Achteiveld viert feest (VERVOLG VAN DE VOORPAGINA) pERDAG 29 AUGUSTUS 1974 LEUSDER KRANT 11 ¥v¥¥¥¥¥v¥¥¥¥v¥1>¥¥vv¥¥¥¥¥¥¥¥»y - C Het duo Greet (Schouten en Herman (Baaiman) brachten op ludieke wijze de verhalen uit het rijke roomse leven van Achter veld. Foto Janus Visser. Een scène uit de revue van zondagavond. Foto Janus Visser. Veel belangstelling voor de dinsdagavond gehouden wedstrijd touwtrekken over de vijver. Foto Janus Visser. Een overvolle zaal genoot van de Achterveldse Revue. Foto Janus Visser. Verbeten trekken om zelf op het droge te blijven Foto Janus Visser Plons voor de verliezers. Foto Janus Visser. Broederlijk werden deze (drinke)-broeders van de Hessenkar in het water getrokken door hun tegenstanders. Foto Janus Visser. Burgemeester mr. A. H. van der Post en echtgenote waren ge tuige van de ontvangst van de ere-gasten voor bet Achterveldse gemeente huisje. Foto Janus Visser Maandagavond werd er een stille tocht naar het kerkhof ge maakt om de overledenen te her denken. Foto Janus Visser De receptie, die na de kerkdienst in Ons Gebouw werd gehouden, werd druk bezocht. Het werd een trefpunt van oude herinneringen. Verschillende oud kapelaans gaven acte de presence. Een zevental leden van het kerkbe stuur, C. Blom, S Kerkhof, W v d. Hengel, G. Kroeze, J Boersen (par. Caritas), G v. Zandbrink (afg pa rochieraad) en pastor W. Jansen schud den vele handen. Hierbij die van de thans 81-jarige B. E. Boerrigter, die van 1917 tot 1919 kapelaan in Achter veld was en thans soms nog op een bromfiets rijdt in zijn huidige woon plaats Weerselo. Verder de oud- ka pelaans Gerardus A H. Oude Hendrik - sen, 1934, H. J. Timmer, 1938-1941, F H. A. v. Hamersveld, 1951, H. F. van Beurden, 1956-1960, en V. C. M. Zemann, 1962. De heer C Kooloos deelde het resul taat mee van de in Achterveld gehou den geldinzameling voor de verlich ting van de torenklok: hij overhandigde pastoor Jansen als voorzitter van het kerkbestuur door middel van een door een bewoner van huize St. Joseph ge maakte oorkonde, een bedrag van f6453,25. Een teken, dat er in de afgelopen driehonderd jaar heel wat is veran derd in de verhouding tussen de R.K. kerk en het protestantisme, was de aanwezigheid en de toespraak door ds. Jellema, Gereformeerd predikant te De Glind (Rudolphstichting). Hij wees er dan ook op, dat de aanwezigheid van een predikant als hij zo'n drie honderd jaar geleden onmogelijk zou Een scène uit het toneelspel, waarin Herman Kok (rechts) een voortreffelijke rol speelde. Foto Janus Visser. zijn geweest. De Glind, aldus de pre dikant, stond toen als gevaarlijk ter rein te boek.... Dominee Jellema zei echter verheugd te zijn door de nu be staande samenwerking. ,,De predika tie tijdens de kerkdienst heeft me bij zonder aangegrepen", aldus ds. Jel lema: ,,de mensen van deze wereld samen op weg naar God". Burgemeester mr A. H van der Post liet duidelijk blijken in zijn toespraak, graag in Achter veld te komen. Er wordt wel eens gezegd, dat men in Achterveld achterloopt, maar niets is minder waar: men loopt voorop. Zelfs de torenklok loopt voor", konsta- teerde hij met een glimlach Maar dat euvel zal wellicht binnenkort verholpen kunnen worden, als ook de verlichting wordt aangebracht Wat de bevolking van Achterveld hier heeft gerealiseerd doet je beseffen, dat Achterveld voorop loopt", aldus de heer Van der Post, die namens het gemeente- Pastor W. Jansen en burge meester mr. A. H. van der Post en echtgenote genoten zichtbaar van het goede toneeispel en van het optreden van Greet en Her man. Foto Janus Visser. De drie eregasten werden feestelijk onthaald v.l.n.r. pastor W. Jansen, mgr Van Bekkum en pater Hoppenbrouwers. Foto Janus Visser bestuur een enveloppe met drie maal driehonderd gulden aan het kerkbestuur overhandigde, bestemd voor de verlichting van de wijzer platen. Pastoor Jansen besloot de drukke en bijzonder geanimeerde receptie met een dankwoord aan ieder Tegen ds Jellema: ,,Het is inderdaad zo, dat de kerken de eerste honderd jaar van het bestaan van de parochie tegenover el kaar stonden. Ik ben verheugd, dat we nu samen in geloof met elkaar kunnen praten" Hij vroeg burgemeester Van der Post naar de mogelijkheid de verlichting aan te sluiten op het ge meentelijke elektriciteitsnet De heer Van der Post beloofde een voorstel hiertoe aan de raad te doen. De zondagavond werd een groot suc ces. In Ons Gebouw (tot aan de nok gevuld), werd een revue opgevoerd, die door de talrijke aanwezigen bij zonder op prijs werd gesteld. Met flitsende vaart gebracht en vol humor. Met Jan Schouten als spreekmees ter brachten Tieners Op Pad-leden onder leiding van Toos van Hamers veld, leden van DWS in gewone kleding ditmaal, onder leiding van de heren Rijnen en Cardol en de Comedia-groep uit Amersfoort een bijzonder leuke show, waarbij menige traan van het lachen moest worden weggeveegd. Hoogtepunt van de avond was het op treden. van Greet Schouten en Herman Baaiman, die als een soort Thomas- vaer en Pieternel de driehonderd jaar parochie-leven de revue lieten passe ren met sketches en samenzang. A.s. zondag zullen de Achtervelders en andere belangstellenden, die de eer ste keer niet aanwezig waren, de revue zelf ook kunnen bewonderen. Maar men moet er wel snel bij zijn, want het zit er dik in, dat de kaarten snel uit verkocht zullen raken. de overledenen van de afgelopen 300 jaar. Ceebrant was pastoor W. Jansen en concelebranten Mgr. W van Bekkum, J. van Dijk en B Overgoor, Priester zonen der Parochie Na deze heel goed bezochte Kerkdienst, die ook door vele jongeren werd bijgewoond, trok men - voorafgegaan door aanpassend trom- geluid - naar het Kerkhof. Op vele graven waren bloemen gelegd door fa milieleden of naastbestaanden. De mu ziekvereniging Door Wilskracht o.l.v. de heer Reynen droeg zorg voor een goed uitgevoerd Requiemwerk. Pastoor Jansen herdacht alle overledenen die hier - midden in ons dorpje - begraven liggen, erop wijzende dat men inde dor pen de overledenen nog in haar midden heeft, dit in tegenstelling tot de grote steden waar men de doden „uitbant" naar buiten. De woorden waren zo treffend, dat velen diep waren getroffen, hetgeen nog meer tot uiting kwam door ondermeer het optreden van het Parochiekoor o.l.v. G.P.J. Wijntjes met Ecce quo Modon- tur. Er heerste een sfeer van verdriet, maar toch ook weer van warmte en lief de en vreugde die de vele honderden weer dichter tot elkaar bracht. Hoe ont roerend was het geluid van de trompet toen de Last Post werd gespeeld en al len zongen Blijf mij nabij. O Heer, wanneer het avond is De herdenking duurde ruim een uur, maar ze was zo sfeervol en zo inhoudsvol dat men deze tijd niet telde. In de Sint Joseph Kerk werd maan dagavond een Rouwdienst gehouden voor

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11