emotionele hoorzitting over noodwinkels #*|*AGENDA GEMEENTE LEUSDEN Burgerlijke stand Gemeente Leusden Dansstudio DAN BEARDA WNDERDAG 12 SEPTEMBER 1974 LEUSDLR KRANT Omwonenden boos over gang van zaken; gemeentebestuur„We kunnen niet anders" leusden/CENTRUM - Vrijdag- nood 6 september was er in ,,'t Ros iftaart" een hearing over het nood- ^aielceotrum. Zoals u vorige week is onze krant hebt kunnen lezen is jade raad besloten het plan te reali- »reo aan de Torenakkerweg. Directe jonenden waren deze avond uitge dijd om hierover te praten en om jiacbteo en wensen kenbaar te maken. I Er werd begonnen met een inleiding burgemeester mr. A. H. Post, (•e nog eens uit de doeken deed L men in deze situatie verzeild was kraakt. ,.Ook wij vinden het niet h-ettig, dat het op deze manier moet Lq", aldus het college, ,,de lokatie uo dé Torenakkerweg is echter de ffiige mogelijkheid om een noodwinkel- Eotrum neer te zetten". Het is n.l. de le fase de enige plek waar nog bestemming voor gevonden is. Dat een winkelcentrum nodig is, eten we allemaal wel in Leusden". De heer Wagenaar vertelde, dat 17 a 18% van de inwoners de in onze gemeente doet. Na- is dat een ongezonde situatie, ontstaan is door de Biezenkamp- Staire. [voor de Rozenbomers echter wel Ito situatie die ze nogal rauw op het kt viel. Dat bleek wel uit de emo- Sonele opmerkingen en vragen. Enkelen Uilen de noodwinkels dan ook vlak (oor hun neus krijgen en dat is niet o leuk als je verwacht dat er bunga- jïs gebouwd zullen worden. Erg verbolgen was men over het sit, dat op de ontmoetingsavond met ét gemeentebestuur (2 weken geleden) ier met geen woord over gerept is. üt de boel nu omgegooid wordt, maakt El beleid van de gemeente erg onge- «Iwaardig. De heer Wagenaar ant- oordde hierop, dat men dat die avond ertinent niet wist. ,,U gelooft toch niet, il wij er dan niet over gesproken ouden hebben?". Overigens kon de eer Wagenaar best begrijpen dat men ^testeerde, ,,als ik in uw plaats ge- eest was, zo ik hetzelfde hebben ge- Het gemeentebestuur heeft er Hes aangedaan om het winkelcen- van de grond te krijgen, uw kri ek is dus meer op zijn plaats bij mensen die hier tegen moesten pro- Esleren Overigens zij n sieren Overigens zijn het alleen de iezenkampwinkeliers, die een pro- slingedjend hebben voor het centrum in de Noorderinslag Zij wilden de adwinkels op de Biezenkamp zelf; is echter niet mogelijk omdat ook er de bestemming al vast ligt. De aanwezigen tilden zwaar aan het it, dat er deze avond geen overleg epleegd werd, maar dat er enkel riten werden meegedeeld. ,,Dit noem ronduit onbeschoft", aldus een van e aanwezigen. De opmerking van de heer Wagenaar het resultaat veel anders geweest w zijn, als er eerder gepraat was, Ate bij de aanwezigen een storm van rotest uit. Men vond ook dat het gemeentebe- tiiur met de planning aan de Noorder- aslag te veel gegokt heeft. Hierdoor eelt men zichzelf in een noodsituatie geplaatst, omdat het noodwinkel- centrum al besteld is en dus in zijn totaliteit aan de Torenakkerweg komt Daardoor is de opstelling van de win kels ook niet goed Alleen kleine ver anderingen zijn mogelijk. De branches die in dit centrum zullen komen zijn nog niet allemaal bekend. De aanwezi gen hadden echter wel erg veel bezwaar toen het woord cafetaria viel, en het Chinese restaurant viel helemaal niet in goede aarde. Het college vertelde echter dat nog lang niet vast staat welke zaken een plaats zullen krijgen. In ieder geval komt er wei een supermarkt. Er zul len maatregelen genomen moeten wor den om de overlast voor de omwonen de tot een minimum te beperken. Zo zullen er bepalingen worden opgenomen t.a.v het laden en lossen, terwijl het terrein 's avonds gesloten zou kunnen worden De Rozenhaag zal eventueel afgeslo ten kunnen worden, zodat men geen last krijgt van het verkeer. Ook ten aanzien van het afval kunnen maatregelen ge nomen worden. ,,Uw verlangens en wensen zullen bij de bouw serieus in acht worden genomen". Het gemeen tebestuur geeft de garantie dat het noodwinkelcentrum er pertinent niet langer dan 5 jaar zal staan. Als men het voor kortere tijd zou plannen, zou het voor de winkeliers te duur worden. Die 5 jaar wordt nogal sceptisch door de Rozenbewoners bekeken. ,,Wie garandeert ons dat er over 5 jaar weer wat anders daar neergezet gaat worden Er zijn voor dat stuk al zo veel verschillende plannen geweest, dat we het ergste vrezen". Men vraagt van de burgemeester een direkte toezegging, dat er na de 5 jaar gestart zal worden met de bouw van bungalows Een toezegging die onze burgemees ter natuurlijk niet kan doen. B. en w. stelt wel dat deze noodwinkels echt dringend noodzakelijk zijn (nood situatie) ,,Kunt u zich een even drin gende situatie voorstellen over 5 jaar?" Men vindt de situatie voor de bejaar den ook abominabel. Ze lijken precies op de winkels. Aan het college werd gevraagd of de huizen in waarde zullen vermin deren. En zo ja, wie dan de schade betaalt. Burgemeester Post: ,,Ik kan u Wijkraad De Wetering breidt aktiviteiten uit LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 3 «ptember kwam de wijkraad de We aring voor de tweede keer dit jaar 'ijeeD voor een algemene vergadering b Café Restaurant Nieuw-Leusden. Aktiviteiten afgelopen maanden. Al- ereerst passeerden de aktiviteiten van I® laatste maanden de revue. Zo heeft le wijkraad in een gesprek met het emeentebestuur, erop aangedrongen, J) er op de Asschatterweg (bij de iiddenweg) een parkeerverbod wordt gesteld. Het parkeren op dit punt ;erkt ongelukken in de hand door de ^overzichtelijke situatie. Vooral voor e kinderen is dit levensgevaarlijk als e van en naar school gaan. Tevens ^ft men het gemeentebestuur ver- °cht om er voor te zorgen dat de Jlen in de wijk zo afgesloten wor- ên> dat ze door kleine kinderen niet Bftrte openen ziin °ok heeft de wijkraad eraanmeege- 'erkt dat er volgend jaar een tele- wncel geplaatst zal worden tussen wijken de Wetering en Alandsbeek. 'fvens zal er een extra brievenbus "Me Walstro neergezet worden, to dienst openbare werken van de ttmeente is op verzoek van de wijk- aad met een alternatief plan voor 'toreiding van de parkeergelegenheid i"de Walstro gekomen. De betrok- sa bewoners verklaarden zich hiermee ttoord en dit plan is nu ter goedkeu- 1a?aan B en W toegestuurd. werkgroepen Als volgend onderwerp van de ver wering werd door de woordvoerders J de werkgroepen mededeling ge- ■«n over de stand van zaken. werkgroep sport, recreatie en creativi teit Zoals reeds eerder is gepubliceerd, deze werkgroep een evenementen- J voor de jeugd van de Wetering ^amseerd. to werkgroep wilde zich op deze ler enerzijds presenteren aan de wijk en anderzijds de animo voor der gelijke aktiviteiten peilen. Aan animo heeft het zeker niet ontbroken zodat er voor de werkgroepleden voldoende vertrouwen is om zich vol energie op hun veelomvattende taak te werpen. Er is in de wijk een enquete ge houden en de werkgroep wil dan ook de wensen die er leven zoveel mogelijk concretiseren. De werkgroep zal enerzijds bezien welke organisaties op dit gebied reeds aktief zijn, (om dit aan de bewoners door te geven), anderzijds zal men trachten te voldoen aan de overgeble ven wensen o.a. in de vorm van het oprichten van een kaartclub, voetbal vereniging en e.v. feestavonden. Op de eerstvolgende algemene wijk raadvergadering, waar overigens iede re wijkbewoners van harte welkom is, zal de werkgroep met een nader plan komen, eenmansgroep: centr. ant* systeem De werkgroep legt zich neer bij de uitspraak van de economische con- tróledienst, dat de verhoging van de maandelijkse bijdrage gegrond is. werkgroep sociale kontakten Deze groep zal aktief worden in de vorm van een hulpdienst. Met in gang van 15 september stellen de werkgroeplieden zich (met nog een aantal te werven vrijwilligers) be schikbaar om in gevallen dat er hulp nodig is, de meest passende oplossing daarvoor te bieden. De bewoners van de wijk zullen binnenkort bezoek kun nen verwachten van hun kontaktper- soon waarbij o.a. een stencil over deze hulpdienst overhandigd zal worden werkgroep winkel centrum Als er nogmaals vertraging dreigt in de bouw van het noodwinkelcentrum, zal deze groep in aktie komen. Ook in deze wijk laaien de emoties over dit punt hoe langer hoe meer op. WERKGROEP BESTEMMING BOERDERIJ Met behulp van de gegevens uit de enquete heeft deze werkgroep de voor waarden geformuleerd, waaraan het so ciaal cultureel centrum (dat nodig is voor de realisering van de bestaan de wensen van de bewoners) dient te voldoen. In een brief aan B en W heeft de wijkraad nogmaals duidelijk laten uitkomen dat bij het bepalen van de bestemming van de boerderij in de Wetering, er rekening gehouden moet worden met de wensen van diegenen die in de wijk leven. Donderdag 12 september heeft de kerngroep een gesprek met burge meester Mr A. H. van der Post en dan zal deze zaak zeker aan de orde ko men, evenals de duidelijke eis van de wijk, dat nu niets meer de bouw van de noodwinkels mag vertragen. VIGNET Meer en meer blijkt, dat de wijkraad een duidelijk geaccepteerde zaak is voor de bewoners Om bij publicatie, evenementen e d. duidelijk te maken, dat men met de Wijkraad de Wetering te doen heeft, is door een van de be woners een vignet ontworpen. Ieder een kon zich hiermee verenigen zodat dit vignet in de toekomst gebruikt gaat worden. FINANCIEN Voor het draaiend houden van de wijk raad en het ondernemen van aktivitei ten is geld onontbeerlijk. Hoewel er naar gestreefd wordt, dat de meeste aktiviteiten zichzelf dienen te bedrui pen, is een financiële bais noodzakelijk om het risico voor de organisatoren te verminderen) Als de kontaktpersoon de bewoners een bezoek brengt, zal dan ook tegelij kertijd gevraagd worden om een fi nanciële bijdrage Het zal mogelijk zijn kontant of via de bank te betalen. Na tuurlijk ontvangt men bij kontante be taling van de contactpersoon een kwi tantie. VERENIGING OF STICHTING De volgende vergadering zal over 2 maanden gehouden worden. Hier zal ondermeer het punt ter sprake komen of het gewenst is tot een officiële rechtsvorm (vereniging of stichting) te komen. Men had oorspronkelijk juist niet voor zo'n vorm gekozen, om te voorko men dat de wijkraad een raad van en kelen zou worden. Nu blijkt echter dat een officiële status" in veel gevallen toch voordelen biedt, zal worden na gegaan welke rechtsvorm het gunstigst is. AMERSFOORT - Filmagenda voorde speelweek van donderdag 12 september tot en met woensdag 18 september. GRAND THEATRE Donderdag tot en met woensdag ,,The Exocist" 18 jaar. Om teleurstelling te voorkomen, raden wij u aan vroeg tijdig kaarten te bespreken, er zijn 2 avondvoorstellingen 6.30 en 9.15 uur. CINEMA AMECITIA Donderdag en vrijdag in onze Art- house serie Troll" 18 jaar. Zaterdag tot en met woensdag Vro lijke ontucht in Tirol" 18 jaar Vrijdagavond in de Pasolini Late night Show ,,Decamerone" 18 jaar Aanvang 23.00 uur. Zaterdagmiddag 2.00 uur, zondag middag 1 30 uur, woensdagmiddag 2.00 uur .Flipper de Dolfijn" alle leeftijden CITY THEATER Alleen donderdag: ,,De vérnieiting van Frankenstein" 14 jaar. Vrijdag tot en met woensdag „De Ka - ratekoning van Hong Kong". Vrijdagavond in de Late sex Show ,,The secret sexlife of Romeo and Julia". Aanvang 23.00 uur. 18 jaar. Zaterdagavond nachtvoorstelling ..Barquero". Aanvang 23.45 uur. 18 jaar. AANVANGSTIJDEN WEEKENDFILMS GRAND THEATER Maandag tot en met zaterdag: 2.00, 6.30 en 9.15 uur. Zondag: 1.30, 4.00 6 30 en 9.15 uur CINEMA AMECITIA Zaterdag. 6.45 en 9.15 uur. Zondag. 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Overige da gen 8.00 uur. CITY THEATER Zaterdag 2 00, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 2.00, 4.15, 6 45 en 9.15 uur. Overige dagen. 2.00 en 8.00 uur. niet zeggen of de waarde zou vermin deren. Als dat echter wel zo is, kunt u een schadevergoeding indienen. De wet voorziet hierin". Tot slot stelde onze eerste burger voor een groep of comité samen te Stellen, die de belangen van deze be woners verder kan behartigen. Door de aanwezigen wordt de toezegging hiervoor gedaan. Het is de bedoeling dat deze groep wensen naar voren zal brengen en in nauw contact met b. en w. ervoor zorgen dat deze (zo moge lijk) ook uitgevoerd gaan worden. Primair hierbij is nog steeds,datde wijkraad blijft bestaan uit een brede en gespreide vertegenwoordiging van de hele wijk. De kontaktpersonen zijn en blijven de belangrijkste groep van de totale wijkraad en zullen aan elke belangrijke beslissing hun fiat moeten geven. Een wijkraad die geen regelmatig kontakt heeft met alle bewoners heeft vol gens de kerngroep geen bestaansrecht. tina (Leusden, Ploegschaar 24); 26 aug.: te Utrecht. Bob, zoon van A. Peterse en A. M. van der Staak (Leus den, Bretagne 3). Ondertrouwd: 3 sept.. Hendrikus Cornells Lambertus van Hamersveld (Leusden, Hessenweg 263) en Sophia Margrietha Houwing (Leusden, Wilgen- laan 12); 4 sept.. Wijnand van den Top (Ede, Hoofdweg en Aaltje de Greef (Leusden, Kon. Julianalaan 42). Gehuwd: J. Th P. Visser en G. M. B. Herder; W Hazeleger en J. E. van Hamersveld; R. W. Delwel en L. Terwee, L. A van 't Klooster en A A. J. van Hamersveld; A. J. van de Beek en J. W. Hoogland. Overleden: 30 aug. T. de Kruijff, oud 49 jaar ACHTERVELD Donderdag 12 september: ,,Ons Geb- bouw". 20 00 uur Dia-avond KPO afd. Achterveld. Vrijdag 13 september: Bibliotheek in ,,Ons Gebouw" 19.00-20.00 uur Uitleen van boeken. Zondag 15 september: ,,De Roskam" 13.30 uur start puzzelrit AMBC Achterveld" Zondag 15 september: ,,Ons Gebouw" 10 30-12.00 uur. Uitleen van boe- ken. Donderdag 19 september: Coöperatie- plein 9.30 uur Vertrek fietstocht KPO naar Nijkerk. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 13 september: De Til" open van 19 00-23.00 uur Zaterdag 14 september:De Til" 20.00 uur dansavond. Zondag 15 september: ,,De Til" ge opend van 10.00 t/m 13 00 uur, 14 00 uur. dansmiddag. Maandag 16 september: ,,'t Ros Bey- aart". EHBO, i.s.m. Rode Kruis bloedafnameavond. Dinsdag 17 september: ,,De Til" open van 19.00-23.00 uur Woensdag 18 september: Hervormd Centrum" 20 uur. de heer Schoen maker houdt een lezing voor de N.B.P over zijn werk als geeste lijk raadsman bij het gevangenis wezen. Elke donderdag: U.V.V. seniorensociê- teit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-C. in de kantine van de sporthal in Groenhouten. 14.00-16.30 uur. Vrijdag 13 september. De Mof", 20.00 uur- Prijsuitreiking alle onderde len Nederlandse Kampioenschap pen Groot Kaliber Geweer 1974, organisatie S.V Leusden en om streken. Elke dinsdag: U.V.V. senioren socië teit. Gezellige middag, voor de oudere inwoners van Leusden- Zuid in het Roda-Klubhuis aan de Bavoortseweg. Van 14.00- 16.30 uur. LEUSDEN/ZUID Doüderdag 12 september: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwasse nen en kinderen. Arnhemseweg 83. Vrijdag 13 september: Vossenjacht ge organiseerd door de Hervormde- Gereformeerde Jeugdraad. Start bij ,,'t Trefpunt" aan de Arnhem seweg om 18.00 uur. Vrijdag 13 september: Bibliotheek De Boekenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur Uitsluitend voor vol wassenen, Arnhemseweg 83 Zaterdag 14 september: Grote India- nenspeldag voor de kinderen van 6 tot 12 jaar. 10 uur in ,,'t Tref punt 16.00 uur: terugkomst in ,,'t Trefpunt". 20.00 uur: Slui tingsavond van de Jeugdweek, ge organiseerd door de Hervormde- Gereformeerde Jeugdraad. Bij Johnny van Loenen, Arnhemseweg 84, Leusden-Zuid Uitreiking der prijzen. Volksdansen onder des kundige leiding Zaterdag 14 september: Dansavond P.J.G.U. in café-restaurant ,,De Mof". Medewerking verleent de bekende groep „S.O. Four". Aan vang 20.00 uur. Dinsdag 17 september: U.V.V Senioren Sociëteit. Gezellige middag voor de andere inwoners van Leusden- Zuid. Van 14.00 tot 16.30 uur in het clubgebouw van ,,Roda Donderdag 19 september: Eerste ver gadering in dit seizoen van de p.G.J.U. in wijkgebouw ,,'t Tref punt". Tevens wedstrijd hersen gymnastiek Aanvang 20.00 uur. OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevr. C. Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-zuid, telefoon 03490-18134. KOLLEKTES Maandag 9 tot en met zaterdag 14 september: Ten bate van het Prote stants Interkerkelijk Thuisfront. Maandag 16 tot en met zaterdag 21 september: Ten bate van de Natio nale Reklasseringsactie. EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Pentekeningen van Max van Haasen in Gallerie ,,Valk", Valkestraat 31, Amersfoort. Tot en met woensdag 25 september. De tentoonstelling: „Ver tekend beeld" is te bezichtigen van dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur; zaterdags van 11.00 tot 18 00 uur. Tekeningen, grafiek en schilderijen van Maarten 't Hart in het Thomas- sonhuis Kunstinformatiecentrum, Pas toriestraat 51 te Hengelo. Tot en met zaterdag 5 oktober. De tentoonstelling is te bezichtigen van dinsdag tot en met vrijdag van 18.30 tot 21.30 uur; 's zaterdags van 13.30 tot 18.00 uur. Ries Kleinen exposeert haar etsen van maandag 9 september tot woensdag 9 oktober in Galerie San Remo, (fa. Geutjes - Herenkledingzaak), Kamp 8, te Amersfoort LEUSDEN - Geboren: 31 aug Maat je, dochter van C Westeneng en P. Doornenbal (Leusden, Leusbroekerweg 1), 14 aug te Amersfoort: Misja Rowanda, dochter van M A. Abels en M. W. A Bindels (Leusden, Krakhorst 30); 14 aug. te Amersfoort Simone Michelle, dochter van L. J. Kuiter en A W van der Hucht (Leusden, Wal stro 5); 15 aug. te Amersfoort: Nem- rac, zoon van G. Wallet en CR. Mar- Utrechtseweg 89 Amersfoort - Tel. (03490) 14456. CLUBS voor middelbare scholieren, volwassenen en echtparen. Zeer verzorgde samenstelling der clubs. Internationaal lesprogramma Inl. en bespr dagelijks van 13-21 uur, beh zondags.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3