/Na Felle strijd eindigde in een gelijkspel Roda '46 nachtmerrie voor U.V.V.O.5-1 P. W. Karis op kop bij de schaakvereniging Haaien - eerste in zevenkamp - breken tal van clubrecords STREEKDERBY BARNEVELD-ACHTERVELD Nimmerdor- centrum wordt zaterdag geopend OOR f 1.50 li Leusder Krant LEUSDER KRANT ACHTERVELD - De streekderby Barneveld-Achterveld is geëindigd in een puntenverdeling 1-1. Een eindstand die de verhouding in het veld goed weer gaf. Tot het laatste moment werd fel - maar beslist niet onsportief - ge streden voor de felbegeerde winnende goal, die echter uitbleef. Een, ten opzichte van vorige week, herboren Achterveld begon in hoog tempo en vechtlistig aan de wedstrijd Barneveld deed hiervoor niet onder. Zij kreeg de eerste goede kansen, maar de Achterveldse defensie met Geurt van Putten onder de lat was op haar post In de 8e minuut moest Van Putten voor de eerste keer in grijpen en hij deed dat perfect. Na 20 minuten zette Achterveld door Johan Hak zeer goed voor, maar er was he laas geen afwerker. Beide ploegen kregen in deze eerste helft nog wel een paar kansen die echter niet benut wer den. Achterveld had in deze periode een licht overwicht maar 3 minuten voor de rust viel het eerste doelpunt aan de zijde van Barneveld. De niet snel genoeg weggewerkte bal kwam juist voor de voeten van de zeer snelle Barneveldse spits en hij scoorde 1-0. LEUSDEN - Het is er eindelijk een keer uitgekomen bij Roda '46. Het Utrechtse U.V.V.O. ondervond dat aan den lijve en werd met 5-1 ingepakt. De uitslag had nog groter kunnen we zen, maar er werd met de doelrijpe kansen nonchalant omgesprongen. Trainer R. Maas was tevreden over zijn ploeg. Er werd goed, bij vlagen zelfs briljant gespeeld en wat het belang rijkste was: er werd gescoord. De achterste linie sloot vrij goed, alleen hebben wij de indruk dat B. Schoon- derbeek een beetje te zelfverzekerd is. Al met al was het een dik ver diende overwinning voor Roda'46. Direkt na de aftrap liet Roda zien dat het serieuze plannen had voor deze wedstrijd. Men ging meteen in de aan val en was ook direkt gevaarlijk. Het bleek ook meteen dat Roda's linker- vleugelspeler J de Smalen veel snel ler was dan zijn tegenstander. Na 3 minuten was hij hem weer te snel af, schoof de bal op maat naar K. v. d. Water, deze passeerde handig een paar man en gaf J. Droog een niet te missen kans: 1-0 Roda bleef komen en U.V.V.O. moest zich beperken tot enkele uitvallen Men was zelfs dicht bij de gelijkmaker, maar de U.V.V.O.- spits schoot, na een mistrap van A. Snoek, onbeheerst naast. De wel zeer aktieve J de Smalen ondernam een rush, schoot de bal prachtig voor het doel en K. v. d. Water hakte de bal langs de verbaasde U.V.V.O.-keeper: 2-0 in de 9e minuut. Men kreeg nu de Uit de wedstrijd Roda '46 - UVVO. Kees van de Water ste vent op het doel af, hetgeen zijn tegenstander de grootste moei lijkheden geeft. Foto Janus Visser Uit de wedstrijd Roda '46 - UVVO. De doelman van UVVO kon moeilijk de vele gevaarlijke Roda-aanvallen afweren, maar de Roda-voorwaartsen lieten vele doelrijpe kansen onbenut. Foto Janus Visser smaak te pakken en J. de Smalen werd voor de U.V.V.O -back een ob- cessie. In de 12e minuut ging J, de Sma len zijn tegenstander weer voorbij of hij er niet stond, een prachtige voor zet, maar K. v d Water werkte de bal naast In de 16e minuut al weer een aktie van J de Smalen, maar de Roda-voorhoede wist met deze kans geen raad. Toen in de 18e minuut G. Hoogland een vrije schop op het hoofd van J. Droog legde, kopte deze door naar de vrijstaande W. Snoek maar die knalde hoog over. Bij één der sporadische U.V.V.O.-uitvallen in de 20e minuut beging B. Schoonder- beek een fout, welke prompt werd afgestraft: 2-1. In de 25e minuut leek het er op dat Roda de strijd zou be slissen, maar G v d. Water die snel ler was dan zijn tegenstander, tikte de bal langs de verkeerde kant van de paal. In dezelfde minuut gaf de zeer aktieve J de Smalen een puntgave voorzet, maar ook nu miste K v. d. Water Het was nu alles Roda wat de klok sloeg, de ene aanval na de andere golfde op het U V V.O -doel. Zo ook in de 32e minuut, al weer een aktie van J. de Smalen. Hij gaf een prachtige voorzet, welke even prach tig werd weggeslagen, door een der U.V.V.O.-backs, maar de scheids rechter wuifde eenstrafschop weg. Inde 40e minuut ging J de Smalen alleen op het doel af, maar faalde op het laatste moment. Een minuut voor rust gaf de meegekomen B. Schoonderbeek Direkt daarna nog even gevaar voor Achterveld door een vrije trapdieech ter in de muur geschoten werd. Reeds in de le minuut van de tweede helft viel de gelijkmaker. De aan vankelijk door de Barneveldse doel man weggestompte bal werd door de attente Jan Kerkhof in het doel ge kopt 1-1 De wedstrijd kreeg door deze gelijkmaker een nieuwe impuls. Fel werd er af en toe gespeeld, maar het beste van het spel. Vooral halver wege had Achterveld het een paar keer erg benauwd toen 2 keer kort na elkaar een strafschop binnen het strafschop gebied genomen werd. Het zware kar wei werd echter goed geklaard Het laatste kwartier was door het onophou delijk aandringen van beide teams, bij zonder spannend. De winnende goal bleef echter uit en dat was ook wel de juiste verhouding van deze spannende en sportieve wedstrijd. SOESTERBERG 2 - ACHTERVELD 2 3-4 Al direct na de aftrap, uit een voor zet van Wim Vos, bracht Benny van Middelaar de stand op 0-1 voor Ach terveld Een fel opdringend Soester- berg kon niet verhinderen dat halver wege de eerste helft Jan Boersen de Achterveldse voorsorong vergrootte tot 0-2 Soesterberg was echt niet de min dere, maar de Achterveldse uitvallen waren bijzonder gevaarlijk. Toen Jan Boersen uit een fraai voorgezette cor ner voor de tweede keer een doelpunt liet noteren (0-3) leek de wedstrijd beslist te zijn. Kort voor de rust werd een fout in de Achterveldse ver dediging genadeloos afgestraft. De riante voorsprong werd tot 1-3 terug gebracht. Toen kort na de hervatting een speler van Achterveld op een erg onheuse manier onderuit werd gehaald en met een krachtterm zijn misnoegen hierover uitte, gaf de scheidsrechter de aanvankelijk aan Achterveld toege wezen vrije trap aan Soesterberg. x. -T Vanaf dat moment kon de Achterveld se ploeg bijna geen voet verzetten of de scheidsrechter hanteerde de fluit. Binnen de kortste keren was het 3-3, de gelijkmaker kwam uit een penalty. Twee minuten voor het einde maakte Benny van Middelaar aan de vrees van de ploeg tenonder te gaan een einde door op sublieme wijze te scoren: 3-4. Toch nog een Achterveldse over winning zij het met een bittere na smaak. DAMES: HOOGLAND - ACHTERVELD 2-3 De Achterveldse dames hebben zich na de verloren eerste wedstrijd goed hersteld. De krachtsverhouding lag in de eerste helft op gelijke hoogte, maar twee snelle uitvallen van Hoogland le verden evenzovele doelpunten op. Met de rust een - zij het geheel tegen de verhouding in - 2-0 achterstand. De Achterveldse ploeg was hierdoor ech ter in het geheel niet aangeslagen. Drie minuten na de hervatting - Ach terveld draaide toen op volle toeren - bracht Lia de Vette de stand op 2-1 en weer drie minuten later bracht zij de balans met een zeer goed schot in evenwicht. Achterveld was nu heel dui delijk de betere ploeg. Hoogland werd zwaar onder druk gezet en vijf minu ten voor het einde scoorde JokeSmink. (2-3). Een laatste krachtsinspanning \an de Hooglandse dames bracht de ge lijkmaker nog dichtbij, maar de verde diging loste dit probleem goed op LEUSDEN - Dinsdag 24 september speelde de schaakvereniging Leusden weer voor de huiscompetitie. Dit wa ren de resultaten: Groep 1: hr Harlaar - hr. v d Laaken afg J de Jager - J v d. Weyden '/2-'/2 J Mosterd - H. H Struiwig V2-'/2 A Wisman - P W Karis J Boemaars - J. Leydes /2-2 Groep 2: hr v. Egdom - W T. Flentge 0-1 A v. d Steeg - F J Visser 0-1 S van Dokkum - C. Veenendaal afg 2/3. A P. Horst 3-2 A Grit 3-2 4. hr. Kessing 2-1% 5. hr van Loon 1-1 6/7 A. Kuiper 2-1 R Küh 2-1 8 G. J de Graaf 3-1 9/10 hr. Ramp 1-0 hr. Rijnfrank 1-0 11. hr v. d. Loo 3-0 Groep 3: mevr. Hooyer - hr. Hooyer 0-1 H. Boschman - J v d. Tang %-% J M Agterberg- A Kuiper %-% hr Berg - B. Uneken 0-1 een goede pass en G. v. d. Water scoorde zeer beheerst 3-1. Na rust wilde U.V.V.O kennelijk de bakens verzetten en ging in het of fensief. Men mocht een vrije schop een paar maal overnemen, maar daar bleef het bij. In de 52e minuut een kombi- natie tussen W. Snoek en K v d. Wa ter. De laatste scoorde met een prach tige .kromme bal'' 4-1. In de 57e minuut gleed J. de Smalen weer eens door de U.V.V.O.-defensie en W.Snoek zag zijn prima schot nog maar net tot hoekschop verwerkt. In deze periode bleek dat de Utrechters slechte verlie zers waren en ze begingen dan ook en kele grove overtredingen. Het regen de hoekschoppen op de Utrechtse ves te maar met kunst en vliegwerk werd Roda van scoren afgehouden In de 70e minuut weer een solo van J de Sma len, maar op het kritieke moment werd hij uit de balans gebracht. In de 73e minuut alweer J de Smalen, maar nu had hij geen geluk met zijn uit gekookte tikje Een kombinatie tussen W Snoek en J de Smalen werd al snoe kend door G. v d Water rakelings naast gekopt In de 75e minuut weer een Roda aanval en W. Snoek prik te" de bal vanaf de 16 meterlijn meedogenloos hard in de Utrechtse touwen 5-1 Roda blies nu een beetje stoom af en zodoende kreeg U.V.V.O ook nog een kansje om een paar aanvallen op te zetten. Men forceerde zelfs enkele cornerballen, maar de Roda-defensie vond één doelpunt tegen meer dan genoeg. Men nam het spel weer over en schiep zich nog enkele kansjes, maar niet één werd er nog verzilverd. Zo kwam het einde met een 5-1 stand voor Roda Gezien de kansen, mocht U VVO nog van geluk spre ken met deze nederlaag Het was verdiend Groep 4: J. Kuiper - A. Grit 1-0 hr Ramp - hr. van Loon 0-1 G. J de Graaf - hr. v. d Loo 1-0 hr. Kessing - hr. Rijnfrank 1-0 A. G M. Rietveld-A P Horst 1-0 Ladder: B. Bloemendal - J. van Santen %-% Na drie ronden spelen zijn de vol gende standen bereikt: Groep 1: 1. P W. Karis 2. J. Leydes 3/4. H. H. Struiwig J. Bloemaars 5/6. J. van Santen L. den Boer 7/8. J. Mosterd J. de Jager 9. hr. Harlaar 10. J. v. d. Weyden 11. A. Wisman 12. hr v. d. Laaken 3-2% 3-2 3-1% 3-1% 1-1 1-1 3-1 3-1 2-%+afg 1-0+1 afg. Groep 2: 1 W. T Flentge 2-1% 2/4 C. Veenendaal 3-l 2afg F. J. Visser 3-l+2afg S van Dokkum 3-l+2afg 5. B. Bloemendal 1-1 6/8 hr. van Egdom 2-% G Tigchelaar 2-% G. J. Kuiter 2"% 9 hr. Bronkhorst 2-0+2afg. 10 A. v.d. Steeg 2-0 Groep 3: 3-2% 1/2. J. v. d. Tang B Uneken 3-2% 3/4. H. Boschman 2-1% A. Kuiper 2-1% 5/7 mevr. Graafland 2-1 J. M Agterberg 2-1 C M Hooyer 2-1 8/9. hr. Schouten 1-0 hr Berg 1-0 10/11 mevr Hooyer 2-0 F. Stoorvogel 2-0 Groep 4: 1. A. G M. Rietveld 3-2% De regerend clubkampioen, de heer Karis, is dit seizoen goed begonnen. Hij lijkt geenszins van plan zijn titel zonder slag of stoot weer uit handen te geven. Hij behoort ook dit seizoen zeker tot de kandidaten voorde kam pioenstitel, maar ook de concurren ten zouden deze titel ook wel eens kunnen willen voeren. In de groepen 2 en 3 lijkt de strijd ook zeer spannend te gaan worden. In groep 2 leidt de heer Flentge met 1% uit 2, maar direct achter hem vinden we drie spelers met 1+2 afge broken partijen uit 3. In groep 3 leiden de heer v d. Tang en junior- speler Bert Uneken, maar ook hier zijn vele kapers op de kust die graag naar groep 2 zouden promoveren. Hier staan mevrouw Hooyer, die op de derde speeldag van haar echtgenoot verloor, cn juniorspeler Frank Stoorvogel on deraan, terwijl zij beiden juist een goed vorig seizoen achter de rug heb ben. In de 4e groep tenslotte, gaat de heer Rietveld, die dit jaar ook de ladderbe ker moet verdedigen aan de leiding, maar ook hij is nog lang niet los van zijn belagers, wat overigens na slechts drie ronden te spelen ook zeer moei lijk kan. Wat echter wel kan, is voor spellen dat in alle vier de groepen de competitie een spannende tijd tegemoet gaat. Overigens kunnen nieuwe leden nog gemakkelijk in de groep van hun speel - sterkte geplaatst worden. Schakers die tot de vereniging willen toetreden, kun nen dit toch beter aan het begin van het seizoen doen. Iemand die pas laat in het seizoen de gelederen van de club komt versterken, kan niet meer aan de competitie meedoen en is ge doemd tot het spelen van enkel ladder- wedstrijden, die natuurlijk ook leuk kunnen zijn. Voorlopig kan iedereen echter nog in de competitie meedraai en Nieuwe leden zijn bijzonder wel kom, dus wat let u eens een dinsdag avond te komen kijken. De wedstrij den beginnen om acht uur. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! Mark ten Seldam, 100 m. vrijeslag heren in 1.02.3 (1.03.3) Mark heroverde met deze voortref felijke tijd het zojuist door Jan ver worven clubrecord! Op de 100 m. rug slag dames evenaarde Hanneke den Herder haar eigen clubrecord in 1.20.9. In de volgorde van de programma- nummers werden de volgende resul taten behaald: 50 m. vrijeslag m.o. 10 j.: Caroline Enthoven 2e plaats 39.2 Wenna Noordijk (b.m.) 47.5 Marriëtte Leusink (b.m 40.9 Rina Herder 45.0 Antoinette van den Hurk (b.m.) 42.3 Dirk-Jan Scholten 50.5 50 m. rugslag m/j.o. 12 j.: Marjan Grootendorst 5e plaats 47.9 Gea Jetten (b.m.) 45.2 Wilma Kreikamp 49.4 Frank Leusink le plaats 38.4 Matthijs ten Seldam 43.4 100 m. schoolslag m/j.o. 14 j.: Mirjam Goedhart 3e plaats 1.37.8 Kitty Linse 1 42.3 Robert Jan Möhlmann 2e plaats 1.30.8 Kees Wolswinkel (b.m.) 1.42.9 Frank van den Hurk (b.m.) 1.19 9 Frank Leusink. Hanneke den Herder. 100 m. vrijeslag dames: Hanneke den Herder le plaats Mirjam Goedhart 100 m. vrije slag heren: Mark ten Seldam 2e plaats Jack van Broekhoven (b.m.) Jan Wanrooy 4 x 25 m. wisselslag estafette) 10 j.: De Haaien - le plaats Caroline Enthoven Dirk Jan Scholten Marriëtte Leusink Frank Goedhart 12 x 25 ra vrije slag estafette j/m o. 12 j. en d/b: De Haaien - le plaats Wilma Kreikamp Marjan Grootendorst Matthijs ten Seldam Frank Leusink Astrid ten Seldam Kitty Linse Erik Scholten Robert-Jan Möhlmann Hanneke den Herder Wilma de Wild Jan Wanrooy Mark ten Seldam. LEUSDEN - Op zaterdag 5 oktober wordt het nieuwe Nimmerdor Centrum, (het oude federatiecentrum van de ko ninklijke federatie van landelijke rij- verenigingen) geopend. Daartoe wordt van 17.00 tot 19.00 uur een receptie gehouden. Het Nimmerdor Centrum is door de leden binnen enkele maanden helemaal opgeknapt. MUZIEKKRANT 't Nieuwste nummer verkrijgbaar op ons kantoor: Finnmark 3, Leusden- LEUSDEN - Het Leusder zwembad was propvol toen afgelopen zaterdag de zeven zwemverenigingen uit de kring Utrecht voor de derde keer tegen el kaar uitkwamen. Het waren: Aquarijn- Nieuwegein, D.K.R.-Utrecht, de Fo- rellen-Rhenen, Woestduin-Doorn, de Rumpst-Bunnik, Larsheim-Leersum en de Haaien-Leusden. De 16 individuele zwemnummers, elk in drie series, en de twee es tafettenummers in twee series werden zeer vlot afgewerkt. De ploeg van de Haaien eindigde op de eerste plaats met 37 punten. Na de derde wedstrijd leidt de Haaienploeg met 75 punten gevolgd door Larsheim (106), Woest- duin (110), de Rumpst (130,5), D.K.R. (144,5), Aquarijn (174) en de Forel len (1Ó0). Nieuwe clubrecords werden ver overd door: Frank van den Hurk, 100 m. school slag j.o. 14-16-heren in 1.19.9 (120.0) Jan Wanrooy, 100 m. vlinderslag heren in 1 08.4 (1.08.6) Frank van den Hurk, 100 m. vrije slag j.o. 14-16 in 1 03.4 (1.04.2) Jan Wanrooy, 100 m. vrijeslag heren in 1.03 2 (1.04 2) Mark ten Seldam. Jan Wanrooy. Erik Scholten i; Henk van den Heuvel (b.m.) 1 100 m. rugslag dames: Hanneke den Herder 2e plaats 1, Astrid ten Seldam i 100 m. vlinderslag heren: Jan Wanrooy le plaats 1, Thijs Noordewier (b.m.) l Mark ten Seldam i 50 m. schoolslag m/j. o. li Maaike Snijder 2e plaats Hetty Venema (b.m Marina Pastoor (b.m.) Rina Herder Annelies van Beek (b.m.) Dirk-Jan Scholten 3e plaats Frank Goedhart 50 m. schoolslag m/j.o. 12 J Wilma Kreikamp 4e plaats Gea Jetten (b.m.) Marjan Grootendorst Frank Leusink le plaats Matthijs ten Seldam 50 m. vlinderslag m.o. 14 j.; Kitty Linse 2e plaats Wilma de Wild 100 m. vrijeslag j.o. 14 j.: Erik Scholten 2e plaats 1 Henk van den Heuvel (b.m.) 1 Frank van den Hurk (b.m.) 1 Robert-Jan Möhlmann 1 Thijs Noordewier (b.m.) 1.07.0

Leusder Krant | 1974 | | pagina 12