OB H. ZWANENBURG eusdens jongste aannemer houdt niet an grote complexen en nieuwbouw Winterclubs Blijhof 14 Bouwers in Leusden (18) kerkdiensten"] avonden Trefpunt: komt? Lichte schade na aanrijding 86 VOOR FIJN VERZORGD FAMILIE-DRUKWERK DOOR ANCO MALI hoeft u het niet ver van huis te zoeken. DE LEUSDER KRANT kan u in alle opzichten van dienst zijn. Verlovings-, huwelijks- en geboortekaarten Visite-kaartjes Briefhoofden Rouwkaarten (Modellenboeken zijn thuis te bezichtigen) Het ligt echter niet in de bedoeling om alleen spelmiddagen te houden, en daar om heeft de Jeugdraad het volgende programma opgesteld. Op zondag 20 oktober wordt er een boswandeling gemaakt. Het is de be doeling, dat iedereen een plastic zak of tas meeneemt om er bosmaterialen in te verzamelen. Met het verzamelde bosmateriaal (bladeren, kastanjes, takjes enzovoorts) wordt op zondagmiddag 3 november kreatief gewerkt. Er zijn héél erg leuke dingen te maken met al dat natuurlijke herfstmateriaal! Voor diegenen, die het nog niet we ten. de zondagbijeenkomsten zijn 's zondags óm de veertien dagen van 15.00 tot 17 00 uur 's middags in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg te Leusden-zuid. De toegangsprijs be draagt slechts f 0,50, en iedereen tus sen de 12 en 16 jaar is van harte welkom. Noteren jullie de twee data? Zondag 20 oktober: verzamelen bosmateriaal. Zondag 3 november: het kreatief ver werken van het verzamelde bosmate riaal. VERLOREN GEVONDEN VERLOREN Plastic tas met schoolboeken, dames- portemonnee met f30,00 a f40,00; 1 paar rolschaatsen met rode plastic hakstukken; schooltas met schoolboe ken, werkmap met ontheffing rijtijden- wet GEVONDEN In Stoutenburg damesfiets, merk „Rudea", kinderstepje met blauw plak plaatje erop; zilveren kettinkje met balletje Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de politie te Leusden-zuid, tel. 03490-14121. medische diensten LEUSDEN Artsen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink, zal het aanstaande weekend waarnemen, dr. Binkhorst, Gironde 1, Leusden-centrum, tel. 03496-2667. Spreekuren: zaterdag- en zondagmid dag 14.00 uur Aanvragen voor visi tes gaarne voor 10.00 uur 's och tends De dienst geldt van vrijdag 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur. Wijkverpleging: De wijkvepleging wordt waargeno men door: zr. Laudy, Burg.deBeau- fortweg 4, Leusden-centrum, tel. 03496-2081. Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden: In de weekenden waarin de artsen Bink horst en Lantink dienst hebben: za terdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tót 18.00 uur. Wan neer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. Dierenartsen: Voor kleine huisdieren: dr Tijmen sen, vanOosterhoutlaan40, Leusden- zuid. telefoon 03490-10761. Voor de dependance Henegouwen 11, Leusden-centrum van de dierenart senpraktijk Amersfoort is de dienst doende dierenarts te bereiken onder telefoonnummer 03490-21827. Sociale dienstverlening: Groene Kruis De Roo van Alder- wereltlaan 13. tel. 03490-15818 Kraamcentrum. Spreekuur: Leusden- zuid in het Groene Kruisgebouw De maandagavondclub voor meisjes van de Herv./Ger. Jeugdraad blijft, terwijl de woensdagmiddag alleen voor leden van Blijhof is. INDELING De diverse clubs zijn als volgt in gedeeld. maandag van 18 30-20.00 uur, 8 en 9 jr. woensdag van 13.30-14.45 uur, 4 en 5 jr. woensdag van 15 00-16.30 uur, 6 en 7 jr woensdag van 18.30-20.00 uur, lOenll jr. donderdag van 19.30-21.00 uur, 12 t/m 15 jr. In de kerstvakantie is er geen klub. LEIDING Evenals vorig jaar zullen de klubs geleid worden door studenten van de - akademie voor beeldende vorming - huishoudschool Nieuw Beekenstein" - scholengemeenschap Prinses Ire ne" en - enkele kreatieve ouders. Als u wilt helpen bij het ontwikke len van de kreativiteit bij de jeugd komt u zich dan opgeven bij. Greet Otto, Ravenhorst 13, tel. 2335; Hans Botermans, Hondsdraf 61 en bij mevr. v. d. Lustgraaf, Eikenlaan42. tel. 1729. De kosten zullen voor het hele win terseizoen f 10.- bedragen. De hobby-instuifklub, die op za terdagmorgen wordt gehouden, kan door ziekte nog steeds niet van start gaan. 20 oktober 1974. LEUSDEN-CENTRUM N.H K 9 15 u ds W Willemse Herv. 10 45 u ds G W Pedde- mors, Ger 19.00 u ds J W K Kelder. Herv./Ger IDERDAG 17 OKTOBER 1974 LEUSDER KRANT - Deleiding van de 16+ die elke zondagavond bijeen komt Trefpunt'heeft een droevige me- 20 oktober komt men eën maal in ,,'t Trefpunt" bijeen Ie overleggen of men de 16+ bij- 'omsten zal voortzetten In Leus- centrum lopen deze bijeenkomsten javonden) fantastisch, is de opkomst nihil, rekent zondagavond 20 okto- °P alle 16+'sers uit Leusden-zuid Ie beramen wat men zal gaan •EUSt 'EUSDEN - De Hervormde-Gere- Jeugdraad organiseert de twee bijeenkomsten voor de lot 16-jarigen op zondag 20 oktober 15.00 tot 17.00 uur, in wijkcentrum Trofnim»aan Arnhemseweg te eerste twee bijeenkomsten voor 12- tot 16-jangen in dit seizoen besteed aan het spel biljart, tafelvoetbal enzovoorts. iedere le dinsdag van de maand van 14.00-14.30 uur. Leusden-centrum iedere 2e woens dag van de maand van 14.00-14.30 uur. Inlichtingen: zr. Laudy, tel. 03496-2018 of zr. Van Kalkert, tel. 03490-15818. Prot. sociaal centrum te Amers foort: tel. 03490-10441. Maatschap pelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur: iedere woensdag in Leus den-zuid in 't Trefpunt, tel. 03490- 13040. Afd. gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.00 tot 9.30 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 9.30 tot 10 00 uur. Leusden-centrum in het Hervormd Centrum, Asschatter- weg: gezinsverzorging of bejaar denhulp van 9 45 tot 10.15 uur. Afd. Maatschappelijk werk van 10.30 tot 11.00 uur Informatie-adres: mevr. J. M Snijder-Huisman, Willem de Zwijgerlaan 4 te Leusden-zuid, tel. 03490-10294. ..Moeders voor Moeders": Voor Ach terveld, Leusden-centrum en Leus- den-zuid mevr Rozendaal-Doucet, D. van Weedestraat 4, Achterveld, tel. 03425-1853 LEUSDEN-CENTRUM - Blijhof zal 4 november a.s. traditiegetrouw weer starten met de winterclubs. Voor het eerst zal dit gebeuren in samenwerking met de Herv./Ger Jeugdraad. Men is erg blij met deze samenwerking, want hierdoor wordt het mogelijk de tech nieken nog meer uit te breiden. Hier bij wordt dan vooral gedacht aan de meisjes en jngens van 12 t/m 15 jaar. In Amersfoort, op Schothorst, hebben we bijkeukens bij de woningen ge bouwd In dat soort werk hebben grote aannemers geen interesse uiteraard In Lunteren heb ik een veeschuur gemaakt. Ook in Scherpenzeel en Bar- neveld hebben wij verschillende schu ren gebouwd. Die ontwerp ik zelf. Op Achterveld heb ik er ook verschillende gebouwd, ook allerlei soorten klusjes, garages, verbouwinkjes. Al het timmerwerk in een bungalow in Hoevelaken is door mij uitgevoerd." ,,In het begin", zegt Wil Zwanen burg, hadden we geen werkplaats. Er was alleen een werkbank achter in de schuur. In maart 1974 plaatsten we een advertentie om aan een werkruimte te komen, en dat lukte. Toen moesten we gaan investeren in machines en dergelijke. Het liefst zouden we de werkplaats bij huis hebben. Misschien komt er ooit nog eens een bestemmingsplan in Achterveld, dat dit mogelijk zal ma ken." ,,In Veenendaal verzorg ik het onder houd van een fabriek. Het is een oude Engelse fabriek, en ze maken er bin nenvoeringen voor bekledingen. Die fa briek heeft elke keer werk voor ons. En dat is prettig, want dat onderhouds werk verzekert een bepaalde continu ïteit in ons werk. Afgelopen maandag kreeg ik er weer een metselaar bij Om leveranciers te vinden: dat is in het begin moeilijk. Het gaat beter, als je een tijd aan het werk bent, en de leveranciers beginnen je te kennen Je moet er eigenlijk helemaal in groeien Omdat ik overdag méé-werk, doe ik 's avonds de boekhouding", beëindigt Job Zwanenburg ons gesprek, wanneer ik hem vraag of hij ook aan het ver enigingsleven in Achterveld deelneemt. „Nee, daarvoor ontbreekt me de tijd", zegt hij lachend. ANCO MALI R K K zaterdag 19 00 u H Mis, m m.v. dameskoor; zondag: 7.45 u gelezen H. Mis; 9 00 u. Hoogmis, 10.00 u gezinsmis, 11.00 u. ge meenschapsmis; 18.30 u.. Lof met gebeden LEUSDEN-ZUID N H K 10 00 u ds J J Kooman, Herv 18.30 u.: ds C. Vos, Amsterdam (G.B Herv. R.K.K.: Huize ,,Don Bosco". za terdag 19 15 u., zondag: 10 00 u. H Mis; 11.30 u. LEUSDEN -OpdeOoievaarshorster- weg te Leusden-zuid vond zaterdag 12 oktober een aanrijding plaats. De heer G. J. V. uit Leusden kwam met zijn auto een uitrit uit op de Ooievaars- horsterweg op het moment dat de heer P. R. K uit Rijswijk daar in zijn auto voorbijreed. De heer G. J. V. zag deze auto te laat, en tikte licht tegen de achterzijde van de auto van de heer K aan. Er ontstond aan beide auto's lichte materiele schade. Enfin, mij trok dat timmeren erg aan. Ik ging naar de lagere technische school in Barneveld, en koos als hoofd vak timmeren. In 1960 kwam ik van de l.t.s. af Ik volgde daarna een prak- tijkkursus en daarna een avondkursus voor aannemer. Ik heb hier en daar gewerkt Bij Hoogevest in Amersfoort. Ook bij Os sendrijver in Achterveld. En een korte periode bij Han Boersen, die inmiddels overleden is. Het zogenaamde „burgerlijke" tim merwerk vind ik het leukst. Dus geen grote complexen, geen nieuwbouw. Ik werk het liefst aan verbouwingen, par- tikuliere bungalows, schuren en der gelijke. ICHTERVELD - De jongste aan- ier in de gemeente Leusden, wo- [daan de Johan van Oldenbarnevelt- ,jt 70 in Achterveld. Geboren in gtenburg in 1945. Getrouwd in ember 1970 met Wil Markese, die Brabant komt. Ze hebben twee deren, van twee jaar en een half IJsbrand en Belinda. ,Men zegt altijd, dat het in Brabant éi gezelliger is, maar ik vind het >r in Achterveld zo fijn, dat ik echt it meer naar het zuiden van Neder- ri terugverlang", zegt Wil lachend heerst hier nog een echte dorps- *r, en dat vinden wij beiden heer- ob Zwanenburg sluit zich daar vol uien bij aan. Hij is een Achtervelder tart en ziel. Toen hij drie jaar oud ging zijn vader van Stoutenburg rug naar de boerderij van zijn groot - ers, die tussen Achterveld en Bar- eld m ligt. Zijn vader is daar nog •eds als agrariër werkzaam. „De rpssfeer van Achterveld trekt me zegt hij. „De mensen vormen nog een hechte gemeenschap. Ach- eld is ook Achterveld gebleven. nsden is veel meer een „stad" ge ien Neemt u nu dat ongeval op unginnedag van dit jaar. Een jon- met zijn cross-auto frontaal sl op de auto van een Achtervelds tpaar De vrouw overleed ter plaat- De door aannemer Zwanenburg gebouwde veeschuur aan deKlet tersteeg te Achterveld. se. De man is nog steeds in een reva- lidatie-centrum Dan merk je direkt hoe Achterveld méé-leeft. Zoiets wordt door de hele gemeenschap méé-gevoeld. Wil Zwanenburg voegt daar aan toe: „Denkt u eens aan de Tour de Junior. De mensen reageren allemaal spontaan en nemen kinderen bij zich in huis op. Probeert u maar eens zo'n honderd kinderen onder te brengen in een stad! Ik denk niet, dat dat zo gemakkelijk zou gelukken Job en Wil Zwanenburg hebben het echt naar hun zin in Achterveld. Dat is aan alles te merken. Job is een jaar geleden voor zich zelf begonnen, en hij heeft het erg druk. Hij heeft er sterk de indruk van, dat hij veel werk zal blijven houden. Zijn kring van relaties breidt zich steeds meer uit. „Ik heb met het personeel ook veel geluk gehad. Ik heb een werkplaats, hier anderhalve kilometer vandaan. Er werken nu vier personeelsleden bij me. Toen ik begon vroegen we ons wel vaak af: zou het wel allemaal kunnen. Nemen we niet te veel risiko. Als aannemer is het moeilijk om alles vooruit te kunnen plannen. Met de opdrachtgevers is het vaak zó, dat ze je een werk geven, en dat ze het dan ook meteen uitge voerd willen hebben. En dat lukt na tuurlijk niet altijd." Wil: „In september 1973 ging Job op de fiets naar het werk. Maar dat werd al gauw te bezwaarlijk. In okto ber moest hij een auto kopen, en in december nam hij zijn eerste tim merman aan. Het ging allemaal zó goed, Job kreeg het zó druk, dat hij in mei 1974 al weer een timmer man in dienst moest nemen. Wat je zelf niet voor mogelijk hield, dat lukte allemaal Job: „In de afgelopen winter is het allemaal erg gunstig verlopen. Het was een zachte winter, en dat is voor ons als aannemer héél gunstig. Ik wilde erg graag timmerman wor den. Mijn vader heeft op mijn beroeps keuze geen enkele invloed uitgeoefend. Hij was er wél voor, dat iedereen bij ons veel leerde. Wij zijn thuis met ons achten. Eén broer is schilder gewor den, één heeft een slopersbedrijf, één een loonwerkersbedrijf. Een zus van werkt in een kalvermesterij. Op het ogenblik ben ik bezig met een cafetaria in Veenendaal. Daar komt een mooie bar in. Ikzelf blijf het tim merwerk doen. Ik ben echt timmerman. Ik heb een metselaar in dienst, die voor mij metselt. In de bungalow, die we hebben gebouwd in Scherpenzeel, heb ik al het timmerwerk verricht. In Utrecht gaan we binnenkort een woonhuis moderniseren: het is een ver bouwing van de keuken, een douche, een bergruimte. De heer J. H. Zwanenburg. alow in Hoevelaken, gebouwd door de firma Zwanenburg. Interieur van een woning in Achterveld, gebouwd door het aannemersbedrijf van de heer Zwanenburg.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 15