Achten/elders zetten beste beentje voor O LEES VERDER OP PAGINA: ZESKAMP KAARTAVOND SPORTIEVE KINDERMIDDAG RINGSTEKEN WAGENSPEL 5 SEPTEMBER 1974 LEUSDER KRANT DIOOS GESLAAGD PAROCHIEFEEST™016""™'""® werd de zaak bij de rechter (Henk Smit) uitgevochten. Hierin speelde ook de blatende schaapherder (Wim Vos) een belangrijke rol. Zo belangrijk dat Pate- lijns vrouw een nieuwe japon had en de lakenkoopman geen sou beurde. Het stuk werd met veel verve zeven keer voor het Achterveldse publiek ge speeld en iedere keer met veel bijval. Greet Wessels-Freesen fungeerde als vertelster in dit spel. De regie was van Wout Bakkenes. De zeskamp op het Kerstens Sport park op zondag, de laatste dag van het jeugdfestijn geworden. Daar deed een bui tijdens het sporten en later bij de prijsuitreiking, niets van af Er waren 259 deelnemers, 156 jongens en 103 meisjes. Dat vergt een enorme organi satie. Deze berustte bij de s.v. Ach terveld en de tennisvereniging ,,De Emelaer". Onder leiding van de heer A. Wessels liep die organisatie gesmeerd. Hij had de medewerking van 16 groeps leiders en dan nog 36 medewerk- ers(sters) zoals juryleden, telploege.d. Op het terrein waren bovendien 8 leden van de plaatselijke EHBO afdeling aanwezig. De zeskamp bestond uit de volgende onderdelen, hardlopen; ver springen; doelschieten; rode draad (slalom met voetbal, boegspriet-lopen e.d.); fietsen op home-trainer en hoog springen De wedstrijden begpnnen des mor gens om 9.30 uur eiPduurde tot onge veer 17.00 uur. De zorg voor de in wendige mens(jes) werd verzorgd door de Jeugdraad en bakkerij Schouten. Met 6 kruiwagens werden 1500 boter hammen, 600 bekers melk en het nodige beleg aangevoerd. Twaalf dames hadden de handen vol om de jeugdige hongengen weer in staat te stellen verder te sporten. Dat verder sjxirten gebeurde met evenveel enthousiasme als des morgens. En onderwijl werd in de kantine door de telploeg konstant gerekend. Hiermede werd bereikt dat na ongeveer een half uur na afloop van de wedstrijden de einduitslag be kend was. Deze tussenliggende tijd werd opgevuld met een gekostumeerde voetbalwedstrijd. Puupekoppen en veteranen van de s.v. Achterveld tra den tegen elkaar aan Een half uur vol zot en dwaas vermaak dat door een groot publiek met plezier werd gade geslagen. De topper van de wedstrijd was beslist zuster" Gerrit van Bek- kum, veteraan van s.v. Achterveld die de bal in de verpleegsterstas stop te en toen de bal en tas achter doel man Gijs Voskuilen (met been in gips) slingerde. Toen was er het grote moment van de prijsuitreiking voor de deelnemers aan de zeskamp Wed strijdleider Wessels maakte de namen van de winnaars bekend en het ere metaal werd aan hen uitgereikt door mevr Van de Post, de echtgenote van de burgemeester. Gelijkertijd werd op het terrein van de heer J. Rutte, op hoeve Groot Ach terveld het al-oude ringsteken beoefend op los paard en met paard en kar. De leiding was bier in handen van de ABTB. De Ringkommissie bestond uit de heren G. Steenbeek, K. Soesbergen en E. Smink, mensen die vroeger meer malen met dat bijltje gehakt hebben. De belangstelling was ook hier weer zeer groot. Wedstrijdverslaggever Schouten zorgde ervoor dat het publiek goed op de hoogte bleef van de verrich tingen en van de namen van de deel nemers. Ringsteken. De kaartavond op vrijdag was met 72 klaver- en schutjassers geheel vol geboekt. En wie dacht dat het schut jassen in Achterveld niet meer zo po pulair was, zal zijn mening toch moe ten herzien. Van de 72 kaarters heb ben er 48 schutjas gespeeld. Onder lei ding van Piet Smink had de wedstrijd die in ,,Ons Gebouw" werd gehouden, een vlot verloop. Uitslag schutjassen: A. Tolboom 97 pnt. C. Esveld 96 pnt. E. Wouters 93 pnt. H. van de Heuvel 91 pnt. Mevr. v. d. Bedum-Kuyer 85 pnt. Mevr. v. d. Heuvel-v. Druten 84 pnt. J. A. Kerkhof 81 pnt. J. van Laar 81 pnt. K. van Druten 80 pnt. Mevr. H. Horst-Vos 80 pnt. C. Voorburg 80 pnt. W. Hilverts 80 pnt. G. Horst 79 pnt. H. van Ruitenbeek 77 pnt. Mevr, Teunissen-Kerkhof 77 pnt. H. van Ruitenbeek 77 pnt. L. Teunissen 76 pnt. Mevr. v. d. Wetenng-v. d. Pol 74 pnt. Uitslag klaverjassen: Mevr. Steenbeek-Tolboom 4718 pnt. H. Kerkhof 4695 pnt. W. Smit 4625 pnt. Mevr. A. Turan 4638 pnt. G. A. Voskuilen 4608 pnt. Mevr. v. Rossum-deBlanken 4431 pnt. G. van Druten 4428 pnt. R. van Druten 4378 pnt. H. van Ruitenbeek 4264 pnt. Zaterdagmiddag stond in de nieuw bouw in Achterveld wederom een sportief gebeuren op het programma. Nu autopedrace, rolschaats en wieler wedstrijd. De organisatiewas in handen van de AMBC Achterveld". De deel- nemertjes waren niet ingedeeld naar leeftijd, maar naar lengte. Een heel rechtvaardige indeling, de grote krachtsverschillen die in een leef tijdsgroep soms voorkomen, waren nu veen geringer. Ook bij deze wedstrij den veel enthousiasme van zowel deel- nemertjes als toeschouwers. Uitslagen: Rolschaatsen I. Jeanette van Wieringen 2. Bart Keja 3. Jorgen Lucas. Autopedrace: 1. Gerald Kroeze 2. Karin Molenaar 3. Gertrudi Boersen Minitour: Groep 1: 1. Max Ochse 2. Harry van Dalen 3. Gerald Kroeze Groep 2: 1. Eric Wijngaarden 2. Johan van Druten 3. Bart van Wieringen Groep 3: 1 Paul van de Pol 2. Gerard van de Hengel 3. Paul Ossendrijver De winnaars werden op het ere podium van de Tour de Junior beloond met kusjes van Tourmisses (of misters) uit het publiek. het mooiste geheel van paard en kar, een enorm krentebrood. Na afloop van het ringsteken gingen enige deel- nemers(sters) met hun paarden naar de oude uitspanning De Hessenkar, die hiervoor speciale voorzieningen had getroffen. De paarden werden getrak teerd op roggebrood. De ruiters en amazones op koffie en zo veldse boeren die op een zondagmorgen, terwijl zij in een plaatselijk café een al-oude traditie zaten te beoefenen, door de heer J. M. Schouten waren uitgenodigd. Hun deelneming gaf deze wedstrijd een apart cachet. Een paar „gecon- tracteerden" die hun contrakt niet na kwamen betaalden spontaan hun boete; het geven van een rondje. Uitslagen ringsteken per fiets: 1 B. den Ouden - de Ridder 9 pnt. 2. Clementine van Esveld 9 pnt. Na kampen. gedeelde 3e plaats met 8 punten: C. Boersen, 66 jaar P. Smink, 66 jaar H. van Ruitenbeek P. Smink Trudy Boersen gedeelde 9e plaats met 7 punten. G Voorburg - de Ridder Gerald van Wieringen, 10 jaar Heinries van de Hengel, 11 jaar gedeelde 12e plaats met 6 punten: J. Tijmensen, 63 jaar P. van de Hengel, 66 jaar Th. Kok Een ludiek element in deze wedstrijd vormde de deelname van een 3-tal duo's per tandem. Uitslag: 1 B. Bosman en S. Smink 8 pnt 2 W. Vos en F. van Dalen 7 pnt. 3. H. Smink en M. van Dalen- Voskuilen 5 pnt. J. Bokkers en echtgenote (uit Buurt schap Vinkelaar) kregen de prijs voor De stoet bestond uit een groot aan bal wagens en groepen, afgewisseld loor individuelen. Uiteraard waren er tok kerkelijke taferelen uit vroeger aren uitgebeeld. Het kerkbestuur in mie oude kostuums beet de spits af k Klettersteegbewoners hadden de .Missieweek" voor deze gelegenheid lit het vergeetboek gehaald. Buurt - jchap ,,Den Hard" had dat met Slacht - naand op de pastorie" gedaan. Ook Ie bruidjes waren weer van de partij. Sn geheel in de sfeer van het feest iet bijbelse tafereel, een groep met lezus en de 12 apostelen. Minder stich- elijk waren de „paters" van de Hes- ienkar met hun brouwerswagen. Zij naakten hun devies „In de hemel is ;een bier, daarom drinken wij het bier" ook tijdens de optocht waar! Bijzonder fraai was het Indonesische ifereel van de groep Achterveld Cen- rum, wat uit niet minder dan 40 ersonen(tjes) bestond. Zeer natuur- etrouw en uitstekende grimage Het esultaat van ongetwijfeld vele uren rerk. De Basisschool „Startblok" be streek een periode van 600 jaar school jeugd. Schooljeugd 1674, idem 1974 en tenslotte 2274. In dit laatste geval was de naam Achterveld veranderd in „Backfield". Niet al te optimistisch, bestaat de Nederlandse taal in die tijd niet meer, of zijn wij dan een Amerikaanse kolo nie? De futoroloog van de school had deze laatste groep heel fantasierijk opgetuigd Ook aan beroepen, toen (1674) en nu was veel aandacht besteed, o.a. de smederij, bakkerij en klompenmakerij. Ook de voorloper van de Sportvereni ging Achterveld werd even tot leven gewekt. De club OKB (Op Klompen Begonnen) liet een goed partijtje zien. Ook de individuelen en kleinere groep jes hadden er veel werk van gemaakt. De engeltjes, boertjes en boerinnetjes, bruidspaartjes, de marskramer (in goed oud-Achtervelds „schoeker")ook zij hoorden erbij om het geheel zo kompleet mogelijk te maken. Een schouwspel waarvan de vele honderden toeschouwers zeer zeker hebben ge noten. De uitslagen waren als volgt: Ruiter-amazone te paard: 1. Janny Blom 9 pnt. 2. Anke van Eyden 8 pnt. 3. M. van Wieringen-Kol 7 pnt. 4. Truus Kooloos 7 pnt. 5. Rianie Verhoef 5 pnt. 5. Cornells Wernsen 5 pnt. 5 Judith van Wegen 5 pnt. 8. M. Melissen-Verhoef 4 pnt. 8. Martien van 't Klooster 4 pnt. 10. Lia de Vette 3 pnt. 10 Gijs Steenbeek jr 3 pnt. 12. Corien van 't Klooster 2 pnt. 12. Maunts Herder 2 pnt. 14. Sientje Prins 1 pnt. 14. A. Verdam-Soesbergen 1 pnt. 14 Marijke Horst 1 pnt. Paard en karretje: 1. W. Wernsen - A. Kooloos 9 pnt 2. M. Melissen - Rianie Verhoef 8 pnt. 3. Harold van Wegen - echtgenote 7 pnt. 4. Broer en zus Joh. Blom van de Middelfliert 7 pnt. 5. J. Bokkers en echtgenote 7 pnt. 6. Kees Voskuilen en echtgenote 6 pnt. 7. C. van Soesbergen en echtgenote 4 pnt. 8. Albert Wouters en mevr. J. Smink-v.d. Heuvel 3 pnt. 8. G. v. Eyden-v.d. Hengel 3 pnt. 10. H van Roomen en echtgenote 2 pnt. Daar het aantal paarden in een toch nog agrarische gebied als Achterveld toch enorm is afgenomen was er ook gelegenheid aan het ringsteken deel te nemen met fiets. Bij deze deelnemers per fiets waren een 15-tal Achter- Historisch optocht. De wagenspelen van Culdoto vielen bijzonder in de smaak. Hier enkele scènes uit het spel. Ook de toneelvereniging „Culdoto" heeft zich in de feestweek niet on betuigd gelaten. Op meerdere dagen en op diverse plaatsen in het dorp werd het middeleeuwse komische wagenspel „Meester Patelijn" opgevoerd. Steeds weer dromden velen rond de wagen om de vreemde manipulaties van de gladde en uitgekookte meester Pate lijn (Henk Schouten) te volgen. De ma nier waarop hij zijn echtgenote (M. van Dalen-Voskuilen) een lap laken be zorgde, zonder dat hij die kon betalen bracht hem echter danig in moeilijk beden. De lakenkoopman (J. Wunde- rink) deed alle mogelijke moeite om aan zijn geld te komen. Tenslotte Een gelukkige prijswinnaar van de wielerwedstrijden krijgt een kus van de wielermiss.... Start van de wielerwedstrijd.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11