Regen spelbreker bij hockey CL 1 start met (verwinning Gelijkspel tegen De Fuut na aanvankelijke achterstand OOR f 1.50 WATERPOLO BIJ DE HAAIEN ONDER NIEUWE LEIDING VANTI OP DE EZELLIGHEIDS- IER Leusder Krant M.H.C. LEUSDEN MUZIEKKRANT 't Nieuwste nummer verkrijgbaar op ons kantoor: Finnmark 3, Leusden-C. In de eerste wedstnjdhelft wist Jan- Rudoif Marsman, beide malen uit een scherp genomen strafcorner, de stand op 0-2 te brengen. Na de rust passeerde Frits Liefferink twee maal de Barne- veldse doelman. Leusden behaalde een verdiende 0-4 zege. In de zes zaterdagse jeugwedstrijden werd driftig gescoord. Niet minder dan 38 maal was het raak! Bij de jongens ging het niet zo best. Alleen de C-boys speelden gelijk. De andere teams ver- Dames 1 - Phoenix 1 11.00 u.: Heren III - Laren X 12.30 u.: Heren I - Meeuwen I 14.00 u.: Heren IV - Barneveld III 14.00 u Zaterdag v. a. 12.30 uur diverse jeugd wedstrijden. SLUIT1NGSTERMIJN VAN ONZE KRANT IS: DINSDAGMIDDAG 12 UUR. INLEVEREN KOPY BIJ MEDEWERKERS TOT MAANDAGAVOND 18 UUR lPERDAG 17 OKTOBER 1974 LEUSDER KRANT de winterkompetitie tegen deFuut. De te spelen wedstrijd bestond uit drie delen. Vooral in het eerste deel speelden de Haaien nerveus en onzeker. Zij maakten fundamentele fouten zoals het vrij la ten liggen van de tegenstanders en mis verstanden waren er d*> oorzaak van dat de Haaien reeds in dit eerste ge deelte een 2-0 achterstand stonden aan te kijken. Jammer ook was het dat de heer Dietrich wegens het niet opkomen van de scheidsrechter deze wedstrijd moest leiden Een en ander nam niet weg, dat ook het tweede gedeelte - zij het iets beter - tot resultaat had dat de achterstand vergroot werd tot 4-0. In het laatste gedeelte, bleek dat de Fuut, de tegenstander van deze avond conditioneel veel tekort kwam. Dit ge bruikten de Haaien geweldig, Harrie Abbing eist de stand terug te brengen tot 4-1. Dit gaf de jongens het brood nodige zelfvertrouwen terug. Binnen af zienbare tijd was de stand 4-4 door nog een doelpunt van Harrie Abbing, die een uitzonderlijk goede wedstrijd speelde en twee doelpunten van Jaap Wolfswinkel. In deze periode werd de Fuut gedeklasseerd. Met even wat meer rust in het spel was de winst voor de Haaien geweest Nu kwamen zij niet verder dan een gelijke stand: 4-4 Maar met de wetenschap dat zij het in hun macht hebben, tegen welke tegen stander van hun groep dan ook, met snel spel het tot een overwinning te kunnen brengen. Deze uitslag is niet onbevredigend. Immers, er is niet verloren: de pun ten werden gedeeld, maar met de nieuwe aanpak zal het niet onwaarschijnlijk zijn dat de Haaien volgend jaar weer in de eerste klasse spelen. Zeker is dat beide trainers hier sterk in gelo ven. •HTERVELD - Onder het motto u fit, maar doe het met ple- j gaat de sportvereniging Avanti Achterveld haar activiteiten uitbrei- Nïast de vele mogelijkheden, die sportieve dorpsgenoten reeds begint men aan een tweetal nieu- !fogrammapunten. ■tfe woensdagavond van 9.30 tot uur is er gelegenheid tot gymnastiek (d.w.z. gymnastiek, toestellen) voor dames. Geen dingen als wandrek, ringen, Hchtsbalk en paard, maar pret- °otspanning op de begane grond kom op een woensdagavond •fijblijvend kijken Het zal u best IJlen' óe tweede nieuwigheid Creatie-volleybal op elke dinsdag- van 20 00 tpt 21 30 uur Geen tftitie-verplichtingen, maar wel heilige manier om lekker fit te 61 Er wordt, zoals dat heet, ge- bespeeld. Dames, heren en echt- Uijn welkom beide nieuwe mogelijkheden Plaats in de gymnastiekzaal aan "alter van Amersfoortstraat in l?rveld Wilt u liever eerst nog "formaties? Ook dat is mogelijk. U "'eromtrent mevrouw C. Jansen, ^retaresse van Avanti, bellen (tel B-1589). LV.-Achteiveld verloor innodig van Dorestad Uit de wedstrijd s.v. Achter veld - Dorestad. De doelman van Dorestad tast mis, maar de kop bal van Jan Kerkhof treft geen doel. Foto Janus Visser. afwisselend tegen het team van Lars- heim uit Leersum. Larsheim had dan ook totaal geen weerwoord op dit spel. Speelde het tweede snel en afwis selend, het eerste team van de Haaien kon elkaar nog niet vinden. Traag en wat ondoordacht werd er gespeeld. Dit is niet erg, voor de zomerkompetitie zul len de Haaien zeker met een snel en met goed inzicht spelend team in het water komen. Mede dankzij de bouw van het nieuwe overdekte zwembad kunnen de Haaien meedoen in de winterkompetitie De winterkompetitie wordt gespeeld zon der promotie- en degradatieregeling. Deze periode zal door de trainers dan ook geheel benut worden om de beide herenteams te bekijken Die spelers te selecteren voor het van de zomer te formeren le herenteam. De span ning voor het bezetten van een plaats in het eerste team zal de jongens motiveren om de trainingen te bezoe ken. Voorlopig wordt er nog slechts eenmaal per week getraind Dit is aan de weinige kant. Getracht zal wor den de training voor de waterpolo- afdeling te verruimen tot tweemaal per week Zaterdagavond na de trainings- wedstrijden moest het tweede heren- team zijn eerste wedstrijd spelen in zich, slechts het zijnet kon vinden Als Achterveld in de eerste helft een voorsprong van 2 a 3-0 had bereikt, zou niemand (ook Dorestad niet!) ver baasd hebben gestaan. Maar de stand bleef dubbel blank. Na de rust kregen we een heel ander spelbeeld. De gastheren geloofden er blijkbaar niet meer in en het Achter- veldse team zakte als een pudding in elkaar Alleen Herman Ruiten beek deelde niet in de malaise Maar wat bereik je zonder steun van je ploeg? Op zijn eentje kon ook Rui tenbeek geen vuist meer maken Achterveld kreeg het steedsmoei- lijker en moest zich hoofdzakelijk tot de verdediging gaan beperken Lang ging dat goed. Heel lang zelfs en het publiek had zich inmiddels reeds verzoend met een gelijkspel. Twee minuten voor het einde sloeg evenwel het noodlot toe. Dorestad profiteerde behendig van een misverstand in de Achterveldse verdediging en won ten slotte niet onverdiend met 0-1 De ploeg van voorzitter Legdeur begiDt nu wel akelig dicht bij de rode lantaarn te komen. Kwaliteit zit er genoeg in bet jonge elftal. Alleen wat meer inzet en dan ook in de tweede helft is wel dringend gewenst. De Achterveld-reserves deden bet in tussen heel wat beter. Uit de vijf ge speelde wedstrijden haalden zij 10 punten! Leusden was duidelijk sterkeren voor al de linkervleugel, gevormd door F rank Nobels en Jan-Rudolf Marsman, kwam verrassend goed voor de dag. Aangezien ook Frits Liefferink deze middag vlot met zijn stick overweg kon, werd het een ruime Leusdense overwinning loren, al was het bijde A-jongens maar net op het kantje (3-4). De meisjes deden het beter. Cl won al weer (2-0) en meisjes Al haalde met 6-2 knap uit tegen Kameleon A3. PROGRAMMA A.S. ZONDAG EUSDEN - Dat TTCL 1, waarin it P. v. d. Bree en T. Kool nu i Doorn als nieuw lid speelt, ttan plan is een beter resultaat te tlto dan de vorige kompetitie heb- le in de eerste wedstrijd dui- 1 gemaakt. Met 9-1 werd van 2 gewonnen, heowel eerlijkbeids- vermeld moet worden, dat de astaoders slechts met twee spe- isaren gekomen. En dat betekent Is een 0-3 achterstand bij het be- no de wedstrijd. Moest het twee- *im vorige week tegen TVP met i-5 genoegen nemen, deze week be- j P. v. Bekkum dat hij er weer laial is. Dit ging ten koste van 'NET 4 dat met 10-0 werd weg- :«ld. Dat de tegenstanders in de f wedstrijd slechts 1 game wis- 'i winnen bewijst wel dat A. v.d. d eo A. v. Klompenburg hun wed- ;!ritme ook snel hervonden heb- TTCL 3 deed deze week weer slap in de richting van de 4e klas- se, door evenals de vorige week, een overduidelijke 10-0 overwinning te be halen. Deze keer was TRS 8 het slacht offer. De enige interessante vraag blijft of ze alle wedstrijden met dub bele cijfers gaan winnen. Dat R Klunder-Nijland, die vorig seizoen nog als junior speelde, geen enkele moeite heeft met de omschake ling naar de senioren, bewees hij deze week door al z'n wedstrijden te winnen. Hiermee legde hij de basis voorde 10-0 overwinning die TTCL 4 deze week behaalde op Maarsbergen 5. Minder goed verging het deze week het 5e team. Na de 6-4 overwinning vo rige week op Hoogland 4 werd deze keer een 1-9 nederlaag geleden tegen Hoevelaken 1. Alleen W. Verhoeven wist 1 wedstrijd te winnen en daarmee de hatelijke 0 van het scorebord te verwijderen. Misschien gaf de 9-1 overwinning op MTTV 4 vorige week toch een ver tekend beeld van de sterkte van TTCL 6, zoals we reeds signaleerden. Deze week werd tenminste met 8-2 verloren in de uitwedstrijd tegen Quick 7. H. J. Schwencke en R. Brinkert, die dit sei zoen voor het eerst bij de senioren spelen, hebben het blijkbaar nog moei lijk gezien bet feit dat geen van bei den een wedstrijd wisten te winnen. M. Besseling redde de eer met twee overwinningen. LEUSDEN - Geeft het zwemmen bij de Haaien geen enkele aanleiding tot mopperen, het polo komt maar moei zaam van de grond. Het was in de eerste jaren van het bestaan van deze vereniging zo dat ook de poloteams met behoorlijk succes aan de competities begonnen. De heren wisten het zelfs te presteren ieder jaar te promove ren. Hier kwam om wat voor reden ook de klad in: trainers zoals Dietrich, Duinsbergen en v. d. Bree verlieten door allerlei omstandigheden de ge lederen van De Haaien. Verleden jaar kwam de heer v Wou denberg uit Amersfoort om het polo weer te doen herleven 'De heer v. Woudenberg werd met zijn zeer grote theoretische kennis voor de taak ge steld zowel de herenteams als de damesteams van De Haaien op een hoger peil te brengen. Helaas mislukte dit. Dit jaar is de oudgediende de heer Dietrich uit Leersum gehaald, om te proberen in samenwerking met de heer Oskam uit Leusden het oude enthousias me, dat in de beginjaren heerste, te doen herleven Of dit lukt zullen wij moeten afwachten, aan de heren Die trich en Oskam zal het niet liggen, beiden gaan de toekomst zeer optimis tisch tegemoet. Volgens de heer Dietrich zal er ech ter wel wat moeten gebeuren, vooral bij de dames is de situatie niet roos kleurig te noemen. Door afzeggen van oud-zwemsters is er een groot gebrek ontstaan aan zwemsters die geschikt zijn om de damesteams te bevolken. Vanzelf gaat de heer Dietrich, voor wat betreft de dames, uit van de hoop dat de oud-zwemsters van De Haaien weer terugkomen om zodoende weer tot een opbouw te komen van het damespolo. Het eerste polo-team van de Haaien. Foto Janus Visser. Natuurlijk zal er vanzelf ook op jonge re leeftijd begonnen moeten worden met de training van waterpolo. Het ouderwetse idee van „waterpolo is slecht voor de zwemslag" zijn wij gelukkig al lang vergeten, zodat er niet aan wordt getwijfeld door de poloafde ling, dat er ook zal worden begonnen met pupillenpolo. Een spelmoment uit één van de polo-wedstrijden. Foto Janus Visser. Dit is belangrijk en ook goed, het kind krijgt immers meer mogelijk heden Het kan zich op meer manieren vermaken in het water. Begrijpelijk is dat er kinderen zijn die het zwem men alleen niet alles vinden. Wordt er polospel beoefend dan kunnen zij zich daar waarschijnlijk wel goed mee ver maken. Nog een belangrijk punt van goed geleid waterpolo ineen vereniging is dat de oudere jeugd, die de wed- strijdzwemsport de rug toekeert, opge vangen kan worden bij het waterpolo. Dat deze oudere jeugd blijft, is van het grootste belang, zodat zij de be stuurlijke funkties die ieder jaar toch weer opgevuld moeten worden, kunnen innemen Ondanks deze misschien wat somber lijkende berichten, zullen De Haaien in de zomerkompetitie uitkomen met twee herenteams en één jongens aspi rantenteam. Vooral bij de heren is het, volgens de heer Dietrich, mogelijk dit jaar het verloren gegane terrein weer in te halen. Speelden de Haaien twee jaar ge leden nog in de eerste klasse van de kring Utrecht nu wordt er tweede klasse gespeeld. Dit nu moet dit jaar her steld worden; de trainers zijn ervan overtuigd dat het spelersmateriaal meer dan voldoende is om zeker de eerste klasse te kunnen halen. Dat hier voor getraind moet worden staat vast. Tevens zal de tactiek worden bijge schaafd Net als bij het voetbal wordt het moderne polo gespeeld met de „to taal waterpolo" taktiek. Dit vooral is voor de jongens van de Haaien even wennen. Maar dat er nu reeds sprake van is, bleek uit de oefenwedstrijden van afgelopen zaterdag. Toen speelde het tweede team van de heren snel en Het tweede polo-team van de Haaien met hun begeleiders. Foto Janus Visser. HTERVELD - Zondag speelde s.v. frveld thuis tegen Dorestad uit bij Duurstede. Na het de vorige i tegen Roda '46 vertoonde spel iet Achterveldse optreden nu erg tegen. de eerste helft van de wedstrijd het nog niet zo gek. De thuis- begon sterk en bleef tot de rust hetere partij Alleen werd er bij zonder slordig met de kansen omge sprongen En kansen waren er toch wel Onbegrijpelijk was het, dat Jan Kerkhof op een bepaald moment, met alleen nog maar Dorestad's keeper voor Uit de wedstrijd s.v. Achter- veld-Dorestad. De doelman van Dorestad plukt een Achterveldse aanval uit de lucht. Foto Jan««s Visser. LEUSDEN/CENTRUM - Een totaal hockey-loze zondag was het deze week, althans voor wat betreft de Mixed Hockey Club Leusden. Zowel in Leus den als in Baarn konden de velden de zaterdagnacht overvloedig neergeko men regen niet voldoende verwerken, zodat er van het inhaalprogramma niets is terecht gekomen. Zaterdagmiddag kon er nog wel wor den gespeeld. De Barneveld-reserves ontvingen Leusden II (heren). Veel ple zier hebben de gastheren (voor het laatst op zaterdag spelend!) aan deze ont moeting overigens niet beleefd.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 17