Parkeerverbod deel Hessenweg in bebouwde kom vastgesteld Oudste inwoner 99 jaar Elke week ophalen van grof vuil Hoofdleidster „De Springplank" getrouwd de man Raadslid Kitselaar op ires voor de gewone op CHOUEREN BEZOCHTEN WARME BAKKER Controle leverde 17 bekeuringen Laat u niet bij de neus nemen „Zorg voor panklare lerbouwingsplannen" Raadslid Kuypers: „Wat is het alternatief?" Oplichtende scharenslijper: Inbraak in Albert's Corner SNEUE RIJDERS OP DE NOORDERINSLAG BETERE REGELING VOORDE REINIGINGS- DIENST Burgerlijke stand Gemeente Leusden Zoodag 6 oktober: 20.30 uur. Bijeen komst Hervormde-Gereformeer- de Jeugdraad in ,,'t Trefpunt". Dinsdag 8 oktober: U.V.V. Senioren Sociëteit. Gezellige middag voor oudere inwoners van Leusden- zuid in de kantine van bet Roda- clubhuis aan de Bavoortseweg. Van 14.00-16.30 uur. Dinsdag 8 oktober: 19.45 uur. Neder landse Christen Vrouwenbond, in ,,'t Trefpunt". De heer P. van Leeuwen toont zijn fraaie collec tie dia's, natuuropnamen: Alles wat leelt en groeit" Maandag 14 oktober: 19.00 uur Leden- verwervingsavond in het jeugdge- bouw aan deOoievaarshorsterweg Oppasdienst Leusden Voor een oppas bellen naar me vrouw C. Deenik, Kon Julianalaan 35, Leusden-zuid, telefoon 03490-18134. Exposities van Leusdenaren. Tot en met zaterdag 5 oktober: Tekeningen, grafiek en schilderijen van Maarten 't Hart ïnhetThomasson- huis Kunstinformatiecentrum te Hen gelo Te bezichtigen: dinsdag tot en met vrijdag van 18.30 tot 21.30 uur, 's zaterdags van 13.30 tot 18.00 uur Tot en met woensdag 9 oktober Et sen van Ries Kleijnen in „Galerie San Remo" bij de firma Geutjes, he renkledingzaak, Kamp 8 te Amers foort. De gehele dag te bezichtigen op de voor Amersfoort geldende win keltijden. FILMAGENDA AMERSFOORT AMERSFOORT - Filmagenda voor de Amersfoortse bioscopen van don derdag 3 oktober tot en met woensdag 9 oktober. GRAND THEATRE Donderdag t/m woensdag „Alicia" 18 jaar. CINEMA AMICITIA Donderdag en vrijdag in onze Art- house serie „Cabaret", 18 jaar. Zaterdag t/m woensdag: „Vrolijke ontucht in Tirol", 18 jaar. (wegens verbouwing maandag en dinsdag gesloten). Vrijdagavond in de Pasolini late night show, aanvang: 23 uur- „Zwijnestal" 14 jaar. Zaterdagmiddag 2 00 uur, zondag middag 1.30 uur, woensdagmiddag 2.00 uur Speciale kindervoorstel ling (In het Grand Theatre) „Winne- tou tegen witte Buffel", a l CITY THEATER Alleen donderdag: „Duivels van de racebaan", 14 jaar Vrijdag t/m woensdag „Thunder- ball", 14 jaar. Vrijdagavond in de Late Sex Show: Aanvang. 23.00 uur: „Het intieme dagboek van een halve maagd", 18 jaar. Zaterdagavond nachtvoorstelling: Aanvang: 23 45 uur: „Amigos", 18 jaar. AANVANGSTIJDEN GRAND THEATRE Zaterdag 2.00 - 6 45 en 9.15 uur. Zondag 2.00 - 4.15 - 6 45 en 9.15 uur. Woensdagmiddag: 2.00 uur kinder voorstelling Overige dagen: 2.00 en 8 00 uur. CINEMA AMICITIA Zaterdag 6 45 en 9.15 uur Zondag 4 15 - 6.45 en 9.15 uur Overige dagen 8.00 uur. CITY THEATER Zaterdag 2.00 - 6.30 en 9.15 uur. Zondag 1.30 - 4.00 - 6 30 en 9.15 uur. LEUSDEN - Met ingang van 1 november a.s. zullen een aantal wijzigingen worden gebracht in de regeling van het ophalen van huis- en grofvuil in de gemeente Leusden. 1. Het huisvuil zal moeten wor den medegegeven in zakken, welke het KOMO-goedkeu- ringsmerk moeten dragen. Men zal dus niet meer ver plicht zijr» om vandeGOZOU- zak gebruik te maken. Deze zakken blijven - voor hem of voor haar die daar gebruik van wil blijven maken - in de handel. 2. In plaats van alleen op de eerste en derde woensdag van de maand, zal het frotvuil van de maand, zal het grofvuil wekelijks - tegelijk met het huisvuil - worden opgehaald. 3. Het ophalen zal gaan plaats vinden op: Dinsdag: in de bebouwde kom van Leusden-Centrum, uit- gezonderd het plan „Groen houten". Maandag: de overige delen van de gemeente, het plan Groenhouten inbegrepen. Het huis- en grofvuil dient des voormiddags vóór 7.30 uur aan de weg - of de daar voor aangewezen plaatsen - te worden gezet. 4. Grofvuil moet zijn gebundeld of verpakt in zakken of ge bundelde dozen. Zakken, do zen of bundels mogen niet zwaarder zijn dan ±30 kg. In verband met de verwer kingsafmeting van de kraak wagens mogen de afmetingen van de mede te geven stukken maximaal 45 x 45 x 100 cm bedragen. Grotere stukken dienen of uit elkaar te worden gehaald of via openbare werken (telefoon 03496-1247, toestel 158) te worden afgevoerd. Hiervoor wordt echter een afzonder lijke vergoeding in rekening gebracht (f15,- per kubieke meter of gedeelte daarvan, benevens een bedrag vanf 10,- per man - uur), aldus een me dedeling van het Bureau Voor lichting van de gemeente Leusden. de redaktie) ACHTERVELD - De raad besloot nrj,e week dooderdag eeo parkeer- erbod (voor beide zijden) van de Hes- fo*eg io te stellen tussen de Schoon- 'erbekerweg en de Jan van Arkelweg a Achterveld. Voor raadslid Kuijpers „s dat de aanleiding om zich af te *rjgeDt waar dan wel geparkeerd mag orden ,,Als er in 0ns Gebouw iets jürdt georganiseerd zijn er langs de Kjeo enorm veel auto's geparkeerd. Har moeten die auto's dan straks naar Vooral tijdens de weekends kan op ernstige bezwaren stuiten." Aldus de heer Kuijpers, die ook graag tilde weten of de bewoners, die geen prit naar hun woning bezitten, vrij stelling zullen krijgen van dit verbod. Verder stelde hij voor om ook de Hes- seD*eg tot aan de Julianaweg bij dit «rkeerverbod te betrekken. „Natuur- jji dient een dergelijk parkeerverbod iel vergezeld te gaan van meer par keerplaatsen", zo betoogde hij. Burgemeester Van der Post: „Het kastellen van een parkeerverbod op de Bessenweg is wel gerechtvaardigd, tiar dan wel geparkeerd zou moeten lorden is iets. wat nog moet worden tekeken Wat betreft het verlenen van Datheffingen dat is een erg moeilijke aak, want dat werkt overtredingen in de hand De Commissie Verkeers- üQgelegenheden zal zich over deze uil moeten buigen en ook moeten be kijken of het instellen van eenparkeer- rerbod tot aan de Kon. Julianaweg een lulbare zaak is (Van de redaktie) LEUSDEN - Het raadslid Kitselaar KVP) stond vorige week donderdag urdig op de barricade ten behoeve van i gewone man. Tijdens een voorstel cl verkoop van grond voor de bouw van n garage, pleitte hij voor een ver- tovoudigde gang van zaken bij het irkrijgen van vergunning voor het joveD van garages, het verbouwen u woningen e.d. De heer Kitselaar: ,Er worden veel van dergelijke aan- mgeo gedaan. Vooral inde wijk achter el gemeentehuis, Ansfriduslaan, Wig- emslaan, e.d. zijn er tal van mensen ie graag een garage willen bijbouwen )I een schuurtje. Zij worden echter ekonfronteerd met de eindeloze bu- eiukratische weg, die zij moeten gaan s> een vergunning te krijgen en dan is «1 oog de vraag of zij succes hebben. het niet veel eenvoudiger om voor eozelfde wijk door bouw- en woning- lezicht een vast plan te laten maken, aar iedereen dan gebruik van kan süen0 Zoals het nu is, moet men elf tekeningen inleveren, die dan in eel gevallen afgekeurd worden, op- ieuw (herzien) worden ingeleverd, eer afgekeurd worden etc. Een pan- har plan, gemaakt door bouw- en ooingtoezicht en aangepast aandewo- iagen in een bepaalde wijk, zou al die lende kunnen voorkomen. Als ge- leente moeten we ook service verlenen d niet alleen eisen en voorwaarden lellen. Wij zitten per slot van reke- WIJKRAAD Ir. Reichert P.L.) vroeg zich af, of dit voorstel voortvloeit uit een totaal verkeersplan voor Achter veld en er meer van dergelijke maatregelen zijn te verwachten. Ook wilde hij weten of betrokken gedupeerden compensatie zullen krijgen. Hij vroeg zich af, of de des betreffende bewoners van de Hes senweg betrokken zijn geweest in het vooroverleg. Hieraan koppelde hij tevens de suggestie (omdat er geen Achterveldse raadsleden meer zijn vertegenwoordigd m de raad van Leusden) de instelling van een wijkraad voor Achterveld in overweging te willen nemen, zodat ook de bewoners van Ach terveld zich beter betrokken kun nen voelen bij de gemeentelijke problematiek in al haar faktoren en met name ten aanzien van eigen dorp ning in de dienstverlenende sektor", aldus het betoog van de heer Kitselaar. Burgemeester Van der Post: „Er zitten natuurlijk verschillende aspek- ten aan deze materie, waaraan niet voorbij kan worden gegaan. Stedebouw kundig gezien heeft de door u genoemde wijk haar beperkingen. Er moet ge zorgd worden voor niet te volle erven om de wijk gezond te houden. Er be staan bepaalde vuistregels, die we niet straffeloos opzij kunnen schuiven. Dat zou het begin betekenen van een ver krotting van de wijk. We gunnen de mensen best een garage of iets derge lijks. maar dat mag niet ten koste gaan van de wijk in haar totaliteit U zegt. dat de gemeente een dienst verlenend bedrijf is. U zegt dat, alsof er op dat gebied niets gebeurt. Dat valt best mee. Als het goed gaat, hoor je dat namelijk niet. Alleen als het verkeerd gaat, dan wordt er over gepraat. Bovendien: uw voorstel zou betekenen, dat wij gaan optreden voor particulieren. Dat zou niet juist zijn. Voor de door u genoemde zaken zijner bureaus en opleidingen. Wij kunnen echter niet op gaan treden als architekt. Bovendien zou dat betekenen, dat wij ook nog als opzichter bij het bouwwerk aanwezig moeten zijn. Dat alles ligt in de privaatrechtelijke sek tor, daar is de gemeente niet voor. Verder nog iets over de bouwvergun ning zelf. U zegt dat het een lange weg is. Iedere aanvraag moet natuurlijk op zich worden bekeken en dat kost tijd. Ik moet er echter wel nadrukkelijk bij zeggen, dat de wettelijke termijn die hiervoor staat, slechts in zeer bijzon dere gevallen overschreden wordt. Wij streven er steeds naar om iedere aan vraag binnen een redelijke termijn zo goed mogelijk af te werken." GEEN VERKEERSPLAN Burgemeester Van der Post: „Het voorstel van b en w is geen onderdeel van een totaal verkeersplan voor Ach terveld. Het is een gevolg van de vragen en opmerkingen, door vorige raadsleden gesteld en ook op verzoek van betrok kenen naar voren gebracht. Wat betreft de instelling van een wijkraad: ik heb niet de indruk dat de kern Achterveld nu zo erg staat te dringen om een wijk raad te krijgen. Uit het kiezen van pas toor Kitselaar blijkt een duidelijke in spraak van de kiezer. Bovendien mag ik aannemen, dat in de schaduwfrakties van de verschillende partijen ook Ach- tervelders zitting zullen hebben." De raad ging akkoord met het voor stel. (Van de redaktie) STOUTENBURG - Gisteren vierde Leusden's oudste burger zijn 99e verjaardag. Het is de heer J. Schreuder, Hessenweg 12 te Stoutenburg, die sinds het overlijden van zijn broer de oud ste inwoner van Leusden is ge worden. Burgemeester mr. H.A. van der Post bracht gisteren een bezoek aan de jarige. De heer Schreuder heeft al een heel scala aan internationale gebeurte nissen aan zich voorbij zien gaan: hij werd geboren op 2 oktober 1875. LEUSEN - Op maandag 23 september werd bij de politie melding gemaakt door een inwoonster van Leusden van een scharenslijper, die de bewoners oplichtte. De scharenslijper kwam scharen en zilveren messen ophalen om te slijpen, maar bracht deze niet meer bij de eigenaren terug. De „scharensliep" reed in een sta tioncar van een donker kleurtype, en was geen zigeuner. Mocht de man zijn praktijken in Leusden verder willen voortzetten, dan verzoekt de Rijkspolitie te Leusden haar ogenblikkelijk te telefoneren, of eventueel het kentekennummer van de auto op te nemen en door te geven aan de politie. LEUSDEN/CENTRUM - Leer den van de derde R.K. Basis school brachten maandagmiddag ®en bezoek aan de bakkerij van Everard v. d. Hengel aan de Ha- mersveldseweg. Met veel belang stelling bekeken zij de verrich tingen van de bakker en mochten zelf hun eigen geknede deeg op de bakplaat leggen, waarna zij met enig geduld moesten wachten tot hun broodje uit de hete oven zou verschijnen. Met enig inzicht hoe het dagelijks brood gefabriceerd wordt en het vers gebakken broodje onder de arm namen zij afscheid van de bakker na hun praktische les. Foto Janus Visser LEUSDER KRANT LEUSDEN - Een snelheidscontrole op de Noorderinslag op maandag 23 september leverde een bekeuring op voor 8 automobilisten, die met een snel heid reden van 65 tot 85 kilometer. Dinsdag 24 september hadden de autobestuurders nóg meer haast op de Noorderinslag: 9 automobilisten moes ten worden bekeurd, terwijl de hoogst genoteerde snelheid maar liefst 98 kilometer bleek te zijn. LEUSDEN - Zondag 22 september werd er ingebroken in „Alberts Cor ner" De voordeur werd met een schroevedraaier geforceerd Vermist worden een aantal sigaretten tot een waarde van f600,- en enkele dozen bonbons. De politie is bezig met het onderzoek LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 3 oktober: Hervormd Cen trum 10.00 uur. Provinciale na jaarsvergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Elke donderdag: U V V Seniorenso- ciëteit. Gezellige middag voor ou dere inwoners van Leusden- centrum in de kantine van de sporthal in Groenhouten. Van 14 00-16.30 uur Elke maandag: Herv./Ger. Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar; van 18.30-19.45 uur in het witte ge bouwtje achter de Til (Bavoort seweg). Donderdag 3 oktober: „De Til", 20 00 uur. Filmavond. Vrijdag 4 oktober: „De Til", geopend van 19.00-23.00 uur Zaterdag 5 oktober: „De Til". 20 00 uur: Dansavond. Zondag 6 oktober: „De Til", open van 10.00-13 00 uur 14.00 uur. Dansmiddag. Dinsdag 8 oktober: „De Til", open van 19.00-23.00 uur Woensdag 9 oktober: ,,'t Ros Bey- aart", 20.oo uu aart", 20 00 uur: Bijeenkomst KPO Pater Heidbrink houdt le zing over Palestina met verto ning van dia's Woensdag 9 oktober: 20.00 uur: Kerk. Centrum (Asschatterweg). Interk. Vrouwen Kontakt Groep. Behande ling vragen Prov dag. Donderdag 10 oktober: VVD Leusden organiseert voor leden alswel be langstellenden een bijeenkomst in Restaurant „DeKlaveet", Postweg 1, Leusden/Centrum Aanv. 20.30 uur ACHTERVELD Vrijdag 4 oktober: „De Hessekar" 20.00 uur, Klaverjasconcours. Bibliotheek in „Ons Gebouw" 19 00-20.00 uur Uitleen van boe ken. „Buitenkist" 19.30 uur, vertrek KPJ naar Geesteren Zondag 6 oktober: Bibliotheek in „Ons Gebouw" 10.30-12.00 uur. Uitleen van boeken „Ons Gebouw" 14 00 uur. Disco dancing Harry Visser Woensdag 9 oktober: „Ons Gebouw" 20.30 uur. Jaarvergadering Carna valsvereniging „De Puupekoppen" Vrijdag 11 oktober: Kantine Kerstens Sportpark 20.00 uur Kaartcon- cours s v Achterveld Zaterdag 12 oktober: „Ons Gebouw 20.30 uur. Viering 25 jarig bestaan EHBO afd Achterveld Zondag 13 oktober: „DeRoskam" 13 30 uur. Start puzzelrit AMBC „Ach terveld" LEUSDEN-ZUID. Donderdag 3 oktober: „Bibliotheek „De Boekenmolen", uitlening van 14.00 tot 17 00 uur voor volwassenen en kinderen Arnhemseweg 83. Vrijdag 4 oktober: Bibliotheek „De Boekenmolen", uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor volwassenen. Arnhemseweg 83. Zaterdag 5 oktober: Inzameling oud papier ten bate van de bouwkos ten van Wijkcentrum ,,'t Trefpunt" De container staat opgesteld in winkelcentrum „De Bieshaar" naast supermarkt Luitjens tot 12 uur. LEUSDEN/ZUID Zondag 6 oktober: 15.00 uur: Trefpunt- middag voor de jeugd van 12-16 jaar. Toegang f 0,50. LEUSDEN - Geboren: Leonarda, doch ter van P, J van Wegen en H A. Smal, Grifthorst 3. Gehuwd: P. H van der Tas en G. H. van Bekkum, E H. van Egdom en C. van Koppenhagen, A. H. N. Bus- schers en J G Kuijt, P. A. L. de Zeeuw en G. J. C van Nimwegen; R Mennes en A. M. de Graaf. Overleden: Barteld Hehdrik van den Brand, oud 75 jaar, Lena Noteboom wed. Stellinga, oud 82 jaar, wonende te Zeist LEUSDEN-CENTRUM - De hoofd leidster van de Chr. kleuterschool „De Springplank mej. D. Zwiep, trad vorige week donderdag in het huwelijk met de heer Ivangh. Het paar trouwde in Bergen (N.H en dat was wel wat ver voor de kinderen De kinderen konden hun juf toch in haar mooie bruidsjapon zien, want vrij dagmiddag kwam het echtpaar op school. Met een ereboog en lang zul len ze leven" werd het bruidspaar binnen gehaald De kleuters hadden een paar liedjes geleerd en mochten alle maal de juffrouw en haar man felici teren. Het ging wel wat schuchter, maar dat ze het toch leuk vonden bleek wel uit het feit dat een jongetje het nog eens overdeed. De kinderen uit de klas van mevrouw Ivangh voer den het sprookje Doornroosje op. Tot slot kregen ook de ouders gelegenheid om hun felicitaties over te brengen aan het jonge paar, dat in Leusden komt wo nen Mevrouw Ivangh blijft dan ook als hoofdleidster aan de kleuterschool ver bonden.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3