HET VERDWENEN GOUDLAND Dalroi en de Zwarte Ridders Rocannon Het punt Omega VUL NU ONDERSTAANDE BON IN: - i|i Bromfietser gewond KERKDIENSTEN Open Deur- dienst Bromfiets terug Bent u ook zo betrokken met wat er in uw woonplaats gebeurt Of gaat alles langs u heen Met een abonnement op de Leusder Krant ontgaat u niets. Voor mensen die alles willen weten en die belangstelling hebben voor de gemeenschap waar ze deel van uitmaken: De Leusder Krant er staat altijd wel iets in, wat het bewaren waard is. f 19.- per jaar. 't Is geen geld - zeg nou zelf. Elke week in uw brievenbus. ja. ook ik wil isdete week de IIUSDER KRANT| van u ontvangen. Voor f 19, per par. J11 en ootvong Burgerlijke stand Gemeente Leusden DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1974 LEUSPER KRANT TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG Colin Kapp: „Dalroi en de Zwar te Ridders", verschenen in de Meulenhoff-SF-reeks nr. 73 uit gave Meulenhoff Nederland te Amsterdam. Oorspronkelijke titel: „Transfinite Man (The Dark Mind)" - 1964. Vertaling van Wal ter B. Relsky. Prijs f7,50. De uitgeversmaatschappij Meulen hoff Nederland te Amsterdam is mo menteel bijzonder aktief op de SF- markt. Haar in de loop der jaren bekende SF-reeks wordt regelmatig sterk uitgebreid met tal van uitsteken de titels van bekende SF-schrijvers. Sinds enige tijd zijn de omslagen ook verbeterd: kleurrijker, fantasierijker en to the point. Ook de reuzenpockets worden in deze serie naast de gewone uitgaven gebracht (zij het tegen een hogere prijs). Kortom: de SF in Ne derland begint steeds meer, dank zij de uitgeverijen, een eigen plaats in te nemen in de rii der literatuur genres. In de Meulenhoff-reeks verscheen kortgeleden (naast andere titels die we binnenkort nog zullen bespreken), het Nederlandse debuut van de Amerikaanse schrijver Colin Kapp: „Dalroi en de Zwarte Ridders". Nu ben ik persoon lijk niet zo weg van deze Nederlandse titel, die wat goedkoop aandoet en de indruk geeft, dat er sprake is van een doorsnee avonturenroman. Gelukkig is dat niet helemaal het geval. Ik zou bij voorkeur voor de vertaling „Het duistere brein" (The dark mind) heb ben gekozen, maar wie ben ik? Colin Kapp schrijft bijzonder goed en bovendien nog spannend ook Het verhaal van Ivan Dalroi begint als een gewone speurdersroman, zoals ook tal van niet-SF-boeken zouden kunnen be ginnen, maar langzamerhand wordt dat anders. Het wordt een regelrechte nachtmerrie, pure SF, die - en dat moet er wel bij gezegd worden - soms wat ongeloofwaardig overkomt. Dalroi is een bijzonder mens. Een man, die in zijn grote haat tot onvoor stelbare dingen in staat is en het plan heeft opgevat om voorgoed af te rekenen met een geheimzinnig instituut dat de „Ontspoorweg" (Failway) wordt genoemd Ontspoorweg is een instel ling, die miljoenen mensen ontspanning bezorgt, zij het op soms dubieuze wij ze De ontspoorweg brengt de mensen via ingewikkelde installaties naar an dere werkelijkheden, de zogenaamde Tr.insfenite-lagen, waar pseudo-wer- kelijkheden fungeren als de realiteit. Paradijsachtige oorden, waar de ver moeide mens zich volledig kan uitleven op welk denkbaar terrein van zijn lust ook. Dalroi is niet de enige, die het grote gevaar van deze ontspoorweg in ziet Het blijkt, dat hij wordt gehol pen door de staatsveiligheidsdienst, de Zwarte Ridders (vandaar de titel). We zullen op deze plaats niets ver klappen, maar Colin Kapp is er ruim schoots in geslaagd om een enerverend einde aan dit spannende avonturenver haal te schrijven. Een slot, dat de on geloofwaardigheid, die soms de over hand krijgt, weer wat afzwakt. Al metal zorgt Kapp voor enkele uurtjes pure ontspanning (en spanning) Rocannon - Ursula LeGuin. Ver schenen in de Prismareeks num mer 1624 van de uitgeversmaat schappij Het Spectrum te De Meern (U.). Oorspronkelijke titel: „Ro- cannons world", 1966. Vertaald door H. Swildens. Etnografische roman. Soms kun je een SF-schrijver of schrijfster klassificeren. Veel schrij vers hebben zoveel uiteenlopende on derwerpen bij de kop genomen, dat dit een onmogelijke zaak wordt, maar enkele van hen hebben een bepaalde voorkeur. Zo wordt Ballard's werk in het algemeen als apocalyptische li teratuur omschreven, terwijl het werk van de Amerikaanse schrijfster Ursula LeGuin meer etnografisch van karakter is. Dat wil zeggen, dat haar boeken in het algemeen over een bepaalde pla neet met bepaalde bevolkingsgroepen handelen, waarbij vooral de nadruk op de bevolking in al haar hoedanigheden komt te liggen Haar romans ..De Shinbegoocheling" (Prisma 1529) en „Ballingsplaneet" (Prisma 1590), dra gen ook dit karakter De nieuwste uitgave van haar werk in Nederland kreeg de titel „Rocannon" („Rocannon's world") en handelt over de planeet Fomalhaut II, waar verschil lende rassen bezig zijn aan hun op komst. De etnograaf Rocannon van de planetenbond raakt door onvoorziene omstandigheden verzeild in allerlei boeiende avonturen met de verschillen de mensen op de planeet. Samen met de Angyar, de middenmensen, de Fiia en de Gdemiar slaagt hij er in de pla neet voor een volledige verwoesting te behoeden. De beschrijving die Ursula LeGuin geeft van Rocannons werk en zijn be vindingen met de rassen op de pla neet, is bijzonder boeiend en maakt het boek tot een staaltje van pure SF, die niet alleen goed van kwaliteit is, maar bovendien bijzonder geloof waardig overkomt als een echte wereld, met echte mensen van vlees en bloed. Zij het dan mensen, die niet zijn zoals u en ik. Zij het dan in een wereld, die duidelijk met de onze verschilt Warm aanbevolen! Het punt Omega, door George Zebrowski. Uitgegeven door Born te Amsterdam in haar SF-reeks als nummer 55. Oorspronkelijke titel: „The Omega Point" - 1972. Vertaling: H. J. Oolbekkink. De 28-jarige Pools-Amerikaanse schrijver George Zebrowski schreef met „Het punt Omega" een essef, die de moeite van het lezen waard is Zebrowski beschrijft de heroïsche strijd van de enige overlevende van het Herculusrijk, Gorgias, tegen de machtige Aardfederatie Gorgias doet dat al eeuwen. In zijn beruchte „Fluis- terschip" weet hij steeds zijn aardse achtervolgers te ontwijken. Haat drijft hem er toe om door middel van sabo tage steeds maar weer door te gaan met zijn eenzame strijd, in de hoop, dat hij eens opnieuw een machtig leger op de been zal kunnen brengen om de macht van Herculus opnieuw te kunnen bevestigen. De aardse „jager" Kurbi, achter volgt. Gorgias ook al tientallen jaren en voelt zich in zekere mate sterk ver bonden met zijn prooi Hij is een van de weinigen, die van mening zijn, dat Gorgias en zijn volk bijzonder waarde vol zijn. De dood van Gorgias zal het uitsterven van het ras betekenen Bo vendien heeft de aarde het gemunt op het Fluisterschip, een voor de aarde onbekend ruimteschip. Zo te zien een simpele avonturen roman zich afspelend in de toekomst Toch is dit niet het geval. „Het punt Omega" is veel meer en leidt in een climax de lezer tenslotte naar een mogelijk antwoord op de vraag. ..Wat is het uiteindelijke doel van de mens?" De titel is geraffineerd gekozen: het punt Omega. De Alpha en de Omega, bet begin en het einde. Zebrowski's interpretatie van het punt Omega is in ieder geval het overdenken waarden maakt van een goed geschreven avon turenroman een verhaal met een extra dimensie. Bert Vos door H. W. van BrakeI -45- Ik zal er prijs op stellen het eens te mogen inzien, kapitein' „Met ge noegen. Je kunt hier aan boord ook studeren,indien je dat mocht wensen Maar om even op die formatie terug te komen Het gesteente van mijn concessie in Ophir vertoond frappant veel overeenkomst met dat. waarover de Amerikaanse geleerde het heeft in zijn werk Uit gemiddeld vijf en twin tig ton erts. win ik gemiddeld tien ton zuiver goud. En ik doe dat, met be trekkelijk primitieve hulpmiddelen Wij bewerken voornamelijk het door ver werking zacht geworden oppervlakte - gesteente Voor het op intersiever schaal exploiteren van het eigenlijke hoofdrif, dat uit zeer vaste verkwartste lei bestaat, zou ik een moderne erts- verwerkings-installatie nodig hebben ")aar ik vooralsnog niet van plan ben, v Alaska-Juneau Goldmines concur- tie aan te doen, hoewel ik dat heel g*?\kkelijk zou kunnen, bepaal ik mij "«tend tot een eenvoudige .afbouw vancts, zoals dat ook in de oudheid |f f 'de door de mennen, die koning nmvo*tz0nd- da&en voerde tale^ temPell)OUW reeds aüeen ,i,kh vier1 &oud aan oTwël'een slor- Edouard <jollar blik van eei„z')n Beheer met een wondering ate verwondering en be- een zeeman. ..Kapitein, bent u nu dige?" vroeg h°en n'Unbouwdeskun- Och. ik heb ele" ezen. toen ik iS\ 'ets over moeten ■t geheim van Ophi', van man. Svend peterlun^eedestuur- adviseur en leermee.|s echter m'Jn was geoloog, voor geworden Hij dienst nam Zo z,^»^ dige feit, dat een mijnbouwkundige zeeman en een zeeman mijnbouwkun dige probeert te worden, terwijl ze beiden hun oorspronkelijke vak toch trouw zijn gebleven Zo is het even- nun uitgesloten, dat jij nog eens een stuurmansrang op de Ophir zou kunnen behalen, Edouard" „Dan zal er toch heel wat moeten gebeuren en veran deren. kapitein." „Daar ben ik zeker van,' klonk het droogjes. Die avond kon Edouard de slaap maar niet vat ten Lang lag hij voor zich uit te staren, luisterend naar het suizelen van het zeewater langs de scheeps wand De ventilator in zijn hut stond aan en de windvanger had hij in de geopende patrijspoort gezet, want het werd warmer De Rode Zee begon zich te doen gelden Zonder het zichzelf direct te willen bekennen, was hij sterk onder de in druk gekomen, van hetgeen kapitein Van der Decken hem verteld had over de geschiedkundige en geologische bij zonderheden van het geheimzinnige Op hir Maar wat hem het meest van alles had getroffen, dat was de ongekende openhartigheid, waarmede de gezag voerder over alles had gesproken. Die openhartigheid, was een van de merk waardigste dingen aan boord van dit schip. Men scheen hier voor elkaar geen geheimen meer te hebben. Opeens onderbrak Edouard zijn over peinzingen en luisterde scherp Zachte orgeltonen ruisten door het kapiteins- verblijf en zweelden naar buiten de stil le, wijde zee over. Iemand preludi- eerde, vaardig en gevoelvol Daarna werden blijkbaar registers open ge trokken, want ineens zwol de muziek aan tot machtiger accoorden. Een vrouwenstem zong het eerste couplet ontvang 3 s.np«i^n«.n Mijn naam is: Adres: Plaats Gironummer: Handtekening: ,Hm teusder Krant. Antwoordnummer Deze bon sturen naar Mm dje beta|en wl). (U hoeft geen postzegel 211, Leusden/C. van het bekende ..Abide with me; fast falls the eventide", begeleid door meesterlijk orgelspel. Edouard was rechtop gaan zitten Als geelectriceerd, luisterde hij naar die onbekende, fascinerende vrouwenstem. Nog nimmer had hij zoiets nobels en zoiets gevoelvols gehoord Het bracht hem in extase en ontroerde hem te- gelijk. Als een sombere silhouet gleed de Op hir over de licht golvende oppervlakte van de Rode Zee Het gehele vaartuig was in de duisternis gehuld Slechts de navigatie-lichten brandden. Zacht wiegend vervolgde het schip zijn vaart, voortgestuwd door krachtige motoren en bestuurd door vaardige handen, een Edouard nog onbekende bestemming tegemoet. Hoog in de lucht klonk het doffe ge ronk van een vliegtuig. Perim naderde. „Nu beginnen wij straks aan het lang ste traject, sprak kapitein Van der Decken tot zijn gast „In Aden neem ik olie in en dan is het circa 3400 mijlen aan één stuk niets anders dan lucht en water Het zal af en toe wel eens een beetje rumoerig worden, want je zult kennis maken met de west moesson, die van November tot mei zich behoorlijk laat gelden" „Vier en dertig honderd mijlen niets dan lucht en water, kapitein' Dat wordt inderdaad ,,a long way to Tipperary!" Edouard poogde met een geforceerd lachje zijn teleurstelling te verber gen „Drommels u zoekt het ver weg". „Je zult je nu wel enigszins kunnen voorstellen, hoe ontzettend lang en hoe onbeschrijfelijk monotoon het voor de mannen van koning Hiram geweest moet zijn Het is ook niet te verwon deren, dat zij in hun tijd een drie ja ren nodig hadden voor hun opdracht Kapitein Van der Decken lookte on verstoorbaar zijn pijp en keek Edou ard van ter zijde eens met een half oog aan. Een gierende wind joeg over de op pervlakte van de Indische Oceaan en stuwde metershoge watermassa's inde doorvaart tussen Sokotra en Kaap Guar- dafui Van de hemel hing een zwart grijze sluier tot op het water en ver borg de gezichtseinder, als achter één reusachtig rookgordijn. Af en toe flit ste een felle bliksemstraal van verre, als een vurig schicht omlaag schietend, een noodweer kwam snel opzetten De luiken op het voor- en achterdek waren gesloten, wanf het buiswater waaierde in dichte vlagen over de boog en plensde dreunend op het thans her metisch gesloten voorschip, aan beide zijden schuimend wegvloeiend, terwijl bij het rijzen aan de kop, het achter schip reeds af en toe gedeeltelijk onder water verdween. „Je zult een paar zee benen moeten aanschaffen, Edouard", merkte de kapitein licht ironisch op, toen de ingenieur zich min of meer krampachtig aanderailing vanhetcom- mandodek vastgreep bij een onver wachte slingering „De wind neemt in kracht toe,vervolgde hij „Kijkdaar- ginds die wolkenmassa's maar eens naderen. De westmoesson laat door gaans niet met zich spotten „Het begint veel op het weer te lijken, waarin de Noumea verging ant woordde de jonge man „Toen stak ook Waar bevinden wij ons thans, kapitein? „Op 12 graden NB en 52 graden O L Daarginds over bakboord, zie je een eiland opdoemen nietwaar? Edou ard tuurde in de aangegeven richting Inderdaad zal hij een schemerige massa uit het grauwe water oprijzen „Dat is het eiland Abd-al-Kuri, het meest westelijke van de drie eilanden of beter gezegd, eilandjes, tussen Kaap Guardafui en Sokotra De beide an dere zijn Samba en Darsa. bijgenaamd „De Broeders", doch die liggen ruim éen breedtegraad oostelijker „Het lijkt mij hier overigens een vrij ongezellige buurt, om je blijven te vestigen, kon Edouard niet nalaten LEUSDEN Artsen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Bink horst en Lantink, zal het aanstaand weekend waarnemen: dr. Binkhorst, Gironde I, Leusden/C., tel. 03496- 2667. Spreekuren: zaterdag en zon dagmiddag 14.00 uur. Aanvragen voor visites gaarne voor 10.00 uur 's och tends. Wijkverpleging: de wijkverpleging wordt waargenomen door: zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg4, Leusden/C., tel. 03496-2081. Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden: maandag tot en met vrij dag van 8.30 uur tot 18.00 uur. In de weekenden waarin de artsen Bink horst en Lantink dienst hebben: za terdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben, is de apotheek 's zaterdags en 's zondags gesloten. Dierenartsen. Voor kleine huis dieren: dr. Tijmensen, afwezig. Voor de dependance Henegouwen 11, Leus den/C., van de dierenartsenpraktijk Amersfoort is de dienstdoende die renarts te bereiken onder telefoon nummer 03490-21827. SOCIALE DIENSTVERLENING Prot. Sociaal centrum te Amers foort: tel. 03490-10441. Maatschap pelijk Werk, Gezinsverzorging en Bejaardenhulp. Spreekuur: iedere woensdag in Leusden/Zuid in't Tref punt, tel. 03490-13040. Afd. Gezins verzorging en bejaardenhulp van 9.00 uur tot 9.30 uur. Afd. Maatschappe lijk werk van 9.30 uur tot 10.00 uur. Leusden/C., in het Hervormd Cen trum, Asschatterweg: afd. Gezins verzorging en bejaardenhulp van 9.45 uur tot 10.15 uur. Afd. Maatschappe lijk Werk van 10.30 uur tot 11.00 uur. Informatie-adres: mevr. J. M. Snij der -Huisman, Willem de Zwijger- laan 4, Leusden/Zuid, tel. 03490- 10294. Aktie moeders voor moeders: Voor Achterveld, Leusden/C. en Leusden/ Zuid: mevr. M. L. Roozendaal-Doucet, D. van Weedestraat 4, Achterveld, tel. 03425-853. sarcastisch op te merken. „Ik wenste voor een lief ding dat ik maar weer goed en wel in Frankrijk zat, inplaats van hier. Wat een troosteloze om geving." „Heb je het dan zo slecht bij óns? Ik kreeg de indruk, dat jij je al aardig aan boord thuis begint te voe len." „Oh, ik heb het hier zo goed, als ik maar wensen kon," haastte Edou ard zich te zeggen. „Maar het raadsel van mijn gevangenschap aan boord van dit schipwant zo is het toch, kapitein, dat raadsel zou ik gaarne zo spoedig mogelijk opgelost zien „Om raadsels op te lossen, moet men zich tijd gunnen, Edouard. Ik ben er evenwel zeker van. dat na de oplossing van dit raadsel, jij meer voldaan zult zijn dan wie ook. Maar komaan. Wij moesten maar naar mijn hut gaan. want er is vuil weer op komst Nauwelijks had de gezagvoerder deze laatste woorden gesproken, toen hij plotseling omhoog keek. Een daverend motorgeronk overstemde het gehuil van de storm. Als een havik, die op zijn prooi afschiet, dook plotseling een vliegtuig uit het dichte, voortjagend wolkendek „Kijk eens kapitein! Hij maakt een bocht en komt hierheen Het lijkt wel of hij ons zoekt Met een gelaat, dat rood was van opwinding, wees Edouard in de richting van het vliegtuig, dat thans recht op de boeg van de Ophir aan hield Tegelijkertijd verhief zich een enorme golf, een gevaarlijke roller, vlak voor het vaartuig. Een lawine van schuimend water stortte zich met donderend geweld op de voorsteven en stoof in razende vaart over het gehele voorschip.'Zwaar dreunend beukte de watermassa tegen de v-vormige voor kant van de stalen opbouw, die deze zondvloed spleet als een bijl een stuk hout Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! LEUSDEN - Op de Bavoortseweg werd maandagmiddag 19 augustus om 15.45 uur een bromfietser aangereden door een vrachtauto. De bromfietser, de 27-jarige M. H. A. P. O. uit Tiel reed op het fietspad van de Bavoortse weg. Een vrachtauto, bestuurd door de heer W. E. uit Scherpenzeel, sloeg plotseling links af de inrit naar Pon op. Hierbij verleende de chauffeur geen voorrang aan de bromfietser. Auto en bromfiets liepen lichte scha de op. De bromfietser liep een hersen schudding op. ACHTERVELD N.H.Kerk: zondag 9 u ds. Abriiw Hoevelaken. R.K. Kerk: De gehele week om H.Mis, (uitgez woe.); zaterdag u.. avondmis; zondag 8 en lo, H. Mis. LEUSDEN/CENTRUM LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: Deze week de oude den: zaterdagl9.00 u.. gezongen Mis (dameskoor); zondag 745, gelezen H. Mis; 9.00 u.: Hoogg 10.00 u.: Gezinsmis; 11.00 u. meenschapsmis; 18.30 u.: Lof gebeden. N.H.K.: 9.15 u.: ds. Kooman, Hen 10.45 u.: Kapt. Sprokkereef (L, H.), Amersfoort, Opendeurdiew 19.00 u.: ds. Tissink, Amersfoort Herv. Ger. LEUSDEN/ZUID N.H.K.: 10.00 u.: ds Engelte* Amersfoort, Herv. Ger 18 30e ds. Julius, Zuid-Laren, Herv Ge: Jeugddienst. R.K. Kerk: Huize Don Bosco- zaler. dag 9.15 u„ zondag 10.00 u.: Mis en 11.30 u. LEUSDEN/CENTRUM -(^augus tus aanstaande om 10.45 uurzalkij Sprokkereef van het Leger des Heili een Open Deurbijeenkomst houden het Hervormd Centrum is een kinder oppas en ook liturgieën kunt u dü? vinden. Iedereen is hartelijk welkom! LEUSDEN - De Zundapp-bromfiw die vorige week werd ontvreemd, serf op zondag 18 augustus teruggevotö bij het Havenwater Helaas voor J eigenaar: echter zonder motor! LEUSDEN - Burgerlijke Stand t/m 14 augustus 1974. Geboren: Patrick Johannes Aloysius, z.v J. Scheggetman en H. M. J. van Alphen, Heggerank 21; Auke Albert Chris, z.v. K. van Zandwijk en F. Roor- da, Asschatterweg 145; Maria Johanna, d.v. H. B. Waller en M. van Minnen, Calabrië 19 Geboren te Amersfoort: Johannes van Ree; Guido-B. Koelstra. Overleden: H. van Brummelen, 77 jaar. Gehuwd: J. T Greefhorst en R. O. van Eijden; C. H. Wantenaar en M. A. van den Hengel; H. J. van 't Veld en M. G van de Belt. Ondertrouwd: Gerardus Lagerweij, Ede en Maria Elizabeth Lammers, Leusden; Ronald Johannes Baartscheer, Leusden en Astnd Anna Maria Evers, Leusden; Theodorus Wilhelmus Maria Peters, Utrecht en Maria Henriëtta Francisca Weber, Leusden. VERLOREN GEVONDEN GEVONDEN Sleutelbos, bruine portemonnee met huissleutel en fietssleuteltje, blauw kinderjasje, herenportemonnee met f8,70 en naam „Anneke", rood Truitje, pocketboek „Tom en Eefje in de To vertuin, blauwe portemonnee met f7,- en een schaartje, sleutelbos met 3 sleutels en 1 Volvosleuteltje, bankbil jet van f 100,-, aluminium fietspomp AAN KOMEN LOPEN Zwarte poes met zilveren halsband met de naam „Gijs", Ierse setter, reu met halsband en ketting (op de tennis baan, ondergebracht in asyl). WEGGELOPEN Siamese kater met paarse halsband, beige Pekineesje met naam „Tito", Siamese poes VERLOREN Handdoek met zwembroek, donker blauw jack met capuchon, gouden ket tinkje met kreeft-sterrenbeeld, brom fiets kleur: rood, 4 sleutels waarvan 1 Lipssleutel in groen Volkswagenetuitje, rood trainingsjack met blauwe bies maat 152, fototoestel Voigtlander in bruine tas, portemonnee, lichtgroene knipbeurs, inhoud f 12,-, kinderbril met plastic glazen, blauwe sandaaltjes merk Pinocchio maat 25, bruin loonzakje inhoud f200,- (waarschijnlijk twee briefjes van f 100). Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Rijkspolitie te Leusden-Zuid. LEUSDEN- De werkgroep bestemmingsplannen C.M.L. la op dinsdagavond 27 augustus a.s. bijeen in de raadzaal. Opt agenda staan onder meer de deelnota's „Wonen en woonmilieu" en „Werken". De bijeenkomst begint om acht uur. Een vrouw won voordeliger kwn en haar^ann toch 't lekkerste gee. tukte haar dat? Da. ze leest toch dit bla<il? 6n de aanbiedingen haalt ze dsn even Middenstanders opgelet! Leusder Krant Uw communicatiemiddel met de consument!

Leusder Krant | 1974 | | pagina 4