mpala Drop-toernooi «as een groot succes VVZA-Roda '461-0 nuttige oefenpartij Impala start nieuw seizoen van mini-volleyballers Het jeugdwerk en de Til NAAKTLOPER OP PARADIJSWEG Danslessen in Leusden CURSUS ANTIEKE POPPEN MAKEN Kippen gestolen Groot nationaal snelschaaktoernooi te Amersfoort Schoenen gestolen Gestolen fiets gevonden Houtdiefstal Door hond gebeten BROMFIETS GESTOLEN GEBOORTEKAARTJES Natuurlijk bij de Leusder Krant bestellen Impala volleybal INGEZONDEN SCHAAKNIEUWS „DERDAG 22 AUGUSTUS 1974 LEUSDER KRANT EliSDEN - Het afgelopen zaterdag ie volleybalafdeling van Impala irJ!iiiiseerde ,,drop"-toernooi is een J succes geworden. Na eerst naar felkomstwoord van voorzitter Els- geluisterd te hebben gingen om pre- 10 uur de 30 ingeschreven teams start in dit toernooi dat Impala gelegenheid van het eerste lustrum rganiseerd had. Er werd erg enthou- il gespeeld en ook omdat het weer lekend was (veel zon, maar toch niet jrin) had iedereen het in deprach- otngeving van de Don Bosco-velden ie naar de zin. Het programma tj praktisch volgens schema afge- tl zodat er nauwelijks achterstand ijd ontstond. Ook waren er diverse en drinkwaren te verkrijgen, ter- de Sponsor van de volleybalafde- de Dropkoningin een volledige j had ingericht waar allerlei soor- drop te verkrijgen waren. Iüi ongeveer half vier was het pro- mma zover gevorderd, dat de fi- 15 gespeeld konden worden en dat ikende veel spanning. Onderbehoor- publieke belangstelling speelden le A-klasse heren de teams van Cornus uit Bunschoten en Wouden- 1 uit, inderdaad, Woudenberg tegen jar, welker strijd uiteindelijk in drie ibeslist werd door Uni Cornus, met je tweede plaats dus Woudenbergen de derde plaats Wilhelmina uit ersfoort, dat inde strijd om de derde nerde plaats SVH uit Hoogland ver- ijde dames A-klasse was de finale gehele Impala-aangelegenheid Het ste team moest tegen het tweede d van Impala uitkomen, en hoewel tïeede team er van alles aan deed. Sen de dames niet voorkomen, dat eerste team, bestaande uit Marian een, Els van Bekkum, Ria Roest, van Roomen, Annie Boersen, Heynes en Minny Vis winnares Al met al een uitstekende pres- van de Impala-vertegenwoor- Derde en vierde werden hier resp Avanti uit Achterveld en Wilhelmina uit Amersfoort. Bij de dames B- klasse ging de prijs naar Time-Out uit Utrecht, terwijl Impala 4 derde en Impala 3 vierde werden De B-klasse heren werd gewonnen door Surf, met op de tweede plaats SPF uit Utrecht en derde REAF uit Leusden, oftewel de recreatieafdeling van Impala, zodat deze recreanten toonden, dat er ook onder hen echt wel kwaliteit schuilt, voorwaar een uit stekende prestatie. Om ongeveer half vijf werden de prijzen uitgereikt door voorzitter Els- hoff, en doordat er vooral dankzij de medewerking van de Dropkoningin" een groot aantal prijzen beschikbaar- was, ging bijna geen enkel team met lege handen naar huis. Een speciale vermelding verdient hier nog de uit reiking van de extra sportiviteitsprijs, een prachtige beker, die beschikbaar gesteld werd door Klene's Dropfabrie- ken te Amsterdam, en onder de naam muntdroptrofee uitgereikt werd aan het jeugdteam van Impala, dat hoewel mee spelend tussen allemaal volwassenen, toch zeer goed voor de dag kwam en deze beker als aanmoediging dan ook ten volle verdiend had. Een speciaal kompliment verdient tenslotte de heer Piet van Roosendaal, die samen met zijn staf van mede werksters en medewerkers verant woordelijk was voor dit uitstekend ver lopen toernooi, zonder wanklanken en dat een volgende keer zeker voor her haling vatbaar is. Impala-volleybaltoernooi. De beker voor de sportiefste ploeg werd aangeboden door dropfabri kant Kiene uit Amsterdam en werd gewonnen door het jeugd team van Impala. Met trots to nen voorzitter Elshof en één van de jeugd-spelers de beker. Foto Janus Visser Impala-volleybaltoernooi. Bij de dames behaalde Impala de hoogste eer waarvoor Annie van Eijden de beloning in ontvangst mocht nemen uit handen van voor zitter Elshof. LEUSDEN - Met ingang van vandaag is de minivolleybalafdeling van Impala weer van start gegaan. Deze afdeling, die als het ware een voorbereidende afdeling is voor hei echte volleybal, heeft vorig jaar met een zeer groot aantal enthousiaste volleyballers en volleybalsters aangetoond volop in een behoefte te voorzien. Ook dit seizoen heeft de jeugdcom missie van Impala kans gezien om over voldoende trainers en zaalruimte te kunnen beschikken. Het is de bedoeling dat er in de ko mende maanden een tournooicircuit voor de minivolleyballers georgani seerd wordt, waarin uitgemaakt gaat worden wie de sterkste minivolleybal lers van het district Eemland zijn. De winnaars van dit circuit gaan dan in een tournooi met andere districtkampi oenen uit geheel Nederland uitmaken wie de beste minivolleybalclub van Nederland is De mogelijkheid is dus niet uitgesloten dat een Leusdens team kampioen van Nederland kan worden. Een uitdaging voor alle jongelui om er eens extra hard voor te trainen Hieronder volgen de trainingstijden: Donderdagsmiddags van 16.00-17.00 uur jongens van 8-10 jaar en meisjes van 8-9 jaar; van 17.00-18 00 uur oudere meisjes (dus van 10-ca. 12 iaar): Vrijdagsmiddags. van 17.00-18 00 uur jongens van 10 tot en met 12 jaar Alle trainingen worden gegeven in de sportzaal De Meent in Groenhouten. Iedereen is van harte welkom. Eeo overzicht van het grote illeybaltoernooi, dat Impala wrtreffelijk georganiseerd had één van de velden van Don «co. Foto Janus Visser Impala-volleybaltoernooi. Een spelmoment uit de finale wedstrijd bij de heren tussen Woudenberg en Uni-Cornus. Foto Janus Visser LEUSDEN - Roda 46 trok zondag naar Amersfoort, om daar in een oefen partij het hoger geklasseerde V.V.Z.A. te bestrijden. Het was een zeer nut tige wedstrijd, waarin Roda heus niet de mindere was van deze Amersfoortse le klasser. Op het zonnige veld der gastheren, kreeg trainer Maas weer een kijkje op het spelersmatrieel voor komend sei zoen Van begin af bleek dat Roda niet van plan was om zich te laten over klassen. Men combineerde aardig, men wist ook leuke aanvallen op te zetten, die de V.V.Z.A. achterhoede vaak dwong tot paniekerig verdedigen. Het was dan ook bijzonder jammer dat na 10 min een foutieve terugspeelbal werd afge straft en Roda tegen een 1-0 achter stand aan keek.Maar men liet het hoofd niet hangen en ging rustig door met aardig spel Men wist zich en kele kansen te scheppen en na een half uur leek het er op dat G v. d. Water de gelijkmaker zou scoren toen hij alleen voor de V V.Z.A. doelman opdook, door hem zeer grof op de voeten te springen voorkwam hij echter de voor Roda verdiende goal Het spel werd gaanderweg harder, mede door op overtredingen lankmoedig optreden van de scheidsrechter. Vlak voor rust moest de V.V.Z.A. doelman zich la ten vervangen door een opgelopen bles sure, welke hij door zijn grove uit lopen opliep De laatste tien minu ten voor rust nam Roda het spel volledig over en door een zeer hard spel wist V V Z A. verder onheil te voorkomen. Rust 1-0 Na de thee, was het Roda die de toon aangaf en overwegend het beste van het spel had De kansen kwamen hoe langer hoe meer, maar de V V.Z.A. ers begonnen steeds harder te spelen. Na een over treding kwam G. v d Water vrij voor de doelman, maar de scheidsrechter floot en liet Roda een vrije schop ne men, het geen een jammerlijke be slissing was De stemming werd er niet beter op toen G. v. d Water na een botsing met de V V.Z.A doel man, op de rand van het strafschop gebied, door de scheidsrechter voor ons gevoel ten onrechte uit het veld werd gestuurd Vlak hiervoor was een der Roda voorwaarsten al uitgeschakeld door een ..karate-aanval" van een der V V .Z A ers en moest ver vangen wor den Aanvoerder G. Hoogland wist ech ter met bewonderenswaardige kalmte zijn overige mannen tot rust te krijgen Roda bleef ondanks de numerieke min derheid domineren en had bepaald pech dat een der V.V.Z.A. backs de bal tweemaal van de doellijn af wist te halen. Er werd goed geschoten, maar het beetje geluk wat nodig is, had men niet. Zo kwam het einde met een ge lukkige overwinning voor V.V.Z.A. te gen een Roda dat een aardig spel letje op de mat had gelegd. Roda 46 zondag is voor het ko mend seizoen ingedeeld bij de vol gende verenigingen: 2e klas B: Ach terveld. Barneveld, Dorestad, N.S.C., P V C.. Roda '46, R.U.C.. U.V V.O., Veensche Boys, V.V O. '65. LEUSDEN/CENTRUM - Mo menteel wordt door de Kath. Jeugd Beweging in samenwerking met de Hervormd-Gereformeer- de Jeugdraad en Pop-Corn druk overleg gepleegd over het komen de winterprogramma. In een be spreking waarbij ook vele mede werkenden van het Jongerencen- tium en de overige jeugdclubs aanwezig waren, werden reeds diverse plannen ontworpen, die op een later tijdstip verder zullen worden uitgewerkt en in een defi nitief plan omgezet. Vele oude en beproefde aktiviteiten zullen weer terugkeren, maar ook enige nieuwe hebben zich aangediend. Om echter een zo goed mogelijk programma te maken waarbij zo veel mogelijk aan veler wensen tegemoet gekomen kan worden, zouden de organisatoren en lei ding graag nog meer wensen of opmerkingen vooral van jongeren vernemen. Het zal onmogelijk zijn alles te doen, maar veel is zeker mogelijk, dat heeft het ver leden wel bewezen. Jongeren, maar ook ouderen, die bepaalde suggesties hebben of wat zouden willen bespreken, worden vrien delijk uitgenodigd hierover eens een briefje te schrijven en dit in de bus te doen in ,,De Til" of te adresseren aan ,,De Til" Hamersveldseweg 30. Ook is ieder welkom op dinsdag of vrij dagavond tussen 19.00 en 23.00 uur of zondagvoormiddag tussen 10.00 en 13.00 uur. Ook kan men de telefoon nemen 03496-1826. Daar het vele werk in het Jonge rencentrum veel tijd kost, en er ook toezich nodig is bij de Hobby club is er voor geïnteresseerden die bereid zijn ook eens op een avond te helpen, nog plaats. Wie belangstelling heeft of nog nade re inlichtingen wenst, zullen wij graag te woord staan. Ook worden voor dit jongerencentrum perso nen gezocht die een of meerdere middagen of ochtenden de boel even schoon komen maken. De tijden en vergoeding kunnen in overleg geregeld worden. Over enkele weken volgen er nadere mededelingen over het programma van ,,De Til" en de Jeugdbeweging. LEUSDEN - Reeds verschillende ma len is de laatste weken een naaktlo per gesignaleerd op de Paradijsweg. Op zaterdag 17 augustus ontving de politie aangifte van het feit, dat een man op de Paradijsweg onzedelijke handelingen wilde plegen met een jon gen. Toen de politie arriveerde, was de man uiteraard niet meer ter plaatse. LEUSDEN-CENTRUM - Zoals reeds ve le jaren het geval is stelt de Jeugdbewe ging in Leusden-C belangstellende jonge ren maar ook eventueel ouderen graag in de gelegenheid om in het komende seizoen danslessen te volgen Als er voldoende be langstelling bestaat zullen deze worden ge organiseerd. In overleg met deelnemers en dansleraar zullen dan de avond(den) waarop dan alsnog worden vastgesteld Aanmeldingen kunnen worden gedaan bij H. J. Bokkers, Heggerank 24, Tel 03496- 1916 of in het Jongerencentrum ,,De Til" Hamersveldseweg 30, indien dit geopend is (e.v. dinsdag en vrijdag en zondagvoormid dag) Tel 03496-1826 In verband met afspraak dansleiding en zaalbespreking gaarne wel spoedig opgeven Er zijn reeds diverse aanmeldingen binnengeko- LEUSDEN-CENTRUM - Diegenen, die nog belangstelling hebben voor de cursus antieke poppen maken van Marjoke van Dijck, kunnen hiervoor belaas niet meer in Leusden terecht. Zij verhuisde n.l. 15 augustus naar de Kapittelweg 230 in Hilversum. Er is echter gebleken, dat er nog veel belangstelling is voor deze cursus en daar om wordt hij met ingang van 15 januari in Amersfoort gegeven. Marjoke zal in deze cursus nog wel lesgeven, maar hij is nu overgenomen door de volksuniversi teit Amersfoort. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de Amersfoortse Culturele Raad Zonnehof of als u met Marjoke zelf wilt spreken op haar nieuwe telefoonnummer 41630 EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS! LEUSDEN - In de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 augustus werden bij de heer Reemst een onbekend aantal kippen gestolen. De kippen konden worden weggenomen, doordat het kippengaas van de ren werd ingedrukt buiten verantwoording van de redaktie Het Schaakgenootschap Amersfoort organiseert de 19e jaarlijkse snel schaaktoernooi op 7 september a.s. Er wordt gespeeld in de Johanneskerk, Westsingel 30 te Amersfoort, tel. 17858. Het toernooi wordt al altijd gespeeld volgens het selectie-systeem Amsterdam in groepen van vier met vijf indelingen. Na de derde indeling wordende vaste groepen A B en C gevormd. De wed strijden beginnen om 13.00 uur. Het inschrijfbureau is een uur voor de aanvang geopend. In elke groep zijn vijf geldprijzen Groep A: lef 250,-, 2ef 150,-, 3ef 100,- 4e 150.-. 5e f25,-. Groep B: le f 150,-, 2ef 100,-, 3ef 50,-, 4e f25,-, 5e f 15,-. Groep C: le f 100,-, 2e f60,-, 3ef40,-, 4e f20,-, 5e f 10,-. De winnaar van groep A ontvangt tevens een fraaie wisselbeker, die ditmaal in het bezit is van G. Sosonko uit Leeuwarden. Ook voor het beste clubteam (de vijf spelers met de meeste punten) wordt weer een wisselbeker beschikbaar ge steld, daar Schaakclub Utrecht de vo rige definitief heeft gewonnen. Het inschrijfgeld bedraagt f4,- voor senioren en voor junioren tot 17 jaar f2,50, te voldoen bij aanmelding of door storting op de AMRO Bank te Amers foort op nummer 3051 ten gunste van s.g. Amersfoort (Snelschaken) Inschrijvingen per brief of brief kaart aan C v. Buren, Esdoornhof 9, Leusden (C.) of telefonisch aan het zelf de adres 03496-1667, bij geen gehoor 03495-4558 van C G. Vos. Julianalaan te Hoevelaken Er wordt gespeeld volgens het laat- snelschaakreglement dat in de zaal is opgehangen en dan aan iedereen bekend wordt geacht De indeling is alfabetisch waarbij familie of clubleden desgewenst ge scheiden Vorden gehouden. Het tijdschema voor de eerste drie ronden is 7 minuten per persoon, de laatste twee ronden respectievelijk 9 of 10 minuten per persoon naar gelang de tijd toelaat. In de zaal zijn consumpties en brood jes tegen billijke prijzen verkrijgbaar. LEUSDEN - Donderdag 15 augustus werd op de Maanweg een ontvreemde fiets teruggevonden, die aan de eigenaar kon worden teruggegeven. LEUSDEN - Vrijdag 16 augustus werd er door de eigenaar aangifte gedaan van de diefstal van een paar schoenen in het zwembad van Rozen- daal. LEUSDEN - Op woensdag 14 augus tus vond voor de tweede maal in één week tijds een boutdiefstal plaats. Ver dwenen er vorige week 18 kubieke meter heiningpalen van 1.80 meter, dit keer werden er 10 kubieke meter palen gestolen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. LEUSDEN - De dochter van de heer Ostra werd op de Doornseweg op don derdag 15 augustus door een bond ge beten. De verwondingen waren van dien aard, dat bet meisje in het ziekenhuis moest worden behandeld. De eigenaar van de hond was in het café ,,Bos en Hei" een borreltje aan het drinken, en had zijn hond bui ten los laten lopen. Opdat moment pas seerde de dochter van de heer Oostra met haar hond. De beide honden kregen ruzie en het meisje werd door de vreemde hond gebeten. LEUSDEN - Zaterdag 17 augustus werd bij het zwembad te Leusden een bromfiets gestolen, merk ..Zundapp" LEUSDEN - Donderdag 15 augustus werd bij het zwembad een rode sport- damesfiets gestolen, merk Burgers". De eigenares is afkomstig uit Amers foort. yVVVVV¥V¥¥¥¥¥V¥V¥V¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥VV¥¥¥¥¥g

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11