Marguerithe Prakke, een kunstenares in wording Biljart- competitie GeVu Eem gestart 32 zwemdiploma's uitgereikt AFWEZIG FIETSTOCHT JEUGDRAAD OPBRENGST K0LLEKTE PREDIKBEURTEN van 4 nov. t/m 8 nov. J. H. Lantink, arts. VOOR FIJN VERZORGD FAMILIE-DRUKWERK DONDERDAG 31 UMOBEK iy74 LEUSDER KRANT BURGERUIKE STWD Marguerithe Prakke. AMERSFOORT - In .Galerie Valk", Valkestraat 31 te Amersfoort (telefoon 03490-34756) worden wandkleden geëxpo seerd van Marguerithe Prakke, Galicië 27, Leusden-centrum (telefoon 03496- 1851). Het is haar eerste expositie. Toen galerie-houdster Evelien Wolf het werk zag, vroeg ze direkt of Marguerithe in haar galerie wilde exposeren. De tentoonstelling werd op zaterdag middag 26 oktober op muzikale wijze geopend door Marguenthe's zwager Ber nard Prakke, die dwarsfluit speelde. De wandkleden kunt u gaan zien in de gale rie tot en met woensdag 20 november. ,,Ik heb dat weefvak van huis uit abso luut niet gestudeerd", zegt Marguerithe, wanneer ik haar opzoek in haar fijn zinnig ingerichte woning Ik nestel me gezellig in haar gebloemde kussens, en kijk naar haar zacht gezicht, terwijl ze vertelt Een harpspeelster, denk ik niet hardop Ze blijkt rechten te hebben gestudeerd, en ruim een jaar in de advokatuur te zijn bezig geweest. ,,Ik vond het eerst vreselijk, dat rechtenvak En toen ik er eenmaal mee aan het werk was, vond ik het fascinerend. Maar toen kregen we opeens een tweeling" Een bizonder sub tiel werkstuk uit haar ,,applikatie-tijd" hangt boven de bank, waarop ik zit. Nog nooit heb ik een dergelijke pril stadium zo zuiver zien weergegeven. Ik spreek er mijn bewondering over uit, en thuis gekomen, blijf ik er aan denken, en blijf ik me verwonderen over dat wonder, dat daar bij Marguerithe hing. Uitge beeld in stukjes stof, draden en kleuren ,,Eén kind had ik misschien nog wel in een reiswieg onder een buro kunnen wegmoffelen. Maar twee, nee, dat lukte niet. Trouwens, de advokatuur is een vak, dat je niet met iets anders kuntkom- bineren" Dat kan ik uit naaste omgeving volle dig beamen. ,,Töch zul je de aanleg om te kreëren met textiel in statu nascendi hebben be zeten". ,,Hoe gaat dat. Als kind maak je theemut sen voor je moeder, en kussens voor in de stoelen. In New York had ik een tweekamerflat en een tweeling van anderhalf jaar, die ik af en toe uit liet in het park. Mijn echtgenoot moest keihard werkenom zijn meestertitel te halen aan de Columbia University op Manhattan. Ik keek in die flat tegen kale wanden aan, en ik ben toen gaan borduren. En maakte applikatie- werk van dingen, die ik zag in het park bijvoorbeeld. Ik kan wèl zeggen, dat textiel me altijd heeft aangetrokken Toen ik terugkwam in Amsterdam ontdekte ik ,,de Werk- schuit", en daar ben ik iets met lapjes gaan doen Daar was een leerkracht van de Rietveld Akademie. Zo'n figuur geeft je een impuls om verder te gaan werken. In de herfst van 1971 kwamen we in Leusden wonen - Ik wou gaan leren we ven; en ik heb de weefkunst op het Hof geleerd, van Liesbeth van den Akker. Dat weven, dat was het eigenlijk voor mij. Toen had ik mijn vorm van textiel ver werken gevonden Bij boer Reinders had ik een schape vacht gekocht Zo maar. En die ruige schapewol inspireerde me. Ik werkte grotendeels thuis. In zo'n ruimte met veel mensen om me heen kan ik niet werken Als ik iets klaar had, liet ik het wel zien, en dan mocht iedereen kritiek en aanwijzingen geven. Ik heb leren ontwerpen bij Madeleine Bosser. Daar heb ik kartons gemaakt. Thuis ben ik toen verder aan de slag gegaan, als maar zelf verder ontdek kend Het gekke is- je werkt zeer te ruggetrokken Een enkel familielid of een vrind zegt wel eens, dat het leuk is wat je maakt. Evelien kwam, en wou direkt exposeren". Op de tentoonstelling worden geexpo- seerd. ,,De opkomende aarde", geïnspi reerd op de astronauten, toen zij de aarde voor het eerst van grote afstand in zijn eigenlijke bolvorm zagen. Marguerithe koopt witte wol, die ze voor tweederde zelf verft, éénderde be staat uit allerlei variëteiten fabriekswol. ,,Op kartons maak ik een ruwe schets, en geef de buitenlijnen aan, ook de plaat sen waar ik het lichter of donkerder wil hebben. De kleurschakering breng ik er in, terwijl ik aan het werk ben" ,,De opkomende aarde" is nog plat, en moet tegen de wand gehanden worden. ,,Het meesterbrein" isin relief", even als Tussen licht en donker komen en gaan de geesten". Dit laatste ,,doek" is een experiment van de kunstenares om te zien of ze twee tegengestelde kleuren op harmonieuze wijze naar elkaar toe kon brengen Hierin is ze volkomen geslaagd. „Cyclonen" is een werk in rode tin ten, die in relief uitgolven. Dat opwer ken van de basis af, geeft een bizonder effekt. Het voegt een dimensie aan het weefsel toe, die eigenlijk onontbeerlijk is Het eerste experiment om het weefsel ..dubbel" te maken, zodat het in het mid den van een ruimte kan worden gehangen is .Moeder aarde". De bruine aarden moederschoot, waaruit alle vruchtbaar heid voortspruit. Het ,,doek", dat door iedereen ,,de gele tieten" wordt genoemd, is niet te koop. Het rond in relief opwerken naar boven, vanaf een ijzeren draadcirkel, is erg moeilijk, en Marguerithe waagt zich er niet meer aan. Het ,,doek" is aan de achterzijde zó bewerkt, dat het ook midden in de ruimte gehangen kan worden. In totaal exposeert Marguerithe drie grote, vier middelgrote en vier kleinere weefsels Haar vormgeving is fijn af gestemd op de mogelijkheden, die het materiaal en de techniek van het weven bieden Haar kleurstelling is zeer harmo nieus. Voor diegenen onder u, die een wand schoon metselwerk hebben, is er de mo gelijkheid om daar een mooi stuk weef werk van Marguerithe Prakke te plaat sen. Marguerithe Prakke, een kunstenares in wording, die reeds haar eigen taal spreekt. Anco Mali. De aardbol gezien door de astronauten. LEUSDEN/CENTRUM - Op 28 okto ber is de biljartcompetitie van de GeVuEem weer begonnen. Dit is eeD serie wedstrijden van biljartclubs uit Leusden en omgeving. De Leusdense verenigingen De Klaveet (Leusden- Centrum) en De Roskam (Achterveld) ontmoeten in een thuis- en een uit wedstrijd Eibergen en Onder de Lin den (Amersfoort), De Faam (Hoog land), Sport (Soesterberg) en De Zwaan (Bameveld). Dit jaar draait deze competitie voor de tiende maal en er wordt nu reeds gewerkt aan plannen voor een passen de viering van het 2e lustrum. IJs en weder dienende zal na afloop van de huidige competitie in maart of april 1975 dat feest plaats vinden De eerste helft van de competitie wordt volgens het navolgende schema gespeeld- van 28 t/m 31 oktober: Sport - De Roskam De Zwaan - Eibergen De Klaveet - Onder de Linden De Faam is vrij Van 4 t/m 7 november: Onder de Linden - De Zwaan De Faam - Sport Eibergen - De Klaveet De Roskam is vrij. van 11 t/m 14 november: De Zwaan - De Faam De Roskam - De Klaveet Onder de Linden - Eibergen Sport vrij. van 18 t/m 21 november: Sport - De Zwaan De Faam - Onder de Linden Eibergen - De Roskam De Klaveet vrij van 25 t/m 28 november: De Roskam - De Zwaan Onder de Linden - Sport De Klaveet - De Faam Eibergen vrij van 2 t/m 5 december: De Zwaan - De Klaveet De Faam - De Roskam Sport - Eibergen Onder de Linden vrij. van 9 t/m 12 december: De Klaveet - Sport De Roskam - Onder de Linden Eibergen - De Faam De Zwaan vrij LEUSDEN - Zaterdag 26 oktober kwam er bij de politie een bericht binnen, dat er op het verlengde van de Noorderinslag koeien los zouden lopen Toen de politie arriveerde was er geen koe meer te bekennen LEUSDEN - Onder het toeziend oog van K.N Z.B. official de heer Souer. werd er 26 oktober in het zwem bad in het Burg Buimngpark weer voor het diploma gezwommen. Er werden 20 A en 12 B- diploma's uitgereikt De geslaagden zijn Nadia Pattavina, Rob Stuiver, Arthur Noordzij, Vivian G. M Zoetmulder. Mechteld Pouleijn. Nicolette Kosmeij- er; Yvette Rijnbeek; Henn Stouthart, Agaath de Vries; Maria Helena Domi nique v d Ent Braat, ChristiaanGroe- newoud. Egbert van Keulen, Alex Wijn berger. Thalina Aldertine van de Buut. Sofietje Dersjant; Arnoud Glaudemans; Cornelis van Asten, José Hak. Arjan Lobeck; Ernst Janzen t/m 23 oktober 1974 LEUSDEN - Geboren: 17 okt. Vin cent Anton Pieter, zoon van A H. Zondag en P. G T. van Pinxteren (Maisland 7); 18 okt.: Michael Wil helmus Maria, zoon van M G. M. Besseling en A. A. M de Klerk (Burg de Beaufortweg 33); 19 okt.. Char lotte Johanna, dochter van W. E. C van Haselen en K. Schornagel (Rui- terhorst 11); 19 okt.: Roelof Jan, zoon van J. de Jager en H. Koenhein (Mei doornhof 28). Geboren te Amersfoort: 8 okt Sebastiaan Wansink (Brinkhorst 26). Overleden: 15 okt: G. vanGinkel,oud 88 jaar; 16 okt. H. J. van Soest, oud 74 jaar; 19 okt W. van Westen dorp, oud 71 jaar, wonende te Utrecht Gehuwd: T. Ie Fèbre en F. C. Ver wei j. Ondertrouwd te Leusden: 18 okt.: Haveman, Barend Victor, wonende te Leusden, Kon. Julianalaan 17 en Wou ters, Henriette, wonende te Leusden, Bolderikhof 13; 21 okt. Veenman, Dick, wonende te Leusden, Travertijn 19 en Sanderson, Rie, wonende te Leusden, Travertijn 19; 23 okt.: Klappe, Bru no Johannes, wonende te Leusden, v. B v Oosterhoutlaan 47 en Van Eist, Francina, wonende te Leusden, Hes senweg 139; 23 okt. Van de Vlasak ker, Hermanus Maria, wonende te Amersfoort, Liendertsedreef 29 en Huppelschoten. Hendrika Petronella Wilhelmina, wonende te Leusden, Kerk dijk 44-1. 3 november. LEUSDEN-CENTRUM N. H. K.: 9.15 u.: ds. J. W. K. Kelder, Herv./Ger.. 10.45 u.: ds. J. W. K. Kelder, Herv./Ger.; 19.00 u ds. J Weernekens, Herv./Ger. R.K.K. za: 19.00 u H.Mis m m.v. dameskoor; zo: 7.45 u.. gelezen H. Mis; 9.00 u Hoogmis, 10.00 u.: gezinsmis; 11.00 u.: gemeen schapsmis; 18.30 u.: Lof met ge beden LEUSDEN-ZUID N.H.K.: 10 00 u.: ds. J. Weernekers, Herv.; 18.30 u. ds. L Roetman, Ermeio (G.B.) Herv. R.K.K Huize Don Bosco: za: 19.15 u.: ZO: 10 00 u H.Mis; 11.30 u. AMERSFOORT Geref. Kerk: Martuskerk: 10.00 u.: ds.Kok(Dank- dag); 19.00 u.. ds. Heij, (Voorber. H.A.). Kandelaar: 10.00 u.: ds. Hendriks; 17.00 u.: ds. Kok. Schaapskoor 10.00 u.. ds. Arnold; 17.00 u.: ds. Hendriks. Westerkerk: 10 00 u.: ds. Heij; 17.00 u.: ds Arnold. ACHTERVELD Herv Gem 9.00 u.: ds. Jansen, Voorthuizen. Waarneming: Dokter B. Binkhorst, Gironde 1, Leusden-C., tel. 03496-2667. LEUSDEN Artsen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Bi., horst en Lantink, zal het aanstaande weekend waarnemen: dr. Boersema, Julianaweg 5, Achterveld, tel 03425- 1222. Spreekuren: zaterdag en zondagmid dag 14.00 uur. Aanvragen voor visi tes gaarne voor 10.00 uur 's ochtends. De dienst geldt van vrijdag 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur. Wijkverpleging: De wijkverpleging wordt waargenomen door. zr. Rosa, Hamersveldseweg 57, Leusden/C., tel 03496-1271 Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden: maandag t/m vrijdag 8.30- 18.00 uur In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: zaterdag en zondag van 14 Qn tot 14 30 uur en van 17.30 tot 18oo uur. Wanneer de artsen Boerse®» en Den Toom dienst hebben is dj apotheek zaterdags en zondags ge' sloten. Dierenartsen: Voor kleine huisdieren, dr. Tijmensen, van Oosterhoutlui 40, Leusden/Zuid, tel 03490-10761 Voor de dependance Henegouwen 1] Leusden/Centrum van de dierenart' senpraktijk Amersfoort is de dienst doende dierenarts te bereiken onder tel 03490-21827. Sociale dienstverlening: Groene Kruis: De Roo van Alden* reltlaan 13, tel. 03490-15818. Kraamcentrum: Spreekuur Leusden/ Zuid in het Groene Kruisgeboo? iedere le dinsdag van de maat* van 14.00-14.30 uur. Leusden/C ic. dere 2e woensdag van de maaaj van 14.00-14.30 uur. Inlichtingen zr. Laudy, tel. 03496-2081 of zr van Kalkert, tel. 03490-15818. Prot. sociaal centrum te Amersfoort tel.: 03490-10441. Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en bejaar denhulp. Spreekuur: iedere woensdag in Lem den/Zuid in 't Trefpunt, tel 0349) 13040. Afd. gezinsverzorging en U jaardenhulp van 09.00 tot 09.30 usr Afd Maatschappelijk werk van 9 3 tot 10.00 uur. Leusden/Centrum i het Hervormd Centrum, Asschatter weg: afd. gezinsverzorging en te jaardenhulp van 9.45 tot 10.15 ue Afd. Maatschappelijk werk van 10.3 tot 11 00 uur. Informatie-adr« mevr. J. M. Snijder-Huisman, Wil lem de Zwijgerlaan 4 te Leusda Zuid, tel. 03490-10294. „Moeders voor Moeders": VoorAcl terveld, Leusden/Centrum en Lea den/Zuid: mevr. M. L. Rozendal Doucet, D. van Weedestraat 4, Aü terveld, tel. 03425-1853. Het Groene Kruis, de Roo van AldeJ wereltlaan 11, Leusden-zuid, 03490-15818. Zuigelingenbureau in Leusden-zul le en 3e woensdag van de ma>| van 14.00-15.00 uur. In het Wit-Gele Kruisgebou* Leusden-centrum iedere le, 2e, ij 4e donderdag van de maand 14.0} 15.00 uur. Kleuterbureau in Leusden-zuid Volgens afspraak iedere 4e <1e| dag van de maand. Kraamcentrum. Iedere le dinsdag A de maand van 14.00-14.30 uur 1 Leusden-zuid. Iedere 2e woeosJ van de maand van 14.00-14.30 urj Leusden-centrum. Gymnastiek. Zwangerschapsgym ïeJ woensdag van 20.30-21.30 uuriil Groene Kruisgebouw in Leusden Huisvrouwengym. (menschen Dij basis). Donderdag van 9.30-10.30a Bejaardengym. (menschen Dieckl sis). Donderdag van 11.00-12.00 J Gezins. en bej. hulp, iederemaani van 14.00-15.00 uur in het Grtj Kruisgeb. te Leusden-zuid, letf donderdag van 9.00-10.00 uur ui Wit-Gele Kruisgeb., Leusden-c f Uitleenmagazijn: maandag, woensj van 18.30-19.30 uur. Vrijdags! 12.00-13.00 uur en volgens afspj Bij zr. Laudy op woensdags 18.00 uur. 18 febr. begint er weer een naaftfl in het Groene Kruisgeb. te Leuj| zuid. Het gaat hier niet om patrona| kenen. Wel om het pasklaar i van gekochte patronen, het pasl naaien, en tenslotte het strijkaT persen. Dit alles kunt u leraj deze cursus. Er kunnen nog e perkt aantal personen meedoes! deze cursus, indien u zich on wordt u wel verzocht het eursui| vooruit te betalen. Het gaat O) lessen van 2% uur voor f45,-,| fie inbegrepen. Geeft u zich z dig mogelijk op. Moedercursus en kleutercursus stü weer in januari: Kleutercursus gint dinsdag 7 januari 's aw Moedercrusus wordt gegevec woensdag 8 januari 's morgens Inlichtingen kunt u altijd verkri bij de volgende adressen: J De Roo van Alderwereltlaan 11, 15818, zr. v. Kalkert, De Roel Alderwereltlaan 9, tel. 15818,1 Laudy, Burg. de Beaufortweg4,1 03496-2081. ACHTERVELD - Zondag 3 m ber 1974 organiseert de Jeufj van Achterveld een fietstocht voj deelnemers van de jongerenavci Ook de andere Achtervelders, diej zin hebben in een leuk ritje fietszadel kunnen hieraan mi Deze personen moeten zich dan vrijdag 1 november 1974, voor uur opgeven bij de navolgende nen Frans van Dalen, Jan van weg 21 of Bakkerij Schouten, Hi weg 317. Kosten f 1- per perse clusief 2 x koffie en broodje. St genoemde datum om 9.00 uur Gebouw. Janine van Opijnen; HesselKosmeij- er, Hendrik Jan Rinkel, Carin Nij- huis, Edwin van Ginkel, Joost van de Meent. Frank v d Pijpekamp, An nette Maas, Harry Beetsma, Jacqueline van der Zee, Mardjono Soerjaton; Jit- ACHTERVELD - De huis aan huis collecte voor het „GehandicapteKind", te Achterveld heeft opgebracht f 1728.20 Alle medewerkers en gevers hartelijk dank. hoeft u het niet ver van huis te zoeken. DE LEUSDER KRANT kan u in alle opzichten van dienst zijn. Verlovings-, huwelijks- en geboortekaarten Visite-kaartjes Briefhoofden Rouwkaarten (Modellenboeken zijn thuis te bezichtigen) I0g Da eec inde fer'i L. nkti Jtsl fers op tijo ird 1de bert we ost

Leusder Krant | 1974 | | pagina 8