,lk doe veel aan renovatie, maar ik bouw liever J. OSSENDRIJVER lieuwe woningen" Bouwers in Leusden (14) FOTO'S: JANUS VISSER DOOR ANCO MALI rnup np -mump „RnAG 5 SEPTEMBER 1974 LEUSDER KRANT Een bungalow in Bunschoten aan de Nijkerkerstraat, gebouwd door de firma Ossendrijver. Al vele jaren heeft het bouw bedrijf Ossendrijver een ploeg ih de Tour de Junior onder zijn hoede genomen. Twee onder één kap aan de Schoonderbekerweg te Achter veld. hij had inmiddels zijn andere huis verkocht Toen zocht die man ongeluk kigerwijs tegels uit, waarvan de lever tijd vier weken was Toch kwam het werk nog half december klaar. 24 januari begon ik met de bouw van mijn eigen huis. 5 mei woonden we erin. Er we hadden óók nog 14 dagen vorst. Ik heb er een film van opge nomen We hadden het dak er al op zitten, en toen moesten de muren nog gebouwd worden! Als je er geen ander werk tussendoor hebt, kun je al je personeel aan één zo'n huis zetten" zelf heeft gebouwd. Het is de „Stella", die in Spakenburg ligt. Graag gaat hij met zijn vrouw en kinderen water sporten op het Eemmeer. Het is een fijne boot, en ik kan wel begrijpen, dat je er fijn mee kunt varen. Onze fotograaf Janus Visser legt de heer Ossendrijver op de gevoelige plaat vast, staande op zijn „Stella". Bij het afscheid nemen wens ik de familie vele goede vaarten op het Eemmeer, en vele behouden thuiskomsten in het landelijke Achterveld. ANCO MALI „Die vertegenwoordiger is al weer weg. meneer.' ,,Het is jammer", zegt de heer Os sendrijver, maar hier bij de gemeente gaat het allemaal zo langzaam In Barneveld loopt het echt veel soepeler. Ik hoop, dat daar nog eens verande ring in komt". Enthousiast wordt de heer Ossen drijver tenslotte als zijn vrouw foto's laat zien van de motorboot, die hij „Nog een geluk dat ik mijn veilig heidsriem om had." Mevrouw Ossendrijver haalt een foto-album tevoorschijn, en vertelt, dat het bedrijf ook altijd een bedrijfs- ploeg in de Tour de Junior in Ach terveld heeft meerijden. Een jaar of zeven al. „Toen onze Johan zestien was, reed hij ook mee Hij heeft twee keer meegereden in de Tour." Van de drie zoons zit de oudste zoon in het bestuur van de Tour de Ju nior. „Mijn man is medewerker", ver telt mevrouw Ossendrijver. „Hij helpt met de opbouw van het podium, zet de dranghekken neer, plaatst vlaggenmas ten. Een bezemwagen is niet meer nodig: ze rijden maar een kleine af stand. Het clubgebouw van s.v. Ach terveld. Slokker in Huizen, Noord-Holland. In mei 1963 ben ik voor mezelf be gonnen, en dezelfde jongen, die toen bij me in dienst trad, werkt nu nog steeds bij me. Dat vind ik erg fijn. De meeste jongelui tegenwoordig zijn niet meer uit dat hout gesneden. Ze werken vier maanden, en doen dan één maand niets. Maar ik vind het systeem van uitkering ook verkeerd. Iemand, die in een fabriek werkt, krijgt uitgekeerd naar wat hij heeft verdiend in de laatste 13 weken. Ze zouden moeten uitkeren naar wat een timmerman volgens de Collectieve Ar beidsovereenkomst verdient. Ze moe ten naar beneden met die bedragen, dan worden die jongens wel ergens bang, dat ze ontslag krijgen Zulke jon gens gaan leven naar die uitkeringen, en dan kunnen ze geen stapje meer terug doen. Ze moesten er voorde aar digheid eens een statistiek van aan leggen! Aannemer Jan Ossendrijver Ik heb een keer een verbouw uitge voerd voor architekt Jan den Hartog, en ik heb drie woningen aan de Eiken laan gebouwd voor architekt Vellekoop. In Barneveld ben ik met een bungalow bezig. In het begin had ik er nog wel eens idee in gehad om met iemand samen te werken, maar ik ben blij, dat ik alleen ben. Als mijn zoon zijn diploma op de hogere technische school heeft be haald. zullen we zien of hij prettig werk kan krijgen Als dat niet het geval is, komt hij bij mij werken. Ik heb verleden jaar een oude boer derij verbouwd bij het sportveld hier in Achterveld. Ik moet er nu wéér een verbouwen. Dat heet renovatie van oude boerderijen. Zo'n boerderij wordt dan helemaal woonhuis. Die boerderij die hier staat, daar zat nog een oude schouw in. Als men er wat geld voor over heeft, is het wel aardig werk, dat renoveren. Maar eigenlijk zit ik wel zo graag in de nieuwbouw Ik heb ook verschillende open haar den gemaakt Dat vind ik erg fijn werk. Eén in de Eurowoningen, en door die haard twee in Muiden, In de Eurowo ningen heb ik ook een geluidsstudio ge bouwd, waar muziek op geluidsbanden wordt opgenomen. Later voor dezelfde opdrachtgever een grote studio in Amersfoort. In zo'n geluidsstudio ne men ze van die keiharde muziek op. Ik moest in de garage wanden van 30 centimeter dik aanbrengen, want de buren mochten er uiteraard niets van horen. Ik ben toen een kijkje gaan nemen in Baarn, waar een geluids studio was, waarin ze met een heel orkest speelden. Als een heel muziek korps er speelde, hoorde je er niets van. Het mag ook geen weerklank ge ven. Ze moeten het natuurlijke geluid houden, hóé hard ze ook spelen". „Hebt u wel eens iets aparts mee gemaakt tijdens een bouwerij?" „Ik heb een keer brand meegemaakt in een huis dat ik bouwde. Daar had de verwarmings-installateur geen goede isolatie aangebracht. De brandweer „rukte uit", met een emmertje water achter op de fiets". De heer Ossendrijver is overigens erg tevreden met de manier, waarop zijn zaak langzaam maar zeker groeit, en hij hoopt, dat het zo zal blijven dóórgaan. Per jaar bouwt hij een aan tal woningen en voert een groot aantal verbouwingen en schuren uit. „Het eerste werk, dat ik zelfstan dig deed, was een verbouwing in de Westerstraat in Amersfoort. Daar bouwde ik vijf weken aan Het eerste huis, dat ik zelf heb gebouwd was het huis van Van Bekkum tegenover de kerk hier. Mijn eigen huis is door architekt Vellekoop getekend Er zit een kelder onder het hele huis. Ik had het in drieeneenhalve maand helemaal klaar. In Spakenburg begon ik begin augus tus te bouwen, en we waren overeenge komen dat ik in januari klaar zou zijn. Toen vroeg de opdrachtgever mij of het huis in november klaar kon zijn, want U kent ze wel. Dat worden de Heli's Angels: ze hebben minachting voor ieder, die werkt. Het enige wat ze graag doen is vechten. Je moet vech ten, wil je in die kringen wat beteke nen. Als je een overtreding begaat, en je moet een boete van f50,- be talen, dan betaal je die gewoonweg niet. Ik kan me best voorstellen, dat de po litie niet zo hard loopt ze mogen hun pistool nauwelijks of niet gebrui ken!" „Hoeveel mensen hebt u momenteel in dienst?" «erkte drie maanden op de melk- =1, drie maanden bij een elek- en drie maanden bij Stapel- vaar ik dorsmachines moest *ren. iraa werkte ik een half jaar bij üMemer-timmerman, en later ijl broer, die al een eigen bedrijf Mijn broer werkte eerst bij Aris die aannemer, die de kerk toowde. Maar toen de kerk klaar tak de crisistijd uit, en was er meer werk te kriigen. In Barneveld heb ik een dubbele wo ning gebouwd, die door mijn zoon is getekend. Mijn zoon is op de hogere technische school, en heeft stage ge lopen bij Slokker, dezelfde firma, waar ik óók heb gewerkt In de Louise de Colignylaan in Leus den-zuid ben ik bezig met de verbouw van een woonhuis aan het eind van een blok HTERVELD - „Meneer Ossen- er, hoe bent u in het aannemersvak St gekomen?" kom uit een groot gezin. Door was er voor ons niet bij. Na tere school was ik eerst van iertiende tot mijn veertiende jaar üinecht. mijn veertiende jaar ging ik naar 'ondtekenschool in Barneveld. Ik ilde het getuigschrift van de vak school in dneeneenhalf jaar. De ls duurde vier jaar. Toen de laatste ss twee maanden liep, kwamen foitsers in onze school. Na de t heb ik toen al die tekeningen, 1 van die enkele maanden miste, ia een gering aantal dagen afge- De heer Jan Ossendrijver is een verwoed watersporter die met zijn gezin récreêrt op zijn zelf gebouwde boot. eigenlijk al getrouwd, toen ik het eind diploma behaalde. In 1954 ging ik naar Bunnik, en werk te een half jaar in een timmerfabriek. Daarna drie weken bij aannemer Van Tol in Bunnik en 8 jaar bij de firma „Ik werk meestal met 7 a 8 man personeel. Ik werk in Hoevelaken, Bun schoten, Barneveld; ik heb de kantine gebouwd van het sportveld hier in Ach terveld en het winkelpand van Raven horst op Stoutenburg. Ik vind het jammer, dat ik net niet de bejaarden- woningen in Achterveld mocht bouwen. Mijn eigen huis heb ik óók zelf gebouwd Eerst heb ik 17 jaar in een noodwoning gewoond, waar nu de werk plaats staat. In dit huis wonen we nu vijf jaar. 1946 moest ik in militaire dienst. 4 de dienst had verlaten werkte toen met mijn broer tot april tolgde een middenstandskursus, J'950 de avond-aannemerskursus ,rttht, die drie jaar duurde. In 'is ik daarmee klaar. Ik was Het winkelpand van Ravenhorst aan de Hessenweg in Stoutenburg. De fraaie woning van de heer Ossendrijver. .WBEORrj JWBEOR»

Leusder Krant | 1974 | | pagina 15