SB Werkgroep Zwarteweg wijst raadsleden op bestaan van Knalgroenrapport Woningstichting Leusden bezorgd over vertraging in de woningbouw Stichting Studenten- Huisvesting Leusden vraagt uw hulp De krant in een nieuw jasje Kamer van Koophandel Amersfoort akkoord met Leusden's beleid inzake bevolkings-ontwikkeling lieuwe medewerkster voor Achterveld WIJ ZEGGEN HET MET BLOEMEN! MET INGANG VAN VANDAAG: Roda'46 WIJ ZIJN VERHUISD Loodgietersbed. C.J.Vermeulen BTI Bang&Olufsen Dealer: El ploegstoffen LIESHOUT Woninginrichting Meubelen Burgerlijke stand Gemeente Leusden GESLAAGD VOOR BRANDWACHT Losse verkoop Leusder Krant uitgave: b.d.u. b v. redaktie en administratie: postbus 11. leusden-centrum. tel.: 03496 1495. direktie: h. j. heine d. rebel. redaktie: bert vos. donderdag 24 oktober 1974/6e jaargang/no. 27 Onafhankelijk nieuwsblad coor de gemeente Leusden (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Je moet eigen initiatief tonen om iets te bereiken, tal de werkgroep Zwarteweg hebben gedacht toen het recente Knalgroen-rap- iort over verkeer en vervoer verscheen. In dat rapport staan nogal wat be- artenswaardige dingen over de funktie van wijkwegen, zoals de Zwarteweg Aangezien de bewoners van de Zwarteweg al jaren bezig zijn om de Zwarte- ieg weer de funktie te geven die haar toekomt (wijkstraat) in plaats van een foorgaande weg wat het nu is, is dit Knalgroen-rapport natuurlijk van harte lelkom. Temeer, omdat het opnieuw de aandacht vestigt op de problemen van Je Zwarteweg-bewoners. Nu bleek, dat de werkgroep (ak- tiegroep) Knalgroen - wellicht •door financiële omstandigheden gedwongen- slechts één exem plaar aan de raad heeft gezon den (per adres Gemeentehuis). Nu leert de ervaring, dat een der gelijk schrijven pas veel later in het dossier voor de raadsle den terechtkomt en dat weten de Zwartewegbewoners blijkbaar ook. Om één en ander nog onder de aandacht van de raadsleden te kunnen brengen vóór de alge mene beschouwingen van van avond, (aanvang half acht in de raadzaal), hebben de Zwarteweg bewoners voor de snelste manier van kommunikatie gekozen. Ze hebben voldoende Knalgroen - rapporten gekocht, om ieder raads lid ervan te voorzien. Vergezeld Tan een begeleidende brief heb- fcen de Zwarteweg-bewoners het rapport maajiuag persoonlijk bij de raadsleden thuisbezorgd. De raadsleden- zo redeneren de Zwar tewegbewoners- kunnen nu niet zeggen, dat ze niet van het bestaan van het rapport afweten. Uit de brief aan de raadsleden citeren wij enkele belangrijke ge gevens: Uit de bestaande Geo-technische rap- orten is gebleken dat de bodemgesteld- iid van het gedeelte Zwarteweg in de ACHTERVELD - Met ingang vao vandaag heeft de Leusder Krant een nieuwe medewerkster voor Achterveld. Het is mevrouw Bijl, VanOldenbarneveltstraat 18 te Achterveld, telefoon 03425- 1657. U kunt bij haar tot maan dagavond voor alle berichten, aankondigingen en verslagen be treffende Achterveld terecht. Ook uitnodigingen voor evenementen, vergaderingen en dergelijke dient «aanhaar te richten. Wij hopen, 'lat u mevrouw Bijl behulpzaam «ïlt zijn, zodat al het Achter- 'eldse nieuws elke week in de Leusder Krant te lezen zal zijn. Bij voorbaat dank voor uw mede- •erking. RODA TEGEN CDN 'schijnt elke week in de meente Leusden tulieberichten en losse advertenties: per mm. Bij kontrakten belangrijke Tting JSderheitjes 66 ct. per regel. ^ve van advertenties en kopij dinsdagmiddag 12 uur. *ningstijden van ons kantoor. ^ntoor. Finnmark 3 te usden-centrum is dagelijks van 10 tot ,en van 14 tot 16 uur geopend. Ierdags gesloten. bebouwde kom niet geschikt is voor zwaar verkeer In dit gebied komen namelijk veen- lenzen voor De trillingen, welke door het zware verkeer worden veroorzaakt, planten zich voort door de bovenlaag. Op de grens van deze bovenlaag en de onderliggende veenlenzen ontstaat door deze trillingen een wrijving, die de trillingen verspreiden en duidelijk zijn waar te nemen inde aanliggende wonin gen, soms zo erg dat de meubels staan te trillen. Hierdoor zijn dan ook al diverse scheuren in muren ontstaan, die in de eerste zes jaar van het bestaan der woningen niet voorkwamen Destijds is door Bouw- en Woning toezicht van de Gemeente Leusden ge adviseerd de fundering op staal (zon der palen) aan te leggen. Nü is gebleken dat als de woningen op palen van ongeveer 3 meter lengte zouden zijn "efundeerd or geen last zou worden ondervonden van eerder genoemde trillingen en schokgolven. Een grondverbetering voor de Zwar teweg zou in de miljoenen gaan lopen (het heeft namelijk geen zin grond verbetering toe te passen als daarbij tevens niet de funderingen van de wo ningen zouden worden onderheid), zo dat de enige mogelijkheid om grotere schade aan de aanliggende woningen te voorkomen is Met de meeste spoed een verbod in te stellen voor zwaar verkeer, tevens de huidige busroute van de VAD t.z.t zodanig te verleggen, dat de nieuwe route wordt. Asschatterweg. B. de Beaufortweg (t b v dienstencentrum Gereformeerde Kerken), Groene Zoom, Larixlaan (t b v Sanatorium voor ge zondheidszorg en andere instellingen) en Horsterweg Aldus de Zwartewegbewoners aan de raad. Op de foto: De Zwarteweg binnen de bebouwde kom. Geen doorgaande weg s.v.p. voor zwaar verkeer! (Van de redaktie) LEUSDEN - De Woningstichting „Leusden", die zoals bekend sinds januari 1974 alle woningen van de gemeente heeft overgenomen, is bezorgd over de vertraging in de bouw van woningwetwoningen, ontstaan doordat de oorspronkelijke tweede fase-plannen geen doorgang vonden. De woningstichting vreest, dat hierdoor de kontinuiteit in de bouw verloren gaat. Hoewel de Werkgroep Bestemmingsplannen - waar de Woningstichting Leusden ook deel van uitmaakt - goed werk levert, is de stichting van mening, dat maatregelen moeten worden getroffen om een sneller resultaat te kunnen bereiken. Zij stelt voor om het plan „Claverenblad" uit het totale pakket van plannen te lichten, omdat dit plan in eerste instantie reeds was bestemd voorde sociale woningbouw. In een brief aan burgemeester en wethouders maakt de woningstichting Leusden deze wens kenbaar. De stichting schrijft onder meer: „De vertraging in de gang van zaken m.b.t. het tot stand komen van be- LEUSDEN - De stichting studentenhuisvesting Leusden zoekt voor ruim 25 personen die bij de verpleegkundige opleiding in onze gemeente studeren nog steeds kamers. Zoals bekend kunnen inwoners van onze gemeente, die een kamer willen verhuren, dit melden bij het secretariaat van de stichting, Zwarteweg 14, Leusden-Centrum, tel. 03496-1247, toestel 131. Wie helpt bij dit belangrijke werk? stemmingsplannen in de gemeente Leusden vervult onze corporatie met grote zorg De werkgroep bestemmingsplannen, waarvan onze corporatie sinds kort ook deel uitmaakt, verricht naar ons oordeel goed werk Het probleem is echter, dat haar werkzaamheden wor den verricht in de vrije tijd van be trokkenen en derhalve risico's t.a.v de tijdsplanning met zich meebrengt Gezien het feit dat het realiseren van de gemaakte tijdsplanning moeilijk haalbaar zal blijken, vrezen wij dat de continuïteit in de bouw van woning wetwoningen verloren gaat. Onze corporatie onderschrijft de wens tot inspraak van de bevolking, zeker wanneer het gaat om gewichtige zaken als bestemmingsplannen e.d. In spraak mag, naar onze mening, echter nooit leiden tot onaanvaardbare ver tragingen in de ontwikkeling en uit voering van plannen, omdat daarmede de belangen van de woningzoekenden worden geschaad Als vertegenwoordiger van de wo ningzoekenden in de sector van de minder draagkrachtigen inde gemeente Leusden, wier belangen wij zo goed mogelijk willen behartigen, komt het ons voor, dat met goede wil van alle betrokken partijen een versnelling van de lopende procedures mogelijk moet zijn. Hierbij denken wij vooral aan het plan „Claverenblad", waarin destijds veel ruimte is gereserveerd voor so ciale woningbouw Iedere nieuwe JAARABONNEE op de LEUSDER KRANT heten we welkom met een fleurig bloemetje. U leest er meer over elders in dit nummer. HAMERSVELDSEW. 8 IOns tel.nr. blijft: 03496-1346. Leusden-C. P Werkplaats geopend: maandag t/m vrijdag van 5-6 uur; zaterdag van 9-12 uur woningisolatie dubbele beglazing spouwschuim met rijkssubsidie lol I 1000,- b.v. da bib Coloradodreol35-37 UTRECHT Tel 030-611890 C^C06N BGRG BV Hamersveldseweg 16-22, Leusden-C. Tei 3418 en 1331 Als dit plan kan worden gelicht uit het totale pakket van plannen van de 2e fase en met voorrang wordt be handeld, kan wellicht een stagnatie in de uitvoering worden voorkomen of beperkt. Uitgaande van het gegeven, dat zo wel de gemeente Leusden als de werk groep bestemmingsplannen de belangen van de bedoelde groep zeer ter harte gaan, verzoekep wij u die stappen te nemen welke kunnen leiden tot het beoogde resultaat LEUSDEN - Geboren: Michiel. z.v R Visser en M. Boonstra. Pareldijker 11 te Amersfoort. André Philip Reij. Amiant 15. Ondertrouwd: Lester Kas. Nieuwe Kerkstraat 63, Nijkerk en Gerarda Johanna van Hamersveld, Horsterweg 3. Leusden. Gehuwd: A. J van Mansom en S. E. Kortes. LEUSDEN - Voor brandwacht 1ste klas zijn geslaagd, de heren J A.Smal en A P. Hilhorst, beiden uit Leusden- Centrum. U zult misschien vandaag een beetje moeite hebben om de „oude" vertrouwde Leusder Krant te herkennen. Een krant, die nu zo'n ruim vijf jaar elke week trouw in uw brievenbus gleed. Toch is er niet zoveel veranderd. Alleen het gezicht is gemoderniseerd, aangepast aan deze tijd. Moet dat nou?, zult u misschien vragen, u houdt wel licht van iets wat vertrouwd is. Maakt u zich niet ongerust, er verandert niets aan deinhoud van deze krant. De Leusde^ Krant blijft - met een nieuw gezicht als permanent herkenningsteken - elke week in uw brievenbus vallen met al dat nieuws uit de gemeente Leusden, wat voor u van belang is Met dit verschil, dat de kop voortaan een fris kleurtje mee krijgt. Zoals ook de mode aan sterke veranderingen onderhevig is, zo is ook een krant - ook's het eendagsvlieg - flexibel genoeg om met de tijd mee te gaau, zij het dan niet zo vaak als dat in de mode het geval is. Wij hopen in ieder geval, dat met deze nieuwe kop als permanent her kenningsteken, de LEUSDER KRANT met evenveel belang stelling zal worden gelezen als voordien het geval was. Redaktie. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3. De heer W J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leuso Burg Buiningparn. Manége en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt, Pr Irenelaan 9 LEUSDEN - De Amersfoortse Kamer van Koophandel stemt in met de door B. en W. van Leusden uitgestippelde beleidslijnen voor die gemeente op het vlak van de bevolkingsontwikkeling. Zoals uit onlangs in brede kringen ter diskussie gestelde deelnota's „Wonen en woonmillieu" en „Werken" blijkt streven Burgemeester en Wethouders van Leusden naar een bevolkingsom vang van 28.500 inwoners in 1985. De positieve stellingname van de Ka mer van Koophandel vindt in het bij zonder zijn grondslag in het nog im mer omvangrijke woningtekort in de regio Eemland. Een en ander is ver vat in het een dezer dagen uitgebrach te advies van de Kamer betreffende de genoemde deelnota's. De thans gepubliceerde cijfers be treffende de analyse naar economische binding van hoofden van huishoudens, die zich hebben gevestigd in woningen gedurende de periode 1967 tot 1973, geven naar het oordeel van de Kamer steun aan het pleidooi om het crite rium van economische gebondenheid aan de regio als primaire maatstaf bij het toewijzingsbeleid te hanteren Van hen werkt namelijk 55% in de regio Amersfoort, 7% in de re gio Utrecht, 24% in overig Utrecht en 14% in overig Nederland De Kamer kan instemmen met de beleidslijn van het College van B. en W. van Leusden op het vlak van de werk- geegenheid, wat neerkomt op een stre ven naar een omvang van het aantal arbeidsplaatsen ter grootte van ten minste 50% der beroepsbevolking. Bij de omrekening van die beleidslijn inde behoefte aan werkterreinen wordt ech ter een kritische kanttekening ge plaatst In de nota van de gemeente wordt namelijk gesteld, dat aan terreinen als Princenhof een grote behoefte is, gezien de beperkte vestigingsmogelijk heden in de nabijheid. Reden waarom er rekening moet worden gehouden met een uitbreiding van „stuwende" werk gelegenheid in Leusden die uitgaat bo ven het niveau, dat nodig is om de doel stelling te bereiken van een aantal arbeidsplaatsen tenminste gelijk aan 50% der beroepsbevolking, aldus de nota. De Kamer van Koophandel is van me ning, dat het niet aangaat van aan vankelijk uitgestippelde beleidslijnen, gezien bepaalde ontwikkelingsmo gelijkheden, vervolgens af te wijken. „Op die wijze zou een doorkruising van het - ook door het College voor gestane - intergemeentelijk gekoör- dineerde beleid op het vlak van het werken kunnen ontstaan." Een her bezinning op dit vlak wordt door de Kamer bepleit.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 1