L }on Leusden neemt Audi- Import voor Nederland over usdense VW-importeur hiervoor ruimte scheppen op werkgelegenheidsterrein „Woestijn" van de Biezenkamp doorn in het oog van bewoners I NOODWINKELCENTRUM (vervolg van de voorpagina) Noodwinkelcentrum Leusden-C Li6"1,50, X ■Alle winkels worden voorzien van KD service-unit, bestaande uit toilet net voorportaal en fonteintje en een itry met aanrecht. Elke winkel wordt irts voorzien van een meterkast, (arm aansluiting voor elektra, gas water. Kosten van het plaatsen van meters komen voor rekening van de gegadigden. Perceel-scheidende inden worden dubbelwandig uitge- rd Wanden en plafond zijn afge- »rkt. Magazijnwandene.d. komen voor lening van de ondernemers. [Het noodwinkelcentrum wordt ver- jurd door Amro-Westland/Utrecht jjectontwikkeling v.o.f. De verhuur jchiedt in overleg met de gemeen- Leusden, waarbij de adviezen van j^n branche-commissie tot richtlijn ïkken. leze branche-commissie is in prin- als volgt samengesteld: >en vertegenwoordiger van de ge meente Leusden een vertegenwoordiger van het >rojectontwikkelingsbureau Amro- festland/Utrecht e Rijksconsulent voor handel, am- acht en diensten in de provincie Itrecht len vertegenwoordiger van het Cen- raal instituut voor het midden en leinbedrijf )e commissie kan met andere ver- inwoordigers worden uitgebreid. Voor de bezetting van het centrum heeft de branche-commissie het vol gende geadviseerd: food: 2 superettes van 500 a 600 m2 b v.o., aardappelen/groenten en fruit; brood en banket; slagerij; even tueel slijterij. non-food: algemene textiel, kinder kleding; schoenenzaak, eventueel met hakkenbar; huishoudelijke en elektro technische artikelen; bloemen en plan ten; drogisterij, doe-het-zelf (beperkt); boek- en kantoorboekhandel; foto-ar- tikelen/optiek. diensten: kapsalon; bankkantoor; ho- reca-bedrijf. Kombinaties van assortimenten zijn denkbaar. Andere branches zouden als nevenassortiment vertegenwoordigd kunnen zijn. Ondernemers die zich in het nood- winkelcentrum vestigen zullen, als de brancheverdeling dit toelaat, in te re aliseren definitieve winkelvoorzie ningen in Leusden de voorkeur genie ten. Amro-Westland/Utrecht en de ge meente Leusden verplichten zich hier aan zoveel mogelijk medewerking te verlenen. HUURPRIJZEN EN ENKELE VOORWAARDEN Superettes: f125,- per m2 per jaar, excl. BTW Overige winkelruimten: f 110,- per m2 per jaar, excl. BTW. De huur wordt aangegaan voor een periode van rond 5 jaar. Gedurende de ze periode is de huurprijs vast. Ondanks de vakantie tijd was de belangstelling voor de bijeenkomst bij zonder groot. Niet alleen veel Leus- dense middenstanders gaven acte de presence, maar tal van ondernemers buiten de gemeente Leusden kwamen naar de bijeenkomst. De heer Van der Schaft konkludeerde uit die grote op komst, dat de behoefte aan winkels in Leusden groot is en de onderne mers het blijkbaar uitstekend hebben begrepen. Het noodwinkelcentrum zal niet al leen dienen voor de buurt, maar ook voor de omliggende wijken. Het cen trum is bedoeld als een tijdelijk op vullen van een bepaald stuk behoef te. De huur wordt aangegaan voor minimaal vijf jaar met een mogelijke verlenging - indien noodzakelijk - van maximaal vijf jaar. Daarna zullen de in het noodwinkelcentrum gevestigde middenstanders naar definitieve voor zieningen terug kunnen gaan. Deze middenstanders hebben het eerste recht van vestiging in de definitieve winkel voorzieningen. Voor het noodwinkel centrum genieten de Leusdense mid denstanders de voorkeur. Blijft er ruimte over, dan zal de keuze val len op de beste ondernemer in een bepaalde branche. Van de twee superettes, die in het noodwinkelcentrum worden gereali seerd, zal naar alle waarschijnlijk heid één worden bezet door het su permarktbedrijf, dat reeds een claim heeft lopen op de Biezenkamp. (Sparred) Voor de tweede superette is nog geen gegadigde. Iedereen heeft gelijke kansen, of het nu een zelfstandige ondernemer, een organisatie of een groot winkelbedrijf is. Het zal niet toe gestaan zijn, dat twee supermarktbe drijven van dezelfde organisatie in het noodwinkelcentrum zullen worden gevestigd. Leusdenaren mogen daar entegen wel een filiaal openen in het noodwinkelcentrum. Het noodwinkelcentrum zal worden uitgevoerd in houtbouw, in één bouw laag. Het zal worden gebouwd door Verlaat's houtbouw. Er wordt gestreefd naar een oplevering van de winkels in oktober, november, maar in ieder geval Zl/2 a 3 maanden na het afge ven van de bouwvergunning door de gemeente Door de grote belangstelling voor supermarkt-ruimten, zijn de prijzen voor de superettes hoger, dan die voor de gewone winxeleenheden. Een superette (een verkleinde supermarkt) zal niet aan een assortiment gebon den zijn. Omdat de realisering van het nood winkelcentrum nauw verbonden is met een eventuele uitbreiding van de Bie zenkamp, kon een discussie hierover niet uitblijven. Temeer omdat beide projekten zullen worden uitgevoerd door Amro-Westland/Utrecht. Verschillende - vooral Leusdense winkeliers - aarzelen terecht een keus 'te doen tussen winkelcentrum de Bie zenkamp en het noodcentrum. Nu blijkt, dat de kans op spoedige realisering van de Biezenkamp groot is - wat ook door het Amro-Westland/Utrecht-team aarzelend werd toegegeven - waren de Leusdense middenstanders van me ning, dat beter gewacht kon worden tot na 8 augustus, wanneer duidelijk zal zijn of er bezwaren tegen het herziene Biezenkamp-plan zijn inge diend zijn of niet. De heer Van der Schaft wilde hier niet op ingaan. ,,Een JONDERDAG 1 AUGUSTUS 1914 LEUSDER KRANT Het hoofdkantoor van Pon, im porteur van Volkswagen, nu ook van Audi. (Foto Leusder Krant). De HNG-dealers, maar ook die van de firma van Oorschot, ontvingen zater dag tevens een brief van het Rotter damse bedrijf, dat ,,het te elfder ure gepleegde handeltje tussen de impor teurs (HNG en Pon) over de overdracht van importrechten als verderfelijk kwaliliceert' en van oordeel is dat hiermee de rechten van Van Oorschot als alleen-importeur van Audi-NSU voor Nederland worden verkracht en gefrustreerd. Het bedrijf kan zich nauwelijks voorstellen dat dit onder onsje de instemming heeft van Ingol- stadt-Wolfsburg, maar in de verkla ring van Pon en HNG van maandag staat dat deze toestemming inmiddels door de fabriek is gegeven. Verder wordt gewezen op het alleenrecht van importeurschap krachtens het arrest van de rechtbank in Stuttgart op 30 oktober vorig jaar. De integratie van Audi- en VW- dealers in ons land was vorige maand al door Pon's automobielhandel aange kondigd. Maar gezien de bestaande historisch bijzonder gecompliceerde juridische situatie zou de samenvoeging van de organisaties niet direct kunnen worden gerealiseerd. Daarom, aldus Pon, zou tijdens een overbruggings periode de samenwerking tussen de drie importeurs (Pon, HNG en Van Oorschot) en hun dealers geïntensi veerd worden. Overigens kwam HNG een dag na deze mededeling met een persbericht, waarin het samengaan van de beide organisaties prematuur werd genoemd, mede op grond van langlopen de overeenkomsten met de fabriek. Het ligt voor de hand, dat de be trokken dealers inde komende maanden een vrij onzekere periode tegemoet gaan, aldus enkele HNG dealers. Pon zelf heeft in ons land 250 dealers (totaal 6500 werknemers). HNG heeft er 110 (1300 man), van Oorschot heeft 65 dealers die voorlopig nog Audi's zullen blijven verkopen. Pon zal waarschijnlijk niet alle HNG-bedrij- ven tot VW-Audi dealer maken en ook is het vrij zeker dat een aantal be staande VW-bedrijven zal worden afge stoten. Het is aannemelijk te veron derstellen dat Pon alleen de kapitaal krachtigste en meest levensvatbare eigen bedrijven en die van HNG zal willen behouden, waardoor een aantal bedrijven geen dealerschap meer zal hebben na 1 november a s. Een woordvoerder van Pon zei maan dag, dat het bedrijf alle voorraden, equipment en outillage voor enkele mil joenen guldens van HNG heeft overge nomen. Het importeurschap van Audi zal in de toekomst in Leusden worden geconcentreerd, waarvoor ruimte be schikbaar kan worden gemaakt. parallelle ontwikkeling is wel moge lijk", zo zei hij, ,,maar dat is nu nog niet te voorzien Amro-Westland/ Utrecht bouwt op grond van de bestaan de behoefte, zo werd bovendien mee gedeeld en zodra de tweede fase van start gaat is het pas zinvol om over zenkamp-plan waarschijnlijk achter wege zullen blijven, zodat de kans op een snelle realisering wel dege lijk aanwezig is. FELLE DISKUSSIE Deze uitspraak was aanleiding voor de Leusdense middenstanders om een Van Zandbrink bestreed de aantijging, als zou de gemeente dit alles moed willig hebben gedaan om parkeren op die plaats in de toekomst tegen te kunnen gaan ,,Als er geen bezwaar schriften tegen de Biezenkamp waren ingediend, zou op die plaats allang een parkeerplaats gerealiseerd zijn." de realisering van de Biezenkamp te denken". Wethouder Van Zandbrink - aanwezig namens het gemeentebestuur. ,,Het noodwinkelcentrum is al klei ner dan de aanvankelijke plannen, om dat we rekening hebben gehouden met een eventuele uitbreiding van de Bie zenkamp." Dat was nu juist het probleem van de Leusdenaren, waar een beetje om heen werd gepraat, totdat werd mee gedeeld, dat ,,als nu de bouwvergun ning afkomt voor de Biezenkamp het nog niet mogelijk is om de Biezen kamp binnen een jaar te realiseren Of dit werkelijk het geval is, werd door sommige aanwezigen betwijfeld, omdat bekend is, dat verschillende riolerings werkzaamheden voor de Biezenkamp reeds zijn uitgevoerd. De heer Spaans deelde mee, dat gezien de resultaten van de gevoerde besprekingen met bezwaarden, be zwaarschriften tegen het herziene Bie- felle diskussie te beginnen over de huidige toestand rond de Biezenkamp. Volgens sommigen werd de realisering van het winkelcentrum moedwillig te gengehouden. Vooral het feit, dat het stuk terrein naast snackbar Ab van Maanen aan de Zwarteweg (aanvan kelijk grasveld) werd voorbereid om tot parkeerterrein om te werken, waar na er nu weer zwarte grond in is gegooid op het moment dat bekend werd, dat Vermeulen zijn bedrijf had verhuurd aan een supermarkt heeft veel kwaad bloed gezet. Waarom moest er wel zo nodig weer gras ingezaaid worden op dat terrein vlak bij de firma Vermeulen, terwijl de rest van de Biezenkamp-woestijn er bij blijft liggen zonder dat er iets aan gedaan wordt? Volgens berichten hebben sommige omwonenden zelfs gedreigd om het gras te gaan vergiftigen. Wethouder zo was zijn mening. ..het is niet juist het gemeentebestuur «jaaraescnuia van te geven. Bovendien is het inzaaien gebeurd op verzoek van omwonenden, die zo'n last van stuifzand hadden!" De heer Van der Schaft: ,,Het is natuurlijk vreemd om te stellen, dat de bouw van de Biezenkamp moed willig wordt tegengehouden De ver traging in de ontwikkeling heeft ons - Amro-Westland/Utrecht - ook erg veel geld gekost." De diskussie kabbelde toen nog eni ge tijd voort, zonder dat het veel positiefs opbracht. Volgens de heer Van der Schaft was de bijeenkomst niet belegd om over de Biezenkamp te praten, terwijl de Leusdenaren van mening waren, dat de Biezenkamp juist nauw betrokken is bij de realisering van het noodcentrum. Daar bleef het bij. JLEUSDEN-SASSENHEIM - De firma ek' gj Nibbrig en Greeve (HNG) te Sas- dle ruim 40 iaar het Per" .lgputomerk Audi (voorheen DKW) in ',?mi d heeft vertegenwoordigd, zal L lD§aog van 1 oktober a.s. haar Rl im Porteurschap beeindigen en op T E datum overgaan naar Pon's '•pctnobielhandel B.V., de huidige VW- prorsche-importeur voor Nederland. Wei or6anisatorische samenvoeging, i* 10 vele andere Europese landen Ittrd *erd door6evoerd. is sterk be- l(JlTo]terd door de coQcerndirectie van ^K**a&eD in Wolfsburg, waarvan Au- P»''SU een dochteronderneming is. llHNr automobielhandel te Leusden §L, f hebben maandag in een geza- xwuijke verklaring meegedeeld, dat de modellen van VW en Audi onder de afzonderlijke merknamen onveranderd zullen blijven bestaan. Wel zullen de dealerorganisaties van beide merken worden geintegreerd en zal het nood zakelijk zijn dat een stroomlijning van de gecombineerde organisaties zal plaats vinden, echter sterk afhankelijk van de lokale situatie Onder de 110 sterdealers (ïn totaal bijna 1300 werknemers) van HNG is inmiddels flinke beroering ontstaan, nadat de importeur hen zaterdag j 1. in een brief meedeelde, dat hun con tract (voor alle dealers gold drie maan den opzeggingstermijn) met ingang van 31 oktober a s zou worden opgehe ven In de brief stelde HNG, dat de Audi-import in Nederland onverwacht in een stroomversnelling was gekomen. Voorts werd meegedeeld, dat de volks wagenfabriek Pon is aangesteld als nieuwe Nederlandse Audi-importeur met ingang van 1 oktober a.s Tot deze datum zal HNG de 74-types blij- van leveren, terwijl Pon de leverings verplichtingen van HNG zal nakomen tussen 1 oktober en 1 november a.s. Bij de brief van HNG was ook een schrijven bijgesloten van Pon, waarin werd meegedeeld, dat een en ander niet impliceert, dat Pon ook na 1 november a.s leveringsplichten jegens alle ster-Audidealers zal hebben,.ten zij wij in de tussenliggende periode anders met u zijn overeengekomen. We hopen op zeer korte termijn mede delingen te kunnen doen over onze streefplannen voor uw gebied", aldus de brief van Pon

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3