Royale zege voor koninklijk erkende Leusdense hockeyclub Eerste tiental Leusden speelde gelijk tegen Huizen 1 (5-5) Haarlem [een organisatie-succes Klaverjasclub Leusden werd: „Leusden Troef" GESLAAGDE EERSTE KAARTAVOND R0DA '46 n Vi ISÜF.RDAG 31 OKTOBER 1974 LEUSDER KRANT 15 Cross Nimmerdor. Een van de jeugdige ruiters neemt een zware hindernis. Foto Janus Visser Geslaagde Nimmerdor- ponywedstrijden LEUSDEN/CENTRUM - Er is deze week veel en goed nieuws te melden over de Mixed Hockey Club Leusden. Op de eerste plaats werd deze week bekend, dat onze plaatselijke hockey club per 1 oktober de koninklijke goed keuring heeft gekregen. Mogelijk hierdoor geïnspireerd heb ben de senioren-elftallen dit weekeinde fors uitgehaald Een machtige pres tatie leverden de dames, door uitspe lend bij de lijstaanvoersters VVV met 0-4 te winnen. En bij de heren hadden wij, voor het bijhouden van de doel punten in hun uitwedstrijd tegen Lely stad bijna een telmachine nodig. Veer tien maal was het raak! Het is een heerlijke oefenwedstrijd geworden voor de ontmoeting tegen kop loper Flevoland (uit Dronten) op 24 no vember a.s. in Leusden Aangenomen mag worden, dat het dan niet meer re gent. De stand aan de kop van de rang lijst is momenteel; 1. Flevoland 6 gespeeld 11 punten 2. Leusden 6 gespeeld 9 punten Lelystad - Heren I De terreinen op het hockeypark aan de Noorderinslag waren nog steeds onbe speelbaar. Aangezien de klei in Lely stad de zondvloed van de laatste dagen beter verwerkt had dan het Leusdense zand (of wat het dan ook is) werd de oorspronkelijke thuiswedstrijd voor Leusden omgezet. Dit was voor MHCL kennelijk geen bezwaar, want Leusden begon direct al met een overrompelend offensief. Doelpunten konden niet uitblijven. Theo Fischer was de eerste, die door had, hoe Lelystads doelman te verschalken was. Hij vond dat vast geen vervelende bezigheid, want in het verdere verloop van de wedstrijd herhaalde hij het grap je nog tweemaal. Maar Leusden had nog meer spelers, die best bereid waren, hun doelgemid- delde wat op te vijzelen. Om het spel niet al te eentonig te maken deden Eric Timmer en Hans v. d. Linden het ieder op hun eigen manier. Timmer niet minder dan vijf normale (wat is nog normaal?) velddoelpunten en v. d. Linden sloeg bij drie van zijn vier doelpunten, de bal uit een strafcorner in de kist. De tweede wedstrijdhelft was inmid dels al enige tijd aan de gang Na de rust, die met 0-7 inging, bleek dat het niet aan de een of andere aantrekkings kracht had gelegen, dat Leusden zo vlot en raak scoorde. De verwisseling van doel was voor Lelystads keeper geen verbetering. Leusden had intussen het dozijn vol. Een grote verdienste was het, dat de gasten bleven doorgaan. Meest al wordt er bij een dergelijke voor sprong een show van gemaakt. Wel leuk om te zien, als het een beetje lukt, maar het zet niet veel zoden aan de dijk. De Leusdenaren vonden het kat- en-muis spelletje best leuk en gingen er gewoon mee door Voor de variatie benutte Kees Swierenga nog een straf corner en even voor tijd bracht Dick Geerling de eindstand op 0-14. Een kleine nabeschouwing toonde aan, dat Leusden minstens twee spelers thuis had kunnen laten. Keeper Hageman heeft niets te doen gehad en ook strafbal - specialist Rob Ponsen kwam niet aan de bak. Er is niet één strafbal geweest en dat is wel het beste compliment voor de Lelystedelingen. Goed dat ..Weet je wetje" niet op 27 oktober is ingegaan, want na afloop werd de uitslag van de ongecompliceerde en uiterst faire wedstrijd wel gevierd! VVV-DAMES I Ook de dames hebben de afkondiging in het Staatsblad van de koninklijke goedkeuring van hun vereniging met een best partijtje hockey gevierd. Ook hier vanwege de terreinsomstandighe den een omgezette wedstrijd. Met angst en vrees werd de reis naar Amster dam gemaakt. VVV was met 10 punten uit 6 wedstrijden lijstaanvoer- ster, ontslagen nog wel. Leusden was nog maar op 4 punten uit evenveel wedstrijden gekomen. Mogelijk omdat de Leusdense dames niet persé behoefden te winnen, speel den zij vrij en onbevangen hun eigen spel. Misschien ook gaf de nieuwe coach, Pim Goldsmann (voorheen een sterke troef van het Zeister Schaer- weyde) hun onbewust de positieve kracht die ncdig was, om VVV te weerstaan. Het zou een hele steun zijn voor de Leusdense hockey-dames, wanneer de thans in Leusden wonende heer Golds mann als coach een blijvertje wordt. Na de fikse nederlaag van de vorige week was het spel van Leusden deze zondag een ware verademing. Vooral Almita Meesters, een van de nieuwe aanwinsten, kwam uitstekend voor de dag. Het was niet te zien, dat zij de laatste jaren vrijwel niet meer gespeeld had. Haar spel inspireerde de hele ploeg. Ook keepster Janny Parson deed goed werk. In een over het alge meen gelijk opgaande strijd was Leus den in de eerste helft iets sterker, hetgeen in de 30e minuut resulteerde in een doelpunt van Almita Meesters (0-1). Voor de kennelijk hierdoor aan geslagen Amsterdamse dames was de rust blijkbaar te kort geweest, want ook in de tweede helft domineerden de gas ten. Nell Bendien liet met twee doel punten zien, dat ze nog niet naar Koe weit vertrokken was en NitaKemminks goede spel leverde nog een doelpunt op, zodat de Leusdense dames met de 0-4 zege een beste beurt maakten. OVERIGE UITSLAGEN De stoomwals Heren III ging rustig verder met de reeks overwinningen. In Hilversum werd Be Fair IX (U moet zich bij hockey niet te veel aantrekken van de Romeinse cijfers!) met 3-4 ge klopt. Voor de 3e keer in successie een overwinning met slechts één doelpunt verschil, maar in totaal ondertussen reeds 8 punten uit 4 wedstrijden! Bij de jeugd ging alleen de, ook om gezette, wedstrijd Schaerweyde A4 - jongens A 1 door. Onze knullen verlo ren weliswaar met 4-3, doch wij moeten ze een compliment geven voor het feit, dat ze tegen deze sterke ploeg toch driemaal raak schoten. PROGRAMMA A.S. ZONDAG 11.00 u.. Dames II - Gooische VIII; 12.30 u.: Heren IV - Shinty V. Event, wordt nog gespeeld- Heren I - Goor I (bekerwedstr.) Zaterdag vanaf 12.30 u. jeugdwedstrijden. LEUSDEN - Het eerste en derde tien tal van de s.v. Leusden hebben hun eerste wedstrijd voor de competitie gespeeld. Het eerste speelde gelijk tegen het sterke eerste tiental van Hui zen. De uitslagen: Leusden 1 Huizen 1 P. W. Kans - J. Kerkmeester W A. H. v.d. Laaken - P. Marsman J. de Jager - H. Gielen J. v. d. Weyden - J. Roos J. Leydes - J. Galet J A. M Boemaars - P. Veerman J. van Santen - S. Drent A. W. Wisman - J. Bronts O. H. Harlaar - J. ten Rouwelaar H. H. Sruiwig - K. Bolding l-0(n. 5-5 0-1 1-0 0-1 1-0 o.g.) Omdat Huizen maar met negen scha kers op kwam dagen begon Leusden met een 1-0 voorsprong. Daar stond echter tegenover dat aan het eerste bord van Huizen de zeer sterke heer Kerkmeester speelde, de enige over geblevene uit de glorietijd van Huizen, toen de vereniging nog hoofdklasse speelde. Een mooie tegenstander dus voor Leusdens clubkampioen Karis, die zich kranig geweerd heeft na de eerste zitting, woensdag 23 oktober de partij tegen middernacht afbrak, deze twee dagen later (in Huizen) voort zette en eindelijk na 89 zetten de moege streden koning omlegde. Deze partij bracht de beide teams definitief op ge lijke hoogte. GROTE OVERWINNING LEUSDEN 3 Ook het derde team van Leusden speelde een thuiswedstrijd De bezoe kende vereninging was Moira uit Utrecht. Leusden toonde zich duide lijk de sterkste en liet Moira met slechts 7./2 punt weer naar de Dom stad vertrekken: Moira 3 7^-2/2 A. A. J. Saarloos l/2-l/2 "J/ Leusden 3 A. v. d Steeg - J. A. v. d. Tang - Th. de Bruin x/2-v/2 Ph. A. Berg - J. de Bruin 1-0 W. Schouten - A. G. v d Laar 1-0 B. Uneken - B. Oliekan 1-0 J. M. Agterberg - J. Franco sr 1-0 H J Boschman - J. C. Husen /,-l/2 mevr. Graafland - H. R Rijpkema 6-1 M. G. A. Kessing - H J. Schuiten 1-0 A. Kuyper - S. Gbbel 1-0 Het jeugdvijftal van Leusden speel de (haar eerste wedstrijd in de his torie) ver van huis. Men moest name lijk uit aantreden tegen Breukelen 2. Deze wedstrijd werd met enige zorg tegemoetgezien, want van de vijf Leus dense jongens waren er vier invallers. Toch kon men, onder leiding van de heer De Jager, met een overwinning de lange thuisreis maken. De vier in vallers hadden het geweldig gedaan en samen voor de drie Leusdense punten gezorgd. Uitslagen jeugdteam (21-10-74): Breukelen 2 - Leusden 1 2-3 Tommy Hoeploot - Leo de Rijke 1-0 Coen Blomsma - Jaap Zweinenberg 1-0 Kok Kolfschoten - Steven Biesterveld 0-1 Ruud Manten - Sander v d. Tang 0-1 Marcel de Rakker - Albert van Leersum 0-1 Aan het eerste bord verloor Leo de Rijke op tijd, doordat hij vaak vergat zijn klok in te drukken, zodat in een naar remise riekende stelling zijn vlag viel Als hij echter aan het spelen met de klok gewend is (en dat zal wel niet lang meer duren), kan hij voor de Leusdense jeugd nog veel punten gaan scoren. Door al het spelen voor de bonds- competitie raakte de huiscompetitie wat op het tweede plan. Er werden slechts enkele wedstrijden gespeeld Groep 2: A. Bronkhorst - W. T. Flentge /-/ Groep 4: H. P. J. Leeuwenkamp - A. G. M Rietveld 0-1 A. Ramp - hr. v. d. Loo 1-0 Ladder: J. J. Visser - H. H. Struiwig 1-0 A. P. Horst - G. Tichelaar 0-1 In groep 2 blijft de heer Flentge na zijn remise met de neer Bronk horst aan de leiding Groep 4 wordt nu aangevoerd door de heer Rietveld. Zijn naaste concurrent Kessing speelde mee in het derde tiental en heeft nu voor de huiscompetitie een half punt minder, maar ook een wedstrijd minder gespeeld ffeESTAVOND 26 OKTOBER Dat de Leusdense schakers behalve de schaakkunst 90k de kunst van het feestvieren goed beheersen bewezen zij op de jaarlijkse feestavond op za terdag 26 oktober. Om acht uur werden de aanwezigen verwelkomd door de heren Boschman (voorzitter) en Van Santen (westrijdleider). Omdat de scha kers bijna allemaal hun vrouwen of verloofdes hadden meegenomen was een half uurtje kennismaking nodig. Toen voorzitter Boschman iedereen een prettige avond had gewenst, kon het feest beginnen. Er werd gedanst en de heer Van Santen toonde zich wedstrijd leider in hart en nieren door de bin go, waar mooie prijzen mee te verdie nen waren, op gezellige manier te leiden. Er mocht niet over schaken gepraat worden en ieder moest goed voor zijn vrouw zorgen Overtredingen tegen deze regels leverden een boete van een gulden op. In de zaal za ten spionnen om op de naleving der re gels toe te zien. Een door gastheer en gastvrouw (de heer en mevrouw Kleefstra) beschikbaar gestelde fles wijn was voor de oudste van de feest gangers, de heer Flentge. De muziek via de geluidsinstallatie zorgde voor de begeleiding bij o.m. ballondansen en de stoelendans. Voor de gastvrou wen, mevrouw Kleefstra en haar doch ter waren er bloemen en voor de bingoleider Van Santen was er een ca deaubon. Pas tegen twee uur vertrok ken de laatste feestgangers. LEUSDEN - Donderdag jl. is het er dan toch van gekomen. De Leus dense klaverjasclub heeft een naam gekregen. Uit de diverse suggesties is gekozen „Leusden Troef". Inmid dels heeft de kaartclub reeds de eer ste teleurstelling moeten verwerken. Blijkbaar is de pasbenoemde penning- meesteresse, mevr. B. Oostelbos, ge schrokken van de haar toebedeelde taak, of van de publicatie daarvan in de krant. Hoe dan ook, zij stelde het baantje weer ter beschikking. Wij schreven reeds, dat klaverjas sers snelle beslissers zijn Zo ook nu. Mevr. M. Spronk meldde zich spontaan voor het beheer van de duitenpot. En toen kwamen de kaarten op tafel. K Nimmerdor Na gedane prestatie is het goed rusten. Foto Janus Visser LEUSDEN - De eerste kaartavond zit er weer op. De opkomst was wel bevre digend, alhoewel er nog veel meer kaart- liefhebbers in Leusden moeten zijn. Zo'n 60 klaver- en 20 schutjassers hadden zich voor deeelname gemeld. De stemming was direkt al opperbest. Er werd met inzet gestreden om de punten. Het is overigens verbazend hoe sfeervol deze avonden telkens weer zijn. Een stimulans voor die mensen die nog niet konden besluiten om ereens een avondje aan te wagen. Dat moet men dan beslist eens doen. Noteert u maar vast de volgende datum: 22 no vember 1974, 20.15 uur in het Roda- kluphuis. Dat men elkaar niet veel toegeeft met kaarten blijkt wel uit het feit dat no 1 en no 15 nog geen 300 punten verschil hadden. De uitslagen luiden. 1 w Tijmensen 4877 pnt 2 H Smal 4804 pnt. 3 E. Schoonderbeek 4801 pnt. 4. J. Epskamp jr. 4751 pnt. 5. Jan de Haan 4731 pnt 6. C. v. Daatselaar 4713 pnt. 7. A. Vrijhoef 4697 pnt. 8. C Veenendaal 4668 pnt. 9. W. v d. Berg 4662 pnt 10 J Kaspers 4659 pnt. 11 R H. Thomas 4647 pnt 12 S Schimmel 4619 pnt 13 A v Beek 4603 pnt. 14. B v Ginkel 4593 pnt 15 S. v. d Berg 4592 pnt. LEUSDEN - Op het landgoed Den Treek nabij de Buurtweg vond zaterdag een samengestelde wed strijd plaats, georganiseerd door de ponyclub „Nimmerdor". Er werd gereden om de kampioen schappen van de provincie Utrecht en Zuid-Holland, en in de klassen samengesteld licht en zwaar. Ook een terreinrit stond op het pro gramma. De barre weersomstan digheden hebben de jeugdige rui ters en amazines er niet van weerhouden om enthousiast aan deze wedstrijd deel te nemen. Nimmerdor behaalde het kampi oenschap van de provincie Utrecht. Verdere uitslagen: 1. Develruiters, 1097,5 pnt.; 2. Develruiters 2, 974,25 Pro vinciaal kampioenschap Utrecht 1. Nimmerdor 1070,25, 2.IJssel- sprong 1062.75 Samengesteld zwaar: 1. Wilma van Gilst met Flicka, 375,75; 2 Flora Steenbeek met Driftakker 373; 3. Dorien Spoel met Bento, 372,5. Samen gesteld licht: 1. Toine Rosenberg met Rapid van T. 370,25; 2. Eef- je van de Berg met Pride 362,25. 3. Arie Roozendaal met Dolero 357,25; 4 Marian van de Hengel met Skinny 363,25. Terreinrit AB: 1 Jannemieke Vernooy (Veldrijders) 4.27 min. 2. El len van de Meen (Waaghalsjes), 4 32; 3. Jacqueline de Wit 4.35. Terreinrit CD: 1. Teus van de Brink (Toekomst) 3.27; 2. Dick Koenen 3.32 en 3. Elsje Hym- stra 3.33. Op de foto een impressie van dit voor de pony-ruiters en ama zones belangrijke gebeuren. uitzonderingen na - zeer matige pres taties leverden. Het was een genoegen Hanneke den Herder de 200 m wis selslag dames in een fraaie stijl te zien afleggen in 2.54.-, een evenaring van het clubrecord Thijs Noordewier wist op de 100 m. rugslag jongens 0/14 in 1 15 - beslag te leggen op de tweede plaats, terwijl Maaike Snijder derde werd op de 100 m. schoolslag meisjes o/lO in 1.51 - Beiden bleven echter enkele seconden boven hun re cord Jori Gerth daarentegen verbe terde haar tijd op de 100 m vlinder slag meisjes o/14 met maar liefst 12.4 seconden en liet 1.56 - op de klok zetten. Ook de 100 m. schoolslag meisjes o/12 wist zij sneller af te leggen, n 1 in 1.56.8. Op de 200 m schoolslag heren trok Ronald van den Hurk zich in 3.13.8 naar de finish, zes seconden sneller dan ooit. Astrid ten Seldam stelde haar tijd op de 200 m vrije slag meisjes 0/I6 2.2 seconden scherper en finishte in 2 56.8 Ook Gerard van Gils zwom een goede 100 m vrije slag jongens o/12 in 1.16 8, een verbetering van 0,8 sec. Op de 100 m. schoolslag meisjes o/lO zwom An toinette van den Hurk een uitstekende wedstrijd, waarin zij haar tijd aan zienlijk wist te verbeteren, n.l. van 2.03.7 naar 1.56.6 De andere officiële tijden waren als volgt 100 m. schoolslag dames: Wilma Kreikamp 1.43.6 Kitty Lmse 1.45 - 200 m. schoolslag heren: Frank van den Hurk 3.00.3 200 m. vrije slag meisjes 0/I6. Hanneke den Herder 2.41- 100 ra. vrije slag jongens 0/I6: Ronald van den Hurk 1.14.1 Frank van den Hurk 1.06.4 100 m. vlinder meisjes o/14: Kitty Linse 1.32 2 100 m. rugslag jongens o/14: Hans van Gils 1.23.7 100 m. schoolslag meisjes o/12: Wilma Kreikamp 1.42.- 100 m vrije slag jongens o/12: Frank Leusink 1.14 5 100 m. rugslag meisjes 0/I6: Astrid ten Seldam 1.30.2 Hanneke den Herder 1.21.8 200 m. rugslag jongens 0/I6: Hans van Gils 3.02.- Thijs Noordewier 2.49.6 Cross Nimmerdor Buiten de zware crossom moesten de pony-ruiters ook een pit tig parcours springen. Foto Janus Visser EUSDEN - De tweede ontmoeting te Nationale Tienkamp vond zon- Plaats in het zwembad „De Pla- '"iü Haarlem-Noord. De wedstrij- begonnen precies om 15.15 uur. mammoetprogramma bestond uit trs van 4 series en 2 estafette- van twee series. Door de trage ttkiog en de vele valse starts d het laatste nr. pas tegen kwart zeven beëindigd, ruim vier uur 0 11 men was binnengekomen. Wan- r zwemwedstrijden zo lang duren, M niet te verwonderen, dat de titraties van deelnemers, toe- ,u*ers en officials verslapt. e organisatoren hadden bovendien f'Jimd officiële keerpuntcommis- ^seo aan te trekken, hetgeen zowel k uit de on-officiele kleding als de nonchalante houding van een ftal dames, dat tijdens dewedstrij- °P stoelen zat te roken en te eten. stijl, die men bij officiële wed- Jten niet verwacht! Al met al wa- teie zondagse wedstrijden dan ook aid geen reclame voor de zwem- L enkel excuus overigens voorde '^-deelnemers, die - op enkele

Leusder Krant | 1974 | | pagina 15