Jeugdtoernooi van de werd groot succes carnavalsvereniging LT.V. „De Eemelaar" Puupekoppen" nu echte Ingezonden: KOLLEKTE VOOR DE KANKER BESTRIJDING NIEUWE AFKOOP PERIODE RENTEZEGELS 1000 liter huisbrandolie uit kleuter school gestolen 2 JAAR AKTIEF WERKEN Bij de adspiranten wonnen: Jacq. van Wieringen le prijs Gerald van Wieringen 2e prijs Pauline van Druten 3e prijs Bij de junioren werden de winnaars. Theo van Uhm le prijs Annemieke Baumeister 2e prijs Marcel Wessels 3e prijs De diploma's en de prijzen werden uitgereikt door de voorzitter, de heer J. Ochse, die daarbij de jeugd bedankte, namens alle aanwezigen en het bestuur, voor de prettige spoi tieve dag, die zij hen hadden doen beleven. Een pluim kreeg de wedstrijdcom missie voor al hun werk en een enorm applaus voor de leden die in het club huis voor het natje en het droogje had den gezorgd. De L.T.V.,,De Eemelaar" kan terug zien op een geslaagde zomerse jeugd- dag, die voor het volgende goede pers (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktle) Vele Nederlanders - ruim 400.000 hebben reeds de vraag, die wij u straks willen gaan stellen, met een krachtig ,,ja" beantwoord. Kankerbestrijding is een zaak, die ons allen, dus ook u, aangaat; daar JJDERDAG 22 AUGUSTUS 1974 LEUSDER KRANT Mgende week volop feest bruisend Achterveld De majorettes van DWS hebben opgegeven. Zij die nog willen deelnemen kunnen zich opgeven tota.s. dinsdagavond op het secretariaat Hes senweg 317 a, dan zijn de inschrijf kosten één gulden. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1974 WAGENSPELEN EN ROMMELMARKT 's Middags om 2.00 uur in Ons Ge bouw diavertoning voor alle bejaarden (gratis) over o.m. de Parochie Ach terveld. Alle aanwezigen krijgen een aperitiefje aangeboden door het kerk bestuur. Een komisch middeleeuws wa genspel zal worden opgevoerd door leden van de Achterveldse toneelgroep Culdoto en wel om 19.00 uur bij de vijver De Heidebloem en om 21.00 uur bij Ons Gebouw, duur van het spel ongeveer een half uur. Om half acht 's avonds zal de mu ziekvereniging Door Wilskracht Sterk een rommelmarkt houden bij Ons Ge bouw. Er zijn exclusieve ouderwetse koopjes te halen en een standwerkers- duo zal de waar aanprijzen. Vele dorpe lingen lopen er gezellig in oude kledij rond. VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1974 WAGENSPELEN EN KAARTCONCOURSEN Om 19.00 uur is er een komisch middeleeuws wagenspel door Culdoto op het plein van de Openbare School en drie kwartier later hetzelfde wa genspel bij het Raadshuisje aan de Ko ningin Julianaweg. Om 20.00 uur aan vang van kaartconcoursen in Ons Ge bouw (schut- en klaverjassen) Enkele tientallen deelnemers hebben zich (te gen beperkter inleggeld) opgegeven Zij die nog willen deelnemen kunnen zich uiterlijk opgeven, tegen contante betaling (van f3,50 inleggeld) tot don derdagavond op het secretariaat Hes senweg 317a Van 20.00 tot 21.30 uur is er de laatste tentoonstelling in de kerk. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1974 RINGSTEKEN Om 13.00 uur zijn er voor de jeugd van 5-11 jaar bij ,,De Heibloem" au toped- rolschaats- en miniwielertour- wedstrijden. Organisatie Tour de Ju nior. Om 13.45 uur op Groot Ach terveld" achter de Coöperatie ring steken los te paard en met karretjes. De commissie bestaande uit C. v. Soesbergen, E. Smink en G. Steenbeek zal zorgdragen voor dit unieke oude dorpsgebeuren Voor het ringsteken, te paard, zullen o.m. uitkomen Jan, Hans en Lia de Vette, Truus Kooloos, Rianie Verhoef, M. Melissen-Verhoef, M. van Wieringen-Kok, Marijke Horst, Cornelis Wernsen, Gijs Steenbeek, S. Prins, C. v. Klooster, M. van Klooster, M. Herder en A. van Soesbergen-Ver dam. Stellig zullen er nog wel enkele rui ters bijkomen maar hiervan is de in schrijving nog niet bekend. Ringrij- den per kar- Gerda Hilhorst (13 jaar!), M. Melissen-Verhoef, Joh. Blom (Mid- delfliert), Wim Wernsen, H. v. Roo- men (Asschat), K. Voskuilen (Strijd- horst), G. van Eyden-van den Hengel (Hagenouw), J. Bokkers en A. van Wegen en mogelijk nog enkele deel nemers, waarvan de inschrijving nu nog niet bekend is. Het ringsteken per fiets is volgeboekt. Leatkomers mogen dus komen kijken. Per bromfiets en motor heeft niemand zich opgegeven, zodat deze onderdelen komen te ver vallen. Om 20.00 uur is er bij de prachtige omgeving van Huize Sint Jo seph een taptoe door drie muziek korpsen uit Achterveld, Leusden en Renswoude ZONDAG 1 SEPTEMBER 1974 SLOT MET KERKELIJKE SLUI- TINGS-GEBEDSDIENST Bijna driehonderd personen van 8- 18 jaar zullen deelnemen aan de Zes kamp in het Kerstens Sportpark o.l.v. N. Wessels m.m.v. Sportvereniging Achterveld en vele anderen. Aanvang 9.30 uur. De jeugd van 14-18 jaar voelt kennelijk weinig voor sport want slechts enkelen doen er aan deze Zes kamp mee. Om 19.00 uur is er een gebedsdienst als kerkelijke afsluiting van de feestweek. In de Sint Joseph- kerk. Om kwart voor acht de dorps- revue in Ons Gebouw. LEUSDEN - Bij de raden van arbeid wachten nog miljoenen guldens aan geplakte rentezegels op uitkering. Te rugbetaling moet echter door degene voor wie rentezegels zijn geplakt zelf worden aangevraagd. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij de postkantoren en de raden van arbeid. De aanvraag moet worden ingezonden aan die raad van arbeid waar men het laatst stond ingeschre ven. De huidige afkoopperiode strekt zich uit tot de groep die geboren is in de jaren 1919 tot en met 1924 en 1931. Terugbetaling - mits aangevraagd - die geboren zijn in de jaren 1932 tot en met 1950 of in de jaren 1903 tot en met 1918, wanneer minder dan voor een bedrag van f286,- aan zegels is geplakt. De laatste groep omvat die personen die geboren zijn in de jaren 1925 tot en 'met 1930. Zij kunnen te rugbetaling aanvragen tussen heden en 1 juli 1975 Ook zij die io vorige uitkerings perioden aan de beurt waren - maar toen verzuimden een aanvraag in te die nen - kunnen dit alsnog doen. Nadere informatie kan men verkrijgen bij de raden van de arbeid. om heeft het Koningin Wilhelmina Fonds ook uw steun en medewerking nodig. Verleden jaar eiste deze vreselij ke ziekte wederom 26.000 slachtof fers. Minder bekend is echter dat ook vele duizenden genezing hebben gevonden. Het is dus geen hopeloze zaak, waarvoor wij uw steun en aan dacht vragen. Zeker niet! Er worden belangrijke vorderingen gemaakt! Diepgaand wetenschappelijk onder zoek wordt mogelijk gemaakt, omdat Velen financiële steun verlenen aan het Koningin Wilhelmina Fonds. Dit jaar is een bedrag van rond 12 miljoen gulden nodig. Bitter nodig voor: Het onderzoek naar de oorzaken van kanker. Het onderzoek naar betere behan delingsmethoden. Inrichting en exploitatie van de met zeer kostbare apparatuur uitge ruste laboratoria in het Nederlands Kankerinstituut te Amsterdam en het Rotterdamsche Radio/Therapeuti sch Instituut te Rotterdam. Exploitatie van 13 over het gehele land verspreide kanker/ centra. Medische voorlichting en kankerregi stratie. Internationale uitwisseling van ge gevens en resultaten. Opleiding en specialisatie op het ge bied van wétenschappelijk onderzoek. Het Koningin Wilhelmina Fonds heeft ten doel en de opdracht de hiervoor benodigde gelden bijeen te brengen. Steunt u het Koningin Wilhelmina Fonds, dan voldoet óók u aan een plicht je gens de gemeenschap waarvan u zelf deel uitmaakt. Geeft u daarom op als lid. Het kon- tributiebedrag behoeft echt geen be zwaar te zijn en u kunt het zelf vast stellen. Het minimumbedrag is f5,- per jaar: dit is welbeschouwd nog geen 1cent per dag. Stel ons dan niet teleur. Wij zijn zo vrij een dezer dagen uw antwoord te komen halen Namens de afdeling Leusden-C. van het Koningin Wilhelmina Fonds. Mevr. H Smal-Van Valkengoed, voorzitster Mevr. T de Wijze- Van Doorn, secretaresse. Mevr. J. van Tiel- Schreuder, penningmeesteresse. Mevr. T. van Daatselaar-Horst. De afdeling Achterveld-Leusden/Z.- Stoutenburg van het Koningin Wilhel mina Fonds maakt bekend dat in dit deel van de gemeente Leusden de jaar lijkse kollekte, met gebruik van kol- lektezakjes, gehouden zal worden. De zakjes worden in deze week huis aan huis bezorgd. De afdeling wijst echter op het grote belang van het lidmaat schap van de Ned Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Er bestaat dan ook de mogelijkheid om zich als lid op te geven door de bijdrage voor 1974 in de kollektebus te deponeren, de kwitantie ontvangt men vervolgens van de kollektant(e). Het lidmaatschap bedraagt minimaal f5,- per jaar Wij vragen als afdeling uw bijzondere aandacht voor deze ak- tie en bevelen deze van harte aan. Er bestaat een dringende behoefte aan kollektanten opdat de te bewer ken wijk voor de kollektanten zo klein mogelijk zal zijn. Wij doen een beroep op hen die voor deze zaak enige tijd beschikbaar willen stellen. Men kan zich bij de volgende adres sen opgeven. Achterveld: mevrouw Boersema, de Verjaagde Ruyterweg 62, tel. 03425- 522. Leusden/Z. mevrouw Janson, Maria Stuartlaan 4, tel. 03490-17582. en mevr. Den Toom, v Diepenheim, Scheltus- laan 7, tel. 03496-3300. Stoutenburg: mevr van Eist, Hessen weg 139, tel 03490-21108. ACHTERVELD - Vrijdag 16 augustus ontving de politie de aangifte van de diefstal van 1000 liter huisbrandolie uit de kleuterschool ,,De Hummeltjes hof" te Achterveld. De diefstal is ge pleegd tijdens de vakantieperiode van de school. ^ERVELD - Op zondag 18 augus- hield de tennisvereniging ,,De Ei" te Achterveld haar 2de ■s toernooi sinds haar bestaan, wedstrijden en de proeven, die de ACHTERVELD - De uitslagen van de "'hoge wedstrijden van Ons Ge- ïeo waren J v. Nim wegen 97; 2. H Ruiten- wc W Voskuilen 91; 4. J. v. urn 90; 5 G Schimmel 89; 6 pothof 86, 7. T. Vos 86; 8. J. v Filmen 85, 9. Joh. v. Hamersveld hl cr Hamersveld 71; 11. G.Tol- Bols 7i 12 W' Kleterstee& 65i 13- %meen klassement: B fUn ^,ossum 843, 2. P. v. Nimwe- hw:, ;J v Nimwegen 790;4. G. R ,J81; 5- Joh. v. Hamersveld h.nKletersteeg 740; 8 W eni 737; 9 J. v. Hamersveld 1U T. Vos 664; 11. G. Tolboom jeugdige spelers moesten afwerken, gingen gepaard met een geweldig en thousiasme van een grote schaar be langstellenden, ouders en leden. De voorbereiding en leiding van dit evenement was in de zeer bekwame handen van de wedstrijdcommissie, bestaande uit de heren Groenewegenen De Gans en mejuffrouw Lida Groene- stein, daarin bijgestaan door hun ten- nisleraar, de heer René Berg. Om 10 00 uur ging men van start met de vaardigheidsproeven, waaraan 15 jeugdleden deelnamen in 2 ploegen. Allen legden deze proeven naar tevre denheid van hun trainer, de heer René Berg af. Daarna ving het toernooi aan, waar op 21 jeugdleden gadden ingeschreven. Gespeeld werd in 2 groepen, nl.. adspiranten, leeftijd 8-12 jaar en junio ren, leeftijd 13-18 jaar. Onder een stralende zon en met een enorme steun van de toeschouwers, werd het toernooi afgewerkt en kon men genieten van vele spannende partijen, waardoor zelfs het tijdschema in de war liep. ACHTERVELD - De organisatoren van de feestweek 300 jaar Parochie chlerveld, die zal worden gehouden van 25 augustus tot en met 1 september 174 hebben niets aan het toeval overgelaten om er een goede week van te jkeD. Als hoogtepunten kunnen worden genoemd o.m. de plechtige hoogmis, o%trekwedstrijden door het water (140 deelnemers), tentoonstellingen, kin- rleesten, wagenspelen, revueavonden, historische optocht, ringsteken. Behou- èos de revueavonden (slechts een gulden) is een kijkje bij alle evenementen lis! Het programma is overladen vol maar er is dan ook voor iedereen wat j gr kwamen honderden aanmeldingen binnen voor deelname een der ver- hillende evenementen. Alleen de laatkomers (na 15 augustus 1974) betalen lira Inleggeld, daar de organisatoren hierdoor extra werk kregen te ver gden en die extra inleggelden komen ten goede aan de verlichting van de grk. Op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdagavond zullen velen in oude fdlj In het dorp wandelen. Ook voor hen die buiten Achterveld wonen, zal •t iedere avond wellicht gezellig toeven zijn in het feestvierend dorp en alle «Dementen zijn gratis. Iedereen wordt goed op de hoogte gehouden van het (beuren, daar er elke dag een speciale mededelingenkrant ,,300 jaar parochie" tkomt die gratis verkrijgbaar is bij de verslaggeversauto, die bij nagenoeg Ie evenementen aanwezig is. ZONDAG 25 AUGUSTUS 1974 PLECHTIGE HOOGMIS. Om 9.30 uur is er de ontvangst n de eregasten mgr W. van Bekkum VD, pastoor W. Jansen en pater J oppenbrouwers OSB bij het Raads- lisje aan de Koningin Julianaweg. Met .muziekvereniging Door Wilskracht erk, ruiters van manege De Klaveet en uidjes gaat de optocht naar de kerk. issen de erepoorten en versieringen xir zullen vele honderden de Plech- ge Hoogmis bijwonen die om 10.00 uur il worden gecelebreerd door Mis- ebisschop W van Bekkum, diaken pastoor Jansen en diaken pater oppenbrouwers. In concelebratie zul te aan de Plechtige Hoogmis o.m. deelnemen de Priesterzonen J. van Dijk, A. v. d. Hengel, W. Schouten, B. Overgoor en A. van Bekkum, die tevens de feestpredicatie zal houden. Het Parochiële zangkoor o.l.v. de heer Wijntjes zal de gezangen uitvoeren met aan het orgel de heer A. van Kooy. Na deze Plechtige Hoogmis is er van af omstreeks half 12 receptie in Ons Gebouw voor alle inwoners van Achter veld, genodigden en alle belangstel lenden. Ceremoniarius de heer J. Coe- nen zal o.m. de sprekers aankondigen, w.o. de heer C. P. Kooloos, die na- Door Wilskracht Sterk mens alle schenkers, het feestgeschenk zal overhandigen voor de eigen Paro chiekerk. Op deze receptie zullen o.m. vele oud kapelaans aanwezig zijn, voorts meerdere burgerlijke en geeste lijke autoriteiten en velen uit de dorps gemeenschap, ongeacht welke ,,rang- stand-geloofsrichting" of hoe dan ook. Omstreeks 13.00 uur zal de receptie worden beëindigd en zullen de genodig den een bezoek brengen aan de ten toonstelling in de kerk, die tot stand is gekomen vooral door de deskundige op dit gebied de heer Herm. Baaiman uit Achterveld. 's Avonds om half acht (dus niet om acht uur) is er een revue in Ons Ge bouw". Zolang de voorraad strekt zijn er nog kaarten a een gulden verkrijg baar op het secretariaat ,,300 jaar Parochie Achterveld": Hessenweg 317a. Er is een uitstekend programma, dat hoofdzakelijk door eigen krachten wordt opgevoerd. MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 DODENHERDENKING Om 19.00 uur is er in de Sint Jo- sephkerk een H Mis voor alle overle denen van de oprichting der Paro chie af tot nu toe. Daarna gaat men in stille tocht naar het Kerkhof. Zij, die aan deze tocht deelnemen kunnen bij aankomst aldaar bloemen leggen op de graven. Er is dan een korte herden king o.m. door Pastoor Jansen en met medewerking van het Zangkoor en de muziekvereniging Door Wilskracht Sterk. Hierna kan iedereen de tentoonstel ling (gratis) in de Kerk bezoeken. DINSDAG 27 AUGUSTUS 1974 TOUWTREKWEDSTRIJDEN DOOR HET WATER Gezien het groot aantal deelnemende ploegen zullen de touwtrekwedstrijden door de vijver De Heidebloem al om kwart voor zeven beginnen. De ploe gen dienen om half zeven zeker aanwe zig te zijn. Er is ter plaatse een directiewagen" aanwezig voor het omkleden, en het omwisselen van natte kleding in droge (meegebrachte) kle ding. De Tour de Junior zal zorgdra gen voor dranghekken, zodat de vele honderden kijkers de strijd goed kun nen volgen. Aan dit bijzonder specta culaire evenement nemen deel de ze- venmansploegen van o.m. De Vlees- meesters (v. Wieringen), buurtschap Eemelaar, de Puuppenkoppen (Karna- valsver Sportver. De Beulen, Coö peratie, de Vor tractoren I, II en III, de Heibloem, Olde Vianden, de Nati onale Ploeg, Buitenlust, buurtschap Kallenbroek, ABTB (Boeren-Tuin- ders), de Hessenkar, De Roskam, en twee jeugdploegen 11-12 jaar Totaal zestien ploegen van zeven deelnemers, waarvan minstens 56 trek kers in het water belanden. De toe gang is gratis. Het volledige program ma kan worden afgewerkt als alle ploe gen compleet om half zeven aanwe zig zijn Na de touwtrekwedstrijden is er vanaf omstreeks half negen ('s avonds) tentoonstelling in de kerk. Om half negen is er in Ons Gebouw diavertoning over o.m. de Parochie Achterveld. De toegang is gratis en iedereen is er welkom. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1974 KINDERFEESTEN EN OPTOCHTEN Om 1 00 uur 's middags beginnen de wedstrijden, in het Kerstens Sportpark. Ongeveer honderd kinderen hebben zich hiervoor tijdig opgegeven en zij kunnen gratis meedoen. De laatkomers kun nen zich nog opgeven tot 's avonds ervoor op het secretariaat Hessenweg 317a tegen inschrijfgeld van vijftig centen. Uiterlijk half zeven dienen zij die deelnemen aan de historische en kindsheidoptocht aanwezig te zijn in het Kerstens Sportpark. De route is vanaf Kerstens Sportpark, voorlangs huize Sint Joseph, Hessenweg, Pater Stormstraat, Jan van Arkelweg en ont binding op het Coöperatieplein. Bij de vijver de Heidebloem zal via de ge luidsinstallatie verslag worden gege ven over deze optocht, zodat het pu bliek goed op de hoogte wordt ge bracht omtrent de deelnemers en zo meer Iedere groep zal daar even kort halt houden en worden voorgesteld. Om alles goed tot haar recht te laten ko men is meer gelet op de kwaliteit dan op de omvang van deze optocht. Naast individuelen zullen o.m. deel nemen de Karnavalsvereniging ,,De Puuppenkoppen", Hendrik Jan Voskui len met een oud gebeuren-wagen, Jan Ossendrijver met een boot vol deel nemers, Achterveld-Centrum met een grote groep van maar eventjes veer tig grote en kleine deelnemers, de Openbare School, de KPJ en de Hes senkar. Bakker Schouten toont oude klederdracht en een kijkkast van koren tot brood De deelnemers aan deze op tochten zullen op donderdagen vrijdag avond en zaterdagmiddag in Achterveld in de oude kledij rondwandelen. Omstreeks half negen 's avonds is er de tentoonstelling in de kerk tot onge veer half 10. Vanaf het sportpark start om 21.00 uur een zoeklichtspeurtocht waarvoor zich 75 personen (gratis) l: ACHTERVELD - Aan de lijst van ithterveldse verenigingen is opnieuw in nieuwe naam toegevoegd: Carna- lasvereniging ,,De Puupenkoppen". fcwel de Puupenkoppen reeds twee Jiar aktief gewerkt hebben is nu offi cieel pas tot de oprichting van een rereniging overgegaan. Het Carnavals- College was de mening toegedaan dat M de algehele gang van zaken zeker Hl ten goede komen. Een belangrijke reden was ook het verkrijgen van een UnanciëlG basis. Tot nog toe waren zij Ibankelijk van het aantal bezoekers d»t de carnavalsavonden bezocht. r'Voor deze oprichtingsvergadering is de belangstelling maar matig. Maar ket was op die avond dan ook een hoog- jpmerse temperatuur die met direct Un carnaval deed denken. Maar dat wil niet zeggen dat er geen belangstelling voor zou zijn Vóór deze vergaderingen ook daarna hebben zich al een 70-tal leden aangemeld De heer C de Vette is als voorzitter gekozen van de vereniging. Als pen ningmeester zal de heer C. Voskuilen gaan fungeren. Het sekretariaat wordt waargenomen door de heer L. Enters. De heren R. van Lierop en Th. van de Wetering maken het bestuur compleet. De contributie voor de leden werd als volgt samengesteld: voor echtparen f25,- en voor individuelen f 15- per jaar. Voor deze contributie hebben zij tevens vrije toegang tot de drie carnavalsavonden die per seizoen wor den gehouden Het programma van deze carnavalsavonden is als volgt: 9 nov 1974: Prinsenbal, 10 jan. 1975: Boerenkielenbal; 7 febr. 1975: Groot carnaval. Daarnaast worden op 8 febr. 1975 het kindercarnaval en op 9 febr 1975 het jongerencarnaval ge houden. De Puupenkoppen zullen ook aktief deelnemen aan het 300 jaar parochie Achterveld feest. Zij zullen in vol ornaat deelnemen aan de histo rische optocht die zij voor deze ge legenheid organiseren. Ook zal er een „Puupenkoppenploeg" deelnemen aan de wedstrijd touwtrekken. Maar dat zal waarschijnlijk niet in vol ornaat gebeuren. Zij die lid van de Puupekoppen wil len worden kunnen een inschrijfformu lier afhalen aan het sekretariaat, 01- debarneveldstraat 3 te Achterveld. pectieven biedt. Ook deelname aan de jeugdcompetitie van de K.N.L.T.B. speelt mee in de gedachten van de wedstrijdcompetitie.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5