[UGDRAAD LEUSDEN STELDE ONDERZOEK IN Gebouw is sterk verwaarloosd en staat op instortenalleen geschikt voor scoutingwerk, maar opknappen kost veel geld Plaats erg ongunstig ID OVER N00DWIN KELV00RZI EN INGEN RV0LG VAN 'KINA; O GEEN VERGUNNING COMMENTAREN EN MENINGEN SPINNEWEB Te jong Zonder licht DERDAG 5 SEPTEMBER 1974 LEUSDER KRANT Grote kuip" niet geschikt voor algemeen jeugdwerk lieuwe accommodatie gewenst EUSDEN - De Jeugdraad Leusden heeft een nota betreffende ,,De Grote Kuip" ebracbt aan het college van Burgemeester en Wethouders en aan de oude en pe leden van de Gemeenteraad van Leusden. Wij hadden over deze nota een >rek met de voorzitter van de Jeugdraad, de heer G, Cloosterman. yjj badden bij geruchte vernomen", aldus de heer Cloosterman, ,,dat de leeote Leusden van plan was veel geld te besteden aan het herstellen van iGrote Kuip". De Jeugdraad was aanvankelijk enthousiast over de geste ie gemeente om geld beschikbaar te stellen voor de Leusdense jeugdacco- ,Üe. Spoedig echter werden er vraagtekens gezet bij de investering van zoveel iad een gebouw als ,,De Grote Kuip". De Jeugdraad vroeg zich af of het verstandig was aan dit gebouw zo'n groot bedrag aan geld te gaan besteden." n jeugdraad, die eigenlijk nog maar bestaat, ging een studie aan dit bleem wijden, en moest deze studie een snel tempo hebben opgezet, jeugdraad is zich ervan bewust, bet een niet alles omvattend rap- is geworden, maar alle hoofd- zijn er volledig in verwerkt. Nota is in drie delen opgezet: erleden eden bekomst van ,,De Grote Kuip", jj het samenstellen van de nota rebnnk gemaakt van de gegevens bet rapport van de „Provinciale :htse Stichting Welzijnszorg", dat de naam „Jeugd van Leusden- indertijd is gepubliceerd. Voor beoordeling van het gebouw „De te Kuip'' is medewerking verleend de Stichting „Ruimte voor de ?d" uit Rotterdam. Het geheel is lengebracht tot een nota, waaraan jewerking is verleend door mejuf- i% drs M. A. Verharen, lid van Utrechtse Provinciale Jeugdraad van Rootselaar, ambtenaar Jeugd- •nvan Leusden. HET VERLEDEN I het hoofdstuk „Verleden" wordt de fcbiedenis van „De Grote Kuip" rgegeven. Het gebouw is gelegen ■de Ooievaarshorsterweg nummer 7 |rerd vóór 1900 gebouwd als lagere jol Vanaf de stichting van het luw is de gemeente Leusden eige- I december 1968 richtten jongeren ,eusden-zuid „De Kuip" op. Deze reniging'die inmiddels „JoyLea- heette, en die het inmiddels leeg- ide schoolgebouw als jeugdsocië- Igebruikte. liep in 1970 vast. In Istus 1970 ontstond toen, mede op ptief van burgemeester mr. F. J. ihneiders „De Grote Kuip" De &ente Leusden stelde een aanmoe- jgssubsidie van f 100,- èn stoelen Ihikbaar j augustus 1972 verzocht de ge- bte Leusden de adviescommissie J„De Grote Kuip" te willen meede- Iwat de toekomstplannen waren in land met een eventuele verbouw het gebouw. De adviescommissie fcoordde, dat er pas toekomstplannen Élen worden gemaakt, als de socië- Itou zijn verbouwd. Hierna liepen lesprekingen tussen de gemeente >den en de jongerensociëteit vast. Ijuni 1973 werd een enquête gehou- londer de jeugd van Leusden-zuid 7 de „Provinciale Utrechtse Stich- I Welzijnszorg" in opdracht van de jeente Leusden en in samenwerking ■de adviescommissie van „De Grote Kt gebouw was inmiddels om veilig- Isredenen gesloten, en dejongeren- leteit ,,De Grote Kuip" funktioneer- »fiiet meei |De adviescommissie heeft zichzelf Tiddels ontbonden. HET HEDEN „We hebben het gebouw „De Grote Kuip", dat nog steeds aan de gemeente Leusden toebehoort, eens grondig laten bekijken", vervolgt de heer Clooster man. „Er is op het ogenblik geen beheer DE TOEKOMST De toekomst is zéér belangrijk", zegt de heer Cloosterman „Op zich gaat het enorm veel geld kosten, als je in dat miserabele gebouw van „De Grote Kuip" een jeugdaccomodatie wilt gaan kreëeren. Vooral als je gemengde aktiviteiten gaat organiseren, gaat dat veel geld kosten- je moet aparte toi letten gaan maken enzovoort. De vloer moet volledig worden vernieuwd. Het uitwendige van het gebouw moet een enorme gedaanteverwisseling onder gaan om het aantrekkelijk te maken. Wat de raampartijen betreft: die zijn voor een jeugdsociëteit niet gunstig: het blijft nu eenmaal een school met hoge ramen. der in Leusden, maar zij zagen op dit moment geen mogelijkheid om hun accommodatie uit te breiden. Zij huizen in gebouwen aan de Dodeweg en de Laan 1914. De scouts verwachten wel toeloop in verband met de groei van Leusden. De gemeente Leusden zou het gebouw tijdelijk moeten aanhouden, en het ter- zijnertijd weer beschikbaar kunnen stellen voor het jeugdwerk, in dit geval voor de padvinders van Leusden. CONCLUSIE De conclusie van de Jeugdraad is, dat op een andere meer geschikte plaats in Leusden-zuid een ruimte voor de jeugd gekreëerd moet worden. Het meer, en er is geen funktlonerend be stuur. Het gebouw is in hoge mate verwaarloosd. Het zou eigenlijk afge broken moeten worden, en geheel op nieuw moeten worden opgebouwd. Ge zien de geografische ligging en de hele situatie in de omgeving is het echter niet verantwoord geld in dit gebouw te steken. Zouden wij adviseren om het gebouw te restaureren, en vanwege ongunstige ligging ten opzichte van Leusden-zuid (en Leusden-centrum) zou de sociëteit een fiasco worden, dan zou de Jeugdraad Leusden in een minder gunstige positie komen te ver keren", aldus de heer Cloosterman. De provinciale weg Woudenberg- Amersfoort scheidt het bevolkingsge- bied van Leusden-zuid en het gebouw van „De Grote Kuip". Op deze drukke weg mag men 70 kilometer rijden, hetgeen het oversteken van voetgangers en fietsers zéér gevaarlijk maakt. Het gebouw ligt ver weg van de be bouwing Als er een jeugdsociëteit zou worden gecreëerd, zou dat de indruk wekken, dat de jeugd op veilige af stand wordt opgeborgen, terwijl de jeugd er graag „bij wil horen". Bij het gebouw is te weinig ruimte om aan buiten-rekreatie te doen. De Ooievaarshorsterweg is een erg donkere weg, die door een afgelegen streek loopt. Ouders zullen hun kinde ren niet graag in het donker daar naar toe laten gaan. Dat hetekent, dat het gebouw avonds niet voor jeugdwerk kan worden gebruikt In de wintertijd blijft er dan weinig tijd over om te kunnen funktioneren. De heer Cloosterman, voor zitter van de Jeugdraad. SCOUTINGWERK Het gebouw zelf zou zich wél lenen voor scouting werk. De accommoda tie kan echter momenteel niet als zodanig werd benut, want de scouts hebben een schrijnend tekort aan lei ders en leidsters Voor de scouts ligt het gebouw uniek ten aanzien van de buiten-aktiviteiten in Den Treek. We hebben rechtstreeks kontakt gehad met „Scouting Nederland" en met een lei gebouwtje zal bovendien ook ruimte moeten hebben voor de kreatieve-ar- beidklubs. De bibliotheek, en zeker de jeugdafdeling, zal er óók ruimte moe ten kunnen vinden. De gebouwen dienen beheerd te wor den door de nieuwe beheersstichting. Bij deze gebouwen dient tevens ruimte gereserveerd te worden voor buiten- rekreatie (speelplaats, trapveldje enz). Het gebouw zal moeten aansluiten aan de bebouwing van Leusden-zuid. Dit kan aan de rand van de bebouwing liggen, maar zeker niet aan de over zijde van de provinciale weg Amers foort-Woudenberg. Door een grotere oppiervlakte zullen de omliggende bewoners weinig of in het geheel geen last behoeven te hebben van dit jeugdcentrum. De heer Cloosterman zegt: „Bij het ter vóór-visie leggen van de bestem mingsplannen hebben we aan het Colle ge gevraagd ruimte te reserveren voor jeugdaccommodatie. Het bestemmings plan is praktisch volgebouwd. JAMMER, DAT HET GYMNAS- STIEKLOKAAL IN LEUSDEN- ZUID NIET VOORZIEN IS VAN EEN JEUGDACCOMMODATIE Ik blijf het jammer vinden, dat bij het gymnastieklokaal in Leusden-zuid niet direkt een jeugdaccommodatie is betrokken Ik begrijp natuurlijk best, dat men bij dat gymnastieklokaal moet kunnen parkeren. Maar wat had de par keerruimte nuttiger kunnen worden be steed! Bij die gymnastiekzaal zou met een een ruimte moeten zijn betrokken, die beschikbaar kwam voor de gemeen schap, voor de jeugd. Bij het gym nastieklokaal was een mooi veldje dat nu als trapveldje wordt gebruikt. En de speeltuin ligt er vlak bij HET BURGEMEESTER VAN BUIN1NGENPARK „Hebt u wel eens gedacht aan het Bur gemeester van Buiningenpark? Zou daar tezamen met de aanwezige sport accommodatie, niet een jeugdaccom modatie kunnen verrijzen? En dat is dan net een mooi ontmoetingspunt voor Leusden-zuid en Leusden-centrum ONTMOETINGSPUNT TUSSEN ZUID EN CENTRUM „Ja, dat zou inderdaad een mooi punt zijn. Dat zou het ontmoetingspunt tussen zuid en centrum kunnen zijn. Het zou ideaal liggen, juist omdat er zoveel jeugd naar toe komt, om te zwemmen, te voetballen, te tennissen enz. Maar naar mijn mening mag langs de Maarn- weg bijvoorbeeld helemaal niet ge bouwd worden, omdat dat buiten de be stemmingsplannen ligt. Bij het Burge meester van Buiningenpark ligt nog een stuk land tot aan de spoorlijn, maar ook daar mag mijns inziens niet ge bouwd worden." HET LAWAAI IS AKKOESTISCH TE ISOLEREN „U sprak daareven over de herrie, de overlast van het lawaai voor de omwonenden. In het gesprek dat ik met aannemer Ossendrijver uit Achterveld had, kwam naar voren, dat hij in een garage van de Eurowoningen een ge luidsstudio had moeten bouwen. Daarin werd keiharde muziek geproduceerd. De heer Ossendrijver wist de studio echter zodanigte isoleren, dat niemand, zelfs van de hardste muziek, ook maar iéts hóórt." „Het probleem van de overlast aan lawaai speelt zo gauw je in een dicht gebouwd gebied een jeugdcentrum wilt neerzetten. Maar natuurlijk hebt u ge lijk: akkoestisch moet dat altijd te iso leren zijn." De Grote Kuip aan de Ooie vaarshorsterweg, zoals het er vorig jaar bijstond. REAKT1E GEMEENTE LEUSDEN „Hoe heeft de gemeente gereageerd op uw nota?" „In een gesprek met de burgemeester is mij gebleken, dat hij zéér openstaat voor onze iedeeën. De burgemeester had waardering voor het werk, dat wij aan de nota besteed hebben, en de snelle tijd, waarmee wij onze studie hebben afgerond. HOGE VERWACHTINGEN Ik hoop, dat we binnenkort over de nota een gesprek met de burgemeester zullen kunnen hebben Samen met het gemeentebestuur, dat het beleid bepaald staan wij voor het probleem dat er over niet al te lange tijd iets voor de jeugd zal komen. Ik heb hoge ver wachtingen Het hele probleem erkent men aan alle kanten. Dat biedt allerlei mogelijkheden voor een oplossing. Het lijkt mij het gunstigst, als je zo'n punt zoudt kunnen kiezen, dat Leusden-zuid en Leusden-centrum tot elkaar brengt. OP KORTE TIJD MOET ER VOOR DE JEUGD IETS GEBEUREN Het is wél zo, dat er op korte ter mijn iets zal moeten gebeuren. Leus den wordt een grote stad. En met een stad haal je al de problemen van de stadsjeugd in huis. Wii moeten die problemen preventief opvangen. Zoals wij doen met het groepswerk bij „Don Bosco". Als de school is afgelopen be gint het jeugdwerk. Daarmee ontlast je de ouders. Ik heb hoop voor de nabije toekomst. De gemeente heeft verschillende boer derijen aangekocht, die ze wil restau reren. Eén van die boerderijen is misschien wel geschikt voor het jeugd werk. Ideaal zou dan zijn, dat je eens een vaste kracht zou hebben in zo'n jeugdsociëteit zodat de jeugd er altijd terecht kan, waarvoor de jeugd een klei- VERSNELDE PROCEDURE Dat onbehagen willen we weghalen, •f to spoedig mogelijk tot overeen- met alle belanghebbenden te Twee leden van de Biezenkamp- tgroep willen - bij overeenstem - 1 - hun bezwaarschriften bij de oo niet intrekken en stellen voor, dat temeeote aandringt bij de Kroon op '«rsnelde procedure. We zullen il trachten die twee leden te over- Mocht dat niet lukken, dan zul- er toe overgaan bij de kroon te dringen op een versnelde be- "•procedure. Het eerst wat op het amma staat is het opknappen de Biezenkamp-omgeving, zodat aantrekkelijker wordt en plezieri- rom te winkelen." W HET GROEN Beheer Van Woudenberg (CH):vond, tijdens de diskussie al heel wat T'^er is geworden. Ter gerust- f8 vertelde hij dat de Rozen- h-bewoners zoveel mogelijk van Ihoodwinkelcentrum zullen worden fjei(len d°°r middel van blijvend l'. (c°iiferen) aan de achterzijde. 5Je'e centrum zal overigens in het worden verpakt en er zal l^tnie parkeergelegenheid worden S^rd om alle overlast tot een ■mum te beperken. Er zal geen tot het centrum zijn van de van Rozenboom. De heer Van penberg zei met een bezwaard J akkoord te willen gaan met het ™el onder voorwaarde, dat de *Qkamp aantrekkelijker zal wor den gemaakt en er waarborgen zullen worden ingebouwd, een snelle rea lisering van de Biezenkamp-uitbreiding. IN ENGELAND BETER De heer Meinema (CHU) merkte op, dat het bouwen van een nieuwe stad in Engeland toch wel heel anders plaats vond, dan in Nederland. „Daar bouwen ze eerst de voorzieningen en dan de woningen. Waarom kan dat hier niet!" zo vroeg hij zich af. Burgemeester Van der Post zou het wel willen, maar een belangrijk struikelblok bij een dergelijke procedure is het benodigde geld. Daar springt men in Engeland ten aanzien van new towns ruimer mee om dan in Nederland. De heer Ossendrijver (KVP) drong er op aan de brink bij de Biezenkamp zo snel mogelijk te realiseren. „Bo vendien wil ik nog wel eventjes stel len, dat we toch moeten leren om meer overleg te plegen voordat we iets gaan doen". MOTIE De heer Brons (PvdA/D'66) tenslotte hield nogmaals een pleidooi voor op schorting van het voorstel om voldoen de overleg te kunnen plegen. „Onze voorwaarde is: eerst praten en dan besluiten en niet omgekeerd. Door dit voorstel goed te keuren wordt aan de basisvoorwaarden van kommunikatie niet voldaan. En daarom kunnen wij aan dit voorstel niet meewerken We zijn met elkaar knap verstrikt in het Ruimtelijke Ordening-achtige spinne- web en we zullen ons daar zo spoe dig mogelijk uit moeten zien te wer ken. Daarbij is allereerst praten een noodzakelijkheid". Wethouder Wagenaar bewonderde het optimisme van de heer Brons. Uitstel brengt geen soelaas „We staan met de rug tegen de muur. Ik verzoek de raad dan ook met klem om het voorstel van b. en w. te steunen". En zo gebeurde. Na schorsing werd de aangekondigde motie van de PvdA/ D'66-fraktie ingediend en in stemming gebracht. Alleen de indieners stemden voor. De andere raadsleden besloten de laatste vergadering van de raad in oude samenstelling met een één stemmig „tegen" (de motie)en „voor" (het voorstel van b. en w.). De heer Van Maanen (AR) zei wel voor 98 procent met de motie mee te kunnen gaan, maar de overige twee procent waren voor hem blijkbaar belangrijker en hij stemde toch tegen de motie. GESPREK Binnenkort zal een gesprek tussen gemeentebestuur en Rozenboom-bewo ners worden gehouden, waarin het ge meentebestuur de ontstane (nood-) si tuatie zal uitleggen. Het overleg met Biezenkamp-winkeliers en omwonen den zal eveneens worden voortgezet. De alternatieve tekening ten aanzien van de winkeluitbreiding bij de Bie zenkamp is in studie. LEUSDEN - Woensdag 28 augustus moest aan mevrouw A. D. een be keuring worden uitgedeeld wegens het venten zonder geldige vergunning. De vrouw kwam uit Amersfoort, en ver kocht borstels, bezems en galanterie- en. Het PvdA/D'66-raadslid ir. Brons deed maandagavond een typerende uit spraak, typerend voor de situatie van de winkelvoorzieningen. Hij zei: „Het blijkt, dat wij in een ruimtelijk Or- dening-achtig spinneweb zijn verstrikt en we moeten daar uit zien te komen." Een tweede typerende uitspraak van de heer Brons: „Eerst praten dan be sluiten en niet andersom." De heer Ossendrijver: „We moeten eigenlijk wel leren overleg te plegen." De heer Van Tiel: „Overleg met de belang hebbenden is noodzakelijk. Dat moet zo snel mogelijk gebeuren." De heer van Maanen: „We zitten weer eens in een onverkwikkelijke situatie". Duidelijke uitspraken, die illustre ren, dat er wel wat schort aan het overleg van gemeente met belangheb benden. Het is dan ook verbazingwek kend, dat de raad desondanks een mo tie van de PvdA/D'66-fractie om het voorstel voor de noodvoorzieningen aan de Noorderinslag veertien dagen uit te stellen om in ieder geval eerst te praten met alle belanghebbenden, niet werd aangenomen. Wethouder Wage naar vond een dergelijk voorstel van een groot optimisme getuigen. Mis schien is dat wel zo, maar we hebben nu niet bepaald de indruk, dat het ge meentebestuur werkelijk zit te springen om overleg. Het initiatief moet van de zijde van de belanghebbenden (winke liers en omwonenden) komen voordat er gepraat gaat worden. In een situatie zoals in Leusden, is dat niet juist Het gemeentebestuur zit in feite ook verstrikt in het web. Zij kent de gevoelens van de belang hebbenden. De emoties zijn weer hoog opgelaaid. Om dan toch zonder meer iedereen voor een voldongen feit te plaatsen, zal misschien de snelste manier zijn om zoiets te verwezenlij ken en te redden wat er te redden valt in deze misère, maar het getuigt niet direkt van begrip hebben voor dat deel van de bevolking dat het moeilijk heeft: de winkeliers. We willen het nog allemaal eens dui delijk op een rijtje zetten: B en W willen zo snel mogelijk uitbreiding van de winkelvoorzieningen. Iedereen is het daar mee eens. B en W willen nood voorzieningen. Ook dat stuit in principe niet op bezwaren bij de winkeliers. Zij hebben als standpunt echter „Eerst de Biezenkamp direct realiseren en daarna mag het gemeentebestuur wat ons betreft paleizen van noodvoorzie ningen bouwen". Een duidelijk stand punt. Maar daar zit em nou juist de kneep. Ook maandagavond bleek wel, dat het gemeentebestuur geen enkele garantie kan geven, dat de Biezen kamp-uitbreiding ook snel wordt ge realiseerd Zij is deels afhankelijk van de ontwikkelingsmaatschappij, die er voor de toekomstige winkeliers brood in moet zien en het moet financieel haalbaar zijn. Bovendien bleek uit uit spraken van de burgemeester, dat twee leden van de Biezenkamp-werkgroep (omwonenden dus) weigeren bij een overeenstemming hun beroepschrift bij de kroon in te trekken. Zij stellen voor, dat er een versnelde kroonprocedure dient plaats te vinden. Praten is dus wel degelijk nodig. En dan hebben we het nog niet eens over de Rozenboom- bewoners, die zonder nadere uitleg worden geconfronteerd meteen winkel centrum voor hun deur. Kortom: het uitgangspunt van ir. Brons eerst praten en dan beslissen, is wel degelijk zinnig omtover na te denken. Aan de andere kint kunnen we ons de gedachtengang van het gemeentebe stuur wel indenken: Zij staan inderdaad met de rug tegen de muur. Aan de ene kant de winkeliers, aan de andere kant de konsument. Toch denken we met de heer van Maanen, dat een goede ge meentelijk jurist heel wat ellende had kunnen voorkomen en tijd had kunnen sparen. Want dat er fouten gemaakt zijn door de gemeente is duidelijk. En dan de Biezenkamp-winkeliers. Zij staan nu helemaal voor het blok. De noodvoorzieningen aan de Noorder inslag gaan niet door, dankzij het kort geding dat zij aanspanden. Nu komt dit centrum aan de Torenakkerweg op enkele honderden meters van de Bie zenkamp. We betwijfelen of dit door de winkeliers een ideale situatie wordt gevonden. Voor de konsument is het intussen een geruststelling van het gemeentebestuur te vernemen, dat te gen deze plaats in ieder geval geen ju ridische „vete" is te verwachten. Of de Rozenboom-bewoners daar gelukkig mee zijn is een tweede. Het enige, aanwijsbare en onbetwist bare feit in deze onverkwikkelijke affai re is in ieder geval, dat het erg moeilijk is om in Leusden iets van de grond te krijgen. Aan wie dit te wij ten is, laten we in het midden. Het feit is er niet minder erg om. En dat moet iedereen zo langzamerhand tot nadenken stemmen. ne kontributie per jaar zou kunnen bij dragen. De jeugd krijgt steeds meer vrij van school. Veel kinderen zijn 's mid dags om drie uur al thuis. E moet dus een mogelijkheid zijn voor jeugdwerk in de middag, zeker niet alleen in de avonduren. Vooral in de winter moet de jeugd 's middags kunnen biljarten, tafeltennissen, enz. Dit is van een be langrijke sociale betekenis: met het kleiner worden van de gezinnen hebben de kinderen minder mogelijkheden om eigen leeftijd genootjes te ontmoeten." DECENTRALISATIE VAN HET JEUGDWERK „Bent u van mening, dat het jeugd werk gecentraliseerd zal moeten plaatsvinden9" ,Nee -genlijk niet. Wanneer je grote groepen bijeenbrengt, daalt het norm besef. Voor Leusden-centrum werkt „De Til" uitstekend. Maar daarnaast zou, gezien de uitbreiding van Groenhouten en Allandsbeek, nog iets moeten komen. Het is gewoon een unieke situatie om met de groei van de gemeente preventief de opvang van de jeugd te gaan verzorgen. SALESIANEN RIJSWIJK In Rijswijk krijgen de Salesianen subsidie voor de beroepskrachten, die zijn aangetrokken. Verder werken er wel een groot aantal vrijwilligers, die hun vrije tijd voor dat werk beschik baar stellen. Er zijn vrijwilligers bij, die elke avond handenarbeid geven! Er zijn Amsterdamse speeltuinen, waar ze dat óók doen. Er is weliswaar veel verenigings leven in Leusden. Maar daarbuiten be staat er niet zoveel. Bovendien zijn vele verenigingen kostbaar. OUDERS ER BIJ BETREKKEN Ook ben ik van mening, dat je zo'n sociëteit niet alleen moet openstellen voor de jeugd. De ouders zouden erbij betrokken moeten worden. In Rijswijk hebben ze cursussen voor dames, kla- verjasklubs voor bejaarden. Men naait er de kostuums voor het harmoniege zelschap. Pas dan breng je de mensen respekt voor elkaar en voor eikaars prestaties bij." DE JEUGDRAAD FUNKTIO- NEERT INTERN UITSTEKEND „De Jeugdraad zelf heeft veel tijd aan het werk besteed. Funktioneert intern héél goed. Wenst nog meer kon takten met bestaand jongerenwerk. En hoopt bij de bevolking begrip te kunnen bewerkstelligen voor de jeugd. Om dit gesprek te beëindigen: bet moet niet meer zo zijn, dat het feit, dat je lange haren hebt, al mis is. Je moet de jeugd niet uitsluiten, maar opnemen in je gemeenschap. Verstandi ge leiders kunnen heel wat, ook met moeilijke jeugd, bereiken. Met gezond jeugdwerk kun je veel opvangen. Het belangrijkste is dat de kinderen in een goede omgeving met elkaar kunnen op trekken." A.M. LEUSDEN - Maandag 26 augustus moest een 14-jarige jongen te Leus den worden gewaarschuwd, omdat hij een bromfiets bereed. LEUSDEN - Tijdens de patrouille van dinsdag 27 augustus moest een bromfietser worden bekeurd, die in de avond zonder enig licht reed. De be stuurder van een auto moest worden bekeurd, omdat hij slechts één ach terlicht had Een man uit de middenstands- msse had geen moeite zijn zaak. aan te passen Hit verbouwde 'm vrat adverteert m di t blad en zat snel m een hoqere klasse.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 7