Antilopen blijft op kop, ondanks een gelijkspel ubkampioenen van e Haaien gehuldigd Avanti na veel gepuzzel uit de rode cijfers Heren wonnen met 1-2 van Meeuwen ploegtapijt BINGO-AVOND VAN SVA Bromfietsen gevonden Dealer: LIESHOUT Woninginrichting - Meubelen K.P.J. GAAT BOWLINGEN Veel regen en geen hockey in Leusden ACHTERVELD - De opkomst van de leden van Ons Genoegen was redelijk, er waren 15 schutters. De beste schut ter was K. Jonkman met 47 punten. Dat er zoveel schutters waren, kwam ook wel omdat de kaarten van de Postwedstrijd geschoten moesten wor den. Het bestuur wil alle leden er op wijzen, dat er a s. donderdag de eer ste vier kaarten van de Postwedstrij- den moeten worden afgeschoten. Ver dere uitslag luidt als volgt: 2 W. J, Lagerwey 46 pnt. 3. P v Nimwegen 46 pnt. 4. H. v. Nimwegen 45 pnt. 5 H. v. Ruitenbeek 45 pnt 6. G. Tolboom 43 pnt. 7. M. Pothof 43 pnt. 8. W. v. d. Kletersteeg 42- pnt. 9 Henk Hols 39 pnt 10. Jan van Hamersveld 39 pnt. 11. J. v. Nimwegen 38 pnt 12 G. Schimmel 38 pnt 13. T. Vos 37 pnt 14. Frans Koene 36 pnt. 15. T. H v d Koedijk 35 pnt. LEUSDEN - Op woensdag 16 okto ber werden in de gemeente Leusden twee bromfietsen gevonden, die af komstig waren van diefstal uit Amers foort. De bromfietsen waren gedeel telijk gesloopt. De respektievelijke eigenaars moeten hun eigen karretje dus weer gaan opknappen! Woensdag 16 oktober werd door de eigenaar een bromfiets afgehaald, die door de politie in beslag was genomen, omdat de bromfiets was opgevoerd Nadat de desbetreffende onderdelen door de politie waren verwijderd, kreeg de eigenaar zijn bromfiets weer te rug LEUSDEN - Na 3 vrije speelweek- enden wegens afkeuringen van de vel den mocht het vaandelschip van Anti lopen dan eindelijk weer eens de wei in. Dat HKC geen zacht eitje was, hiervoor had Antilopen trainer-coach H. v. Duinkerkerken de ploeg reeds gewaarschuwd. De oorzaak van dit gelijke spel ligt dan ook zeker niet aan het onderschatten van de tegen- standers(sters), maar moet gezocht worden bij het matige optreden van de scheidsrechter, die Antilopen zeker 3 overduidelijke strafworpen onthield, geluk had Antilopen overigens in de laatste minuten toen HKC een straf- worp werd onthouden. HKC was kennelijk opgepept tot een provocerend spel korfbal en maakte nogal wat onnodige overtredingen die onbestraft bleven Antilopen moet ook veel bij zich zelf zoeken, de ploeg schept veel kansen, maar heeft er veel te veel nodig om deze om te zetten in een doelpunt. Antilopen startte te gen de felle wind in en kwam fanatiek met snel gespeeld korfbal uit de start blokken. Uit een prachtige combinatie tussen Gert Nieuwenhuis en Harrie Brack scoorde de laatste heel knap Hamersveldseweg 16-22, Leusden-C. Telef. 3418 en 1331. 0-1. Volkomen tegen de verhouding scoorde HKC van afstand 1-1. HKC kreeg ineens vleugels en put te moet uit het falen van de scheids rechter, waarvan het leek of Antilopen geen strafworp toegekend mocht wor den. 2 maal je tegenstander de hak ken laten en 2 maal achter een deze speler(Rudi Lith) van achteren pak ken en dan nog tegenfluiten, aan dit alles zat duidelijk een luchtje HKC kwam dan ook op 2-1, 3-1 en zelfs op 4-1. ledereen dacht dat Antilopen een grote nederlaag tege moet zou gaan, waarde Antilopen coach het helemaal niet mee eens was, want Antilopen was qua spel gewoon de betere ploeg en bleef hard knokken voor een beter resultaat. Theo van Duinkerker kreeg van Rob Geutjes uit een gave combinatie van dit vak vrij achter de korf de bal toegespeeld. De bal omhoogbrengen had weinig resultaat, want er werd kei hard op hem ingehakt, waarvoor dan eindelijk een strafworp werd toegekend. Rob Geutjes zette deze strafworp be heerst om in een doelpunt 4-2, waar mee ook de rust inging De Antilopen trainer had in de rust ondanks deze achterstand weinig kritiek op de speel wijze van Antilopen, het enige was dat er zuinigen met de gecreëerde kansen moest worden omgesprongen want aan vechten voor een beter re sultaat ontbrak het de ploeg niet. Aan voerster Mauke Costa altijd goed voor een doelpunt op het juiste moment schoot onder groot gejuich op het juiste moment schoot onder groot gejuich van de ploeg de stand naar 4-3 en de wedstrijd was weer helemaal open HKC bleef gevaarlijk met zijn afstandschoten, en bracht de stand op 5-3 Rudi Lith die zich prachtig vrij speelde werd voor de zoveelste maal in zijn doorloop gepakt. Nu was het dan wel een strafworp en door hem zelf genomen betekende dit 5-4. HKC bleef gevaarlijk en kwam weer met een afstand schot door te veel vrijla ten van de tegenstander op 6-4 en nie mand gaf meer een stuiverkans voorde Antilopen ploeg. De ploeg zelf dacht er anders over. Ciska Visser nam zelf eens het ini- op 't verkeerde been, maar ook deze bal werd uit de handen geslagen, dit was toch wel karakteristiek voor de speelwijze van de HKC ploeg Rob Geutjes zette ook de tweede strafworp beheerst om in een doel punt 6-5 HKC bleef alle geluk van de wereld houden, door op 7-5 te komen met nog zo'n 9 minuten te spelen. Fraukje Geutjes weinig geluk hebbend met haar vrije ballen deze middag, kwam met een fraaie doorloopbal de spanning er weer in brengen 7-6 In de laatste 4 minuten kreeg Anti lopen nog een strafworp toegekend, doordat weer een doorloopbal om zeep werd geholpen door inslaan Gert Nieuwenhuis die in deze situ aties altijd koelbloedig een strafworp kan nemen, maakte beheerst 7-7. Met dit gelijke spel heeft Antilopen in ie der geval zijn koppositie behouden en heeft men na 5 wedstrijden 9 punten In theorie" heeft men voor de eerste helft van de competitie alle kanshebbers met succes betreden Volgende week wacht thuis de wed strijd tegen Sparta I, die één van de onderste plaatsen bezet, maar een ploeg heeft waar Antilopen altijd vrij veel moeite mee heeft. In ieder geval is Antilopen weer wakker geschud. Na dit gelijke spel. en zal men elke wed strijd met dezelfde inzet moeten blij ven spelen. .Liesbeth. ie ouders, vraag eens wat ze 'komen doen." LEUSDER KRANT kampioenen van de Haaien boven de 12 jaar. Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Op donderdag 17 oktober hield de Achterveldse sport vereniging Avanti haar algemene le denvergadering in ,,0ns Gebouw". De opkomst van de leden had wel wat be ter kunnen zijn. Het belangrijkste agendapunt was wel de samenstelling van het nieuwe ver enigingsbestuur. In de afgelopen pe riode waren nl. een aantal vakatures ontstaan. De opvallendste hiervan was het bedanken van mevr. L. van Wie- ringen-van Bergen, die sinds de op richting van Avanti in 1971, penning- meesteresse was. Zonder noemenswaardige problemen kwam men er uit. De heer R. J. M. Valkonet bleef voorzitter en mevr. C. Jansen-Kitselaar behield het se cretariaat. Het kasboek en de overi ge financiële bescheiden kwamen in handen van mevr M. Rooks-Krol. Naast haar funktie als penningmeesteresse vertegenwoordigt mevrouw Rooks ook de gymnastiek-sectie in het hoofdbe stuur. De heren M. J. Jansen en J. M. Smink hebben zitting in het hoofd bestuur als representanten van de af deling volleybal resp. badminton. Volledigheidshalve vermelden wij nog, dat ook mevr. M Beyer-Lamers in de gym.-sectie zit. (De derde ze tel hierin is nog vacant) De volley bal-leiding bestaat, naast de heer Jan sen, voorts uit de heer J. Vlaswinkel en de (nieuwe) vertegenwoordigster van de dames, mevr. A van Dijk- Blom. Bij de badmintonners doet de heer Smink het werk alleen. Bij de rondvraag kwam de kwestie van de clubkleuren naar voren. Offi cieel zijn deze blauw en wit. De vol leybal-heren zijn inmiddels stilzwij gend overgegaan van de blauwe broek naar een witte, maar de dames vonden een en ander wel wat wit en stapten in een paarse broek. Iets, waar de heren weer niet mee accoord konden gaan, het geen wij ergens wel kunnen begrijpen. Maar goed. men vond geen oplossing en de kleuren verdwenen voorlopig weer in de ijskast. CONTRIBUTIE EN ROOSTER Uit het jaarverslag van de aftre dende penningmeesteresse bleek, dat Avanti o m. door de verleden jaarver- hoogde contributie, gelukkig weer uit de- rode cijfers is gekomen. Het batig saldo bleek evenwel slechts enkele tientjes te zijn. Inmiddels is de be groting voor 1974-1975 met veel ge- plus en gemin opgemaakt. Hopelijk komt men door onplezie rige verrassingen (zaalhuurverhoging) niet wederom voor de noodzaak van een nieuwe contributie-verhoging te staan. Het zou dan, vooral voor de grotere gezinnen, wel eens te bezwaar lijk gaan worden. De hier en daar wat aangepaste maandelijkse contributie bedraagt thans voor: groep I kleuters tot 6 jaar f3,75 groep II jeugd van 6-12 jaar f5,- groep III jeugd van 12 - 16 jaar f6,- groep IV overige leden f7,25 groep V volleyballers f8,75 groep VI recreatie-volleybal en bad minton f3,- In bovenbedeoelde bedragen is de bondscontributie inbegrepen. Voor ju- bondscontributie inbegrepen Voor juli en augustus behoeft niet betaald te worden. De gymlessen en sport- trainingen vinden plaats in de gym nastiekzaal aan de Walter van Amers- foortstraat volgens onderstaand sche ma: LEUSDEN/CENTRUM - Weer was de regen deze week de spelbreker voorde Leusdense hockeyers. Grote plassen water stonden op de velden aan de Noorderinslag. Het zag er zaterdag naar uit, alsof de noodwinkels op het hockeypark zouden komen. Met man en macht en allerlei gereedschap werd daar veel grondwerk verricht. Achteraf bleek, dat MHCL-leden pro beerden het overtollige regenwater weg te krijgen. Gaatjes prikken en sleuven graven hielp niet en ook een grondboor bracht weinig soelaas, zelfs niet toen ook bestuursleden zich met het karwei gingen bemoeien. Geen hockey dus dit maal in Leusden. Wel nog drie wed strijden elders. MEEUWEN - HEREN I De thuiswedstrijd van Heren I werd in onderling overleg omgezet in een Gymnastiek: Maandag: 17.00 - 18.00 u.: jongens 10t/ml2jr. 18.00 - 19 00 u.: meisjes 12t/ml5jr. 19.00 - 20.00 u.: heren Woensdag: 14.00 - 15.00 u.: kleuters 4 t/m 6 jr. 15.00 - 16.00 u. jongens 7 t/m 9 jr. 16 00 - 17.00 u meisjes 7 t/m 9 jr. 17.00 - 18.00 u. meisjes 10 t/m 12 jr. 19.30 - 20 30 u dames-senioren 20 30 - 21 30 u. dames 21.30 - 22.30 u grondgymn. dames Sporttraining/ontspanning: Maandag: 20.00 - 21.30 u.. volleybal dames 21.30 - 23.00 u. volleybal heren Dinsdag: 20.00 - 21.30 u recreatie-volley (dames en heren! Donderdag: 19.00 - 23.00 u badminton uitwedstrijd. Zo togen onze eerste elftallers op weg naar het verre Em- meloord. Daar was het weer uitstekend en het veld goed Achteraf heeft Leus den van dit reisje naar de Noordoost- polder geen spijt gehad Leusden begon uitstekend en nam reeds na 5 minuten de leiding De specialist op dit gebied. Rob Ponson, benutte al weer een straf- bal (0-1). Een kort hierna door Ene Timmer hard ingeslagen corner kon in de ogen van de scheidsrechter geen genade vinden. Dit was wel spijtig, want even gedesillusioneerd door deze beslissing, beging de Leusdense verde diging een afschuwelijke vergissing, door de Meeuwen in staat te stellen, de balans in evenwicht te brengen. Dit was feitelijk de enige echte kans van de Emmeloorders. Tot aan de rust bleef de score ongewijzigd Leusden vertoonde wel het beste spel. doch het aangeslagen elftal kon dit niet in doelpunten uitdrukken. LEUSDEN - Op vrijdagavond 1 no vember heeft het bestuur van de KPJ- Leusden een bowlingavond georgani seerd. Het bowlingen gebeurt in Hil versum. De reis heen en terug gaat met busjes, die het bestuur hiervoor gehuurd heeft Deze busjes zullen om 7 uur vanaf de ,,Til" vertrekken. De vergoeding die voor deze avond ge vraagd wordt is voor leden f5,00 en voor met-leden f7,50. De busreis is hierbij m begrepen. Degenen die van deze gelegenheid ge bruik willen maken om een keer te bowlingen kunnen zich opgeven bij Ber- tus Kok, Schoolsteeg 5. Leusden; Wil- ma v Kooy, Hamersveldseweg 130, Leusden, tel. 03496-1303. Als je mee wilt moet je vlug zijn, want er kunnen max. 30 personen mee. Ook gaat de KPJ weer schaatsen, en wel op 15 november en 13 decem ber (onder voorbehoud). Dus als je mee wilt, houdt deze avonden dan vrij. ACHTERVELD - Zaterdagavond 26 oktober houdt s.v. Achterveld voor het eerst weer een bingoavond. Dit belooft weer een prachtige avond te worden met geweldige prijzen. Komt dus allen om 20.00 uur in de kantine van SVA. Na de thee bleef het een wat romme lige wedstrijd Aanvoerder Alnch Par son hield het hoofd koel en speelde een sterke partij Hij probeerde steeds weer zijn ploeg tot een hoger tempo te brengen, maar pas tegen het einde van de ontmoeting kwam er wat meer vaart in de Leusdense aanvallen De pressie werd steeds groter en de climax werd bereikt in de allerlaatste minuut. Kees Swierenga (een semi-veteraan uit Heren III!) zette een corner met een lage droge slag om in een prachtig doelpunt. Leusden won, toch wel ver diend, met 1-2. VERDERE UITSLAGEN Dames II moest uit naar Laren V. Veel plezier hebben onze meisjes niet beleefd aan hun optreden in het kun stenaarsdorp, want de Larense hockey- sters beheersten ook de kunst van het maken van doelpunten. Met 9-0 kreeg Leusden een pak voor de broek Sorry, rok! Een goed bericht tenslotte over de jongens van AI. Voor het eerst in deze competitie wisten zij te winnen. Met niet minder dan 0-6 veegden zij in de keistad met Amersfoort A4 de natte grasmat aan En daar waren ze wat trots op. Programma a.s zondag 11 00 uur: DamesI- VVV(evt 12.00u.) 11.00 uuw Dames II - Schaerweyde 12.30 uur Dames II - Huizen III 14.00 uur Heren I - Lelystad II Zaterdag vanaf 12.30uurdiversejeugd wedstrijden. DEN - Afgelopen vrijdagavond sr vond de traditionele feest- liits van de L.Z. P.C. De 9 degezellige kantine van Roda. ©st was overweldigend. Het gramma, waarin de huldiging [ubkampioenen en van hen, die lopen seizoen bijzondere pres- leverd hadden, centraal stond, leid door de voorzitter, de heer sr De heer Exterkate, voor- n de Jeugdcommissie, orga- oa. een bingospel, een spe- ii-mobile en een kostelijke stelling. De heer Van Tiel ifgevaardigde van de zwembad bij het Haaienfeest aanwezig. Meisjes/jongens onder 14 jaar: Marjam Goedhart Frank van den Hurk Meisjes/jongens onder 16 jaar: Hanneke den Herder. Ronald van den Hurk Heren: Mark ten Seldam. tieel geluk te hebben bij de tor Dokter geleide tombola, <1 erelid, tevens polotrainer, Dietrich. Beiden gingen met prijzen huiswaarts, welke richt waren door zowel leden cbillende plaatselijke winke- bedrijven, zoals Luitjens Su- t,garage Buitenhuis, kwekerij Ser, firma Hols enbar/restau- Klaveet (Hr. Van Wegen). speech memoreerde voor- Mier de vele persoonlijke Is van zowel recreatieve als iwemmers en -zwemsters, m de poloers, die onder het rschap van de heer Noordijk enthousiaste trainers, de •trich en Oskam weer duide- komst zijn. Al deze presta- 5ö niet mogelijk geweest zijn 1i nimmer afnemende ijver en van een groot aantal leden en waaronder speciaal ge- rden mevrouw Leusink, se- e van de T.C de heer Van der snmngmeester en de trainers Im en Goedhart, die elke och- deze slechte zomer van zes our in het buitenbad aanwezig eiden werden door de zwem- lelijk bedankt voor hun enorme monde van Joost Bruyn, die urdebon overhandigde. bet feestprogramma vond de 'laats van de clubkampioenen w een medaille en een diploma I In de recreatieve sector Meisjes/jongens onder 12 jaar: Jeanette Gerressen. Frank van Beek. jogens onder 8 jaar: inijder. Pallandt. Wgens onder 10 jaar: fan Klompenburg. 0 leider. (eestavond van de Haaien en oud bezig gehouden een quiz-spelletje. Foto Janus Visser. ohgens onder 14 jaar: Ronald Leenheer. Meisjes onder 16 jaar: Annemarie van de Hoef. De clubkampioenen bij de wedstrijd- groep waren: Meisjes/jongens onder 10 jaar: Marnette Leusink. Frank Goedhart. Meisjes/jongens onder 12 jaar: Wilma Kreikamp. Frank Leusink De wisselbekers werden als volgt verdeeld: de Willem Boshuisbeker voor Marnette Leusink; de Dirk Verstegen- beker voor Frank van den Hurk; de Zwembadstichtingbeker voor Thijs Noordewier; Snelste zwemsterbeker voor Hanneke den Herder; Snelste zwemmerbeker voor Frank van den Hurk; Zwemmer van het jaarbeker voor Frank van den Hurk en de mevr. Dietrichbeker voor de Polo-herenploeg II. Voorzitter de heer Dokter te midden van de clubkampioenen onder twaalf jaar. Foto Janus Visser. Voorzitter de heer Dokter reikt een van de vele medailles uit aan een van de kampioenen. Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 15