HUURDEMAN doe het zelf centrum Beteugeling van parkeerexcessen HUURDEMAN .SUPERSOL Zonweringspecialist bij uitstek! sunmaster vlakhangende buitenzonwering De Biezenkamp 29 - Tel. 03496-1391 - Leusden-C. RECEPT jaloezieën eenvoudig zelf maat nemen zelf monteren met de speciale DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1974 LEUSDER KRANT 001 Een SUPERSOL zonnescherm weert de warmte bij fel zonlicht zodat u van een heerlijk koele kamertemperatuur kunt genieten. Zijo uw leren schoenen en vooral uw niet-gladleren schoenen op de duur zó smoezelig geworden, dat u ze met schoencrême niet meer schoon kunt krijgen, reinig ze dan eens grondig met een doekje met spiritus. Op laten drogen en ze daarna ingesmeerd met schoen- crème in de juiste kleur een poos je laten staan Wrijft u ze later uit, dan zijn de schoenen weer als nieuw. In zomerhuisjes kan het flink warm worden. Maakt u een „kelder" door een emmer in de grond te graven. Sluit de emmer met een deksel af U zult bemerken, dat de boter keihard blijft en de melk niet verzuurt. Probeer zo min mogelijk te buk ken bij huishoudelijk werk. Doe de karweitjes hurkend of op de knieën. Het spaart uw rug. Waterdicht maken van regenjassen kan men doen in water waarin aluin is opgelost U gebruikt 7 gram poederaluin op 1 liter water. De jas moet geheel door de vloei stof bedekt zijn. Ongeveer 12 uur laten staan en daarna de jas zon der wringen laten drogen. Opper sen als hij nog enigszins vochtig is. Rieten meubelen maakt u schoon met lauw water, waarin wat geest van salmiak is gemengd. Borste len met een harde borstel. Indien uw ficus niet groeit, dan is dit te wijten aan lichtgebrek Deze plant kan niet tegen tocht en stelt prijs op een verblijf in een verwarmde kamer. In de winter weinig water geven en een maal per week de bladeren af sponzen met lauw water. Mocht de gladde soep of saus te dun lijken, dan kunt u ze beter binden met maizena dan met nog meer bloem, omdat maizena niet behoeft door te koken en minder gauw klontert dan bloem. Borduursel moet steeds aan de ach terzijde gestreken worden en lin nen wordt veel mooier, als u het aan de verkeerde kant strijkt; de draad aan de goede zijde wordt daardoor duidelijk zichtbaar. Geeft de motor van uw brommer een ander geluid dan normaal, vooral hoger, dan zal de oorzaak gezocht kunnen worden in het te warm worden van de motor. Laat deze dus bij lange tochten even afkoelen Een stukje wit brood in een pan, waarin sterk ruikende groente wordt gekookt, zal veel van de on aangename geur wegnemen. Nieuw geschilderde vloeren blijven mooier, indien u ze eerst met azijnwater opdweilt. Grondschimmel op de muur? Dit kunt u verwijderen met een op lossing van boorzuur f ZONNESCHERM VOOR DE DOE-HET-ZELVER J GEVULDE MUFFINS 12 stuks (in be boterde randtaartvormpjes) Voor het beslag: 4 koppen Corn Flakes 110 g. tarwebloem 3 theel. (1 pakje van 15 g.) bakpoeder 1/4 theel. zout 50 g. (ruim 3 eetl.) suiker 60 g. (4 eetl.) zachte boter of margarine 1 ei 2 dl. (13 eetl.) melk 12 eetl. jam Voor de garnering: 1 kop Corn Flakes 50 g (4 eetl.) bruine basterdsuiker 30 g. (2 eetl.) boter of margarine 1/8 theel. kaneel Het beslag: Maak de Corn Flakes fijn. Meng en zeef de volgende 4 ingrediënten en roer er eerst de Corn Hakes en daarna de bo ter of margarine doorheen Klop het ei schuimig, eventueel met een elektrische handklutser en voeg lepelsgewijs de melk toe. Giet alles, al roerend over het eerste mengsel Schep een eetlepel van het beslag in de vormpjes en leg in het midden van ieder vormpje een eetlepen jam. Verdeel de rest van het beslag over de vormpjes Zorg ervoor dat de vormDies voor 2/3 zijn gevuld. De garnering: Maak de Corn Flakes fijn, meng ze met de overige ingrediënten en bedek het be slag met dit mengsel Zet de vormpjes op een bakplaat 30 minuten middenin een warme oven 400 graden F cijfer 4 of 5 200 graden C. Serveer de muffins warm of koud. Asbakken van koper, waarop zich kopergroen bevindt, kunnen gerei nigd worden met petroleum. Uw schaar wordt veel scherper, als u er schuurpapier mee knipt. Met een stuk glas kunt u de schaar ook slij pen. Een gat in een gieter maakt u dicht met zegellak. Naai van drukknopen eerst de helft met het uitstekende knopje vast, be strijk dit met wat krijt of poeder en druk de stof er tegen aan. Het stipje geeft de juiste plaats aan waar de andere helft aangenaaid moet worden. Een hevige dorst zal beter gelest wor den als u elke slok water vóór het doorslikken even in de mond houdt, dan wanneer u de beker water gul zig achter elkaar leegdrinkt. Sunmaster zonwering is enorm sterk, en solide uitgevoerd en vol komen weerbestendig. Het komt voor dat bedrijven de open bare weg gebruiken als bergplaats voor hun auto's. Dit kan hinderlijk zijn voor de omwonenden, vooral als die auto's hun uitzicht belemmeren Het oude Wegenverkeersreglement bood de gemeentebesturen slechts een beperkte mogelijkheid om dergelijke parkeerexcessen tegen te gaan. Bij algemene politieverordening mocht het parkeren alleen aan banden worden ge legd ten aanzien van auto's, die ver handeld, verhuurd of gerepareerd wor den, niet rijklaar zijn of voor recla me worden gebruikt. Er kunnen zich evenwel tal van an dere gevallen van parkeerexcessen voordoen Daar het niet mogelijk is al die gevallen op te sommen, heeft artikel 85 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens (R. V. V.), dat op 1 januari 1967 in werking is getreden, een meer algemene be voegdheid aan de gemeenteraden ge geven .Bij plaatselijke verordening kun nen regels worden gesteld ter bestrij ding van parkeerexcessen", zo luidt artikel 85 van het R. V. V. Blijkens de toelichting van de Minister van Ver keer en Waterstaat heeft dit artikel ten doel de weg vrij te maken voor de gemeenteraden om tot een meer doeltreffende bestrijding van parkeer excessen te geraken Aan de rechter lijke macht kan worden overgelaten het begrip parkeerexces de juiste om lijning te geven, aldus de Minister. WELSTANDSBELANG Kan een gemeentebestuur ook uit oogpunt van welstand tegen parkeer excessen optreden9 Deze vraag kreeg de kantonrechter te Dordrecht te beant woorden. De gemeenteraad van Papendrecht had in de Algemene Politieverordening artikel 18a opgenomen, luidende: „Bur gemeester en Wethouders zijn bevoegd uit een oogpunt van welstand bij een op de gebruikelijke wijze te maken besluit één of meer wegen of weg gedeelten aan te wijzen, alwaar het verboden is een voertuig, dat met inbegrip van de lading een lengte heeft van meer dan zes meter of een hoogte van meer dan twee meter, langer dan één uur te doen of laten staan, wan neer dit niet voor het onmiddellijk la den of lossen van het voertuig nood zakelijk is." GEEN ALGEMENE PARKEERREGELS De gemeente mag dus geen alge mene parkeerregels uitvaardigen, om dat dit punt reeds geregeld is in het R. V V De gemeente moet zich be perken tot de beteugeling van parkeer excessen. De Advokaat-Generaal meende, dat artikel 18a van de Algemene Politie verordening van Papendrecht aan deze beperking voldeed. Het verbod is aan vier kanten beperkt naar de tijd (lan ger dan een uur), naar de plaats Hls u koper gepoest hebt, wrijft het dan nog eens na met toiletpapier of papier van uw keukenrol. Het koper blijft langer mooi. Indien u bij het ramen lappen eerst met de spons van boven naar be neden gaa t en daarna van links naar rechts, zullen de ramen niet streperig worden en kunt u zelfs in de zon lappen. Op de foto Gevulde muffins Kapokmatrassen moeten liever I schuierd of gestofzuigd worden' geklopt. Door het kloppen sli» vulling namelijk eerder 'dm' dig is. Moet al het oude behangseipapW jaar vóór het opnieuw behangen de muur gehaald9 Neem eensetè plastic verfroller en heet hiermee weekt u het oude beW sel het beste van de muur. Degalu* 2onne$chenneri buiten. Tw»e Jaar qekden kregen we de lom van ons lovenwe konden dit luws kepen. POetoen hebben we het opgeschilderd -en Degalux zonneschermen laten mootonen, v3n zwaar geanodiseerd aluminium en rot- en sehimmeJvvïj' doek. Het was even moeilijk kiezen uit die 6 fraaie kleuren. Uiteindelijk werd het blauw. De gevel -fleurde ev enorm ven op en bovendien is het 's tomers neg koeler binnen en wondt het houtwerk goed tegen de fdle zon beschermd. Ter uitvoering van dit artikel had den Burgemeester en Wethouders van Papendrecht de P. C. Hooftlaan aan gewezen als weg, waar het verboden is een voertuig te parkeren overeen komstig het verbod van artikel 18a. In strijd met het verbod liet X zijn vrachtwagens op de P. C. Hooftlaan staan. X werd strafrechtelijk vervolgd en door de kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van f 10,-Met deze geringe straf kwam hij er niet slecht af. Erger vond X, dat hij zijn wagens niet langer op de P. C. Hooftlaan mocht laten staan. Dit laatste woog X zo zwaar, dat hij in cassatie ging bij de Hoge Raad. Hij betoogde, dat artikel 18a van de Algemene Politieverordening onver bindend is, omdat deze bepaling niet kan worden aangemerkt als een re gel ter bestrijding van parkeerexces sen als bedoeld in artikel 85 van bet R. V. V De Advokaat-Generaal bij de Hoge Raad vroeg zich ai, oi de gemeente bij de regeling van het par keerexces wellicht meer geregeld had dan zij mocht. In dit verband wees hij op artikel 6 van de Wegenver keerswet (W. V. W.), dat de gemeen teraden bevoegd verklaart regelen te stellen nopens het verkeer op de we gen, doch alleen ten aanzien van pun ten welke niet geregeld zijn door de W.V. W of het R V V (door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen weg of weggedeelten), naar de categorie van voertuigen (langer dan zes en/of hoger dan twee meter) en naar het aspect (het welstandsbe- lang) Uit deze beperkingen blijkt, dat de regeling strekt ter beteugeling van parkeerexcessen en niet van parkeren in het algemeen. Aldus concludeerde de Advokaat-Generaal tot verwerping van het cassatieberoep van X. De Hoge Raad overwoog, dat het verbod, zich kennelijk richt tegen het - langer dan nodig is - parkeren van voertuigen van grote afmetingen op wegen, waar zulks de belangen van de welstand in bijzondere mate schaadt. Een wijze van parkeren als waar op de bepaling het oog heeft, kan worden aangemerkt als een onjuist gebruik van de weg, dat valt onder het begrip parkeerexcessen als bedoeld in artikel 85 van het R V. V. Met deze motivering verwierp de Hoge Raad het cassatieberoep van X. Mr. C. A. Baron Bentinck. De Dajalux-wand. Hu K/lieke ouderh en \aak vriendinnen meebrengt, hebben we met Dagalux jaloezieën een scheiding in de kamer aangebracht. Kunnen zij teevee kijken terwijl wij lezen. Tja, privacy is zcfn klem bdrag meen dan waanj. Ga maar na: Ctegalux kost 30 gulden pen vierkante mjfo ev Komt alleen nog 25 guldö, voor het mechanisme bg. Regenstrepen in vitragegordijnen kun nen verwijderd worden door ze eerst te weken in een sterke zoutoplossing, daarna uitspoelen en vervolgens was sen in een synthetisch wasmiddel. Een doorgelopen wollen tafelkleed wast u in sop, goed vet. Ook kan een wol- blankmiddel worden gebruikt, maar direkt daarna naspoelen in water en azijn. Het is goed kapokmatrassen straks met mooi weer buiten in de zon te leggen. Ook interieur-matrassen kunnen met de grote schoonmaak heerlijk in de zon luchten. Reinigen alleen met borstel of stofzuiger. Dik geworden nagellak mag niet met aceton worden verdund, omdat de lak dan gaat schilferen op de nagels. Voor het verdunnen kunt u beter amylacetaat gebruiken. Een dunne plaat schuimplastic is een heel goede onderlegger op de tafel. Roest kan gemakkelijk uit metaal wor den verwijderd, als het roestige voorwerp een tijdje in petroleum heeft gelegen. Met citroensap kan men roestvlekken uit linnengoed verwijderen. Na de behandeling met citroensap de stof onder een natte doek met een hete bout strijken Oudere vlekken enige keren op deze manier behandelen. Met een langharige verfroller k» heel snel goed gaas schilderen Gooi het vocht van blikgroenteo weg, want u verliest dan zeer vitaminen en voedingszouten vocht kunt u in de soep of 'D sausje verwerken. Een wond mag u nooit met deötf-J aanraken, uitwassen of uitspot® Als u niets bij de hand hebt, is zuigen beter. Daarna zo snel gw lijk jodium, mercurochrooo o' pleister er op. Vliegen komen niet op vers 'W® als u het vlees met een paar scMv ui bedekt.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 8