weinig perkeerplddtsen een leven MIVA-bliksemaktie voor de aanschaf van verkeersmiddelen in plan Rozenboom Oranjevereniging organiseert spel- middag en open- luchtdansen U.V.V.-seniorensoos opent poorten weer Prijs voor slijterij H. v. d. Hengel Voorlopig bestuur wijkvereniging opgericht ONTMOETINGSAVOND BEWONERS-GEMEENTEBESTUUR |)|og(| yQQf OVERBRUG DIE AFSTAND! Straatteken- festijn van Blijhof Morgenavond barbecue-en met Blijhof Broeder van Roomen vraagt ook uw hulp Bloemen voor bestolene Damesfiets gestolen ZATERDAGMORGEN SLUITINGSTERMIJN VAN ONZE KRANT IS DINSDAGMIDDAG 12 UUR INLEVEREN KOPY BIJ MEDEWERKERS TOT MAANDAGAVOND 18 UUR 29 AUGUSTUS 1914 LEUSDER KRANT LEUSDEN - In het weekeinde van 31 augustus - 1 september a.s. houdt MIVA, de Missie Verkeersmidde ls Aktie, haar jaarlijkse, landelijke kollekte. De MIVA hoopt dan aan 323 *an de 800 binnengekomen aanvragen om hulp op vervoersgebied te kunnen voldoen. Aanvragen van missionaris sen en landeigen krachten om fietsen en auto's, bromfietsen en paarden, bootmotoren en ambulances, jeeps en scooters, vrachtwagens en bestel auto's. Zij hebben vervoer nodig om bun werk voor hun mensen te kunnen «oen. Dus, om afstanden te overbrug gen, zodat het isolement doorbroken jan worden, de solidariteit kan wor den bevorderd, communicatie tot stand jan worden gebracht, het evangelie bekend gemaakt kan worden. Voor dat *erk van dienstbaarheid hebben ze enae hulp nodig; concreet, onze hulp bij hun vervoer. Van deze missionarissen en eigen- ndse krachten, die onze hulp vra gen, komt er ook een uit onze streek: Broeder G. van Roomen (uit Leusden) - Zaire Broeder Van Roomen is werk zaam in Lubumbashi in Zaire. Zijn werkterrein omvat het jeugd werk in een parochie van 80 000 mensen en met een doorsnee van 25 km. Hij schrijft: ,,Hier wonen veel mensen, die uit het binnen land zijn gekomen in de hoop werk te vinden m de stad. Voor de mees- ten is dat een illusie geworden. Het is ongelooflijk, hoeveel mensen er hier werkloos rondlopen en vooral jongeren Als missionaris sen hier hebben wij naast het parochiewerk ook een dienst op gericht voor opvang van jongeren. We hebben werkplaatsen en een boerderij buiten de stad, waar de werkloze jongeren het vak leren van timmerman, lasser, hout bewerker Dat werk heeft vele positieve kanten. De jongeren le ren er een vak, verdienen wat geld, en kunnen later gemakke lijker werk vinden En zo kunnen heel wat jongeren door deze ellen dige situatie doorstromen naar wat meer kansen op een menselijk be staan Voor ons werk hebben we een kleine vrachtwagen nodig, voor de aanvoer en verkoop van mate rialen om de jongeren in verschil lende bouwwerken in te zetten voor de praktische kant van de studie Wij hopen, dat de MIVA onze parochie en het werk voor de jongeren zal kunnen voorzien van een vervoermiddel!" Via de bliksemaktie hoopt de MIVA nü, in deze weken, in één slag dus aan 323 van de 800 aanvragen om vervoer te voldoen. Daar is een bedrag van f2.700.000,- voor nodig; dat bedrag was ook het resultaat van de landelij ke aktie in 1973. Maar er zijn nu meer aanvragen, meer dringende verzoeken om hulp Mocht de MlVA-aktie de drie miljoen gulden halen, dan zouden we buiten de 323 missionarissen eneigen- landse krachten er nog 42 extra kunnen helpen. Daarom is uw antwoord nu zo belangrijk voor het MIVA-antwoord aan hen straks. Geef daarom een royale gift en overbrug die afstand! Dit is het gironummer Giro 27 22 49 t.n.v. MIVA, Keizers gracht 525, Amsterdam LEUSDEN - Enkele maanden gele den vond er een diefstal plaats van bloemen en planten uit de bakken van de heer Van T. uit Leusden-centrum. De dader van deze diefstal kreeg van de officier van justitie een voorwaar delijke niet- vervolging onder voor waarde dat hij de eigenaar van de planten zou schadeloos stellen De heer Van T wenste inmiddels ech ter niet meer te worden benaderd voor schadevergoeding LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag morgen 31 augustus (tenminste als het niet giet), organiseert Blijhof weer een straattekenfestijn voor de jeugd. Om half elf kan men hiervoor terecht in de Larixlaan, waar de vakken uit gezet zullen worden. Iedereen, ook die genen die geen lid zijn van Blijhof, kan hieraan meedoen en alle deel- nemertjes krijgen na afloop een kleinig heidje m^e naar huis Men hoopt dat ook veel ouders en andere belangstellenden naar dit kleur rijke gebeuren komen kijken, zodat alles extra gezellig wordt. LEUSDEN - Binnenkort zal in Leus den een bloedafname-avond worden ge organiseerd door het Rode Kruis. Het gaat nu eens niet om geld, maar alleen om nog geen halve liter bloed. Ieder een tussen 18 en 65 jaar die gezond is, kan dit makkelijk missen, daar binnen korte tijd de hoeveelheid afge staan bloed in uw lichaam weer wordt bijgemaakt. Zoals uw weet is de nor male hoeveelheid bloed van een vol wassene ongeveer 5 liter. Jaarlijks zijn vele tienduizenden li ters bloed nodig om daaruit voor de behandeling van patiënten onontbeer lijke geneesmiddelen te bereiden Het is het werk van de Rode Kruis afde lingen hun menslievende taak te ver vullen, door het organiseren van bloed- afname-avonden Indien u zich hiervoor opgeeft, bent u beslist niet de enige; velen deden het voor u en het is misschien aardig te weten dat in 1973 260.000 mensen bloed hebben afgestaan als Rode Kruis donors. Dit is een respectabel aantal, maar in de praktijk blijkt, dat het eigenlijk toch niet genoeg is Nog deze week zal u een kaart in uw bus ontvangen U hoeft niets an ders te doen dan u naam en uw adres op te schrijven en de helft terug te zenden en u ontvangt een oproep voor 16 september a.s Kiest u voor een bepaalde tijd zet het dan maar op het aanmeldingskaart. taat hiervan pas over 3 a 5 jaar zien, maar dan moet de groei ook wel aan de verwachtingen voldoen" De heer Broerse vertelt dan verder wat over de tuinen, die naar zijn mening niet uniform hoeven te zijn. Vooral niet als de groenvoorziening in een wijk een bepaald karakter heeft. Hij raadt de aanwezigen aan ge^n bomen in de tuinen te plaatsen Deze zijn al met een zekere speelsheid geplaatst Heesters zullen het echter uitstekend doen Tot slot komt de heer Broerse nog even terug op het middengedeelte. ..Hier is een gevarieerde beplanting waardoor men de wisseling in seizoenen mee kan maken In deze wijk zijn speelstraten die elk met een aparte boomsoort beplant zijn, hierdoor krijgt men een prettige afwisseling". Vandaag heb ik even in de wijk ge keken", aldus de heer Broerse..Eigen lijk moet je dat als tuinarchitekt niet doen. Maar hier viel het niet tegen. Bovendien ben ik slecht genoeg om hier en daar planten neer te zetten die zichzelf kunnen beschermen Ze moe ten dan echter toch wel de gelegenheid krijgen om te groeien". De heer Roggenkamp legt dan het een en ander uit over de speelgelegenheden; de mogelijkheden hiervoor en de in passing ervan in het plan. Omdat hier het groen meer gecultiveerd is, moeten we voorzichtig zijn met het inpassen van de speelplaatsen Het spelen van het kind is echter toch erg belangrijk Een kind dat jong de gele genheid niet heeft gehad om te spelen, kan later leermoeilijkheden krijgen. Voor elke leeftijdsgroep moeten speel- mogelijkheden aanwezig zijn Natuur lijk kunt u onze plannen hiervoor zo overnemen, maar liever hebben we dat u er zelf over beslist" Voor de pauze was er nog gelegenheid vragen te stellen aan de heer Broerse, omdat deze eerder weg moest. Vragen die ondermeer gingen over de randbeplanting, de diepte vande vijver, groen voor de bejaarden, parkeerplaat sen en de bouw van de geplande school Hoe de randbeplanting zal worden, is nog niet geheel duidelijk Hier wordt nog over gedacht en deze is dan ook nog niet ingeplant Dat er vijvers in het plan zijn. is doodgewoon noodzaak Door een hek of andere afscheiding wordt het gevaar niet kleiner De kinderen vinden het juist prachtig om daar overheen te klimmen. Nederland is nu eenmaal een waterland en de kinderen moeten er mee leren leven (In Zwitserland zal er wel eens een kind van een berg afvallen: aldus de heer Broerse) De parkeerplaatsen vond men duide lijk onvoldoende. B en w stelden ech ter dat er overde hele wijk gerekend aan de norm is voldaan. Bovendien krijgt men in een nieuwe wijk wat vaker be zoek, zodat het in het begin nogal eens wat moeilijkheden oplevert Ook op de vraag over de te bouwen school werd een bevredigend antwoord gegeven, zodat men geanimeerd aan de pauze begon Na de pauze werd er nog slechts één vraag gesteld en wel over een nog steeds niet openbare weg Vragensteller is van mening dat dit gedeelte best openbaar verklaard kan worden Er kan dan ook opgetreden worden door de politie als er b.v een 14-jarige op een brommer door heen knalt. Het college zegt toe dit na te zullen gaan. dige spelletjes waaraan ze gratis mee kunnen doen Altijd prijs voor hen, want tot de spelletjes behoren touwtje trekken en een grabbelton. Voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar is er een serie van 12 spelen. Ook voor hen is het meedoen gratis. Prijzen zijn er in iedere leeftijdsgroep, zodat niet alleen de ouderen met de eer gaan strijken. Als men 13 jaar of ouder is (bij wijze van spreken tot 80 jaar) kan men mee doen met een serie oudere spelen; zoals kuipje steken, mast- klimmen, koekhakken, zaklopen, ring steken op de bakfiets en de kabelbaan, die natuurlijk over een kuil gaat. Men kan aan deze spelen deelnemen in groepen van 4, waarbij echter wel een geringe inleg per persoon ge vraagd wordt. De winnaar van deze 4 krijgt dan een prijsje, b v in de vorm van een consumptiebon. 's Avonds zal het, bij droog weer, feest zijn op het plein voor het Roda Clubhuis. Ook hier voor elk wat wils, want twee bandjes zullen afwisselend spelen. Uitgenodigd zijn de band ,,The Hush" en het orkest van Toon Steen beek. Om 20.00 uur begint dit festijn en als het weer meezit, zullen de voeten al vlug van de vloer (het plein) gaan. Als het weer erg slecht is, zal er binnen wat georganiseerd worden met een van de bands. De entreé bedraagt f4,- voor iedereen. LEUSDEN - Maandag 26 augustus werd uit de schuur van de familie J A. Watelaar aan de Doornseweg te Leusden-zuid een damesfiets ont vreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. De heer v. d. Hengel heeft deze prijs verdiend, doordat hij uitstekend inhaakte op de landelijke introduktie en verkoop van Sherry de Terry, een sherry die in vier smaken in de handel gebracht is namelijk de Terry Cream, Oloroso, Amontillado en Fino cam- borio. Verkoopleider J. Ch. Vervoort en vertegenwoordiger R. A Hinefelaar overhandigen deze prachtige prijs aan de heer en mevrouw v d Hengel namens de direktie van H.V.D. b.v. Foto Janus Visser LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag avond 22 augustus kregen de bewoners en ook de toekomstige bewoners van het plao Rozenboom de gelegenheid kennis le maken met het gemeentebestuur. Zo'o ootmoetingsavond werd ook voor andere wijken georganiseerd en heeft tevens tot doel informatie te verstrek ken over groenvoorziening, speelgele- genheid en allerlei andere zaken waar men vragen over heeft. Burgemeester mr A. H. van der Post opende de avond met een hartelijk selkom en stelde het college voor, ,,Uw wijk is een uniek plan in Leus den-centrum. Het is gelegen in het hart van de le fase aan de rand van het oude Hamersveld. De bedoeling van dit plan is, dat het een overgang vormt tussen de oude bebouwing en de modernere bouwvorm van het plan Rozendaal. Er is een bebouwing die nogal varieert. Er zijn heel wat ver schillende typen woningen, terwijl som mige gericht zijn naar de buitenkant en andere naar het hart van het plan. Dit hart zal bestaan uit een groen middengebied, wat echter pas na enige LEUSDEN - De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afdeling Leusden/Zuid, maakt bekend, dat zij dinsdag 3 sep tember aanstaande haar poorten weer opent voor de senioren van Leusden/ Zuid. Alle oudere inwoners van Leus den/Zuid zijn van harte welkom in de Seniorensociëteit, die, als vorig jaar, elke dinsdagmiddag zal worden ge houden in het klubhuis van ,,Roda" aan de Bavoortseweg. De senioren zullen er terecht kunnen van 14.00 tot 16.30 uur. Beschikt u niet over eigen vervoer dan kunt u zich wenden tot mevrouw J. Brinkert, Prins Frederik Hendriklaan 17, Leusden/Zuid, telefoon 03490-10710. De vrijwilligersdienst komt u dan ophalen en brengt u ook weer naar huis terug. Mocht u nog geen kennis hebben ge maakt met de Seniorensociëteit, dan zoudt u er op dinsdag 3 september eens een kijkje kunnen gaan nemen, indien u zich tot de senioren rekent. De Sociëteit is héél gezellig. U kunt er rustig met elkaar praten. De dames kunnen er handwerken, de heren bil jarten. Er wordt gebridged enzovoorts. Overwint u gerust uw schroom de dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers vangen u als nieuw- gekomene op zéér prettige wijze op, en u bent, vóór u het weet, opgenomen in de gezellige sfeer van de Senioren- sociëteit! Eerste bijeenkomst van dit seizoen dus: dinsdag 3 september van 14.00 tot 16.30 uur in het Roda-klubhuis aan de Bavoortseweg. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals u al eerder hebt kunnen lezen organiseert ..Blijhof" morgenavond weer een bar becue in de tuin aan de Ansfriduslaan. Als we op de vorige keren afgaan belooft dit weer een dolgezellig ge beuren te worden Als u lid bent kost u dat f6.- p.p. Voor niet-leden moet men de prijs echter op f 12.- zetten Tussen het eten door zult u weer gezellig worden beziggehouden Het enige wat u voor deze avond mee moet nemen is een goed humeur en als u op een gemakkelijke stoel gesteld bent, neem dan uw tuinstoel mee. U moet er wel rekening mee houden, dat vandaag absoluut de laatste dag is dat u kaarten kunt krijgen, dit in verband met bestel len van het vlees. Voor kaarten kunt u terecht bij Gerard Boogmans, Meidoornhof 25 en llona v. d. Burg, Krakhorst 19. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag morgen kreeg de heer Herman v d Hengel in zijn slijterij aan deHamers- veldseweg een prachtige Moulinex grill-oven aangeboden als winnaar van één van de hoofdprijzen in een lande lijke verkoop-aktie van Henkes Ver enigde Distilleerderijen b.v. uit Hendrik-ldo-Ambacht. wat helaas niet geheel voltallig was doordat de heer W. A. van Zandbrink nog met vakantie was. Allereerst ver telde hij iets over de geschiedenis en de toekomst van onze gemeente. Jn de nieuwe wijken willen we de pionierstijd zo kort mogelijk houden. Vandaar ook dat deze samenkomsten al plaats vinden voordat de wijk af is", aldus mr Van der Post ,,In het plan Rozenboom worden ca 200 huizen gebouwd Voor de speelgelegenheid is een bedrag beschikbaar van f25.000,- De gemeente zal in dit plan geen boom beschikbaar stellen voor diegenen die er graag een hebben, maar een struik". Tot slot raadt de burgemeester de be woners aan een wijkvereniging of wijk raad op te richten die als gespreks partner met de gemeente voor de be langen van de wijk kan opkomen Hierna was het woord aan de heer Roggenkamp, die het een en ander over het plan vertelde. Op de ootmoetingsavond van het gemeentebestuur met de bewo ners van plan Rozenboom heerste er een ontspannen sfeer waarin men veel informatie kon verkrij gen. Foto Janus Visser jaren goed merkbaar zal worden. Deze groenstrook zal een goede doorgang vormen naar de Biezenkamp terwijl er bovendien een scheiding ontstaat tussen het ene en het andere deel. Midden in de wijk zal een gebouwtje van de PTT komen, wat echter geheel aan de normen wordt aangepast" De heer Broerse die de groenvoor ziening in deze wijk gestalte gaf, licht te het een en ander hierover toe Allereerst sprak hij de hoop uit, dat alle aanwezigen belangstelling heb ben voor de plantenwereld. ,,Stede- bouwkunde is dat complex van facto ren - dat de mens nodig heeft voor zijn bewoning - te ordenen", aldus de heer Broerse ..Vooral tegenwoordig hoort hier ook groen bij Het groen helpt de ruimten op zodanige wijze te orde nen, dat deze ruimten interessant wor den. In de oude wijken ziet u duidelijk een beperking van ruimte, door het steeds maar weer herhalen van de rij huizen, de tuinen en de straat In dit plan. wat boeiend is door de afwisse ling, wordt de ..ruggegraat" gevormd door groen. Ook het groen zal in deze afwisseling meespelen door b v. ver schil van kleur, bladvorm, groei etc Als de groei goed voortzet, zal het pad lopen van schaduw naar licht en weer andersom Natuurlijk kunt u het resul- Nadat er geen vragen meer aan het college gesteld werden, heeft de heer Van der Post een vraag aan de aan wezigen N.l. of er tijdens de pauze al enig initiatief genomen is, om te komen tot een comité dat zich zal bezig houden met een wijkvereniging. Hoewel het leek, dat er onder de aan wezigen niet een was, die zich geroe pen voelde om als contactpersoon op te treden, kwam er na sluiting zelfs een heel voorlopig bestuur voor de dag Degenen die zich hiervoor opgaven zijn de darnes: Van der Horst, Ro zenhaag 24. tel 2795 en Van de Harst, Duinroos 7, tel. 3129 en de heren Bot. Rozenhaag 16, tel. 2748, Buitendijk, Duinroos 10. tel 2830 en v. Beek. Duinroos 3, tel. 2978 Zij vormen dus het voorlopig be stuur van een eventuele wijkvereniging of wijkraad. Als u ideeën of problemen hebt of als u inlichtingen wenst, kunt u bij deze mensen terecht! Het ge meentebestuur hoopt, dat er vlug be sloten wordt, over de aard en plaat sing van de speelelementen, want men wil hier zo vlug mogelijk aan be ginnen. LEUSDEN/CENTRUM - De Oranje Vereniging Leusden organiseert za terdagmiddag 31 augustus een spel- middag, zowel voor de jeugd als de ouderen, 's Avonds zal men er, hope lijk buiten, op het plein voor het Roda Clubgebouw ook een gezellige boel van maken. Eerst iets over de spelmiddag die om half twee begint. Hier kan men in drie verschillende leeftijdsgroepen aan deelnemen. Voor de kleuters zijn er 4 eenvou-

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5