„Vernieling door de jeugd loopt spuigaten uit sinds het moment dat de omgeving bewoond is" Peuterspeelzaal „Klein Duimpje" officieel „open geslagen" E3E3X9Ü Sportzaal-beheerder Barbillon: Edah-supermarkt naar de Zwarteweg OKIQBER AS V COMMENTAREN EN MENINGEN WIJ ZEGGEN HET MET BLOEMEN! NOGMAALS: DE KEUS VAN DE PROGRESSIEVEN ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN c^^usder Krant Losse verkoop Leusder Krant @C06N BGRG BV eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. REBEL donderdag 12 september 1974 6e jaargang no. 20 •M* W ill II w Redactie en administratie Finnmark 3 Leusden/Centrum. Telefoon 03496-1495 Kantooruren: van 10-12 uur en van 2-4 uur. Inleveren advertenties en kopie, tot dinsdagmiddag 12 u. Redaktie: BERT VOS Rozen boom-bewoners zijn boos op pagina 3 Reakties op de wethouders verkiezingen op pagina 7 Leusdense winkeliers zetten hun moeilijkheden uiteen op de achterpagina Naar aanleiding van ons ver slag van de wethoudersverkiezing in ons vorige nummer, werd ons door Progressief Leusden het verwijt gemaakt, dat wij hadden verzuimd te vermelden, dat op aandrang van de VVD tijdens de vergadering wel degelijk een an dere kandidaat is genoemd, na melijk ir. Reichert (PPR). De heer Van Spaendonck (zelf D'66) noemde deze naam, maar zei er bij, dat uit de voorbesprekingen was gebleken, dat ir. Reichert bij de VVD politiek gezien niet aanvaardbaar was. LEUSDEN/C. - De beheerder van de Sportzaal Groenhouten, de heer F. A. Barbillon, wil graag het volgende kwijt ten opzichte van de moeilijkheden, die onlangs zijn gerezen met bromfietsen- de jongeren. De omwonenden van de Sporthal, waar in de kantine alco hol-houdende dranken worden geschon ken, hadden namelijk geklaagd, dat er tot laat in de nacht jongelui, die in de bar het een en ander gedronken had den, herrie schopten, met auto's claxo neerden, en met knetterend brom- fietslawaai in de buurt rond-raceden. De heer Barbillon vertelde, dat de Sporthal deze maand één jaar bestaat, en dat men intern, van alle vereni gingen, die van de Sporthal gebruik maken, nog nooit enige last heeft on dervonden, laat staan dat er vernie lingen werden aangebracht. De beheer der wilde met grote nadruk alle vere nigingen, die de Sporthal gebruiken, een kompliment maken voor de bij zonder plezierige en keurige wijze van sport beoefenen, waarbij hij vrij wel nog nooit moeilijkheden van welke aard dan ook heeft ondervonden „Sinds juli 1974 echter", zegt hij, „zijn de huizen rond de Sporthal be woond. Sinds juli is er één kostbare ruit van de Sporthal vernield, en zijn er in twee regenpijpen zulke grote gaten geslagen, dat de pijpen volle dig kapot zijn. Ik ben verbaasd, als ik 's morgens bij de Sporthal aan kom, en er blijkt niets beschadigd te zijn! De ruiten van de Sporthal zijn meer dere malen met zand ingesmeerd, en helemaal besmeurd. Het zijn de kin deren van de omwonenden, die dit allemaal op hun geweten hebben. Ze mogen gebruik maken van het speel terrein achter de Sporthal, en ze ver nielen van alles. De laatste twee maan den lopen de vernielingen de spui gaten uit". „Ik doe een ernstig en dringend beroep op de omwonenden ouderpa ren om hun kinderen te weerhouden van deze zinloze en kostbare vernie lingen. Een heel jaar lang hebben we nota- bene gedraaid, zonder dat iemand van de gebruikers, van de sportbeoefenaars, van de kantinebezoekers, ook maar iets ooit hebben vernield of bescha digd. De kantine draait vanaf de maand januari. Van januari tot en met juli hebben we nooit enige moeilijkheid met de kantine gehad. Ik kan u wel zeggen, dat de kantinebeheerder, de heer Van Weegen ook helemaal geen overlast of onaangename geluids hinder wenst De kinderen van de omwonenden klimmen zelfs op het dak van de Sporthal, en we zijn gewoon bang, dat we lekkages daardoor krijgen. We hebben al overwogen prikkeldraad op het dak aan te brengen. Ik heb al die tijd het beheer over de Sporthal goed kunnen uitvoeren, maar vanaf juli kamp ik met enor me vernielingen door de jeugd, die hier in de buurt is komen wonen. Men mag van het veldje achter de Sporthal gebruik maken, niet alleen de kinderen, maar ook de ouders. Alleen komt het nu tot zulke exces sen. Ik wil alle ouders in de omge ving opwekken eens ernstig met hun kinderen te spreken, en ze te ver zoeken niets meer bij ons te ko men vernielen. In wezen zouden we een hek om dat veldje heen kunnen gooien. Het is gemeentegrond, en dan krijgt niemand er meer toegang. En op een gegeven ogenblik, als we zien dat de vernielingen blijven door gaan, zullen we ons genoodzaakt zien tot die maatregel over te gaan". Aldus een verontwaardigde heer Bar billon, die zijn Sporthal dagelijks ach teruit ziet gaan! „Wat Leusden-zuid betreft", zegt hij tenslotte „ging ik laatst eens even kijken bij de gymnastiekzaal, die ook onder mijn beheer staat. Ik schrok toen ik het zag: het leek wel of ze brood tegen de ruiten hadden gegooid. Ik moest het er brokje voor brokje met een bezem afkrabben. Ook in Leusden-zuid zouden de ouders hun kinderen er op moeten wijzen, dat de kinderen de sportaccommodatie, die er voor de gemeenschap en mét het geld van de gemeenschap, is gezet, niet moeten bevuilen of vernielen. Ook hier is een waarschuwend woord op zijn plaats". Het moet in een plaats als Leusden toch mogelijk zijn, dat mooie, nieu we gebouwen door de jeugd met rust worden gelaten Wanneer alle ouders kun kinderen het besef zouden bij brengen van het gemeenschapeqelijk sportaccommodatie-bezit, dan behoeft het toch niet tot zulke ernstige ver nielingen te komen. Laten we er met ons allen trots op zijn dat we deze faciliteiten hebben,- er ontbreekt des alniettemin toch al zo veel in Leus- den-, en laten we ons er allemaal met onze kinderen verantwoordelijk voor voelen. Het is toch te dwaas, dat kin deren, die in een bosrijke en lande lijke omgeving wonen, hun agressie moeten botvieren op een Sporthal en een gymnastiekzaal! De heer Barbillon zal graag de me ning van de ouders hierover vernemen, want het zit 'm allemaal erg dwars! Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. De heer W J Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. Manége en Taveerne ..De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323 Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt. Pr Irenelaan 9. Iedere nieuwe JAARABONNEE op de LEUSDER KRANT heten we welkom met een fleurig bloemetje. U leest er meer over elders in dit nummer. Volgens PvdA-voorzitter de heer Visser, die ons over deze zaak belde, zou dit verzwegen feit de inhoud van ons commen taar van vorige week aanmerke lijk hebben veranderd. Dat is natuurlijk niet waar. Wij blijven er gewoon bij, dat met name de PvdA als grootste partij binnen het progressieve blok opnieuw blijk heeft gegeven de politieke situatie in Leusden te hebben onderschat. Progres sief Leusden heeft gewoon een kans gemist. Dat ir. Reichert als PPR ver tegenwoordiger politiek voor de WD als wethouder niet aan vaardbaar is. lijkt ons logisch toe. Om daarom te proberen de „Zwarte Piet" naar deze partij door te schuiven is misschien wel verklaarbaar, maar niemand zal daarvan onder de indruk zijn geraakt. Progressief Leusden wist (uit de voorbesprekingen) dat ir. Rei chert voorde VVD niet aanvaard baar zou zijn. Het had dan ook geen enkele zin om tijdens de ver gadering toch nog die naam te noemen. Progressief Leusden had geen enkele troef meer in handen en had daarom uit poli tiek belang moeten kiezen voor de heer Kuijpers als wethouder. Maar nogmaals: persoonlijke motieven en rancunes hebben blijkbaar de doorslag gegeven en dat spijt ons. De gevolgen van deze politieke misser zijn dan ook voor Pro gressief Leusden zelf, die in de komende vier jaar zich weer teweer zal kunnen stellen tegen de „confessionele overheersing" zoals dat door hen wordt ge noemd. Dat de confessionelen daarbij niet meer over zich heen zullen laten lopen, heeft defrak- tievoorzitter van de KVP, de heer v. d. Berg echter in de vorige vergadering al duidelijk laten blijken. Wat dat betreft kunnen we een interessante raadsperiode tegemoet zien. Tenslotte: dat wij in ons ver slag geen melding maakten van het feit, dat ir. Reichert als kandidaat naar voren werd ge schoven, is te wijten aan de halfslachtige en niet overtuigende wijze waarop dit is gebeurd. Blij kens navraag hebben meerdere aanwezigen dit niet gehoord. Dat is geen excuus, alleen maar een vaststelling. Wat ons betreft is de diskussie gesloten. Er zijn belangrijker zaken aan de orde in het woelige Leusden. Bert Vos. VQN D€fV Achterveldse peuters kunnen het best vinden in hun nieuwe onderkomen. (Van de redaktie) totstandkomen van de peuter speelzaal hadden meegewerkt werden ook in het dankwoord be trokken. De belangstelling voor deze Achterveldse peuterspeelzaal groeit Hoewel er momenteel nog geen wachtlijst bestaat, ziet er naar uit, dat dit binnen afzien bare tijd wel het geval zal zijn als de belangstelling zo door blijft gaan. De zaal is gedurende Burgemester mr A. H. van der Post „slaat er een slag naar". Met een fikse hamer slaat hij een stapel plastic bus sen omver. De peuters van Klein Duimpje vierden feest door een rondrit per ponywagen door Achterveld. vier ochtenden in de week geo pend. De peuters zelf hebben niet zo lang gewacht op de officiële ope ning. Zij betrokken het gebouw tje reeds eerder en vorige week woensdag werd dit feit door en voor hen feestelijk gevierd, on der meer door een rondrit door het dorp met de pony-wagen. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Als alles volgens plannen gaat, zal het supermarktconcern Edah met ingang van 1 oktober a.s. het pand van de firma Vermeulen aan de Zwarteweg gaan betrekken. De heer Vermeulen verhuist dan naar een pand aan de Hamerveldseweg, waar hij het loodgieters- bedrijf verder zal blijven uitvoeren. Veel van deze plannen is echter afhankelijk van de goede wil van het gemeente bestuur, dat -ja'.s bekend - zowel de Hamerveldseweg en Zwarteweg heeft „bevroren" om uitbreidingen in de winkelstand te voorkomen ten behoeve van de Biezen- kamp-uitbreiding, die nu al jaren zonder succes op zich laat wachten. Burgemeester mr. A. H. van der Post, die we nog niet zo lang geleden over deze kwestie benaderden, zei, dat er geen overwegende bezwaren zijn tegen een dergelijke vestiging aan de Zwarteweg, althans geen juridische bezwaren, mits er geen verbouwingen hoeven plaats te vinden. Of de burgemeester en met name het gemeente bestuur gelukkig is met de komst van Edah is een tweede. Men zit natuurlijk met parkeerplaatsen aan de Zwarteweg, die niet voldoende zullen blijken voor een supermarkt. ACHTERVELD - Vorige week vrijdagmiddag werd de peuter speelzaal „Klein Duimpje" in Achterveld officieel door bur gemeester mr. A. H. van der Post geopend. Hij deed dit door met eeo fikse hamer een stapel plastic bussen om te slaan. Zo als bekend kreeg „Klein Duimp je" een schitterend nieuw on derkomen in het voormalige ge bouwtje van het Witgele Kruis aan de Kerkdijk achter de Sint Joseph-basiliek. Door alles zelf ledoen is het bestuur met enkele andere enthousiaste ouders er Id geslaagd om in betrekkelijk korte tijd het op de nominatie voor sloop staand gebouwtje, dat erg bouwvallig was, om te toveren lo eeD peuterparadijsje. Burgemeester van der Post was zichtbaar verrast door het resultaat van deze Achterveldse zelfwerkzaamheid en hij stak dat dan ook niet onder stoelen of banken tijdens zijn korte toe spraak na de officiële openings- daad ..Ik heb met stomme ver bazing gekonstateerd wat er door zelfwerkzaamheid hier in Ach terveld is bereikt", zo zei hij", waardoor opnieuw is gebleken, dal wie zich zelf helpt het best wordt geholpen De opening vond plaats in te genwoordigheid van het stich tingsbestuur, tal van ouders en natuurlijk peuters zelf. Voor zitter E B. van Bolhuis be dankte de burgemeester voor zijn bereidwilligheid om naar Achterveld voor dit gebeuren te willen komen en voor het of ficieel openen van de peuter - speelzaal ledereen die aan het

Leusder Krant | 1974 | | pagina 1