<n ilecht weer bij nederlagen ian hockey-top-teams M pala volleybal 'acht belangrijk 'eekend HBEÜSHBl Antilopen I pakt de top-positie Gymnastiek voor iedereen. Kl'iV Jrï MIES VOOR IET EERST EIGEN HUIS GESLAAGDE DROPPING KPJ I i EUSDEN-CENTRUM - De eerste diers van de Mixed Hockey Club sdeo hebben bet zondag qua weer legenstanders, slecht getroffen. De 5lrijd van Heren I werd kort na de ongeveer een kwartier onder als gevolg van de enorme éóval. (Wat mis je dan een club- l!) De dameswedstrijd begon al met (linke onweersbui. Desondanks elde het zwakke geslacht (wie lacht 1) ia doorweekte shirtjes gewoon der. Beide ontmoetingen liepen uit ,eusdense nederlagen. De heren - waren ze weer gul met presentjes - loren hoofdzakelijk door een tekort snelheid, vooral in de tweede helft, je dames was Leusden onbetwist etere partij. Vrouwe Fortuna zat r aan de andere kant. LEUSDEN - KAMPEN (HEREN) et de harde wind in de rug begon Uit de hockey-wedstrijd MHC Leusden-Baarn (dames). Twee Leusdense dames in gespannen afwachting van een strafcorner van de dames uit Baarn. Foto Janus Visser Leusden ae direct al bijzonder aantrek kelijke wedstrijd tegen Kampen. De partijen waren goed tegen elkaar opge wassen en om beurten konden de beide doelverdedigers hun kwaliteiten tonen. Vooral de keeper van de gasten bleek deze middag niet te passeren. Leusden kwam goed weg toen Kampen een strafslag onbenut liet. Maar ook de Leusdenaar Rob Ponsen miste een strafbal. Frits Liefferink struikelde ongelukkig over de bal en moest ver vangen worden. Wat beide partijen nog probeerden, het bleef een bril tot aan de rust. Uit de hockeywedstrijd M.H.C. Leusden-Baarn (dames). Deze strafbal zal het enige doelpunt van de Leusdense dames op leveren. Foto Janus Visser Vi. Vv/ a. JLEUSDEN - Voor de Impala Vol- Jballers staat een belangrijk compe- ieweekend op stapel. Om te beginnen l eerste damesteam. Dit team, dat nieuwe volleybalcompetitie met een ichtige 3-0 overwinning begonnen is, I aanstaande zaterdag in het veld d Olympia 3 uit Soest. Het belang deze ontmoeting is niet zozeer in het feit dat de uitslag deze wedstrijd al iets zou kunnen eo van de krachtsverhoudingen in erste klasse, waar Impala in uit- i Daar is het volleybalseizoen Ie jong voor en is er te weinig Dd van de tegenstandsters. Nee, belang van deze wedstrijd is dat de eerste keer is dat Impala in i zaal, in Leusden dus, een com- lewedstrijd gaat spelen. In de voor ybal uitstekende accommodatie le Meent in Groenhouten, gaan van- aterdag alle thuiswedstrijden van eerste damesteam plaatsvinden, leiding van Impala is er zeer ugd over dat dit kan gaan gebeu- omdat m» ruimschoots de mogelijk- aanwezig is om, vooral, voor de jeugdige volleyballers van Impala, van de eigen vereniging in aktie Hetgeen tot op heden nauwelijks lijk was de dames van plan zijn om deze echte thuiswedstrijd tot een Ie maken, staat wel vast en Hen er dan ook alles aan doen overwinning in Leusden te hou- legenstelling tot andere berichten deze wedstrijd om 5 uur 'smid- Wij hopen dat iedereen die dat [aanstaande zaterdagmiddag van volleybalsport kan genieten, tweede belangrijke aangelegen- 's de start van de competitie bet eerste herenteam. Vanavond lf negen treden de heren aan tegen 3 uit Amersfoort, een team dat vorig jaar tot een van de meest gere nommeerde teams uit de tweedeklasse gerekend kon worden hetgeen enige prima wedstrijden opleverde. Ook deze keer zal dat het geval kunnen zijn. Het Impalateam is ten opzichte van het team (dat vorig jaar een zo fraaie tweede plaats wist te behalen) op enige plaat sen gewijzigd. Onder de nieuwe gezich ten in de selectie zien we deinAmers- foortse volleybalkringen bekende spe ler Ed Smits, voormalig speler van de eerste divisieclub VIOS, die bij Impala als trainer/speler gekomen is, alsmede Albert van Kraaikamp en Frits van Bemmel. De overige eerste team-leden zijn: Herman ter Schegget, Jan Wester hof, Maas Hilhorst, Bert van't Klooster en Kees Vis. De heren zijn vastbesloten om er dit seizoen wat moois van te maken, het geen goede wedstrijden kan opleveren. Dus heden, donderdag 26 september om half negen in de Sporthal De Kop pel te Amersfoort. ACHTERVELD - De wedstrijden van ,,Ons Genoegen" op de banen van ,,Ons Gebouw" staan weer goed in de belangstelling van de leden-schut ters. De onderlinge wedstrijd van vo rige week werd goed bezocht en de uitslag hiervan was als volgt: 1. P van Nimwegen 46 punten 2. G. Tolboom 45 punten 3. K Jonkman 45 punten 4 T. Daatselaar 45 punten 5. J. J van Hamersveld 44 punten 6 W Wittebrood 44 punten 7. J. Pepping 41 punten 8 J. E. van Hamersveld 41 punten 9 M. Pothof 40 punten 10. H. van Ruitenbeek 40 punten 11. T. vos 39 punten 12. H Hols 36 punten 13. W. van de Kletersteeg 33 punten 14 T Koene 30 punten 15 G. van Valkengoed 30punten 16. Th. van de Koedijk 29 punten 17. R. van Lierop 29 punten Even na de hervatting moest de wed strijd een kwartier worden onderbro ken Een enorme regenbui was hiervan de oorzaak en in een mum van tijd zat iedereen onder een plu of in een bij het veld geparkeerde auto Met een bully kwam de wedstrijd weer op gang. Van de kalklijnen was inmiddels niet veel meer te zien. Een lange run van Hans van der Linden, over meer dan de helft van het veld, eindigde met een schot net langs het Kamper doel. Leusden was trouwens deze middag toch gul met geschenken. Voor de tweede maal miste Rob Pon sen een strafbal. Insiders beweerden, dat hem dat minstens op een kratje pils komt te staan! Tot overmaat van ramp leverde de volgende aanval van de gasten een strafbal op. En die werd wel benut (0-1). Toen bleek ook, dat de accu van het merendeel der Leus- denaren al goed was leeggelopen. Men kwam steeds meer in snelheid te kort bij de in doorsnee veel jongere gasten. Uit een afgeslagen corner slalomde de Kamper linksbuiten, als een warm mes door de margarine, dwars door de Leusdense Unies. Met een hard schot bracht hij de stand op 0-2. Toen het kort hierna ook nog 0-3 werd, vergat de thuisclub verder alle revanche-ge- dachten uit de bekerontmoeting van de vorige week. LEUSDEN - BAARN (DAMES) Om elf uur stond de ontmoeting tegen Baarn op he.1 programma. On danks het feit, dat uitgerekend precies om elf uur een fikse onweersbui over het veld losbarstte, begonnen de dames aan hun wedstrijd die een bijzonder spannend karakter zou krijgen. Leusden kreeg al direct een licht overwicht Het was jammer, dat een door Antho- nie Swieringa hard ingeslagen voorzet door de gehele voorhoede werd gemist. Zoals wel meer voorkomt nam ook hier de in de verdrukking geraakte partij, onverwacht de leiding. Een plot selinge uitval van Baarn veroorzaakte enige verwarring in de Leusdense ach terhoede. Keepster Karen de Vos was, danig gehinderd door de gladheid in haar doelgebied, kansloos bij een lis tige tik van een van de Baarnse boor- speelsters (0-1). De thuisclub ging niet bij de pakken neerzitten, maar verplaatste het spel weer naar Baarnse helft. Uit eengoed- behandelde strafbully bracht Ineke Kor- tenhorst de baans weer in evenwicht (1-1). Vijf minuten voor het verstrij ken van de eerste wedstrijdhelft na men de gasten, tegen de veldverhou- ding in, voor de tweede maal de lei ding (1-2). Na de rust bleef de wedstrijd het aankijken volledig waard Nog steeds hetzelfde beeld van een sterker Leus den en plotselinge break-out's van de Baarnse dames Met een onhoud baar schot uit een van de aanvallen bracht Baarn de uitslag op 1-3-Niet helemaal verdiend, maar nog steeds bepalen doelpunten de uitslag. De Leus dense dames hebben wel een abonne ment op uitslagen van 3-1. Hun drie gespeelde wedstrijden eindigden allen in deze cijfers, doch helaas slechts eenmaal in hun voordeel VERDERE UITSLAGEN: Heren II was vrij. Heren III maakte een beste beurt, door het bezoekende Baarn VI met 2-1 te verslaan Vo rige week deelden wij mede, dat He ren III met 3-1 had verloren van Schaerweyde XIII Sorry! Leusden wón in Zeist de partij met 1-3. En da's wel even anders. In Soest verloor Heren VI met 5-2 van Soest VI en last but not least klopte Dames II, uitspelend nog wel, Huizen IV met 1-2. Bij de jeugd verloren de jongens al les en speelden de meisjes tweemaal keurig gelijk Laren A5 - Jongens Al 4-3 Laren B4 - Jongens BI 15-1 Jongens Cl - Laren C5 2-3 Jongens Dl - Maarssen D 0-14 Meisjes Al - Kampong A2 1-1 Soest Cl - Meisjes Cl 1-1 Programma a.s. weekeinde: Zondag 11,00 uur Heren IV - Culem- borg III Zondag 12.30 uur Dames II - Amers foort IV Zaterdagmiddag v.a. 13.30 uur diver se jeugdwedstrijden. Antilopen I - Kameo I 7-3 LEUSDEN - Ook de tot nu toe enige ongeslagen ploeg Kameo I mocht in het Leusdense zand bijten en Antilopen I staat er met 4 achtereenvolgende knap pe overwinningen fier aan de ranglijst De ploeg raakt steeds beter op elkaar ingespeeld en met goed korfbal heeft men tot nu toe elke tegenstander par tij gegeven. Overigens ging dit alles, niet zo vlot en gemakkelijk als de uitslag dat doet vermoeden, want tot aan de rust bleef Kameo goed volgen en was de stand nog 2-2. Antilopen kwam furieus uit de startblokken, waar Frouk- je Geutjes al na 3 minuten spelen van profiteerde door met een doorloopbal haar tegenstander half weg te spelen, die geen andere manier tot onder scheppen zag, dan even haar arm vast te houden, waarna de scheidsrechter terecht haar de stip wees. Gert Nieu- wenhuis strafworpspecialist in zijn vak scoorde vakkundig 1-0. Even liet Ciska Visser haar zeer ge routineerde tegenstandster, die zij overigens de gehele wedstrijd knap af stopte iets te veel vrijheid en beheerst werd er van afstand door Kameo te- gengescoord 1-1. Overigens schoot Ka meo veel de eerste helft, maar zonder concentratie, waardoor Antilopen tel kens weer gemakkelijk de bal kon on derscheppen. Door een cadeautje van de scheidsrechter mocht Kameo ook tegen man of dame tegen dame uitge vochten. De trainer had overigens niets in de thee gedaan, maar na de rust stond er een veel beter Antilopen in het veld, goed gebruik makend van haar conditie en voelend dat Kameo liep te snakken naar adem. Rudi Lith een veel meer constante partij korfbal spelend dan vorige week zag met een weerloos afstandschot kans de korf te doorboren, 3-2 en dit was de grote tik in de wed strijd, want snel daarop kwam hij zoals altijd gemakkelijk langs zijn tegenstan der en weer was het raak 4-2 De ploeg kreeg opdracht meer op kansen te gaan loeren, minder te gaan jagen, welk spel tactisch goed werd uitgevoerd. Uit dit spelletje kwamen de nodige kan sen aanvoerder Manke Losta zette haar tegenstander op het verkeerde been, ze kreeg echter weinig kans de bal omhoog te brengen, omdat haar tegen standster de hand op de bal hield. De toegekende strafworp werd door Gert Nieuwenhuis, keurig in een doel punt omgezet 5-2 Uit een goed ingestudeerde vrije bal kwam Froukje Geutjes langs haar te genstandster en het zuivere plaatsen op deze dame door Harrie Brack betekende 6-2. Met nog 10 minuten te spelen was Kameo 1 een geslagen ploeg. - Uit de wedstrijd k.c. Antilopen- Kameo. Een van de doelpunten jhangt in de lucht. Foto Janus Visser een strafworp gaan uitproberen waar men geen moeite mee had 1-2 Het 2e aanvalsvak had weinig geluk met haar schotenen vele schoten draai de uit de korf of kwamen op de rand. Toch bleef men handknokkend door gaan en Theo van Duinkerken kon met zijn effectschot achter de korf knap 2-2 scoren en toen was er nog zeker een kwartier te spelen. Antilopen liep naar kansen te zoeken, terwijl uiteraard Kameo er ook al het mogelijke aan deed om deze stand om te buigen. Tot de thee bleef de stand 2-2 't Gebruikelijke praatje na de rust van trainer-coach H. v Duinkerken geeft de ploeg kennelijk weer de nodige in spiratie en 't gaat dan weer even hard tegen hard en de onderlinge problemen mochten die er zijn worden dan man Uit de wedstrijd k.c. Antilopeo- Kameo. Gert van Nieuwenhuis scoort uit een strafworp. Foto Janus Visser LEUSDEN - Half augustus is de afdeling gymnastiek van de v.v.l.o.s IMPALA gest art met het nieuwe les rooster voor het seizoen 1974-1975. Ook in dit rooster zijn weer opgeno men en uitgebreid de groepen: kleu ters, jongens, meisjes, meisjes keur, dames turnen, dames huisvrouwen en heren. Gezien het grote animo voor de gymnastiek plaatsen wij hieronder het volledige lesrooster, verspreid over de 3 gymnastiekzalen in Leusden. Mocht u interesse hebben dan kunt u naar de desbetreffende gymnastiek zaal gaan op het lesuur dat u het beste uitkomt en daar kontakt opnemen met de leiding, die u graag nadere inlich tingen zal vertrekken. Gymnastiekzaal Lijsterbeslaan. MAANDAG. 4-5 uur jongens 6/9 jaar 5-6 uur jongens 10/13 jaar. 6-7 uur meisjes 13 jaar. 7-8 uur meisjes 14 jaar. 8-9 uur huisvrouwen I 9-10 uur huisvrouwen II DINSDAG. 4-5 uur meisjes 6/8 jaar. 5-6 uur meisjes 9/10 jaar. 7-8 uur meisjes 15/18 jaar. 8-9 uur dames turnen. 9-10 uur heren. DONDERDAG. 6-7 uur meisjes 11 jaar. 7-8 uur meisjes 12 jaar 8 9 uur huisvrouwen I 9-10 uur huisvrouwen II VRIJDAG. 4 - 4.45 uur kleuters. Sportzaal Groenhouten WOENSDAG. 2.15-3.00 uur kleuters 3.00-4 00 uur meisjes 6/8 jaar 4.00-5.00 uur meisjes 9/10 jaar 5.00-6 00 uur meisjes 11/12 jaar 6.00-7.00 uur meisjes keur 7.00-8.00 uur meisjes keur. Gymnastiekzaal Leusden-zuid. DINSDAG. 4.30-5.30 uur meisjes 6/8 jaar 5.30-6 30 uur jongens 6/8 jaar 6.30-7.30 uur meisjes 9/10 jaar 7 30-8.30 uur meisjes 11/12 jaar 8.30-9 30 uur huisvrouwen. WOENSDAG. t 4 00-4.45 uur kleuters 1 -4/5 jr. 4.45-5.30 uur kleuters II -5/6 jr. ACHTERVELD - De K.P J afdeling Achterveld heeft een geslaagde drop ping gehouden. Er werd door een 40- tal jongens en meisjes aan deelge nomen. Zij werden in de omgeving van Maarn „gedropt" en hun eind bestemming was de Wilton-bar" te Maarn. Onder ideale weersomstandig heden begonnen de groepjes aan de tocht. Onderweg moesten opdrachten gedaan en vragen beantwoord worden. Dat gaf wel enige moeilijkheden, maar zij waren toch niet onoverkomelijk. Alle groepen bereikten het eindpunt Als eerste groep plaatsten zich Theo Blom, George van de Burgwal, Sjaak van de Heuvel, Margareth Herder, Koos Kooyman en John Lorist. Zij noteerden een tijd van 1 uur 26 minuten. De groep bestaande uit Henk van Mid delaar, Gerard Kok, Ruud van Mid delaar en Marijke Horst werd tweede met 1 uur 32 minuten. De derde plaats was voor Jos Smink, Harry Hak, Jos Traa en Peter Boonen. Hun tijd was 1 uur en 39 minuten Antilopen bleef echter doorgaan waar uit Theo van Brinkerken van achter de korf met een omdraaibal beheerst 7-2 liet noteren. Vlak voor tijd kon Kameo door een knappe doorloopbal nog op 7-3 komen. Een knappe overwinning van Antilopen 1, die nu 2 punten los staat van de concu- renten. Stand: 1 Antilopen I 4-8 2. RDZ 1 4-6 3 Kameo I 3-4 4. Meeuwen I 3-4 5. HLC I 4-4 6. MIA I 3-2 7. Arena I 4-2 8. Sparta I 3-0 9 Animo I 4-0 Antilopen 2 - Dalto 2 8-5 Ook de reserveploeg mocht het zoet der overwinning proeven, met hard werken pakte men op papier een veel sterkere tegenstander. Ook voor de reserve ploeg zijn er nog mogelijk heden, daar men de hoogst eindigende reserveploeg moet zijn, maar wel de helft van het te bereiken puntenaantal moet halen 1 punt. Men heeft nu 4 punten uit 4 wedstrijden, dus de strijd is nog volkomen open. SVS III - Antilopen III 2-7

Leusder Krant | 1974 | | pagina 15