Geslaagde feestelijke marktdag yji ivvc leer geld nodig voor het Voorbereiden van diverse iestemmingsplannen Wie wordt van klaverjas- Iclub in oprichting Subsidie en renteloze lening voor Lisiduna Leusder Krant Mereidings- sluit Onderhandse anbesteding 2e deel bouw- [rijp-maken Groenhouten Verlovings-, Huwelijks- en Geboortekaarten RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN Losse verkoop Leusder Krant SCHAFTLOKALEN VOOR DE PLANTSOENDIENST Burgerlijke stand Gemeente Leusden AGENDA EMEENTE LEUSDEN VOOR BOUW VAN KANTOOR-GEBOUW Deze week militaire oefeningen (DERDAG 29 AUGUSTUS 1974 LEUSDER KRANT 3 LeusdEN - In 1973 stelde de raad krediet beschikbaar van f90.000,- £eos kosten van diverse bestem- "jplaooeD. Het Technisch Advies- ireiu Dwars, Heederik en Verheyzou T (penwerk en een gedeelte van het Iderzoek Daar de bestemmingsplannen jsdeo-Zuid" en ,,Leusden-Cen- verrichten. Geraamde kosten Ifis.OOO,- is f30.000,-. Inmiddels «bleken, dat het noodzakelijk is Vook de Geo-Meetdienst B.V. in te Joelen teneinde over goede metings- Leveos te kunnen beschikken. In ver- ij hiermede, dient het krediet met .0,- te worden verhoogd. Kjei'Adviesbureau Arnhem zou het lenwerk, het onderzoek voor zover Diet afgerond en de afronding van I administratieve gedeelte van de nnen ,.Den Treek" en „Buitenge- C-Oost' tot het ontwerp-stadium fricbten. In 1973 is hiervoor een I (Vao de redaktie) LEUSDEN - Met de groei van Leusden wordt het aantal vereni- I gingen groter. Kregen wij in de loop der tijd een biljartclub, een I bridge-club en een hockey-club I erbij, nu wordt het intitiatief I genomen voor de oprichting van I een klaverjasvereniging. Initiatiefnemer is de heer A. Kok uit Leusden-centrum, die in njn vorige woonplaats Amster- dam jarenlang voorzitter is ge veest van een klaverjasclubenin verschillende van deze clubs ak- uef is geweest. De heer Kok zou graag een der- gelijke club in Leusden van de grond willen krijgen. De moge lijkheid bestaat om in café-res taurant Nieuw Leusden te j Leusden-centrum te spelen. Op velke avond dat gaat gebeuren, zal na onderling overleg kunnen «orden bepaald. Iedereen die belangstelling heeft voor het lidmaatschap van de nieuwe klaverjasvereniging, J kan zich hiervoor opgeven bij de I heer A. Kok, Gorzen 12 te Leus- I deo-centrum, telefoon 3367. LEUSDEN - Bij het college van en w. is de wens te kennen gegeven 1 garage te bouwen op het perceel ïbaksteeg 2, kadastraal bekend ge ënte Leusden, sectie E, nr. 1039. [et onderhavige perceel ligt in het "^ied, waarvoor het bestemmings- Buitengebied-oost in voorberei- ts. Voor het onderhavige agra- iche bedrijf is in dit ontwerp-plan J bouwperceel opgenomen, binnen perceel de nodige bebouwing, 'Eronder een garage, mag worden Kericht. Voor het perceel Tabaksteeg 2 is 'omenteel nog van kracht het Uit- ^idingsplan in Hoofdzaken der ge- leente Leusden van 1966. Het perceel J®" in dit plan een agrarische be- emming. De voorschriften laten de li* van een garage niet toe. teneinde een aanvraag om bouw- ^gunning te kunnen honoreren, zou het perceel een voorbereidings- genomen dienen te worden wr middel van een bijzondere pro- '*r{re kan dan een bouwvergunning orden verleend, temeer daar een jwplan in overeenstemming zal zijn het bestemmingsplan Buiten lied-Oost. en w. stellen de raad voor voor perceel Tabaksteeg 2 een voor- «reidingsbesluit te nemen. Commissie voor de Ruimtelijke krediet uitgetrokken van totaal f60.000,- De werkelijk te verrichten werkzaamheden zijn sindsdien echter aanzienlijk omvangrijker van aard ge weest dan verwacht, waardoor ook de kosten beduidend meer hebben be dragen dan geraamd. Al werkende aan de plannen bleek namelijk: - dat de inventarisatiegegevens geheel herzien moesten worden, onder meer resulterende in een enquête onder de agrarische bedrijven en het opstellen van een geheel nieuwe kaart met bouwpercelen; - dat een aantal beleidsvragen rezen, die tot extra overleg voerden; - dat bovendien het bestemmingsplan ,,Den Treek" een zodanige priori teit had, dat tot een gescheiden be handeling van de twee plannen moest worden overgegaan; - dat de personeelstarieven in verband met de stijging van lonen en prijzen moesten worden herzien. Rekening houdende met eventueel nog te verrichten werkzaamheden, waarvan het externe overleg en de be handeling van eventuele bezwaarschrif ten met daaruit voortvloeiende wijzi gingen een niet onaanzienlijk percenta ge uitmaken, bedragen de uiteindelijke kosten naar raming f 150.000,-. B. en w. stellen de raad voor extra kredieten beschikbaar te stellen van f8000,- en f90.000,- I LEUSDEN - De werkzaamheden in fcet bestemmingsplan Groenhouten zijn [hans zover gevorderd, dat in dit plan pet het 2e gedeelte bouwrijp maken wn aanvang kan worden gemaakt. B en w. stellen de raad thans voor e werkzaamheden onderhands aan te wsteden aan de Fa. Van Schoonhoven BV te Veenendaal. De Commissie Financiën heeft haar istemming met voorstel betuigd. Natuurlijk bij de bestellen. Modellenboeken mag u thuis bezichtigen. LEUSDEN - De raad van de gemeente Leusden komt opdonderdag29augustus 1974, om 19.30 uur, in het gemeente huis van Leusden bijeen. Op de agenda staan de volgende voorstellen. 1. Opening 2. Mededelingen. 3. Ingekomen stukken 4 Notulen 5. Afschaffing van het heffen van recht wegens lijkschouw c a bij crematie. 6. Verkoop stroken grond aan de heren E. Nefkens en D. J de Jong. 7. Verkoop grond in plan Groenhouten aan de A.P.N. te Naarden. 8 Overeenkomst tot het aangaan van een zakelijk rechtmetdeP.U.E.M. 9 Onderhandse aanbesteding bouw- njpmaken 2e gedeelte van plan Groenhouten. 10. VoorbereidingsbesluitTabaksteeg. 11. Toepassing art 72 der L.O.-wet 1920 t.b.v. Chr. Basisschool „Ha- mersveld". 12. 37e begrotingswijziging 1974 al- algemene dienst; 16e begrotingswijziging 1974 grondbedrijf; Grondaankoop mevr. W. Vrijhoef- van de Bilt c.s. 13. 38e begrotingswijziging 1974 al gemene dienst; inrichting gereformeerde school. 14. 39e begrotingswijziging 1974 al gemene dienst; extra krediet t.b.v. bestemmings plannen 15. 40e begrotingswijziging 1974 al gemene dienst; diverse onderwijsuitgaven. 16. 41e begrotingswijziging 1974 al gemene dienst; algemene wijziging. 17 21e begrotingswijziging 1973 grondbedrijf (eindwijziging). 18. 42e begrotingswijziging 1974 al gemene dienst; schaftlokaal dienst gemeente werken. 19. 43e begrotingswijziging 1974 al gemene dienst; subsidie „Lisiduna" 20 Rondvraag 21. Sluiting. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3 De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr Irenelaan 9. LEUSDEN - De muziekvereniging „Lisiduna" te Leusden heeft verzocht om een gemeentelijk aandeel in de kosten van aanschaffing van nieuwe uniformen met toebehoren. De huidige uniformen zijn namelijk geheel ver sleten. De kosten worden volgens de inge diende begroting geraamd op f32.400,-. De vele acties die door de vereniging zijn gevoerd, zijn zo goed aangeslagen, dat de opbrengst ca. f23.400,- be draagt. Er resteert derhalve nog een bedrag van f9.000,-. B. en w. menen op het verzoek van de vereniging positief te moeten rea geren, door de raad voor te stellen een bijdrage a fonds perdu te verlenen van f4.500,- en voor het resterende deel ad. f4.500,- een 5-jange rente loze geldlening te verstrekken. De Commissie Financiën kan zich met dit voorstel verenigen LEUSDEN - Het is wenselijk ten behoeve van het personeel van de plantsoenendienst binnen een redelijke afstand van het werk een schaft-, schuil- en toiletgelegenheid te hebben. B. en w. stellen de raad voor in de plannen „Alandsbeek-west", „Groen houten" en in Achterveld schaftlokalen te plaatsen, welke ook zullen worden gebruikt voor het bergen van gereed schap en machines. Naast do sociale motieven die tot dit voorstel leiden, kan voor wat be treft de financiële kant worden op gemerkt. dat er een aanzienlijke be sparing op verliesuren en traktie- kosten zal worden bereikt Rekening houdende met de sterk stijgende loon kosten en de door afschrijving dalende kapitaallasten is het financieel zeker verantwoord de drie schaftlokalen te plaatsen Hierbij kan ook nog worden op gemerkt, dat het centrale schaftlokaal aan de Burg. de Beaufortweg dan minder sterk zal behoeven te worden uit gebreid In de investeringsstaat behorende bij de begroting 1974 is reeds de bouw van een schaftgelegenheid in Alands beek-west gepland De kapitaallasten ad. f3 600,- zijn gereserveerd in de begroting 1974, waardoor de raming op volgnummer 608 met dit bedrag kan worden verlaagd. De bouw- en inrichtingskosten van de drie schaft lokalen worden geraamd opf 111.000,-. B. en w. verzoeken de raad een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen De Commissie Financiën kan zich met dit voorstel verenigen. Hen man ent de rmddenstands- msse had geen moeite zijn zaak aan te passen Hy verbouwde 'm adverteert m dit blad. en zat snelineenhoqere klasse. Irdenii leb lnê en de Volkshuisvesting heeft roet ons voorstel kunnen verenigen (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Dins dag werd het feit gevierd, dat de Leusdense weekmarkt een jaar bestond. Van 's morgens negen tot 's middags vier is het een drukte van belang geweest, waar aan de verschillende extra marktkramen ook wel debet ge weest zullen zijn. Zoals aange kondigd waren er verschillende oude ambachten te bewonderen, terwijl ook verenigingen acte de presence gaven, zoals Blijhof. Hoewel wel aangekondigd, was er op de Zwarteweg niets te be leven voor de Marktgangers. Wel bij de firma Coen v. d. Berg waar de mandenvlechter stonden een eigen kraam van de firma v. d. Berg (met loterij). Ook bij de Biezenkamp stonden verschil lende kramen opgesteld, onder meer met sierkunst, die veel be langstelling trokken. Al met al een zeer geslaagde marktdag. Ook voor de leerlingen van de verschillende lagere scholen, die een bezoek brachten aan de markt. Hierbij een foto-im pressie van dit gebeuren. (Foto's Leusder Krant). FILMAGENDA AMERSFOORT AMERSFOORT - Filmagenda voor de bioscopen van donderdag 29 augus tus tot en met woensdag 4 september. GRAND THEATRE Donderdag t/m woensdag „The Sting", 14 jaar. De hoofdfilm begint 10 minuten na aanvang van de voor stelling. Vrijdag 30 augustus: aanvang 23.00 uur: „The Exorcist". 5 september komt „The Exorcist" in premiere. Wegens de enorme belangstelling nu al de gelegenheid tot voorbespreking, wij geven 2 avond voorstellingen 6.30 en 9.15 uur. CINEMA AMICITIA Donderdag en vrijdag in onze Art- house - serie: „Papermoon" 14 jr. Zaterdag t/m woensdag: „Vrolijke ontucht in Tirol", 18 jr. Vrijdag: Late night show, aanvang 23.00 uur: „Satyncon", 18 jr. Zaterdagmiddag 2 00 uur, zondagmid dag 1.30 uur, woensdagmiddag 2.00 uur, speciale jeugdvoorstellingen: „Laurel en Hardy als struikrovers" CITY THEATER Donderdag cyclus: „When dinosaurs ruled the earth". Vrijdag t/m woensdag: „Hetduivels- masker van Tang". Vrijdagavond in de late sex show: aanvang 23 uur: „Fritz de kat", 18 jr. Zaterdagavond nachtvoorstelling: aanvang 23.45 uur „De code van de colt", 18 jr. AANVANGSTIJDEN: GRAND THEATRE: Zaterdag 2.00-6.30 en 9.15 uur. Zondag: 1.30- 4.00- 6 30 en9.15uur Overige dagen: 2.00 en 8.00 uur. CINEMA AMICITIA: Zaterdag 6.45 en 9.15 uur. Zondag 4.15-6.45- 9.15 uur. Overige dagen. 2 00 en 8 00 uur Woensdag alleen 8 00 uur. CITY THEATER: Zaterdag 2 00- 6.45 en 9.15 uur. Zondag: 2 00- 4.15- 6.45 en 9.15 uur. Overige dagen: 2.00 en 8.00 uur. Hebt u iets te verkopeh? Plaats een LEUSDERHEITJE! LEUSDEN - Geboren: Maaike, d.v. D. Plantinga en G. Gielen, Gagelhof 17; Dennis, z v C. Veenendaal en E. A van Kleef, Ploegschaar 33. Martijn, z v. W Couwenberg en J. Brink, Ak- kerwinde 9; Evert-Jan. z.v J van Doornik en M. Roskam, Hessenweg 157; te Utrecht: Erica, d v E A Beckeren Th H. M van Lent, Esdoornhof 5. Ondertrouwd te Leusden: Wilhelmus Theodorus Maria van der Horst en Johanna Wilhelmina Maria van Roomen, Evert Hendrik van Egdom enCatharina van Koppenhagen, Johannes Adrianus Slager en Anneke Nijboer; Theodorus Johannes Maria Visser en Wilhelmina Anna Maria Herder; Januarius Visser en Maria Johanna Horst. Gehuwd: L A Th. Houtveen en G A van Middelaar, P. van Nijkerk en A I. Trappenburg; M. W. den Iseger en T. G. de Jager, H H. J. van Burg steeden en J. M. van de Hoef, K W. Aberkrom en N J. Peddemors; M. B. Roos en H. J. Staal. Overleden: D. Ch vandeFlier. 83 jr VERKOOP GROND IN PLAN GROENHOUTEN LEUSDEN - In het op 31 juli j.l door Gedeputeerde Staten van Utrecht goedgekeurde bestemmingsplan Groen houten zijn twee nabij de Centrum weg gelegen percelen grond voorradig, waarvan het ene is aangewezen voor de bouw van een kantoorgebouw, ter wijl het andere bestemd is voor de realisering van eenautoservicestation. Over het laatstgenoemde perceel zijn nog onderhandelingen gaande, maar omtrent de verkoop van eerstgenoemd perceel grond hebben b. en w. overeen stemming bereikt met het Aannemings bedrijf de Besloten Vennootschap Pro- duktiestroom B.V. te Bussum Zij stellen de raad daarom voor tot verkoop van dit perceel te besluiten, tegen een bedrag van f350 000,- De Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting en de Commissie Financiën gaan met deze verkoop ak koord. ACHTERVELD Donderdag 29 augustus: 14.00 uur: Diavertoning voor bejaarden over de parochie „Achterveld". 19.00 uur: Middeleeuws wagenspel door de toneelvereniging „Culdoto" bij de vijver „De Heidebloem". Alle deelnemers van de historische op tocht zijn de eregasten. 19 30 uur: Rommelmarkt door de Muziekvereniging „D.W.S 21.00 uur. Middeleeuws wagenspel bij huize „Sint Joseph". Vrijdag 30 augustus: 19.00 uur: Mid deleeuws wagenspel door de to neelvereniging „Culdoto". Ere gasten in historisch kleding, ach ter de kerk. 19 45 uur: Middel eeuws wagenspel bij het Raad huisje. 20 00 uur. Schut- en kla- verjastournooi in „Ons Gebouw". 20.00-21.00 uur: Tentoonstelling in de Kerk Zaterdag 31 augustus: 13.00 uur Auto ped- rolschaats- en minitour-wie- lerwedstrijden in de nieuwbouw. 13.45 uur: Ringsteken door ruiters los te paard en met karretjes op „Groot Achterveld". 15.30 uur: Ringsteken door wielrijders, bromfietsen en motorrijders in de nieuwbouw. 20.00 uur Taptoe door drie muziekkorpsen. Zondag 1 september: 9.30 uur. Zes kamp in Kerstens Sportpark. 16.00 uur: Gekostumeerde voetbalwed strijd. 19.00 uur: Plechtig Slui- tings Lof in de Kerk. 20.00 uur: Revue in „Ons Gebouw" LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 29 augustus: Raadzaal 19.30 u Raad Leusden. Vrijdag 30 augustus: Blijhof organi seert barbecue in de tuin aan de Ansfriduslaan. Medewerking ver leent Sj. Bosma, volksdansen. Le den betalen f6,- p.p., niet-leden f 12,- P P Vrijdag 30 augustus: „De Til" open van 19 00 tot 23.00 uur. Zaterdag 31 augustus: Straattekenfes- tijn „Blijhof", aan de Larixlaan bij het Astmafondsgebouw. Voor iedereen. Aanvang 10.30 uur. Zaterdag 31 augustus:O.V.L. 13.30uur Spelmiddag voor jong en oud. Op het parkeerterrein bij het B. Bui- ning park Zaterdag 31 augustus: O.V L. organi seert om 20.00 uur gezellige avond op het plein van het Roda klup- huis. M.m.v. „The Hush" en het orkest van Toon Steenbeek. Entree f4.-. Zondag 1 september: „De Til" open van 10.00 tot 13.00 uur. Dinsdag 3 september „De Til" open van 19 00 tot 23.00 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 5 september - VVD Leusden organi seert voor leden alswel belangstel lenden een bijeenkomst in Restaurant „De Klaveet", Postweg 1, Leusden (C.), aanvang 20.30 uur. Vrijdag 6 september: „De Til" open van 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdag 7 september: „Clubgebouw Blijhof" Start Instuifhobbyclub. Zaterdag 7 september: „De Til" 20.00 uur. Dansavond. Zondag 8 september: „De Til" open van 10.00 tot 13 00 uur. Zondag 8 september: „De Til" 14.00 uur dansmiddag. LEUSDEN/ZUID Zaterdag 1 september: 14.00 tot 16.30 uur „Opening" van de hockey velden door burgemeester Mr. A H. van der Post voor de Mixed Hockeyclub Leusden. Dinsdag 3 september: U.V.V. Senioren- sociëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden/ Zuid. 14 00 tot 16.30 uur in het Roda-klubhuis aan de Bavoortse- weg. OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevr. C. Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leus den/Zuid, telefoon: 03490-18134. LEUSDEN - De politie deelt de inwoners van Leusden mede, dat er in deze week militaire oefeningen wor den gehouden in de gemeente Leusden.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3