lorfbalpropaganda-toernooi net landelijke top-teams oda zaterdag hield - ondanks e regen - een geslaagd toernooi Onze Wereld in gebruik genomen S.V. Achterveld startte met oefenprogramma ATERDAG A.S. Leusdense schoolteams naar landelijk jeugd- vakantievoetbaltoernooi Alg. ledenvergadering van s.v. Achterveld Oefenwedstrijd Roda '46 (zondag) tegen HVC: 3-4 nederlaag Ledenvergadering van Roda '46 letsen met ilijhof MAANDAG A.S. LAATSTE OEFENAVOND ONS GENOEGEN MuziekkrantOOR Leusder Krant Lektuur-Service Roda'46 LEUSDER KRANT 11 LEUSDEN - Zo vlak voor het &êgiD vaü de nieuwe kompetitie (över veertien dagen), presenteert de korfbalvereniging Antilopen, net lis gebruikelijk bij topclubs als leyenoord en Ajax, haar ploegen roor het publiek. Zij doet dit in een tournooi op elgen veld, dat als de weergoden dj eindelijk eens gunstig gestemd IQllen zijn, ongetwijfeld zal klin ken als een klok, en op zaterdag 17 augustus a.s. zal worden gehou den. Normaal op een tournooi vormt de poule waarin het standaardteam is ondergebracht de hoogste poule. Antilopen is erin geslaagd om een viertal topkorfbalploegen naar Leusden te trekken, die onderling gaan uitmaken, wie zich winnaar Big noemen van het Leusdense lorfbaltournooi. Deze ploegen zijn: 10DHA - Amsterdam (hoofdklasse) i.K.C. - Papendrecht (dit jaar voor lel eerste hoofdklasse) j.K.O.D. - Renkum (mikro-hoofd- klasse) l.K V. - Den Haag (mikro-hoofd- Jasse). g poule B zal het eerste twaalftal an de Antilopen uitkomen tegen al le reserves van bovengenoemde ploegen (behalve H.K V.) en het eerste team van Soesterkwartier uit Amersfoort (Overgangski.). De andere indelingen van het tournooi: Poule C (le kl. Afdeling). Antilopen 2 H KV Viko 1 - Vianen Midlandia 2 - Bunnik Poule D (2e kl.Afdeling): Amersfoort Antilopen 3 ODIK - Barneveld Revival 1 - Terschuur. Poule E (junioren): Amersfoort Antilopen H.K.V P.K.C. RODHA Poule F (aspiranten): Amersfoort Antilopen Revival Soesterkwartier. Poule G (pupillen): Amersfoort Antilopen Doorn Soesterkwartier. Voor geluid en muziek over de velden zorgt de firma COEN VAN DEN BERG uli Lei&en-C. Het tournooi zal om 12 00 uur in de middag beginnen en zal duren tot 16 00 uur en wordt gespeeld op alle velden van het sportpark, dit ook dankzij de medewerking van de voetbalvereniging Antilopen heeft dit vooral ook georganiseerd om eens te zien welke mogelijkheden het heeft om volgend jaar (sept. '75) een volwaardig lustrumtournooi te organiseren ter ere van het dan tienjarig bestaan. Er wordt al ge dacht aan een uitgebreide korfbal- feestweek voor heel Leusden, wat moet eindigen in een korfbalkam- peerweekend met alle deelnemers van het dan te spelen lustrum tournooi. U ziet, de indeeën zijn er wel, de uitvoering hangt af van mede werking en belangstelling van velen. De korfbalvereniging nodigt dan ook iedereen uit die belangstelling heeft voor sport en dan nu top sport in het bijzonder om eens tussen 12.00 en 16.00 uur over de velden te lopen. Het tournooi is er niet alleen voor deelnemers, maar ook voor belang stellenden; zij samen bepalen de sfeer rond zo'n tournooi. Tot zaterdag op het veld. Het nieuwe nummer van Nederlands grootste muziekkrant Barstensvol boeiende pop, rock, blues, folk en country nieuws Met het allerlaatste op het gebied van de jazz en voor de geïnteresseerden' voorlichting over geluidsapparatuur OOR - Verkrijgbaar op ons kantoor. Kantoor Finnmark 3. Leusden/C Geopend op werkdagen van 10-12 en van 14-16 uur. Ook voor het opgeven van abonnementen LEUSDEN - Op woensdag 21 augus tus a.s. om 20.30 uur zal de Leusder voetbalvereniging Roda '46, in het club huis haar Jaarlijkse algemene leden vergadering houden. Er zullen diverse belangrijke zaken aan de orde komen. Zo zal het bestuur een verandering ondergaan, de begroting van het sei zoen 1974-1975 en een voorstel tot een kleine kontributie verhoging staan op de agenda Men hoeft de leden dan ook niet te wijzen op het belang van deze jaarvergadering Men rekent gewoon op een grote opkomst op woensdag 21 augustus-20.30 uur EUSDEN - Pluvius kon ondanks vel zeer ruime bedeling, niet kioderen dat het tournooi van de irdagmannen van Roda '46 zeer ge- jd mag worden genoemd. Vooral de !l om de onderlinge vriendschaps- féo met diverse clubs te verstevi- isgoed gelukt. Ook de voorberei- vooi de komende kompetitie werd nergeten en trainer Leander rde zodoende al zijn lopend ma ul" de wei in. Het resultaat was io belangrijk als het inzicht (voor- o aanzien van de nieuwkomers) op Wij zijn nog met meer kinde naar boerderij Nusohoeve meest. Toen wij er heengingen us het bar weer. Het regende ijpestelen. Toen we aankwamen in Voort- toen waren wij er. Wij Hdden zo'n pret. Binnen was het ok gezellig. Er was een eetzaal, lupkamers, zolder en w.c's. «o we gingen slapen mochten ijheel lang kletsen. Eén mevrouw had een ver- ultje verteld. Toen in de mor- to was Boudewijn van de Burg ik heel vroeg wakker gewor- o. We hadden gegeten toen ging L inpakken. Ik ging mijn kleren de slaapzak leggen. En op de tts binden. Wij hadden ook lekker gezwom- Er zaten vissen en andere eren in het water. Wij waren fc in de klafeet geweest. Wij toen een ijsje gehad. Toen wij terugkeerden naar is in Leusden hadden wij het el fijn gehad. Ze willen het nog is doen. Wij kregen als af- beid een zakje knikkers mee. Wij wensten tante Ilona gedag ?ingen naar huis. Het was een fstikkejijn kamp. Afz. Ingrid Exterkate, Krakhorst 17, Leusden-Centrum. de komende samenstelling van Roda's visitekaartje. Men kon een eerste in druk krijgen voor het komende seizoen. Er werd bijzonder fel en sportief gestreden om de punten In poule A ging de strijd tussen Zwart-Wit en Advendo. Door een beter doelgemiddel- de werd Zwart-Wit winnaar in deze poule. In de B-poule wist Sportlust de eerste plaats te veroveren, terwijl F C Horst tweede werd. De resul taten van Roda waren niet best, maar trainer Leander kon zijn conclusies vormen en daar ging het om. De halve finales waren bijzonder spannend. Zwart-Wit speelde tegen FC Horst welke laatste op het nippertje de 0-1 score wist te handhaven. Ook Sportlust en Advendo streden met ver beten inzet om de overwinning, hetgeen Sportlust uiteindelijk gelukte, 1-0. In de strijd om de 3e en 4e plaats tussen Zwart-Wit en Advendo moesten uiteindelijk strafschoppen genomen worden en dat deed Advendo het beste. Ook de finale tussen Sportlust en FC Horst bracht een stand van 0-0, dus ook strafschoppen, en dat deed Sportlust het beste, zodat deze zich winnaar kon noe men van het ..Vriendschapstournooi", van Roda '46-zaterdag. Toen Roda's voorzitter om ±18.15 uur de prijzen uitreikte, dankte de heer Van de Berg de prima organisatie en vergat ook de heren scheidsrechters niet Spreker vond het toch wel prettig dat Sportlust uit Vroomshoop met de eer was gaan strijken, want, zo zei hij, de Roda- selectie was in april de gast geweest van de ploeg uit Vroomshoop. Al met al een bijzonder geslaagd tournooi en de regen kon de pret niet verhinderen. De resultaten waren. A: Auroa - J.S.V. 1-2 Zwart-Wit - Advendo 0-0 J.S.V - Soesterberg 0-1 Aurora - Advendo 0-0 Spesterberg - Zwart-Wit 1-2 Aurora - Soesterberg 3-1 J.S.V. - Advendo 0-1 Zwart-Wit - J.S.V 0-0 Advendo - Soesterberg 2-0 Zwart-Wit - Aurora 4-0 V.V A. - F.C. Horst Sportlust - F.Z.O. Roda '46 - V.V.A. F.Z O. - F C. Horst V.V.A. - Sportlust Roda '46 - F.C. Horst 0-0 1-0 1-2 0-1 0-2 0-0 Uitslagen: afdeling zondag: Roda 1 - H V C 1 Roda 4 - Soesterberg 3 Roda 5 - Soesterberg 4 Poule A: Zwart-Wit 6 pnt (6-1) Advendo 6 pnt (3-0) Poule B: Sportlust 7 pnt. (6-0) F.C. Horst 5 pnt (l-0j Halve finale: Zwart-Wit - F.C. Horst 0-1 Sportlust - Advendo 1-0 3e en 4e plaats: Zwart-Wit - Advendo Advendo W.N.S le en 2e plaats: Sportlust - F.C. Horst: Sportlust W.N.S. naar. Eindstand: 1. Sportlust. 2 F C. Horst. 3. Advendo. 4 Zwart-Wit. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: Afd zondag V.V Z A 1 - Roda 1 2.30 uur Roda 2 - De Vesting 3 2.30 uur. Roda 3 - De Vesting 4 2.30 uur Roda 4 - De Vesting 5 12.00 uur. Roda 5 - De Vesting 6 12.00 uur. Roda 6 - V V Z A 7 12.00 uur Afdeling zaterdag; Rood-Wit 1 - Roda '46 1 3 00 uur Rood-Wit 2 - Roda '46 2 3.00 uur Stroe 3 - Roda '46 3 12 00 uur. *»-•1 Pupillen: a.s. zaterdag 17 augustus voor alle pupillen oefenwedstrijden Zaterdag 24 augustus: Zwemwedstrijden voor alle pupillen in het binnenbad. Aanvang 17.00 uur. Aanmelden van 19 augustus t/m 23 augustus in het kluphuis B: F.Z.O. - V.V A Sportlust - Roda '46 F.C. Horst - Sportlust Roda '46 - F.Z.O. 2-1 3-0 0-0 0-1 LEUSDEN - Op zaterdag 17 augustus wordt in Amsterdam het zeventiende landelijke jeugdvakantie-voetbaltoer nooi gehouden. Aan dit toernooi zul len vier schoolvoetbalelftallen uit de gemeente Leusden deelnemen. De deel nemende gemeenten zijn: Almelo, Amsterdam, Arnhem, Breda, Haarlem, Hengelo, Hernen/Lannstein, Leusden Nijmegen en Oss. De Rossenbereschool is ingedeeld in klasse A (8-9 jaar), samen met Nijmegen en Oss. Onze Wereld uit Achterveld speelt in klasse B (10-11 jaar), samen met Amsterdam en Haar lem. Een tweede team van de Rossen- bergschool speelt in klasse C (12-13 jaar) samen met Oss, Hengelo en Bre- 3-4. 3-3 0-2 ACHTERVELD - De s.v. Achter veld houdt op maandag 19 augustus haar jaarlijkse algemene ledenverga dering in het clubhuis op het Ker- stens Sportpark. Aanvang 20.00 uur. De agenda vermeld o a bestuursver kiezing. (Van de redaktie) ACHTERVELD - De schietvereniging Ons Genoegen te Achterveld hield haar laatste oefenavond voor de wedstrijden in Driebergen. De voorzitter was deze avond het slechtst op schot. Waar schijnlijk door zenuwen wist hij in drie schoten niet meer dan negen van de dertig punten te behalen. Hij werd benoemd tot de grootste pechvogel van de avond. De uitslag was 1. P. v. Nimwegen 94 2. J. v. Rossum 94 3. W. Voskuilen 92 4. J v. Nimwegen 91 5. G. Schimmel 90 6. H. Ruitenbeek 90 7. M. Pothof 88 8. Joh. v. Hamersveld 88 9. W Kletersteeg 83 10. T. Vos 81 11. H. Hols 81 12. G. Tolboom 75 13. J. Hamersveld 59 Algemeen klassement: 1. J v. Rossum 847 pnt 2. P. v. Nimwegen 837 pnt. 3. H v. Nimwegen 812 pnt. 4. J v. Nimwegen 796 pnt. 5 H. Ruitenbeek 790 pnt. 6. G. Schimmel 782 pnt. 7. Joh. v. Hamersveld 775 pnt. 8 W v d Kletersteeg 758 pnt 9. W. Voskuilen 738 pnt. 10 M Pothof 723 pnt. 11 T. Vos 659 pnt 12. J. v. Hamersveld 651 pnt. 13. G. Tolboom 627 pnt Aftreden volgens rooster de heren P Smink en H Rutte De Hr. P. Smink is herkiesbaar de heer H. Rut- te wegens verandering van werk niet herkiesbaar Het bestuur stelt voor als kandidaat de Hr G. Boutens. Te enkandidaten kunnen door tenminste vijf leden worden gesteld, mits deze hiervan voor de vergadering schrif telijk kennis geven aan de sekretaris Voorstel verhoogde kontributie In verband met de stijging van de huren van de velden, de toekomstige uitbreiding kleedlokalen, derde- en trainingsveld, is het noodzakelijk de kontnbuties en donateursgelden te ver hogen, om een sluitende begroting te verkrijgen. Bovendien zijn de bonds- kontributies met terugwerkende kracht verhoogd. Het bestuur rekent erop dat veel leden blijk zullen geven van hun belangstelling voor de vereniging en op de vergadering aanwezig zullen zijn. ACHTERVELD - Maandag morgen omstreeks 9.00 uur was het een gezellige drukte in Ach terveld-Centrum Kinderen met allerlei soorten muziekinstru menten en met bossen bloemen namen afscheid van de oude scho len. De school achter De Roskam (een vroegere paardenstal), de school naast de kerk (meer dan zestig jaar oud) en een noodlo- kaal werden verlaten en in op tocht ging het naar de nieuwe school, vlakbij de grote gymzaal en het Wit Gele Kruisgebouw Vijf en twintig moeders hadden zich enorm ingespannen om sa men met om de onderwijs krachten de heren Lucas en Overmars de school versierd te -krijgen Maar dat was dan ook enorm goed en kleurrijk gelukt In de ochtenduren hebben alle kinderen zich enorm vermaakt met leuke en soms spannende spelen en 's middags werden er in de filmzaal extra voorstel lingen gegeven door meester Ro sier Al het onderwijzend per soneel, vele moeders en leden van het Oudercomité der RK Scholen zorgden voor een goed geslaagde openingsdag van Ach- tervelds vierde Lagere School (de nieuwe) Onze Wereld Op de foto: de kinderen voe len zich uitstekend thuis in hun nieuwe school ACHTERVELD - De s.v. Achterveld heeft een iDteosief oefenprogramma aangevangen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Hoevelaken. De beide clubs hielden elkaar in evenwicht door een 2-2 gelijkspel. Achterveld 2 speel de tegen Hoevelaken 2 en speelde eveneens gelijk, 2-2. Zondag j.l. speelden 4 senioren elftallen van Achterveld tegen vier teams van „Flamingo's" uit Alkmaar Ondanks het bijzonder slechte weer werden alle wedstrijden normaal af gewerkt De uitslagen waren als volgt Achterveld 1 - Flamingo's 1 4-0 Achterveld 2 - Flamingo's 2 2-0 Achterveld 3 - Flamingo's 3 5-2 Achterveld 4 - Flamingo's 4 2-5 In Achterveld 1 debuteerden in deze oefenwedstrijd Anton Hak en Jos van de Burgwal (beiden uit het junioren A team). De dames waren zondag naar Veenendaal gegaan om deel te nemen aan het Unitas-tournooi. Door de slech te weersomstandigheden ging dit tour nooi niet door. Het organiserende Unitas wilde de daarvoor aangekochte bekers echter niet bewaren tot volgend jaar en men besloot door penalty's de plaatsen te bepalen Achterveld werd zodoende als derde geklasseerd. Er waren 6 deel nemende teams Oefenprogramma voor het a.s. week einde Zaterdag 17 augustus: Achterveld 2 - IJsselmeervogels 15 00 uur. Zondag 18 augustus. Achterveld 1 - Cabouw 1 14 30 uur Het damesteam neemt zondag a.s. deel aan het tournooi van Dorestad te Wijk bij Duurstede. Aanvang 12.00 uur. da, terwijl een Don Bosco-elftal in klasse D (14-15 jaar) samen met Oss, Amsterdam en Arnhem speelt. Het toernooi begint met een openings ceremonie om negen uur 's morgens en een kort inleidend woord van de heer G. Gielen, voorzitter van het Landelijk Kontakt Jeugdvakantievoetbal De ope ning zelf wordt verricht door de heer C A. J. Langlet, voorzitter van de Amsterdamse Jeugdraad. De wedstrijden worden gespeeld op het sportpark ,,De Toekomstaan de Burg. Stramanweg (Bijlmermeer). De organisatie is in handen van de ge meentelijke inspectie voor de Licha melijke Opvoeding van Amsterdam en de Amsterdamse Jeugdraad. De wedstrijden duren elk 20 minuten (2 maal tien minuten zonder rust). De deelnemende elftallen uit Leusden in de klassen A. B en C. zijn de win naars van het in de paasvakantie in Achterveld gehouden schoolvoetbal- toernooi De prijsuitreiking (drie prijzen per klasse) wordt omstreeks 16 uur ver wacht, waarna omstreeks half vijf het toernooi officieel wordt gesloten. Als delegatieleider uit Leusden treedt op de heer Lohuis uit Leusden. De deel nemers van Leusden gaan per bus naar Amsterdam, die door het gemeente bestuur van Leusden ter beschikking is gesteld. LEUSDEN - Roda-zondag speelde donderdag 8 augustus j.l. een zeer nuttige oefenwedstrijd tegen de 4e klasser HVC uit Amersfoort Het spel van Roda viel beslist niet tegen en dat alles leidde tot een 2-0 voorsprong bij de rust voor de Leusdense ploeg. Roda nam al snel een voorsprong, want Dik van 't Klooster profiteerde in de 4e minuut van een fout van HVC's ausputzer Louis van de Hoek Deze laatste overigens speelde het vorig seizoen nog betaald voetbal bij Sc Amersfoort Het spel ging in die eerste helft aardig op en neer. al moet gezegd worden dat de Amers- foorters het betere van het spel had den. Doch pech, een vrije trap bij voorbeeld belandde op de paal en goed keepers werk van Gert Osnabrugge hield HVC vooralsnog van een doel punt af Kort voor het rustsignaal van goede arbiter van Hilten bracht rechtsbuiten Gert van de Water uit een goede aanval de stand zelfs op 2-0 Deze 2-0 zou tevens de rust stand zijn. Na de theepauze ging HVC uit een ander vaatje tappen en dat leverde al in de 2e minuut een doelpunt op. Na deze vroege treffer zakte Roda helaas terug en ruikte HVC dat het beslist niet kansloos was in Leus den. De gelijkmaker kon dan ook niel uitblijven De treffer kwam in 18e minuut toen Malestein. zoon van de oud - Rodatrainer H Malestein, op enigszins gelukkige wijze alleen voor Osnabrugge kwam en met een goed geplaatst schot de bal in de touwen schoot Kort daarna werd het zelfs 2-3 toen doelman Osnabrugge zijn enige fout maakte door een laag schot van rechts verkeerd te beoordelen 12 minuten voor het einde was de ontreddering in de Roda-defensie nog groter, want Win Morking schoot de bal in zijn eigen doel Gelukkig voor de ploeg van Ruud Maas kon Gert van de Water in de laatste minuut de stand op het scorebord een beter aanzien geven, door op beheerste wijze 3-4 te scoren. Zo bleef het 3-4 en behaalde HVC een verdiende zege op Roda Een resultaat overigens waar de Roda- mannen niet over behoeven te treu ren. want hun spel biedt echt wel mogelijkheden voor de toekomst Roda speelde in volgende opstelling: Gert Osnabrugge. Wim Morking - André Snoek - Bart Schoonderbeek - Ge rard Hoogland, Henk van 't Klooster - Flip Weerdenstein - Sjaak Droog, Gert van de Water - Wil Snoek - Dik van 't Klooster.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11