lotte vergadering van loda '46vereniging goedgekeurd Leusdense behaalden schoolvoetballers eerste successen in finale in Amsterdam Impala-handbal begint nieuw seizoen uitstekend Bert van Hamersveld versloeg Renee v. Zee Damesteam S.V.A. won voetbaltoernooi in Hooglanden/een VEEL NIEUWE MENSEN IN BESTUUR EN COMMISSIES Vi DAMES-VOETBAL IS HELEMAAL „IN": DOET U 00K MEE? Laat-zomerrit AMBC Achterveld uitgesteld jDAG 29 AUGUSTUS 1974 LEUSDER KRANT - Op woensdag 21 au- j.i. waren de leden van Roda jjbet Roda-kluphuis bijeen, voor Litjks te houden algemene leden- ItJering. Om 20.35 uur opende jjoriitter de heer J. v. d. Berg, de fcjenng- Hij vond het een tegen- ,r dat er maar zo'n 40 a 50 leden ie uitnodiging gehoor hadden gege- l&elgeen toch wel een bedroevend was. Voor het overige was gemakkelijk verenigingsjaar eD de opzet om de diverse [cissies, zo weinig mogelijk cen- te laten werken was toch wel ge- waDt, aldus de ..praeses" het óealijk, om alles door het cen- j bestuur te laten regelen. Ja, [soiet altijd feilloos gewerkt, dat I oiet mogelijk want naast het zijn er nog zo'n 60 man die tijd grotendeels aan Roda- fceren. Een woord van dank aan is dan ook volkomen juist, r de stille medewerkers kan een ugiog du eenmaal niet. [ürzitter v. d. Berg dankte speci- jecommissie zaterdag, die met de alilklieden die zij hadden, na een loonlijk gesprek de met devoorzit- (stmaakte afspraken nakwam enzo- ie de zaterdagafdeling van Roda'46 r de grootste moeilijkheden had juni De heer v d. Berg zei, dat (iêstuur ook dit jaar vol vertrouwen B de trainers Maas en Leander iprak de hoop uit dat de leden dit zodat men vol goede moed '74-'75 van start kan gaan. vil dit jaar wat meer van de se- Lspelers eisen, men heeft talenten Ie vereniging. De leiding heeft de n deze rendabel te maken. Pro- La rond de accommodatie zijn er aldus spreker, Roda is vol ,,Het is als bestuur, r ook als lid van Roda '46, de de klup mentaal nog sterker eiken, zodat men met kameraad- lip, vriendschap, veel visie, beheer- en vakbekwaamheid gezamenlijk r kan stappen naar het seizoen ji-1975' En onder luid applaus de heer v. d. Berg punt 2 van fiergadenng aan, de notulen van de vergadering van 29 augustus Ike door de leden werdengoed- met dank aan de samenstel- t jaarverslag van de secretaris n de leden al reeds thuis ontvan- I werd met algemene stemmen gekeurd Ook het jaarverslag van imngmeester, werd eenstemmig gekeurd De kas- van de klup en ibuis was in orde bevonden Van de ^kommissie traden de heren Kolthof t Kruyff af en de nieuwe kommis- fierd benoemd. Jegen voorstel tot kontributieverho- (dit vanwege op allerlei gebied i kosten) was vooral de heer Kraaykamp, wat de pupillen Het voorstel werd ïnge- m een kleine vergoeding te s aan diegene die wekelijks met het ji-kroost naar de diverse voetbal- u trekken De voorzitter was van g dat dit ondoenlijk was De men- de jeugd met de auto naar de ii brengen doen dit graag, anders ze het niet doen. Roda telt 0 stille medewerkers, geeft men [maandelijks f20,- a f25,- dan t bet Roda f 10.000 tot f15.000,- hetgeen een wel zeer drastische zou moeten bete- o, wat niet in de bedoeling ligt het bestuur zal het in overwe- nemen. Tegen het voorstel tot i'nbutieverhoging waren slechts twee zodat men het volgende gaat Wen ^sleden tot 12 jaar f2,25 p.m. u (2,00) bondskontr. fedleden 13-15 jaar f2,50 p.m. (was p) bondskontr. Een spelmoment uit de oefen- I wedstrijd Roda'46 (za) - Barne- veld. Een van de Roda-spelers krijgt geen kans bij de doelman '»n Baroeveld. Foto Janus Visser Jeugdleden 15-18 jaar f3,- (was f2,75) bondskontr. Leden vanaf 18 jaar f5,75 (was f5,25) bondskontr. Hierna werd een korte pauze ge houden. Na de pauze werd de begroting door genomen en op enkele kleinigheden na door de leden goedgekeurd. Toen kwam de bestuursverkiezing. ,,Een pijnlijk geval", zei Roda's voor zitter. Scheiden doet altijd lijden. Als men. aldus spreker. zo'n paar jaar in een klup meeloopt, het wel en wee meemaakt, dan moet men het ge woon aanvaarden dat iemand, die niet meer 100% kan geven, zijn funktie aan anderen overdraagt. Zo zie je een hoop mensen gaan en komen. Vooral de heer C. A. Leyenaar werd aange haald. Deze uit Ede afkomstige man, door zijn werk naar Leusden verhuisd, zat al gauw in het speeltuin werk Maar als men goede kwaliteiten heeft, doen deze nogal gauw de ronde. Hij werd door Roda '46 benaderd en ge strikt. Na een zeer rumoerige vergade ring werd hij gekozen, maar een dag later zag hij er maar weer van af. Een jaar later, kwam hij dan toch en van 1967 tot heden heeft de heer Leyenaar zich ontpopt als, vooral voor Roda '46, een persoon van on schatbare waarde. De voorzitter zei dat men hem vooral als werker echt zal missen. Voor de scheidende heer Opstelten, waren ook woorden van lof Hij was bij de oprichting van de zaterdag af deling Heeft ontzettend veel gedaan aan de opbouw van deze a/deling. Toen de plannen voor een nieuw kluphuis kwamen, was hij het die als architekt zijn prachtige inbreng had Vooral tijdens de bouw van het kluphuis was het een lastig mannetje, hiervoor was Roda hem echter zeer dankbaar, want het resultaat was schitterend. Dan ook de scheidende heer R Slim, een nummer apart, aldus de heer v. d Berg, toen Roda, twee jaar terug, geen sekretaris had, bood hij zich aan, voor wel een van de meeste moeilijke baantjes in een bestuur. Hij heeft die funktie zeer goed vervuld. Voorzit ter v. d. Berg sprak dan ook namens geheel Roda zijn dank uit en vergat ook niet de vrouwen van bovenge noemde medewerkers in die dank te betrekken, die 's middags al een bloe menhulde hadden gekregen Ook de scheldende mannen kregen een kleine attentie overhandigd, onder luid ap plaus. Daar er geen tegenkandidaten waren op de door het bestuur voorge stelde personen, werden deze geko zen, zodat de volgende heren aan het bestuur werden toegevoegd R. v. Buu- ren (zaterdag), A. Kustner (techn. za ken), D. Smink (pup K Leyenaar (sekr.), J. v. Santen (adm. sekr). Verkiezing zondags kommissie, af tredend en niet herkiesbaar waren de heren H. H J. Abbing, A. v. d. Braak, H Morsing, welke bedankt wer den voor het werk wat zij hadden ver richt De nieuwe kommissie zal be staan uit de heren J. Houtveen, H. Houtveen, G. v. d. Belt en J. Pouw. De zaterdag kommissie zal bestaan uit J. v d. Vis, D. v. Garderen en M. Lier. Dameskommissie: Daar traden af de dames J v. d Belt en G. v. Eyden, dit onder dankzegging. Nieuwe leden werden de dames A. v. 't Klooster en M. Horst. Junioren-aspiranten kommissie, ge kozen de heren A. Snoek en T. Leye naar, voor pupillen, de heren J. Kra- ,\v mer, A. v. Bokhorst en B. Witten berg. Voor de kluphuis kommissie werden gekozen de heren A. Houtveen, P. Wen- del, N. Lus en K. de Kruyff. Aktualiteitenkommissie. Die zal be staan uit de heren, K. de Kruyff, P. v. Steenbergen. P. v Daatselaar en J. v Santen. Een hoofdstuk apart is de straf- kommissie Dit komend seizoen zul len de heren Kleyenaar, J. v. Santen, W. Vrijhoef en J. de Jong strenger gaan optreden tegen wangedrag e.d. in het veld. Maar vooral de wegblij vers worden hard aangepakt, hetgeen wel jammer, maar wel nodig blijkt te zijn. Nu kwam er een teer punt aan de orde, n.l. het klupblad Roda-sport. Het is, aldus Roda's voorzitter een grote tegenvaller, want in de huidige situatie is Roda- Sport gedoemd te ver dwijnen. De reden daarvan is geen medewerkers op redaktioneel gebied. Er werden ook enkele mensen gevraagd, die zich voor Roda sport willen in zetten De resultaten waren bedroe vend, de huidige redaktie blijft nog even aan opdat het bestuur misschien nog enkele mensen hiervoor kan vin den. Lukt dat niet dan houdt Roda- Sport op met bestaan. Een zeer droe ve zaak Het materiaal wordt weer verzorgd door de heer P. v.d. Hengel. Deze man krijgt veel, erg veel kritiek. Mag Uit de oefenwedstrijd Roda'46 - Barneveld. Fred de Smalen in een kopduel met zijn tegenstan der. Foto Janus Visser hij dan ook eens kritiek hebben? Het is zelfs op zijn plaats, zei de heer v.d. Berg. Als men zo op de velden rond loopt is het gewoon om te hui len, als men ziet hoe er met het ma teriaal wordt omgesprongen. Afgespro ken werd dan ook, dat voortaan al leen de leiders zich in het materiaal- hok op zullen houden en die er niets te maken heeft worden accuut verwij derd. Orde en regel moeten er nu eenmaal zijn Dan de Toto en Lotto Ook weer zo'n geval van een stille vennoot n.l. de heer R Abbing. Reeds bijna 12l/2 jaar is deze nooit op de voorgrond tredende man al toto sekretaris en dat is ook geen gemakkelijk baantje. Maar bij deze kommissie is het een zaak van onderling overleg, om de zaak draaiende te houden. De altijd aktieve ophaal- en weg- brengdienst P. v d Hengel, heeft er nu een-assistent bij n.l. de heer J. Vaar kamp. Nog enkele anderen boden zich aan, om eventueel hieraan mede te werken. Hierna volgden enkele me dedelingen. Geulse Boys was door een bestuurscrisis verhinderd naar Leus den toe te komen, maar komend jaar zullen zij beslist verschijnen. Het wel zeer pijnlijke plekje van Roda, het trainings veld, is langzaam maar ze ker aan het genezen, de lichtmasten zijn geplaatst en eind van de week hoopt men de gravellaag aan te brengen. De aanvrage om Koninklijk Goedgekeurd te worden is per April in een schrijven bevestigd. Bij de rondvraag werd voor alle leden een huishoudelijk regelement ge vraagd Het reglement is bij de druk ker. Als het klaar is, krijgt men ereen Zo werden er nog vragen gesteld over kleedgelegenheid, warm en koud water Het bestuur antwoorde op alle vragen dat zij hun uiterste best deden om de zaken rond te krijgen. Roda gaat geen gemakkelijke jaren tegemoet, maar dat moeten wij onderling met elkaar opvangen. Spreker bleef erop hameren dat niet alleen het bestuur, maar ook de leden, samen de moei lijkheden die komen, op dienen te van gen. Onder het motto- een voor allen, allen voor een, gaat Roda'46 het nieu we seizoen vol goede moed beginnen. De heer v. d. Berg bedankte de aan wezigen voor hun komst en sloot de vergadering. LEUSDEN - Zaterdag 17 augustus om 7 uur vertrokken 3 elftallen uit Leusden en 1 uit Achterveld richting Amsterdam, voor het 17e landelijk jeugdvakantie toernooi. Dit werd ge houden op het sportpark ,,De Toekomst" in de Bijlermeer. Om onge veer 9.15 uur werd het toernooi geopend door de heer C. A. J. Lenglet, voor zitter van de Amsterdamse Jeugdraad. Daarna begonnen depoule-wedstrijden. Het jongste team (Rossenberg) dat in klasse A speelde, was ingedeeld bij Nijmegen en Oss. De le wedstrijd tegen Nijmegen werd gelijk gespeeld, 1-1; de 2e wedstrijd tegen Oss ver loren ze met 1-0. Omdat Oss met 2-0 van Nijmegen had gewonnen, ein digde Leusden als 2e in de poule en moest daarom nog spelen om de 4e- 5e-6e plaats tegen Breda en Herpen/ RaveDstein. Deze 2 wedstrijden werden resp. gewonnen met 2-0 en 9-0. Daar door eindigde dit elftal op een zeer goede 4e plaats. Het B team (Onze Wereld) was in gedeeld bij Amsterdam en Haarlem. Deze 2 wedstrijden werden jammer genoeg allebei verloren, 3-1 en 5-0. Ze eindigden als 3e van de poule en moesten daarom spelen om de 7e, 8e, 9e en 10e plaats tegen Oss, Arnhem en Herpen. De wedstrijd tegen Arnhem werd met 3-0 gewonnen, Tegen Oss verloren ze met 4-1 en tegen Her pen werd een grote overwinning be haald, 9-0. Daardoor eindigde dit elf tal op de 8e plaats. Het C team (Rossenberg) zat in een poule van 4, bij Oss, Hengelo en Breda. Hoewel dit elftal in de eerste helft tegen Oss toch wel ster- ker was, verloren ze toch na een mooie wedstrijd met 1-0. De 2e wed strijd, tegen Breda, behaalden ze iets meer succes, nl een gelijkspel 1-1. Tegen Hengelo waar voor de heer J. Lohuis een stel bekenden inzaten, daar hij de leiders ervan allemaal ken de, omdat hij voordat hij in Leusden kwam daar jarenlang voetbaltoernooien heeft georganiseerd, kon het elftal uit Leusden niet op en verloor met 2-0. Ze eindigden als 4e van de poule en moesten ook verder strijden om de 7e-8e-9e-10e plaats, tegen Arnhem, LEUSDEN - Zonder al te veel chau vinisme mogen we echt wel stellen dat het damesvoetbal op dit moment ,,de" damessport van de toekomst is. Einde lijk hebben de dames ingezien dat voet bal echt niet alleen door mannen behoeft te worden beoefend. We zouden bijna zeggen: „Natuurlijk niet, want met een beetje training kan ieder meisje ook een bal trappen, koppen en schop pen". En laten we heel eerlijk zijn, u zat toch ook te watertanden, toen het Nederlands elftal zo grandioos voetbal de tijdens de Wereldkampioenschappen in West-Duitsland. Onbewust dacht u misschien van: ,,Wat zou ik ook graag eens voetballen". Nu in Leusden zijn die mogelijkheden er en wel bij Roda '46. Deze vereniging roept alle dames vanaf 14 jaar op, die belangstelling hebben voor damesvoetbal, om eens ge woon te komen kijken bij een wedstrijd of bij een training Gewoon eens naar het Burgemeester Burning Sportpark komen en zien hoe leuk en gezellig de voetbalsport ook voor meisjes is. Onder toezicht van een deskundige trainer wordt er iedere maandagavond vanaf 20 30 uur getraind, waarbij aan alle facetten van de voetbalsport aan dacht wordt besteed. Dat wil dus zeg gen de trainer besteed aandacht aan, techniek, konditie, taktiek enz. en dit alles op een bijzonder prettige wijze Dat de training naar de zin van de da mes verloopt, blijkt wel uit het feit, dat de opkomst erg goed is. Het dames-elftal van Roda speelt ook kompetitiewedstrijden tegen andere ploegen uit de provincie Utrecht De eerste kompetitie-wedstrijd van Roda is zondag 7 september a.s 10 00 uur en wel tegen Limvio uit Baarn. Wilt u gaan voetballen, maar twijfelt u nog, ga dan eens een paar keer proef- trainingen mee maken bij Roda, dat kan namelijk ook. Gewoon een paar keer vrijblijvend meetrainen om tot een defi nitief besluit te komen. Wilt u inlichtingen over damesvoet bal, wilt u een paar keer als proef mee trainen, of wilt u lid worden, stap dan eens langs bij Ada Snoek-Visser, Ereprijshof 10 te Leusden-C of kom eens gewoon binnen in de Roda kantine, u krijgt dan onmiddellijk alle inlichtin gen die u wenst. Kom eens langs bij Roda '46 het zal u beslist niet tegen vallen Programma: Zondag 1 september D E O. - Roda dames om 13 00 uur. Amsterdam en nog een keer Hengelo Deze wedstrijden werden alle drie verloren, resp 4-0, 5-0 en 2-0 Daarom eindigde dit elftal op de 10e en laatste plaats. Het oudste team (14-15 jaar) was ingedeeld bij Oss, Amsterdam en Arn hem In de eerste wedstrijd, tegen Oss kwamen ze met 1-0 voor te staan maar verloren toch nog met 2-1 De wedstrijd tegen Amsterdam werd gran dioos gewonnen met 3-1 Ook tegen Arnhem waren de jongens uit Leus den sterker en wonnen met 2-0 Ze kwamen op de 2e plaats in de poule en moesten toen nog om de le-2e- 3e-4e- plaats spelen tegen Nijmegen, Haarlem en nog een keer Oss Deze wedstrijd tegen Oss werd nu met 3-0 gewonnen. Tegen Nijmegen en Haar lem gingen ze ten onder met 2-0 en 6-0 Daarom kwamen ze op de 3e plaats, het beste succes van dit jaar, maar ook beter dan vorig jaar bij het landelijk toernooi Nijmegen en Haarlem moesten met elkaar uitvechten wie er op de eerste plaats kwam, d m v. strafschoppen, omdat ze beiden hetzelfde doelgemid- delde hadden. Haarlem schoot er 2 in en Nijmegen maar 1 Hierdoor werd Haarlem kampioen. Op de terugweg werden alle spe lers en leiders bedankt door de de legatieleider de heer J. Lohuis van Huize Don Bosco, omdat ze allemaal hadden meegewerkt aan een zeer spor tieve voetbaldag en iedereen kreeg een herinneringsmedaille vandeztdag. Hopelijk kan Leusden volgend jaar weer deelnemen. LEUSDEN - De meisjesaspiranten van Impala-handbal speelden zaterdag middag om één uur hun openingswed strijd van dit seizoen. De tegenstander heette BS '74, een nog jonge vereniging Impala opende de score. Al spoedig bleek dat BS '74 geen partij was voor Impala Na een tegendoelpunt werd Impala heer en meester van de wed strijd Er vielen grote gaten ïndeBun- schotense verdediging en Impala profi teerde daar goed van De ruststand werd 7-1. Na de rust werd wat kalmer aan gedaan. Eindstand 9-1, een verdien de overwinning voor Impala. Afgelopen zondag om klokslag 12 uur begon het eerste herenseniorenteam van Impala aan hun eerste wedstrijd in de veldhandbalcompetitie. Het was stralend weer en plaats van handeling was het Burgemeester Buiningpark in Leusden. Op het nog jonge gras van het nieuwe handbalveld werd het een leuke, sportieve wedstrijd. Tegenstan der was de jonge ploeg van S D.O-2. Na een gelijkopgaande strijd kreeg Im pala enig veldoverwicht dat door laag geplaatste schoten een voorsprong van 7-4 bij de rust opleverde. Na de thee hetzelfde beeld: een beter spelend Im pala dat beter combineerde en meer va riatie in haar spel wist te leggen. De twee gevaarlijke schutters van S.D O. werden steeds beter de hand dwarsgezet. Ook aanvallend klopte het af en toe aardig. Dit leverde enige leuk opgezette en snelle aanvallen op. Aldus liep de voorsprong regelmatig op. Na enig oponthoud omdat een speler van SDO zijn enkel verstuikte, zakte het tempo behoorlijk. SDO was te moe om nog iets aan de achterstand te kunnen doen terwijl Impala het wel geloofde en rustig naar het eindsignaal speelde. De uitslag werd een 13-5 overwinning voor Impala. Het tweede herenteam van Impala moest deze dag op bezoek bij BHC-4 in Bussum. Helaas was dit team niet compleet, men moest de reis met 6 man aanvaarden Het begin van de wedstrijd was goed; binnen 2 minuten stond Im pala met 2-0 voor Maar toen werd het moeilijk. De Bussumers schoten met scherp op het Impala doel. Door goed keeperswerk werd de schade be perkt tot een 4-2 achterstand. Impala kwam terug en bij de pauze was de stand weer in evenv.icht. 5-5. In de tweede helft ging de warmte en de vermoeid heid een woordje meespreken. Het tem po zakte. Toch liep de stand regel matig op in het voordeel van Impala. Eindstand: Impala wint met 10-8. Een goed begin van dit onervaren team. Ver der nog hulde aan onze sportieve voor zitter, die zich wegens spelersgebrek opgaf als spelend lid. Ja, spelersgebrek dat is voor Impala handbal een gevreesde en langdurige „kwaal". Wilt u in Leusden een sport beoefenen en onze ziekte helpen gene zen kom dan eens kijken op onze trai ningen donderdagavond van 7.30 tot 10.30 uur in de sportzaal Groenhouten. U bent van harte welkom! Programma, zaterdag 31 augustus: Meisjesaspiranten 13.00 uur: Fideli- tas-Impala; zondae 1 september: Da messenioren 13.15 uur Impala-Spor ting 2, Herensenioren. 11 00 uur:BSV- lmpala; 12.00 uur: Impala 2-BHC 4. De dames senioren moesten hun eerste competitiewedstrijd op de Bok- keduinen tegen Fidelitas. In het be gin liep het allemaal niet zoals het eigenlijk moest omdat er enkele ju nioren bijgekomen waren Maar na een tijdje ging het beter. Doordat het eerst even wennen aan elkaar was, duurde het ook even voordat het eerste doelpunt viel. Al gauw daarna kwam Impala op 2-0 door een penalty Fidelitas scoorde éénmaal te gen En met een stand van 2-1 gin gen ze de rust in. Na een kop thee werd de strijd hervat Het ging ze toen veel beter af dan in de eerste helft De doel punten vielen toen sneller achter el kaar. Het werd 5-2 voor Impala. Na een kleine pauze doordat een speel ster van Impala geblesseerd raakte werd het 6-3 Hierna beheerste Im pala het spel volledig en de tegen stander had niets meer in te bren gen. Met nog enkele minuten te spe len vond Impala nog éénmaal het doel Eindstand 7-3 voor Impala. Al was het de eerste wedstrijd van de competitie toch werd er leuk gespeeld. Er werd zeer goed verdedigd. De aanval liet nog wat te wensen over. Maar als ze beter op elkaar inge speeld zijn zal ook dit beter gaan Programma a.s weekend. Zaterdag meisjes aspiranten: Fidelitas - Impala aanvang 13.00 uur Zondag dames senioren: Impala - Spor ting 2 aanvang 13.15 uur Zondag heren senioren BSV - Impalal aanvang 11.00 uur. Zondag heren senioren Impala 2 - aanvang 12.00 uur. ACHTERVELD - Het damesteam van s.v. Achterveld heeft zeer succesvol deelgenomen aan het door de s.v. Hoog landerveen georganiseerde voetbaltoer nooi voor dames. Zij werden eerste in dit toernooi, evenals vorig jaar. In de eerste wedstrijd - tegen Hil versum - zag het er echter nog niet naar uit dat dit resultaat zou worden behaald. De Achterveldse dames kwa men maar moeilijk op gang Er werd niet gescoord, einduitslag 0-0. Tegen Hooglanderveen ging het allemaal weer beter. Met de stevige nederlaag tegen die club in het voorjaar nog in het geheugen, trad men geladen aan. En met succes, na een kwartier stond Achter veld door 2 doelpunten van Lia de Vette reeds op een 0-2 voorsprong. Kort voor het einde bracht Achterveld de stand op 0-3 Doordat Radiostad niet was ko men opdagen moest Achterveld na deze 2 wedstrijden met het op gelijke hoogte gekomen Hilversum penalty 's nemen om de eerste plaats in poule A Achterveld benutte 4 van de 5 penalty's. Hilver sum slechts één. Hierdoor kwam Achterveld in de finale. Tegenstander was Soesterberg, de winnaar van poule B. Deze wedstrijd werd geleid door een neutrale scheids rechter Achterveld speelde in de eerste helft voorzichtig en niet in de sterkste bezetting De ruststand was 0-0. Na de rust werden Beb van de Hengel en Mieke Gudde ingezet en dat betekende een goede versterking van het middenveld. Toch duurde het tot 3 minuten voor het einde alvorens Achterveld haar over wicht in een doelpunt tot uiting kon brengen. Dat gebeurde uit een vrije trap, door Mieke Gudde goed in het doelgebied geschoten en door Lia de Vette onhoudbaar ingeknald. Een gouden doelpunt want het bracht de beker weer voor een jaar in de Achterveldse prij- zenkast. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS! AMERSFOORT - Een groot aantal Altis atleten uit Amersfoort waren naar Utrecht gegaan om daar deel te nemen aan instuif-wedstrijden. Die middag konden veel atleten goede prestaties bijschrijven. Als grote verrassing ontpopte Bert van Hamersveld zich die routinier René van Zee versloeg. Van Hamers veld deed dit op de 3 000 meter. Na ongeveer 2.000 meter kon Van Hamers veld het tempo verhogen en finishte als eerste bij de heren-C. (tijd 8.55.2 min René van Zee werd derde bij de heren-B in 9.02.8 min. Bij de jongere meisjes-B legde Ellen Dien de Ruyter beslag op een eerste plaats bij het ver springen met een sprong van 4.63 me ter Op de 100 meter werd zij 2e in 14.6 sec. Als sprint-talent eindigde Ti neke de Bruyn ook bij de meisjes-B als eerste in 13 0 sec. Zij werd vierde bij het verspringen met 3.71 meter. Margreet Heynis wist twee derde plaat sen te behalen op de 100 meter in 15.2 en bij het verspringen met 3.96 meter. Margriet Pol behaalde een per soonlijk rekord op de 100 meter. Haar tijd van 13.4 sec was goed voor een eerste plaats. Op de 800 meter werd zij derde in 2.26.4 min. Ineke van Zee was bijzonder goed in vorm bij het hoog springen (1.40 meter). Zij noteerde ook nog een verste sprong van 3.60 meter Ada Buyzo wist de kogel 5,98 meter te stoten Op de 400 meter Heren waren een drietal Altis heren te vinden. Frits Mollink legde de 400 meter, na een 100 meter van 12 9 sec. af in 54.1 sec Aad Maoke werd na hem tweede in 56.1 sec Voor de 100 meter had hij 12 9 sec. nodig. John de Jong legde de 100 meter af in 11 4 sec. Deze tijd leverde hem een eerste plaats op. Hij finishte als derde op de 400 meter in 53.7 sec Theo Post wist het als nieuwkomer al ver te brengen met zijn prestaties op de 100 meter (12.6sec.)en verspringen (5.83 meter). Niels van Mechelenlegde de 3 000 meter af in de persoonlijk- rekord-tijd van 9.15 min. Ties ter Horst werd op de 800 meter vierde in 2 24.4 min. UMJmcMH van Man4ta atidiw yt<i Aut M WWrb 1 /n Af. H6 Aun4Udat fawn,. ACHTERVELD - De Laat-zomerrit van de AMBC „Achterveld" welke op 1 september a.s. zou worden gehouden, is uitgesteld. Deze wordt nu verreden op 15 september.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 13