Leusder Krant ook voor u plechtige lof i kerkdiensten"! programma n.b.p. kpj leusden begint met ledenver - gaderingen i ervolg van pagina: o feest is weer voorbij revue-avond „Onze Wereld" aller wereld open huis van nieuwe school Instuif-hobby club uitgesteld INGEZONDEN Zwangerschaps- gym gaat weer van start Welfare-werk gestart AFWEZIG J H.Lantink.arts. 3ERDAG 5 SEPTEMBER 1974 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Onder het motto „Onze wereld" - „Aller wereld" zal de nieuwe R.K. basisschool „Onze We reld" aan de Walter van Amersfoort- straat op donderdag 5 september (van daag) voor iedere belangstellende te bezichtigen zijn. Dus niet alleen de ouders wie kinderen deze school be zoeken. Iedereen die deze fraaie nieuwe school ook wel eens van binnen wil bekijken, is van harte welkom. De school is hiertoe geopend van 20.00 tot 21.00 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag morgen zou Blijhof in het clubgebouw aan de Ansfnduslaan starten met een instuif-hobbyclub. Helaas kan deze club nog niet gaan draaien door ziekte van de heer M v. d. Ploeg, de nieuwe Blijhof medewerker. Het is mogelijk dat dit langere tijd gaat duren. Omdat er veel animo voor deze hobbyclub was, zal men proberen een tijdelijk plaats- plaatsvervanger te vinden, zodat er zo vlug mogelijk begonnen kan worden. buiten verantwoording van de redaktie CULTUREEL JONGEREN PASPOORT Voor jongeren in de leeftijd van 15- 25 jaar bestaat ook dit jaar vanaf 1 september de mogelijkheid om zich een Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) aan te schaffen. Het CJP is een door de overheid ingestelde reduktieregeling die de jeugd aktief bij bet kuituur- gebeuren wil betrekken. Voor het luttele bedrag van 14,50 heeft men een jaar lang een Paspoort, dat aanzienlijke redukties geeft voor toneelvoorstellingen, concerten, kaba- retvoorstellingen, tentoonstellingen en tijdschrift-abonnementen. Wie met een CJP maar één keer per jaar naar de schouwburg gaat, heeft de bestede f4,50 er al direkt uit Ook bij concerten krijgt men redukties die vaak tegen de 4 a 5 gulden per concert lopen. De kortingen die vele week- en maand bladen aan CJP-ers geven, zijn aan zienlijk. CJP-ers ontvangen bovendien het he le jaar lang het kuituur-informatie maandblad „Ontsticht" gratis thuis. Inwoners van Utrecht kunnen het pas poort (geld en pasfoto meenemen) af halen aan het Bureau Burgerlijke Stand, Ganzenmarkt 7 (le verdieping, loket 9) van maandag tot en met vrijdag tussen 8.15 en 12.30 uur Inwoners van Amers foort, Baarn, Bunschoten, Leusden, Soest en Woudenberg kunnen terecht bij de Amersfoortse Culurele Raad, Zonnehof 8, Amersfoort van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 17.30 uur. Soest: ook bij Artishock, Steen- hoffstraat 46. Zeist: Bureau Culturele Zaken, Zeister Slot. Overige plaatsen in de provincie Utrecht: gemeentesekretarie van de woonplaats (ook als daar geen paspoor ten worden afgegeven is er in elk geval een bestelkaart verkrijgbaar, waarop alle gegevens vermeld zijn). Voor eventuele inlichtingen: buro Stichtse Culturele Raad. Lange Nieuw- straat 63, Utrecht, telefoon 030-310307. SLUITINGSTERMIJN VAN ONZE KRANT IS: DINSDAGMIDDAG 12 UUR. INLEVEREN KOPY BIJ MEDEWERKERS: TOT MAANDAGAVOND 18 UUR Als afsluiting van het kerkelijke gedeelte van het herdenkingsfeest 300 jaar parochie werd op zondagavond een plechtig Lof gehouden in de parochie kerk. Pastoor Jansen werd hierbij ge assisteerd door deken S. Hoorneman van het dekenaat Amersfoort en pastoor B. Hoogenboom uit Barneveld. Pastoor Zeskamp. GROENE KRUIS Kraamcentrum spreekuur: Leusden/ Z Groene Kruisgebouw iedere le dinsdag van de maand van 14.00 tot 14.30 uur. Leusden/C iedere 2e woensdag van de maand van 14.00 tot 14.30 uur. Inlichtingen: zr. Laudy, tel. 03496-2081; zr. V. Kalkert, tel. 03490-15818. LEUSDEN/'C - Op dinsdag 10 sep tember begint er weer een nieuwe cursus zwangerschapsgymnastiek. Aanvang 10.30 uur in het Wit-Gele Kruis Gebouw. Men kan zich ter plaatse aanmelden. ACHTERVELD - Op dinsdag 10 sep tember a.s wordt in „Ons Gebouw" weer begonnen met het Welfare-werk. Het wordt gehouden in de koffiekamer van 9.00 tot 11.30 uur De organisa trices hopen de dames die er vorig jaar regelmatig aan deelnamen, ook nu weer te kunnen begroeten. Maar ook de dames die zich tot dit creatieve werk aangetrokken voelen zijn, uiter aard geheel vrijblijvend, van harte wel kom Taptoe Achterveld. Hoogenboom was Uitgenodigd omaai vanuit Barneveld indertijd de parochie Achterveld is gesticht Het was een wat de jongeren een „ouderwets" Lof noe men met onder andere de Latijnse gezangen „Ave Maria" en „Magni ficat". Ook het nog slechts zelden gezongen „Aan U, o Koning der eeuwen" weerklonk in haar oude luister. In zijn toespraak toonde pastoor Jan sen zich verheugd over de manier waarop de Achterveldse gemeenschap ACHTERVELD N.H.Kerk: zondag 14.30 u.. Dhr. Hoeksema, Doornspijk. R.K.Kerk: De gehele week om 8.00 u.: H.Mis (uitgez. woe.); donder dag 13.30 u.: H.Mis speciaal voor bejaarden; vrijdag 19.30 u.. Avond mis; zaterdag 19.00 u.. Avondmis; zondag 8.00 en 10.30 u. H.Mis; 18.00 u.: Lof LEUSDEN/CENTRUM N.H.Kerk: 9 15 u.: ds. Kooman, Herv. Bed. Heilige Doop m.m.v. de kin- dercantorij; 10 45 u. ds. Kelder, Herv/Ger, Jeugddienst; 19.00 u.: ds. Van Reenen, Harderwijk, Herv/ Ger. R.K.Kerk: zaterdag 19.00 u gez. H.Mis m.m.v. dameskoor; zon dag 7.45 u. gelezen H.Mis; 9.00 u. Hoogmis; 10.00 u.: Gezinsmis; 11.00 u.: Gemeenschapsmis; 18.30 u.: Lof met gebeden LEUSDEN/ZUID N.H Kerk: 10.00 u ds. Weernekens, Herv. Bediening H Doop, 18.30 u.: ds. Kooman. Herv. R.K.Kerk Don Bosco; zaterdag 19.15 u. zondag 10.00 u H.Mis; 11.30 u. LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Leusden, heeft haar programma tot eind december al weer klaarliggen. De bijeenkomsten zullen weer worden gehouden in het Hervormd Centrum aan de Asschatterweg en om 8 uur precies beginnen. De avonden zijn als volgt gepland: Maandag 9 september: Samen met de N.C.V.B. en K.P.O. Breishow van de Nevada Wolfabrieken uit Leiden, mtroducées zijn welkom. Wel wordt van iedereen f 1- gevraagd om aan de kosten bij te dragen. Woensdag 18 september: De heer A. Schoenmaker houdt een lezing over zijn werk als geestelijk raadsman bij het gevangeniswezen. Donderdag 30 oktober: Donderdag 3 oktober: Provinciale na jaarsvergadering in het Hervormd Centrum te Leusden. Woensdag 23 oktober: Mevr. Staal de Groot houdt een lezing met als onderwerp „gevaren in en om ons huis". Woensdag 13 november: „De geschie denis van het tafelgerei etc", een lezing door de heer G. Grisel van de Sola-fabriek te Zeist Woensdag 18 december: Kerstviering. Bovendien ligt het in de bedoeling om begin oktober een bezoek te brengen aan de droogbloemenzolder te Amerongen. Ook het handwerkclubje zal worden voortgezet. Het nieuwe lid, mevr. De Jong, is bereid gevonden hieraan lei ding te geven Mevr. De Jong heeft een voorwerksterscursus gevolgd LEUSDEN - De K.P.J. Leusden be gint het nieuwe seizoen weer vol goede moed en nieuwe ideeën. Men gaat er direct weer goed tegenaan. Vrijdag 13 september is er een (jaar) ledenverga dering in De Til aanvang 20.00 uur. Men hoopt dit jaar op een nog grotere opkomst van de leden. Goede ideeën en argumenten kan het bestuur altijd gebruiken Er zijn een paar plaatsen opengevallen in het bestuur en wie interesse en tijd over heeft, kan zich opgeven Op de vergadering kun je ho ren welke plaatsen dat zijn. En op zaterdag 14 september wordt het seizoen weer geopend met een grote feestavond in de Roda kantine. DE LEUSDER KRANT: Er staat altijd wel een artikel in, dat het bewaren waard is! JITBUNDIG ACHTERVELD BRENGT PAR0CHIEFEEST 9 Sept., 10 sept, en 11 sept. Waarn. Dokter B Binkhorst. Gironde 1. Leusden-C. Tel. 03496-2667. tsen °°r de praktijken van de artsen torsema, Den Toom, Binkhorst en ^hnk, zal het aanstaande weekend aarnemen: dr. Boersema, Juliana- 5. Achterveld, tel. 03425-222. Piekuren: zaterdag en zondagmid- 14.00 uur. Aanvragen voor visi- *s gaarne vóór 10 uur 's ochtends. dienst geldt van vrijdag 18.00 uur ^gmorgen 8.00 uur. k *ijkverpleging wordt waarge- pnien door zr Rosa, Hamers- eidseweg 57, Leusden/C, tel. 03496- APOTHEEK Openingstijden apotheek Leusden- werkdagen van 8.00 tot 18 00 uur en van 19.30 uur tot 20.00 uur. In de weekenden waarin de artsen Bink horst en Lantink dienst hebben: za terdag en zondag van 14 00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten DIERENARTSEN Voor kleine huisdieren: dr. Tijmen sen, Van Oosterhoutlaan 40, Leusden/Zuid, telefoon 03490-10761 Voor de dependance Henegouwen 11 Leusden/Centrum van de dieren artsenpraktijk Amersfoort is de dienstdoende dierenarts te bereiken onder telefoonnummer 03490-21827. SOCIALE DIENSTVERLENING: Prot. sociaal centrum te Amers foort: tel 03490-10441. Maatschap pelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur: iedere woensdag in Leusden/Zuid in't Tref punt, tel. 03490-13040. Afd gezins verzorging en bejaardenhulp van 9.00 uur tot 9.30 uur. Afd Maatschappe lijk werk van 9.30 tot 10.00 uur. Leusden/centrum in het Hervormd Centrum, Asschatterweg: afd. ge zinsverzorging en bejaardenhulp van 9 45 uur tot 10 15 uur Afd Maat schappelijk werk van 10.30 uur tot 11.00 uur Informatie-adres: mevr. J. M. Snijder-Huisman, Willem de Zwijgerlaan 4 te Leusden/Zuid, tel 03490-10294. AKTIE MOEDERS VOOR MOEDERS Voor Achterveld, Leusden/Centrum en Leusden/Zuid. mevr. M. L. Roo- zendaal-Doucet, D van Weedestraat 4 - Achterveld,tel. 03425-853. is een enorm brok werk verzet door de organisatoren. Hun enthousiasme werkte aanstekelijk. Zij kregen de medewerking van verenigingen, zaken mensen en zo maar van willekeurige mensen uit het dorp. Dankbare mensen die van het 300-jarig bestaan van de parochie iets groots wilden maken of mensen die dat met zo aansprak maar toch hun volle medewerking wilden geven aan het slagen van het feest omdat het de gehele gemeenschap nauwer bij elkaar brengt. Ook vele „nieuwe" Achtervelders toonden zich enthousiast hebben meegeholpen aan het slagen van het feest. Velen zijn zeer verwonderd dat een kleine ge meenschap als Achterveld dat alle maal weet te verwezenlijken. De stand van de opbrengst van de inzameling voor het uurwerk van de toren van de parochie kerk en de verlichting daar van is momenteel f8500,-. Hoewel dit bedrag nog niet toereikend is staat toch al vast dat het voorgenomen plan uitgevoerd gaat worden. Als dit gereed zal zijn is dat een kroon op het werk van de organisatoren. Van deze organi satoren is er intussen één die nu al met het jaartal 1982 in zijn hoofd rondloopt. Hij heeft in het Provinciaal Archief te Arnhem namelijk ontdekt dat het dan 600 jaar geleden zal zijn dat de naam Achterveld voor het eerst werd genoemd. En als het aan hem ligt zal dat zeer zeker nieUmgemerkt aan Achterveld voorbijgaan. Taptoe Achterveld. TOT GOED EINDE het feest heeft gevierd. Hij sprak de hoop uit dat het samen denken en doen zoals het bij de voorbereiding en de uitvoering van het feest is geschied, bestendigd moge blijven. Dit tot heil van de gehele Achterveldse gemeen schap. En dan is het feest voorbij en gaat Achterveld weer over tot de orde van de dag. Maar het feest zullen de Ach tervelders niet spoedig vergeten. Er Zeskamp. 13-jarigen: 1. Corine Lonst 2. Helma Schouten 3. Yvonne van Hamersveld 14 t/m 17 jarigen: 1 Ans de Jong 2. Thea van Druten 3. Marion van de Burgwal asHS teskamp 1974: r^ens: •jirigeo: ;jrl Vos rons van Heugten l'ioi Vos -jirigen: ;ert Schreuder ;?rird van de Breemer larcel-Peter van de Gans [0Qnie Noord man l-jarigen Ijrinus van Burgsteden nins van de Berg ^rard Vos l-jarigen: lircel Boonen (cobie van Ruitenbeek icrtie van Druten len Huppelschoten Paul Ossendrijver l,m steenbeek Indre Hak U-jarigen, locald de Vette lim Schimmel tódre jndré de Jong 3-jarigen: im van de Tweel liro van Druten lac van de Bedum U-jarigen: Inton Houtveen jtdne van de Heuvel los de Vette 5-jarigen: •eter Boonen leuk Voorburg ronny van de Pol 16 t/m 18 jarigen: loho Lorist lerman van de Berg (anus Haneveld l'im van Nimwegen. (elsjes: l-jarigen: lariska Jansen ;velien Jehee lemma Tolboom -jarigen: lilda Steenbeek rma Legdeur lian Hak D-jarigen: [arm Wolters rees Dijkhof iimone Oosterweeghel lly Vos l-jarigen: mei Turan etty van de Heuvel onja van de Burgwal nja Groenestein Jesbeth Lammers 12-jarigen: Ria van Valkengoed llementine van Esveld fargret Voorburg Ook de tweede revue-avond op de laatste dag van de festiviteiten werd een groot succes. Het is tegen het zere been, zou Toon Hermans zeggen, maar het moet van mijn hart, zo werd er aan het begin van de revue naar voren gebracht: 2500 mensen zagen de tentoonstelling; 1800 mensen zagen de touwtrekwed strijden; 350 mensen zijn hier in de zaal en 250 mensen waren er bij de Plechtige Kerkelijke sluitinghet geeft toch wel te denken, maar 250 mensen op een slotdankfeest... Na dit doordenkertje van spreek- stalmeester J. M. Schouten ging de show door Het zangkoor der Parochie zong enkele goed uitgevoerde liederen. De muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" zorgde voor een enthousiast repertoir. 24 lieve meisjes van T.O.P. kwamen met wervelende dansen. De majorette's - de jongste was amper 5 jaar - van D.W.S. goochelden met stokjes en trappelende voetjes en fi- guratie's. Herman van Dorus Kok uit Achterveld exceleerde in een middel eeuws stuk. Hij en zijn toneelgroep ste gen tot grote hoogte. De voordracht, de miniek, de vingervlugheid van Herman was grandioos. Het duo Herman (Baaiman) en Greet (Schouten) was bij zonder goed op elkaar ingesteld. De kolderkomiek Herman draafde maar door met wetenswaardigheden over vroeger. Vijf kwartier achtereen was er actie, was het lachen, waren het spits vondigheidjes die het publiek in extase brachten. Juist door de rustige op vang van Greet kwam Herman sterk te voorschijn, het was een uniek duo, het kon niet beter. Het was een wervelende show van Achterveldse artiesten en de korte doekwisselingen werden opgevangen door de spreekstalmeester. De politie dankte de Achterveldse bevolking voor de prettige samenwerking en de voor zitter, de heer C. P. Kooloos, moest binnen enkele tellen iedereen bedanken en dat lukte hem zowaar: „Iedereen heel hartelijk bedankt, die heeft mee gewerkt tot het slagen van het feest"

Leusder Krant | 1974 | | pagina 13