Impala start met record aantal teams Lustrum „drop"-toernooi van Impala-volleybal Wielren-nieuws Schrijven of meedoen WOONT U 00K ZO PRETTIG LEUSDEN VOLLEYBALSEIZOEN IS WEER BEGONNEN [BB! ..Ir VUL NU ONDERSTAANDE BON IN: Tschai, de waanzinnige planeet HELLEVAART DE SPELERS VAN TITAN Alles in de vuilnisz Bent u ook zo betrokken met wat er in uw woonplaats gebeurt Of gaat alles langs u heen Met een abonnement op de Leusder Krant ontgaat u niets. Voor mensen die alles willen weten en die belangstelling hebben voor de gemeenschap waar ze deel van uitmaken: De Leusder Krant - er staat altijd wel iets in, wat het bewaren waard is. f 19.- per jaar. 't Is geen geld - zeg nou zelf. Elke week in uw brievenbus. )a, «K .K w« iedere' "eK de IZUSOER KRANlj u «wangen, to f 19- pe. jaar. fft LEUSDER KRANT LEUSDEN - Voor de leden van de volleybalafdeling van Impala is bet volleybalseizoen weer begonnen. Hoe wel de competitie pas in september begint, zijn de trainingen weer hervat en wel op de volgende dagen en uren: Dames: het 3e en 4e team van 19.00- 20.00 uur, het le en 2e team van 20 00- 21 30 uur, het 5e team van 21.30- 22.30 uur Alle trainingen van de dames zijn op maandagavond en wel in de Sport zaal aan de Meent in Groenhouten. De heren trainen eveneens in deze sportzaal en wel op vrijdagavond vol gens onderstaand schema. De herenselectie van 21 15-22.45 uur Alle overige berenteams van 20.00-21 15 uur, terwijl de training voor de jongens (oudere jeugd) gehou den wordt op maandagavond van 18.00- 19 00 uur De leiding van Impala heeft voor het komende seizoen hoge verwachtingen Er is een record aantal teams inge schreven, nl. 5 heren- en 5 dames teams, iets wat in het bestaan van de volleybalafdeling nog niet is voor gekomen. Ook is het tenue, waarin gespeeld zal worden, veranderd. Het witte shirt (voor de heren wit met blauwe band) is vervangen door een wit shirt, met in blauwe letters het opschrift .Im pala". Deze vernieuwingen zullen er hope lijk toe bijdragen dat de kracht en het enthousiasme, waarmee gespeeld en getraind zal worden nog verder zal toenemen, zodat van alle 10 in de com petitie ingeschreven teams er 10 kam pioen zullen worden. Een wens van de Impala-leiding, die echter in het ko mende jaar een vertrouwde kracht zal moeten missen, omdat de voorzitter van de afdeling volleybal, de heer A. G. Elshoff, helaas genoodzaakt is om in verband met gezondheidsredenen m.i.v. de komende ledenvergadering in september zijn taak als zodanig neer te leggen, een besluit dat zeer te begrijpen is, hoewel hij toch een leegte achterlaat, die niet gemakke lijk is op te vullen. In de jaren dat hij het voorzitter schap vervuld heeft, heeft hij altijd iedereen gestimuleerd om zijn taak, zowel in het bestuur, als op ander ter rein goed en enthousiast te vervullen. Het is daarom ook dat de vereniging node afscheid van hem neemt en hem dankt voor het vele werk dat hij ver zet heeft. Tenslotte willen wij nog de aandacht vestigen op de speciale afdeling recre atievolleybal, een afdeling, die getoond heeft in een duidelijke behoefte te voorzien, getuige het steeds toenemen de aantal leden. Er is echter nog ruimte en iedereen die geïnteresseerd is om buiten competitieverband, dus zuiver als ontspanning, volleybal te bedrijven kan donderdagsavonds terecht in de sportzaal te Leusden-Zuid. LEUSDEN - Aanstaande zaterdag wordt het eerste lustrum drop" toer nooi van de volleybalafdeling van Impala georganiseerd. Op het eerste gezicht een wat vreemde naam voor een vol leybaltoernooi Maar iedereen die op de hoogte is van de verhouding van Impala met de Dropkoningin van de Leusdermarkt kan deze naam begrij pen. Ook bij de organisatie van dit toernooi, ter ere van het eerste lus trum van de volleybalafdeling heeft het Impalabestuur weer zoveel mede werking ontvangen van deze sponsor, dat men besloten heeft om dit toer nooi het droptoernooi te noemen. Dit groots opgezette toernooi wordt gehouden op de prachtige velden van Don Bosco aan de Dodeweg. Aanvang om 9 30 uur met een openingswoord van de voorzitter, de heer A G Els hoff, waarna vervolgd zal worden met de wedstrijden. Indien het weer mee werkt, zullen de finales om ca. 15 30 uur beginnen, waarna de prijsuitreiking plaats vindt. De organisatoren van het toernooi hebben doelbewust er naar gestreefd om het een sterk regionaal karakter te geven, zodat het een ontmoeting wordt van ploegen uit de omgeving van Leusden Maar liefst 30 teams (dames zowel als heren) zullen deelnemen, waaronder 2 teams van Wilhelmina uit Amers foort, 2 teams van Woudenberg, 4 teams van HVV uit Hooglanderveen, 3 teams van Uni Cornus uit Bunschoten, 2 teams van Avanti uit Achterveld, 4 teams van Surf uit Hoevelaken, 2 teams van Vol- eein uit Eemnes, 3 teams van SDS uit Voorthuizen, 2 teams van SVH uit Hoogland, 1 team van SPF uit Utrecht en 1 team van de geheimzinnige vol leybalvereniging uit Leusden, Reaf, een vereniging die tijdens dit toernooi haar debuut maakt En natuurlijk 7 teams van Impala zelf. Een uitgebreid gezelschap, dat met elkaar zeker voor interessante en spannende wedstrijden zal zorgen Er wordt op maar liefst 8 velden gespeeld, terwijl er volop eet- en drinkwaren te verkrijgen zul len zijn tegen zeer billijke prijzen. Het belooft dus echt een geweldig lus- trumtoernooi te worden, vooral als het weer maar een beetje wil mee werken. Alle belangstellenden worden langs deze weg uitgenodigd om a s. zaterdag 17 augustus aanwezig te zijn op de velden van Don Bosco aan de Dodeweg te Leusden-Zuid AMERSFOORT - De wedstrijden te Kamenk en Harderwijk, maar zeker ook het wisselvallige weer, waren er nu weer de oorzaak van, dat slechts zes renners naar Moorst waren gekomen Er werd een constant tempo gereden, zodat het op een eindspurt aankwam Bij de veteranen (4 gestar- ten) was Isi van Wijk de snelste en hij versloeg in zijn spurt John van Barne- veld, Wim Dekkker sr en Paul Alme- kinders René van Brakel, bij de ama teurs, en Frits Gerhardt jr, bij de A- Jeugd, hadden geen tegenstanders. De gezamenlijke rit op de zondagmorgen viel ook al grotendeels in het water en daardoor kwamen daar maar zeven renners aan de start, eigenlijk 6, want mej. Corne Almekinders startte bij de dames. Gerrit v. d. Hoven, liefheb ber, had er blijkbaar, tussen de buien door, goed zin in en hij verliet dan ook de groep van 6, waarin vier vete ranen en de amateur Teus van Ekeren zich probeerden op te trekken aan het tempo van de koploper Gerrit gaf geen krimp en hij presteerde het om steeds verder weg te lopen, waardoor de groep ook uit elkaar viel. Gerrit v d. Hoven won dus de rit, met flinke voor sprong, op de tweede plaats gevolgd door amateur Teus van Ekeren, die Harry Stouten achter zich liet Henk Jekel wist Paul Almekinders op afstand te houden, waarna mej. Almekinders geklasseerd werd. Dick Willigenburg, die mooie uitsla gen in nationale wedstrijden had ge boekt, wist in Liempde zijn le junio renzege te behalen. Hij wist in de spurt zijn mede-koploper, Brummelaar, ach ter zich te laten. Dick werd te Korten- hoef 14e; te Elburg werd hij 10e. Jan van de Beek, de liefhebber uit Barneveld, slaagde er te Harderwijk in, om daar de rit op zijn naam te brengen door mede-koplopers Wout v. Puttenen Peperkamp in de eindspurt achter zich te houden. Te Elburg werd Jan 8e en te Druten 2e. Adne Spelt een goede 18e in de eindstand van de zware 3-daagse te Elburg, waar Hans Marcus in een der ritten 18e werd. Matthijs de Koning werd te Druten 17e; te Zutphen 18e; Hans Marcus te Druten nog 15e, Wim van Empelen 13e te Doetinchem; 18e te Liempde, 19e te Kortenhoef; Cees Berkhof 17e te Doetinchem en 20e te L iempde; Gerard van 't Klooster 13e te Berlicum, Wout Lansing 5e te Doe tinchem, Jan Vlastuin 5e teKameriken de 15e te Zutphen; Jan Sandbrink 6e te Kamenk en 16e te Zutphen, Wim Pater le in de openingsrit 3-daagse te Harderwijk. Dinsdaf vervolg ploegentraining op Moorst in verband met de naderende clubkampioenschappen van Nederland te Dronten en het .Zilveren Dom"- Toernooi te Wijk bij Duurstede, aanvang 7 uur Zaterdag vervolg clubcompetitie Moorst, aanvang half drie. Zondag ge zamenlijke competie Amersfoort, aanvang tien uur. m 3 st;'P,Mdschrltten Mijn naam is: Adres: Plaats Gironummer: Handtekening: ar Adm Leusder Krant. Antwoordnummer 211. l,eusden/C.^ ^lioett^een postzegel lep^e, Ce betalen Tschai, de waanzinnige pla neet, door Jack Vance. 1968/1969/1970. Vertaling: Erik Zwierd (le deel), Mark Carpentier Alting (2e deel), Warner Flamen (3e en 4e deel). Uitgave: Meulenhoff- Nederland in haar SF-reeks, nummer 67. Prijs: f 16,50. Het is een uitstekende geste van Meulenhoff om veelgevraagde boeken uit haar essef-reeks te herdrukken. Dit gebeurde reeds met „Supernova", waarin drie boeken (van Asimov, Heinlein en Ballard) en nu met „Tschai, de waanzinnige planeet" van veelschrijver Jack Vance. In „Tschai" vindt men de romans: „Een stad vol chasch", „Onder de Wankh", „De Dirdir" en „De Pnume". (Respectievelijkdenrs. 16, 25, 41 en 48 van de Meulen hoff SF-reeks). Vier aaneenslui tende delen in één en dat betekent, dat men met dit boek de fasci nerende avonturen van ruimte- verkenner Adam Reith op de pla neet Tschai bij elkaar heeft. Een pil van ruim 525 bladzijden, de moeite waard! Jammer is het - we schreven het reeds, dat Meulenhoff voor deze prijs het boek niet inge bonden heeft uitgegeven. Maar goed Het is nu eenmaal niet an ders. Overigens: zij, die tot nu toe nog niet kennis hebben ge maakt met Adam Reith en Jack Vance's andere fascinerende hoofdpersonen uit dit grootse epos, hebben nu de kans om dat verzuim te herstellen. Adam Reith is de enige over levende van een ruimteschip van de aarde, dat in moeilijkheden komt in de nabijheid van de pla neet Tschai. Reith weet een goede landing te maken met een redding boot, maar wordt even later ge pakt door de Chasch. Dat is echter slechts het begin. Adam Reith begint een zwerftocht over de planeet en ontmoet daarbij de meest vreemde volkeren. Hij maakt vrienden en vijanden, leert zeden en gewoonten kennen van de bewoners van de planeet, ontdekt geheimen en weet tenslotte, met enkele vrienden, te ontsnappen, terug naar de aarde. Dat is in het kort de geschiedenis. „Tschai" is een fenomenaal boek. Niet alleen avontuurlijk en spannend, maar tevens diep men selijk, waarbij de nadruk komt te liggen op de mogelijkheid van vriendschap tussen geheel ver schillende intelligente rassen. Jack Vance weet op bijzonder fascinerende wijze de avonturen te beschrijven, waarbij hij bij zonder veel aandacht besteedt aan alles wat de planeet betreft de geografie, de ecologie, de an tropologische aspekten, kortom Vance laat de planeet en haar bevolking tot leven komen op een wijze, zoals we die ook kennen van Frank Herbert in „Duin". (Vorige week in deze rubriek). Zij die tal van boeiende uur tjes willen beleven, kan ik dit boek van harte aanbevelen. Hellevaart, door Roger Ze- lazny. 1969. Oorspronkelijke titel: „Damnation Alley", vertaald door Herma Korff. Uitgegeven door uitgeverij Het Spectrum te De Meern in haar Prisma-reeks, nr. 1616. De Amerikaanse essef-schrij- ver Roger Zelazny is er in ge slaagd om met „Hellevaart" een nieuw briljant stukje esse f aan zijn oeuvre toe te voegen. Dit boek beschrijft op een weer an dere wijze het leven na de „bom". Het is slechts een klein stukje uit de geschiedenis na de derde wereldoorlog. Hoofdpersoon in dit spannende boek is de voor malige leider van de Heli's An gels, Hell Tanner, een meester op de motor, gek van het rijden. Zijn eigen bende is in het geweld van de oorlog verdwenen, terwijl hij zelf tijdens deze periode in de gevangenis zat. In Californië, Los Angelos. Deze staat heeft zich aardig weten te herstellen van de slag, die vijanden van de V.S. (ze worden niet nader bij naam genoemd) het land hebben toegebracht. Vooral de oostkust is het ergst getroffen door de regen van atoombommen. verschillende miljoenensteden zijn van de aarde gevaagd. Alleen Boston en om geving hebben hier stand kunnen houden. In Boston breekt een pest epidemie uit. Er is geen vaccin voorradig. Californië heeft ech ter wel vaccin tegen de pest en het meest logische is, dat dit genees middel naar Boston wordt ge bracht. De moeilijkheid is ech ter, dat de Verenigde Staten zijn veranderd in één chaotische toe stand, waarin door de enorme straling verschillende mutaties voor nieuwe verschrikkingen hebben gezorgd. Het land is ver woest, een maanlandschap met gevaarlijke kraters, vuurspuwen de vulkanen, levensgevaarlijke monsters, zoals woestijnslangen van tientallen meters lengte, enorme vleermuizen, tot mon sters uitgegroeide woestijnhage dissen etc. Het begint er langzaam op te lijken, dat Hell Tanner de enige rijder is, die er in zal kunnen slagen om het pest-vaccin over te brengen van Los Angelos naar Boston Hij wordt daarvoor door de „regering" van Los Angelos opgepakt en men belooft hem gratie voor alle misdaden door hem begaan, als hij de tocht wil volbrengen. Roger Zelazny, die al eerder bekendheid verwierf met bijzon dere essef-boeken als „De heer van het Licht", „Noem me maar Conrad" en „Een roos voor de prediker", schreef met „Helle vaart opnieuw pure essef. De afschrikwekkende tocht, die Heil Tanner in een gepantserde en van allerlei wapentuig voorziene auto (a la James Bond) door de ver schrikkingen van het Amerikaan se landschap maakt, is bijzonder indringend beschreven, waarbij opnieuw naar voren komt, dat het resultaat van een derde we reldoorlog allesbehalve iets is om naar te verlangen. Niet alleen door de afschuwelijke chaos en anarchie die dan ontstaat, maar ook door het verval van de mens heid tot het niveau van een wild, ongeremd dier. „Hellevaart" is nietalleeneen avonturenroman in toekomst sfeer, maar tevens een boek om even bij stil te staan. De spelers van Titan, door Philip K. Dick. 1963. Oor spronkelijke titel: „The Game-Players of Titan", vertaald door David Markus. Uitgegeven doorMeulenhoff- Nederland in haar SF-reeks, nr. 71. Prijs: f5,50. Philip K. Dek is de man, die er telkens weer in slaagt om een absurd onderwerp tot een fasci nerend essef-avontuur om te werken. Eén van zijn beste, in Nederland uitgegeven boeken, vind ik persoonlijk „Dr Bluth- geld, leven na de bom"(Prisma- reeks 1382). Ook zijn boek „Uur der waarheid" (Meulenhoff-SF nr. 49) behoort tot de reeks uitschieters van Dick. „De spe lers van Titan", door Meulenhoff nu uitgegeven, is niet z'n beste, maar dat neemt niet weg, dat het allesbehalve slecht is. Integen deel. Dick vertelt in dit verhaal op een vrij absurde wijze, dat de aarde is veroverd door de Vugs van Titan, kwalachtige wezens, die telepathie bedrijven en nog andere bijzondere talenten heb ben. De Vugs hebben de wereld intakt gelaten en het bestuur is in banden van zowel Vugs als mensen van de aarde. Er zijn echter maar weinig mensen meer over, want voordat de Vugs de aarde in bezit namen, hadden de mensen zelf reeds het vuile werk opgeknapt: een derde we reldoorlog had een groot deel van de mensheid het tijdelijke met het eeuwige doen verwisse len. Door de straling is de on vruchtbaarheid enorm afgeno men, zodat het huwelijk - toch al niet meer zo'n vast gegeven - is veranderd in een tijdelijke verbintenis met als enige doel het verwekken van kinderen. Dat is nog niet alles, want omdat er bijna geen mensen meer zijn, is vrijwel geheel Amerika ver laten. Komplete miljoenensteden staan leeg, automatisch onder houden, maar levenloos. Uitver korenen hebben de VS in hun bezit, de zogenaamde Leenman nen. Zij spelen regelmatig een gokspel, waarbij hele staten als inzet gelden. Pete Garden is zo'n Leenman. Hij is één der beste spelers van de aarde. Hij raakt verwikkeld in een groots komplot en komt tot de ontdek king, dat de Vugs van plan zijn om het gokspel met hem te spe len, met de gehele aarde als inzet. Alleen.... de Vugs kun nen gedachtenlezenZiehier de achtergrond van het verhaal, door Dick knap uitgewerkt, zon der dat al teveel een aanslag wordt gepleegd op de geloof waardigheid van het gegeven. Bert Vos. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Het in de Leusder Krant gepg. bliceerd ingezonden stuk van heer Van der Poort (woonheuvelj of wooneuvels) verdient m enkele opmerkingen Wanneer hij stelt, dat de deelnota „wonen en wog&. milieu" weinig pennen in beroerig heeft gebracht.de discussie ziej voorlopig heeft beperkt tot com mentaren op door anderen gedas prognosesdit afleiden is m de discussie naar een kwantitatief elementdan is dat metalig voorbarig (omdat die deelnota k* behandeld moet worden in dewed, groep Bestemmingsplannen) may is het bovehdien een wel erg nega tieve inlieding tot wat verder volgt Zorgen over Leusdens groei, beg natuurlijk en het kritisch volgee van wat men aan gemeentelijke zi$ doet of denkt te gaan doen is ea goede zaak Daarbij zal men echter niet uitsluitend af mogen gaanopfe (als algemene voorlichting bedoel de) samenvatting in de Leusder Krant, maar zeker wel op de volle dige stukken zelf, in dit gevalds de deelnota zelf. Nog positiever ware het, india de heer Van der Poort en mety andere Leusdenaar die kenneliji wel tijd besteden kan aan Leusdea groei, verscheen op de publieke tribune bij de werkgroep Besten- mingsplannen van het C.M.L.Be- halve dat men daar beter inzitè zal krijgen in de faktorenencijfen die een rol spelen, kan men d ook geheel meepraten over wat da aan de orde is, bijvoorbeeld eerder genoemde deelnota Deer daar uw mening naar voren lt brengen, krijgt men méér gehocr en méér invloed op de toekomsl plannen, dan door een ingezondu stuk. Bovendien zal mendanminfe makkelijk, maar wel juistere, cij fers gebruiken' Een ieder die ea beetje op de hoogte is met de li- zichten en plannen bij het gemee?- tebestuur, bij b en w, bij de pUt- nenmakers op de gemeentelijfe diensten, bij het CML, in de werl groep Bestemmingsplannen, diehi weten dat het onterecht c.q. onspor tief suggestief is om te schrijve». - is het de planners niet duidelijk geworden dat Leusden alleei aantrekkelijk is, wanneer te! geen stadskarakter heeft; - waarom moet een gemeente ra rond 25.000 inwoners zo not een stadskarakter dragen?, - gaan de planners nooit eensu andere plaatsen kijken9; - andere gemeenten niet zo'i dringende behoefte hebben, I „stadskarakter" te accentl eren; - wellicht kunnen de planners a b en w eens een kijkje nemeoa Capelle aan de IJssel (als voor beeld van verstedelijking a overbodige en leegstaat „woonbergen"); - wel, hoe sociaal voelend isoffi gemeentebestuur, - wellicht lezen leden van te college van b en w dit bbf nooit („Vrij Nederland"); - Het Algemeen Dagblad, eenblii dat onze vroede vaderen «1 licht wél lezen; - wanneer er relatief dure fliï zullen komen. Jammer, dergelijke opmerking want juist het negatieve blijft s makkelijk bij de mensen hangea Op ter zake doende opmerking en meningen van de heer Vanfö Poort ga ik hier niet in, dat ap zaken welke breedvoerig io& werkgroep Bestemmingsplans nog behandeld zullen worden 3 waar hopelijk ondermeer hij de publieke tribune een goede breng zal hebben. Al was het alleen om dan oues van hem te horen (de verlosset uitspraak) wat voor de twee fa» plannen „de reële woningbehoefc zal zijn en waarvan bij de planeet volgens hem immers, uitgeef moet worden. Dan wel natuurlij met een overtuigende motiver# Heer Van der Poort kom n£ de werkgroep Bestemmingsplans en velen met u! Dan zitten we act teraf ook niet met het problem dat „een iets anders opgezet F# met wellicht een twintigtal «oaï gen minder, het mogelijk bad f* maakt, het grootste deel van d# houtsingels te sparen", maar^ ben we uw oplossing dan Moe» u op dit artikeltje willen reagera het is uw goed recht. Ik zal daan* niet doen, er zijn nog méérdetf nota's te bestuderen en dat vrau- al tijd genoeg. B. W Peddelt^ Dalrnatie» Leeg glas in de vuilnisbak isalj weer gewoon. Sinds vorige week ntf- nu ook alle schillen, groente^ etensresten en oud brood evenees de vuilnisbak, daar de schillen^ te kennen gaf geen tijd meer tete^ deze wekelijks op te halen. Als alle inwoners van Leus^ hun overgebleven brood aan de e® of vogels moeten voeren Krijgt, ongetwijfeld meer last van raltt^ wanneer dit in de vuilniszakken gedaan die veelal buiten staan, deze ongewenste gasten hun voer te vinden. Liever zouden wij schillenophaler zien of een adres wij ze eventueel zelf kunnen br Met dank voor plaatsing. Linden)*

Leusder Krant | 1974 | | pagina 8