Granaat gevonden Interessant programma op piov. najaars vergadering van NBP Speurtocht naar de „Vrijheid" |~KERKDIENSTEN Open Deurdienst FILMAVOND DE TIL" Zondagavond - bijeenkomsten in 't Trefpunt Spelmiddag voor de jeugd KPJ naar Geesteren JONGETJE GING SPELEN IN HOOGLAND Inbraak in Alberts Corner WEGGELOPEN IN VERKEERDE KAMP GLAASJE OP AUTO CONTRA FIETSER TE DIEP IN GLAASJE GEKEKEI L>oot~$man KAPITEIN ROB: IfUSDER KRANT STRIP HUSOER KRANT -STRIP: KAPPIE EN DE GEHEIME SCHATKIST LEUSDER KRANT Arisen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink. zal het aanstaande weekend waarnemen: dr. Binkhorst, Gironde 1 Leusden/C tel. 03496-2667 Spreekuren zaterdag en zondagmid dag 14 uur. Aanvragen voor visites gaarne voor 10 uur 's ochtends De dienst geldt van vrijdag 18 uur tot maandagmorgen 8 uur Wijkverpleging: De wijkverpleging wordt waarge nomen door. zr. van Kalkert, de Roo van Alderwereltlaan 11, Leus- den-Zuid, tel 03490-2081. Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19.30 u tot 20 uur In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lan tink dienst hebben: zaterdag en zon dag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. Dierenartsen: Voor kleine huisdieren: dr Tijmen sen, van Oosterhoutlaan 40 Leus- den/Zuid, telefoon 03490-10761. Voor de dependance Henegouwen 11 Leusden/Centrum van de dierenart senpraktijk Amersfoort is de dienst doende dierenarts te bereiken onder telefoonnummer 03490-21827. Sociale dienstverlening: Prot. sociaal centrum te Amers foort: tel. 03490-10441 Maatschap pelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur: iedere woensdag in Leus den/Zuid in 't Trefpunt tel. 03490- 13040. Afd gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.00 uur tot 9.30 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 9 30 uur tot 10 uur Leusden/cen trum in het Hervormd Centrum, As- schatterwel: afd. gezinsverzorging en bejaardenhulp van 9.45 uur tot 10.15 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 10.30 u tot l'.OO uur Informatie-adres: mevr. J. M Snij- der-Huisman, Willem de Zwijger- laan 4 te Leusden/Zuid, telefoon 03490-10294 Groene Kruis De Roo van Alderwereltlaan 13, tel. 03490-15818. Kraamcentrum spreekuur. Leusden-Zd in het Groene Kruisge- bouw iedere le dinsdag van de maand van 14.00-14.30 uur Leusden-Centrum iedere 2e woens dag van de maand van 14.00-14.30 uur. Inlichtingen te verkrijgen bij: Zr Laudy, tel. 03496-2081. Zr v Kalkert. fam. Tuin, tel 03490- 15818 „Moeders voor Moeders" Voor Achterveld, Leusden/Centrum en Leusden/Zuid: mevr M L. Ro- zendaal-Doucet, D. van Weedestr 4 Achterveld, tel. 03425-1853. LEUSDEN - Volgende week donder dag wordt in het Hervormd-Centrum aan de Asschatterweg de provinciale najaarsvergadering van de Nederlandse Bond van Plaatelandsvrouwen gehou den. Deze vergadering zal 's morgens om 10.00 uur beginnen en de hele dag duren. Het programma ziet er bijzonder leuk en interessant uit, zodat er zeker vele aanwezigen zullen zijn. Om u even op weg te helpen wat er zoal gedaan en gezegd zal worden, volgt hieronder de agenda van deze derde oktober: 1. Woord van welkom door de presi dente van de afdeling Leusden, Me vrouw K. J. Schmidt-ten Hoopen. 2. Opening door de presidente van de provincie, mevrouw H. J. Schimmel Moesbergen. 3. Notulen van de voorjaarsvergade ring 1974. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Behandeling en vaststelling van de begroting 1975, idem van het Rust- fonds. 6. „Konsumenten van nu". Over dit on derwerp houdt mevrouw J. Elgers- ma-Kraak uit Heiloo een inleiding. Naar aanleiding hiervan kunnen de aanwezigen vragen stellen. Deze zullen worden beantwoord door een forum, waarvan de leden zijn: Mevr. J. Elgersma-Kraak Mevr. H. N. Bruynis(gezinsbudget tering); s.e.v.-ster van de CBTB Mevr. Mr J. M. vanGilst-Heester, bestuurslid Konsumentenbond Mevr. E. v. d. Gaag, tuinbouwlera- res St. H. V. ten PI. De heer A. Menkveld, sociaal eko- nomische voorlichter van het U.L.G. 7. Rondvraag en sluiting van het och tendgedeelte. MIDDAGPROGRAMMA Een aantal dames van de afdeling „Utrecht en Omgeving" zullen laten zien en horen hoe een „Utrechtse koffievisite in oude stijl" zich afspeel de. Een zanggroepje, gevormd uit leden van de afdelingen Nieuwegein, Vianen en Utrecht, zal onder leiding van Me vrouw J G Swart-Pellenberg enkele liedjes ten gehore brengen In juni j 1. ging een groep dames op reis naar Nieder-Sachsen in Duitsland Door mevrouw L van Lent - aan het Rot zullen enkele impressies worden gegeven over het verloop van deze vakantiereis Dit o a. met behulp van dia's en een filmpje. Datum: 29 september 1974. ACHTERVELD N H Kerk zondag 9.00 uur: Kandi daat Ketterij, Zeist. R.K. Kerk de gehele week om 8.00 uur h mis (uitgezonderd woens dag); zaterdag 19.00 uur. avond mis, zondag 8 00 en 10.30 uur h. mis, 18.00 uur: lof; woensdag 2 oktober 19.30 uur: avondmis. LEUSDEN-CENTRUM N.H.K 9.15 u ds. J. J. Kooman, Herv.: 10 45 u.. ds. G. D. Cloethe (Bantoe-predikant uit Z. Afrika) en ds. J. J. Kooman, Oecumeni sche vredessamenkomstdienst. 19 00 u ds. J. W Kelder, Herv. Gem R.K. Kerk: Zaterdag 19 00 u.: gez. H Mis, m m.v. dameskoor Zondag 7 45 u gelezen H. Mis, 9.00 u Hoogmis, 10.00 u.. Ge zinsmis, 11.00 u Gemeenschaps mis; 18.30 u.. Lof meL gebeden LEUSDEN/ZUID N.H.K 10 00 u.: Ds. J. Weerner- kens, Herv., 18.30 u.. Kapt. Sprok- kereef. Leger des Heils, Amers foort. Open Deurdienst. R K. Kerk: Huize Don Bosco Zaterdag: 19.15 uur en zondag 10 00 uur en 11 30 uur H. Mis. Geref. Kerk te Amersfoort (Vrij- gem.) Martuskerk 10.00 u. ds Hendriks; 19 00 u ds. Kok. Kandelaar 10.00 u. ds Arnold; 17.00 u ds Hendriks Schaapskoor 10.00 u.: ds. Heij; 17 00 u ds. Arnold. Westerkerk: 10.00 u ds. Kok; 17.00 u ds. Heij. LEUSDEN/ZUID - Op zondag 29 september a s om 18.30 uur zal in de Dorpskerk van Leusden/Zuid een open deurdienst worden gehouden. Kapitein A. Sprokkereef zal spreken over het onderwerp: „Open of dicht". Medewerking verleent het muziek korps, de zangbrigade, het jeugdkoor en de tamboerijngroep van het Le ger des Heils uit Amersfoort. De open deurgroep Leusden/Zuid he ten u van harte welkom. Zij zien naar u uit n LEUSDEN/CENTRUM - In „de Til" zal donderdag 3 oktober een gezellige film vertoond worden voor jongeren vanaf 14 jaar. Als men precies wil we ten welke film er gedraaid zal worden kan men voor inlichtingen terecht in „de Til" De avond zal om 20.00 uur beginnen. LEUSDEN - De Hervormde en Gere formeerde Jeugdraad deelt mede, dat zij dit seizoen weer zijn begonnen met hun zondagavondbijeenkomsten in Leusden/Zuid in ,,'t Trefpunt". Aan vang 20.30 uur. Voor Leusden-Centrum worden de jeugdavonden gehouden op elke donder dag in het Kerkelijk Centrum Hier beginnen de bijeenkomsten om 20.00 uur. Aanstaande zondagavond 29septem ber zal in Leusden/Zuid de avond wor den verzorgd door Josje van Dalen LEUSDEN/CENTRUM - Door de Jeugdbeweging wordt zondag weer een spelmiddag voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar georganiseerd. Dit gebeu ren zal deze keer plaats vinden in het achterste gedeelte van „de Til", de vroegere kleuterschool De ingang hier van is aan de Bavoortseweg. Het feest zal beginnen om half drie. Inschrijven kan vanaf kwart over twee gebeuren. Van ieder deelnemertje zal een bijdrage van f0,50 worden gevraagd. Leuke prijzen zullen worden gegeven aan de winnaars, terwijl er voor de min der gehaaiden altijd een troostprijs is Bovendien krijgen ze allemaal een kleine traktatie. Ieder kind van 6 t/m 12 kan aan deze spelmiddag meedoen ACHTERVELD - De K.J.P. houdt van 4 t/m 6 oktober een uitwisse- lijg met de K.J.P. uit Geesteren (Ov De Achterveldse K J P.-ers gaan met 25 leden naar dit plaatsje in de Achterhoek. Het bestuur van Achterveld is er heen geweest om een en ander te regelen. Zij zijn er van overtuigd dat het een geslaagde uitwisseling kan worden. Degenen die hiervoor inte resse hebben kunnen zich tot uiter lijk 27 september opgeven bij Anton Hak, Klettersteeg 10, tel. 1912. De kosten zijn erg laag gehouden f 10,- per persoon. Hierin is de reis inbe grepen. Het vertrek vindt plaats op vrij dag 4 oktober om 19.30 uur vanaf „Buitenlust." LEUSDEN - Zaterdag 14 september werd er bij de politie aangifte gedaan van het zoek raken van een jongetje in Den Treek. Hij was 's morgens om half 10 weggegaan, en zou om half één thuis zijn. Toen hij om half twee nog niet thuis was gingen diverse po- litie-wagens naar hem zoeken. Het jon getje zou ook naar de Leusderhei zijn gegaan. Tegen 17.00 uur kwam het jongetje welgemoed weer thuis: hij was bij een vriendje gaan spelen op een boerdeHj in Hoogland. LEUSDEN - Zondagochtend vroeg is er ingebroken bij Alberts Corner in Leusden. De inbraak moet na 4.00 uur gepleegd zijn. Een inwonende Marok kaan hoorde om ongeveer 4.00 uur ge rammel aan de deur, hij liet zich niet zien en na enige tijd verdwenen de inbreker of inbrekers. Nadat de man weer naar bed gegaan was is men toch weer teruggekomen en heeft men de deur uit de stijlen felicht en is zodoende binnengekomen. Vermist worden sigaretten, choco lade en snoepwaren ter waarde van ongeveer f600,-. LEUSDEN - Zaterdag 14 september kwam bij de politie het bericht binnen van een meisje, dat werd vermist Zij was 24 jaar oud, en zij was in een instituut opgenomen, omdat zij de dood van haar vader niet kon verwerken. Uit het instituut was zij vertrokken. Men vermoedde, dat zij naar het graf van haar vader was gegaan. Aan de be heerder van „Rusthof" werd verzocht naar het meisje uit te zien. Tenslot te werd zij aangetroffen inde gemeente Bunnik, en door de Leusdense politie teruggebracht naar het instituut LEUSDEN - Dat er nog wel eens een glaasje te veel wordt gebruikt onder vond de politie te Leusden op vrijdag avond 20 september. Een inwoner uit Maarsbergen, de heer G. moest wegens openbare dronkenschap in het politie- buro te Leusden worden ingesloten. LEUSDEN - Vrijdag 20 september werd in het land van de heer Van Herwaarden te Leusden een granaat aangetroffen DeMijnopruim ngsdienst is inmiddels gewaarschuwd om het gevaarlijke projectiel onschadelijk te maken LEUSDEN - De politie te Le^ moest op dinsdag 17 septemberdei, E., inwoner van Leusden,bekeuren gens openbaar dronkenschap. INBRAAK LEUSDEN/ZUID - Op woensè, september kreeg de politie er mS van, dat er was ingebroken in(> ria Verhagen aan de PrinsesIreiS te Leusden/Zuid Een bedrag vanfj wordt vermist. De speelautomaat* gekraakt. LEUSDEN - Op zaterdag 14septem ber vond een aanrijding plaats op de Ursulineweg. Een auto bestuurd door mevrouw D. uit Amersfoort, reed op de Ursulineweg niet voldoende aan de rechterkant Hierdoor kwam de autoin botsing met de jeugdige fietser M. De jongen brak een elleboog. Door de politie werd procesverbaal opgemaakt. Dat is nou eens echt een i mannelijk i jongensjack waar je mee voor de dag kunt komen. Gemaakt uit stoeisterk jjnitatie nappa, in de maat 140 LEUSDEN/ZUID - Woensdagavond 18 september werd de assistentie van de politie ingeroepen bij een vechtpartij in het CJV Kamp aan de Paradijsweg Diverse leden van het politiepersoneel reden erheen, maar bij aankomst van de politie was de rust weergekeerd De kampleider, de heer Van den Berg, vermoedde wel welke jongens in het Kamp onrust hadden veroorzaakt Er werd schade aan enkele tenten aange bracht. Een school in de direkte omge ving had voor zijn leerlingen een vos senjacht uitgeschreven De deelnemers aan de vossenjacht waren kennelijk in het CJV Kamp terechtgekomen. De po litie heeft de zaak in onderzoek. Dit is maar een artikel uit onze kollektie. Er is nog zoveel meer. Joppers, parka's, truien, pantalons, kindermode, bij: Heren- en Kinder, kleding Euterpeplein 8 Ameisfoort Telefoon 03490-20482. eorrrrinnrrrrrinrirrrrrirrrinnrrYrirrrrrrinrrirrirrrrirrrrrr^^ De schoener is nu gedurende enkele weken weer in bedrijf en blijkbaar worden er goede zaken gedaan, want Rocas en zijn zoon Ambrosius zijn erg tevreden. Terezina blijft in de stad wonen, want op de ongeregeldste tij den vaart de „Maria das Flores" uit Op zekere dag komt een klant de apo theek binnen, die Terezina wel meer gezien heeft Het is de inspecteur van politie Juan Vaz. Hij maakt een praat je met Terezina en vraagt of zij nu definitief aan de wal blijft wonen „Dat weet ik.nog niet", antwoord het meisje, „de schoener maakt korte kustreizen, maar zodra mijn pleeg vader lading krijgt voor een verre haven, ga ik weer aan boord „De inspecteur zwijgt enkele ogenblikken Dan zegt hij „Juffrouw Terezina, in uw eigen belang zou ik u willen aan raden niet meer aan boord van de „Maria das Flores" terug te keren. Dat schip nu ja, ik vind dat geen goed verblijf voor u Hebt u mij be grepen0" Terezina knikt zwijgend en met een beleefde groet verlaat de inspecteur de apotheek. Terezina be grijpt, dat er op de schoener wordt geloerd Wat moet zij doen? -26- Voor Rocas gaan de zaken ondertus sen best Ook Ambrosius is tevreden Zo nu en dan maakt zijn vader nog wel bezwaren, want hij is met het klimmen der jaren minder op gekke avonturen belust dan vroeger, maar Ambrosius weet die bezwaren altijd weer weg te praten-. Voor zichzelf ziet hij de toe komst nu weer beter in Er is nu weer geld om de schoener op te knappen en na nog een paar kustreizen gaat het schip in het dok. waar het helemaal wordt opgeknapt Ook wordt nu een dieselmotor in het schip gebouwd, zo dat de „Maria das Flores" niet meer alleen op de wind is aangewezen. Wan neer het schip in het dok ligt, komt Terezina weer eens aan boord Haar pleegouders hebben haar in lange tijd niet gezien Als zij in de kleine, ge zellige kajuit komt, wordt zij harte lijk begroet Zij ziet aan de gezich ten van haar pleegvader en Ambro sius, dat de zaken inderdaad een ande re wending hebben gekregen Maar met welke duistere handel hebben zij hun geld verdiend? Nu de spanning van het zoeken was gebroken door de opzienbarende ont dekking van Professor Jodelaluti en zijn Q'gammascopoloog, kwamen de opvarenden van het goede schip Kraak meteen in volle actie Kappie liet een boei uitwerpen om de vindplaats te markeren, daarna gaf hij de Maat op dracht, naar de diepzeegraafzuigdozer te koersen, die op enige afstand ver ankerd lag Daar aangekomen, gingen de stuurman en de geleerde aan boord van het logge gevaarte, terwijl de eerste het anker lichtte en de trossen vastmaakte, verdween Professor Jode- lahiti spoorslags in de kajuit, die vol stond met de meest vreemdsoortige apparatuur De Maat, die vervuld van de som berste gedachten op het dek van de sleep stond, keek mopperend toe hoe Kappie de twee vaartuigen kundig te rugvoer naar de plaats waar zoeven de Groene Draeck was gevonden. .Kom maar naar boven, Meester!" riep Kappie naar de machinekamer, nadat de ankers waren uitgeworpen „Voorlopig blijven we hier liggen „Jofel ding, kap'tein!" sprak Okkie, wijzend naar de vreemde sleep „Dat zal de tijd uitwijzen, groene haring," was Kappie's repliek, „Roei mij er maar eens heen. Ik wil zien, wat de professor nu gaat uitvoeren Toen Kappie de kajuit van het drij vende apparaat binnentrad, stond de kleine geleerde weer druk te draaien aan knoppen, schakelaars en hefbomen Professor Jodelahiti ging zo op in zijn bezigheden, dat hij Kappie pas bemerkte, toen deze vlak achter hem stond „Der heer Kapitain!" nep hij opge togen „Nog slechts weinig momenten, dan kan de graafzuigdozeraanvangen!" Kappie's blik gleed met belangstelling langs de ingewikkeld-uitziende toestel len, die de wanden van de kajuit be sloegen „Dat ziet er sakkers geleerd uit, professormompelde hij, enigszins onder de indruk. Professor Jodelahitie glimlachte be- scheiaen „Ene simpele formule," legde hij uit. Zijn vinger wees naar een mat glazen scherm, waarop hij een scha kelaar omdraaide. „De televisomaan; een neoncamera, waterproof, schok vrij en pro-magnetisch Hij vertoont ons het object!" Inderdaad zag Kappie nu duidelijk de omtrekken van de Groene Draeck op het scherm „Dan is hier der graafzuigdozer," vervolgde de geleerde. „Telescoop formule van de heer Donazetti Zeer simpel, niet?" Zonder op antwoord te wachten ging hij verder, „Achting, heer kapitein, achting!" „Ik ga de zui ger in werkink stellen!" Hij haalde een hefboompje over Een lichte tril ling voer door het gehele, logge ge vaarte; een zacht gezoem vulde de kajuit Kappie, die op een wenk van de professor het scherm in de gaten hield, zag al spoedig een buis in het beeld verschijnen, die zich langzaam maar zeker in de richting van het wrak bewoog luULJLILlUUULILILILiULJUULOJUUULJUUUUUlJUUUUUJUUJUUUL^^

Leusder Krant | 1974 | | pagina 4