Maarten 't Hart exposeert een dag in Leusden/Zuid Aktie- komité Leusden vraagt koliek- tanten Nieuw programma goed ontvangen POLITIEK CAFé IN LEUSDEN Raad Leusden CABARET „NEECLICHEE": komt bijeen met algemene beschouwingen GEVEN VOOR LEVEN INITIATIEF VAN P.L ..SS AGENDA EMEENTE LEUSDEN Verloren en gevonden Gemeente Leusden LEUSDER KRANT Voorzijde Oude school te Leusden. Molen te Kallenbroek. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Na verschillende ireo te hebben geëxposeerd buiten gemeente (onder meer in Rhenen Hengelo) exposeert de Leusdenaar lurlen 't Hart op zaterdag 2 novem- i.s. in de zeilmakerij van zijn >r aan de Ooievaarshorsterweg in «den/Zuid. Deze ééndags-teotoon- ItOiog zal worden gehouden in een (improviseerde ruimte maar het (ft de geïnteresseerde Leusdenaar ieder geval de kans om kennis te uien met het werk van deze artistie- plaatsgenoot. Veel van vijftig tot fsüg werken zijn in Leusden en om- mog tot stand gekomen en hebben Het oude bovenmeestershuis met achterzijde van school te Leusden. Stilleven met aardappels. 'VEN VOOR 1AM: IRES: 'toortedatum orkeur wijk: LEVEN - p/a Zwarteweg 14 deze omgeving tot onderwerp. Bij een vorige gelegenheid hebben wij reeds ana wij reeds aandacht aan Maarten 't Hart en zijn werk besteed, zodatLeus- denaren, die toch al niet zo verwend worden met exposities, reeds een in druk kunnen hebben van het werk van deze jonge kunstenaar en van de gele genheid gebruik kunnen maken om het allemaal zelf te gaan zien. Tekening, etsen en enkele schilderijen In to taal 50 tot 60 werken. Te zien op zaterdag 2 november a.s. van tien uur 's morgens tot acht uur 's avonds. De ingang is aan de achterkant van het gebouw (Van de redaktie) LEUSDEN - Vanavond komt de raad van Leusden weer bijeen in de raad zaal. De vergadering, die om half acht begint, zal zich niet alleen bezig houden met de normale agenda, maar tevens met de algemene beschouwin gen op de begroting 1975. Het antwoord van burgemeester en wethouders op de ze beschouwingen kan men verwachten op volgende week maandagavond, wan neer de raad opnieuw bijeenkomt. Mocht men maandagavond d° begrotingsbe handeling nog niet hebben afgerond, dan gaat men dinsdagavond verder. Geïnteresseerden in het wel en wee van Leusden kunnen nu hun hart op halen. De agenda voor donderdagavond (vanavond dus) is als volgt: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Ingekomen stukken. 4. Notulen 5. Verhoging subsidie commissie ka mermuziekconcerten Leusden. 6. Vaststelling verordening commis sie onderwijs. 7. Vaststelling bedrag per leerling ex art. 55 bis der L.O.-wet 1920, voor het jaar 1975 8 Onderhandse aanbesteding bouw 2e scholencomplex in ..Alandsbeek". 9. Onderhandse aanbesteding verbete ring kantine Burgemeester Bui- ningpark. 10. Verlenging dienstverband hoofd leidster openbare kleuterschool. 11. Straatnaamgeving gedeelte Land weg. 12. Voorrangsregeling op de Noorder inslag en aanleg zebra Middenweg. 13. Overeenkomst inzake verlegging en verbreding spoorwegovergang Leusbroekerweg. 14. 49e begrotingswijziging 1974 van de algemene dienst: kredietver betering centrale schaftruimte ge meentewerken. 15 Raming diverse grondverkopen: 18e wijziging 1974 van het grond bedrijf en de 50e wijziging 1974 van de algemene dienst. 16. Begroting 1975. algemene beschou wingen. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. man/vrouw LEUSDEN - In hetzelfde jaar, waar in het Koningin Wilhelmina Fonds 25 jaar bestaat, jubileert ook de in 1924 opgerichte NCRV. Bij de viering van dit dubbeljubileum KWF/NCRV is be sloten iets konkreets aan het jubileum te verbinden, iets, dat voor alle Neder landers van betekenis is Het ligt - gezien het werkterrein van de KWF - voor de hand meteen te denken aan de kankerbestrijding. In de week van 25 tot en met 29 november 1974 wordt een nationaleak- tie gehouden onder het motto „Geven voor Leven" Bij de besteding van de opbrengst zal het hoofdaccent worden gelegd op de bestrijding van kanker bij jeugdigen. De projecten vragen een be drag van veertig miljoen gulden Wilde aktie slagen, dan zullen de organisato ren een beroep moeten kunnen doen op een groot aantal vrijwilligers. Maar dan is er ook een grote kans op sukses: de optimale stimulering via radio en televisie plus de massale inzet van plaatselijke mankracht zijn een uitstekende basis voor het wel slagen van deze aktie, die een echte stap vooruit zal betekenen voor de volksgezondheid. En daar hebben wij, ook in Leusden, jong en oud, belang bij. De taak van het aktie-komité in Leus den zal primair zijn het werven van een leger kollektanten, opdat op 25 novem ber a.s. ieder gezin tussen 19.00 en 20.00 uur persoonlijk een giftenenve- loppe met folder wordt uitgereikt en deze vervolgens op 29 november, even eens tussen 19.00 en 20.00 uur weer wordt opgehaald De eerste oproep van hetaktiekomité Leusden (aan een aantal verenigingen) heeft slechts een beperkt resultaat opgeleverd Het gaat om een groot aantal kollektanten die zowel op 25 november als op 29 november in de aangegeven periode beschikbaar zijn - Leusden-centrum: 175 kollektanten - Leusden-zuid 80 kollektanten - Achterveld 70 kollektanten Op de inwoners van Leusden wordt een dringend beroep gedaan zich op te geven als kollektant Kollektieve opgaven kunnen worden gedaan bij de sekretaris van het aktie- komité, p/a Zwarteweg 14, Leusden- centrum (03496-1246, toestel 131). Doet u mee? Stuur dan onderstaande bon voor 5 november naar het aktie- komité! Ernst en luim met toch nog enkele cliché's ÉssiÈt m De caberetgroep „Neeclichee". van „Neerlands hoop in bange dagen" en de eigenlijke hutsels na de pauze waren niet allemaal even geslaagd. Een cabaretgroep (amateur of profes sional) zou eigenlijk ïmitaite moeten vermijden tenzij de imitatie beter is dan het origineel. Een ander toevoegsel. „Blues", ge zongen door Allard Teune en pianist componist Paul Poulissen, was op zich wel aardig, maar de tekst kwam erg rauw en hard over, waardoor het he laas onverstaanbaar werd. (een betere microfooninstelling kan hierbij veel verhelpen). Het optreden van een „or kest" met piepbeestje en speelgoedpia no en allerlei ander niet zo erg muzikaal spul. zou beter kunnen. Ook dit onder deel stond niet op het programma en leek ons nog niet uitgebalanceerd ge noeg. Het totale programma was echter op behoorlijk niveau en we hebben ons vrijdagavond dan ook lekker ontspannen geamuseerd en dat is iets, wat men niet van elke cabaretgroep kan zeggen. Het publiek dacht er blijkbaar net zo over, want het applaus na afloop loog er niet om, ook al is bekend, dat scholieren over een extra groot volume beschik ken wanneer het er op aankomt als supporters op te treden. In dit geval was de ovatie terecht. Bert Vos. AMERSFOORT - Vorige week vrij dagavond beleefde het nieuwe program ma van het cabaret „Neeclichee" in het Grand Theater haar première voor een overvolle zaal. Ruth Walter, Marry de Koning, Jan de Koning, Allard Teune en Paul Poulissen kregen terecht na af- lop een daverend applaus van het enthou siaste, deels jeugdige publiek. Toch heeft de groep hun naam niet helemaal eer aan gedaan. „Neeclichee" is het etiket dat ze op bun programma hebben geplakt en dat zou impliceren, dat het ontdaan zou zijn van alle cliché's. Dat was niet helemaal het geval. Zelfs de naam „Vietnam", een kreet die enkele jaren aktueel was, maar nu voltooid verleden tijd, viel in één van de programma-onderdelen en dan denk je toch sterk aan een „cliché". Maar goed, in het algemeen hebben we bewondering voor de inventiviteit en spontaniteit van de grotendeels uit on derwijzers en onderwijzeressen be staande amateur-cabaretiers, louter voor hun plezier de moed hebben om een dergelijk programma te brengen. Want moed is daarvoor wel nodig. Het is geen eenvoudige opgave om een goed caba retprogramma te brengen. Cabaret wordt wel vaak beschreven als klein kunst, maar het mag best met een grote K geschreven worden. „Neeclichee" heeft gelukkig de beschikking over een goede tekst schrijver (de Leusdenaar en lei der van de groep Jan de Koning) en daar mag zij blij mee zijn, want ieder programma staat of valt met de tekst ook al zijn de uitvoerenden nog zo goed De Ko- nig verstaat de kunst om met woor den te spelen op een manier, die soms doet denken aan mensen als Toon Hermans. Niet dat wij een dergelijke vergelijking direkt wil len trekken, maar het was gewoon duidelijk, dat de teksten het óók voor een deel gemaakt hebben. De onderdelen werden vlot achter elkaar gebracht met enkele stevige uitschieters, zoals Allard Teune in de rol van voorzitter van de harmonie- vereniging „De Volle bloas" (O jeee'), Marry de Koning en Ruth Walter met „Ri-ant", Jan de Koning bij Beate Uhse's sexshop op bezoek. Allard Teune als kampeerder en tenslotte het finalenummer: Damesvoetbal (met de Ajaxtietjes). Het milieu kreeg een behoorlijke ruimte in het programma en het moet ons van het hart, dat juist deze se rieuze onderwerpen minder aandacht kregen van het publiek. Bewondering hebben we voor de liedjes uit het pro gramma Een goed cabaretprogramma dient de gezongen teksten in een goede dosering door het hele programma te weven en dat is hier in ieder geval wel gebeurd. Met goede teksten en in veel gevallen aantrekkelijke muziek. Hoewel een beetje meer variatie in sommige melodieen ook geen kwaad kan. De „hutsels" (niet op het programma geplaatst), vonden wij minder geslaagd. In de eerste plaats leek de aankondi ging wat teveel op soortgelijke nummers Jan de Koning heeft inkopen gedaan in de sexshop van Beate Uhse in de Kalverstraat LEUSDEN - Breng de politiek dichter bij het volk, maak de mensen meer politiek bewust! Ziedaar een wens die ongetwijfeld in alle partijen zal leven. De massa-media, pers, radio en tele visie proberen dit te doen; hier in Leusden vervult de Leusder Krant haar taak hierin voortreffelijk. Toch vraagt men zich af, in hoeverre zij daarin slagen. Daarom zoekt men naar andere middelen; één daarvan is het politiek café. Om ook hier in Leusden de po litiek wat meer open te gooien en dichter bij de mensen te brengen, heb ben de gezamenlijke partijen van Pro gressief Leusden, P.v.d.A, D'66, P.P.R. en P.S.P., besloten te beginnen met een politiek café. Het algemeen doel is boven reeds aangegeven; men kan het ook aldus formuleren: meer contact en communicatie. In ons geval contact en communicatie tussen raads leden en fractie aan de ene kant en partijleden aan de andere kant; maar ook regelmatig contact en com municatie tussen de vier progressieve partijen onderling en vooral ook de mogelijkheden voor alle Leusdenaren, voor politieke mede- en tegenstanders en alle belangstellenden, om persoon lijk kennis te maken met de practische politiek op plaatselijk vlak en met de diverse politici in levende lijve. En dit alles, niet in vaak dorre en droge vergaderingen, maar in onge dwongen bijeenkomsten in de gezelli ge sfeer van een café, persoonlijke ontmoetingen dus aan de bar of in een hoekje rond een tafeltje onder het ge not van een lekker glas bier De progressieve partijen hopen op deze manier de plaatselijke politiek wat dichter bij haar eigen leden en alge meen bij het publiek te brengen. Want iedereen die belangstelling of vragen heeft, is van harte welkom. Ze kunnen daar de raadsleden niet alleen maar ook bestuur en leden van deze par tijen ontmoeten in een ontspannen sfeer De eerste bijeenkomst van het po litiek cafe zal heel bijzonder een plaat selijk karakter hebben; het zal speciaal een presentatie zijn van de drie raads leden Mandemaker, van Spaendonck en Reichert en tegelijk een kennisma king en ontmoeting met deze heren, waarvan men vaak alleen maar de namen in de krant leest. Toch kunnen ook andere zaken aan de orde komen die verder reiken dan de grenzen van Leusden. problemen op het regionale, landelijke, Europese en mondiale vlak Want tenslotte maken ook wij in Leusden deel uit van een groot geheel, van regio en land, van continent en heel de wereld. Bij een latere gelegenheid wordt ook aan wat speelsere vormen ge dacht, een simulatiespel bijv. van een Leusdense raadsvergadering of een kort geding over een heet Leusdens hangijzer. Tevens denken zij op deze wijze ook als platform te kunnen die- LEUSDEN C Woensdag 30 oktober: 20.00 uur Ker kelijk Centrum, Asschatterweg. Interkerkelijke Vrouwen kontakt- groep. Onderwerp „Israël." Elke Donderdag: U.V.V. senioren-so ciëteit. Gezellige middag voor oudere inwoners van Leusden- Centrum in de kantine van de sporthal in Groenhouten. Van 14.00-16.30 uur Elke maandag: Herv -Ger Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar, van 18.30-19.45 in het witte gebouw tje achter de Til (Bavoortseweg). Vrijdag 25 oktober: „De Til" geopend van 19 00-22.30 uur Zaterdag 26 oktober: „De Til" dans avond. Aanvang 20.00 uur. Zondag 27 oktober. „De Til", dans- middag. Aanvang 14.00 uur Dinsdag 29 oktober: ,,'t Ros Beyaart" Kaartavond 19.30 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 24 oktober Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwassenen en kinderen. Arnhemseweg 83. Vrijdag 25 oktober: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Uitsluitend voor volwassenen. Arnhemseweg 83. Zaterdag 26 oktober: Viering van de 10.000ste oppasbeurt Jubileum avond voor alle oppassers. Dinsdag 29 oktober: U.V.V. Senioren- Societeit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden- Zuid in hetklubgebouw van „Roda" aan de Bavoortseweg van 14.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 29 oktober: 20.00 uur Dorps kerk Arnhemseweg Konsert door de Gospelgroep „Reformation" on der leiding van Minny Vis-Klein- jan, medewerking verleent het koor „Hamersveld" onder leiding van de heer Broekema en de 4de klas van de Christelijke Basisschool „Hamersveld". Donderdag 31 oktober: 19.30 uur in Grote Zaal van Pon Bingo-avond voor alle senioren van Leusden, onder leiding van de heer Punt Zondag 3 november: 15.00tot 17.00uur Kreatieve middag in ,,'t Tref punt" voor 12- tot 16-jarigen. Verwerking van het in het bos ver zamelde materiaal. Bijeenkomst georganiseerd door de Hervormde Gereformeerde Jeugdraad. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-^uid, telefoon 03490-18134 (Behalve op de jubileumdag zaterdag 26 oktober) EXPOSITIES LEUSDENAREN Marguerithe Prakke, Galicie 27, Leusden-Centrum, telef 03496-1851, exposeert wandkleden van zaterdag 26 oktober tot en met woensdag 20 no vember, in „Galerie Valk", Valke straat 31, Amersfoort, tel. 03490- 34756. Geopend- dinsdag tot en met vrijdag: 13.00 tot 17.00 uur; zaterdag: 11.00 tot 18.00 uur. FILMAGENDA AMERSFOORT nen voor bijv wijkverenigingen of ak- tiegroepen die daar hun wensen ken baar kunnen maken of hun grieven kwijt kunnen. Rest nog te vermelden waar en wanneer de eerste bijeenkomst van het politiek café zal plaats hebben. De plaats zal zijn het restaurant „Nieuw Leusden" te Leusden-C., aan de Bie- zenkamp en de tijd: vrijdagavond 8 november a.s., begin 20.00 -20.30uur. Wat de datum betreft, algemeen zal men trachten, deze bijeenkomsten van het politiek café te houden zo spoedig mogelijk na een raadsvergadering; evalueren is altijd een nuttige bezig heid! De progressieve partijen hopen op deze avond velen, eigen leden zowel als andere belangstellenden, te mo gen begroeten. VERLOREN Groen etui. met Parker ballpoint en passer, portemonnee met 2 ritsslui tingen, inhoudende enig geld. WEGGELOPEN Wit-grijze kater, 3 a 4 maanden oude lapjeskat GEVONDEN Gouden damesring. AAN KOMEN LOPEN Rood-witte poes. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid, te. 03490-12141 GEVONDEN Een rood portemonneetje met in houd Aragon 3, Leusden-Centrum AMERSFOORT - Bioscoopprogram ma in de speelweek van donderdag 24 oktober tot en met woensdag 30 oktober 1974 GRAND THEATRE Vrijdag t/m dinsdag: „The sound of music", a l. Donderdag 24 oktober, aanvang 20.15 uur: Fons Jansen met „Kwartetten". Woensdag 30 oktober, aanvang 20.15 uur Het Internationaal Folkloristisch Danstheater Artistieke leiding Fer dinand van Altena STUDIO G (Boven in het Grand Theatre) Aanvang 2 15, 7 00 en 9.00 uur, zondag. 2.15, 4.30, 7.00 en 9.00 uur: „Amarcord", 14 jaar. CINEMA AMICITIA Donderdag t/m woensdag: „SPYS", 14 jaar. Vrijdagavond, aanvang 23.45 uur: „The birds", 18 jaar Kindervoorstelling, donderdag en vrijdag 2.00 en 4.00 uur; zaterdag middag 2.00 uur. Zondag 12.00 en 14 00 uur; woens dagmiddag 2.00 uur: „Batman", a.l. CITY THEATER Alleen donderdag: „Het rode kaper schip", 14 jaar. Vrijdag t/m woensdag: „Duel der gele giganten", 18 jaar Vrijdagavond, aanvang 23.00 uur: „Ik wil het overal met je doen", 18 nar. Zaterdagavond, aanvang 23.45 uur, nachtvoorstelling: „Superfly", 18 jaar. AANVANGSTIJDEN Grand Theatre: Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. Studio G: Dagelijks 2 15, 7 00 en 9 00 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.00 uur Cinema Amicitia: Zaterdag en woens dag. 6.45 en 9.15 uur; zondag: 4.15, 6.45 en 9.15 uur; overige dagen. 2.00, 6.45 en 9.15 uur City Theater: Zaterdag 2.00, 6.45 en 9.15 uur; zondag. 2.00, 4 15, 6.45 en 9.15 uur, overige dagen: 2.00 en 8.00 uur.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3