Sgenda fEMEENTE Neusden OOK GRATIS BOMEN VOOR ALANDSBEEK-WEST Lü- „UKUfcKUAU AUUUS1U» 1311 LEUSDER KRANT ACHTERVELD Zondag 25 augustus 1974: 9.30 uur; Ontvangst van de gasten. 10.00 uur. Plechtige hoogmis. 11.30 u Receptie voor iedereen in ,,Ons Gebouw". 19.30 uur Revue in,,Ons Gebouw" m m v toneelvereniging „Cul- doto"Parochie Zangkoor, muziek vereniging ,,Door Wilskracht Sterk", de Boerenkapel, Tieners op Pad; het duo Alie Herman en U. Maandag 26 augustus 1974: 19.30 uur Dodenherdenking op het Kerkhof. 20.15-21.30 uur: Tentoonstelling in de kerk. Dinsdag 27 augustus 1974: 18.45 uur Touwtrekwedstrijden door vereni gingen/Clubs door de vijver ,,De Heidebloem". 20.15-21 30 uur: Tentoonstelling in de Kerk. 20.30 uur: Diavertoning in ,,Ons Gebouw" over o m. de Parochie .Achterveld". Woensdag 28 augustus 1974: 13.00 uur: Kinderfeesten op het ..Kerstens Sportpark". Hieraan kan worden deelgenomen door alle lagere schoolkinderen van de vier scholen in Achterveld 18.30 uur. Historische optocht. 20.15-21 30 uur: Tentoonstelling in de Kerk. 21 00 uur: Zoeklicht speurtocht. Donderdag 29 augustus 1974: 14.00 uur. Diavertoning voor de bejaarden over de Parochie Achterveld". 19.00 uur. Middeleeuws wagenspel door de toneelvereniging „Cul- doto" bij de vijver ,,De Heide bloem" Alle deelnemers van de historische optocht zijn de ere gasten 19.30 uur: Rommelmarkt door de muziekvereniging ,,D.W,S." 21.00 uur: Middeleeuws wagenspel bij huize .Sint Joseph". Vrijdag 30 augustus 1974: 19 00 uur: Middeleeuws wagenspel door de to neelvereniging „Culdoto" Ere gasten in historische kleding, ach ter de kerk. 19 45 uur: Middeleeuws wagenspel bij het Raadhuisje. 20.00 uur: Schut- en klaverjas- tournooi in ,,Ons Gebouw". 20.00-21 00 uur: Tentoonstelling in de Kerk. Zaterdag 31 augustus 1974: 13.00 uur: Autoped- rolschaats- enminitour- wielerwedstrijden in de nieuwbouw. 13.45 uur. Ringsteken door ruiters los te paard en met karretjes op Groot Achterveld". 15 30 uur. Ringsteken door wiel rijders, bromfietsen en motorrij ders in de nieuwbouw. 20.00 uur. Taptoe door drie mu ziekkorpsen. Zondag 1 september 1974: 9 30 uur Zeskamp in Kerstens Sportpark 16 00 uur: Gecostumeerde voetbal wedstrijd. 19.00 uur- Plechtig Sluitings Lof in de Kerk. 20 00 uur- Revue in ,,Ons Ge- Bouw". Zondag 25 augustus: OpenDeurdienstH. C Maandag 26 augustus: Extra algemene ledenvergadering Blijhof. Aanvang 20.00 uur clubgebouw Ansfridus- laan. Dinsdag 27 augustus: ,,De Til" open van 19.00-23.OOmur. Dinsdag 27 augustus: 20.00 uur Raad zaal Werkgroep Bestemmings plannen CML Donderdag 29 augustus: Raad Leusden, raadzaal: aanvang 19.30 uur. Vrijdag 30 augustus: 20.30 uur: Bar becue m de tuin van Blijhof met medewerking van Sjoerd Bosma, volksdansen. Vrijdag 30 augustus: De Til" open van 19 00-23.00 uur. Zaterdag 31 augustus: Straattekenen voor iedereen in de Larixlaan ge organiseerd door Blijhof. Aan vang 10.30 uur. Dinsdag 10 september: Raadzaal. 20 00 uur Werkgroep bestemmingsplan nen CML. (afronding deelnota's). OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-Zuid, telefoon 03490-18134. TENTOONSTELLINGEN VAN LEUSDENAREN In Galerie ,,Valk" geleid door Eve lien Wolf-Verhoeven, Dordogne 19 te Leusden-Centrum (tel. 03496-2005), aan de Valkestraat 35 te Amersfoort, tentoonstellingen van tekeningen, li- thio's en schilderijen van wijlen Eve- liens eerste echtgenoot, Gustave Assel- bergs. Geopend tot en met 28 augustus 1974, dinsdag t/m vrijdag van 13 00- 17.00 uur, zaterdag van 10.00-18.00 uur FILMAGENDA AMERSFOORT AMERSFOORT - Filmagenda voor de Amersfoortse bioscopen van don derdag 22 augustus t/m woensdag 28 augustus. GRAND THEATRE: Donderdag t/m woensdag: ,,The Sting", 14 jaar. De hoofdfilm begint 10 minuten na aanvang. CINEMA AMIC1TIA: Donderdag t/m woensdag: „Vrolij ke ontucht in Tirol", 18 jaar Vrijdagavond Late Night Show: aan vang 23.00 uur. „Guilietta van de geesten", 18 jaar. Speciale jeugdvoorstellingen: Zater dagmiddag 2.00 uur; zondagmiddag 1.30 uur; woensdagmiddag 2 00 uur: „Sjors en Sjimmie en de Tover ring", al. CITY THEATER: Alleen donderdag: „Tarzan koning van het oerwoud", 14 jaar Vrijdag t/m woensdag. „Brute Corps", 14 jaar. Vrijdagavond in de Late Sex Shr, Aanvang 23.00 uur: ,,Ik een vro- „Haar huwelijk". 18 jaar. Zaterdagavond-nachtvoorstell'j ,,Het Satansgebroed", aanvar' LEUSDEN/CENTRUM Elke donderdag: U.V.V senioren soci ëteit 14 00-16.30 uur. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-Centrum in de kanti ne van de sportzaal in het plan Groenhouten. Donderdag 22 augustus. Ontmoetings avond gemeentebestuur met de be woners van plan Rozenboom Aan vang 20.00 uur, Hervormd Cen trum. Zaal open 19.30 uur. Vrijdag 23 augustus: ,,De Til''geopend van 19.00-23.00 uur. AANVANGSTIJDEN: GRANDTHEATRE: Zaterdag 2.00-6.30 en f9 Zondag 1 30-4.00-6.3j; g 0'0° Overige dagen 2.00 uu uur CINEMA AMICITIA: 5 uur; zon(j Zaterdag 6 45 en 4.15-6.45-9.15 uiy en g 0Q U(jr Overige dagen J0 uur Woensdag allee' CITY THEATER^ en 9.i5Uur;zon- ?ate,rongaZ',° 45 en 915 dag 2.00-4.J 2 00 en 8 Q0 uur Overige dr Geslaagde ontmoetingsavond tussen bewoners en het gemeentebestuur LEUSDEN/CENTRUM - Maan dagavond vond in het Hervormd- Ceotrum een ontmoeting plaats tussen de bewoners can Alandsbeek-West en bet gemeentebestuur. Deze zeer druk bezochte avond werd geopend door burgemeester mr A. H. van der Post met een hartelijk welkom. Als inleiding vertelde hij het een en ander over de gemeente Leusden. Over de uitbreiding eo het feit dat onze gemeente als groeigemeente aangewezen werd. Het plan Alandsbeek-West zou oorspronke lijk een onderdeel geweest zijn van Rozendaal, maar doordat het afbouwen van deze Eurowoningen op bezwaren stuitte, is dit ervoor in de plaats ge komen. Op het ogenblik is men bezig met het afronden van de eerste fase, waarmee zo'n 300 woningen gemoeid zijo „Belangrijk in een wijk zijn de speel plaatsen voor de kinderen en de groen voorziening", ging onze eerste burger verder. „Wij, als gemeentebestuur, trachten zoveel mogelijk de ouders bierin te betrekken. Op het gemeente huis zijn uit uw wijk al kinderen ge weest met hun ideeen. Wij hebben hun deeen ter harte genomen en wij hopen jat u dit ook zal doen. Per slot van ekening zijn het de kinderen, die er uilen spelen. Voor de speelplaatsen s een budget van ongeveer f20.000 leschikbaar". Tot slot raadt de burgemeester de lewoners aan een wijkvereniging of njkraad op te richten. Als gespreks- irgaan met de gemeente is dit beter lan dat men incidentele gevallen moet lehandelen. men op de duur een soort tunnel, wat aan de wijk een heel eigen karak ter zal geven. ,,Het zal u opgevallen zijn", aldus de heer De Maar, ,,dat de bomen vaak nogal vreemd geplaatst zijn. Dit werkt belemmerend voor het verkeer, terwijl de ruimte toch intakt blijft". Ook de bewoners in Alandsbeek-West biedt het gemeentebestuur per woning Bij de tekeningen: Voorgestelde indeling van de speelvelden in Alandsbeek-west. Klimkooien, duikerrekken, ver schillende klimbomen, een kleu terhuisje, zandbakken, speel- plastieken: voor de kinderen vol doende om zich te vermaken. In het midden een speelveld, omge ven door groen. In Alandsbeek-West had men reeds let idee voor een wijkvereniging en r is ook al een voorlopig bestuur ameogesteld. Volgende spreker was de heer De laar die wat meer over de stede- ouwkundige aspecten endegroenvoor- iening vertelde. ,,Het plan Alands- eek-West is vooral architektonisch rg sterk. Het groen komt daarom in eperkte vorm voor. Wel zijn er forse roenstroken rondom het plan, i.v.m. wegen eromheen en om de wijk eer beslotenheid te geven. Een van dingen die opvallen, is het alter- itieve wandelsysteem. Dit zijn de chelpenpaadjes waarvan men gebruik an maken, maar wat niet hoeft Ook ver normale trottoirs kan men zich an het ene naar het andere punt egeven. Deze paden liggen over het alge een tussen beplanting, waarvan een 'oot deel hoog zal worden Als dit oen dan wat over gaat hangen, krijgt een boom aan, aan diegenen die dit wensen. Het is de bedoeling dat deze in de voortuin geplant wordt. Omdat in de Wetering 1/3 deel van deze bomen het niet gehaald heeft, wordt er nu een aanwijzing bij gegeven hoe men de boom moet behandelen. Laatste spreker voor de pauze was de heer Roggenkamp, die het een en ander vertelde over de kinderspeel plaatsen. „Gezien de gemiddelde leef tijd van de aanwezigen zullen deze wel nodig zijn", aldus de heer Roggen- kamp „Ze zijn trouwens erg belang rijk in een wijk. Voor het inrichten hiervan moet rekening gehouden wor- dagen van te voren. Ook een taak voor wijkbewoners om daar zelf op te letten Verder waren er vragen over het parkeren van auto's buiten de parkeer havens en ook over het gevaar van de steile kant van de Wetering Deze kant levert gevaar op voor de kleinere kin deren. De heer Roggenkamp meent dat een stekelige beplanting meestal geen zin heeft, omdat de kinderen er toch hun speciale looppaadjes doorheen hebben. Bovendien is het verdrinkings gevaar voor een kind minimaal als het aan de aanwezigheid van water gewend is. Wel raadt de heer Roggenkamp aan dit punt in de wijkvereniging te be spreken als er veel onrust over be staat. Aan de verkeersdrempels zal de ge meente wat gaan doen, om ze vooral 's avonds beter zichtbaar te maken Ook zal er een bord geplaatst worden om mensen, die niet bekend zijn in deze wijk, te attenderen op de dood lopende straten. Ook wil men graag een brievenbus in het plan. Daar zal dan wel de PTT voor moeten zorgen. Verdere vragen gingen over even tueel bouwen in de tuin, veranderen van de kleur van het huis, vracht auto's op de Middenweg en het aanleg gen van een rolschaatsbaan. Om half elf sloot burgemeester Van der Post deze ontmoeting met een „hartelijk bedankt voor uw komst en tot ziens" Na die tijd werden echter nog vele vragen door het college beantwoord en ook het voorlopig bestuur van de wijkvereniging in oprichting had het druk met het noteren voor mensen voor de werkgroep „speelplannen" (zo als ik het maar even zal noemen), zodat deze avond zeker zijn resultaten wel af zal werpen. Tot slot spreekt de heer Roggenkamp de hoop uit dat men vlug samen kan beslissen, want de wijk is bijna vol en het wordt dan ook hoog tijd dat de kinderen kunnen gaan spelen. In de pauze was er de gelegenheid om onder een kopje koffie verder te discussiëren en de tekeningen te be- kijken. Mr A. H. van der Post maakte ondertussen kennis met het voorlopig bestuur van de wijkvereniging. In het plan zijn drie terreinen be schikbaar om als speelplaats in te richten Ideeen hiervoor waren opge hangen, evenals tekeningen van diverse speelelementen, die men aan zou kun nen schaffen. Ook de tekening van de kinderen, die met hun ontwerp naar de gemeente gestapt waren, was opgehan gen, zodat vergelijkingen gebracht kon den worden Er werd wel aangeraden zich niet te beperken tot deze drie terreinen, maar eveneens speelaktivi- teiten her en der in de wijk te plaat sen. Na de pauze hadden de inwoners van Alandsbeek-West gelegenheid om diverse vragen te stellen. Weinig gin gen er over de kinderspeelplaatsen. Er waren aanwezigen, die de plannen van de gemeente zoals ze waren, wilden uitvoeren. Er werd echter voorgesteld den met de manier van spelen van het kind, terwijl er ook voor de diverse leeftijdsgroepen voldoende mogelijk heden moeten zijn. De peuters en kleuters spelen het liefst dicht bij huis, daarom moeten op diverse plaatsen in de wijk speel elementen geplaatst worden, wat veel al vrij simpele dingen kunnen zijn. Voor de wat groteren kunnen wat ver der van huis voorzieningen worden getroffen. Peuters hebben over het algemeen genoeg aan zand en water; de kleuters willen ook al fietsen, klimmen, rol schaatsen of een balletje trappen. Zij spelen ook graag met zand maar willen grotere zandbakken, waar ze desnoods met de schep van vader een fort kunnen bouwen. De groteren hebben voornamelijk behoefte aan een gras veld, waarop ze zich met diverse bal spelen kunnen bezighouden. Ook bij de twee scholen komt een terrein, wat bedoeld is voor de schoolsport. Na tuurlijk kan dit na schooltijd prachtig gebruikt worden". [tlC.IIICI li 1 ■■Slid een werkgroep hiervoor samen testel len. De procedure verliep enigszins anders, dan met samenkomsten met andere wijken, omdat hier de wijkraad al in oprichting was. Hierdoor werden De twee jongens, die destijds aan de burgemeester hun plannen betreffende speel- en recreatiemogelijkheden in hun woonwijk kenbaar maakten, waren ook op de bijeenkomst van bewoners van Alandsbeek en het gemeentebestuur aanwezig om te kijken in hoeverre men rekening gehouden heeft met hun wensen. Foto Janus Visser. veel kleinere problemen en ook wel grotere als besprekingspunt voor de wijkvereniging gezien. Ook het speelplan is een fijne taak voor een wijkvereniging. Wel wordt er aangeraden te proberen het binnen 2 a 3 maanden voor elkaar te hebben en dan niet alleen de voorstanders maar ook de tegenstanders (het liefst met motieven) te vermelden. Ook ad viseert men de werkgroep niet te klein samen te stellen, zodat deze later eventueel weer opgesplitst kan worden, om meer gecoördineerd aan één van de speelruimtes te werken. De eerste vraag was of er een deksel op de zandbakken kwam en tevens of er ook een mogelijkheid was te creëren waar honden uitgelaten konden worden. Deksels op zandbakken (vooral als ze wat groter zijn) zijn vrijwel on mogelijk te realiseren. Wel bestaat natuurlijk de mogelijk heid om ze met een net o.i.d. af te dekken. Hiervoor moeten dan weimen sen gevonden worden, die er toezicht op houden. Overigens staat er in de nieuwe Info een stukje over honden- overlast en de oplossingen hiervan. Misschien kan hierdoor een oplossing gevonden worden. Een tweede vraag ging over het huis vuil. Men dacht dat een centraal punt hiervoor (zoals in de Wetering) een op lossing zou brengen In deze wijk wilde men deze plaatsen echter liever kwijt, omdat de kinderen juist daar zo graag spelen. Een oplossing zou zijn, het vuil zo laat mogelijk buiten te zetten en niet Grote belangstelling van de bewoners van Alandsbeek voor de bijeenkomst met het Gemeentebestuur Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3