Complete bibliotheek door college geweigerd Reinigingsrechten gaan toch omhoog te weinig aandacht voor College besteedt de jeugd Raadslid Kitselaar Begroting in kort bestek Pers verliet raadzaal uit protest tegen „gekkenwerk" AR EN WD TREKKEN (OPNIEUW) AAN DE BEL: Funktie oude boerderijen in twijfel getrokken Vervolg van de voorpagina BELASTINGVOORSTELLEN AANVAARD: LEUSDER KRANT De KVP zei in haar algemene be schouwing- ..Bij de Overige Welzijnszorgen spreken wij de hoop uit dat de door het college voorgestelde commissie van advies inzake culturele aangele genheden er snel zal komen en nuttig werk zal kunnen doen. We zijn het college erkentelijk dat zij deze sug gestie uit het KVP-verkiezingspro- gramma omtrent de stichting van een dergelijke commissie hebben overge nomen In het begin hebben we de Bi bliotheek even ter sprake gebracht, hierop willen wij toch nog wel even nader ingaan. Door het R.K. Kerkbestuur St. Jozef in Leus den-C. is aan 't college een aan bod gedaan om aan de Bavoort- seweg op grond en voor rekening van dit kerkbestuur een Algemene Bibliotheek te bouwen, die zou voldoen aan alle geldende eisen, welke aan zo'n gebouw gesteld mochten worden. Dit gebouw zon der enige beperkende voorwaarde als Algemene Bibliotheek aan de gemeente te verhuren. Bovendien waren in deze bouw vijf eenka merwoningen ingetekend voor al- twijfels, waar we t.z.t. nader op te rug zullen komen. De door U aangekondigde instelling van een commissie van advies inzake culturele aangelegenheden wordt door ons zeer toegejuicht We zouden haast zeggen: Beter laat dan nooit" Wat zijn de plannen met de oude school aan de Ooievaarshorsterweg? En heeft Uw college al plannen voor een nieuw ..Jeugdhonk Leusden- Zuid?" DE VVD: ,,De accommodatie voor het jeugd werk is thans niet. toereikend voor de aanwezige behoefte. Uitbreiding van activiteiten op dit terrein is niet mo- leenstaanden, dit ter leniging van de bestaande kamernood. Het plan is op een onbevredigende manier onder de tafel gewerkt, zo zelfs dat een gedeelte van het college nooit kennis heeft genomen van deze plannen; die zijn toegerust met complete tekeningen. Wat de situering van een biblio theek in een van de boerderijen van de gemeente betreft, daarop komen wij t.z.t. bij de behande ling van deze plannen zeker te rug De jeugd is er in de hele aanbie dingsbrief van het college een beetje bekaaid afgekomen We hadden van B en W in een gemeente zoals deze met veel jonge mensen wat meer aan dacht hiervoor verwacht We dachten dat er bij de jeugd nogal wat verlan gens en moeilijkheden waren. Om met de oorzaak van veel kwaad te be ginnen; het geld. Verdienen de jeugd verenigingen het onderhand niet om hun subsidie, die na 5 a 6 jaar op het zelfde niveau te hebben gestaan, eens flink verhoogd te zien worden? Is de Jeugdraad wel representatief voor de gehele jeugd van Leusden, is de volgende vraag die wij zouden stel len. Het is nl zo dat alle mensen die nu in de Jeugdraad zitten katho lieken zijn dit, natuurlijk per defi nitie al zeer objectieve mensen, doch of we ze representatief kunnen noemen voor de totale jeugd in Leusden. me nen we toch te moeten betwijfelen DE HEER KUIJPERS: ,,Wat de verbouwing en inrichting van de ..oude boerderijen" betreft dienen we ons een aantal dingen goed af te vragen - Zijn ze de dure verbouwingskosten nog wel waard? En hoe staat het met door rijk en provincie te ver strekken subsidies? Zitten we over een aantal jaren niet met bouwvallige objecten, die uiteindelijk toch tegen de grond moe ten? - Worden de functies voor deze boer derijen niet erg gezocht? - Dient er dienaangaande niet meer particulier initiatief te zijn? Zoals U merkt hebben wij zo onze gelijk. De komende periode zal hier aan zeer veel aandacht dienen te wor den besteed. Wij denken hierbij aan de opvang van de jeugd in Leusden-Zuid. nu gebleken is dat de ..Grote Kuip" hiervoor on geschikt is bevonden. Ook in Leusden-Centrum is uitbrei ding van opvangmogelijkheden dringend noodzakelijk. „De Til" zal een deel kunnen opvangen, maar dit is geens zins toereikend Voor de opvang van het open-jeugd werk; de na-schooltijdrecreatie, ont spanningsbijeenkomsten en cursus werk. zal nieuwe ruimte gezocht die nen te worden Ligt het in het voornemen van Uw College één of twee boerderijen die worden gespaard, te reserveren voor het jeugdwerk? De activiteiten in de culturele sec tor verdienen evenzeer de aandacht Vele terreinen liggen nog braak of behoeven stimulering en uitbreiding Ook hier zullen de gespaarde boer derijen enig soulaas bieden ten aan zien van het accommodatie-probleem Initiatieven uit de bevolking dienen gestimuleerd en gecoördineerd te wor den Nogmaals willen wij er bij uw Col lege op aandringen te komen tot spoe dige instelling van een commissie .culturele zaken" hetgeen reeds en kele malen door uw College is toe gezegd" WETHOUDER WOUDENBERG: WETHOUDER v. WOUDENBERG: Wethouder van Woudenberg (CHU) Met redelijke kosten kunnen de boer derijen voor het gestelde doel geschikt gemaakt worden. Voor de boerderijen in De Wetering en Alandsbeek kunnen subsidies worden aangevraagd bij CRM De hoogte van deze subsidies is af hankelijk van het doel en de aktivi- teiten die in deze boerderijen worden gehouden, bovendien ook van het in wonertal. Wat betreft de funkties, die door de werkgroep Oude Boerderijen zijn voorgesteld, kan alleen worden opge merkt. dat deze beslist niet ..gezocht" zijn, zoals de heer Kuijpers het stelt, maar het resultaat zijn van het onder zoek van de PUSW onder de bevol king, vastgelegd in het rapport: Oude boerderijen, nieuwe sferen. De werk groep bestaat uit een aantal burgers en er is met de wensen van de be volking terdege rekening gehouden. Het particulier initiatief komt verder aan bod, zodra de ruimte is verdeeld en de boerderijen in exploitatie wor den gebracht' De jeugd- en dat hebben verschil lende frakties naar voren gebracht- komt er maar bekaaid af in deze begroting De Grote Kuip aan de Ooie vaarshorsterweg is niet meer geschikt voor jeugdwerk, zodat Leusden/Zuid in feite z?nder een goed, algemeen jeugdgebou'.. zit. Wethouder van Wou denberg vond dat gebouw ook niet geschikt en het rapport van de Jeugd raad spreekt dan ook duidelijk taal ,.We moeten bekijken of een nieuw gebouw binnen de bebouwde kom van Leusden/Zuid kan worden gesticht. De stedebouwkundige zal zich over dit probleem buigen. Het is ook mo gelijk. dat de jeugd in één of twee boerderijen wordt ondergebracht in het tweede fase-gebied, boerderijen die nu nog niet in het rapport van de werkgroep zijn opgenomen. De oude school aan de Ooievaarshorsterweg kan dan gebruikt worden voor pad- vinderswerk of een handwerkclub" Verschillende raadsleden begrepen dat niet helemaal. Waarom niet direkt een boerderij ingericht voor de jeugd? zo wilden ze weten en waarom is de school aan de Ooievaarshorsterweg wel geschikt voor padvinderswerk en een knutselclub en niet voor ander jeugdwerk? Naar aanleiding van de algemene beschouwing van de KVP. waarin een nogal sterke aantijging aan het adres van het college inzake plannen vooreen bibliotheek van het R.K Kerkbestuur, merkte burgemeester Van der Post het volgende op: ,De feiten liggen iets anders dan door de KVP is gesteld. Ik vraag me af of dit soort zaken thuis horen ineen algemene beschouwing, maar ik wil deze zaak toch graag rektificeren Er is inderdaad een dergelijk plan aangeboden als door de heer vd Berg is gesteldDe desbetref fende gemeentelijke diensten stonden er in eerste instantie positief tegen over. temeer omdat er geen alternatief was. De plannen zijn (zonder tekening) in een voltallig college besproken en besloten werd de plannen door de werkgroep Oude Boerderijen te laten bekijken (dat was op 5 maart 1974). De werkgroep stelde voor om de boerderij Hamersveldseweg 77 voor dit doel in te richten. Het aanbod van het R K Kerkbestuur is wel positief ontvangen, maar andere aspekten speelden een rol in de afwijzing Om planologische rede nen, parkeerproblemen en door het feit, dat het niet mogelijk was in het voorgestelde plan de jeugdafdeling van de bibliotheek van de afdeling voor volwassenen te scheiden, werd er van afgezien." De heer Kitselaar ging hier op in met de vraag, of het college alsnog bereid is om met de architekt en andere betrokkenen om de tafel te gaan zitten om er opnieuw over te praten. De voorzitter wilde dit wel doen. De heer Kitselaar vroeg ook, of college en raad afweten van het bestaan van een Federatie van bibliotheken in de gemeente Leusden (Leusden-Zuid. Leusden-Centrum en Achterveld). Col lege noch raad bleken hoervan op de hoogte te zijn. Wethouder Van Woudenberg deelde in antwoord op vragen nog mee, dat de PUSW heeft bewerkstelligd, dat twee boerderijen in Leusden boven aan de lijst staan voor de subsidie-regeling „Samenlevingsopbouw" en dat er tevens een subsidie is te verwachten van de provincie. De heer Voormolen (CHU) drong er bij het college op aan om iets te doen aan de Grote Kuip „Het is een Grote Troep", was zijn mening. Hij voelde er veel voor om het jeugdwerk van Leusden-Zuid onder te brengen in een leegstande boerderij Wethouder Van Woudenberg beant woordde hem dinsdagavond met de mededeling, dat er voor het oog van de voorbijgangers „en de raadsleden" iets zal worden gedaan om het gebouw een ander uiterlijk te geven, vooruit lopend op andere plannen met het gebouw. Hij deelde de raad mee. dat het college op korte termijn contact zal opnemen met de stedebouwkundige om voor Leusden-Zuid tot de stichting van een nieuw jeugdgebouw te komen „Het zal wel aan de rand vanLeusden- Zuid moeten worden gebouwd." veron derstelde de wethouder Verschillende raadsleden opperden de mogelijkheid om de Grote Kuip maar af te breken. Ook hieraan kan worden gedacht als blijkt dat er geen enkele belangstelling meer bestaat. Suggestie: „Kunnen we er de jeugd inzetten om het spul af te breken?" Een ander raadslid: „Een hobbyclub bijvoorbeeld „De bewoners van de Hamersveldse weg en de Asschatterweg. die nu reeds gekonfronteerd worden met een onzeke re toekomst door de tweede fase-plan nen. hebben ook meer recht op zeker heid wat hun toekomst betreft. Zij wo nen daar nu nog, maar weten niet wan neer ze weg zullen moeten. Zo nu en dan komt er een ambtenaar iets opme ten, en dan stijgt hun onzekerheid. Het lijkt wel een zenuwenoorlog. Zulke toestanden moeten vermeden worden," meende de heer Kitselaar, die het college vroeg om die bewoners duidelij - ker in te lichten wat betreft hun toe komst. Burgemeester Van der Post zegde de heer Kitselaar toe, dat er tijdig kon- takt met deze bewoners opgenomen zal worden, wanneer er sprake van is, dat de tweede fase in de realiserings- fase zal komen, zodat deze bewoners zullen weten, waar ze aan toe zijn De heer Kitselaar wees er met nadruk op. dat de winkelstand aan de Hamers veldseweg en Zwarteweg nu niet be- Subsidie-beleid moet doorzichtig worden LEUSDEN - Er worden per jaar heel wat subsidies aan tal van ver enigingen en instellingen verstrekt door de gemeente Leusden. De één krijgt zoveel en de ander krijgt een groter of kleiner bedrag Afhankelijk van, ja van wat eigenlijk? Hoewel dit jaar de fraktie van de VVD een vrij groot deel van haar beschouwing besteedde aan de onoverzichtelijkheid van het Leusdense subsidiebeleid, is het toch de heer van Maanen van de AR/SGP, die al jaren bij het college aan de bel trekt om meer duidelijk heid te krijgen in de verkapte, ver sluierde en rechtstreekse subsidies. Tot nu toe vroeg de heer van Maanen en ook Progressief Leusden, vergeefs om een duidelijk overzicht, waarin met één oogopslag is te zien, waar het gemeenschapsgeld aan subsidies naar toe gaat. De VVD als grootste frak tie (met de meeste nieuwelingen) pro beerde het ook. De AR/SGP drong er bij het college op aan een eind te maken aan de verkapte subsidies. „Wij vertrouwen er op - gezien de standpunten in de begrotings- en re keningscommissie," aldus de heer van Maanen, „dat een ander beleid in deze wenselijk is en door meerdere raadsfrakties gesteund zal worden". De VVD ging in haar algemene be schouwing uitgebreid in op het sub- sidie-beleid en na de beantwoording, accentueerde de heer Fock namens de VVD het één en ander nogmaals, temeer omdat in de beantwoording niet of nauwelijks over het subsidie beleid was gesproken. De VVD zei het volgende in haar algemene beschouwing: Voor ons ligt een stuk, waaruit blijkt dat er in 1975 in onze gemeente een bedrag omgaat van 29 miljoen gulden Dit bedrag is wat vertekend door de onderlinge verrekeningen. La ten we deze en de kasvoorzieningen achterwege, dan blijft er een bedrag over van ongeveer zestien en een halfmiljoen Daarover moeten wij thans oordelen. Zo lijkt het tenminste Wan neer men de verschillende posten wat nauwkeuriger bekijkt dan blijkt ech ter, dat de meeste .miljoenen worden uitgegeven krachtens wetten en re gelingen, die ons van hogerhand zijn opgelegd Tot oordelen zijn wij slechts in beperkte mate in staat. Vrijwel het gehele hoofdstuk onderwijs, het hoofdstuk algemeen beheer en dat van sociale zorg en maatschappelijk werk, onttrekt zich aan de mogelijkheid om door de Raad beïnvloed te worden. Wij hebben het niet precies uitgere kend, maar ons inziens is deze Raad slechts bij machte om ongeveer twin tig procent van de totale begroting in de hand te houden Het merkwaar dige is nu. dat de instrumenten om deze twintig procent te beoordelen veel gebrekkiger zijn dan die om de rest te kunnen overzien. De Provincie en het Rijk hebben er wel voor gezorgd, dat elke uitkering moet voldoen aan strikte normen, wil deze worden goed gekeurd. Bestaan er ook zulke normen in dien de Gemeenteraad bijvoorbeeld moet beslissen over het voteren van een bedrag voor een subsidie? Het antwoord moet luid en duidelijk NEE zijn. Wanneer wij ons even beraden over het onderwerp „subsidie" dan komen wij de merkwaardigste dingen tegen. De subsidies worden in deze gemeente op drie verschillende wijzen toegekend: - ten eerste door een bedrag in geld; - ten tweede door het beschikbaar stellen van bijvoorbeeld een terrein of een lokaliteit en - ten derde door het dekken van het exploitatietekort van een Stichting zo als bijvoorbeeld de Sportstichting en de Zwembadstichting. Omdat niet alle soorten subsidies worden uitgedrukt in geld, een waar deringsmethode, die ons onderscheidt van meer primitieve volkeren, is het absoluut onmogelijk om een duidelijk beeld te krijgen wie en waardoor gesubsidieerd wordt Zo kan het voor komen, dat men lang stilstaat bij een vermeend hoog subsidie voor het mu ziekonderwijs. terwijl het best eens kon zijn, dat onze plaatselijke zwem mers een veel groter deel uit de gemeenschappelijke pot kunnen ver teren. Op dit gebied kunnen wij u de meest extreme voorbeelden schilde ren, zonder dat iemand in staat is het tegendeel aan te tonen. Dat komt gewoon omdat er geen instrument is, waarmee de verschillende maten kun nen worden gemeten En dat komt ook omdat een belangrijk deel van de bevoegdheden van de Raad zijn overgedragen aan subsidiërende stich tingen. Wij - als Raad - mogen slechts beslissen over de tekorten. Nog een voorbeeld. De gemeente Leusden betaalt voor hét schoolzwemmen aan het eigen zwembad een bedrag van f. 315,-- per uur. Dit is het hoogste bedrag, dat voor deze dienst aan wie dan ook in rekening wordt gebracht. Daarmee ontstaat dan een extra subsidie aan de zwembadstichting, boven het door de gemeente te dragen tekort van 240 duizend gulden De situatie is werkelijk zeer onoverzichtelijk en wij vrezen dan ook. dat met de groei van de gemeente dit euvel nog zal toenemen. In grotere gemeenten dan de onze - waar men een soortge lijke problematiek kent, is de ver strengeling van directe, indirecte en niet in geld uitgedrukte subsidies zo ver doorgevoerd, dat niemand er meer uit wijs kan worden. Leusden is ge lukkig nog zo klein, dat men deze zaken alsnog kan ontwarren. Wij wil len u verzoeken daarmee een begin te maken. Ons voorstel is te komen tot een overzicht waarop enerzijds de subsidie-ontvangende instelling is aangegeven en anderzijds alle, in geld uitgedrukte, vormen van subsidie; het aantal personen, dat voordeel heeft van de subsidie, de eigen bijdrage van deze personen, het bedrag van de subsidie per hoofd van de Leusdense bevolking enzovoort. Wij willen u graag bij een latere gelegenheid een gedetailleerd voorstel doen. Het bedoelde overzicht kan een einde maken aan willekeur en onze kerheid bij de toekenning van de sub sidies, die het belangrijkste deel uit maken van de bedragen, waarover deze Raad daadwerkelijk kan slissen", aldus de VVD. LEUSDEN - Zoals we elders in een commentaar schrijven, zijn ook ver schillende raadsleden tot de ontdekking gekomen, dat de manier, waarop de be groting wordt behandeld eigenlijk .gek kenwerk" is. Zij vragen het college om een andere, efficiëntere manier te bedenken, waardoor niet zoveel 'tijd wordt gevergd van de raadsleden. De heren Holl, Kitselaar en Voormolen kondigden aan het begin van de verga dering van dinsdagavond aan, dat zij om elf uur de vergadering zouden verlaten. Het kwam er niet van, met uitzonde ring van de heer Kitselaar, die even na elf uur opstond en vertrok. De aan wezige pers is - eveneens uit protest tegen deze gang van zaken - omstreeks half twaalf dinsdagavond vertrokken, paald rooskleurig is". Drie winkels gaan nu sluiten, terwijl ik heb gehoord dat ook twee winkelauto s er mee gaan stoppen Dit is een teken aan de wand, het college moet dit goed in de gaten houden en tijdig maatregelen nemen De winkeliers aan de Hamersveldse weg en de Zwarteweg hebben wel de hele invasie van nieuwe inwoners op moe ten vangen, maar zijn nu een vergeten groep Waarom mogen ze niet uitbrei den? Het verbod om uit te breiden is mijns inziens de oorzaak van de hele misère." Wethouder Wagenaar bestreed dit. „Het is een algemene tendens in heel Nederland, dat kleinere winkels steeds meer gaan verdwijnen Dat heeft niets te maken met het wel of niet mogen uitbreiden aan de Hamersveldseweg. „En dan hebben we ook nog het pro bleem van de spijtoptanten, vervolgde de heer Kitselaar zijn betoog „Daar bedoel ik de jonge gezinnen mee, die noodgedwongen op flatjes in Amers foort zijn gaan zitten bij gebrek aan een goede woning in Leusden zelf. Deze mensen willen uit die „kippenhokken" en weer terug naar Leusden. Geef die mensen een kans om terug te komen. Burgemeester Van der Post: „Die kans is er voor deze mensen. Voor zover in ons vermogen ligt, zullen deze mensen door onr worden geholpen." (Van de redaktie) LEUSDEN - Ondanks tegenvoorstel len van Progressief Leusden (reini gingsrechten niet verhogen) en lijst Kuijpers (een verhoging van 10 in plaats van 18 procent), zullen inwoners van Leusden binnenkort toch 52 gulden per jaar moeten betalen voor het ophalen van hun huisvuil. Daar staat tegenover dat nu elke week grof vuil wordt opge haald, maar dat heeft de gemeente geen cent extra gekost, zoals wethouder van Zandbrink meedeelde. Aangezien uit de reakties van ver schillende raadsfrakties bleek, dat het Wethouder Van Zandbrink (K' „Er wordt gesteld, dat het subsi beleid onoverzichtelijk is. Daar we het mee eens. Maar om nu volledig overzicht te maken, daarvj ontbreken ons teveel ervaringscijf Wij hopen bij de volgende begro een beter overzicht te kunnen geve ,-<i( Qu rijd (Van de redaktie) dl m' iet me ira wer te Inve toen de raadsleden eindelijk waren begonnen met de hoofdstuksgewijze be handeling van de begroting voor 1975. Over wat na dit tijdstip door de heren raadsleden is gezegd, kunnen we u he laas niet berichten, maar gezien de hoe veelheid woorden, die dankzij de spraakzaamheid van de raadsleden, in dit nummer zijn gezet, hebben we niet bepaald de indruk, dat u behoefte hebt aan nog meer informatie over de be grotingsbehandeling. Om dit alles te le zen zullen onze lezers toch al een he le kluif hebben. Er wordi een dringend beroep gedaan op de raad en het colle ge om aan zelfbeperking te doen bij de volgende begrotingsbehandeling. Zoals het nu gaat is het inderdaad „gekken werk". voorstel van Progressiel Leusden (geen verhoging) niet haalbaar zou zijn, ging deze fraktie mee met het voorstel van de heer Kuijpers (slechts 10% ver hoging) Ook dit voorstel haalde het niet. Uit de stemming bleek,datalleendein dieners van het voorstel (P.L. en frak tie Kuijpers) voor hadden gestemd. KVP. AR. CHU en VVD hadden geen enkele moeite met de verhoging van de reinigingsrechten van f44,- naar f 52,- per jaar. Met de overige belastingvoorstellen hadden de raadsleden het helemaal niet moeilijk. Deze werden zonder hoof delijke stemming aanvaard. LEUSDEN - Hieronder volgen ii kort enkele zaken, die tijdens de grotingsbehandeling aan de orde gekomen. Door de vertraging van de fase, ontvangt de gemeente Leu alleen al door een lagere uitke uit het gemeentefonds een bedrag een kwart miljoen gulden minder vertelde burgemeester Van der Over de andere kosten, die deze traging met zich meebrengen, ko on burgemeester geen cijfers verst ken. Wethouder Wagenaar was duidelijker: „Dat scheelt wel een op een borrel, 't is veel geld", zei :er Aansluiting van de Leusdense w op het Rijkswegennet (rijksweg zei burgemeester Van der Post, studies hierover wel zijn afgei§ maar dat verder nog niets bekei 3 over de realisering. Er wordt 1,1 uitgeoefend op de hogere overh 'jtl om deze aansluiting te realiseren. De cijfers van het streekplan V r3' en Eemland lopen niet achter o aktuele ontwikkeling, zo isburgei ter Van der Post gebleken tij een recent gesprek (samen met houder Wagenaar) met gedeputi Van der Sluis. Het duurt minstens vier jaar vi het nieuwe streekplan „Utrecht- in werking zal kunnen treden. Tol tijd geldt het huidige streekplai uitgangspunt. Het bouwen voor inwoners, voor de regio en de dil en indirekte opvang van de Utri Heuvelrug zal van de gemeenti den overigens nog genoeg inspai vragen. Uiteraard zullen nieuwe stemmingsplannen wel getoetst wo aan nieuwe inzichten op het ge van ruimtelijke ordening, „De belangstelling voor het wei legenheidsgebied is redelijk men. Vooral nu de Selektieve Invi ringsregeling niet meer van ki is voor dit gebied, zal de belang; ling toenemen. De hoop op nu vestigingen is daarmee groter den, ook al zijn er verschillende gadigden, die onze eisen te hoog den en daarom niet met ons in wilden gaan (bebouwingspercent bebouwingshoogte etc.)' aldusdev< zitter. De mogelijkheid van de vestiging kleinere ambachtelijke bedrijven nen nieuwe wijken is op dit mol ontwerp van een studie. Nieuwe woonwijken zullen ook kels krijgen. Dit vertelde wethoi Wagenaar, die met het college mening is, dat in iedere nieuwe *i wijk een klein buurtcentrumpje te komen met een bedrijfsvloeropi vlakte van ongeveer 400 m:, met maximale loopafstand van 350 mi Als een eigen vuilnisophaaldi goedkoper zal blijken dan de oph dienst van de firma Spitman, dan het college zeker niet lang wac met het instellen van een eigeüoph dienst. Zolang de firma Spitman koper blijft werken dan een eigendii zal de voorkeur aan de firma Spit worden gegeven, aldus wethouder genaar. Er zijn plannen tot de opnch van een centrale gemeentelijke st ting die alle Centrale Antennesy men in de gemeente Leusden zal beheren om een optimale ontva te kunnen garanderen. Verbetering diverse systemen is wel nodig, wethouder Wagenaar, maar opmet gen van KVP-zijde, als zou het,, slecht zijn" en beneden alle peil, hem wat overtrokken. De vraag of de gemeentelijkek* rij niet teveel gaat kosten, werd de wethouder met een klein rekens metje beantwoord. Hieruit bleek, een boom in eigen beheer dan op f35,- komt, terwijl normaal voor gelijkwaardige boom in de handel! per stuk dient te worden betaald, houder Wagenaar: „Als u me del van de handel er voor wilt ge' dan wil ik meteen mijn baan opz« en de kwekerij gaan exploiteren" vonden de raadsleden nou ook niet nodig, maar ze waren tevr met het antwoord. Volgend jaar wordt een werkgi ingesteld die de mogelijkheden vao dienstencentrum zal gaan bekijken dienstencentrum zal de aanzet kui zijn voor een welzijnscentrum, wethouder van Woudenberg inant* op vragen van Progressief Leus De VVD is tegen verhoging van sidie voor het speelzaalwerk. Zij deze subsidiering nog niet gerr vaardigd zolang de rijksoverheid er nog niet duidelijk over heeft ui sproken. Wethouder van Woudeoo „Het college heeft gesprekken voerd met de verschillende speel* besturen (en die gesprekken z»JD niet afgerond) over de koordinaui huisvesting. Over de verhoging vaDS sidies wordt niet gesproken" De Grote Kuip: wie wil er gebruik van maken? (Van de redaktie) LEUSDEN - Enkele raadsfrakties gingen wat uitgebreider in op de oude boerderijen en de funkties die deze gaan krijgen in de toekomst van Leus den. Ook de jeugd kreeg alle aandacht (vooral van de KVP en VVD). Vooral de heer Kuijpers (lijst 6) was niet erg happy met de zojuist uitge komen rapporten. Hij was van me ning. dat de funktieverdeling „erg ge zocht" was. De KVP merkte in dit verband op, dat het college op een aanbod van het R. K. Kerkbestuur om de gemeenschap een komplete al gemene bibliotheek te schenken niet is ingegaan, het voorstel zelfs onder de tafel heeft gewerkt en nu met een plan komt om die bibliotheek in één van de oude boerderijen te huisves ten. In eerste instantie werd hier door het college bij de beantwoording niet op ingegaan. I

Leusder Krant | 1974 | | pagina 12