ter de rug. Voor Anton Ruis was bet de vierde tocht, die hij maakte. Zij vertrokken van de camping in Saas- Fee om langs de steile ijswand van de Lenzspitze, die deel uitmaakt van het Miscbabel-Massiv, omhoog te klim men. Het trajekt, dat zij op vrijdag 12 juli aflegden naar de Mischabel- berghut, verliep volkomen volgens de regelen der bergsport. De beide Sa lesianen Jos van Linn en Jan Lohuis, die voor het eerst ter bergsport waren meegegaan, bleven in deze hut achter, omdat de klim langs de steile ijswand naar de op 4.294 meter hoogte gele gen Lenzspitze voor hen te moeilijk zou zijn geweest. Jos van Linn en Jan Lohuis waren op de terugweg van de berghut naar de camping, toen zij vernamen dat hun broeders in le vensgevaar verkeerden. Alpinisten van een Zwitserse Alpen club hadden vanuit de Mischabelhut de val van de drie Hollanders waar genomen, die zich bevonden tussen de Dom en de Nadelhorn. Wat was name lijk het geval geweest? Dolf de Reu ver, Koos Scholtens en Anton Ruis waren in de nacht van vrijdag 12 op zaterdag 13 juli om 3 uur uit de Mischabelhut vertrokken. Het weer was prima en zij vorderden gestadig. Toen zij echter enige honderden meters wa ren gevorderd, sloeg het weer om, en verschenen er wolken, die weldra in een dichte mist veranderden. In de berghut had men hen ervoor ge waarschuwd onverwijld terug te keren, panneer het weer zou omslaan. De drie Leusdense alpinisten besloten dan ook 3irekt te gaan afdalen. Het was spoedig zó donker, dat zij niet veel meer konden zien. Anton Ruis was de bovenste bij de daling, Dolf de Reu ver en Koos Scholtens hingen aan tou wen onder hem. Hoe het ongeluk ge schiedde is niet precies meer na te gaan, maar op een bepaald ogenblik gleed één der mannen uit, of was een pin niet stevig genoeg in de ijs wand bevestigd, endedrieLeusdenaren storten zo'n 400 meter naar beneden. Anton Ruis, 26 jaar oud, overleefde de val. Hij brak en schaafde lede maten, maar hij leefde. Van Dolf en Koos hoorde hij niets. Hij dacht, dat ze bewusteloos waren; hij kon waar nemen, hoewel hij zichzelf niet kon bewegen, dat zij beiden roerloos la gen. Direkt werd door de Zwitserse al pinisten de Air-Zermattgeallarmeerd, maar de ervaren helikopter-piloot Si- gi Stangier, in gezelsschap van de arts Ninck, moest bij de Mischabel hut een tussenlanding meken vanwege de hevige mist. Zij profiteerden van een opklaring om het terrein te verkennen en de plaats te bepalen waar de drie mannen lagen. Siegfried Stangier zette de arts af in de nabijheid. Dolf en Koos waren overleden. Anton Ruis was ern stig gewond, en kreeg ter plaatse de eerste hulp van Dr. Ninck. Later werd hij overgebracht naar het ziekenhuis in Visp. Het is nog niet bekend, wan neer hij de reis naar Nederland zal kunnen aanvaarden. DOLF DE REUVER Koos Scholtens werd geboren op 16 januari 1941 te Leens in Gronin gen. Hij kwam als 13-jarige in ok- tober-november 1954 naar Leusden. Hij liep de technische school af en behaalde m 1955 zijn diploma. In Hil versum liep hij de UTS af. Van 1960 tot 1961 maakte hij zijn noviciaat in Twello, volgde een heel appart vor mingsjaar voor de Salesianen van „Don Bosco". Hij werd geprofest in 1961, en kwam terug naar Leusden. In 1964 werd hij er leraar met een tijdelijke aanstelling. In 1965 behaalde hij de akte N 5, de akte der theorie van de elektrotechniek. In 1966 kwam hij in vaste dienst als leraar. Sindsdien gaf hij altijd les. Het laatste jaar gaf hij behalve zijn lessen op vakgebied ook Katechese. Dat deed hij voor zijn eigen klas, en hij deed het erg goed. Koos deed ook veel voor het jeugd werk in Achterveld. En hij deed ook veel voor de leerlingen van „Don Bos co", en voor hun ouders. Als hij zag, dat het met een bepaalde jongen er gens op een M.T.S. niet ging, dan trok hij er achteraan, en bezorgde die jongen een goede baan. Als hij zag, dat een jongen verslaafd was aan drugs, dan sprak hij met de moeder, sprong bij en leidde alles weer in goe de banen. Koos had zich geheel voor de jeugd gegeven, en hij maakte dit dag en nacht waar. Hij was in een commissie, die be zig was met de vernieuwing der leer -39- „Uitstekend idee, Maurice. Ga jij maar voor, ik volg je wel." Met een triom fantelijk lachje stapte Clément Berge rat achter de brede figuur van zijn begeleider aan, toen deze zich omdraai de en de deur van het kleine etablis sement opende, waarachter de tonen van een accordeon vaag tot in het straatje hadden doorklonken. Op het moment, dat zij binnenkwamen, had de muzikant zijn instrument juist naast zich neergezet en laafde zich aan een groot glas bier. Nauwelijks echter had hij Maurice gezien, of hij zette het glas neer, greep ijlings zijn „Trekpiano", slipte de draagriem over zijn hoofd en stak bij wijze van cordiale groet zijn linkerarm omhoog, terwijl hij riep: „Ah, bon soir, monsieur Maurice Ik zal u ontvangen met uw lievelingslied. Eh bien mes enfants, chantez pour votre patron!" En met een zware vir tuositeit zette hij het oude, doch ge liefde „ca c'est Paris" in, onmidde lijk overgenomen door de talrijke aan wezigen. Lachend baande Maurice zich een weg door de bijkans geheel gevulde zaal hier en daar handjes gevend, of goed bedoelde ribstoten uitdelend, die in dit geval lachend en goedmoedig werden geïncasseerd Het cabaret „La Cigale", eigendom van Jules Péroux, beter bekend als Jules „met de handjes", was een van die derderangs tingeltangels, voornamelijk bezocht door hen, die aan de zelf kant van het leven stonden Het was hier, dat „monsieur Maurice" regelmatig voor „zaken" placht te ko men en immer een grote kring van vrienden en bewonderaars aantrof, hoofdzakelijk bestaande uit de bloem der Parijse onderwereld. Zijn legen darische lichaamskracht en „veelzij digheid" hadden hem tot afgod gemaakt van allen, wier werkzaamheden het daglicht niet konden verdragen, of van hen, die een advies wilden hebben, alvorens zich in een gedurfd of gevaar lijk avontuur te storten. En het waren niet alléén mannen, die zich tot hem wendden om hulp of raad. Maurice begaf zich regelrecht naar de bar, links in de zaal, waar Jules Pé roux druk doende was de serveerbla den te controleren, die door een paar zeer opzichtige dienstertjes werden rondgebracht. Het merendeel der be zoekers zat aan tafeltjes, rond het mid den van hpt zaaltie gegroepeerd, waar een klein podium de artisten gelegen heid gaven hun kwaliteiten te demon streren „Ah, monsieur Maurice Jule Péroux kwam snel achter de tap kast vandaan, zichtbaar vereerd met de komst van de avonturier. „Wat kan ik voor u doen! Een rustig zitje?" „Je bent een gedachtenlezer, Jules," merkte Maurice lachend op. „Ja, ik wil rustig zitten en toch ook wat zien." „Loge nummer drie is nog vrij. Neemt u die maar. Ik zal twee van de vier stoelen laten weghalen, dan kunt u ten minste rustig zitten en komt er nie mand meer bij. De prijs blijft het zelfde U weet, voor monsieur Maurice heb ik graag wat over." „Uitstekend. Eh, laat ons een fles goed gekoelde champagne brengen: Maar denk er om, de beste die in huis is, papa." „U zult tevreden zijn," grin nikte Péroux, met loense ogen Berge rat snel opnemend. „Ik verwacht niet anders,"antwoordde Maurice op gezagvolle toon. „Komaan, mijnheer Bergerat, laten wij onze plaatsen gaan innemen." Met deze woorden ging hij Clément voor en stap te meteen over de lage balustrade, die de loge van de zaal scheidde. Met een behagelijke zucht zeeg Maurice in een der tamelijk comfortabele fauteuils neer en knikte voldaan. „Ziezo. Wij zitten tenminste De jon gen, die ons hier vandaan wil hebben, zal van verduiveld goede familie moe ten zijn. J's suis, j'y reste. Ah pro pos, ik heb champagne besteld Ik meen de, dat wij dat aan onze stand ver plicht zijn. Dat was toch zeker ook uw oeaoeiing, nietwaar?" Uitvaart der Salesianen Koos Scholtens en Dolf de Reuver naar het eigen kerkhof op „Don Bos co". Hij werkte op de school van „Don Bosco" als leraar tot 1 december 1973. Toen kwam hij in dienst van het Internaat als lid van de Technische Dienst. Voortdurend volgde hij zowel op on derwijskundig als op godsdienstig ge bied de nieuwste ontwikkelingen, met een zeer grote interesse Hij had voor zichzelf totaal niets nodig. Het was, zoals Pater W. Blee ker zo treffend in de uitvaartmis op vrijdagochtend 19 juli zei: „Hij be zat geen bankrekening, hij bezat geen fantastische carrière, hij had geen vrouw of kinderen. En je kunt je af vragen wat voor zin heeft zo'n le ven. Dolf had zijn inzet. Hij stond dag en nacht op post. Hij zorgde dat de zaak voor de jeugd bleef doordraaien Dat was de zin van zijn leven. Zijn broeders willen in deze zin dóórgaan met het werk voor de jeugd In de gebouwen van „Don Bosco" deed hij veel aan onderhoudswerk Pater Bleeker zei: „Als de mensen onze gebouwen zien staan, denken ze altijd dat wij een „kapitaalkrachtige" orde zijn. Ze moesten eens weten hoe wij elk dubbeltje moeten omkeren om het hoofd boven water te kunnen hou den! Als een Salesiaan als Dolf het onderhoud kon verrichten was dat voor ons héél plezierig." KOOS SCHOLTENS Dolf de Reuver werd op 15 januari 1934 geboren te Abcoude. Op drie ok tober 1953 kwam hij naar Leusden. Hij had toen een UTS-diploma, en werk te op de tekenkamer van Hazemeijer ln Amsterdam. Op „Don Bosco" te Leusden was hij één jaar aspirant geweest, en toen gaf hij de wens te kennen, dat hij toe wilde treden tot de Orde der Salesianen. Hij maakte zijn nonciaat destijds in Twello. In 1955 kwam hij terug naar Leusden, en ging hij les geven aan de tech nische school. Hij behaalde de leraars- akte, de akte N 4. Onder overweldigende belangstelling van alle zijden vond vrijdag 19 juli te 11 uur de plechtige uitvaartmis plaats. Concelebronten waren: Pater W. Bleeker, de provinciaal der Salesia nen. Pater J Raaymakers, Pater W Boksebeld, noviciaatgenoot van Koos Scholtens, die toevallig op vakantie in Nederland was uit Haiti, Pater J. Klein, Pater J. van Lochum,Pater G. Asma, Pater J. Bloemaars, Pater H. Frauck, Pater C. Maas. Het was een sobere, zinvolle plech tigheid, die grote steun moet hebben gegeven aan de families De Reuver en Scholtens. Een plechtigheid, die rust gaf, en die door de medebroeders op waardige wijze werd vervuld. De kisten, bedolven onder bloemen, werden door de medebroeders naar het eigen kerkhof aan Salesianen ge bracht, gevolgd door een stoet van vele honderden mensen. „Een graankorrel moet eerst inde aarde vallen, daar begraven worden en openbreken, om dan te ontkiemen tot nieuw leven, en vrucht te dragen. Zo geloven wij, dat het zal gaan met ons gestorven en begraven lichaam. Ook wij allen zullen, door de dood en het graf heen, ontluiken tot volle bloei voor het aanschijn van de le vende God", aldus Pater Bleeker. „Laat ons nu heengaan.Helpt elkaar om te leven."

Leusder Krant | 1974 | | pagina 4