rundvlees 'n brood is 'n brood H. E. v. d. Hengel Goedkope vakantielektuur? magere varkens leverkaas lappen 500 gram 8.90 98 varkens- fricandeau gebraden rosbief -b t» Niersteiner Gutes Domthal 7r Amstel bier per krat 12.75 voor 10.40 Sunrise Frisdranken «es 65 LEUSDER KRANT kapitein rob: Speurtocht naar de „Vrijheid" ton van bergen prijs per stuk 1.50, Complete boeken in krantenvorm. Voor de kinderen verschillende stripverhalen Finnmark 3 - Leusden-C. mooi, mager, mals van de keurslager Keurslager C. Ph. Spaans SLIJTERIJ-WIJNHANDEL „DE KEIZERSKROON" 84 ct, KOM OP ONS KANTOOR BULKBOEKEN HALEN leusder krant-strip: EN DE GEHEIME SCHATKIST leusder krant strip UONDhK«"Uj 2Z AUUUSl 06 ivi* LEUSDER KRANT Moeder notuyr zorgt dat er deze maand botermals weiderijp rundvlees is En de Keurslager-vakman snijdt het met meester hand voor u uit Erg prettig dat de prijzen nu ook voordeliger zijn heel Kilo 150 gram 500 gram heel Kilo |Qt90 pet 100 gfPtt 1.68 De Biezenkamp 23, tel. 1455 - Leusden-C TAXATIES make:laar in onroerend goed ASSURANTIËN HYPOTHEKEN AZURIET 2 - LEUSDEN-C. TELEFOON 03496-1700. Hamersveldseweg 56 - Leusden/Centrum Telefoon (03496) 1259 (Rijnwijn) per fles 6 flessen 25.- Bessenjenever van 11.90 voor 10.90 Martini van 6.10 voor 4.95 VieUX eigen merk met gratis cognacglas per fles 13.' per krat gesorteerd 58 J? HU M)MT VAN I» WARMF IHKHni J denkt u? Zo'n ding, dat je in I plakken snijdt en dat bestemd I is om opgegeten te worden? Dan hebt u zeker nog nooit I brood van een Echte Bakker (geproefd! KAASBROODJES 50 Ct. BOERENMIK Everard van den Hengel Hamersveldseweg 56, Leusden-C. Tel. 03496-1259. Hij bakt brood, dat van korst tot kruimel smaakt - dat niet bedoeld is als transportmiddel voor beleg. Elk brood van uw Echte Bakker is een wonder vat smakelijkheid. -12- „Twaalfpuntige zeesterren, profes sor sprak Kappie verbaasd tot zijn passagier .Wat heb ik nou in de tros sen hangen9 Het heeft wel iets weg van een baggermolen!' ,,Hihihihi," giechelde Professor Jo- delahiti. ,,Dat is net de bedoelink, heer Kapitain Der diepgreefgraafzuigdozer is mijne uitvindink. speciaal voor de vrijmakink van Der Groene Draek! Maar zij is nog zeer geheim, alzo heb ik een weinig camouflage aangebracht. Hihihihi Der geheim moet toch niet zo sjnel uitlekken, wat?"' Nu, dat uitlekken was al geschiedt. blijkens een gesprek tussen twee duis tere figuren in een bedompt kamertje in een van Lutjewiers smalle straat jes. In de één zal de regelmatige lezer van deze verhalen zonder moeite de kleine man herkennen, die nog kort geleden de Maat ontmoette De ander, een fors heerschap, was in de Lutje- wierse onderwereld al evenmin een onbekende ..Luister Wimpie" sprak de klein ste van het tweetal ,,De juiste lig plaats van de Groene Draek is ontdekt De schuit heeft een schat aan boord, jongen' Een geleerde gaat met een ge heime graafmachine de schatkist op graven' ,,Hoe kom je aan die weten schap. chef?" informeerde Wimpie „Da's mijn zaak", bromde de ander ,,Je kunt meedoen als je wilt" .Vanzelfantwoordde forse Wim pie haastig ..Je kunt op me rekenen chef Je weet. dat Hij werd onder broken door een drietal klopjes op de deur. De kleine man sprong op en draai de de sleutel om Nu trad de magere gestalte, die het werk met de Kraak en de machine had gadegeslagen, licht jes hijgend het vertrek binnen ,,De sleepboot Kraak heeft dat gek ke geval op sleeptouw genomen, chef' rapporteerde hij. -13- ,,Goed Schrale" sprak de kleine man, die blijkbaar de leider van het drie tal was .Dat bevestigt al mijn ver moedens!' Hij gebaarde de anderen, te gaan zitten. ..Luister!" vervolgde hij. ..Met dat rare geval dat jij zoéven zag, Schra le. gaat een professor de Groene Draek blootleggen Het enige wat ik nog niet wist was de plaats en die heb ik in middels ook ontdekt De kleine man grinnikte zacht voor zich uit. ,,Dit wordt kinderwerk, jongens! De professor legt de Groene Draek bloot We zien toe en gaan er dan met de schat vandoor Voor de rest van ons leven hoeven we dan niets meer te doen Ik de helft en jullie ieder een kwart Accoord9" Op het niet bijzonder intelligente ge laat van Wimpie was een denkfions verschenen Met een bezorgd gezicht richtte hij zich tot de kleine ..Die Groene Draek begon hij weifelend ..Was dat niet Heb ik daar geen vreemde verhalen over ge hoord9 Dat het schip behekst was of zoiets? Dat de bemanning over boord is gesprongen van schrik voor een monster De reus glimlachte ver legen Zijn kleine chef stiet een ho merisch gelach uit. /.Beuzelarij!" kreet hij schel. Kindeigeleuter1 Je moest je schamen, grote kerel Heksen en monsters hahahaha Op datzelfde moment zaten Kap pie, de Maat en Professor Jodelahiti bijeen in de kombuis van de Kraak. Terwijl het vaaruig langzaam opstoom- de m Westelijke richting, verorberde het drietal een eenvoudig avondmaal Kappie wierp een vragende blik op een vergeeld boekwerk, dat naast de ge leerde op tafel lag. ..Mijne vondstl, heer kapitein sprak de professor trots ..Der le gende van der Groene Draek. Niet zeer wetenschappelijk Vol monsters en hekserai. niet? Ik zal u de geschie denis vertellen -18- ..De ..Maria das Flores" is op weg van Porto Rico naar Valeta, een afstand van vierhonderd mijlen De reis ver loopt voorspoedig, maar na enkele da gen wordt het weer slechter. Terezina zit met haar pleegmoeder in de kajuit, als zij opeens gestommel horen op de trap. die naar het «lek voert Verschrikt kijkt het meisje om Het is Hernandes, die een benauwdheid heeft gekregen en naar kooi moet. De oude man is er slecht aan toe Hij heeft al meer so'n aanval gehad en de dokter heeft hem al vaak gewaarschuwd, het toch vooral kalm aan te doen Maar ja. doe dat maar eens met een onbemand schip ..Vlug, Terezina. stamelt hij, ..help de jongen Ze kunnen het niet aan De grote breêfok moet nog geborgen worden Mars en bramzeil zijn al op geleid. Het meisje weet, wat haar te doen staat zij grijpt haar oliejas en zuidwester en gaat aan dek. Er staat een harde wind en eigenlijk is het werk voor sterke mannen, het bergen vaneen zeil. maar ze moét wel. hij veel geld zou kunnen verdienen, want dit oude scheepje is veel te lang zaam En dan heeft hij nog een wens, trouwen met Terezina Het meisje is drie jaar jonger dan hij en ook zijn ouders zouden graag zien, dat die twee met elkaar gingen trouwen Maar voor lopig kan daar nog niets van komen, want de zaken gaan slecht en dat komt ook, omdat Hermandes Rocas weinig geld kan uitgeven voor het onderhoud van zijn schip. Eigenlijk zou de „Ma ria das Flores" al lang met een mo tor moeten zijn uitgerust, maar steeds heeft het hem aan de nodige middelen ontbroken. En er is dus ook geen sprake van. dat Ambrosius zelf een schip kan kopen Toch hoopt hij, dat de dag spoe dig zal aanbreken, waarop hij met Te rezina in het huwelijk kan treden -16- Stuurman Visser blijkt een hartstoch telijke amateur-fotograaf te zijn en heeft een stukje van de foto van de „Maria das Flores" vergroot. En kijk, daar heeft hij een prachtige foto van het meisje, dat aan de railing stond, toen het schip voorbij voer. Rob praat nog een poosje met stuurman Visser, maar zijn besluit staat al vast: rust is -17- De topzeilschoener is eigendom van Hernandes Rocas. Zijn vrouw, Lola, is ook aan boord en verder bestaat de bemanning uit zijn zoon Ambrosius en twee matrozen Terezina moet af en toe ook matrozenwerk verrichten, want het schip is onderbemand Am brosius wil graag hoger op. Hij droomt van een eigen motorkotter, waarmee hem blijkbaar niet gegund en hij vaart twee dagen later de haven van IJmui- den uit. op weg naar de West Onder tussen weet Paula, aan boord van de topzeilschoener „Maria das Flores", nog steeds niet, dat haar een grote er fenis te wachten staat en dat haar groot vader op het verre, Nederlandse eiland Terschelling pogingen doet haar op te sporen. Haar pleegouders hebben haar indertijd verteld, dat zij uit volle zee is opgepikt na een scheepsramp en dat haar nationaliteit nooit is vastgesteld. Niemand weet ook, hoe zij werkelijk heet, maar haar pleegouders hebben haar Terezina gedoopt Zij heeft een goede opleiding gehad op een behoorlij ke school en heeft nu een diploma als apothekers-assistente.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 10