Noorderinslag en Middenweg worden geheel voorrangsweg Overzicht scholenbouw isiduna gaat ledenwerf- aktie houden: wie blaast een partijtje mee? Onderhandse aanbesteding bouw 2e scholencomplex Commissie kamermuziek- concerten Leusden wil aktiviteiten spreiden Deel Landweg wordt Dissel Oproep voor goede kleding IN ALANDSBEEK: Ingezonden: VOORSTEL TOT VERHOGING SUBSIDIE LEUSDER KRANT deeld te worden over de diverse scho len. Deze toename van het aantal leer lingen kan zonder meer worden opge vangen op de bestaande scholen rondom de wijk „Rozenboom", zodat het niet noodzakelijk is om hiervoor tijdelijke voorzieningen te realiseren. Resumerend kan er derhalve wor den gesteld dat tot het tijdstip van uit voering der 2e fase de navolgende tij delijke voorzieningen dienen te worden gerealiseerd: 1. In de wijk „Alandsbeek" kunnen geen tijdelijke voorzieningen worden gerealiseerd. De benodigde lo kaalruimte kan gevonden worden in het alsnog te bouwen 2e scholencomplex in ..Alandsbeek". 2. In de wijk ..Groenhouten" zijn in concreto noodzakelijk, rekening hou dend met de opvangmogelijkheden welke er thans zijn. 5 lokalen voor het lager onderwijs en 1 lokaal voor het kleuter onderwijs Hiervan dienen in 1974 nog minimaal één lokaal voor het lager on derwijs en één lokaal voor het kleuter onderwijs gerealiseerd te worden Voor 1975 zal de toeloop van de leerlingen nauwkeurig gevolgd moeten worden, zo dat voorkomen wordt dat er teveel tij delijke voorzieningen gerealiseerd worden Tevens kan in 1975 naar ver wachting ook gebruik worden gemaakt van de twee lokalen achter het St Ansfridusgesticht en het hierbij ge plaatste mobiele lokaal aan de Noor derinslag De inhoud van dit overzicht is even eens besproken in de vergadering van de Gemeenschappelijke Schoolraad Leusden en de Commissie Onderwijs. In de Commissie Onderwijs werd nog opgemerkt of het niet zinvol is om ten aanzien van de klassebezetting uit te gaan van 30 leerlingen zowel bij het kleuter- en het lager onderwijs Wordt deze norm van 30 als klasse bezetting toegepast, dan beziet men dat het in de prognose van geen in vloed is Het betekent n 1. dat in de wijk Groenhouten in totaliteit ongeveer lokaal voor het lager onderwijs méér nodig is, terwijl de behoefte aan lokalen voor het kleuteronderwijs zich niet wij zigt. De eventueel meerdere behoefte aan lokaal bij het lager onderwijs, maakt voor de periode tot medio 1977 weinig of geen verschil, aangezien thans ook niet overzien kan worden of de gemiddelde woningbezetting van 4 wel gehaald wordt. Tevens zal de prak tische situatie zijn, dat de klassebezet ting hoger is dan 30 leerlingen, aldus b. en w in een overzicht aan de raad LEUSDEN - In het bestemmingsplan „Alandsbeek" kan binnen korte tijd begonnen worden met de bouw van het tweede scholencomplex. Genoemd scho lencomplex is het laatste permanente schoolgebouw, hetwelk op grond van de uitbreiding le fase van de gemeente Leusden gerealiseerd zal worden. Tot het moment dat meer concrete gege vens bekend zijn over de toekomstige uitbreiding van de gemeente Leusden zal derhalve de opvang van leerlin gen moeten geschieden in tijdelijke voorzieningen. Een en ander is uitge werkt in een nota „Scholenbouw", (zie elders in dit nummer). Uit deze nota valt eveneens af te leiden dat de bouw van dit scholencomplex in „Alands beek" in hoge mate urgent is, aangezien dit nog de enige mogelijkheid is om in deze wijk de leerlingen op te vangen. Het is derhalve noodzakelijk dat dit scholencomplex uiterlijk 1 augustus 1975 in gebruik kan worden genomen, zo schrijven b. en w. aan de raad. Het eerste scholencomplex in „Alandsbeek" is gebouwd door het Scholenbouwteam „Midden Holland" te Waddinxveen Door het plaatselijk bouwteam zijn indertijd aanbevelingen gedaan met betrekking tot de bouw van permanente scholen in Leusden-cen- trum Dit heeft er in geresulteerd dat in het bestemmingsplan „Groen houten" de beide scholencomplexen zijn gerealiseerd door de N V. Sleutel- bouw te Rotterdam In het bestemmingsplan „Alands beek" werd uitgegaan van scholencom plexen te bouwen door het Scholenbouw team „Midden Holland" te Wad dinxveen Zoals reeds werd vermeld, is de bouw van het eerste scholencom plex in „Alandsbeek" inmiddels vol tooid. De bouw van dit scholencomplex is tot volle tevredenheid uitgevoerd. Aan het scholenbouwteam „Midden Hol land" is gevraagd om voor het tweede scholencomplex een schetsontwerp met bijbehorende prijsaanbieding te willen indienen Dit schetsontwerp - waarmede de commissie onderwijs zich akkoord heeft verklaard - ligt voor u in het raadsdossier ter inzage Het schoolgebouw is vrijwel identiek aan het eerste scholen complex in „Alandsbeek" en omvat een geinte- greerd schoolgebouw bestaande uit 6 lokalen voor het lager onderwijs en 2 werklokalen, alsmede 1 speellokaal voor het kleuteronderwijs De prijsaanbieding beloopt een be drag van f 1.209.370.- (incl BTW). Hieronder zijn dan niet te rekenen de kosten vooreerste inrichting, de grond- kosten en de legeskosten voor de bouw vergunning. De prijsaanbieding is ge baseerd op de huidige lonen, mate- riaalpnjzen en B T W Deze offerte is, gelet op de huidige bouwprijzen, alleszins redelijk. De on derhavige school is opgenomen in de serie van het scholenbouwteam „Mid den Holland" te bouwen scholen Dit biedt als voordeel dat de bouwplannen reeds zijn besproken met de bouwkun dige hoofdinspectie, waardoor de ver eiste goedkeuring spoedig verkregen kan worden. Bovendien is de bouwtijd van een dergelijke school - aangezien het systeembouw betreft - slechts zes maanden. B. en w. adviseren de raad dan ook de bouw van een tweede scholencomplex in het bestemmingsplan „Alandsbeek" onderhands aan te besteden aan het scholenbouwteam „Midden Holland" te Waddinxveen. Ons kantoor te Leusden/C is op werkdagen geopend van 10-12 en van 14 tot 16 uur. LEUSDEN - De Commissie voor Ka mermuziek te Leusden heeft aan het college van b enwkenbaargemaakt.dat zij van plan is de opzet van de jaarlijks in Leusden te houden concerten te wij zigen om de kwaliteit van de uitvoerin gen alsmede de belangstelling van het publiek tot grotere hoogte te stuwen. De belangstelling van de zijde van de in woners van deze gemeente voor deze concerten is tot nog toe matig gebleken, hetgeen voor de Commissie aanleiding is geweest een andere opzet tsover- wegen. Met de Commissie zijn b en w van mening, dat er in de gemeente Leusden wellicht meer interesse is voor zulke cultuur-manifestaties dan tot nu toe in bezoekersaantal is uitgedrukt. Mede met het oog op het bestemmen van oude boerderijen voor sociaal- culturele doeleinden ligt er een terrein voor het gemeentebestuur om het con cert- en kamennuziekgebeuren te sti muleren en mede vorm te geven Om tot die andere opzet van de jaar lijkse concerten te komen, heeft de Commissie voor Kamermuziek te Leus den voorgesteld- 1 een meer geschikte accommodatie te zoeken, waar de twee jaarlijks te houden kamermuziekavonden kun nen plaatsvinden, 2. een abonnement samen te stellen van zes kamermuziekconcerten, die behalve in Leusden tevens in Barne- veld en in Renswoude zullen gehou den worden en wel onder de naam „VALLEI-CONCERTEN" (mede daardoor kan een betere kwaliteit nagestreefd worden, waarbij overi gens losse kaartverkoop mogelijk blijft), 3 voor goede publiciteit zorg te dra gen. onder meer via de Leusder Krant Teneinde een meer totaal program ma en een betere kwaliteit van de Ka mermuziekconcerten te kunnen reali seren en daardoor misschien een gro tere toeloop van de Leusdense bevol king. vraagt de commissie aan het ge meentebestuur een garantiesubsidie te willen toezeggen van f500,- per con cert in deze gemeente, hetgeen voor jaarlijks twee te houden concerten neer komt op een bedrag ad f 1.000,-. Een zelfde bedrag wordt door de commissie aan het gemeentebestuur van Barneveld gevraagd, terwijl ook de gemeente Renswoude benaderd zal worden voor financiële steun. In de begroting voor 1974 was en in de ontwerp-begroting voor 1975 is een subsidiebedrag geraamd van f25,- per uitvoerend musicus per concert en een onkostenpost van f300,- voor twee con certen, derhalve een totaal-bedrag van f500,-. Het nieuwe voorstel houdt een verdub beling in van de te verlenen subsidie, wat b en w gerechtvaardigd lijkt vanuit het perspektief van de nieuwe opzet, zoals door de commissie is voorge steld. Ww willen b en w de verdubbe ling van de toe te kennen garantiesub sidie vooralsnog voor één jaar laten gelden. De commissie financiën is hierover gehoord. De beslissing is vanavond aan de raad. LEUSDEN - In de raadsvergadering van 22 februari 1973 zijn o.a. aan de wegen, gelegen in het plan Groenhouten straatnamen gegeven. Zo is aan de in het plan gelegen ring weg de naam „Landweg" gegeven. Deze Landweg is op twee plaatsen van af de Hamersveldseweg toegankelijk. Het meest zuidelijk gelegen gedeelte loopt tot „Dissel" en buigt zich dan verder in zuidelijke richting af. Gebleken is dat het gedeelte van Hamersveldseweg tot Dissel aanlei ding geeft tot verwarring. Het sugge reert één en dezelfde weg te zijn. B en w stellen de raad voor de naam Landweg wat betreft het gedeelte van Hamersveldseweg tot Dissel te wijzi gen in Dissel. LEUSDEN/CENTRUM - Reeds eer der heeft de raad besloten om voor het westelijk van de Torenakkerweg ge legen gedeelte van de Noorderinslag een voorrangsregeling in te stellen. Naar de mening van b en w kan voor het ooste lijk gelegen gedeelte tussen Torenak kerweg en daarop aansluitend een ge deelte van de Middenweg ook een voor rangsregeling worden ingesteld. Door de voorgestelde maatregel krijgt de doorgaande route Noorder inslag - Middenweg voorrang. De weg markering op de splitsing Noorder inslag - Middenweg zal zo worden aan gebracht, dat een voor de weggebrui ker duidelijke geleiding zal ontstaan. In dit kader dient tevens op de Midden weg een voetgangers-oversteekplaats te worden aangelegd (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) In het kader van de Vredesweek in september j.l. werd door de Inter- Kerkelijke Vredes werkgroep (I K.V. werkgroep) en de Jeugddienstcommis sie van de Ger. en Ned. Herv. Kerk een interkerkelijke dienst georgani seerd met als thema „Bevrijding". Na afloop van deze dienst was een uit gebreid gesprek met de voorganger ds. Cloete uit Zuid-Afrika. Tevens ver toefde in ons midden ds. Masamiza en zijn vrouw, een Bantoe predikant die voor 3 weken in Nederland verbleef, en die eveneens te gast waren in onze gemeenschap in het weekend rondom de Vredesmarkt en de Interkerkelijke dienfct. Deze ontmoeting met de bei de Zuidafnkaanse predikanten blijft velen van ons nog helder in her innering. De I.K.V werkgroep van Leusden wil nu proberen om aan de oproep van de beide predikanten gehoor te geven om daarmee onze gevoelens tot uiting te brengen van verantwoordelijkheid, menselijke bewogenheid en solidari teit. Deze oproep is tweeledig: „1. Help ons aan kleding 2. Vertrek hulp door een zwarte Afri kaan op jullie kosten in Nederland te laten studeren" Terwijl we ons gedegen zullen moeten informeren en beraden over alle mo gelijkheden van een studiebeurs kunnen we nu al een korte kledmgaktie op touw zetten Kleding opsturen is niet zo'n probleem. In ieder gezin schakelt men in deze tijd over van zomer naar winterkleren. Wellicht dat er kleding bij is die de moeite waard is weg te geven Brengt u die dan zaterdag 2 nov. 1974 tussen 10.00 uur en 17.00 uur naar de volgende adressen; - Stadhouderslaan 5, te Leusden-Zuid - Bohemen 11, te Leusden-Centrum - Klooster van de paters Franciscanen te Stoutenburg. Het gaat om winter- en zomerkleding. We moeten voor iedere 10 kg. een por to betalen van f 18,50. Het gaat dus niet alleen om kleding maar ook om geld voor de verzending ervan. Het ligt in de bedoeling in de week volgend op 2 november alles m te pakken, te wegen en te verzenden naar de gemeente van ss. Masamiza in Worcester. Waarschijnlijk komt de zending nog met Kerstmis op de plaats van bestemming. U begrijpt dat deze aktiviteit de minst moeilijke kant is van de oproep van de Zuidafrikaanse pre dikanten. Meer van onze offervaardig heid zal gevraagd worden als we gestal te geven aan het tweede deel van de oproep Hiervoor zullen we moeten zoe ken naar wegen die bewandeld kunnen worden en zullen we bij elkaar moeten peilen of inderdaad bij ons die offer vaardigheid bestaat. de I.K.V.-werkgroep Leusden. ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. der bevolking 1512. De deelname aan het basisonderwijs bedraagt 11% van 1512 is 167 leerlingen. Deelnameaande kleuterscholen 1/3 van 167 is 56 kleu ters De totale behoefte aan lokalen voor het lager onderwijs bedraagt 167 33 (klassebezetting) is 5 lokalen en voor het kleuteronderwijs 56 34 is 2 lokalen. De situatie in „Alandsbeek" is momenteel als volgt: het nieuwe scholencomplex is in gebruik bij het openbaar lager- en kleuteronderwijs en bij het Prot. Chr lager onderwijs De twee mobiele lokalen op de hoek Asschatterweg/ Middenweg zijn in ge bruik bij het Prot. Chr. kleuteronder wijs. Thans worden alsnog twee mobiele bijgeplaatst, waarvan er één in gebruik gaat worden genomen door het openbaar kleuteronderwijs en één lokaal door het Prot. Chr. lager onderwijs. Hiermee zijn de mogelijkheden wat betreft tijdelijke voorzieningen in „Alandsbeek" uitgeput, aangezien er geen grond meer beschikbaar is voor deze tijdelijke voorzieningen De be hoefte aan 5 lokalen voor het lager on derwijs en 2 lokalen voor het kleu teronderwijs, kan derhalve alleen op gevangen worden in het alsnog te bou wen 2e scholencomplex in „Alands beek". Naar verwachting zal dit scho lencomplex uiterlijk 1 augustus 1975 in gebruik kunnen worden genomen. Tot dat tijdstip zal getracht moeten worden om in de bestaande scholen accommodaties de leerlingen op te vangen. ROZENBOOM In het plan „Rozenboom" worden tot en met 1975 nog 80 woningen opgele verd. Dit betekent overeenkomstig eer der gemaakte berekeningen een toena me van het aantal leerlingen van de lagere scholen van 36 en voor de kleu terscholen van 12. Deze aantallen dienen dan nog ver- L.EUSDEN - In de vergadering van 29 november 1973 werd de raad een over- jitht aangeboden van de scholenbouw gedurende de periode oktober 1972 t/m member 1974. Genoemd overzicht had betrekking op de permanente school- wbouwen en vormde in feite de afronding van de scholenbouw gedurende de uit breiding le fase van onze gemeente. In dit overzicht werd er tevens van uit- jegaan, dat de uitbreiding 2e fase van de gemeente aansluitend zou plaatsvin- ien op de le fase, aldus b. en w. over de scholenbouw in Leusden-centrum. Nu echter bekend is, dat de uitvoering van de 2e fase langer op zich laten lichten, is het noodzakelijk, om na te gaan welke consequenties hieraan ver- tonden ziin inzake eventueel te realiseren tijdelijke voorzieningen op onder- lijsgebied. Aangezien het scholenbestand in Leusden-C. verdeeld is over een jrietal woonwijken c.q. voedingsgebieden, zullen deze ook afzonderlijk bekeken «orden. In tegenstelling tot bij eerder gemaakte prognoses wordt nu bij het maken no een prognose omtrent tijdelijke voorzieningen uitgegaan van een gemiddelde looingbezetting van 4 (in plaats van 3,2 bij permanente voorzieningen). Uit er- nriogscijfers is gebleken dat de gemiddelde woningbezetting van nieuwbouw lijken in Leusden ook 4 blijkt te zijn. Tevens kan thans een andere klassebezet- jjl worden gehanteerd n.l. 33 leerlingen bij het lager onderwijs en 34 kleuters bij bet kleuteronderwijs. GROENHOUTEN In de wijk Groenhouten worden van I augustus 1974 tot 1 januari 1975 nog ji3 woningen opgeleverd en in 1975 jjg 239. In totaal dus 442. Uitgaande ran een gemiddelde woningbezetting nn 4, bedraagt de toename van de bevolking in deze wijk 1768. De deel- üme aan de basisscholen kan gesteld «orden op 11% of 195 leerlingen. Deel de kleuters kan gesteld worden op 1,3 van 195 is 65. De totale behoefte uo lokalen voor het lager onderwijs draagt derhalve 195: 33 (klassebe- fctting) is 6 lokalen en voor het kleu teronderwijs 65 34 is 2 lokalen Voor de periode van 1-8-1974 tot en set 1975 zijn nog 6 lokalen nodig voor let lager onderwijs en 2 lokalen voor Ut kleuteronderwijs. Beziet men de g'intie concreet in „Groenhouten", rekening houdend met de voorzieningen iflke aanwezig zijn, dan kan de volgen- iiprognose worden gemaakt, a Voor het kleuteronderwijs zijn in kaal nog twee lokalen nodig. Hiervan ul één lokaal bestemd zijn voor het ?.K-onderwijs, die ook nog in 1974 geplaatst zal moeten worden. De JK kleuterschool in „Groenhouten" 5 van start gegaan in één lokaal per augustus j.l. Het openbaar kleuter- aderwijs heeft nog een opvangmoge- ifjbeid van 33 kleuters. De Prot. Chr. ieuterschool telt momenteel 62 kleu- rre, zodat hier weinig opvangmoge- jkbeden aanwezig zijn. Met het bij- Lütsen van mobiele lokalen voor het itfteronderwijs dient echter de nodige oorzichtigheid in acht te worden geno- i:0 Vooralsnog dient er van te worden Itgegaan dat één lokaal nodig is voor ft R K kleuteronderwijs in „Groen den" Hoe het aantal aanmeldingen Kir de kleuterscholen in 1975 zal Hopen dient wel nauwkeurig gevolgd worden b. Voor het lager onderwijs inde wijk „Groenhouten" zijn in totaal nog 6 lo kalen nodig Het openbaar lager onder wijs heeft vooralsnog nog een opvang- mogelijkheid van 50 leerlingen, hetgeen overeenkomt met ruim één lokaal Het Prot Chr. lager onderwijs is in de „Groenhorst" school van start gegaan met 163 leerlingen, zodat ook hier nog enige opvang mogelijk is. Het R K. lager onderwijs is thans in drie mobiele lokalen gehuisvest. Voor deze school dient er rekening mee gehouden te worden dat er in 1974 nog één lokaal nodig is. Resumerend mag er derhalve van worden uitgegaan, dat er in 1974 cgg minimaal twee mobiele lokalen bijgeplaatst dienen te worden in „Groenhouten" n.l. één lokaal voor het R.K kleuter- en één lokaal voor het R.K. lager onderwijs. Of er in 1974 nog één lokaal nodig is voor het Prot. Chr. lager onderwijs is twijfelachtig, Het verloop van de aantallen leer lingen zal zeer nauwkeurig in de gaten gehouden moeten worden, Voor 1975 zijn er in principe nog 3 lokalen nodig voor het lager onder wijs. Er zal echter hierbij tevens moe ten worden nagegaan of de andere scho len in Leusden-C. maximaal bezet zijn. Tevens dient er rekening mee gehouden te worden dat de Gereformeerde lagere school in 1975 waarschijnlijk haar nieuw schoolgebouw kan betrekken, zo dat de twee lokalen in het St. Ansfridus gesticht en het mobiele lokaal aan de Noorderinslag vrij komen Ook deze lo kalen kunnen dan weer gebruikt worden voor onderwijsdoeleinden ALANDSBEEK Van 1 augustus 1974 tot 1 januari 1975 worden in deze wijk 128 woningen opgeleverd en in 1975 nog 250. In to taal derhalve 378 woningen. Rekening houdend met een gemiddelde woning bezetting van 4, bedraagt de toename LEUSDEN - Het Leusder harmonie- welschap „Lisiduna" gaat nu een ktie voeren om méér muzikanten bij ur gezelschap te krijgen. De gele iwen zijn wat gedund: enkele leden ijn overleden, enkele leden zijn door elders in ons land werkzaam, heopengekomen plaatsen moeten weer 'iet worden, en „Lisiduna" doet een iroep, vooral op de jeugd van Leusden, a bij haar te komen spelen. Speel licht koper (klarinet, trompet, cor- Speel je net zware koper (bari- tuba, bas)? Sluit je dan aan bij Lisiduna". De instrumenten zijn er wr je beschikbaar. Je hoeft ze zelf aan te schaffen. heeft het afgelopen jaar vele akties gehouden, onder andere het geld bijeen te brengen voor nieuwe uniformen. En ook voor het Merhoud van de instrumenten. Dit is, zoals u allen weet, reeds bij kaar gekomen, en de nieuwe unifor- zijn in de maak. In het nieuwe *r hoopt „Lisiduna" haar winter- te geven in de nieuwe glan- mooie uniformen de aktie van „Lisiduna" gaat Wil „Lisiduna" groeiende en Miende blijven tot in lengte van da- dan zullen nieuwe muzikanten zich haar moeten aansluiten Dat ver- van die gelederen moet toch gemakkelijk kunnen in een gemeente als Leusden, waar een bloeiende mu ziekschool werkzaam is. Zouden dele raren van de muziekschool hun pu pillen niet eens kunnen stimuleren om bij „Lisiduna" in gemeenschappelijk verband te gaan spelen? Spreekt u er eens met de kinderen over, en vertelt u hun eens, hoe fijn het is om samen te musiceren in een groot ensemble „Lisiduna" doet een oproep aan de Leusdense inwoners om bij haar te komen spelen. Ook oud-leden van „Lisiduna" zijn van harte welkom Er is bij „Lisiduna" plaats zowel bij de majoretten, als bij de tam boers en de muzikanten U weet het: uniformen en instrumenten worden door „Lisiduna" aangeschaft. De kontributie voor de leden is zó aangepast, dat deze voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. De muziek lessen worden bovendien gratis ge geven. De repetities voor majoretten en tamboers zijn op de dinsdagavond van 19 00 tot 21.30 uur De muziekver eniging repeteert op vrijdagavond van 20.00 tot 22 00 uur. De repetities wor den alle gehouden in het gebouw van de speeltuinvereniging „Blijhof" in Leusden-Centrum, aan de Ausfridus- laan. Nieuwe leden, majoretten, tamboers, musici kunnen zich aanmelden op de repetitieavonden. Komt u allemaal eens vrijblijvend kijken op die avonden' Ook kunt u zich telefonisch opgeven bij: de sekretaris B. Duinsbergen, Arnhemseweg 86, telefoon 03498-3152 en de penningmeester W. J. Donse laar. Arnhemseweg 31, telefoon 03490- 17866. Laat u „Lisiduna" niet in de kou staan, en geeft u op als lid om te ko men musiceren! Vrijdagavond 18 oktober deed „Li siduna" mee aan een Taptoe, die werd gehouden op het gazon van het bejaar dentehuis in Scherpenzeel „Het huis in de weide" „Cecilia" uit Scherpen zeel, „DWS" uit Achterveld en het Leusdense „Lisiduna" bezorgden de bejaarden van dit tehuis en de vele belangstellende inwoners van Scher penzeel een vrolijke en kleurige muzi kale avond. De Leusdense majoretten en de tamboers deden ook mee. Het geheel stond onder leiding van de Leus dense dirigent F. H. P. Reijnen. „Lisiduna" speelt een belangrijke rol in vele festiviteiten, en zij wacht momenteel met groot verlangen op een groot aantal nieuwe muzikanten!

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5