iezenkamp-comité, winkeliers en het emeentebestuur gaan samen over schetsplan praten amn a Studentenhuisvesting in Leusden vanaf 1 aug. van start ACHTERVELD GAAT FEEST VIEREN Bulkboeken ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN eusder Krant Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. - DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. REBEL donderdag 8 augustus 19/4 - 6e jaargang no. 15 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum. Telefoon 03496-1495 Kantooruren: van 10-12 uur en van 2 4 uur Inleveren advertenties en kopie: tot dinsdagmiddag 12 u. Redaktie: BERT VOS Op de tekening-het schets (praat) plan van Biezenkamp-comité en winkeliers. Men geeft er de voor keur aan, dat de geplande super markt een plaats zal krijgen in het linker gedeelte van uitbrei ding a. Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De winkeliers van de Biezenkamp en de bezwaar- len tegen het plan (het zogenaamde Biezenkamp-comité) zullen vanavond rond Ie tafel gaan zitten met het Leusdense gemeentebestuur om te gaan praten iver een schetsplan, door het Biezenkampcomité samen met de winkeliers pgezet. Dit schetsplan moet de oplossing brengen in de nu al jaren slepende (faire rond de Biezenkamp-uitbreiding. Het plan voorziet- in overeenstemming net de beslissing van GS- in uitbreiding van de Biezenkamp met 1500 m2 (met aarbij nog enkele dagwinkels). Overigens heeft het Biezenkampcomité wel bezwaarschriften ingediend bij de roon tegen de beslissing van G.S Volgens woordvoerder de heer Graansma, ijn er 65 bezwaarschriften naar de Kroon gegaan. ,,Dat is echter geen kwestie an dwarsliggerij, maar is meer bedoeld om te voorkomen, dat straks zonder ns wordt beslist over de Biezenkamp-uitbreiding. Zodra wij volledige over- enstemming hebben bereikt met het gemeentebestuur (samen met de winke- ers) over het uiteindelijke plan voor de Biezenkamp, zullen wij de bezwaar- chriften, die wij hebben ingediend, gegarandeerd intrekken", aldus de heer raansma Voor de winkeliers van de Biezenkamp is de realisering van een volwaardig inkelcentrum (buurtcentrum) een eerste vereiste ..Het is voor ons van le- nsbelang, zonder meer", stelde woordvoerder de lieer A. W Wisman, liet onthoud*- veroorzaakt door de bezwaarschriften (waar we overigens volledig grip voor hebben)- heeft ons al erg veef geld gekost" De winkeliers zijn overigens sterk gekant tegen de bouw van het nood- inkelcentrum aan de Noorderinslag vóórdat de Biezenkamp-uitbreiding gerea- seerd zal zijn. Een gelijktijdige ontwikkeling van zowel de Biezenkamp als het lodwinkelcentrum achten zij niet juist" Eerst de Biezenkamp", is hun pa wl Het gemeentebestuur is te allen ijde bereid om met de belangheb- enden om de tafel te gaan zitten. )at gaan zij dan vanavond ook doen) urgemeester Van der Post ..Als lijkt, dat de winkeliers en de be daarden een haalbaar plan op ta il leggen, zullen wij die met be- ingstelling willen bekijken. Wij zijn an mening, dat - indien er geen loei lijk heden meer zijn - wij spoe- ig van start kunnen gaan met de ealisering van de Biezenkamp-uit- reiding En met dat spoedig bedoelt heer Van der Post dan, dat als lies goed gaat de winkels in januari 976 geopend zouden kunnen worden. Het is niet juist, als men denkt, at het gemeentebestuur niet meer >'n haast heeft met de realisering rvan Integendeel. Burgemeester Van er Post (bijgestaan door wethouder Wagenaar) ,,De Biezenkamp heelt bij ons de hoogste prioriteit! Daarover behoeft echt geen twijfel te bestaan. De Biezenkamp-uitbreiding is defini tief, terwijl de rest noodvoorzienin gen betreffen Het is daarom logisch dat wij de voorkeur aan de Biezenkamp geven". De winkeliers zijn tegen de reali sering van het noodwinkelcentrum aan de Noorderinslag Zij willen eerst de Biezenkamp gerealiseerd zien Burgemeester Van der Post: ,,Men moet dat zo zien. Het noodwinkelcen trum gaat in feite fungeren als voor loper van het hoofdwinkelcentrum. Zo dra dit hoofdcentrum is gerealiseerd, zullen winkels vanuit het noodcentrum overgaan naar het hoofdcentrum, ter wijl aan de andere kant het natuurlijk ook mogelijk is, dat winkels, die in de Biezenkamp thuishoren, daar naar te rug gaan en winkels vanuit de Biezen kamp naar het hoofdwinkelcentrum ver huizen. omdat ze daar beter passen. Dat regelt zich eigenlijk vanzelf, als de winkeliers tenminste weten, waar hun beste kansen liggen en dat zal zeker het geval zijn". Het noodwinkelcentrum komt ervoor vijf jaar, maar is het niet zo, dat bij eerdere realisering van de Biezen kamp het noodwinkelcentrum voordat er vijf jaar om zijn reeds zal verdwij nen? Dat is tenminste door wethouder Wagenaar zo gezegd tegen de Rozen- daal-bewoners. Wethouder Wagenaar is het daar niet geheel mee eens Het is niet helemaal zo gezegd, dacht hij. Zoals de burge meester reeds zei is er sprake van. dat het noodwinkelcentrum fungeert als tijdelijk hoofdwinkelcentrum Zo dra dat centrum gerealiseerd gaat wor den, zal het noodcentrum kunnen gaan verdwijnen. Dat zal ongeveer vijf jaar in beslag gaan nemen, ook al is dat niet beslist te zeggen Als het kan eerder, maar het kan ook later gebeu ren. Overigens zullen de desbetref fende Rozendaalbewoners geen uit zicht meer hebben op het noodcentrum, omdat dat vanuit hun woning gezien, meer naar rechts is verschoven en in het verlengde van de Torenakkerweg zal komen te liggen". Terugkomend op de Biezenkamp. burgemeester Van der Post: ,,We ho pen, dat het plan, zoals dat door de be langhebbenden wordt voorgesteld, ge realiseerd kan worden We hebben het schetsplan op dit moment (dinsdag middag 1 uur - red.) nog niet kunnen bekijken Natuurlijk gaat het kosten- aspekt ook een belangrijke rol spelen. Door de opgelopen vertraging zijn de bouwkosten inmiddels opgelopen en het is mogelijk, dat daardoor voor een eenvoudiger opzet gekozen zal moeten worden dan aanvankelijk de bedoeling was". De suggestie van de Biezenkamp- winkeliers om dan eerst maarde nood- winkelvoorzieningen op het Bie- zenkampterrein te plaatsen, is niet mogelijk, ,,Dat is niet toegestaan", aldus wethouder Wagenaar, omdat op die plaats later permanente gebou wen zullen komen voor hetzelfde doel Als dit wel wettelijk toegestaan zou zijn en de belanghebbenden zouden het daar mee eens zijn, dan zou de zaak iets gemakkelijker kunnen komen te liggen, ook al blijf je dan natuurlijk een moeilijke overgangsperiode hou den, op het moment, dat begonnen moet worden met de permanente bouw". Hoe het ook zij, het is eindelijk zover, dat alle belanghebbenden om de tafel gaan zitten om spijkers met kop pen te gaan slaan. Wij hebben er ver trouwen in, dat dit resultaten zal gaan opleveren. cz uprs? AZtv/fe/ C spee/rc/z-m/e1 c/i a/at^60/s?f£e/s po^e neeA /er/~GS A i /p>at/-erer7> i- -z t Ltsr> =11.:. L.-'t1.!i 'm'LÈ* l' ''ijl llllil1 li' ll' I111 y [r Z f i «t A- jl-iU f &0 V'-V -'V -' K; - !~~I -V 0 - onIu?eryz> vcm c/e tverAyrcxe/z S/e-zenA ann/z en c/e ocren/y/jy In verband met de historische optocht zijn al vele moeders druk bezig om hun aandeel te leveren voor de eeuwfeestvie ring. Bij de goudvisvijver voor huize Sint Joseph kiekte de Leus- der Krant fotograaf een Achter- veldse moeder - als Moeder Overste - en vier kleine non netjes. De Openbare School komt ook met een historische groep uit en van de Karnavalsvere- niging uit Puupenkoppenland kan men van alles verwachten Ach terveld midden-centrum komt als buurtgroep ook in de historische optocht en de ruitertjes van ma nege ,,De Klaveet" dragen oude kostuums. MEER HIEROVER OP PAGINA 5 EN 6 LEUSDEN - Vanaf 1 augustus functioneert in de gemeente Leus den de Stichting Studentenhuisvesting Leusden. De stichting heeft als doel het vergroten van de huisvestingsmogelijkheden voor studenten, verplegend personeel e.d. Aan de stichting worden een aantal panden beschikbaar gesteld, waarin alleenstaanden die een kamer zoeken kunnen worden gehuisvest. Een van de werkzaamheden van de stichting zal bestaan uit het verlenen van bemiddeling Inwoners van de gemeente Leusden, die bereid zijn een kamer of etage te verhuren, kunnen zich in verbin ding stellen met het secretariaat der stichting dat is gevestigd ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Zwarteweg 14. Leus den-C (03496-1247, toestel 131). Studenten of verplegend personeel die kamer-zoekend zijn kunnen een aanvraagformulier verkrijgen bij voornoemd secretariaat der stichting. Losse verkoop Leusder Krant Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr Irenelaan 9. zijn op ons kantoor verkrijgbaar voor f 1.50 per stuk. U kunt ze echter ook GRATIS verdienen Let op de bon elders in de krant. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE!

Leusder Krant | 1974 | | pagina 1