uzikale happening opende het laatste Zonnebloem- Dienstencentrum op Don Bosco Leusden's langste paal voor Weer barbecue-en straattekenfestijn van „Blijhof" 0P 30 EN 31 AUGUSTUS: Extra algemene ledenvergadering van „Blijhof" Wekelijkse instuif hobbyclub Blijhof NOEROAÜ 15 AUGUMUÏ, lü/4 LEUSDER KRANT (van de redaktie) LEUSDEN ZUID - Vorige week donderdagavond opende burgemeester mr A. H. van der Post met het doorprikken van een Zonnebloem-ballon het 25ste en laatste Zonnebloem-zomerkamp van dit jaar op de technische school Don Bosco te Leusden/zuid. Voordien was het kamp al muzikaal feestelijk ingeluid door Lisiduna uit Leusden, aangevuld met muzikanten van Caecilia uit Scherpenzeel en enkele leden van DWS uit Achterveld. Korps, tamboers en majorettes gaven een perfekte show op het ruime middenplein van de Don Bosco voor de ongeveer twintig gasten en de ruim 45 medewerkers en verzorgers van de Zonnebloem. Niet alle bureaus zijn eigendom van Ie Gereformeerde Kerken in Neder land, een aantal is gehuurd De mees- e bureaus zijn werkruimten van de lede-werkers van de betreffende de- itaatschappen. Een drietal bureaus ,'ssorferen onder een stichtings- 'stuur Het zijn de Stichting Landelijke imenwerking, die de administratie in de omslag van de emeritaatsgel- en verzorgt, de Stichting ,,Raad voor ereformeerde Sociale Arbeid" en de lichting Steun Kerkbouw die steun ver- •ent aan gemeenten die de lasten oor de bouw van een kerkelijk cen- rum niet zelf kunnen dragen. De groot van de bureaus varieert van een en- elf kamer voor één medewerker (zo- Is b v Kerk en Jeugd, Kerk en be- ijfsleven, Informatiedienst) tot een lureau van ±50 medewerkers (zoals it Zendingscentrum). Alle hier genoemde bureaus zullen in il Dienstencentrum te Leusden ge- lisvest worden. Het gebouw is een ontwerp van het rchitectenbureau Leo de Jonge, Dorst, .ubeek, De Bruijn, De Groot en part- ers. Het zal worden gebouwd door het annemersbedrijf D Versloot b v HET TERREIN De terreinkeuze bleek een bijzonder foeie keuze te zijn In deze rustige mgeving kon een ideale accommo- itie worden gerealiseerd. In overleg met de stedebouwkundige erd het gebouw zodanig gecompo- Beerd dat de meest gunstige condi ties ontstonden voor aansluiting bij |<k bestaande bebouwing, parkeerac commodatie en toekomstige uitbrei- ing De terreingegevens. het program van isen en bebouwingsvoorschriften ver oorzaakten een horizontale gelede Structuur, van één, twee en drie bouw lagen De diversiteit van onderdelen zoals 'traderruimten, kantine, kapel, toe rustingcentrum. kantoorruimten en wisten kregen mede hierdoor hun «i?en identiteit. DE INDELING Vanaf de Burg. de Beaufortweg be- men het gebouw met aan de taker- en oostzijde het lage bouw- waann kantine, vergaderruimte, en toerustingcentrum met staf- anjers zijn gelegen rond één patio Dit bouwdeel is voorzien van een entree, garderobe en ontvangst ruimte en kan als het ware zelfstan- Dl? functioneren Evenwijdig aan de Burg de Beau fortweg is een bouwdeel van twee bouwlagen en dwars hierop een deel van drie bouwlagen geprojecteerd. Hierin zijn de kerkelijke bureaus ondergebracht In het knooppunt van deze beide bouwlagen is de hoofdentree van het dienstencentrum gelegen Vanaf dit niveau wordt het verti- kale en horizontale verkeer door mid del van lift. trap en gangen onder houden Op de begane grond bevinden zich naast de entree, hal met garderobe en receptie de centrale bibliotheek en ruimten voor het kerkelijk archief Verder een aantal grotere en klei nere kantoorkamers. Op de kop nabij de terreintoegang zijn gelegen de werkplaats, de expe ditie en magazijnruimte in de direk- te omgeving van de reproduktieafde- ling, post- en typekamer Verder een aantal technische ruim ten zoals containerruimte, trafo en gasreduceerstation Een belangrijk deel van het gebouw is ingedeeld in kleine kantoorkamers van ca. 18 m2 De tweede en derde bouw laag zijn als kantoorverdieping inge deeld. Door de vormgeving van de gangen is getracht de starheid van de rechte gang te doorbreken en daarmede de toegangen tot de kamers een herken baarheid in het geheel te geven De sanitaire units en garderoberuim ten zijn centraal per verdieping gele gen Door toepassing van slechts enkele natuurlijke materialen is een eenvoudi ge en gave achtergrond ontstaan, waar aan en waarin met bescheiden middelen meubilering en allerlei eigen voorzie ningen in diverse kleurschakeringen het persoonlijke element van de bewo ners kan worden toegevoegd zonder in disharmonie met de gebouwde struc tuur te geraken Gelet op de haalbaarheid binnen de financieringsmogelijkheden kon met veel inspanning worden vastgehouden aan een goed principe van een degelijk en goed afwerkingsniveau De gevelvlakken worden gemetseld in een bruine baksteen, waarin voor het kantoordeel aluminium ramen met ho rizontaal schuivende ventilatie-ele- menten Voor het lage deel gevelpuien van dark-red merantie welke donker wor den geolied. Het vele schone metselwerk binnen wordt uitgevoerd in lichtgrijze beton- steen waarin houten naturel kozijnen met geschilderde deuren De scheidingswanden tussen de kan toren worden gestucadoord en afge werkt met een vinyl bedekking. Alle vloeren m gangen en kantoren worden belegd met linoleum. De plafonds in deze ruimten worden samengesteld uit een acoustische ve zelplaat. De plafonds van kapel en kantine wor den uitgevoerd in grenenhout. Voor het gebouw is een ruime par keergelegenheid aanwezig voor onge veer 80 auto's Deze parkeerplaatsen zijn zodanig gegroepeerd en verdiept in het ter rein dat een vriendelijke relatie ont staat met het overige niet verharde deel van het terrein, wat in nader overleg met een hovenier zal worden uitgewerkt Ter plaatse van de kantine en het toerustingcentrum is een groot terras gedacht hetwelk aansluiting geeft aan het aan deze zijde van het terrein ge legen recreatieve wandelgebied Voor rijwiel en brommerverkeer is een afzonderlijke mogelijkheid voor het stallen van de rijwielen en brom fietsen op het terrein geprojekteerd PLANNING EN KOSTEN Door samenspraak met de Gemeen telijke en Provinciale instanties kon een korte voorbereidingsperiode wor den bereikt. De bouwtijd is vastgesteld op 300 werkbare dagen. De totale bouwkosten inclusief de technische installaties be dragen f3.200.000,-- De totale inhoud is 13.500 m3. <r Het zomerkamp, dat onderleiding stond van de heer Hans Bervoets, is gisteren besloten. In de afgelopen week brachten de Zonnebloem-gasten onder meer een bezoek aan de dierentuin van Amersfoort, ze waren te gast op de Juliana van Stolberg-kazerne en er werden ook enkele boswandelingen ge maakt. Evenals tijdens het zomerkamp van de vorige week, werd ook nu weer door de leraren van Don Bosco samen met de groepsleiders maandagavond een toneelstuk opgevoerd, waar met bijzonder veel plezier naar werd ge keken Het blijspelletje ..MeneerKlap roos" oogstte enorm veel succes. De Zonnebloem-gasten hebben heel wat af- gelachen. Grimeur Leo Grootkop had dan ook de nodige aandacht besteed aan de ..aankleding" van de gezichten, terwijl de leraren en groepsleiders goed op elkaar waren ingespeeld Het Leusdense muziekkorps Lisidu na (met aanvulling wegens vakantie uit Achterveld en Scherpenzeel), onder leiding van dirigent de heer Reijnen, heeft enorm veel plezier gebracht onder de gasten, die - beschermd tegen een dreigende onweersbui - de avondlijke taptoe niet alleen met applaus, maar aan het slot van het optreden ook daadwerkelijk in optocht begeleidden. Het werd een ware muzikale happening. Dit vrolijke begin van het zomerkamp werd bijgewoond door verschillende De twintig gasten hebben bij zonder genoten van het optreden van Lisiduna met tamboerkorps en majorettes (Foto's Leusder Krant) leraren van Don Bosco, de heer J van Velzen uit Amersfoort, distrikthoofd van de Zonnebloem en uiteraard door burgemeester Van der Post, vergezeld van de heer S. Polak van de gemeente lijke voorlichtingsdienst. Burgemeester Van der Post hield aan het slot een korte toespraak, waar in hij de Zonnebloemers hartelijk wel kom heette en hoopte, dat het een zon nige week zou worden Hij sprak zijn Hier een kijkje inde recreatie zaal, waarde Zonnebloem-gasten aangenaam bezig worden gehou den. bewondering uit voor de medewerkers/ verzorgers en voor allen, die dit kamp mogelijk maken Een dergelijk woord van lof is zeker op z'n plaats. Want dankzij de belangen loze medewerking van de groepsleiders en verzorgers, Lisiduna, Don Bosco en gemeentebestuur, kunnen de zomer kampen van de Zonnebloem elk jaar hier weer worden gerealiseerd LEUSDEN/CENTRUM - Eind augus tus organiseert de speel-en recreatie- vereniging Blijhof weer een barbecue voor de groten en een straattekenfes tijn voor de kinderen. Vrijdag 30 augustus zal in de tuin weer een barbecue worden gehouden, die om 20 30 uur begint De prijs is op f6,- per persoon gehouden voor leden. Niet-leden kunnen ook deze ge zellige avond bijwonen Voor hen moet dan wel f 12,- berekend worden. Zoals in het voorjaar zal men tussen de lekkere hapjes door druk zijn met volksdansen onder leiding van Sjoerd Bosma. Zaterdagmorgen om 10 30 uur kunnen de kinderen hun creativiteit dan weer op straat uitleven. In de Lanxlaan zul len weer vakken uitgezet worden. Alle kinderen kunnen hieraan meedoen, ze hoeven dus geen lid te zijn. Krijtjes worden beschikbaar gesteld en ieder- een krijgt tot slot nog een aardigheidje Kaarten voor de barbecue kunnen worden gehaald bij Gerard Boogmans, Meidoornhof 25 en bij Ilona v d Burg, Krakhorst 19 op woensdag 21 en don derdag 22 augustus tussen 4 en 5 uur Voor het straatteken hoeven vanzelf sprekend geen kaarten gehaald te worden. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag morgen 7 september start om 9 uur een wekelijkse instuifhobbyclub. Deze club wordt geleid door Meindert v. d Ploeg, de nieuwe tuinmedewerker van Blijhof. Deze hobbyochtend wordt ge houden in het clubgebouw aan de Ansfriduslaan. De kinderen kunnen hier net zo lang bezig blijven als ze zin hebben Het is dus bepaald geen moeten" om de hele ochtend te blijven Kinderen vanaf 8 jaar kunnen er terecht De kosten bedra gen voorlopig slechts f0,50 per och tend. Het Leusdense muziekgezel schap Lisiduna in aktie, samen met tamboers en majorettes (we gens vakantie aangevuld met leden van St. Caecilia uit Scher penzeel en DWS uit Achterveld) LEUSDEN/CENTRUM - De speel-^ en rekreatievereniging „Blijhof" houdt7 op maandag 26 augustus een extra algemene ledenvergadering in het club huis aan de Ansfriduslaan. De bijeen komst begint om kwart over 8. Er staan verschillende belangrijke onder werpen op de agenda, die er als volgt uitziet: 1. Opening door de voorzitster mevr. Yvonne Grit - Kessing. 2. Jaarverslag vanaf 27 maart t/m 28 augustus 1974 van het secre tariaat. 3 Jaarverslag vanaf 27 maart t/m 28 augustus van de penningmees- teresse. 4. Verslag secretaris speelzaal. 5. Rapport kaskontrole kommissie. 6 Benoeming kaskontrole kommissie 7. Wijziging huishoudelijk regle ment i.v.m wijziging financieel boekjaar tbv te verkrijgen sub- sidie's 8 Bestuursverkiezing aftredend en niet herkiesbaar zijn: Yvonne Grit - Kessing, voorzit ster, Marijke v.d. Spek -Prins, secretariaat (Tuin); Piet Heniger, penningmeester (Tuin). Kandidaten: Gerard Boogmans, voorzitter, vacature secretariaat (Tuin); vacature, penningmeester (Tuin). 9 Aktiviteiten 1974-1975. Het is de bedoeling bij dit punt even stil te staan En te discussieren over wat er leeft onder de leden, wat willen zij, en hoe zien zij Blijhof in het algemeen. 10. Rondvraag. 11. Sluiting Tot slot van de aubade hielden de Zonnebloemers met Lisiduna een polonaise, die overging in een bijzonder plezierige happe ning.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5