Blijhof kreeg nieuw bestuur enquête zal belangstelling de leden moeten vaststellen Periodiek overzicht samenwerkingsorgaan Eemland AANNEMER W. HEILIJGERS vervolg van pag.7) Suksesvolle landdag van de P.J.G.U. Recordaantal bezoekers (13): Schaakver. Leusden houdt haar jaarvergadering Openingstijden „De Til" PONDERDAG 29 AUGUSTUS 1914 LEUSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM - Maandag avond 26 augustus hield „Blijhof" een extra algemene ledenvergadering. De voornaamste oorzaak hiervoor was het instellen van een nieuw boekjaar wat van 1 september t/m 31 augustus ral gaan lopen. Hiervoor moest het huishoudelijk reglement veranderd wor den. Bovendien waren zowel voorzit- ler, secretaris en penningmeester af tredend en niet herkiesbaar zodat hier voor nieuwe mensen gevonden moes ten worden. De vergadering werd geopend door voorzitster* mevr. Y. Grit- Kessing. Zij heette de aanwezigen hartelijk wel kom en dacht wel te mogen zeggen dat de aanwezigheid van 13 leden (van de t 300; buiten het bestuur om een record mag heten. In haar openingswoord wees zij op de verwachtte samenwerking van de 2 speelzalen in Leusden-Centrum met de Treeklopertjes. Ook Achterveld wil hieraan graag meedoen. Men zal sa men een gesprek hebben over de aan te vragen subsidie. Leusden-Centrum heeft momenteel 2 speelzalen waar 105 peuters regel matig komen. Er staan er nog 50 op de wachtlijst. Men hoopt de ochtendpnjs op f3,50 te kunnen handhaven, maar dit hangt mede af van de gemeente. Men gaat akkoord met het financiële verslag dat over de periode van 27 maart t/m 28 augustus loopt terwijl er ook een nieuwe kontrole commis sie benoemd wordt. De wijziging van het huishoudelijk reglement wordt met een kleine ver andering aangenomen. Na de pauze en het kopje koffie vond de bestuursverkiezing plaats. Aftredend en niet herkiesbaar wa ren: mevr. Y. Grit- Kessing, voor zitster, mevr. M. v. d. Spek, secre tariaat (tuin); de heer P Heniger, penningmeester (tuin). Als kandidaat voor de functie van voor zitter was de heer G. Boogmans aan wezig. Hij werd met algemene stem men gekozen. Als verdere bestuurs leden rpelddenzich mevr. A. Dal, mevr. B. Wiligenburg en mevr. D. de Jong. Hierna draagt mevr. Grit de hamer over aan de heer Boogmans. „Als onderhoudscommissaris ben ik met de hamer begonnen", aldus Gerard Boog mans, „nu eindig ik ook nog met de hamer". Allereerst stelde hij het bestuur voor, en vond verder dat de mensen, waar men avonden achteraan moet lopen om het geld binnen te krijgen, wat harder aangepakt moeten worden. „Op het ogenblik komen er weinig kin deren in de tuin. We wijten dit voor namelijk aan het feit, dat er weinig LEUSDEN - De Schaakvereniging „Leusdeo" houdt haar jaarlijkse leden vergadering op dinsdag 3 september a s. in de kantine van het Burg. Buining- park te Leusden/Zuid, aanvang 20.00 uur. De agenda luidt als volgt 1 Opening 2 Notulen vorige vergadering X Mededelingen-en ingekomen stuk ken. 4 Vaststelling Huishoudelijk Regle ment. 5. Bestuursverkiezing Aftredend zijn de heren Veenendaal, Struiwig en Van Santen, resp penningmeester, secretaris en wedstrijdleider Eerstgenoemde twee bestuursleden stellen zich herkiesbaar. De heer Van Santen stelt zich niet herkies baar Kandidaatstellingen kunnen tot het moment van de aanvang der vergadering plaatsvinden. 6. Jaarverslag secretaris. 7 Financieel verslag penningmees ter. 8. Vaststelling contributie vereni- gingsjaar 1974/1975. 9. Bevindingen kascommissie (heren Bloemendal en Van der Tang) 10. Benoeming liiW-fljeuwe- kascom missie 11 Jaarverslag wedstrijdleiding 12. Bekeruitreiking winnaars huis competitie seizoen 1973/1974. 13 Jeugdschaken. 14 Feestavond. 15 Perscorrespondentschap en ma- teriaalbeheer seizoen 1974/1975 16 Rondvraag 17 Sluiting bewegend materiaal aanwezig is. Zo denken we b.v. aan schommels en een grote glijbaan Als mensen hieraan mee willen helpen, zijn ze natuurlijk altijd welkom" Ilona v d. Burg bespreekt hierna de festiviteiten voor '74-'75. Men vraagt zich af of hetgeen de organisa toren nu zo leuk vinden, ook leuk ge vonden wordt door de ouders en kin deren. Het fietskampweekend naar de NUSO-hoeve is een voorbeeld van het gebrek aan enthousiasme. Misschien zijn bij sommige fes tiviteiten de deelname prijzen te hoog, daarom wil men ook bij de gemeente aankloppen om de prijzen voor leden en ook voor met-leden te drukken. Misschien moet menhetaktiviteiten- pakket meer verleggen naar de winter. Een ideeenbus zal misschien ook bruik bare dingen brengen Na het St. Nicolaasfeest en het paas eieren zoeken (wat in ieder geval weer op het programma staat) zal men in mei feest gaan vieren, want dan is het 15-jarig bestaan. Hierbij wordt gedacht aan een braderie. LEUSDEN/CENTRUM - Het Jon gerencentrum „De Til" zal het ko mende weekeind en volgende week nog als volgt geopend zijn: vrijdagavond vanaf 19.00 uur, zondagvoormiddag van 10 00 tot 13.00 uur en komende week op dinsdag- en vrijdagavond vanaf 19 00 uur. Op zaterdag 7 september wordt gestart met de wekelijkse zaterdag avond dansavonden en op zondag 8 september met de zondagmiddagdans- gelegenheid. Op zaterdsgavond is de aanvang 20.00 uur en op zondagmiddag 14 00 uur Zolang de komende verbouwings werkzaamheden het toelaten zal ge tracht worden iedere zaterdagavond en zondagmiddag „De Til" open te houden Omtrent de andere aktiviteiten, en dat zijn er vele in dit jongerencentrum, het komende seizoen, hoopt de leiding tegen het einde van de maand september een volledig programma te publiceren. Na een levendige discussie over de aktiviteiten van Blijhof en de belangstel ling hiervoor, komt men toch wel tot de conclusie dat een enquête gewenst is. Een enquête die zal moeten uitma ken hoeveel mensen in Blijhof geïn teresseerd zijn (buiten de speelzaal om) en misschien ook een enquête die nieuwe ideeen naar voren zal bren gen Om deze op de juiste manier samen te stellen zal een hele klus zijn, maar het moet voor een aantal idealisten en creatievelingen toch niet een té grote opgave zijn. Klompenmaker Boom uit Scherpenzeel feliciteerde de gemeente Leusden in de persoon van voorlichtings-ambtenaar Polak met de eerste verjaardag van de Leusder Markt en overhandigde hem een paar mini-klompen. Foto Janus Visser Gemeenschappelijke regeling - De reacties van de gemeentebesturen op het concept van een nieuwe gemeen schappelijke regeling „Gewest Eem land' zijn voor het dagelijks bestuur aanleiding geweest verschillende wij zigingen in het ontwerp aan te brengen. Het aldus herziene concept is aan de gemeentebesturen toegezonden met het verzoek te bevorderen dat de raden van de gemeenten zich daarover uit spreken Het dagelijks bestuur houdt er rekening mee dat de raden de vast stelling in twee fasen willen behande len. Discussienota Samenwerkingsor gaan - Tegelijk met het ontwerp van een nieuwe regeling heeft het dagelijks bestuur de gemeentebesturen een nota met beschouwingen over het wezen en de functionering van de samen werking in het Samenwerkingsorgaan Eernland doen toekomen. De toezending van die nota* rrwet gezrën worden als een ter-discussie-stelling van de zin en de betekenis van de samenwerking Begroting 1975 - Let dagelijks be stuur heeft de dagelijkse kosten voor 1975 begroot op f 115.000,-. De kos tenraming voor 1975 zou door het orgaan vastgesteld worden in de orgaanvergadering van 22 april 1974 Aangezien deze vergadering geen door gang heeft gevonden is de kostenraming nog niet vastgesteld. Rekening 1973 - De rekening van baten en lasten over 1973 is onder zocht en deugdelijk bevonden door de in de gemeenschappelijke regeling aan gewezen deskundige. De dagelijkse kos ten hebben in 1973 f67.241,79 bedragen. De begroting voor 1973 bedroeg f95.000,-. Ook de rekening moet nog aan het Samenwerkingsorgaan ter vast stelling worden aangeboden. Rapport „Exploitatie-opzetten" - Het door de werkgroep coördinatie grond beleid uitgebrachte rapport exploitatie- opzetten is ter kennisneming toegezon den aan de raadsleden van de Eemland- gemeenten. Het ligt in de bedoeling het rapport aan de orde te stellen in de eerstvolgende vergadering van het Samenwerkingsorgaan. Doorstroming - Opnieuw is het pro bleem van de doorstroming aan de orde geweest in een vergadering van het dagelijks bestuur. Tijdens die ver gadering is besloten om een inventari satie te maken van de thans in de regio bestaande doorstromingsveror deningen Aan de hand daarvan zal worden~bezien of er mogelijkheden be staan tot êèn uniforme doorstromings verordening in de Eemlandgemeenten te komen. Toepassing art. 56 Woningwet - Het dagelijks bestuur heeft de gemeente besturen van de Eemlandgemeenten verzocht hem in te lichten in hoeverre in de gemeenten gebleken is dat tot nu toe juridische mogelijkheden ont- WIE OM ZIJN VAK GEEFT, KENT ZIJN VERPLICHTINGEN Als je veel om je vak geeft, weet je dat je verplichtingen hebt Als de mensen vertrouwen in je stellen en ze kiezen je uit, dan moet je naar mijn gevoel extra je best doen om dat ver trouwen waar te maken. Dat wil zeg gen, dat je zuinig moet zijn op de fi nanciën van de mensen. Zuiniger dan wanneer je het voor jezelf zou doen." „Hoe zette de cyclus zich voort? Ik ben erg benieuwd, want ik heb begrepen, dat de industrialisatie zich zelf heeft overleefd". SPORT, REKREATIE, BEJAARDENZORG ..Eerst kregen we twee andere za ken Sport en bejaardenzorg. Met als rode draad nog altijd de woningen! Maar er kwam wat meer ruimte voor scholenbouw, kerken en bejaardente huizen. Sport, rekreatie en represen- ktie Wij hebben het openlucht- en het instruktiebad in Amersfoort gebouwd. Eveneens een sport- en spelhal •u Amersfoort De laatste tijd was 1 ^aar'n een verzadiging Wij konden toen onze aandacht gaan besteden aan meer verfijnde zorg om verpleegte huizen te bouwen zoals in Birkhoven." OPLEIDING DESKUNDIGE STAF „Over welk een gevarieerd vakman schap moest u beschikken bij een der gelijke verscheidenheid van bouwob- leklen!" „U begrijpt, dat wij geleidelijk aan jton heel deskundige staf hebben opge bouwd om in zó veel sektoren te kunnen bouwen. TIJD VAN HOOGSPANNING Wat de cyclus betreft Wij hebben altijd geleefd in een tijd van hoog spanning Een vakman was moeilijk e krijgen. Ieder bedrijf was méér an bezet Om zoveel mogelijk in die 'Jd klaar te krijgen moesten we wer- met arbeidsbesparende werkme iden Arbeidsbesparend betekent niet j^Jd kostenbesparend. We moesten wuwen met zo min mogelijk mensen m zoveel mogelijk van onze achter land m te halen. We moesten met 'epte-investenng zorgen, dat we tóch ze Ppoduktie konden halen, en we noesten een grote produktie hebben 0lJ*e investering terug te verdie- en Dan moet je in zo'n geval een groot repetitie-effekt hebben waar we nu helaas al onze steden vol mee hebben staan. Wij volgden notabene dezelfde methode als de auto-indus trie! Maar de auto komt na enkele jaren op de schroothoop. Met de in dustriële bouw blijf je zitten! Wij hadden nooit zulke hoeveelheden mo gen bouwen, omdat óns produkt niet alleen ekonomische waarde heeft, maar ook sociale en soms kulturele waar de, zonder te vergeten, dat het een ekonomisch produkt moet zijn, dat voor iedereen te betalen is Dat wil zeggen, dat wij zo veel mogelijk moeten bouwen met onze mo derne materialen, met onze moderne hulpmaterialen, zonder te vergeten dat wij het bouwwerk een karakter moeten méé-geven. Er is bewezen, dat wij bij de wo ningbouw niet dóór kunnen gaan met het bouwen van honderden woningen van gelijke struktuur Wij hebben nu geleerd, dat wij méér karakter in ons bouwen moeten leggen, wat wemomen- teel „experimenteel bouwen" noemen We hebben geleerd, dat we op die oude manier niet mogen dóórgaan." „Wat noemt u nu góéd in de wo ningbouw?" „LEUSDEN-ZUID IS VOOR MIJ GOED" „Goed noem ik Leusden-zuid. Dat is een goed voorbeeld van fijn wonen Maar zodra wij honderd woningen van hetzelfde materiaal, beton, gaan bou wen. in dezelfde vormgeving, dan vind ik, dat wij op de verkeerde weg zijn In plan de Wetering heeft het aannemersbedrijf Heilijgers twee van dit type flats gebouwd. Je krijgt onbewust een onbehaag lijk gevoel. Ik heb eens een timmer man horen zeggen: „U moet niet ver baasd zijn. als ik met een borreltje op, de sleutel in het sleutelgat van mijn buurmans huis steek. Ik herken dan echt mijn eigen huis niet!" „WE MOETEN NAAR ZINVOLLE ARBEID, WAARAAN DE VAKMAN MET PLEZIER WERKT." Dat is niet nodig. Minister Boersma heeft gewaarschuwd, dat we weieens 200 000 werkelozen zouden kunnen krij gen. Wat moeten we daar nu tegen doen'* We moeten zinvolle arbeid vin den, waar de vakman met plezier aan werkt, en wel zodanig dat het bouwen toch betaalbaar is. Dat is te bereiken, als er vóór het bouwen een samenspel is van alle disciplines, die met de bouw te maken hebben. Alle disciplines moeten op gelijk niveau eren om de uitvoering^ ervan betaal baar te houden „Is het ook niet van belang, dat de materiaalkeuze op de juiste manier weer naar voren gaat komen, zoals bij architekten als Berlage zo sterk het geval was?" GEEN OPDRACHTEN MEER VAN 500 - 1000 WONINGEN „Inderdaad Wij moeten onze wo ningen weer uitvoeren in baksteen en met een pannen dak. We moeten onze woningen zorgvuldig groeperen en qua verhoudingen zó maken, dat de mens zich niet verloren voelt. Als je be reikt, dat de mens zich niet eenzaam voelt, heb je het goed gedaan Dat wil zeggen, dat de gemeente aan één ar- chitekt of aan één aannemer geen pro- jekten meer mag geven van 500 tot 1000 woingen Als je met karakter wilt bouwen kun je dat alleen rea liseren in objekten van ten hoogste 200 woningen Bij 200 woningen kun je bouwtechnisch de laagste prijs krij gen. DE VAKMAN MOET ZICHZELF TERUGVINDEN De vakman moet zichzelf gaan te rugvinden. Hij is een wezenlijk belang rijke schakel in het geheel De vak lieden moeten tevens met z'n allen de verantwoordelijkheid hebben om het vak betaalbaar te houden We hoeven echt niet met de blokschaaf in de handen te gaan staan Het kan op mo derne wijze geschieden. In de salariëring van een goede vak man komt uit, dat hij financieel niet meer gediskrirmneerd wordt. De vak man moet óók weten, dat hij de ver antwoordelijkheid wil nemen om te willen werken, en een goed stuk werk af te willen leveren. DE ALL-ROUND VAKMAN WORDT FINANCIEEL NIET MEER GEDISCRIMINEERD De vakman moet als mens erkend worden en de vakman moet zich er ook naar gedragen. Heel veel mensen, die van de universiteit komen, kunnen erg moeilijk aan de slag komen. De all round timmerman, de allround met selaar zijn bij ons echter hoogge waardeerde mensen. Onze verantwoor delijke autoriteiten moetenzorgen, dat er zinvolle arbeid voor deze mensen blijft." Vóór we ons gesprek beeindigen, kom ik nog even terug op het goede stuk vakwerk, afgeleverd in de vorm van het Amersfoortse stadhuis. En ik stel, dat ik het grote vlak metselwerk als zéér positief en zéér fraai ervaar „Och", zegt de heer Heilijgers, „Je moet een gebouw leren waarderen. Je moet wachten met je oordeel over mooi of lelijk Je moet je afvragen past het in de omgeving? De rest van de waardering moet vanzelf groeien. Aan dat stadhuis hebben vaklieden met een hoofdletter gewerkt. Schrijft u dat maar gerust in de krant. We krijgen nü de tijd van bezinning. We gaan de vakman weer waarderen. We hebben allemaal te snel willen bouwen We hebben allemaal alles, en nu duikt de stress op. We komen nü aan het ogenblik, dat we gaan re noveren en restaureren. We gaan in zien dat onze oude steden gaver waren dan we dachten! Er werden in die oude steden vakmanschapshuizen gebouwd! „Het image van de aannemer is over het algemeen minder gunstig dan het zou kunnen zijn." WAT JE MET LIEFDE DOET KOMT VANZELF GOED „Als aannemer moet je natuurlijk commercieel zijn, maar je moet óók vakliefde hebben. Wat je met liefde doet, komt vanzelf goed". Inmiddels is mevrouw Heilijgers thuis gekomen. Zij heeft Zuidafrikaanse vrinden onze bekoorlijke oude stadjes laten zien Zij blijkt zéér geïnteres seerd te zijn in het bouwen van haar echtgenoot en ze weet er veel van af. De heer Heilijgers zegt „Als je thuis geen rustpunt hebt, dan doe je je werk niet goed Dat rustpunt is de sleutel van het begin van het naar buiten met plezier wer ken." BESTUURSFUNKT1ES Van mevrouw Heilijgers hoor ik ten slotte dan nog, dat haar echtgenoot in vele besturen werk verricht. Om er enkele te noemen: Hoofdbestuur Ne derlandse Aannemers- en Patroons bond, N A.P B Arbeidsbureau: Ont slagzaken, Algemeen Verbond van het Bouwbedrijf, A.V.B.B,, eenoverkoepe lend orgaan van de Algemene Aanne- mersbond in Den Haag Maar dat wuift de heer Heilijgers weg Daarover mag ik eigenlijk niet schrijven. Dat hij ook in verband met het vele werk, dat hij voor deze organisaties heeft verzet, een koninklijke onderscheiding heeft ontvangen, wil hij eigenlijk niet weten Het is het bouwvak, dat hem boven alles ter harte gaat, en dat hem lief is. Om dat te konstateren moet u het Amersfoortse stadhuis gaan bekijken! broken hebben om te kunnen voorko men dat nog onbewoonbare woningen aan de woningvoorraad werden ont trokken. Indien mocht blijken dat er bij de colleges van burgemeester en wethouders behoefte bestaat aan de toepassing van artikel 56 van de wo ningwet, zal het dagelijks bestuur over wegen een verzoek tot de Kroon te richten om het gehele gebied van het Samenwerkingsorgaan aan te wijzen voor de toepassing van artikel 57 van de woningewet. Werkgroep ruimtelijke ordening - Op 6 juni 1974 heeft de voorzitter van de commissie ruimtelijke orde ning, de heer W Huslage. de werk groep ruimtelijke ordening geïnstal leerd. De werkgroep is direct na haar installatie haar werkzaamheden begon nen en heeft de commissie ruimtelijke ordening reeds over een aantal stede- bouwkundige maatregelen geadviseerd. Coordioatieteam - Begin mei hebben de herens drs. P. Ph. Dordregter en ïr. J de Ranitz de teksten voor de hoofdstukken II en III van de door de werkgroep structuurbeleid uit te bren gen nota aan het dagelijks bestuur aan geboden. De werkgroep structuurbe- keid zal op 17 juli a.s. beginnen met de behandeling van deze teksten Commandowagen - Het gemeente bestuur van Amersfoort heeft het dage lijks bestuur bericht dat de raad van die gemeente heeft besloten een kre diet van f 18.000,- te verlenen ten behoeve van de aanschaf van een com- mandowagen ten dienste van de re gionale medische hulpverlening. Vuilverwerking - Het college van gedeputeerde staten van Utrecht heeft het dagelijks bestuur bericht dat zij in beginsel bereid is om samen met het dagelijks bestuur - en zo mogelijk ook het bestuur van de Gemeenschap pelijke regeling Vuilstortplaats Maars- bergen - aan de S.V.A. opdracht te verlenen tot het leveren van bijdragen tot de studies die door een technische werkgroep zullen worden ondernomen, voor zover die werkgroep aan bijdra gen van de S.V.A. behoefte zal blijken te hebben. Periodiek overleg met gedeputeerde staten - Op 20 juni 1974 vond weer een bespreking plaats tussen het dage lijks bestuur en het college van gede puteerde staten van Utrecht. Gesproken werd over de bestuurlijke structuur van Eemland aan de hand van het con- cept voor een nieuwe gemeenschap pelijke regeling „Gewest Eemland", waarover de raden van de Eemland gemeenten zich in de komende maan den zullen uitspreken. Het voorgenomen verkeers- en ver- voersonderzoek, in de kosten waarvan de provincie Utrecht in belangrijke mate bijdraagt, was mede onderwerp van gesprek. Aan de hand van nadere technische adviezen zal de commissie verkeer en vervoer van het Samen werkingsorgaan in haar eerstvolgende vergadering tot een advies kunnen ko men aan het orgaan voor wat betreft de deelname en de financiële mede werking van de Eemlandgemeenten. Inzake de vuilverwerking in de pro vincie Utrecht wordt van Eemlandzijde meegewerkt aan een door de provincie geentameerde studie. De werkgroep vuilverwerking Eemland zal als tech nische werkgroep met deskundigen uit andere delen van de provincie zich aan de studie wijden voor een aanpak van de problematiek in de gehele pro vincie. Van de zijde van de provincie wordt sterk aangedrongen op een beslissing inzake recreatieve voorzieningen. Het dagelijks bestuur neemt zich voor een kleine ambtelijke werkgroep de vraag voor te leggen wat de beste structuur voor de recreatie-behartiging voor Eemland is. Tot slot werd van gedachten gewisseld over de voortgang van de woningbouw en de verruiming van het voor de eigen behoefte van Eemland beschikbare getal nieuwe woningen als gevolg van het doen vervallen van eerdere claims van Het Gooi, het zogenaamde Gooi-ak- koord. LEUSDEN - Eens per jaar wordt er door de Plattelands Jongeren Ge meenschap Utrecht een traditionele Landdag georganiseerd. Dit jaar vond deze Landdag plaats in Benschop. Een Landdag houdt in, dat de ver schillende afdelingen van de Platte lands Jongeren Gemeenschap Utrecht „strijd" met elkaar leveren in agra rische, kreatieve en sport-wedstrijden. Te weten: een rundvee-beoordelings- wedstrijd, een trekker-behendigheids- wedstrijd en een bednjfstechnische wedstrijd. Dit laatste wil zeggen, dat men een landbouwbedrijf moet beoor delen. Dit werd een puur Leusdense aangelegenheid, want de eerste drie prijzen waren voor Leusdenarenenwel voor. Frans van Loenen, Bertus Jansen en Johnny van Loenen Bij het rundveebeoordelen kwam Leusden ook niet gek uit de bus Daar werd Gezina Noordewier uit Leusden vierde. Door tijdgebrek kon Leusden helaas niet mee doen aan de andere onder delen. Ondanks deze handicap is Leus den toch als tweede geëindigd bij de agrarische wedstrijden. Er waren ook wedstrijden in bloem schikken, wandversiering maken, glas- mozai'eken maken en met klei werken. Leusden deed alleen mee aan bloem schikken, behaalde hierin zelfs een eerste prijs dank zij Willy van Loenen. 's Middags was het tijd voor de sport wedstrijden. De Leusdense herenploeg was erg enthousiast, maar behaalde helaas geen enkele prijs. De Leusdense dames deden het beter. Dit kwam voornamelijk door Betsy en Jeannette van der Lagemaat Zij beiden waren niet te verslaan. Waar ze ook aan meededen, ze werden eerste. Zo werd Jeannette op de 100 meter hardlopen eerste in 14,7 seconden Gezina Noor dewier kwam hier niet verder dan de vijfde plaats. Bij het hoogspringen ging de eerste prijs naar Betsy van der Lagemaat. Ook bij het vèrspringen en de hinkstapsprong werden de ge zusters Van der Lagemaat eerste en tweede. Derde bij het vèrspringen werd Willy van Loenen. Op de estafette wa ren de Leusdense dames evenmin te verslaan. Daarvoor zorgden de dames Van der Lagemaat, Willy van Loenen en Annie Houtveen. Door al deze glo rieuze overwinningen kwam de wissel- beker voor de sport in Leusdens bezit. Een mooie en eervolle prestatie! Op de Landdag worden ook altijd een Mr en Miss Landdag gekozen. De eer van de Miss-titel viel dit jaar ten deel aan de Leusdense Gezina Noordewier, en wel, omdat zij het eerste meisje was, dat in de geschiedenis van de Landdagen der Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht mee deed aan de wedstrijd rundvee-beoordelen. Al met al was bet een bijzonder ge slaagde dag, hetgeen voor een niet ge ring deel te danken was aan de goede organisatie van de Landdag Kommissie van de Plattelands Jongeren Gemeen schap Utrecht. De afdeling Leusden keerde dan ook zeer tevreden huis waarts. ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste d£el van inwoners van de gemeente Leusden.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 9