leschenken en woorden van lof loor niet-herkozen raadsleden Waar is ons trapveld voor de jeugd gebleven en wat moet dat nu met de verkeersveiligheid «AD HAM AFSCHEID VAK ZES LEDEN 25-jarig jubileum voor de heren Van Dijk, Van Maanen en van Zandbrink UVV-SENI0RENS00S VAN LEUSDEN/Z EN -CENTRUM OPENEN POORTEN WEER Opening hockeyvelden verrassing voor bewoners Parkeerchaos doorn in het oog )E HEER C. L. WELTEN (ALANDSBEEK- WEST) Oprichtings vergadering op woensdag 25 september GOED NIEUWS VOOR KLAVERJASSERS Verloren en gevonden Gemeente Leusden ,/MiiiüMü 5 sÈPI'tMBER inU LEUSDER KRANT 9 Ld de redaktie) LEUSDEN - Maandagavond was voor res raadsleden het moment aangebro- L dat zij afscheid moesten nemen van het raadswerk. Het waren de heren ■rons (PvdA/D'66), Meinema (CHU), Huurdeman (KVP), Ossendrijver (KVP), [to Dijk (KVP) en Berg (KVP). Burgemeester mr. A. H. van der Post ging nog Lqs met hen terug naar het verleden en somde enkele hoogtepunten uit hun udslid-periode op. Hoogtepunten noemde hij bijvoorbeeld de samenvoeging i de gemeenten Stoutenburg en Leusden, de goedkeuring van het Struktuur- q, de sterke verbetering en nieuwe aanleg van tal van wegen, de scholenbouw ,_j9 naar 29 scholen), de bouw van gymlokalen en een sportzaal, het overdek- j twembad en het feit, dat Leusden in vijf jaar van 6000 inwoners naar 16.000 toners is gegroeid. Hij dankte de raad en met name ook hen die niet weer brugkomen, voor hun enorme persoonlijke inzet en hoopte, dat ook de nieuwe iad haar partijtje goed mee zal blazen. Daarna liet hij de scheidende raads- jdeo persoonlijk de revue passeren. Hierin betrok hij ook twee raadsleden, We weer zijn herkozen, maar niettemin 25 jaar raadslid zijn geweest en ook r dit feit werden gehuldigd. De heer Van Dijk (KVP) is het [angst met wethouder v. Zandbrink ladslid geweest. Hij werd het reeds 1949 en is daarbij 16 jaar wethou der van de gemeente Stoutenburg ge- beest. Als wethouder heeft hij in de afgelopen 25 jaar (ook voor hem was het een jubileum) 600 maal verga- jerd, als raadslid 210 keer. Daar bij kwamen dan ock nog zo'n 110 Jommissie-vergaderingen. De burge meester karakteriseerde de heer Van Dijk als een man met een heldere eest en een eerlijk hart. Zijn stem berd graag gehoord in allerlei dis cussies De heer Berg (KVP) is raadslid [eveest sinds 1953 en heeft in de Senode tot nu zo'n 300 raadsverga deringen meegemaakt en 30 commis- lie-vergaderingen. ,,De heer Berg", lldus de burgemeester, ,,is niet zo erg spraakzaam in de raad, maar dat wil niet zeggen, dat hij geen goed raadslid is geweest. Hij heeft wel degelijk een belangrijk aandeel gehad in de fraktievergaderingen van zijn partij en daarmee ook in het bepalen van het gemeentelijke beleid. De heer Ossendrijver (KVP) heeft zich doen kennen als een rasechte vertegenwoordiger van de Achter- veldse gemeenschap, waar hij, even als de heer Van Dijk, zeer regel matig voor opkwam en voor pleitte in de raad. Hij heeft 110 raadsverga deringen bijgewoond en 70 commis sie-vergaderingen. Bovendien deed hij daarnaast veel werk voor de Achter- veldse gemeenschap. Werk, waar hij nu meer tijd voor beschikbaar zal krijgen, zodat Achterveld nog heel wat feest te wachten zal staan. De heer Huurdeman, sinds 1969 raadslid, heeft 65 raadsvergaderingen meegemaakt. „Wij hebben ons ten opzichte van u vaak schuldig gevoeld als de vergaderingen weer eens uit liepen," aldus de burgemeester, die memoreerde, dat de heer Huurdeman als rasecht agrariër naast veel werk in zijn intensief bedrijf ook nog de moed heeft opgebracht om de raads vergaderingen tot diep in de nacht soms bij te wonen om dan om vijf uur 's morgens weer uit de veren te kruipen voor zijn dagelijks werk. Voor u was dat een groot offer, waar we bewondering voor hebben gehad. In de agrarische commissie hebt u een flinke partij meegeblazen. De heer Meinema is raadslid sinds 1971. Hij kwam in de plaats van de heer De Wilde (CHU). Hij heeft zo'n 40 raadsvergaderingen meegemaakt en hij kan- aldus de burgemeester - getypeerd worden als iemand, die soms verrassend uit de hoek kon komen. Vaak was dat dan een gevoelsmatige benadering, die u met een warm hart naar voren bracht". „Tenslotte de heer Brons (PvdA/ D'66). Niet alleen jong van jaren, maar ook zeer jong wat zittingsduur betreft, (hij kwam enkele maanden geleden in de plaats van de heer Kuij- pers -red.) „De heer Brons toonde een opvallend idealisme op een uit gebreid terrein," zo karakteriseerde de burgemeester de heer Brons. „Ik heb daar bewondering voor gehad en heb genoten van de wijze, waarop u de praktische problemen via uw maat schappij-visie behandelde en uw ziens wijze naar voren bracht. Dit is be paald memorabel en gaf een duide lijk gezicht aan de diskussies." Tenslotte werd de schijnwerper ge richt op twee blijvende raadsleden, die 25 jaar lang het raadlidmaatschap hebben bekleed. Het zijn de heren Van Zandbrink en Van Maanen (resp. KVP en AR). Burgemeester van der Post: „De heren van Maanen en van Zandbrink zitten in de raad sinds 1949. Dat betekende voor beiden zo'n 325 raadsvergaderingen en 200 com missie-vergaderingen. Daarbij kwam voor de heer Van Zandbrink als wet houder nog eens 1050 college-verga deringen. „De heer van Maanen (aldus de burgemeester), is iemand, die ieder een aan het woord laat alvorens hij zelf zijn mening geeft. Hij weegt het voor en tegen tegen elkaar af en komt dan soms met een eigen ver rassende visie op de proppen". Bur gemeester van der Post memoreerde de goede samenwerking, niet alleen in de raad maar ook in het samenwer kingsorgaan Eemland (waar hij met de burgemeester en de heer Kuijpers lange tijd samen deel van uit heeft gemaakt) De heer Van Zandbrink, die 21 jaar lang wethouder is, is sinds 1969 te vens loco-burgemeester. Als wethou der heeft hij een zware portefeuille, waarvan financien wel de moeilijkste is „U hebt in de loop van de jaren steeds weer de financiële aspekten van het gemeentelijke beleid verde digd, verduidelijkt en naar voren ge bracht, waarvoor hulde. Hulde ook voor zijn positieve, vruchtbare en soms scherpe inbreng in het colle ge, waar hij met zijn bestuursgave en de bekendheid met de plaatselijke situaties menig goed advies heeft kun nen geven De scheidende raadsleden ontvin gen daarna ieder een ingelijste kleu renfoto van het gemeentehuis, terwijl de heren van Dijk, Van Maanen en Van Zandbrink voor hun 25-jarig ju bileum als raadslid elk een gekleurde ingelijstte prent ontvingen van de to ren van Oud-Leusden. Namens alle raadsleden (inclusief de heer Kuijpers- die op de publieke tribune zat) nam wethouder Van Zand brink afscheid van de raadsleden, die voor het laatst hun zetel die avond hadden bezet. Ook hij keek met een lichte melancholie terug op de afge lopen jaren van samenwerking en vruchtbare diskussie. Ook de wethou der had voor ieder raadslid een per soonlijk woord tot afscheid en besloot zijn toespraak met het overhandigen van een tafelaansteker namens de ge hele raad (en de heer Kuijpers) aan de scheldende raadsleden. De gehuldigde raadsleden lieten het daar (uiteraard) niet bij en zij zorg den er ook mede voor, dat de verga dering niet voor twaalf uur werd af gesloten. Op deze plaats willen wij de toespraak van de heer Ossendrij ver even memoreren, omdat hij een politieke erfenis achterlaat. Hij som de nog een behoorlijk aantal wensen op, die hij voor Achterveld graag in vervulling ziet gaan. Om maar een greep te doen: grond voor de zelfbouwers, meer sociale woning bouw voor de Achtervelders, grond voor bungalowbouwers, aandacht voor de werkelijk droevige, milieubeder- vende toestand aan de Kerkdijk, over steekplaats bij de Kletersteeg, een goed terrein voor Achterveldse werk gelegenheid, asfaltverharding voor het fietspad langs de Hessenweg, ver breding van de Jan van Arkelweg tussen bebouwde kom en brug over de Bameveldse Beek, een zwembad (uiteraard), het behoud van kerk en wandelpaden in het landschap en als laatste maar belangrijkste punt het stokpaardje van de heer Ossen drijver: een spoedige verbetering van de Schoonderbekerweg! Hij sprak de hoop uit, dat dit alles voor de nieuwe verkiezing zal zijn gerealiseerd en sprak de dank uit voor het feit, dat na herhaaldelijk aandringen eindelijk een begin is ge maakt met het wandelpad van de kern van Achterveld naar het sportpark De heer Berg (KVP) tenslotte gaf toe, dat hij niet zo'n spraakzaam raads lid is geweest. „Maar meneer de voorzitter, dat komt omdat ik datgene wat ik zeg gen wil, niet zo goed onder woor den weet te brengen en dan laat ik het liever aan mijn fraktie-voorzit- ter over Waarop wethouder Wa genaar reageerde met de woorden: „Nou, aan deze formulering mankeert anders niets!" Een vrolijk einde bij een ietwat toch weemoedig afscheid van raadsleden, die gedurende vele jaren het gezicht van de raad heb ben bepaald met ieder hun zo eigen inbreng. Op de foto: De zes scheidende raadsleden. Van links naar rechts: de heren Berg, Huurdeman, Van Dijk (KVP), Meine ma (CHU), Brons (PvdA/D'66) en Os sendrijver (KVP). LEUSDEN - De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers van de afdelingen Leus- den/Z. en Leusden/C., maakt bekend dat zij dinsdag 3 september voor Leus- den/Z. en donderdag 5 september voor Leusden/C, haar poorten weer opent voor de bijeenkomsten van de senioren. Alle oudere inwoners van Leusden zijn van harte welkom in onze senioren- sociëteiten. die zoals vorig jaar elke dinsdagmiddag zal worden gehouden in het klubhuis van „Roda" aan de Ba- voortseweg voor inwoners van Leus- den/Z. De senioren van Leusden/C. zijn iedere donderdagmiddag welkom in de kantine van de sportzaal in plan „Groenhouten". De tijden van 14.00tot 16.30 uur Beschikt u niet over eigen vervoer, dan kunt u zich wenden tot de sociëteit van Leusden/Z. tot mevr. M. Bnnkert, Prins Hendnklaan 17 Leus den/Z., tel. 03490-10710 Voor de sociëteit Leusden/C. tot mevr A. v. d. Zande, Finnmark 7, Leusden/C, tel. 03496-1671 De Vnjwilligersdienst komt u dan ophalen en brengt u ook weer naar huis terug Mocht u nog geen kennis hebben gemaakt met de Seniorensociëteit, dan zoudt u er op dinsdag in Zuid of donderdagmiddag in Centrum eens een kijkje kunnen gaan nemen, indien u zich tot de senioren rekent. Eerste bijeenkomst van dit seizoen dus. dinsdag 3 september van 14.00- 16.30 uur in 't Roda-clubhuis aan de Bavoortseweg. Voor Leusden/C a s dnderdag 5 september in de kantine van sportzaal Groenhouten ook van 14.00-16 30 uur Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Verschillende bewoners van Alandsbeek-West (en dan ooral de bewoners die uitkijken op de Noorderinslag) zijn zondag onprettig errast door de officiële opening van de hockeyvelden aan de Noorderinslag. )e velden zijn - volgens deze bewoners - ingericht op de plaats, waar de eugd van Alandsbeek vrij frekwent bun balspelen houden. Dit trapveld (beloofd tor wethouder Wagenaar tijdens een onlangs gehouden bijeenkomst met de ewoners in verband met de noodwinkelvoorzieningen), kwam er, maar nu lijkt, dat de kinderen van het veld worden weggejaagd. Bovendien hebben de evooers zich geërgerd aan de parkeer-chaos, die zondagmiddag op dit deel Kn de Noorderinslag ontstond. Aan het woord is de heer C. L. Weiten, Tra- ertljD 8, die wel voor zichzelf spreekt maar daarbij toch ook wel de gevoe- eos van verschillende andere bewoners vertolkt. Hij zegt: dat dit zou worden ingericht als trap- c.q. speelveld voor de gehele jeugd van Leusden. Men zou zelfs doelen plaat sen voor verschillende soorten bal- sport. En zo geschiedde! In de tweede helft van augustus werd het veld, na door de dienst Gemeentewerken keurig te zijn aangelegd en voorzien van o.a. een voetbal- en een hockeydoel - zij het dan niet officieel - opengesteld voor de jeugd, die er dan nog niet direkteen druk gebruik van maakte, maar toch toch zeker wel een gretig gebruik. Het ongecontroleerd lekker ontspan nen kunnen voetballen door jong en oud bleek de grootste trekpleister. Een ieder was, zoals men dat noemt, happy en het college steeg in een ieders achting, want men was ziin belofte nagekomen. Het incident met de nood- winkels was vergeten en och „iedere Parkeren op de Noorderin slag tijdens hockeywedstrijden. Bewoners zijn er niet gelukkig mee. breister laat weieens een steek vallen. Helaas was de vreugde van zeer kor te duur. Nog afgelopen week werden een aantal, jeugdige, enthousiaste voet ballertjes door enige volwassen hockeyers van het veld afgestuurd on der het mom van: „deze sportvelden zijn van onze vereniging" of woorden van gelijke strekking. Vervolgens ver dween het keurig geplaatste voetbal- doel om plaats te maken voor een viertal hockeydoelen en tenslotte werd het gehele complex ingenomen door twee uitgelijnde hockeyvelden Voor afgelopen zaterdag 31 augustus had een grote groep enthousiaste bewoners van Alandsbeek-West een openlucht „bar becue" geplanned op het grasveld ach ter de huizen van Travertijn met uit zicht op het nog steeds zo geheten sport- speel- en trapcomplex voor de gehele gemeente. Men weigerde nog steeds te gelo ven, dat het Gemeentelijk College blijk baar zijn belofte had gebroken en zo platweg gezegd „de goegemeente bela zerde" De regen dreigde echter spel breker te worden van het festijn. Snel werden echter tenten en parasols ge ïmproviseerd opgezet, doch het grote regendichte dak ontbrak nog steeds, tot dat iemand op het lumineuze idee kwam om tijdelijk een - naar men dacht nog steeds gemeenschappelijk bezit zijnde - hockeydoel te lenen om met behulp hiervan en met een rol plas tic „de grote tent" op te zetten. Met het verschijnen van een zich zeer hautain gedragend persoon die zich bekend maakte, zonder evenwel zijn naam te noemen, als bestuurslid van de plaatselijke Hockeyvereniging en eiste dat zijn doel naaj^-zijn hockey velden werd teruggebra'cht, kwam de waarheid of liever gezegd „de grote leugen" van ons eerbaar College na derbij. Over sportieve mentaliteit ge sproken, betrokken hockey bestuurder schroomde er zelfs niet voor de plaat selijke politie op het voor jong en oud leuk verlopende „barbecue-festijn" af te sturen. Een overigens zeer spor »°P 20 mei j.l. werden de bewoners tJJ Travertijn-plan Alandsbeek-West verrast met de aankomst van noodwinkels bij de Noorderinslag Middenweg. Als nieuwe bewoner, oniende uit het naburige Woudenberg, to gemeente waar goed overleg tus- eo de bewoners en het College van eQ W gebruikelijk is, was dit in- erdaad een verrassende eerste ken- ismaking met het Leusdense gemeen heid. vele moeizame, ogenschijnlijk Achtloze pogingen, gelukte het toch to aantal inwoners van Travertijn een tolate uitnodiging te verkrijgen tot to gesprek met o.a. wethouder Wage- ür en een ambtenaar van het bureau torlichting van de gemeente Een toprek, hetwelk plaats vond op 24 ,ei' dus 4 dagen na de eerste confron- ««•De eerlijkheid gebiedt te stellen, dit onderhoud in een goede sfeer openhartig plaats vond. Wel werd tor ons als direkt betrokkenen na melijk gesteld, dat tijdigvóórover- S wenselijk ware geweest, te meer fcr bleek, dat door gezamenlijk over leg goede resultaten konden worden bereikt. In de onderhavige situatie wer den o.a. gedegen verkeersveiligheids- maatregelen t.b.v. het verlengde ge deelte van de Noorderinslag hoek Mid denweg getroffen. Veiligheidsmaatre gelen die strikt noodzakelijk waren om vooral de vrij talrijke jeugdige be woners van het plan Alandsbeek-West te beschermen tegen gemotoriseerde bezoekers van eerder genoemde nood- winkels. Tenslotte werd aangedrongen om herhaling van deze ongewenste situatie te voorkomen door tijdig vóór- overleg. Een verzoek hetwelk normaal en redelijk werd geacht. Men zal zich wellicht afvragen, van waar deze uitgebreide inleiding betref fende een vervelende, voor het colle ge enigszins pijnlijke situatie? Simpel omdat de geschiedenis zich binnen drie maanden heeft herhaald! Tijdens het zelfde eerder vermelde onderhoud van 24 mei werd op een vraag van een der bewoners betreffende de toekomstige bestemming van een perceel grond tegenover Travertijn en in het verleng de van de noodwinkels medegedeeld, tieve begrijpende politie, waarvoor mijn complimenten heren van de poli tie (wellicht nodigt de hockeyclub u een keer uit voor een lezing over het onderwerp: „Sport en mentaliteit" Het behoeft geen betoog, dat de wijk bewoners voor het krieken van de dag „ons hockeydoel" keurig en onbescha digd weer naar „ons veld" hebben gebracht. Dan blijkt zondag 1 septem ber toch nog de dag van de zo ge vreesde onwaarheid te worden. In het bijzijn van o.a. burgemeester V. d. Post, en de plaatselijke pers wordt dan toch het hockeycomplex met een wed strijd geopend (wellicht heeft u het verslag reeds gelezen). Gevolgen: 1. Weg speel- spel- sport- trapcom plex voor ALLE bewoners van Leus den. 2. En nog erger, weg alle verkeers- veiligheidsvoorzieningen- vijftig a zestig auto's stonden ongecontro leerd links en rechts van de weg. Ouders, houdt uw kinderen binnen, want wij komen er aan, was dui delijk het motto, en dat alles on der het welwillend oog van de bur gemeester. Sorry heer Wagenaar, uw gedegen verkeersveiligheids- voorzieningen bij de noodwinkels zijn van nu af aan een farce!!! 3. Tenslotte het woord „overleg" ver dient bij het college van B en W te Leusden te worden beschouwd als de grootste grap van het jaar, waar van akte!!", aldus de heer Weiten. Gevraagd aan de gemeentelijke voor lichtingsdienst naar commentaar op de uitspraken van de heer Welting, wordt door de beer Polak het volgende naar voren gebracht: „Het is niet juist, dat het hockeyveld als trapveld voor de jeugd wordt ge zien. Dat trapveld ligt naast deze hockeyvelden. Binnenkort zullen daar doelpalen worden geplaatst. Die zijn in bestelling, maar hebben een nogal lange levertijd. Dat de jeugd door leden van de hockeyclub van het hockeyveld zijn gejaagd, is terecht. Hetzelfde zou ook gebeurd zijn, indien jeugdige voet ballertjes op de voetbalvelden gaan trappen". Ten aanzien van ontstane parkeer chaos kon de heer Polak geen zinnig woord zeggen, omdat bij de situatie niet heeft gezien. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals wijde vorige week in onze krant mededeelden, bestaan er plannen om in Leusden een klaverjasclub op te richten. Deze plan nen zijn uitgegaan van de heer A. Kok, Gorzen 12, Leusden/Centrum. De ini tiatiefnemer deelde ons mede, dat hij, gezien het aantal tot nu toe reeds ont vangen adhesie-betuigingen, een con tactavond gaat organiseren in café- restaurant Nieuw Leusden (Biezen- kamp). Op woensdag, 25 september a.s. (aan vang om 20.00 uur), hoopt hij een groot aantal klaverjassers zijn bedoelingen uiteen te zetten en te komen tot de oprichting van de vereniging. De heer Kok is telefonisch bereikbaar onder nummer 3367. GEVONDEN Zakdoek met felle kleuren, twee zon nebrillen, achtergelaten bij firma Lies hout in Leusden-centrum. AAN KOMEN LOPEN Bruine hond. VERLOREN Doublé horloge met schakelbandje, grijze fietstas met windjack, repara- tiemateriaal en pomp, blauw-wit ge streept kindertruitje, rijbewijs ten na me van J. L. van Kooy, smalle gouden slavenarmband, modelvliegtuigje in kleur: blauw-rood, gouden schakelarm band. WEGGELOPEN Pekinees met drie poten. Inlichtingen verstrekt de Politie te Leusden-zuid. WEGGELOPEN Kater, grijs cypers, 2 jaar, naam Janos Omgeving Leusden-Z. Tel. 03490- 18102. WEGGELOPEN Zwart poesje met beige buikje en wit te bef, ca. 4 maanden oud Asschatter- weg 115, Leusden-C., tel. 03496-1549 ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEER Vraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 9