Impala-volleybalteams Glorieus weekend voor waren goed op dreef Leusdense hockeyteams Leusden heeft nu eigen duivensportvereniging Zaterdagse competitie afgesloten Zwemdiploma's uitgereikt DAMES VOOR HET EERST IN EIGEN HUIS SIMGD BEGIN I KAARISEIZOEN WIELRENNEN De jeugd verenigingen Achterveld LEUSDFR KRANT Umber Alle wedstrijden af- dprogramma a.s. weekend «ïllen: I- Roda 1 13.00 u. ItVVZA 2 11.00 u. U\Roda 3 12.00 u ftSoest 5 12.00 u. ft. Roda 5 12.00 u. ■(.Soest 7 12.00 u. I lb - Roda lb 13.00 u. ib - Spakenburg 2b 11.00 u. fib - Roda 3b 12.00 u. )b - Roda 4b 13.00 u. ftb - Scherpenzeel 3b 10.00 u. Roda A - APWC Roda c iteo: - CJVV .Roda b Roda c lVVZA weervogels - f. VVZ '49 5 - So Soest h- HVC LAGEN: ■fldae: 1 - UVVO 1 6 - Roda 4 Roda e 14.15 u. 16.00 u. 14.15 u. 16.00 u. 12.45 u. 13.00 u. 14.45 u. 13.00 u. 14.45 u. 13.30 u. 13.30 u. 5-1 2-1 jjdprogramma a.s. weekend ïterdag: Dj - Roda '46 15.45 u. Roda 2 13.45 u. «de - Roda 3 13.00 u. «de - Roda 4 15.00 u. :cdig: Achterveld 1 14.30. u. 1-Sios 2 11.30 u. -Sios 3 11.30 u. Hooglanderveen 10.30 u. '?!d 1 - A'veld 1 rterg 2 - A'veld 2 3 - Veense Boys 3 veen 4 - A'veld 4 - A'veld 5 A'veld A - Cobu Boys B - A'veld B i - Spakenburg b i A'veld a 10.00 u. 15.00 u. 15.00 u. 13 45 u. 13.45 u. ervogels d - A'veld b 13.45 u. torg 1 - A'veld 1 3 VVZ '49 2 söortse B 3 - A'veld 3 toen 1 - A'veld lb 3b - Spakenburg 3 Jb - VVZ '49 5 13.00 u. 13.00 u. 13.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 13.00 u LEUSDEN - De afgelopen week zijn de beide eerste teams van Impala vol leybal in het strijdperk getreden. Het eerste damesteam trad afgelopen za terdag aan tegen Olympia 3 uit Soest. Deze wedstrijd was de eerste wed strijd die de dames thuis" speelden en wel in de Sportzaal de Meent in Groenhouten. Voor deze eerste echte thuiswedstrijd was er heel wat publiek naar De Meent gekomen, publiek dat over het algemeen heeft kunnen genie ten van een vooral van Impala zijde uitstekende wedstrijd. De dames begonnen wat zenuwach tig, mede door enige vreemde scheids rechterlijke beslissingen, hetgeen een 1-5 achterstand opleverde, maar lang zamerhand begonnen zij beter in hun spel te komen, zodat de achterstand werd ingelopen en de strijd gelijk op ging tot 12-12. Toen was de weerstand van Olympia gebroken, en kon Impala deze set met 15-12 winnen. De opgaande lijn, in de eerste set ingezet werd ook de volgende sets goed vastgehouden, zodat Impala steeds sterker ging spelen. Zowel aanval, als verdediging draaiden voortreffelijk, zo dat het voor de tegenstanders uit Soest steeds moeilijker werd. Een 15-10 overwinning in de tweede set was dan ook het resultaat. En ook de derde set werd op naam van Impala geschreven. Uitstekende aanvalsspel, ook via de verrassende tweeslag-aanval, bracht een zeer ruime marge m deze laatste set tot stand. 15-4 voor Impala en daar mee was deze wedstrijd ruim in het voordeel van de veel sterkere Leusden se dames beslist. Ook het eerste herenteam kon een overwinning op zijn naam schrijven. Vorige week donderdag werd voor de heren de competitie geopend tegen Spi rit 3 uit Amersfoort. De vrees dat Spirit hetzelfde team had opgesteld, dat vorig jaar Imapala enige lastige wedstrijden bezorgde, bleek volledig ongegrond te zijn. De Spiritleiding heeft namelijk als derde team een vol ledig onervaren jeugdteam in de compe titie laten inschrijven, teneinde dit team wat ervaring te laten opdoen. De jeug dige spelers waren echter geheel niet in staat om Impala ock maar enige tegenstand van betekenis te bieden, hoe wel men aanvankelijk in de eerste set tot 5-5 aardig bijbleef. Dit was echter meer te wijten aan het nog zeer onwennige en verkrampte spel van Impala dan aan eigen prestaties. Van af dat moment stond Impala echter geen punt meer af en werd de eerste set moeiteloos met 15-5 gewonnen. Ook in de volgende set was Impala opper machtig en was de tegenstander zo zwak dat de Impala mannen moeite had- Uit de wedstrijd Impala 1 - Olympia 3. Ria Roest tikt de bal over het net. Foto Janus Visser Een spelmoment uit de wedstrijd Impala 1 - Olympia 3. Foto Janus Visser den om er voor te zorgen dat zij niet eveneens zo slecht gingen spelen De tweede set werd dan ook weer een ruime 15-4 overwinning voor Impala evenals de derde set, die een 15-6 stand in het voordeel van de Leusde- naren te zien gaf Een 3-0 overwinning dus voor Impala in een zeer saaie en 1-1 3-4 1-3 1-0 7-2 Ji - A'veld 2-3 tjjprogramma a.s. weekend: 50 (beker)- A'veld 1 14.30 u. SEN/CENTRUM - De jeugdbe- organiseert ook deze winter 9aantal kaartavonden. De eer- Wavond, gehouden m ,,'t Ros 1 trok meteen al een goede tolling. Er namen 52 personen en zij kunnen op een erg ge- sportieve avond terug zien tor verliep alles zonder klach- këén van de oorzaken hiervan f bet nieuwe reglement voor ^jassen. Verschillende strijd eden door dit reglement in opgelost, zodat het vrijwel is nu nog meningsverschil- hijgen. Ook de belangstelling *t klaverjassen neemt sterk uitslagen van deze avond zijn: sen: 1 A. J. v. d. Berg 101 mevr. Herder v.d. Mast 86 J- v. d. Grootevheen 78 pnt. ïolboom 77 pnt.; 5. H. v. d. toeen 76 pnt.; 6 mevr. Hil- **st 74 pnt., 7 en 8 H. v. d C. v Daatselaar 66 pnt.; 9 f'baven 65 pnt kseo: 1. T. Hols 4716 pnt.; _'r Brouwer 4505 pnt., 3. A. tooek 4403 pnt., 4. dhr. Bolt 5. D Bolt 4380 pnt.; 6. wis 4353 pnt.; 7. J Renes onaantrekkelijke wedstrijd Volgende week donderdag krijgen de heren ech ter een kans om te laten zien wat ze werkelijk kunnen. Dan moet er aange treden worden tegen het derde team van het Amersfoortse Vios, een ploeg die vorig jaar gedegradeerd is uit de eerste klasse, en die alles op alles wil zetten om dit jaar weer naar de eerste klasse terug te keren. Alle kans dus op een aantrekkelijk duel Dus don derdag 10 oktober om kwart over 8 in de Sporthal de Koppel te Amersfoort Ook de dames krijgen te maken met een Vios team, en wel het derde da mesteam, eveneens gedegradeerd vorig seizoen, maar dan uit de promotie klasse. Op de zelfde tijd dat de heren spelen, dus om kwart over acht, spe len ook de dames volgende week don derdag tegen Vios 3. Een interessante avond voor de Impala volleyballers Het verder volleybalprogramma voor de komende week Donderdag 3 oktober, 19.30 uur, dames 4e klasse: S H. 71 3 - Impala 6 Impala 5 - Avanti 2 heren 4e klasse: Impala 4 - Wilhelmina 4 20.15 uur, heren 3e klasse: WA 6 - Impala 3 21 15 uur, dames 2e klasse: Uni Cornus - Impala 2 Zaterdag 5 oktober, 14.00 uur, dames 4e klasse A Impala 3 - Wilhelmina 3 Donderdag 10 oktober, 18.45 uur, dames 4e klasse B: Impala 6 - Wilhelmina 4 20.15 uur, dames le klasse: Vios 3 - Impala 1 heren 2e klasse: Impala 1 - Vios 3 Al deze wedstrijden worden gespeeld in de Sporthal de Koppel in Amers foort. LEUSDEN/CENTRUM - Het is alge meen bekend, dat het water in Amers foort en omgeving, dus ook in Leus den, tot het zachtste water van Neder land behoort. Dat is dit weekeinde nog eens bewezen. Het overvloedig neer gekomen (zachte?) regenwater had de velden van de Mixed Hockey Club Leusden zo zacht gemaakt, dat alle thuiswedstrijden moesten worden af gelast. Overigens was het voor de M.H.C.L. een glorieus weekeinde. Drie van de vier wel doorgegane wedstrijden wer den gewonnen en de vierde eindigde in een gelijk spel! GOOISCHE IX - Leusden III (heren) Heren III, de semi-veteranen in de leeftijd van achter in de twintig tot vijfendertig jaar, hebben het ook de afgelopen zondag uitstekend gedaan. Op het zware, doch goed bespeelbare veld van de Gooische Hockeyclub in Bussum waren de Leusdenaren in de eerste wedstrijdhelft wel sterker, doch in doelpunten kon het krachtsverschil niet worden uitgedrukt Na de thee (wat zat er in?) werden bei de elftallen veel productiever. Nadat de gastheren de score hadden geopend, maakte Arend-Jan Kortenhorst met een „flodder"-goaltje, uit een overi gens goede aanval gelijk (1-1). Een door Kees Swierenga hard ingeslagen corner kon slechts door Bussums voe tenwerk worden gestopt Het bleek echter uitstel van executie. De toege kende strafslag werd door Peter Kor tenhorst vakkundig benut (1-2). Vijf minuten voor het einde bracht de Gooische, uit een goed genomen vrije slag, de stand weer in evenwicht (2-2), maar nog in dezelfde minuut besloot Peter Verschoor een flitsende aanval met het derde Leusdense doel punt. Met deze 2-3 overwinning be haalde Heren III de derde zege in suc cessie Huizen 1 - Leusden 1 (dames) Ook de Leusdense dames kwamen met de volle winst terug uit het Gooi Het veld van Huizen was, ondanks de vele regen van de laatste dagen, in uitstekende conditie. Met dezelf de speelsters als in de vorige ont moetingen, maar in een wat gewijzigde opstelling (die redelijk goed voldeed) kwam Leusden eigenlijk geen moment in gevaar. Aan de samenwerking in de aanval moet echter nog wel wat worden gedaan. Jammer, dat Nell Ben dien, een der steunpilaren van het eerste dameselftal, binnenkort ver trekt naar (kiele-kiele) Koeweit. Ondanks een doorlopend veldoverwicht kon Leusden pas drie minuten voor het eindsignaal een zucht van ver lichting slaken. Nita Kemmink be zorgde Leusden op dat moment de zwaar bevochten overwinning (0-1) VERDERE UITSLAGEN Jongens Cl deden het niet slecht. Uit tegen Be Fair C3 hielden zij met 2-2 stand Meisjes Al kwam ook goed voor de dag. Ook uitspelend klop ten zij Be Fair met 2-4 PROGRAMMA VOOR ZONDAG Heren III - Soest V 11 00 u. Heren II - Gooische VIII 12.30 u Zaterdagmiddag v a. 12.30 uur di verse jeugdwedstrijden. LEUSDEN/CENTRUM - Al weer werd in Leusden een nieuwe sportver eniging opgericht Ditmaal door en voor postduivenhouders. Het gaat ken nelijk uitstekend met de sport in onze gemeente De in Leusden woonachtige heer A. H. Beverwijk was jarenlang al een verwoed duivenliefhebber (niet als warme hap, maar voor de vliegsport!). Omdat in Leusden geen duivenclub bestond, was hij voor de beoefening van zijn sport aangewezen op een van de Amers foortse verenigingen. Dat ging een hele tijd goed, tot de regelmatige rit naar de keistad begon te vervelen. Hij verkocht de hele boel en hield er mee op. Niet voor lang echter, want hij kon niet zonder zijn doffers en duiven Geleidelijk aan begon hij weer. Op een goede dag ontmoette hij een andere Leusdenaar, de heer A. Romers Actief duivenhouder en eveneens nood gedwongen aangewezen op Amersfoort U begrijpt het al Van het een kwam het ander en beide heren waren het spoedig met elkaar eens, dat in Leusden een duivensportvereniging moest worden opgericht. En dat gebeurde op dinsdag 24 septemner 1972. In een vergader zaaltje van het sportcomplex De Meent in Groenhouten kwamen veertien duivensporters bijeen Lang hoefde er niet gepraat te worden. Men wist, waar voor men gekomen was De club werd opgericht en de baantjes verdeeld: de heer A. H. Beverwijk (voorzitter), de heer W. J. Vrijhoef (secretaris) en de heer G Hoefakker (penningmeester) kwamen in het voorlopige bestuur De contributie bedraagt f36,-- per jaar voor senioren en f 12,-- per jaar voor jeugdleden (tot 18 jaar). De naam van de club werd sneller gevonden, dan dat hij geschreven kan worden. Het werd Postduivenhoudersvereniging „Leus den". De P.V Leusden gaat zich aan sluiten bij de Nederlandse Bond van Za terdagvliegers. De jonge vereniging heeft inmiddels ook al een eigen inkorflokaal (duiven- houderswoord voor clublokaal), nl. in een ruimte naast de bijna gerestau reerde boerderij van het R.K. Kerkbe stuur aan de Hamersveldseweg. Voor allerhande inlichtingen over de P.V. Leusden kunt U terecht bij de secretaris, de heer W. J. Vrijhoef, Asschatterweg 69, Leusden-Centrum. Rond half december treden de duiven- sporters voor het eerst in de open baarheid met een „hokkenshow" Wat dat precies in houdt, is voor ons nog koffiedik, maar het schijnt een soort van duivenkeuring te zijn. Ten slotte nog een verzoek aan onze lezers (ex-duivenhouders). Als er bij U op zolder of ergens anders nog ïnkorf- manden, een moederklok of gewone duivenhokken, ringtangen of ander dui- venspul (dat U niet meer gebruikt) in de weg ligt, moet U e e a beslist niet aan de fa. Spitman meegeven Eén be richtje aan de secretaris is voldoende en het wordt graag bij U weggehaald. Beschouwt U het maar als een soort ontwikkelingshulp. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS! ACHTERVELD - De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van „Ons Ge noegen" van de afgelopen week zijn als volgt. 1. H van Nimwegen 47 pnt 2 G. Schimmel 47 pnt. 3. J. van Rossum 47 pnt. 4 H van Ruitenbeek 45 pnt 5 J Voorburg 45 pnt. 6 J E van Hamersveld 44 pnt. 7. P van Nimwegen 44 pnt. 8. H. Hols 43 pnt. 9 J van Nimwegen 42 pnt 10. T Daatselaar 41 pnt. 11 T. Vos 40 pnt. 12. G van Valkengoed 40 pnt. 13 W van de Kletersteeg 39 pnt 14. G Tolboom 39 pnt 15. J. J. van Hamersveld 39 pnt 16 J Pepping 36 pnt. 17. F. Koenen 32 pnt. LEUSDEN - „Samuel" en „Edel weiss" organiseren op maandag 14 oktober des avonds 19.00 uur een ledenwervingsavond in het jeugdge- bouw aan de Ooievaarshorsterweg. Het wordt een soort spelavond met een rad van avontuur en allerlei spe len met prijzen. „Samuel" en „Edel weiss" beschikken momenteel nog over maar 50 leden Dit is helaas voor het komende jaar niet voldoende om door te gaan met dit jeugdwerk Laten zo veel mogelijk jongeren die ledenwer vingsavond gaan bijwonen, omdat ze kunnen kennismaken met het werk dat de beide jeugdverenigingen voor hen verrichten LEUSDEN/CENTRUM - Zoals u reeds eerder heeft kunnen lezen, wordt er in het zwembad Leusden nu elke maand gezwommen voor het zwemdi ploma. Deze keer waren er 25 deel nemers voor het A-diploma en even eens 25 kandidaten voor het B-diploma. Zij zwommen af onder het wakend oog van K.N.Z.B.-official de heer Souer. Allen konden met hun diploma naar huis gaan De geslaagden zijn Diploma A: Joke Blankenstijn, Alex andra Voorn, Rudolf Arthur de Graaff, Ivette Podisz, Annette Maas, Sandy Smit, Pauline Gras, Daphne Klijnstra, Lena Apeldoorn, Claudia C Valentijn, Rody Aalbers, Esther Mirjam van Loe- nen, Anne Ingrid va* G^ssel. Hélène van Leeuwen, Joke van der Geer, Jaap van den Burg, Jaap Huisman, Remon Pierre van Beek, Marike We- sener. Annemieke Christine Louw, A C M van Valkengoed, Alberta Theodora v. Valkengoed, Ellen Bur ger, Maas Voorburg, Werner Hendriks Diploma B: Jan Arlar, de heer G. W. M. Prinsen, de lieer J. van Deuveren, Gerrit van den Heuvel, Johnny Pols, Jos Halla, Auke Kaspersma, Rien Geluk, Karin Haar, Jaap Geluk, Martin Hildebrand, Meche- lien Adam. Marlies Stappers, Andries Johan van Eckeveld, Edgar Heere, Simone Karis. Wilma de Lange, Jean- nette Mater. Eric-Paul Kuijpers, Mi chel Jansen. Yvar Steketeen, Theresia M. E. Oostveen, Hans Lamme, Karin Lamme. Annette de Graaf AMERSFOORT - Met slechts zes deelnemers werd de zaterdagse com petitie afgesloten en daarvoor moesten de renners naar de Leusder Hei, waar een tijdklim/tijdrit werd gehouden Dick Willigenburg was de snelste en hij had 17 min. 11 sec. nodig, met Wout Lansing in 17.18 als tweede liefheb ber. Ide van Wijk noteerde 18.30 en Johan Ossendrijver 18.58. Wim Dek ker Sr. legde de afstand af in 19.36 en yaul Aimekinders sloot de rij in 21.05. Op de Uithof in Utrecht organiseerde „Het Stadion" de zevende rit voor Senioren Midden-Nederland. Troffen de meeste deelnemers mooi zonnig weer, juist toen de amateurs aan hun laatste drie ronden waren begonnen kwam een geweldige regen- en hagel bui over het parcours Het drietal „AMERSFOORT' -liefhebbers Jan van de Beek, Johan Ossendrijver en Ge rard van 't Klooster lieten zich blijk baar verrassen door Jan Haaksman (Stad.), omdat ze door hun onderlinge posities op de ranglijst alle aandacht op elkaar gevestigd hielden, zodat Haaksman met de zege naar huis ging Van de Beek tweede. Ossendrijver der de en Van 't Klooster vierde. Thijs de Jongh (Ped.r.) werd netjes zesde. Wout Lansing was als junior netjes met de liefhebbers en veteranen-koplopers meegewipt, maar Wim van Empelenzag bijtijds het gevaar pn wipte er ook nog naar toe. Jeroen Groenestein en de overige junioren bleven in de groep hangen. In een fel spurtje won Van Empelen, met zeer gering verschil, van Lansing. Groenestein won daarna de spurt voor de derde plaats makke lijk. Henk Spronk (Swd die deel uitmaakte van een vijfmans kopgroep bij de veteranen, hield het gat dicht voor een altijd hard spurtende Wout van Putten (V.), waardoor deze tweede werd. K. Smid (T P. Berrens, H. Dijk (St.) derde, vierde en vijfde. Bij de nieuwelingen twee koplopers van wie de kleine, maar zeer rappe Peter Philips (Adel.) de snelste was. Hij hield Co Nagtegaal (Volh.) op de tweede plaats. De spurt van de groep was voor H. Voorn (Adel.) Bij de amateurs waren het natuurlijk weer Harry de Boer en Jos Schipper, die er tussenuit trokken. Jan Sand- brink sprong er gauw naar toe en ron- denlang bleven deze drie renners, met een kleine voorsprong, op kop. Toch moesten zij toestaan, dat vier renners. Wil Kotterer (Ad Kees Bokma (T.), Jan Vlastuin en Cor Schuurman (Adel.) zich erbij voegden, waarna de groep, die op enkele honderden meters kwam, geslagen was. Hoewel het in de slot fase door al die regen en hagel nog moeilijk werd, bleef men toch over eind, waarna Jos Schipper (T.) de spurt won, met de volgende renners er ach ter: Jan Sandbrink, Harry de Boer (T.), Wil Kotterer (Ad.), Kees Bokma (T Jan Vlastuin en Cor Schuurman (Ad.) De spurt van de groep werd nog ont lopen door Arie Veenendaal (St.), Job Schaafsma (T.), Dave Pos (Ad Ton Brons (Am.) en Teus Marsman (St.), die allen op eigen kracht binnenkwamen, met daarachter het restant van de ver slagen groep In het verenigingsklasse ment heeft „AMERSFOORT" de kop positie verstevigd door weer 22 punten op „De Volharding" uit te lopen. De tijdrit van Peugeot-Michelin, za terdag in de omgeving van Utrecht ge houden, is voor verschillende deelne mers op een teleurstelling uitgelopen, vanwege de gebrekkige organisatie. Ook Jan Sandbrink, die door zijn ge weldig rijden tijdens de Militaire Kampioenschappen niet zo best draaide, werd het slachtoffer van een verkeerd rijden van zijn motorrijder, waardoor hij uit de uitslag werd genomen, omdat hij het parcours niet volledig had afge legd De grote verliezer werd de snel rijdende Jo Maas, die wel hevig pro testeerde, maar te horen kreeg, dat elke renner het parcours moet kennen Waarom dan motorrijders als voorrij der werden ingeschakeld, is een raad sel. Dick Willigenburg werd in wed strijden te Waalwijk en Gilze derde en zevende, terwijl Wim van Empelen in de Ronde van Amsterdam-Noord, op een moeilijk parcours nog net vijf tiende werd Zaterdag, aanvang 2 uur, Sprint- kampioenschap. Zondag, 6 oktober, laatste rit Mid den-Nederland Senioren, niet te Over- vecht, maar te Amersfoort (Parcours „De Pedaalridders' aanvang eerste ritten half 10

Leusder Krant | 1974 | | pagina 13