/•Ia <1* k r P.K.C. winnaar van spannend en grandioos geslaagd korfbal propaganda-toernooi Antilopen slaan geen slecht figuur )oe mee aan oto en lotto /"i oda heeft eigen ophaaldienst EUSDER KRANT Roda'46 IDERDAG 22 AUGUSTUS 1974 LEUSDER KRANT 9 >'^£t vv%2 «fjssarA. WiSA1*- Een spelmoment uit eeD van de vele wedstrijden van het bijzon der succesvolle korfbaltoernooi Foto Janus Visser „Wat is je bloedgroep, vraagt de trainer van je tegenstander7" Een spelmoment uit de wedstrijd Roda - Antilopen, Een Roda- speler scoort één van de doel punten. dende kleintjes, bij wie geen sprint te veel is en waar geen bal te slecht geplaatst is om er op te lopen. Al heeft Antilopen een duidelijk te kort aan heren in zijn jeugdploegen, de kern, die het bezit, is een hechte. De juniorenploeg heeft het een beetje laten afweten. De tegenstand van landelijk spelende juniorenploegen was de Leus- dense combinatie teveel. Zij eindigden evenals het derde op de voorlaatste plaats. Naast de wedstrijden had de korf balvereniging ervoor gezorgd, dat de adspiranten in de tijd dat ze niet speelden, aan een kompetitie bussen- gooien konden meedoen. Evenals de pupillen die stuk voor stuk meesters waren in het pijltjesgooien. De Anti- lopen-adspiranten wisten bij het to taal omver gegooide bussen als eer ste te eindigen, terwijl de pupillen met 110 punten de pijltjesploeg van Amersfoort voor moest laten gaan Na afloop van het toernooi reikte de voorzitter van Antilopen de prijzen uit. Voor elke poule twee prijzen, ter wijl de overigen beloond werden met een herinneringsvaantje. De hoofdprijs, door Dorlas-koffie beschikbaar ge steld, werd tenslotte aan de verdiende overwinnaar van het toernooi overhan digd, waarna met dezelfde ploeg en vele Antilopen feest werd gevierd rond de barbecue's en 's avonds werd door de Antilopenfamilie nog lang feestelijk nagekaart. Zo kwam een einde aan een toernooi, wat alweer het begin zal zijn van de voorbereidingen voor het volgende. Na een spannend uitziend competitiejaar '74-'75, zal moeten blijken of Antilo pen een 2e klas K.N.K.V. standaard- team heeft en of ook de reserves lan delijk zullen gaan spelen. Aan het ein de van die spannende race zal ook moeten blijken of het derde uit de onderste regionen is en of op het 2e lustrumtoernooi Antilopen in staat zal zijn om meer jeugdteams te la ten spelen. Een onzekere toekomst, die binnen zo'n gezellige vereniging, ze ker vol goed vertrouwen en goede wil van alle kanten tegemoet zal worden ge gaan. De einduitslagen zijn: Poule A: P K C. - Papendrecht 3-4(11-7) Rohda - Amsterdam 3-4(9-6) H.K.V. - Den Haag 3-4(7-6) D.K.O.D. - Renkum 3-0 Poule B: P.K.C. 4-8 Rohda 4-6 Antilopen 1 4-3 D.K.O.D. 4-2 S'Kwartier 4-1 Poule C: Antilopen 2 3-4(9-5) H.K V 3-4(7-6) Viko-Vianen 3-3 Midlandia-Bunnik 3-1 Poule D: Amersfoort 3-6 Rivival-Terschuur 3-4 Antilopen 3 3-2 Odik-Barneveld 3-1 Poule E: Rohda-jun 4-7 P.K.C. 4-6 Amersfoort 4-5 Antilopen 4-2 H.K.V. 4-0 Poule F: A'foort-adsp. 3-5 Antilopen 3-3 Revival 3-2 S'kwartier 3-2 Poule G: A'foort-pup. 3-4(5-3) Antilopen 3-4(2-2) Doorn 3-3 d'kwartier 3-1 LEUSDEN - De pas naar de hoofdklasse gepromoveerde ploeg P.K.C. uit Papendrecht mag zich op alle fronten terecht de grote winaar van het Leus- dense korfbaltoernooi noemen. Van de drie teams die naar Leusden geko men waren, zijn er twee (waaronder P.K.C. 1 in de A-poule) als eerste geëin digd, terwijl het juniorenteam zijn meerdere moest erkennen in de juniorenkam pioen van Nederland, Rohda-Amsterdam. Na een voorbereiding van 6 maanden, mocht de korfbalvereniging Antilopen afgelopen zaterdag om 12 uur het sein geven voor de aanvan g van, wat zou blijken, een grandioos geslaagd toernooi. Grandioos vooral, omdat een kleine vereniging met de toch al beperkte middelen, in staat was korfbal van hoog niveau te presenteren.Grandioos ook, omdat binnen de vereniging duidelijk is geworden, dat je veel goeds kunt presteren, door allemaal de schouders eronder te zetten Iets wat binnen elk verenigingsleven altijd een groot gemis is. De Antilopen-leden hebben echter stuk voor stuk een duidelijk voldaan ge voel, na dit gepresteerd te hebben. Is er van onze zomer dit jaar wei nig tot niets terecht gekomen, de weer goden hadden voor deze dag iets heel speciaals in petto. De organisatoren mochten zich gelukkig prijzen met een dergelijke weerstoestand. Dit kwam ook duidelijk tot uiting in de gezellig heid rond de velden. Overal zag men grote groepen kleurige mensen gezel lig bij elkaar zitten, en zelfs Leusdens eerste burger nam de moeite naar het korfbalspektakel te komen kijken Iets wat altijd zeer gewaardeerd wordt. Dit in tegenstelling tot de velen die nog ge mist werden, ondanks een toch wel behoorlijke publiciteit die aan dit toer nooi is gegeven. Ondanks dit alles is de strijd in de hoofdklassepoule groots geweest. Getuige vooral de eindstand waar drie ploegen met drie gespeelde wedstrijden vier punten hadden verzameld. In de laatste wedstrijd P.K.C. - D.K.O.D. moest eerstgenoemde weldegelijk win nen, maar ook nog met grote cijfers. Het leek er zelfs nog even op, dat het zou uitlopen op een beslissingswed strijd om de eerste plaats, wat een bekroning op het werk zou zijn ge weest. Maar het mocht niet zo zijn: het doelsaldo wees uit dat de zui delijken een verschil van 4 doelpun ten voor en tegen hadden, terwijl Am sterdam het met één minder moest doen. Een spannend slot dus. In poule B moest het standaardteam van de Antilopen een uitzichtloze strijd aangaan tegen de reserves van de hoofdklassers, plus de Amers- foortse overgangklassers Soester- kwartier. Deze laatste kwam duidelijk gehandicapt het veld in, wat hen dan ook de laatste plaats opleverde, maar wat duidelijk geflatteerd was Anti lopen echter wist de schade tegen de P.K.C.-reserves beperkt te houden tot één doelpunt verschil (4-3), maar wist zelfs gelijk te spelen tegen de Amers- foorters (2-2). De overwinning op de ploeg uit Renkum (D.K.O.D was zeer geflatteerd (1-5), aangezien de men sen uit Renkum met zeven dames gekomen waren voor twee ploegen. Deze dames moesten bijna het hele toernooi alle wedstrijden achterelkaar spelen, zodat de ploeg op een ge geven moment als los zand aan el kaar hing. Toch was het verlies te gen de kampioenen reserve-hoofdklas se van vorig jaar Rohda-2 (4-2) een goede prestatie van de Leusdenaren, gezien de uitslagen van de andere overwinningen van Rohda: 5-0 en 5-1. Het moet de coach trainer van de Antilopenploeg duidelijk zijn geworden, dat het komend seizoen er zeer roos kleurig uit moet zien, dit ook vooral door de aanwinsten van enkele le klas K.N K V -korfballers. Wat de reserves van de Antilopen- familie betreft, heeft vooral het twee de team duidelijk gemaakt dat ze dit jaar hoge ogen gaat gooien in de hoogste klasse van de afdeling Mid den-Nederland. Zij eindigden in huD eigen toernooi als eerste met een ge lijk aantal wedstrijdpunten, maar met een beter doelsaldo als de nummer twee, H.K.V. uit Den Haag. De twee andere ploegen, Viko en Midlandia, alle twee ook spelend in de hoogste klas van onze afdeling, lieten het dui delijk afweten en eindigden respek- tievelijk als voorlaatste en laatste. Moeilijker werd het voor het derde team, dat in de mikro(zaal) komende winter mogelijk een aantal spelers moet hebben om in de le klasse uit te komen, terwijl ze in het veld vier de klasse spelen. Een opgave die bij na onmogelijk lijkt (kampioen worden in de vierde klas), maar die voor de logische aanvulling en doorstroming van de Antilopenploegen noodzakelijk is. Een taak, die alleen kan worden uitgevoerd als de ploeg bereid is er iets voor te doen. In het toernooi begon het al niet rooskleurig: ze eindigde met twee punten op de voorlaatste plaats. De jeugd van Antilopen heeft, on danks de haftdicap van beginnende korf ballers het zeker niet slecht gedaan De adspirantenploeg en pupillenploeg eindigden beide op de tweede plaats, wat vooral te danken was aan het geweldige enthousiasme waarmee elke strijd weer werd aangebonden. Gran dioos was het gezicht op de strij- LEUSDEN - De Stichting Nationale [rtlotalisator, heeft alles in het werk Md om per 1 september de nieuwe 0 6D lotto te laten starten. Vooral tieuwe lotto, zal de impulsen geven 1 de goklustige Nederlanders. Ook de Leusdenaren, zijn er zeer die graag een gokje wagen. Met 10? vaD heden vervalt, de ver- thte registratie, het gestelde maxi- j31 aan de inzetten, en de beperking 'P^r deelnemer, slechts één formu- ftnag worden ingeleverd. SPEELMOGELIJKHEDEN jolo-normaal; 2. Toto-systeem; llo-week; 4- Lotto-maand. toto-normaal "ze l°to is uiterlijk gelijk aan huidige toto-formulier. Maximum '"ommen, inleg f 1,50 per 3kolom- De inleg is derhalve f6,- per guller Men is boven de inleg een van f0,25 per formulier ver- »Migd. toto-systeem n die een bepaald systeem wil- spelen, is thans ook gedacht Al gelang de voorkeur van de em®r, kap hij door het invullen slechts één kolom resp. 16-18- 36-48-54-64-72-81 en 96- i roen spelen tegen f 0,50 per ko- i oven de inleg is een bedrag van verschuldigd voor het formulier PRIJZEN SCHEMA-TOTO Prijsverdeling is als volgt: pnJs- 13 goede uitslagen -40% 2e prijs 12 goede uitslagen -25% 3e prijs: 11 goede uitslagen -35% van het prijzenbedrag. Zijn er geen meldingen van 13 goede wordt 1/3 deel van het pnjzenbedrag toegevoegd aan de eerste prijs voor de week daarop. Het resterend bedrag wordt in gelijke delen toegevoegd aan de 2e en 3e prijs Maximaal uit te keren bedrag aan één winnaar f500.000 LOTTO-WEEKFORMULIER Gespeeld wordt 6 uit 41. Op het formulier zijn 12 kolommen, elk ge nummerd van 1 t/m 41. Deelnemer hieraan moet zes getallen aankruisen in elke kolom die hij invult De inleg is f 1,50 per 2 kolommen, maxi mum inleg per formulier f9.-. Voor ieder formulier is men f 0,25 verschul digd. LOTTO-MAANDFORMULIER Dit formulier, is voor het gemak van de mens. Heeft men geen bezwaar een aantal weken met dezelfde getal len te spelen, dan is hiervoor deze maandlotto Men vult slechts eens per maand een formulier in. Inleg is 4 of 5 maal, al naar gelang de kalender maand. Boven de inleg is men dan f 1 .- per formulier verschuldigd. PRIJZENSCHEMA-LOTTO Prijzen bedrag bedraagt 47%% van de inleg: le prijs- 6 goede voorspellingen 35% 2e prijs- 5 goede voorspellingen plus reservegetal 10% 3e prijs- 5 goede voorspellingen 15% 4e prijs- 4 goede voorspellingen 20% Dat het toernooi ook van belang was voor anderen, bleek toen bekend was dat Rohda-Amsterdam dit toernooi ging gebruiken voor haar definitieve se lectie van de groep, die komend sei zoen de hoofdstedelijken in de hoofd klasse moeten houden. Iets wat zeer moeilijk zal worden, zoals op de vo rige Leusdense velden wel duidelijk is geworden. Waren de Amsterdammers vorig jaar als goede middenmoters geëindigd, het toernooi maakte dui delijk dat de nieuwe hoofdklasser P.K.C. niet van plan is zich gemak kelijk terug te laten sturen. Een strijd die door vele korfballers met span ning ieder jaar weer wordt gevolgd. 5e prijs- 3 goede voorspellingen plus reservegetal 20%. Uit te keren aan één winnaar, maxi maal f500.000,-. INLEVERADRES-RODA '46 Roda '46 heeft natuurlijk een specia le regeling getroffen voor het inle veren. Men heeft voor Leusden-cen trum en voor Leusden-Zuid een eigen ophaaldienst. Men komt wekelijks de formulieren halen en gelijk de nieuwe brengen. Wilt u er gebruik van maken, Roda's-Servicedienst staat voor u paraat. Maar dan wel even een berichtje aan Roda '46 Toto- en Lotto-sekretaris: R Abbing, Prunus- laan 30, Leusden-Centrum en het komt piekfijn in orde. U ziet, Roda doet alles om het u zo makkelijk mogelijk te maken. Adspiranten: Amersf Boys a - Roda a Woudenberg b - Roda b Hoogl. veen a - Roda c Roda e - Roda f Roda g - Roda h 25 augustus: Roda Roda Roda Roda Roda bw bw bw bw KVVA 6 13.00 uur 14.00 uur 14.15 uur 14.00 uur 13.00 uur 14 30 uur 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur Afd. zaterdag 24 augustus '74: Roda 1 - Barneveld 1 14.30 uur Roda 2 - Barneveld 2 14 30 uur Roda 3 - Barneveld 3 12.30 uur Roda 4 - Posthoorn 4 12.30 uur LEUSDEN - Uitslagen Roda'46. Pupillen Toernooi Terschuurse Boys Roda - Valleivogels 1-0 Roda - Eemnes 3-0 Roda - Terschuurse Boys 7-0 Roda le prijs VVZA 1 - Roda 1 1-0 Roda 2 - Vesting 3 0-0 Roda 3 - Vesting 4 0-1 Roda 4 - Vesting 5 2-0 Roda 5 - Vesting 6 1-6 Roda 6 - VVZA 7 4-5 Wedstrijdprogramma a.s. weekend 24 augustus 1974: Pupillen: Roda 1 - Roda 2 10.00 uur Roda 3 - Roda 4 10.00 uur Roda 5 - Roda 6 10.00 uur Roda lb - Roda 2b 11.00 uur Roda 3b - Roda 4b 11.00 uur 's Avonds om 17.00 uur zwemwed strijden voor alle pupillen in het bin nenbad. Verzamelen om 16.30 uur in het kluphuis. Opgeven voor deelname voor 's middags 12.00 uur. Junioren Amersf. Boys A - Roda A 14 00 uur Amersf Boys B - Roda B 14.00 uur Woudenberg B - Roda C 14.00 uur de verschillende wed- door konden de pupillen in het bussen gooien speertjes werpen. Foto Janus Visser Ook de allerkleinste korfbal lers leverden een sportieve strijd om de hoogste eer. Foto Janus Visser De aanvoerder van P.K.C. uit Papendrecht (rechts op de foto) ontvangt de beker uit handen van voorzitter Heimen van Duin kerken. Foto Janus Visser

Leusder Krant | 1974 | | pagina 9